Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.01., 16:42:28
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 38 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2167 2168 [2169] 2170 2171 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127860 alkalommal)
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #68549 Dátum: 2012.07.10., 18:08:43 »

Mikulás!
Látsz még?  Na akkor olvasd:
Nálunk a szemműtét TB-re van,nem kell fizetni érte. De mivel nem vagy  kerületi lakos, az első vizsgálatért kell fizetni  6500 Ft. Ekkor felmérik  hogy lehet-e már operálni. Ha megvolt a műtét  utána egy idővel el kell jönni egy kontrollra az pedig  4000-be kerül. Tehát 10500-ból megúszod az egészet. Ha a doki zsebébe akarsz tenni boritékot, az már a te dolgod.  Nem tudom Gazember mire fizetett olyan sokat?  táncika
Akela köszi az érdeklődést, de mint írtam most az agyam az 1. Ha nem sikerül akkor a többire nincs szükség.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #68548 Dátum: 2012.07.10., 17:09:47 »

Mikulás!
Látsz még?  Na akkor olvasd:
Nálunk a szemműtét TB-re van,nem kell fizetni érte. De mivel nem vagy  kerületi lakos, az első vizsgálatért kell fizetni  6500 Ft. Ekkor felmérik  hogy lehet-e már operálni. Ha megvolt a műtét  utána egy idővel el kell jönni egy kontrollra az pedig  4000-be kerül. Tehát 10500-ból megúszod az egészet. Ha a doki zsebébe akarsz tenni boritékot, az már a te dolgod.  Nem tudom Gazember mire fizetett olyan sokat?  táncika
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68547 Dátum: 2012.07.10., 17:03:19 »

Kétféle ember van.
Így vagy pesszimista, vagy komenista. Aki, D.n Aki, nem tartozik egyikbe sem, az nem tud számolni!  H���t

Én  nem vagyok komeinista!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #68546 Dátum: 2012.07.10., 16:18:05 »


Mély víz!

Kovács őrmestert megkérik, hogy a parkolóban levő autók rendszámát írja össze.
Felettese már el is felejti, mikor 4 nap múlva lelkesen leteszi az eredményt az asztalára.
 - Ez mi! Mered felettese a furcsa ákombákomra!
 - Jelentem, egy negyedfokú egyenlet.
 - ?
 - Miért? A rendszámok betűit, számait nem kellett összeadni?  shock
Naplózva

Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #68545 Dátum: 2012.07.10., 16:12:34 »


 Kétféle ember van.
Így vagy pesszimista, vagy komenista. Aki, D.n Aki, nem tartozik egyikbe sem, az nem tud számolni!  H���t
Naplózva

AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68544 Dátum: 2012.07.10., 15:49:30 »

Még figyelmetekbe ajánlok egy videót arról a csodálatos világról, ahol mindennapjainkat töltjük, és amit olyan papírdarabokért teszünk tönkre gőzerővel, amire számok vannak nyomtatva!

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68543 Dátum: 2012.07.10., 15:38:28 »

S/O hívta fel figyelmemet egy érdekes cikkre az Indexen  >>

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68542 Dátum: 2012.07.10., 15:13:42 »

Milyen érdekes dolgokat produkál a természet:
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68541 Dátum: 2012.07.10., 14:46:25 »

AKI
Na még 1X az internetről. A laptopot szeretnénk használni 1 esetleg 1 és fél hónapot. Azon van sok olyan dolog amihez internet kapcsolat szükséges. A gyereknek van tapizos telefonja. Feltöltős kártyával és nem kívánnak azon pötyögni.  laptopot szeretnék használni, de a technikai kereskedők még nem látták a lehetőségét hogy ne csak évekbe számoljanak hanem 1-2 hónapba. Laptopról van szó és nem kiépített hálózatról. Ehhez nem kéne más mint 1 USB-s kütyü ami le van dátummal védve hogy tovább ne lehessen használni. Erre kérnének használati és betéti díjat és letelte után nem csak a sörös üveget vinnénk vissza hanem ezt a dekodert is

Erre a megoldást Csuhás már leírta!
Vannak a mobil stick-ek, amik ezt a szerepet tökéletesen betöltik, ráadásul nem időszakra, hanem adatforgalom mennyiségre vannak meghatározva.
A túlforgalmazási díj nélküliség azt jelenti, hogy az adott mennyiséget túllépheted, nem kell külön fizetned érte, azonban a sávszélességet csökkentik, tehát némileg lassúbb lesz a kapcsolat.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #68540 Dátum: 2012.07.10., 14:33:45 »

Egy okos mobilon már megteheted mindezt, és még a szolgáltató jóindulatától sem függsz!
Én hányszor fórumoztam utazás közben!
AKI
Na még 1X az internetről. A laptopot szeretnénk használni 1 esetleg 1 és fél hónapot. Azon van sok olyan dolog amihez internet kapcsolat szükséges. A gyereknek van tapizos telefonja. Feltöltős kártyával és nem kívánnak azon pötyögni.  laptopot szeretnék használni, de a technikai kereskedők még nem látták a lehetőségét hogy ne csak évekbe számoljanak hanem 1-2 hónapba. Laptopról van szó és nem kiépített hálózatról. Ehhez nem kéne más mint 1 USB-s kütyü ami le van dátummal védve hogy tovább ne lehessen használni. Erre kérnének használati és betéti díjat és letelte után nem csak a sörös üveget vinnénk vissza hanem ezt a dekodert is
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68539 Dátum: 2012.07.10., 14:26:59 »

Olyasmik történnek, melyek számomra még bonyolultabbak, sőt még kínaibbak.
Belépni be tudok.
Nekem a lap alján nincs olyan, hogy szimpla.


Amikor viszont az érkezettre, elküldöttre.....stb-re klikkelek, akkor csupán fehér mező van.

Tegnap estétől tartó erőfeszítéseim során most sikerült végre olyasmire rájönnöm, hogy amikor az érkezettre stb-re klikkelek és fehér mező van, ám a gördítősávval lemegyek, akkor megtalálhatók az üzenetek.
Ezt sem ép ésszel sem pedig gépésszel sem tudom felfogni.


Próbáld meg, amit leírtam.
Ennek ellenére lehet, hogy a hiba a szolgáltatónál van!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68538 Dátum: 2012.07.10., 14:19:05 »

Csuhásom
Nem a lefedettséggel van gond hanem a gondolkodás móddal. Akik ott laknak van internet Ők tudják vállalni a hűséget és fizetni is addig. De nekünk csak a nyári 2 hónap lenne aktuális. Olyan meg nincs hogy juli 1- juli 31 hűséges vagyok.

A hűségnek a következő értelme van: biztos előfizetés 2 évig azon az összegen, aminek a második évében már töredékéért tudnád igénybe venni a szolgáltatást, ráadásul a Te szolgáltatód már olcsóbban, vagy jobb minőségben szolgáltat az új belépőknek!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #68537 Dátum: 2012.07.10., 14:18:55 »

Atom Manó. H a tók fehér a képernyőd lépj azF11-e akkor  elvileg összébb megy a látni való, de ha nem használ  ismét lépj vissza nehogy ne lásd a kezelő füleket. Nyugodtan használhatod az F11-et legalább látod mi a különbség ha  1 X nyomod me és ugyan azzal vissza állítod..
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68536 Dátum: 2012.07.10., 14:16:33 »

A normális az volna, ha lenne az egész országot lefedő korlátlan adatforgalmú (legalább kis sávszélességű) wifi hálózat, az információkhoz való szabad hozzáférés joga mindenkit megilletne.

2012-ben? Viccelsz?  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68535 Dátum: 2012.07.10., 14:14:35 »

Nekem tegnap este óta borúsak a kilátások.
A freemail.hu belépése után nem nyitja meg sem az érkezett, sem az elküdött, sem a közösségi, sem a spam, sem a kuka leveleket.
Kész, de az oldal hibás, ezt adja ki.

Mit lehetne tennem, ha valaki tudná.

Ez lehet a szolgáltató hibája is, de előfordulhat, hogy a gépeden kellene némi logikai takarítást, helyreállítást végezni, végeztetni.

Esetleg próbáld meg Mikulás ajánlatát, de nem kell egy napot várni, csak kikapcsolni a gépet, és újra bekapcsolni (néha összeakadnak  fogaskerekek).
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68534 Dátum: 2012.07.10., 14:13:11 »

Borús kilátások jönnek nyugatról a tenger felől.

A kora délelőtt folyamán szerencsére itt is volt egy fél órás intenzív eső!  táncika
Megúsztam a locsolást!
Ééééés, mennyivel könnyebb volt gyomlálni, meg kiszedni a hagymát!  shock vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68533 Dátum: 2012.07.10., 14:11:35 »

AKI Bátor bátor volt, hogy mert ugatni és így az egész falut fellármázta.

A szomszéd néni reggel korán jött gyomlálni a kerítés melletti részét, Bátor pedig figyelmeztette, hogy a gazdái még aludni szeretnének, ne zajongjon!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68532 Dátum: 2012.07.10., 14:09:42 »

Csuhásom
Így vagyok én is az internettel. 1 x már volt vita témám ebben az ügybe itt a fórumon. A család eléggé internet függő lett. Elmentek nyaralni, de reggeli közben vagy akármikor PL.ha esik az eső  Sárvár környékén használnák. Nagyon sokan vannak aki rövid időre is igényelnének korlátlan felhasználású internet kapcsolatot. Bármelyik szolgáltatóhoz mentem kiröhögtek hogy 2 hónapra nem adnak szolgáltatást. Most én röhögöm ki őket hogy nem képesek mikor a Marsról is láthatom a közvetítést ha van. Persze a 2 éves hűség nyilatkozattal jobban járnak ( hiszik ). Ha  volna havi lebontással mi is elő fizetnénk a 2 hónapot csak lenne. Meddig tartana úgy lekódolni mint egyes programot hogy bizonyos idő után nem működik.. Ehhez nem sok ész kéne, inkább jó szándék. A dekódert ki fizetettnék előre és lejárta után vissza lehetne váltani mint egy sörös üveget. (Ezt én találtam ki, de megfontolandó lenne ) És biztos vagyok hogy sokan választanák a havi internet lehetőséget akár több hónapra is.

Egy okos mobilon már megteheted mindezt, és még a szolgáltató jóindulatától sem függsz!
Én hányszor fórumoztam utazás közben!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68531 Dátum: 2012.07.10., 14:05:37 »

Még a fővárosban is csak a lakótelepeken lehet választani igazi jó ajánlatok közül, amúgy a terület szépen fel van osztva.
Itt szerencsémre a második legjobb ajánlatot nyújtó szolgáltató van ezen a téren, úgyhogy nem panaszkodom.

A TV ajánlat terén viszont azt hiszem váltani fogok a mindig tv-re. A kábelszolgáltató analóg adása kriminális.
 .....

Egy olyan kétlaki életmódot folytató személy esetében, mint Gazember ez egy igen fontos szempont lehet, de nem egy elhanyagolható körülmény ez azok számára sem, akik bizonytalan albérletben laknak, és bármikor költözniük kelhet. Nekem ez azért is tetszik, mert már volt úgy, hogy nagyon elmértük a lépést és ha az embernek már nem marad pénze az előfizetésre, akkor azért még sem marad adás nélkül az ingyenes adókat továbbra is nézheti.





Mi viszont pont azt a 7 csatornát nézzük a legritkábban, sőt, van köztük egy olyan, amit egyáltalán nem látogatunk. A tv-ink nem alkalmasak digitális felbontásra. A többi stimmel...
"Falun" belül évente egyszer ingyen átrakathatom a kábelemet.
A tányéros rendszer is könnyen mobilizálható, azzal viszont hasonló bajom van, mint Neked: 3 tv...
Az már csak hab a tortán, hogy nem én határozom meg a csatornák sorrendjét! Így voltunk előző helyünkön, ahol az általunk leginkább nézett csatornák valahol a 30-as környéki tartományban voltak, de az a hírcsatorna, amit -szerintem- jó ízlésű ember nem néz, az bezzeg az első 10-ben volt! Hogy már folyamatos nyálas-filmes kanálisról ne is szóljak!  shock
Szóval nekem pillanatnyilag tökéletesen megfelel az a tv, ami van.
Amikor még Pesten laktunk, akár  Viola utcában, akár a Ferenc téren gyakorlatilag nem sokkal drágábban, int itt van a tv, kaptuk együtt a tv-t, az internetet és a telefont.
Irsa viszont mintegy 12 500 fős városka, jellemzően családi házas beépítettséggel (összesen egyetlen emeletes társasház, és egy olyan lakópark van, ahol sorház jellegű a beépítés!) relatíve nagy területen (IV kerület van!) helyezkedik el, így egyetlen szolgáltató sem várhatja el, hogy 100 Ft beruházás sokszorosan térüljön meg számára. Ezért jelentős előrelépéssel nem is igazán számolok ezeken a területeken!
Én viszont mindezekkel a hátrányokkal együtt fogadtam el Irsát, mert számomra az általa nyújtott előnyök többet nyomtak, nyomnak a latban, mint ez ilyen nehézségek!
A jó levegő, az iható csapvíz(!), a kert, a közvetlen emberek, és nem utolsó sorban mindaz a családi kötődés, ami még van!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #68530 Dátum: 2012.07.10., 13:48:59 »

Atom Manó Mikor nem tudtam belépni a freemailomba akkor a lap alján van 2 sor írva hogy SZIMPLA na erre rá klikkeltem  a jó felhasználói és jelszóval és simán beléptem tudtam olvasni az üzeneteket és írni is tudtam

Olyasmik történnek, melyek számomra még bonyolultabbak, sőt még kínaibbak.
Belépni be tudok.
Nekem a lap alján nincs olyan, hogy szimpla.


Amikor viszont az érkezettre, elküldöttre.....stb-re klikkelek, akkor csupán fehér mező van.

Tegnap estétől tartó erőfeszítéseim során most sikerült végre olyasmire rájönnöm, hogy amikor az érkezettre stb-re klikkelek és fehér mező van, ám a gördítősávval lemegyek, akkor megtalálhatók az üzenetek.
Ezt sem ép ésszel sem pedig gépésszel sem tudom felfogni.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 2167 2168 [2169] 2170 2171 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!