Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.29., 19:12:28
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2166 2167 [2168] 2169 2170 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127001 alkalommal)
csuhas
Vendég
« Válasz #68569 Dátum: 2012.07.11., 06:52:43 »

2012-ben? Viccelsz?  shock

2012-ben, amikor az általános iskolás gyermekem oktatási intézményében már kizárólag elektronikus naplót használnak, amely egyúttal ellenőrzőként is szolgál, tehát csakis interneten keresztül tudok értesülni az előmeneteléről, ezen a felületen tudatják velem az iskolai eseményeket és a tanárok is ilyen módon kommunikálnak velem, tudatják hogy milyen iratot küldtek haza a gyerekkel, amit aztán másnapra kitöltve vissza kell küldjek, itt kapok hírt a szülői értekezlet, a fogadóóra időpontjáról, hogy feltétlen küldjek be pénzt a kirándulásra, hogy fényképezés lesz, illetve itt üzenhetek nekik, tudom jelezni a hiányzást, vagy tudom lemondani az ebédet?
A tanév ideje alatt tehát szükséges (ki nem mondottan elvárt), hogy naponta legalább egyszer legalább benézzek az elektronikus naplóba, vagy legalább elolvassam a naplóból a megadott emailcímre küldött üzeneteket. (Érdekes módon a napló még nekem is mutatja, hogy mikor léptem be utoljára!  Kacsint ).
Internet nélkül tehát a szülői kötelességemnek sem tudok eleget tenni.
Állandó internetkapcsolat esetén pedig (a napló azonos az ellenőrzővel) bármilyen a naplóba bekerülő változásról azonnali email értesítést kaphatok (és kapok is). Vagyis ha a gyerek kap egy jegyet máris tudom, ha kap egy dicsérőt azt is, ha kap egy intőt azt is, ha hiányzik egy óráról azt is, ha hiányzik a felszerelése azt is, de pontosan látom azt is, hogy melyik órán , milyen anyagot vettek éppen, de ha egy tanár bármit üzen nekem azt is (a fontosabb dolgozatokat is szokták előre jelezni).
Egyik dolgozat előtti napon este fél nyolckor írtam az informatika tanárnak és három perc múlva válaszolt.

Nem viccelek, csak hallom az idő szavát, ami nem nagy kunszt, hiszen mint a fenti példából is láthatod, nem éppen suttog, hanem jó hangosan a fülembe kiabál.

Ébresztő! Jó reggelt!
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #68568 Dátum: 2012.07.11., 06:16:02 »

Szabad szoftver van, lehetne szabad wifi is. Még az is lehet, hogy ez jobban elősegítené a társadalom leszakadt rétegeinek felzárkózását  és fejlődését mint a világon sehanyadik focihoz a stadionok építése. Ingyenesen fogható rádió- és tv hálózat van, internethálózat nincs.
Bizonyos postai szolgáltatások ingyenesen elérhetőek, a telefonhálózat segélyhívó részlege ingyenesen használható, ugyanakkor például a Magyarország.hu-t nem éred el ingyenesen, hiszen az internetért fizetni kell és a hivatalos szervektől, vagy bárki mástól kapott elektronikus leveleket csak valamilyen díjfizetés ellenében tudod elolvasni... Ez nonszensz. Én azt mondom ez pont hogy a XXI. században alapvető emberi jog volna, amelytől megfosztanak és ez nincs így rendjén. Én hiszek a jogaimban, és kell is hogy higgyek bennük és a felfogásommal, a szavam hallatásával, ha lehetőség nyílik rá akkor akár a tetteimmel is (és ide sorolandó a szavazatom is) harcoljak értük, mert különben se nekem, se az embertársaimnak soha nem fogják biztosítani őket.
És ha ezt sokan így fogják gondolni, és csak oda fogják leadni a szavazatukat, ahol hajlandóak a mi pénzünkből nekünk kiépíteni a szabad wifi hálózatot, akkor ez már érdekelni fogja a politikus urakat és hölgyeket is, úgyhogy egyáltalán nem mindegy hogy mit gondolunk, és mennyire gondoljuk azt, hogy velünk mindent meg lehet csinálni, mindent le kell nyelnünk.

Szóval szerintem igenis 2012-ben járna az állampolgároknak a szabad wifi-hálózat, továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy az államigazgatásban leselejtezésre kerülő gépeket szabad szoftverrel újratelepítve oda kellene adni az arra rászorulóknak, és ezzel lehetne javítani a társadalom leszakadt rétegeinek helyzetén, lehetne csökkenteni a lemaradást, a szakadékot ember és ember között.

Gondold csak el mennyi előnye lenne ennek a szabad wifi hálózatnak:
Megfelelő eszköz birtokában (jószerivel az összes újabb mobiltelefon ma már tudja ezt, de egy asztali számítógéphez csatlakoztatható USB-s wifi antenna [ami megy Win és Linux alatt is] 2500.- Ft.) bárhonnan ingyen meg tudod nézni a leveleidet.
Bármikor szerezhetsz be sokszor már csak a világhálón megtalálható információkat. (Én rengeteg mindent tudtam meg már a neten olvasgatva).
Olvashatod az olyan állásajánlatokat amiket csakis az interneten tesznek közzé, és versenyezhetsz értük akkor is ha a jelentkezéseket kizárólag e-mailben várják.
Olyan könyveket is olvashatsz, amik esetleg nincsenek is a polcodon.
Az újabb mobiltelefonok már képesek wifin kommunikálni és lehet rajtuk futtatni a skype-ot. Tehát az emberek kommunikálhatnának egymással ingyen ahelyett hogy távközlési szolgáltatók pénztárcáját hizlalják.

Az pedig, hogy a nagyházba elvileg azért kerültek oda az emberek, hogy mindannyiunk érdekét képviseljék, és az hogy ahelyett, hogy egy ilyen szabad wifi hálózat irányába tegyenek lépéseket, inkább elnézik, hogy egy jószerivel nélkülözhetetlen dologért kaszálnak meg minket alaposan a szolgáltatók, sőt még ők is külön távközlési adót vetnek ki ránk, már egy másik téma, politika volna, ami nem ide való, úgyhogy ebben a kérdésben nem foglalok állást, a fantáziátokra bízom, hogy kitaláljátok erről mi a véleményem.
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #68567 Dátum: 2012.07.11., 06:05:06 »

AKI rangot válthatsz. Mostantól 7 szilvafás nemes lettél.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #68566 Dátum: 2012.07.11., 06:00:06 »

Jó reggelt!

Én meg kezdem megérteni azokat, akik télen mennek nyaralni...
Elindult a szilva. Mivel van nyolc fa, három fajta, tavalyról tudom, hogy szeptember végéig lesz vele feladat!
El kellene adnunk belőle. Vagy venni edényt cefrének...
AKI akik télen tudnak elmenni nyaralni azok PUKET -re utaznak vagy Karácsony szigetén tartanak közgyűlést mint nem Bocskoros csak Bocskor G..
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #68565 Dátum: 2012.07.11., 05:57:14 »

Jó reggelt!

Én meg kezdem megérteni azokat, akik télen mennek nyaralni...
Elindult a szilva. Mivel van nyolc fa, három fajta, tavalyról tudom, hogy szeptember végéig lesz vele feladat!
El kellene adnunk belőle. Vagy venni edényt cefrének...
AKI a víz helyet ihatsz szilvát. Most kell megtenni mert vissza vonják a zug szesz főzés  lehetőségét Az UNIO parancsa és  az ingatlan adó bevezetése.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #68564 Dátum: 2012.07.11., 05:51:56 »

100/2 ahol eső lesz ott sok tojás nagyságú jég hullás várható. Nap mint nap előre megírom ezeket. E károk ellen csak a katasztrófa csapat és a hadsereg tudna tenni. A monitoron előre látni hol van szükség beavatkozni és oly vegyszereket fellőni  melyek megszüntetik a jegesedést. A Forma 1 futamon a meteorologiai  monitoron méterenként látni nem csak a futamot  hol tart a futam hanem hol lesz eső. Pláne a jégeső még jobban kimutatja. Most 23° meleg van. És 33° lehet. Nyugaton erős felhősödés várható. Később zivatarok záporok és jégtojások hullhatnak. Felhőszakadás is kialakulhat. Zivatar idején a szél viharossá fokozódik melyek fákat csavar ki tövestől. Van még rossz amit nem írtam  le?

    Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68563 Dátum: 2012.07.11., 05:49:08 »

Szokásomhoz híven, most is alvás helyett a konyhában ügyködöm. Aki nappal a meleg elől elbújik, azt éjjel be kell pótolni. Éjszakai ügyeletet tartok!  Vigyorog

Készülök a hétvégére, tudjátok megszálljuk Tiszafüredet
Ide megyünk a csapattal. 9 napos nyári táborozás, biciklikkel.
Szúnyogokat irtják, de készülünk rá. Szombattól nem leszek, majd jelentkezem.
Az "öreglányt" szépen lesúroltam, útra kész már. Az egész társaság felszerelését mi visszük. / Tavaly történt, hogy szereltünk útközben, már este lett, mire Harkányba értünk. / A sátrakat igyekezni kellett felállítani, mert erősen sötétedett már. Izgultak, hogy oda érjünk. Aztán már nem volt probléma az autóval.
  Azért készülődés közben ide lesek egy kicsit néha.

       al_vos

Jó reggelt!

Én meg kezdem megérteni azokat, akik télen mennek nyaralni...
Elindult a szilva. Mivel van nyolc fa, három fajta, tavalyról tudom, hogy szeptember végéig lesz vele feladat!
El kellene adnunk belőle. Vagy venni edényt cefrének...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #68562 Dátum: 2012.07.11., 05:27:20 »

Szabad szoftver van, lehetne szabad wifi is. Még az is lehet, hogy ez jobban elősegítené a társadalom leszakadt rétegeinek felzárkózását  és fejlődését mint a világon sehanyadik focihoz a stadionok építése. Ingyenesen fogható rádió- és tv hálózat van, internethálózat nincs.
Bizonyos postai szolgáltatások ingyenesen elérhetőek, a telefonhálózat segélyhívó részlege ingyenesen használható, ugyanakkor például a Magyarország.hu-t nem éred el ingyenesen, hiszen az internetért fizetni kell és a hivatalos szervektől, vagy bárki mástól kapott elektronikus leveleket csak valamilyen díjfizetés ellenében tudod elolvasni... Ez nonszensz. Én azt mondom ez pont hogy a XXI. században alapvető emberi jog volna, amelytől megfosztanak és ez nincs így rendjén. Én hiszek a jogaimban, és kell is hogy higgyek bennük és a felfogásommal, a szavam hallatásával, ha lehetőség nyílik rá akkor akár a tetteimmel is (és ide sorolandó a szavazatom is) harcoljak értük, mert különben se nekem, se az embertársaimnak soha nem fogják biztosítani őket.
És ha ezt sokan így fogják gondolni, és csak oda fogják leadni a szavazatukat, ahol hajlandóak a mi pénzünkből nekünk kiépíteni a szabad wifi hálózatot, akkor ez már érdekelni fogja a politikus urakat és hölgyeket is, úgyhogy egyáltalán nem mindegy hogy mit gondolunk, és mennyire gondoljuk azt, hogy velünk mindent meg lehet csinálni, mindent le kell nyelnünk.

Szóval szerintem igenis 2012-ben járna az állampolgároknak a szabad wifi-hálózat, továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy az államigazgatásban leselejtezésre kerülő gépeket szabad szoftverrel újratelepítve oda kellene adni az arra rászorulóknak, és ezzel lehetne javítani a társadalom leszakadt rétegeinek helyzetén, lehetne csökkenteni a lemaradást, a szakadékot ember és ember között.

               yes_yes Nagytaps2
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #68561 Dátum: 2012.07.11., 05:24:24 »

Szokásomhoz híven, most is alvás helyett a konyhában ügyködöm. Aki nappal a meleg elől elbújik, azt éjjel be kell pótolni. Éjszakai ügyeletet tartok!  Vigyorog

Készülök a hétvégére, tudjátok megszálljuk Tiszafüredet
Ide megyünk a csapattal. 9 napos nyári táborozás, biciklikkel.
Szúnyogokat irtják, de készülünk rá. Szombattól nem leszek, majd jelentkezem.
Az "öreglányt" szépen lesúroltam, útra kész már. Az egész társaság felszerelését mi visszük. / Tavaly történt, hogy szereltünk útközben, már este lett, mire Harkányba értünk. / A sátrakat igyekezni kellett felállítani, mert erősen sötétedett már. Izgultak, hogy oda érjünk. Aztán már nem volt probléma az autóval.
  Azért készülődés közben ide lesek egy kicsit néha.

       al_vos

Sok fiatal nem él ennyire aktív és fiatalos élete, mint Te.
Gratulálok!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #68560 Dátum: 2012.07.11., 05:21:25 »


          Jó reggelt!!

       Elmaradt az eső.  Talán ma bekövetkezik.
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #68559 Dátum: 2012.07.11., 05:15:29 »

Jó reggelt.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #68558 Dátum: 2012.07.11., 04:25:34 »

S/O hívta fel figyelmemet egy érdekes cikkre az Indexen  >>



Vanessza.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #68557 Dátum: 2012.07.11., 03:35:31 »

2012-ben? Viccelsz?  shock
Szabad szoftver van, lehetne szabad wifi is. Még az is lehet, hogy ez jobban elősegítené a társadalom leszakadt rétegeinek felzárkózását  és fejlődését mint a világon sehanyadik focihoz a stadionok építése. Ingyenesen fogható rádió- és tv hálózat van, internethálózat nincs.
Bizonyos postai szolgáltatások ingyenesen elérhetőek, a telefonhálózat segélyhívó részlege ingyenesen használható, ugyanakkor például a Magyarország.hu-t nem éred el ingyenesen, hiszen az internetért fizetni kell és a hivatalos szervektől, vagy bárki mástól kapott elektronikus leveleket csak valamilyen díjfizetés ellenében tudod elolvasni... Ez nonszensz. Én azt mondom ez pont hogy a XXI. században alapvető emberi jog volna, amelytől megfosztanak és ez nincs így rendjén. Én hiszek a jogaimban, és kell is hogy higgyek bennük és a felfogásommal, a szavam hallatásával, ha lehetőség nyílik rá akkor akár a tetteimmel is (és ide sorolandó a szavazatom is) harcoljak értük, mert különben se nekem, se az embertársaimnak soha nem fogják biztosítani őket.
És ha ezt sokan így fogják gondolni, és csak oda fogják leadni a szavazatukat, ahol hajlandóak a mi pénzünkből nekünk kiépíteni a szabad wifi hálózatot, akkor ez már érdekelni fogja a politikus urakat és hölgyeket is, úgyhogy egyáltalán nem mindegy hogy mit gondolunk, és mennyire gondoljuk azt, hogy velünk mindent meg lehet csinálni, mindent le kell nyelnünk.

Szóval szerintem igenis 2012-ben járna az állampolgároknak a szabad wifi-hálózat, továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy az államigazgatásban leselejtezésre kerülő gépeket szabad szoftverrel újratelepítve oda kellene adni az arra rászorulóknak, és ezzel lehetne javítani a társadalom leszakadt rétegeinek helyzetén, lehetne csökkenteni a lemaradást, a szakadékot ember és ember között.
Naplózva
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #68556 Dátum: 2012.07.11., 02:22:11 »


Szokásomhoz híven, most is alvás helyett a konyhában ügyködöm. Aki nappal a meleg elől elbújik, azt éjjel be kell pótolni. Éjszakai ügyeletet tartok!  Vigyorog

Készülök a hétvégére, tudjátok megszálljuk Tiszafüredet
Ide megyünk a csapattal. 9 napos nyári táborozás, biciklikkel.
Szúnyogokat irtják, de készülünk rá. Szombattól nem leszek, majd jelentkezem.
Az "öreglányt" szépen lesúroltam, útra kész már. Az egész társaság felszerelését mi visszük. / Tavaly történt, hogy szereltünk útközben, már este lett, mire Harkányba értünk. / A sátrakat igyekezni kellett felállítani, mert erősen sötétedett már. Izgultak, hogy oda érjünk. Aztán már nem volt probléma az autóval.
  Azért készülődés közben ide lesek egy kicsit néha.

       al_vos
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68555 Dátum: 2012.07.10., 22:03:00 »

Ismét eljött egy este.
A kiskutya lábhoz henterült.

Jó éjszakát mindenkinek!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68554 Dátum: 2012.07.10., 21:58:09 »

Meghívlak egy jaffára,
ne kerüljél Nagyfára!        buli

Lónyálat igyak? Vizet, mint az állatok?  shock zizi
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68553 Dátum: 2012.07.10., 21:56:11 »

Már csak az a kérdés, tudsz e számolni  H���t

Sose tudtam, miért pont most tudnék?  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #68552 Dátum: 2012.07.10., 20:14:16 »

Nagyfa??? És még kettőt is látsz???
 shock

Meghívlak egy jaffára,
ne kerüljél Nagyfára!        buli
Naplózva
Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #68551 Dátum: 2012.07.10., 19:40:47 »

Én  nem vagyok komeinista!

Már csak az a kérdés, tudsz e számolni  H���t
Naplózva

Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #68550 Dátum: 2012.07.10., 18:10:57 »

Mikulás!
Látsz még?  Na akkor olvasd:
Nálunk a szemműtét TB-re van,nem kell fizetni érte. De mivel nem vagy  kerületi lakos, az első vizsgálatért kell fizetni  6500 Ft. Ekkor felmérik  hogy lehet-e már operálni. Ha megvolt a műtét  utána egy idővel el kell jönni egy kontrollra az pedig  4000-be kerül. Tehát 10500-ból megúszod az egészet. Ha a doki zsebébe akarsz tenni boritékot, az már a te dolgod.  Nem tudom Gazember mire fizetett olyan sokat?  táncika
Akela Gaz-ember van olyan ha kell még a takarítónőnek is kotorászott a zsebébe. De elképzelhető hogy még igazat sem mondott.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Oldalak: 1 ... 2166 2167 [2168] 2169 2170 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!