Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.19., 08:59:10
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1685 1686 [1687] 1688 1689 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7137319 alkalommal)
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #78193 Dátum: 2013.03.10., 16:49:05 »

A meteorológiában a konvekciót a hő és a levegő nedvességének vertikális, azaz függőleges transzportjára értjük. Ez instabil légkörben a fel- és leáramlások révén alakul ki. Az így létrejött felhők konvektív felhők.

Érdekes amit írsz. A gomoly felhő idetartozik?
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #78192 Dátum: 2013.03.10., 13:53:05 »

Milyen az a „konvektív” csapadék?  shock

A meteorológiában a konvekciót a hő és a levegő nedvességének vertikális, azaz függőleges transzportjára értjük. Ez instabil légkörben a fel- és leáramlások révén alakul ki. Az így létrejött felhők konvektív felhők.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78191 Dátum: 2013.03.10., 12:51:38 »

Megtaláltam a stáblistát, ami jócskán hiányos, ezen persze nem csodálkoztam, az viszont lelombozó, hogy sokan csak regisztráltak, de nem aktívak, vagy néhány írás után abbahagyták.
A nosztalgia jó dolog, de olyan várakozást is kelthet az emberben, ami aztán nem igazolódik be, és az eredmény csalódás lesz.
Talán ezért is...

Én sem ígérek semmit, még vért, verítéket és könnyeket sem, ha hallgatok, még mindig jobb lehet, mint néhány kényszeredett hozzászólás.
Ha sikerül felvenni a fonalat  (a tiéteket és a magamét is), azt majd úgyis észreveszitek.

Az archívumra is ráleltem, de azt már csak holnapra tudom vállalni, hogy azokat is memorizálom.
Most megyek megkeresni a madzag végét.

 vigyor
Majd fény derül az archív anyagban arra is, hogyan lettünk hirtelen ilyen kevesen....  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78190 Dátum: 2013.03.10., 12:50:05 »

Nem vitatva a fentieket, inkább kiegészítésül szeretnék rámutatni arra, hogy a gondolatjelek helyes használat gondokat okozhat szöveg olvasásánál, ha nem helyesen helyesen hangsúlyozzák őket.
Tehát teljesen szabályosan írt szöveg nem szakszerű felolvasása félreértésekre adhat okot.

Egyszer egyszer egy balesetben megsérült nagyon sok külföldi.

A hírt a következőként olvastál fel:
A hatvan magyarországi kórházba szállított beteg jobban van.
Persze a lapot (vagy súgógépet) nem láttam, ám a helyes szöveg nyilván:
A hatvan  -magyarországi kórházba szállított- beteg jobban van.
Nyilván nincs hatvan Magyarország, s talán hatvan kórház sincs.
Persze nem ártott volna a hírt egyértelműbben fogalmazni.Valószínű, hogy a  gazdasági okok -műsoridő-  miatt is gyorsabban olvasnak, nem figyelve a helyes hangsűlyozásra.
 

Általánosságban tudom elmondani, hogy ha mindent úgy értelmeznék, ahogy a hírolvasó beolvassa, bizony még nehezebben igazodnék ki a pakisztáni bivalycsordában....  vigyor
Néha borzalmas sületlenségeket tudnak mondani!

Amikor arra tettem fel egy fél órámat, hogy felidegesítsek egy pökhendi ügyintézőt, tettem már olyat, hogy folyamatosan visszakérdezgettem azt, amit mondott úgy, ahogyan annak szó szerinti értelme volt. Nem voltam hajlandó „ráérteni”!  evil
25 perc után már rángatózott a szemöldöke...  felnez
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78189 Dátum: 2013.03.10., 12:44:33 »

Vasárnap még mindig sok lesz felettünk a felhő, többfelé várható ismétlődő eső, szitálás. A déli határszélen konvektív csapadék lesz a jellemző, főleg záporok alakulhatnak ki. Elsősorban délen megélénkül a nyugatias szél, északkeleten hűvösebb, máshol továbbra is enyhe időben lesz részünk.



Milyen az a „konvektív” csapadék?  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #78188 Dátum: 2013.03.10., 10:38:25 »

Tas egy szombat este csúnyán beverte a fejét a nyitva felejtett konyhaszekrényajtó sarkába, jókora ütést kapott, meg is szédült. Tenyerét sérült homlokára tapasztotta, de érezte, hogy az nagyon hamar nedves lett, hát megnézte mi a helyzet és látta csupa vér. Nagyon megijedt és riadalmában tárcsázta a mentőket:
– Halló, itt Tas!
– .....
– Nagyon vérzik a fejem, minden csupa vér.
– .....
– Pitypang utca nyolc.

A diszpécser papírjára ennyi került: Ittas fejsérült, Pitypang utca 8.

 Nagytaps2 Nagytaps2
Naplózva
chaos
Kölyök tag
**

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


Profil megtekintése
« Válasz #78187 Dátum: 2013.03.10., 09:12:37 »

Aha, most látom, hogy azok többsége már re-regisztrálás volt, de akkor is.
Naplózva
chaos
Kölyök tag
**

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


Profil megtekintése
« Válasz #78186 Dátum: 2013.03.10., 09:05:22 »

Megtaláltam a stáblistát, ami jócskán hiányos, ezen persze nem csodálkoztam, az viszont lelombozó, hogy sokan csak regisztráltak, de nem aktívak, vagy néhány írás után abbahagyták.
A nosztalgia jó dolog, de olyan várakozást is kelthet az emberben, ami aztán nem igazolódik be, és az eredmény csalódás lesz.
Talán ezért is...

Én sem ígérek semmit, még vért, verítéket és könnyeket sem, ha hallgatok, még mindig jobb lehet, mint néhány kényszeredett hozzászólás.
Ha sikerül felvenni a fonalat  (a tiéteket és a magamét is), azt majd úgyis észreveszitek.

Az archívumra is ráleltem, de azt már csak holnapra tudom vállalni, hogy azokat is memorizálom.
Most megyek megkeresni a madzag végét.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #78185 Dátum: 2013.03.10., 08:19:47 »

Az én tudásom nem számít, csak a szabály:

„A szövegbe ékelődést jelző írásjelek
A közbevetés
...
251. Ha az összetett mondat valamelyik tagmondatába beékelődik egy másik tagmondat, ezt a közbevetett mondatot vesszők, gondolatjelek vagy zárójelek közé tesszük: Évi, bár még át tudott volna szaladni az úttesten, előbb hagyta elmenni a teherautót. Évi – bár még át tudott volna szaladni az úttesten – előbb hagyta elmenni a teherautót. Évi (bár még át tudott volna szaladni az úttesten) előbb hagyta elmenni a teherautót. Stb.

252. Ha a közbevetett szó, szókapcsolat vagy tagmondat írásjelnél ékelődik a mondatba, az írásjelet a közbevetés után, vagyis a közbevetett részt körülfogó gondolatjelpár vagy zárójelpár második tagja után ki kell tenni: Műszaki egyetemen szerzett diplomát – vegyészmérnökit –, de író lett. Felvették a jelentkezők nagyobb részét (45 fiút és lányt), s csak néhány alkalmatlant kellett elutasítani. Sok megszokott holmiját becsomagolta, hogy minél kényelmesebben érezze magát – ez mindig fontos volt neki –; csak még a magnója hiányzott, amit javíttatni vitt. Egy gondolat bántotta (és nem tudott megszabadulni tőle): hogy ő is felelős a hiányért. Stb.”

Forrás

„Tudjuk, a nagykötőjel és a gondolatjel alakilag hasonló. A különbség az, hogy a nagykötőjel szóköz nélkül kapcsolódik az előtte álló és az utána következő számhoz vagy betűhöz: I–IV. osztály, Csap–Budapest járat. A gondolatjel – ha nem bekezdés elején áll – előtt és után is van egy betűnyi köz.

Forrás

Nem vitatva a fentieket, inkább kiegészítésül szeretnék rámutatni arra, hogy a gondolatjelek helyes használat gondokat okozhat szöveg olvasásánál, ha nem helyesen helyesen hangsúlyozzák őket.
Tehát teljesen szabályosan írt szöveg nem szakszerű felolvasása félreértésekre adhat okot.

Egyszer egyszer egy balesetben megsérült nagyon sok külföldi.

A hírt a következőként olvasták fel:
A hatvan magyarországi kórházba szállított beteg jobban van.
Persze a lapot (vagy súgógépet) nem láttam, ám a helyes szöveg nyilván:
A hatvan  -magyarországi kórházba szállított- beteg jobban van.
Nyilván nincs hatvan Magyarország, s talán hatvan kórház sincs.
Persze nem ártott volna a hírt egyértelműbben fogalmazni.Valószínű, hogy a  gazdasági okok -műsoridő-  miatt is gyorsabban olvasnak, nem figyelve a helyes hangsűlyozásra.
 
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #78184 Dátum: 2013.03.10., 07:58:18 »

Vasárnap még mindig sok lesz felettünk a felhő, többfelé várható ismétlődő eső, szitálás. A déli határszélen konvektív csapadék lesz a jellemző, főleg záporok alakulhatnak ki. Elsősorban délen megélénkül a nyugatias szél, északkeleten hűvösebb, máshol továbbra is enyhe időben lesz részünk.

Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78183 Dátum: 2013.03.10., 07:14:40 »

"Na ezt a regisztrációt nagyon gyorsan megerősítettem!

Én emlékszem az írásaira!
Üdv itthon!"



Na és ha nem is az vagyok?!
Pedig de.

Nagyon köszönöm a kedves fogadtatást, igazán jól esik.
Vártam a mélt, de nem jött, és kissé sokára jöttem rá, hogy anélkül is be tudok már lépni.

Nem is tudom, hogy nem találtam eddig rátok, pedig volt már, hogy kerestem a társaságot, csak ezek szerint nem voltam elég ügyes.
Annak még utána járok, hol lehet megnézni a tagok listáját, de úgy tűnik, a csapnivaló névmemóriám ellenére is csupa régi ismerős nevet látok.

Bő tizenöt (?) év persze nem múlt el nyom nélkül, úgyhogy nincs kizárva, hogy mindenkinek, beleértve saját magamat is, csalódást fogok okozni, úgy érzem, már saját szintemhez képest sem sziporkázok, de úgy hiszem, itt polírkorongok közé kerülök, majdcsak kopik a reve.

Egyelőre még a fórum technikai működésével is meg kell ismerkednem, ha esetleg elbaltázok valamit eleinte, előre is bocs'!
És elnézést a profilképért is, de máshol is ezt használom, mert ez szebb, mint a sajátom.

Most egyelőre elkezdek olvasgatni, kezdem a "2008.08.19., 10:44:11"-es bejegyzéssel, ha utolérlek benneteket, majd jelentkezem.

A lényeg: idetaláltál!

A csiszolódás...? No, az majd alakul!

Örülök, hogy itt vagy ismét!

Mindannyian megkoptunk kicsit,  és már voltunk többen is, de nem adjuk fel: lesz ez jobb is!

Javasolnám, hogy az olvasást majd néha I T T >> is folytasd! vigyor A virtuális életünk ugyanis 2005-ben kezdődött...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78182 Dátum: 2013.03.10., 07:09:30 »

Az én tudásom nem számít, csak a szabály:

„A szövegbe ékelődést jelző írásjelek
A közbevetés
...
251. Ha az összetett mondat valamelyik tagmondatába beékelődik egy másik tagmondat, ezt a közbevetett mondatot vesszők, gondolatjelek vagy zárójelek közé tesszük: Évi, bár még át tudott volna szaladni az úttesten, előbb hagyta elmenni a teherautót. Évi – bár még át tudott volna szaladni az úttesten – előbb hagyta elmenni a teherautót. Évi (bár még át tudott volna szaladni az úttesten) előbb hagyta elmenni a teherautót. Stb.

252. Ha a közbevetett szó, szókapcsolat vagy tagmondat írásjelnél ékelődik a mondatba, az írásjelet a közbevetés után, vagyis a közbevetett részt körülfogó gondolatjelpár vagy zárójelpár második tagja után ki kell tenni: Műszaki egyetemen szerzett diplomát – vegyészmérnökit –, de író lett. Felvették a jelentkezők nagyobb részét (45 fiút és lányt), s csak néhány alkalmatlant kellett elutasítani. Sok megszokott holmiját becsomagolta, hogy minél kényelmesebben érezze magát – ez mindig fontos volt neki –; csak még a magnója hiányzott, amit javíttatni vitt. Egy gondolat bántotta (és nem tudott megszabadulni tőle): hogy ő is felelős a hiányért. Stb.”

Forrás

„Tudjuk, a nagykötőjel és a gondolatjel alakilag hasonló. A különbség az, hogy a nagykötőjel szóköz nélkül kapcsolódik az előtte álló és az utána következő számhoz vagy betűhöz: I–IV. osztály, Csap–Budapest járat. A gondolatjel – ha nem bekezdés elején áll – előtt és után is van egy betűnyi köz.

Forrás

 köszi_2
(Mondtam, hogy meghajlok...  Vigyorog )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78181 Dátum: 2013.03.10., 07:08:19 »

Nem szokásom általában  a levelezésemet megosztani, íme a kivétel:
Most kaptam az e-mailt:
„chaos éppencsak feliratkozott a fórumra új tagként. Kattints a linkre profiljának megtekintéséhez.”
Na ezt a regisztrációt nagyon gyorsan megerősítettem!

Én emlékszem az írásaira!
Üdv itthon!

Jó reggelt!

Amikor megláttam, hogy nincs megerősítésre váró tagunk, nagyon megijedtem!
Aztán láttam, hogy Te aktiváltad!  kicsi taps
Én is emlékszem rá, remélem tényleg ő, és nem valaki más!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #78180 Dátum: 2013.03.09., 21:39:07 »


   Kedves Chaos !


  Üdv a fedélzeten.  kicsi taps

Ettől a röntgen képtől csak jobb lehet a fizimiskád, de nekem megfelel, hisz én is virág mögé rejtőztem.

 VT ha lesz, és el is tudok menni, akkor lesz alkalom személyesen is megismerkedni.

 Addig is jó időtöltést a Fórumon. _cupp !!

A nagy káoszban biztos elkeveredett a többi fénykép!
Naplózva
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #78179 Dátum: 2013.03.09., 21:19:46 »



   Kedves Chaos !


  Üdv a fedélzeten.  kicsi taps

 Ettől a röntgen képtől csak jobb lehet a fizimiskád, de nekem megfelel, hisz én is virág mögé rejtőztem.

 VT ha lesz, és el is tudok menni, akkor lesz alkalom személyesen is megismerkedni.

 Addig is jó időtöltést a Fórumon. _cupp !!
Naplózva
chaos
Kölyök tag
**

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


Profil megtekintése
« Válasz #78178 Dátum: 2013.03.09., 20:46:59 »

"Na ezt a regisztrációt nagyon gyorsan megerősítettem!

Én emlékszem az írásaira!
Üdv itthon!"



Na és ha nem is az vagyok?!
Pedig de.

Nagyon köszönöm a kedves fogadtatást, igazán jól esik.
Vártam a mélt, de nem jött, és kissé sokára jöttem rá, hogy anélkül is be tudok már lépni.

Nem is tudom, hogy nem találtam eddig rátok, pedig volt már, hogy kerestem a társaságot, csak ezek szerint nem voltam elég ügyes.
Annak még utána járok, hol lehet megnézni a tagok listáját, de úgy tűnik, a csapnivaló névmemóriám ellenére is csupa régi ismerős nevet látok.

Bő tizenöt (?) év persze nem múlt el nyom nélkül, úgyhogy nincs kizárva, hogy mindenkinek, beleértve saját magamat is, csalódást fogok okozni, úgy érzem, már saját szintemhez képest sem sziporkázok, de úgy hiszem, itt polírkorongok közé kerülök, majdcsak kopik a reve.

Egyelőre még a fórum technikai működésével is meg kell ismerkednem, ha esetleg elbaltázok valamit eleinte, előre is bocs'!
És elnézést a profilképért is, de máshol is ezt használom, mert ez szebb, mint a sajátom.

Most egyelőre elkezdek olvasgatni, kezdem a "2008.08.19., 10:44:11"-es bejegyzéssel, ha utolérlek benneteket, majd jelentkezem.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #78177 Dátum: 2013.03.09., 19:56:35 »

Kijavítottam, bár ezekkel a szóközökkel nem igazán értek egyet, ám mivel Te tanultad, hát meghajlok a tudások előtt.
A vesszőt töröltem, nem kell.
A LibreOffice beszerzése nem fog megvalósulni.
A harmadik szövegszerkesztő programra nincs szükség, úgy gondolom.

Az én tudásom nem számít, csak a szabály:

„A szövegbe ékelődést jelző írásjelek
A közbevetés
...
251. Ha az összetett mondat valamelyik tagmondatába beékelődik egy másik tagmondat, ezt a közbevetett mondatot vesszők, gondolatjelek vagy zárójelek közé tesszük: Évi, bár még át tudott volna szaladni az úttesten, előbb hagyta elmenni a teherautót. Évi – bár még át tudott volna szaladni az úttesten – előbb hagyta elmenni a teherautót. Évi (bár még át tudott volna szaladni az úttesten) előbb hagyta elmenni a teherautót. Stb.

252. Ha a közbevetett szó, szókapcsolat vagy tagmondat írásjelnél ékelődik a mondatba, az írásjelet a közbevetés után, vagyis a közbevetett részt körülfogó gondolatjelpár vagy zárójelpár második tagja után ki kell tenni: Műszaki egyetemen szerzett diplomát – vegyészmérnökit –, de író lett. Felvették a jelentkezők nagyobb részét (45 fiút és lányt), s csak néhány alkalmatlant kellett elutasítani. Sok megszokott holmiját becsomagolta, hogy minél kényelmesebben érezze magát – ez mindig fontos volt neki –; csak még a magnója hiányzott, amit javíttatni vitt. Egy gondolat bántotta (és nem tudott megszabadulni tőle): hogy ő is felelős a hiányért. Stb.”

Forrás

„Tudjuk, a nagykötőjel és a gondolatjel alakilag hasonló. A különbség az, hogy a nagykötőjel szóköz nélkül kapcsolódik az előtte álló és az utána következő számhoz vagy betűhöz: I–IV. osztály, Csap–Budapest járat. A gondolatjel – ha nem bekezdés elején áll – előtt és után is van egy betűnyi köz.

Forrás
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #78176 Dátum: 2013.03.09., 19:49:17 »

Nem szokásom általában  a levelezésemet megosztani, íme a kivétel:
Most kaptam az e-mailt:
„chaos éppencsak feliratkozott a fórumra új tagként. Kattints a linkre profiljának megtekintéséhez.”
Na ezt a regisztrációt nagyon gyorsan megerősítettem!

Én emlékszem az írásaira!
Üdv itthon!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78175 Dátum: 2013.03.09., 19:48:53 »

Szombat este mentőben.
"Ittasfejsérült"? Hány DARAB lesz?         buli

Ittasfej sérült?  shock
 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78174 Dátum: 2013.03.09., 19:48:09 »

Neve is van, neve is van...            yes_yes

„Budapest”

Én is szeretem Cseh Tamás zenéjét!
 yes_yes
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 1685 1686 [1687] 1688 1689 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!