Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.15., 21:14:18
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 456 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2165 2166 [2167] 2168 2169 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7131245 alkalommal)
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #68593 Dátum: 2012.07.11., 13:05:52 »

Családom nyaral és a szobába van díjtalan kábeles internet és lent a társalgóba wifis internet hozzáférés Most fejeztem be velük a skypen a társalgást.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #68592 Dátum: 2012.07.11., 13:01:41 »

A szimpla felületre ITT tudsz belépni.
Csuhásom én a dupláról  a szimplára simán átlépek.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #68591 Dátum: 2012.07.11., 12:51:27 »

Köszönöm a segítséget, azonban kérek felhomályosítást, hogy van-e különbség a freemail.hu és a freemail szimpla között?
Igen látványban is van különbség én mind a 2 -őt tudom használni.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #68590 Dátum: 2012.07.11., 12:49:20 »

Van, van!
Földrengés, cunami....  vigyor
Ez már nem időjárás, ez más katasztrofa.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68589 Dátum: 2012.07.11., 11:26:23 »

FB-ról loptam ezt a képet.
Erősen gazemberi a stílus!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #68588 Dátum: 2012.07.11., 11:22:35 »

A szimpla felületre ITT tudsz belépni.
Köszönöm a segítséget, azonban kérek felhomályosítást, hogy van-e különbség a freemail.hu és a freemail szimpla között?
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68587 Dátum: 2012.07.11., 11:20:57 »

Mert így gondolkodsz róla, és nem úgy hogy kívánatosnak tartom, tehát keresem az útját, hogyan lehetne elérni.
Így működik az önmagát beteljesítő jóslat.
Az a baj, hogy már olybá tűnik, teljesen elhitted, hogy az állam valami felettünk álló dolog, úgy döntenek ahogy nekünk nem jó, de mi ezt kötelesek vagyunk tűrni. Pedig ez alapból nem így van ám, az állam mi vagyunk, csak egyszerre nem tudunk megjelenni, hogy képviseljük nézeteinket, ezért választunk embereket, akik helyettünk megteszik ezt. Ez a kiindulási alap és nem az, hogy arra szavazunk, aki többet ígér nekünk. Ezt nem szabad elfelejteni.

Valamiért ha az osztrákok találkoznak egy magyarral, akkor elkezdenek mellette bégetni. Azt kell mondjam jogos a kritika, úgy viselkedünk mint a juhok, arra terelnek minket amerre akarnak, mi meg tűrjük, mintha nem is volna önálló értékrendünk, akaratunk.

Amíg olyan képviselők ülnek a parlamentben, akik a frakció fegyelemhez tartják magukat ahelyett, hogy gondolkodnának, és a választói érdekeket figyelembe véve nyomnák meg a gombot, addig bárkire szavazhatsz!
Egy olyan párt volt eleddig a parlamentben, ahol nem volt kötelező a tagoknak a frakcióval szavazni. Meg is ették, szét is esett, és mára szitokszóvá vált a neve....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68586 Dátum: 2012.07.11., 11:16:57 »

Nálunk ez is megtörténhet. Rendőr autót még nem láttam kerékbilincsbe verve.

Elértünk oda, ahol annak idején Ukrajna volt: a korlátlan lehetetlenségek hazája lettünk!  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68585 Dátum: 2012.07.11., 11:15:22 »

2012-ben, amikor az általános iskolás gyermekem oktatási intézményében már kizárólag elektronikus naplót használnak, amely egyúttal ellenőrzőként is szolgál, tehát csakis interneten keresztül tudok értesülni az előmeneteléről, ezen a felületen tudatják velem az iskolai eseményeket és a tanárok is ilyen módon kommunikálnak velem, tudatják hogy milyen iratot küldtek haza a gyerekkel, amit aztán másnapra kitöltve vissza kell küldjek, itt kapok hírt a szülői értekezlet, a fogadóóra időpontjáról, hogy feltétlen küldjek be pénzt a kirándulásra, hogy fényképezés lesz, illetve itt üzenhetek nekik, tudom jelezni a hiányzást, vagy tudom lemondani az ebédet?
A tanév ideje alatt tehát szükséges (ki nem mondottan elvárt), hogy naponta legalább egyszer legalább benézzek az elektronikus naplóba, vagy legalább elolvassam a naplóból a megadott emailcímre küldött üzeneteket. (Érdekes módon a napló még nekem is mutatja, hogy mikor léptem be utoljára!  Kacsint ).
Internet nélkül tehát a szülői kötelességemnek sem tudok eleget tenni.
Állandó internetkapcsolat esetén pedig (a napló azonos az ellenőrzővel) bármilyen a naplóba bekerülő változásról azonnali email értesítést kaphatok (és kapok is). Vagyis ha a gyerek kap egy jegyet máris tudom, ha kap egy dicsérőt azt is, ha kap egy intőt azt is, ha hiányzik egy óráról azt is, ha hiányzik a felszerelése azt is, de pontosan látom azt is, hogy melyik órán , milyen anyagot vettek éppen, de ha egy tanár bármit üzen nekem azt is (a fontosabb dolgozatokat is szokták előre jelezni).
Egyik dolgozat előtti napon este fél nyolckor írtam az informatika tanárnak és három perc múlva válaszolt.

Nem viccelek, csak hallom az idő szavát, ami nem nagy kunszt, hiszen mint a fenti példából is láthatod, nem éppen suttog, hanem jó hangosan a fülembe kiabál.

Ébresztő! Jó reggelt!

Erről és az előző írásodról ITT van a reakcióm.
Ha gondolod, ott tudjuk folytatni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #68584 Dátum: 2012.07.11., 10:44:21 »

Erről egy komolyabb terjedelemben szeretnék majd írni a megfelelő topikunkban, mert van róla véleményem!
Azzal, hogy ez jó lenne, hogy kívánatos lenne, egyetértek Veled!
Hogy sosem fogják bevezetni, arra megint mérget veszek! Ennek több okát látom. No, ezen okok kifejtése az, amit a másik topikba kell tennem!
(Egyszer vegyük elő ott is ezt a témát, mert akkor szabadon elmondhatja mindenki a véleményét. De most a nagyon korlátozott időm okán nem fogok belemenni!)

Mert így gondolkodsz róla, és nem úgy hogy kívánatosnak tartom, tehát keresem az útját, hogyan lehetne elérni.
Így működik az önmagát beteljesítő jóslat.
Az a baj, hogy már olybá tűnik, teljesen elhitted, hogy az állam valami felettünk álló dolog, úgy döntenek ahogy nekünk nem jó, de mi ezt kötelesek vagyunk tűrni. Pedig ez alapból nem így van ám, az állam mi vagyunk, csak egyszerre nem tudunk megjelenni, hogy képviseljük nézeteinket, ezért választunk embereket, akik helyettünk megteszik ezt. Ez a kiindulási alap és nem az, hogy arra szavazunk, aki többet ígér nekünk. Ezt nem szabad elfelejteni.

Valamiért ha az osztrákok találkoznak egy magyarral, akkor elkezdenek mellette bégetni. Azt kell mondjam jogos a kritika, úgy viselkedünk mint a juhok, arra terelnek minket amerre akarnak, mi meg tűrjük, mintha nem is volna önálló értékrendünk, akaratunk.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68583 Dátum: 2012.07.11., 10:34:30 »

Gondold csak el mennyi előnye lenne ennek a szabad wifi hálózatnak:
Megfelelő eszköz birtokában (jószerivel az összes újabb mobiltelefon ma már tudja ezt, de egy asztali számítógéphez csatlakoztatható USB-s wifi antenna [ami megy Win és Linux alatt is] 2500.- Ft.) bárhonnan ingyen meg tudod nézni a leveleidet.
Bármikor szerezhetsz be sokszor már csak a világhálón megtalálható információkat. (Én rengeteg mindent tudtam meg már a neten olvasgatva).
Olvashatod az olyan állásajánlatokat amiket csakis az interneten tesznek közzé, és versenyezhetsz értük akkor is ha a jelentkezéseket kizárólag e-mailben várják.
Olyan könyveket is olvashatsz, amik esetleg nincsenek is a polcodon.
Az újabb mobiltelefonok már képesek wifin kommunikálni és lehet rajtuk futtatni a skype-ot. Tehát az emberek kommunikálhatnának egymással ingyen ahelyett hogy távközlési szolgáltatók pénztárcáját hizlalják.

Az pedig, hogy a nagyházba elvileg azért kerültek oda az emberek, hogy mindannyiunk érdekét képviseljék, és az hogy ahelyett, hogy egy ilyen szabad wifi hálózat irányába tegyenek lépéseket, inkább elnézik, hogy egy jószerivel nélkülözhetetlen dologért kaszálnak meg minket alaposan a szolgáltatók, sőt még ők is külön távközlési adót vetnek ki ránk, már egy másik téma, politika volna, ami nem ide való, úgyhogy ebben a kérdésben nem foglalok állást, a fantáziátokra bízom, hogy kitaláljátok erről mi a véleményem.


Erről egy komolyabb terjedelemben szeretnék majd írni a megfelelő topikunkban, mert van róla véleményem!
Azzal, hogy ez jó lenne, hogy kívánatos lenne, egyetértek Veled!
Hogy sosem fogják bevezetni, arra megint mérget veszek! Ennek több okát látom. No, ezen okok kifejtése az, amit a másik topikba kell tennem!
(Egyszer vegyük elő ott is ezt a témát, mert akkor szabadon elmondhatja mindenki a véleményét. De most a nagyon korlátozott időm okán nem fogok belemenni!)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #68582 Dátum: 2012.07.11., 10:32:43 »

Olyasmik történnek, melyek számomra még bonyolultabbak, sőt még kínaibbak.
Belépni be tudok.
Nekem a lap alján nincs olyan, hogy szimpla.


Amikor viszont az érkezettre, elküldöttre.....stb-re klikkelek, akkor csupán fehér mező van.

Tegnap estétől tartó erőfeszítéseim során most sikerült végre olyasmire rájönnöm, hogy amikor az érkezettre stb-re klikkelek és fehér mező van, ám a gördítősávval lemegyek, akkor megtalálhatók az üzenetek.
Ezt sem ép ésszel sem pedig gépésszel sem tudom felfogni.


A szimpla felületre ITT tudsz belépni.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68581 Dátum: 2012.07.11., 10:15:29 »

AKI akik télen tudnak elmenni nyaralni azok PUKET -re utaznak vagy Karácson szigetén tartanak közgyűlést mint nem Bocskoros csak Bocskor G..

Komolyra fordítva a szót.
A mi nyaralásunk/telelésünk célországa Ukrajna.
Egyrészt eddig terjednek a lehetőségeink, másrészt évente legalább egyszer-kétszer meg kell látogatni a családot is. És amikor azt az utat megtettük, egyébre már nem igazán van lehetőségünk.
A tavasztól őszig tartó időszakban, bár szeretnénk menni, de olyan mennyiségű munka van, amit így is alig bírunk. Ha kimaradna egy hét, vagy kettő, olyan károk keletkeznének, amiket nem tudnánk kiheverni.
Így azt gondolom, hogy -minthogy dolgozni is akkor kell, amikor munka van- pihenni akkor lehet, amikor arra idő és lehetőség van.
Persze, vannak olyan jövedelemmel rendelkezők, akik egy kis Thaiföldet megengedhetnek maguknak, netán olyan a munkájuk, hogy a munkahely finanszírozza ezeket a költségeket.
Amikor belekezdtünk a horvátországi ingatlanos dologba, és még nem voltam tagja a Horvát cégnek, addig az ingatlan felvételezésekért és a honlap készítéséért pénzt kaptam, illetve a kint létemet teljes egészében finanszírozták napidíj nélkül. Nagyon szép idő volt, hiszen gyakorlatilag én is ingyen "nyaralhattam"!
Amikor Ukrajnába először mentem faátvevőnek, ott is fizetést és ellátást kaptam. Hálát adok Istennek, hogy olyan helyekre juthattam el ingyen, amiért mások nagyon súlyos pénzeket fizetnek!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68580 Dátum: 2012.07.11., 10:05:39 »

AKI rangot válthatsz. Mostantól 7 szilvafás nemes lettél.

Nem a kötözködés kedvéért, de 8!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68579 Dátum: 2012.07.11., 10:04:59 »

AKI akik télen tudnak elmenni nyaralni azok PUKET -re utaznak vagy Karácson szigetén tartanak közgyűlést mint nem Bocskoros csak Bocskor G..

Én a járda szigetekre fogok menni pihenni.  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68578 Dátum: 2012.07.11., 09:31:48 »

AKI a víz helyet ihatsz szilvát. Most kell megtenni mert vissza vonják a zug szesz főzés  lehetőségét Az UNIO parancsa és  az ingatlan adó bevezetése.

Nem értek a pálinkafőzéshez, ezért úgy döntöttem, hogy egy kedves ismerőssel közösen főzdébe visszük. Ő mindig ott főzetett. Én is úgy gondolom, hogy amihez nem értek, abba ne kezdjek bele!
Kinőttem már a kísérletező korból!
Tavaly megpróbáltuk a keresztkomámmal, de nem jutottunk semmire!
Öröm az ürömben, hogy fel sem robbant a főző!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68577 Dátum: 2012.07.11., 09:28:59 »

...
Van még rossz amit nem írtam  le?

    Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla

Van, van!
Földrengés, cunami....  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #68576 Dátum: 2012.07.11., 09:17:32 »

Atom Manó működik a freemail úgy ahogy kell?

Sajnos a fehér mező f11 ellenére is megmaradt.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #68575 Dátum: 2012.07.11., 08:52:55 »

2012-ben, amikor az általános iskolás gyermekem oktatási intézményében már kizárólag elektronikus naplót használnak, amely egyúttal ellenőrzőként is szolgál, tehát csakis interneten keresztül tudok értesülni az előmeneteléről, ezen a felületen tudatják velem az iskolai eseményeket és a tanárok is ilyen módon kommunikálnak velem, tudatják hogy milyen iratot küldtek haza a gyerekkel, amit aztán másnapra kitöltve vissza kell küldjek, itt kapok hírt a szülői értekezlet, a fogadóóra időpontjáról, hogy feltétlen küldjek be pénzt a kirándulásra, hogy fényképezés lesz, illetve itt üzenhetek nekik, tudom jelezni a hiányzást, vagy tudom lemondani az ebédet?
A tanév ideje alatt tehát szükséges (ki nem mondottan elvárt), hogy naponta legalább egyszer legalább benézzek az elektronikus naplóba, vagy legalább elolvassam a naplóból a megadott emailcímre küldött üzeneteket. (Érdekes módon a napló még nekem is mutatja, hogy mikor léptem be utoljára!  Kacsint ).
Internet nélkül tehát a szülői kötelességemnek sem tudok eleget tenni.
Állandó internetkapcsolat esetén pedig (a napló azonos az ellenőrzővel) bármilyen a naplóba bekerülő változásról azonnali email értesítést kaphatok (és kapok is). Vagyis ha a gyerek kap egy jegyet máris tudom, ha kap egy dicsérőt azt is, ha kap egy intőt azt is, ha hiányzik egy óráról azt is, ha hiányzik a felszerelése azt is, de pontosan látom azt is, hogy melyik órán , milyen anyagot vettek éppen, de ha egy tanár bármit üzen nekem azt is (a fontosabb dolgozatokat is szokták előre jelezni).
Egyik dolgozat előtti napon este fél nyolckor írtam az informatika tanárnak és három perc múlva válaszolt.

Nem viccelek, csak hallom az idő szavát, ami nem nagy kunszt, hiszen mint a fenti példából is láthatod, nem éppen suttog, hanem jó hangosan a fülembe kiabál.

Ébresztő! Jó reggelt!
Csuhásom
ÉBREN VAGYOK
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #68574 Dátum: 2012.07.11., 08:42:24 »

Nálunk ez is megtörténhet. Rendőr autót még nem láttam kerékbilincsbe verve.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Oldalak: 1 ... 2165 2166 [2167] 2168 2169 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!