Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.15., 20:16:00
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 142 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1684 1685 [1686] 1687 1688 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7130848 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78213 Dátum: 2013.03.11., 10:39:15 »

Régi katonai élménnyel kezdem a jóindulat megnyerése céljából:

Tiszti vélemény: Ami nem megy, azt gyakorolni kell.
Sorkatonai vélemény: Ami nem megy, azt ne erőltessük.

A fenti sorokat kizárólag a létszámbővítéssel kapcsolatosan írtam le.

Mi volt régen?
A Vt-n a jelenlévők - akik már írtak a lapba-  nem írogató rokonokkal, hozzátartozókkal, barátokkal, ismerősökkel  is jöttek, s azok egy részére újabb íróvá vált.
A nagyobb létszámú VT-k szolgáltattak annyi eseményt, melynek ha csak egy-egy részét elevenítették fel a lapban, akkor az is bővítette a leírtakat.
((Tudom, ezt most egyszerűbb gépbe írni.))

S régen mintha több érdemi és hasznos vita is volt, mely ugyancsak növelte az írások számát. (Persze több rovattárs esetén ez nyilvánvalóan könnyebb.)

Amikor sikerült megrendezni a XXXII. Harminckettes találkozót, akkor olyanok is eljöttek, akik akár több éve még a lapba sem írtak, illetve alig, vagy soha nem jártak VT-re.

Tudom ma más időket élünk már.
Mégis jó lenne olyan megoldást keresni és találni, mely a létszám növelését eredményezhetné.

Persze azonnal felmerülhet jogosan az az észrevétel, hogy pusztán nosztalgiázással nem lehet a létszámot növelni.
Ez 100%-osan igaz.
Mivel mégis illik valami megoldást javasolnom, én jelenleg  akár a VT-k gyakoribbá tételét, akár pedig a baráti körben tartó emlegetést tartom csupán célravezető kísérletnek.

Mivel több szem többet lát, örülnék, ha foglalkoznánk ezzel a kérdéssel akár elméletileg, akár gyakorlati szinten.

Én a „Mindenki hozzon magával még egy embert!” szlogent is elfogadhatónak tartom.
Nem hiszem, hogy a gyakoribb találkozások elvezetnének ahhoz, hogy többen és többen legyünk. Már csak azért sem, mert a találkozókról szóló beszámolók is egyre szűkszavúbbak, és néha úgy érzem, egyre „nyögve nyelősebbek” lettek.
Viszont úgy vélem, hogy a régi fiatalabb tagok visszaterelgetésével, esetlegesen új emberek becsábításával is eredményesek tudunk lenni!
Nézzük meg Zzsolti és Ine példáját!
Manócska, Te kicsit gyermekeid felé is kifejthetnél némi „aknamunkát”, hiszen a 32-be tulajdonképpen Ők rántottak bele Téged is. Ideje lenne, hogy valamit visszaadj nekik!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78212 Dátum: 2013.03.11., 10:32:51 »

Az oldal bejön, de a műsort nem találom.
Igaz, megvan a bevált beszerzési forrásom, na meg alighanem lassan hanyagolni is fogom őket, most nem megyek bele, miért, nehogy szimpátia-antipátia vita kerekedjen belőle.
Lényeg, hogy ami eddig leginkább érdekelt benne, az megszűnik (-t).

Én több-kevesebb rendszerességgel belealszom vasárnap, így volt ez tegnap is, aztán holnap sem fogom megnézni, mert éppen másik filmet nézek, szerdán meg túl korán van.... itt meg időm nincsen.
Én látok belőle amennyit látok.
Lehet, hogy jobb is így, mert szép emlékeim maradnak?
Tán ez is olyan, mint 40 év múltával újra találkozni az első szerelmeddel; rádöbbensz, milyen szerencsés vagy, hogy nem ő lett a feleséged!  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78211 Dátum: 2013.03.11., 10:30:05 »

Atom Manó!

Nézz bele a meteotávcsövedbe, és mondd azt, hogy péntektől jóidőt látsz!
Legalább füllents egy kicsit, ne kelljen ilyen kedvetlenül várni a hosszú hétvégét!

(Akinek kertje van, gondolom, velem együtt aggódik, ennyi tavasz után okoz-e kárt a várható párnapos tél.)

 vigyor

Pedig az úgy szokott lenni.
Igaz, hosszútávra idén esős évet jósolnak azok, akik hozzáértőként aposztrofálják magukat!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78210 Dátum: 2013.03.11., 10:28:17 »

Mivel ennyire kiestem a folyamatokból, és még nem értem el a történetben a kritikus részhez, nincs mi alapján véleményt alkotnom a kialakult helyzetről, így egyelőre csak ismerkedem a múlttal és a jelennel.
Még károgni sem akarok, mert lehet, hogy később máshogy látnám.



"valami olyat kellene találni, ami biztosítja időtlen-időkig a megfelelő számú új sejt képződését."

De bízom benne, te is úgy látod, az ember a jelenlegi állapotában nem érdemli meg az örök életet.
Persze, jó lenne, ha csak magunkat és a szeretteinket nézzük, viszont ha belegondolunk, ki mindenki telepedne még rá a világra örök időkre, akár csak ha a viszonylag szűkebb környezetünket nézzük is, hát én azt mondom: isten ments!

Nem beszélve arról, hogy a Föld, pontosabban a bioszféra már így is elég nehezen visel el minket, már eleve teltház van, (gorombán hangzik, de) nagyon is szükség van a halálozásra.

És akkor még ott van a fejlődés kérdése.
Ha netán mégis sikerülne elérni az örök életet, és a szaporodást valahogyan úgy szabályozni, hogy csak a balesetek és öregedéssel nem összefüggő betegségek miatti fogyást pótolja, jelentősen lelassulna a mostani viszonylag gyors generációváltás, márpedig a "friss vérre" igenis szükség van a haladáshoz.

Valószínűleg még pár oldalnyit ki tudnék hozni a témából, de most ennyi időt rászánni, és a társaságot terhelni sem akarom.

Ez a „haladás” kérdése engem mindig is izgatott! Mit is tudunk haladásnak nevezni, és vajon merre is haladunk?
Nekem pillanatnyilag úgy tűnik, hogy önmagunk és a világ elpusztítása felé haladunk.
Hiszen bármennyire is nem hiszik el sokan, a Föld átlaghőmérséklete folyamatosan emelkedik, e sivatagos területek mennyisége pedig nő. Mi emberek a mindegyre zsugorodó élettérben folyamatosan szaporodunk. Ennek egyetlen következménye lehet: egy globális háború. Nem kétséges, hogy a technikai fejlettség csúcsán álló hatalom lenne ebben a győztes, ám a buta ember sokkal veszélyesebb, ezért vélhető, hogy a következő világháborúnak csak vesztesei lesznek. Amennyiben nem robbantjuk darabjaira a Földet, valószínűleg az emberi faj kénytelen lesz mutálódni, és valami gyors túlélési technikát kifejleszteni, mert én nem gondolnám, hogy alkalmas lenne a bolygó felszíne egy jó darabig az élet jelenlegi formáinak eltartására.
Ha pedig szétrobbantjuk a Földet, azzal egy olyan láncolatot indítunk el a világegyetemben, amiben belegondolni sem érdemes. A naprendszerben megváltoznak a mágneses viszonyok, és gyakorlatilag széthullik.
De nem ez az igazán szomorú, hanem az, hogy mindez azért következhet be, mert van néhány olyan ember, akinek fogalma sincs arról, hogy a jelenleg meglevő vagyonával mit is kezdjen, de még kell neki pénz! A másik pedig a hatalom.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #78209 Dátum: 2013.03.11., 10:26:23 »

Azt hiszem akik maguk jószántából hagyták itt a Harminckettest abban a reményben, hogy az áhított szellemi színvonalat máshol megtalálják, nem hitték el, hogy a színvonalat nem keresni, hanem megteremteni kell. A kontrázások, a tovább gondolások hozzák meg a szellem fejlődését. Ha nem is mindeki tesz hozzá a gondolathoz, de ha valaki elolvassa, megérti, már volt értelme.
A kivállók aztán az új helyükön éppen oda jutottak, ahonnan elmenekültek.
Ezért a legtöbbet ők vesztettek; sehol nincsenek otthon.

Régi katonai élménnyel kezdem a jóindulat megnyerése céljából:

Tiszti vélemény: Ami nem megy, azt gyakorolni kell.
Sorkatonai vélemény: Ami nem megy, azt ne erőltessük.

A fenti sorokat kizárólag a létszámbővítéssel kapcsolatosan írtam le.

Mi volt régen?
A Vt-n a jelenlévők - akik már írtak a lapba-  nem írogató rokonokkal, hozzátartozókkal, barátokkal, ismerősökkel  is jöttek, s azok egy részére újabb íróvá vált.
A nagyobb létszámú VT-k szolgáltattak annyi eseményt, melynek ha csak egy-egy részét elevenítették fel a lapban, akkor az is bővítette a leírtakat.
((Tudom, ezt most egyszerűbb gépbe írni.))

S régen mintha több érdemi és hasznos vita is volt, mely ugyancsak növelte az írások számát. (Persze több rovattárs esetén ez nyilvánvalóan könnyebb.)

Amikor sikerült megrendezni a XXXII. Harminckettes találkozót, akkor olyanok is eljöttek, akik akár több éve még a lapba sem írtak, illetve alig, vagy soha nem jártak VT-re.

Tudom ma más időket élünk már.
Mégis jó lenne olyan megoldást keresni és találni, mely a létszám növelését eredményezhetné.

Persze azonnal felmerülhet jogosan az az észrevétel, hogy pusztán nosztalgiázással nem lehet a létszámot növelni.
Ez 100%-osan igaz.
Mivel mégis illik valami megoldást javasolnom, én jelenleg  akár a VT-k gyakoribbá tételét, akár pedig a baráti körben tartó emlegetést tartom csupán célravezető kísérletnek.

Mivel több szem többet lát, örülnék, ha foglalkoznánk ezzel a kérdéssel akár elméletileg, akár gyakorlati szinten.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78208 Dátum: 2013.03.11., 10:14:52 »

Noha megvan a magam meglátása erről az eseménysorozatról, de érintett lévén nem szoktam nyilatkozni, pláne hogy a másik fél nincs jelen, így nem tudja a saját álláspontját elénk tárni.
Ezért általánosságban csak annyit, hogy a fogyás természetes folyamat, távoznak érdekmúlás, összeveszés, ne adj isten halálozás okán a tagok, csakúgy ahogy egy boltban esztendő leforgása alatt elveszti az ember a vevők 30%-át. Ha sikerül a veszteséget pótolni, azaz 30%-nyi új vevőt megfogni, akkor az eladó csak a vevőkör némi kicserélődéseként éli ezt meg, de mivel ez egy lassú folyamat, nem egyszerre zajlik le, nem is érzékeli ilyen mérvűnek a változást. (Hetente egy-két vevő jön és távozik). Így működik a test is, a sejtek folyamatosan pusztulnak, amikor már nem újulnak meg kellő számban, akkor jelentkezik az öregedés. Sok mese szól az örök fiatalság titkának megtalálásáról, ám ha azt hisszük, hogy  ezt valami olyan szer okozná, ami megállítja a sejtpusztulást, akkor nagyot tévedünk, erre nincs esély, valami olyat kellene találni, ami biztosítja időtlen-időkig a megfelelő számú új sejt képződését.
És bizony ez így működik a rovat esetében is. Nem az a mi első számú bajunk, hogy hány embert vesztettünk, mert előbb-utóbb ez amúgy is elkerülhetetlen (Persze ez korántsem azt jelenti, hogy nem kár bármelyik elvesztett tagért!), hanem az, hogy képtelenek vagyunk megfelelő számú új belépő tagot bevonzani.

Azon meg kár keseregni, hogy ki nem ír, vagy nem ír gyakrabban. Akkor és annak kell örülni, mikor valaki itt van és megosztja velünk gondolatait.

Azt hiszem, azok az értékek, amiket mi annak tekintünk (békesség, nyugalom, erőszak mentesség) a mai életnek nem velejárója. A mai világ egy nagyon zaklatott világ, és a frusztráció kieresztésére ez a fórum nem alkalmas. Itt nem szoktunk (és amúgy is tilos) az „anyázás”. Viszont nézd meg a legjobban pörgő fórumokat: tömény politikai mocskolódás, bármely oldalról tekintjük is.
A mindennapok keserűségét, a saját nyomorultságát sok ember nem tudja kezelni, és valakit okolni kell érte.  Mást okolni meg sokkal könnyebb, mint megkeresni a valóságos a hibát a rendszerben, és megpróbálni kijavítani.
Persze, vannak olyan rendszerhibák, amiket mi, főleg máról-holnapra, nem tudunk megoldani, ám nagyon sokaknak az az érdeke, hogy a verbális háború fennálljon, mert akkor lehet eredményesen halászni a zavarosban!
Mi ide kikapcsolódni jövünk, sokan pedig nem érnek rá a pihenésre...
Meg még egy csomó oka van, de ez most olyan jó kis eszmefuttatás volt!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
chaos
Kölyök tag
**

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


Profil megtekintése
« Válasz #78207 Dátum: 2013.03.11., 10:14:41 »

Heti hetes nem működik az általam szokott helyen csak   itt

Az oldal bejön, de a műsort nem találom.
Igaz, megvan a bevált beszerzési forrásom, na meg alighanem lassan hanyagolni is fogom őket, most nem megyek bele, miért, nehogy szimpátia-antipátia vita kerekedjen belőle.
Lényeg, hogy ami eddig leginkább érdekelt benne, az megszűnik (-t).
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #78206 Dátum: 2013.03.11., 10:09:37 »

Heti hetes nem működik az általam szokott helyen csak itt
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
chaos
Kölyök tag
**

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


Profil megtekintése
« Válasz #78205 Dátum: 2013.03.11., 10:07:04 »

Atom Manó!

Nézz bele a meteotávcsövedbe, és mondd azt, hogy péntektől jóidőt látsz!
Legalább füllents egy kicsit, ne kelljen ilyen kedvetlenül várni a hosszú hétvégét!

(Akinek kertje van, gondolom, velem együtt aggódik, ennyi tavasz után okoz-e kárt a várható párnapos tél.)
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78204 Dátum: 2013.03.11., 10:05:46 »

Lehet, hogy a szomszéd PC-jét pécézte ki erre a célra.

Vidám napot, szép, napsütéses, madárdalos reggelt!
Nálunk legalábbis ilyen most az időjárás!  táncika

Sárával kapcsolatban én is erre a következtetésre jutottam, azonban ettől függetlenül a reklám még elég butuskának tűnik számomra. Amelyik reklámmal meg bajom van, nem is érdekel a reklámozó. Hasonlóan jártam azzal a „többet kap” reklámmal is, miszerint mindenki örül annak, ha többet kap. Én megkérdezném Ambrus Attilát is, hogy ő vajon mennyire örült volna, ha egy kicsivel többet kap?  zizi
De a reklám kiagyalóját is meg tudnám lepni egyszerre két gázszámlával! Hogy örüljön annak, hogy többet kap!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
chaos
Kölyök tag
**

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


Profil megtekintése
« Válasz #78203 Dátum: 2013.03.11., 10:01:17 »

Mivel ennyire kiestem a folyamatokból, és még nem értem el a történetben a kritikus részhez, nincs mi alapján véleményt alkotnom a kialakult helyzetről, így egyelőre csak ismerkedem a múlttal és a jelennel.
Még károgni sem akarok, mert lehet, hogy később máshogy látnám.



"valami olyat kellene találni, ami biztosítja időtlen-időkig a megfelelő számú új sejt képződését."

De bízom benne, te is úgy látod, az ember a jelenlegi állapotában nem érdemli meg az örök életet.
Persze, jó lenne, ha csak magunkat és a szeretteinket nézzük, viszont ha belegondolunk, ki mindenki telepedne még rá a világra örök időkre, akár csak ha a viszonylag szűkebb környezetünket nézzük is, hát én azt mondom: isten ments!

Nem beszélve arról, hogy a Föld, pontosabban a bioszféra már így is elég nehezen visel el minket, már eleve teltház van, (gorombán hangzik, de) nagyon is szükség van a halálozásra.

És akkor még ott van a fejlődés kérdése.
Ha netán mégis sikerülne elérni az örök életet, és a szaporodást valahogyan úgy szabályozni, hogy csak a balesetek és öregedéssel nem összefüggő betegségek miatti fogyást pótolja, jelentősen lelassulna a mostani viszonylag gyors generációváltás, márpedig a "friss vérre" igenis szükség van a haladáshoz.

Valószínűleg még pár oldalnyit ki tudnék hozni a témából, de most ennyi időt rászánni, és a társaságot terhelni sem akarom.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #78202 Dátum: 2013.03.11., 09:50:42 »

Enyhe idő, napos időszakok

Hétfőn délután északnyugaton, a Bakonyban és esetleg északkeleten, délen alakulhatnak ki záporok. Máshol hosszabb-rövidebb időszakokra kisüthet a Nap, valamelyest csökken a felhőzet mennyisége. Gyenge, mérsékelt lest a szél, maradnak a tavaszias hőmérsékletek: 11 és 16°C közötti maximumokra van kilátás.


Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
csuhas
Vendég
« Válasz #78201 Dátum: 2013.03.11., 07:26:49 »

Azt hiszem akik maguk jószántából hagyták itt a Harminckettest abban a reményben, hogy az áhított szellemi színvonalat máshol megtalálják, nem hitték el, hogy a színvonalat nem keresni, hanem megteremteni kell. A kontrázások, a tovább gondolások hozzák meg a szellem fejlődését. Ha nem is mindeki tesz hozzá a gondolathoz, de ha valaki elolvassa, megérti, már volt értelme.
A kivállók aztán az új helyükön éppen oda jutottak, ahonnan elmenekültek.
Ezért a legtöbbet ők vesztettek; sehol nincsenek otthon.

Noha megvan a magam meglátása erről az eseménysorozatról, de érintett lévén nem szoktam nyilatkozni, pláne hogy a másik fél nincs jelen, így nem tudja a saját álláspontját elénk tárni.
Ezért általánosságban csak annyit, hogy a fogyás természetes folyamat, távoznak érdekmúlás, összeveszés, ne adj isten halálozás okán a tagok, csakúgy ahogy egy boltban esztendő leforgása alatt elveszti az ember a vevők 30%-át. Ha sikerül a veszteséget pótolni, azaz 30%-nyi új vevőt megfogni, akkor az eladó csak a vevőkör némi kicserélődéseként éli ezt meg, de mivel ez egy lassú folyamat, nem egyszerre zajlik le, nem is érzékeli ilyen mérvűnek a változást. (Hetente egy-két vevő jön és távozik). Így működik a test is, a sejtek folyamatosan pusztulnak, amikor már nem újulnak meg kellő számban, akkor jelentkezik az öregedés. Sok mese szól az örök fiatalság titkának megtalálásáról, ám ha azt hisszük, hogy  ezt valami olyan szer okozná, ami megállítja a sejtpusztulást, akkor nagyot tévedünk, erre nincs esély, valami olyat kellene találni, ami biztosítja időtlen-időkig a megfelelő számú új sejt képződését.
És bizony ez így működik a rovat esetében is. Nem az a mi első számú bajunk, hogy hány embert vesztettünk, mert előbb-utóbb ez amúgy is elkerülhetetlen (Persze ez korántsem azt jelenti, hogy nem kár bármelyik elvesztett tagért!), hanem az, hogy képtelenek vagyunk megfelelő számú új belépő tagot bevonzani.

Azon meg kár keseregni, hogy ki nem ír, vagy nem ír gyakrabban. Akkor és annak kell örülni, mikor valaki itt van és megosztja velünk gondolatait.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #78200 Dátum: 2013.03.11., 07:10:03 »

Aha...  értem én...  csak fel nem foghatom...

Mint azt, hogy ha Sárának behalt a PC-je, mivel ment föl a hirdetési weblapra új számítógépért....  He? H���t

Lehet, hogy a szomszéd PC-jét pécézte ki erre a célra.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78199 Dátum: 2013.03.10., 22:54:04 »

Nos, most búcsúzom, jó éjszakát!
 bye bye
  al_vos
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78198 Dátum: 2013.03.10., 22:50:47 »

Most olvastam a kezdetekből egy 2005-ös bejegyzést.

"Mert szükség van ebben a rohanó, kapkodó, ideges világban a társas kapcsolatokra, mert abból komoly hiány van! A kapcsolatok leszűkültek a munkahelyekre, ott pedig alapvetően a kenyérharc folyik, egymás elárulása, \"bemószerolása\"! Tehát szükség van a 32-re! Vagy lenne, az élet több területén is!" (AKI)

Talán nem vádoltok pesszimizmussal, ha azt mondom, bár most is csak annyira lenne ez aktuális, mint abban a ma már bizonyos szempontból akár boldog emlékezetűnek is nevezhető évben!

Szóval a szükség egyre nagyobb, de sajnos a tagság egyre szűkebb.
És szomorúan tapasztalom már az archívum elején is, hogy többen nem önszántukból hagyták el a társaságot, hanem egy utolsó, mennyei kuponnnal egy másik fórumhoz csatlakoztak.

R.I.P.

Azt hiszem akik maguk jószántából hagyták itt a Harminckettest abban a reményben, hogy az áhított szellemi színvonalat máshol megtalálják, nem hitték el, hogy a színvonalat nem keresni, hanem megteremteni kell. A kontrázások, a tovább gondolások hozzák meg a szellem fejlődését. Ha nem is mindeki tesz hozzá a gondolathoz, de ha valaki elolvassa, megérti, már volt értelme.
A kivállók aztán az új helyükön éppen oda jutottak, ahonnan elmenekültek.
Ezért a legtöbbet ők vesztettek; sehol nincsenek otthon.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78197 Dátum: 2013.03.10., 22:36:59 »



J'est-ét!

Jó ár....mifelénk, épp pénteken kaptam meg a két havi számlát, azaz 2013.01.01-től 2013.02.28-ig, 5.326 Ft. A számla alapján kötelezően mindenkinek 8,6 (nyócegészhatot) üritést számoltak fel. Azaz semmiféle alapdíj, hanem 8,6 ürítés amely egyenlő csak 5.326 Ft-tal. Szelektív gyűjtés, vagy a szelektív hulladék részére ingyenes zsák adás?He? Ugyan már...
Tavaly a két havi díj 2.600 Ft.körül volt....ebben havonta két ürítés volt benne. A kukaedényen egy vonalkód volt felragasztva, így ha többször történt ürítés akkor azt ez alapján plusszba számlázták.

Az valóban igaz, hogy a számla eccerű...mint a bot...8,6 ürítés és punktum....(nem értem, hetente egyszer jön a szállító gépjármű, ki lehet számolni egy adott időszakban hány alkalommal jön....egyszer csak éppen erre hajtott?He?


                   a fenti árak természetesen bruttóban értendők

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy december és április között komposztálható hulladék szállítás nincs, mert ilyen hulladékfajta nem keletkezik ez idő tájt.
A konyhai hulladék a tyúkok előtt köt ki, de azt amúgy sem szabadna sehova tenni, mert veszélyes hulladék.

A 8,6 valamiféle átlag lehet.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78196 Dátum: 2013.03.10., 22:26:48 »

A meteorológiában a konvekciót a hő és a levegő nedvességének vertikális, azaz függőleges transzportjára értjük. Ez instabil légkörben a fel- és leáramlások révén alakul ki. Az így létrejött felhők konvektív felhők.

Aha...  értem én...  csak fel nem foghatom...

Mint azt, hogy ha Sárának behalt a PC-je, mivel ment föl a hirdetési weblapra új számítógépért....  He? H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
chaos
Kölyök tag
**

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


Profil megtekintése
« Válasz #78195 Dátum: 2013.03.10., 20:05:44 »

Most olvastam a kezdetekből egy 2005-ös bejegyzést.

"Mert szükség van ebben a rohanó, kapkodó, ideges világban a társas kapcsolatokra, mert abból komoly hiány van! A kapcsolatok leszűkültek a munkahelyekre, ott pedig alapvetően a kenyérharc folyik, egymás elárulása, \"bemószerolása\"! Tehát szükség van a 32-re! Vagy lenne, az élet több területén is!" (AKI)

Talán nem vádoltok pesszimizmussal, ha azt mondom, bár most is csak annyira lenne ez aktuális, mint abban a ma már bizonyos szempontból akár boldog emlékezetűnek is nevezhető évben!

Szóval a szükség egyre nagyobb, de sajnos a tagság egyre szűkebb.
És szomorúan tapasztalom már az archívum elején is, hogy többen nem önszántukból hagyták el a társaságot, hanem egy utolsó, mennyei kuponnnal egy másik fórumhoz csatlakoztak.

R.I.P.
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #78194 Dátum: 2013.03.10., 19:54:08 »

Ez egy érdekes kérdés....
Szemete mindenkinek van, aki egy adott településen életvitel szerűen tartózkodik.
Az előfordulhat, hogy kevesebb hulladék képződik nála, de valamennyi mindenképpen.
Irsán, és a környékünkön többféle űrméretű kukaedény van, 60 literestől a 120 literesig.  Ezek után differenciáltan kell fizetni.
A szelektív gyűjtéshez zsákokat biztosítanak, meghatározott időközönként szállítják, de külön díj nincs utánuk.
Velünk is előfordult már nem is egyszer, hogy egy hét alatt nem telt meg a kuka, sőt, olyan is volt, hogy nem került bele semmi, ám mégsem berzenkedtünk miatta.
Ugyanis a szemétszállítás havi 1220 Ft-ba kerül.
Ezért viszik a szemetünket hetente egyszer, kapunk 3-3 zsákot az újrahasznosítható és a komposztálható hulladéknak. Előzőt havi 1, míg a második félét havi 2 alkalommal szállítják.
Ez összesen havi hétszeri begyűjtést jelent, ami alapján egy elszállítás 174,3 Ft-ot tesz ki.
Ha a problémámat beírom az SMS-csíkra, az további 300 Ft... ha nem írom be, már megspóroltam az árát  Bib��



J'est-ét!

Jó ár....mifelénk, épp pénteken kaptam meg a két havi számlát, azaz 2013.01.01-től 2013.02.28-ig, 5.326 Ft. A számla alapján kötelezően mindenkinek 8,6 (nyócegészhatot) üritést számoltak fel. Azaz semmiféle alapdíj, hanem 8,6 ürítés amely egyenlő csak 5.326 Ft-tal. Szelektív gyűjtés, vagy a szelektív hulladék részére ingyenes zsák adás?He? Ugyan már...
Tavaly a két havi díj 2.600 Ft.körül volt....ebben havonta két ürítés volt benne. A kukaedényen egy vonalkód volt felragasztva, így ha többször történt ürítés akkor azt ez alapján plusszba számlázták.

Az valóban igaz, hogy a számla eccerű...mint a bot...8,6 ürítés és punktum....(nem értem, hetente egyszer jön a szállító gépjármű, ki lehet számolni egy adott időszakban hány alkalommal jön....egyszer csak éppen erre hajtott?He?


                   a fenti árak természetesen bruttóban értendők
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Oldalak: 1 ... 1684 1685 [1686] 1687 1688 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!