Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.17., 23:53:53
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 304 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 228 229 [230] 231 232 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7134634 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107333 Dátum: 2017.10.28., 14:19:05 »


           S N O O K E R !

     International Championship.  Kína.  Daging.

    Meghívásos!  2017 október 28   -  november 5.

    Az Eurosport közvetíti!  Figyeljetek az időeltolódásra!    buli
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107332 Dátum: 2017.10.28., 07:10:21 »


   OKJ-s képzés eredménye!
     
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107331 Dátum: 2017.10.28., 06:15:40 »

Éjjel országszerte felszakadozik, csökken a felhőzet, de kisebb körzetekben továbbra is maradhatnak erősen felhős tájak, nagyobb számban keleten. Az esti órákban főként délen és keleten még lehet további egyre gyengülő eső vagy zápor, később viszont már csak elvétve fordulhat elő gyenge csapadék. Az északnyugati szél többfelé élénk marad, különösen a Duna vonalának közelében egy-egy erős lökés is kísérheti. 4 és 9 fok közé hűl a levegő hajnalra.
Szombaton napközben nyugat, északnyugat felől ismét erős felhősödés várható, a kora délutáni órákra a Dunántúl nagy részén, illetve északon már az erősen felhős vagy borult égkép lesz a jellemző. Valamivel több napsütés az Alföldön lehet, ott is főként a délelőtti órákban. Elszórt zápor, gyenge intenzitású eső bárhol kialakulhat. Reggel, délelőtt átmenetileg mérséklődik, majd délutántól ismét megerősödik a nyugati, északnyugati szél, főként a Dunántúl északi felében viharos széllökések is várhatóak. 10 és 14 fok közötti maximumokat mérhetünk szombaton.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107330 Dátum: 2017.10.27., 15:23:18 »



            Pihenőben!!!!

Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107329 Dátum: 2017.10.27., 15:17:43 »


         Elnézést a késésemért, nem jött időben az "abléz"!!!! Jó szerencsét!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107328 Dátum: 2017.10.27., 15:16:34 »


Az 1987. számban 2001. X. 2-án megjelent írások
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107327 Dátum: 2017.10.27., 06:34:45 »

Az éjszaka első felében még változóan felhős égre számíthatunk, majd észak felől egyre inkább megnövekszik a felhőzet. Reggel túlnyomóan felhős, borult idő várható, csak a déli tájakon lehet kicsit szakadozottabb a felhőzet, ugyanakkor csapadék - gyenge eső, záporeső formájában - inkább még csak északnyugaton és északkeleten lehet jellemző. A kevésbé felhős déli, délnyugati megyékben párássá válhat a levegő. A nyugati, délnyugati szél eleinte még gyenge, északi tájainkon mérsékelt marad. A felhős éjszaka következtében viszonylag enyhe lesz a hajnal, a hőmérséklet legalacsonyabb értéke jellemzően 6 és 11 fok között alakul. Délelőtt tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, és észak felől egyre többfelé várható eső, záporeső kialakulása. Emellett az északira forduló szél eleinte a Kisalföldön, később északon másutt is jelentősen megélénkül.
Napközben egy gyors mozgású csapadékrendszer vonul át országunkon északról dél felé haladva, így az ország legnagyobb részén számítanunk kell eső, záporeső, kialakulására, sőt a Dunántúlon, illetve kisebb eséllyel a középső tájakon akár egy-egy dörgés is kísérheti a csapadéktevékenységet. Ugyanakkor a front gyors mozgásából adódóan nem várható tartós csapadékhullás, rövid, de intenzív eső, záporeső lesz a jellemző. Az északi, északnyugatira forduló szél megerősödik, élénk, a Dunántúlon és a középső tájakon olykor erős lesz és viharos széllökésekre is számítanunk kell, illetve egy adott helyen közvetlenül a front vonalában rövid időre kifejezetten jelentékeny szélerősödésre számíthatunk. A hőmérséklet északi tájainkon csupán 10, 11 fok körül alakul, míg a középső és déli tájakon még 12, 17 fokig melegedhet a levegő, de a front érkeztével itt is visszaesik a hőmérséklet. A dinamikus front mögött a délutáni, esti órákban gyorsan csökken, felszakadozik a felhőzet, így este és az éjszaka első felében már jellemzően gyengén, illetve változóan felhős égre tekinthetünk fel. Ugyanakkor a szél az éjszaka első felében - az északkeleti tájak kivételével - még mérsékelt, élénk marad, csak a hajnali órákra csendesedik valamelyest a légmozgás.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #107326 Dátum: 2017.10.26., 22:29:59 »

Nagytaps2

Nagy tiszteletem azoknak az embereknek, akik ilyen munkákat el tudnak végezni!
Magam csak az elképzelésig jutok el. A kivitelezés általában félig sikerül. Sok esetben pontatlan. Persze a jó munka mögött sok gyakorlás áll tudom, s igyekszem is, de egyelőre vajmi kevés sikerrel!
Azt hiszem az eszközrendszerem sem igazán van meg hozzá, bár ezt a parkot igyekszem folyamatosan bővíteni. Ezzel bizony több esetben eredményeket is elértem a munkák terén!  táncika
De mit tagadjam, konyha összerakásának nem mernék egyelőre nekifogni!


Jó estlétet!

Sajnos nem vagyok szakember, igazából kontár vagyok, persze a jó értelemben.  Azaz kontárkodok, de csak a magam részére. Ha olyan szakmunkám  van  máshol, amihez nem értek, illetve képzettségem nincs abba az irányban, akkor szakekmeber felügyeli a munkám és mindig megtekinti ha végzek....és persze ő is számláz..... vigyor

Igazság az hogy sok mindenre - főképp itthon - rákényszerültem. Ha valami gond volt akkor épp nem találtam szakit, illetve most meg már nem is olcsó mulatság és igen nagy türelemmel kell alkalmazkodni. Így sok mindent magam oldok meg. Igaz az ember el les sok "okosságot" az élete során. Aztán  a mai modern világban a net is sok segítséget nyújt. Persze a munkafogásokat, a gyakorlatot azt nem adja meg. Így előfordul, hogy nekem egy probléma, vagy feladat megoldása jóval több időbe kerül mint egy képzett szakinak. Főképp ha megfelelő szerszámom, eszközöm sincsen. Mert a jó szerszám, vagy megfelelő minőségű eszköz, az kell. Sok kínlódástól menti meg az embert, Épp most, feküdt egy lyukfúró készlet a műhelyben, még soha nem használtam. Igaz egy nem drága olcsó kis cucc, de most nagyon jól jött, ki kellett fúrnom a mosogató szekrény oldalfalát,  (speciális a víz kiállások helyzete) hogy kiférjen a lefolyócső, no meg az egyik meleg-vizes bekötés...épp nagyon jól jött. Szép kerek egyenletes likat fúrtam, secperc alatt. Van egy erdészfúrókészletem is, igaz talán egyszer-kétszer ha használhattam, azonban már jó párszor kölcsönadtam.
A konyha tervezése meg az egyik bútoráruház online tervezőjével oldottam meg - bútorügyileg és szerelvényügyeileg -  És bizony fontos szempont volt az ár, és a célszerűség. De legfőképpen az ár... és azt követően a célszerűség és szépség. A vásárlás is egyszerűbb volt így az elmentett terv alapján összeszedték az "alkatrészeket" csak ki kellett fizetni és elhozni.... és persze abban bízom, hogy egy év múlva megen nem tartozok senkinek....addigra ledörgölöm....  vigyor De ez így működik.
És....nagy örömmel tölt az el, hogy a nejemet boldognak látom. Félreértés ne essék, nem tábortűz mellett éltünk a konyhában....de igaz ami igaz...a konyha olyan "barkácsolt" volt...Meg volt minden benne, de minden körülményesen elérhető, kevés hely, nehezen tisztítható volt ésatöbbi.
És most belegondoltam abba, hogy jó párszor az évek során jártunk áruházakba, bútorboltokban, ahol valóban csudaszép konyhák, étkezők vannak kiállítva.. szóval belegondoltam abba, hogy a nejemnek biztos "fájt" a szíve ha látott egy jó felszerelt, összerakott konyhát, legyen az kicsi, vagy nagy. Mert mi férfiak elvagyunk....igen a tábortűz mellet is...vagy egy sparhelt előtt ülve, egy durván gyalult faasztalnál. De az is igaz, hogy mi is örülünk a szépnek, meg a jónak.  Főképp hogy én elvből sem főzök....(igaz mindent előkészítek, húst, zöldséget ésatöbbi ez az én részem)  Szóval ezért "is" örülök, hogy boldognak látom. Nem számított rá, igaz terveztük, de csak olyan érintőlegesen.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107325 Dátum: 2017.10.26., 18:41:43 »

Jó estét!

Ma befejeztem a tégla hordást, sőt a zsaluköveket is átraktam!  táncika

Aztán kezdődött a futkosás... és még most is tart!  shock

Éjjel jönnek sógorék, de előtte fel kell vennem Pesten a másik sógort!

Mennénk Ukrajnába, de nem találjuk Vityus anyukájának halotti anyakönyvi kivonatát, pedig elvileg nálunk van és ott kellene...
Holnap megyek az önkormányzathoz, kisírok egy példányt, hétfőn irány a Külügy Minisztérium, hogy apostile legyen rajta, majd Lembergben lefordíttatom. Csütörtökön beadom, péntekre készen lesz és tudom intézni a dolgokat.
Diliház!  zizi

Már csak azért is, mert eddig megvolt és mindenhova le is adtuk, vissza is kaptuk...  uuuhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107324 Dátum: 2017.10.26., 18:41:10 »

Jó estét!

Ma befejeztem a tégla hordást, sőt a zsaluköveket is átraktam!  táncika

Aztán kezdődött a futkosás... és még most is tart!  shock

Éjjel jönnek sógorék, de előtte fel kell vennem Pesten a másik sógort!

Mennénk Ukrajnába, de nem találjuk Vityus anyukájának halotti anyakönyvi kivonatát, pedig elvileg nálunk van és ott kellene...
Holnap megyek az önkormányzathoz, kisírok egy példányt, hétfőn irány a Külügy Minisztérium, hogy apostile legyen rajta, majd Lembergben lefordíttatom. Csütörtökön beadom, péntekre készen lesz és tudom intézni a dolgokat.
Diliház!  zizi
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107323 Dátum: 2017.10.26., 05:47:25 »

Csütörtökön az ország nagy részén erősen felhősnek ígérkezik a napkelte, a nyugati és délnyugati területeken lehet kevesebb felhő az égen. Északkeleten és a gyengén felhős tájakon párássá válhat a levegő, foltokban köd képződhet. A légmozgás jellemzően gyenge lesz, a Tiszántúlon mérsékelt, időnként élénk lökések kísérhetik a délnyugati irányú szelet. A minimum hőmérséklet értékei 4 és 9 fok között alakulnak, délnyugaton és északkeleten lehet a hidegebb.
A délutáni órákban változóan felhős lesz az égbolt - a gyengén felhős és erősen felhős időszakok egyaránt jelen lesznek. Csapadék nem várható. A légmozgás gyenge marad, időnként mérsékelt lökések kísérhetik a szelet. A hőmérséklet csúcsértéke 15 és 19 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107322 Dátum: 2017.10.25., 18:32:21 »

A szombat-vasárnapi pesti út helyett ma megyek pakolni, a temetői járatot szombaton tervezem elintézni.

Hazaérkezés után folytatom a téglák elhordását.
Sokat gondolkodtam azon, hogyan van, hogy a sógor egy nap alatt átpakolta őket, nekem meg harmadik napja tart, aztán rájöttem. Én -mivel bontott téglák- verem le róluk a még rajtuk levő habarcsot és meghatározott rendszer szerint végzem a pakolást, míg Iván csak áthordta és ahogy jött, felrakta a rakatot...
Ha végeztem - talán ma - már csak a hasogatás, a nagy körte fa kivágása (nagyon öreg és erősen szárad) és a betonozás van hátra. Aztán jöhet a faház. 3 - 4 hét, ahogy a kivitelező és szerelő levelében szerepel. Remélem úgy is lesz, mert addigra ki is kell ürítenem a lakást...  H���t

Még mindig van a téglából!  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107321 Dátum: 2017.10.25., 18:31:18 »

     Ez nálunk csak idealisztikus volt, külföldön viszont működött!



Sajnos rengeteg olyan dolog volt és van, ami külföldön nagyszerűen működik, nálunk az Istennek sem akar!  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107320 Dátum: 2017.10.25., 13:56:30 »


      Ez nálunk csak idealisztikus volt, külföldön viszont működött!

Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107319 Dátum: 2017.10.25., 06:51:17 »

Hajnalban nyugat felől magasszintű felhőréteg vonul fel az égbolton országszerte szűrt napsütést okozva. A nyugati határvidéken erősen, másutt gyengén fátyolfelhősnek ígérkezik a napkelte. Éjszaka főleg a Dunántúlon válhat párássá a levegő, a főváros térségében ködfoltok képződhetnek. Az északi szél legyengül, többfelé szélcsend valószínű. A gyengén felhős éjszaka következtében a hajnal igen hűvös lesz, a minimum hőmérséklet -1 és 4 fok között alakul. Talajmenti fagy többfelé kialakulhat, a szélcsendes, fagyzugos helyeken 2 méteren is fagypont alá hűlhet a levegő.
Délután lesz a legnagyobb a felhőborítottság - a fátyolfelhőzet mellett az északi területeken alacsonyszintű felhők is megjelennek az égen. Csapadék nem várható. A délnyugati irányú szél gyenge marad. A legmelegebb órákban 9 és 16 fok közé melegszik fel a levegő.

A szombat-vasárnapi pesti út helyett ma megyek pakolni, a temetői járatot szombaton tervezem elintézni.

Hazaérkezés után folytatom a téglák elhordását.
Sokat gondolkodtam azon, hogyan van, hogy a sógor egy nap alatt átpakolta őket, nekem meg harmadik napja tart, aztán rájöttem. Én -mivel bontott téglák- verem le róluk a még rajtuk levő habarcsot és meghatározott rendszer szerint végzem a pakolást, míg Iván csak áthordta és ahogy jött, felrakta a rakatot...
Ha végeztem - talán ma - már csak a hasogatás, a nagy körte fa kivágása (nagyon öreg és erősen szárad) és a betonozás van hátra. Aztán jöhet a faház. 3 - 4 hét, ahogy a kivitelező és szerelő levelében szerepel. Remélem úgy is lesz, mert addigra ki is kell ürítenem a lakást...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107318 Dátum: 2017.10.25., 06:46:00 »

Az éjszakai folyamán fokozatosan megszűnik a csapadékhullás, a reggeli órákban a délnyugati területeken lehet még gyenge eső. A csapadék megszűnésével hajnalban helyenként párásság válhat a levegő. Napkeltére az ország északi felén szakadozott felhőzet valószínű, itt délelőtt már hosszabb napos időszakokra is számíthatunk, az ország más részein marad az erősen felhős idő. Az északi irányú élénk átlagszelet továbbra is erős lökések kísérhetik. A legalacsonyabb hőmérséklet 4 és 9 fok között alakul, a borult déli területen mérhetjük a magasabb értékeket.
A délutáni órákban tovább csökken a felhőzet mennyisége - északon jellemzően gyengén felhős lesz az égbolt. A déli területeken és a Tiszántúlon napközben az erősen felhős időszakok lesznek túlsúlyban, de csapadék az ország ezen részein sem várható. A légmozgás továbbra is erős marad, a Dunántúlon és északkeleten viharos, néhol erősen viharos lökések kísérhetik a szelet. A legmelegebb órákban 11 és 15 fok közé melegszik fel a levegő.

Tegnap a szeles, hűvös, bár napsütéses időben kipróbáltam a frissen megszerzett ágaprítót.
Természetesen azonnal dugulással kezdtem, így a rendszer visszaállítása sok időt vett igénybe  shock.
Akkor derült ki, hogy a használati útmutató csak magyarul nem érkezett meg... viszont nagyon kedves volt shock a webáruház ügyintézője, öt percen belül megérkezett e-mailben. Persze kinyomtattam és megtaláltam a megoldást a problémára. Viszont a pepecseléssel sok idő elment.
A gép amúgy nagyjából azt hozza, amit vártam. Annyiban melléfogtam, hogy a zajosabb, de forgó pengés változat lett volna a célravezetőbb, mert az valóban leaprítja a beadagolt anyagot, ez, a csendesebb viszont késhengerrel dolgozik és a lágyabb szárú részeket csak megtördeli, a vékonyabb darabokkal meg semmit nem kezd, mert annyira nem merem közel állítani a késhengert az ellenkéshez, hogy 1-2 mm-es ágakat is összezúzzon, így marad a gyári beállítás: 5 és 40 mm között...
Ha megint vennék, vélhetően a hangosabb verziót vásárolnám meg.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107317 Dátum: 2017.10.25., 06:37:40 »

Hajnalban nyugat felől magasszintű felhőréteg vonul fel az égbolton országszerte szűrt napsütést okozva. A nyugati határvidéken erősen, másutt gyengén fátyolfelhősnek ígérkezik a napkelte. Éjszaka főleg a Dunántúlon válhat párássá a levegő, a főváros térségében ködfoltok képződhetnek. Az északi szél legyengül, többfelé szélcsend valószínű. A gyengén felhős éjszaka következtében a hajnal igen hűvös lesz, a minimum hőmérséklet -1 és 4 fok között alakul. Talajmenti fagy többfelé kialakulhat, a szélcsendes, fagyzugos helyeken 2 méteren is fagypont alá hűlhet a levegő.
Délután lesz a legnagyobb a felhőborítottság - a fátyolfelhőzet mellett az északi területeken alacsonyszintű felhők is megjelennek az égen. Csapadék nem várható. A délnyugati irányú szél gyenge marad. A legmelegebb órákban 9 és 16 fok közé melegszik fel a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107316 Dátum: 2017.10.25., 06:06:38 »

Nekem vannak emlékeim, akkor 12-13 éves voltam. Nem szépek az emlékek. Nem volt tüzelő, nem volt kenyér,  üzletek zárva. Anyám pesti nő létére kenyeret sütött és egész jól sikerült. De állandóan féltünk a lövöldözésektől, ágyúzástól. Szegény barátnőm apját ki akarták  nyírni, mert  kommunista volt, de hogy is lehetett volna iskola igazgató, ha nem lett volna párttag. Rémes hírek terjedtek a felakasztott és kibelezett emberekről  a Köztársaság téren. Mesélték, hogy Kádárt is bevitték a börtönbe és kínozták, letépkedték a körmeit. Nagyon féltünk, rémes volt- Alig vártuk, hogy vége legyen. Kevesen vannak már akik akkor éltek, most meg már csak a szépre emlékeznek.

Igazából nem értettem és ma sem értem, mi vezet embereket odáig, hogy másokat politikai, vallási meggyőződésük miatt megöljenek!
Pedig sajnos napjainkban is egyre gyakrabban találkozom ilyen primitív indulatokkal... Azt gondolom ezeknek a szítót kellene büntetni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107315 Dátum: 2017.10.25., 06:05:22 »



Nem volt hosszú, tömör volt.... én, ha tanár lennék tanítanám ezt a már megfelelően érett diákoknak.  köszi_2  Nagytaps2


Én még nem éltem "56"-ban, szerintem anyu nem is tervezett hosszú távra akkoriban....épp kivették a fél tüdejét. De később mesélt nekem arról az időszakról.
Apám nem mesélt róla, ha jól számolom akkor már fiatal bányász legény volt....de biztos nem gondolt arra, hogy pár év múlva felfalja őt a bánya és így nem halhattam az ő véleményét és történeteit.

 S�r
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107314 Dátum: 2017.10.25., 06:04:32 »

Jó estlétet!


A múlt héten a tippelés elmaradt. Pénteken este/délután kifugáztam a konyhában lerakott taposócsempét. Ez igen jó alkalom volt arra, hogy észrevegyem 3 db lap nem igazán jól sikerült. Eléggé kopognak, azaz ha megütögetem öket akkor más kongó hangot adnak,. azaz vszeg kevés anyag van alattuk. Előfordulhat, hogy terhelésre, vagy ha valami keményebb tárgy ráporryan - pont olyan helyen ahol nagyon kong a "csempe"  akkor bizony ott megrepedhet.  (Közben a bal shift billentyű leugrott a klaviatúráról, talán visszatudom illeszteni.)     
Van félretéve pár darab járólap, ha netán megtörnek akkor pótolom majd.
Aztán összeraktam pár konyhabútort is, így éjfél is elmúlt hogy végeztem. Ezért nem tippelgettem hétvégére.
Hétfőre terveztem, hogy leszabom a konyhai munkalapokat, azaz méretre és beillesztem a mosogatót is. Nem jött össze. Kint az udvaron fűrészeltem volna, de istentelen idő volt. Erős szél és lényegében egész nap esett. Ma este viszont leszabtam a lapokat és beillesztettem a mosogató tálcát is. Bekötöttem az új csapot és a lefolyórendszert is összeraktam. A mosogató nagy méretű, a csap is magas és íves, könnyen el lehet mosogatni a nagy fazekakat, vagy lábasokat is. A munkalap tömör fa, ragasztott, bükk. Szép, nyers mégis meleg. Most már kezd kialakulni a dolog. Láttam az asszony igen boldog.
....és ez nagyon jó....   

 Nagytaps2

Nagy tiszteletem azoknak az embereknek, akik ilyen munkákat el tudnak végezni!
Magam csak az elképzelésig jutok el. A kivitelezés általában félig sikerül. Sok esetben pontatlan. Persze a jó munka mögött sok gyakorlás áll tudom, s igyekszem is, de egyelőre vajmi kevés sikerrel!
Azt hiszem az eszközrendszerem sem igazán van meg hozzá, bár ezt a parkot igyekszem folyamatosan bővíteni. Ezzel bizony több esetben eredményeket is elértem a munkák terén!  táncika
De mit tagadjam, konyha összerakásának nem mernék egyelőre nekifogni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 228 229 [230] 231 232 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!