Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.17., 04:16:30
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 375 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 303 304 [305] 306 307 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7133101 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105833 Dátum: 2017.01.12., 20:26:57 »



Ne mond hogy nem ismered Marcsikát? shock  shock
A minap épp  egy régebbi "Főtér" adásban is láttam   shock

Ma megkérdeztem az asszonyt hogy csinálta a bundásalmát....
A palacsinta tészta az OK...de tett bele sütőport is....a recept szerint, meg talán még valamit....de azt már elfelejtettem. Én nem főzök....soha nem főztem és nem is fogok....
Szívesen előkészítek mindent, vágás,. kopasztás, nyúzás, bontás, szeletelés....felvágás, aprítás, hámozás, tisztítás...tűzrakás, tűzelés...de nem főzök...
Enni eszek és persze kritizálok is....de nem főzök az nem az én dolgom....és nem is értek hozzá...



 szégyenlem
Milyen Marcsikát?  szégyenlem

Én csak akkor főzök, ha éppen rá vagyok szorulva. Anyukám annak idején nagy hangsúlyt fektetett arra, hogy megtanuljak főzni, kézzel- és géppel mosni, mosogatni, vasalni (még inget is), takarítani.
Annak idején városi gyerek voltam egészen 7 éves koromtól, s mindezeket a tudományokat akkor gyömöszölte belém anyukám.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105832 Dátum: 2017.01.12., 20:21:17 »


Kibírtam/tuk a ránk eső 2,5 órát, amely eseménymentesen telt el. Igaz jobb lenne eseménnyel eltelnie, mert akkor talán felszámolásra kerülne az a brigád és visszatérhetnék a kényelmes fotelomba, a TV sportadóihoz és egy pohárka, vagy épp kettő, borhoz.  DE most zajra figyelés, telefonhívás várás...ésatöbbi....

Ma délelőtt azért tettem egy kört....azt vettem észre hogy tőlem kb. 250 méterre az egyik porta kerítéséről eltűnt a vaskapu...Pedig még múlt héten meg volt...  zizi  Majd holnap  szólok a helyi KMB-snek, most amúgy is van elég dolga a tanyákkal és másokkal.

 shock
Milyen jó, hogy nálunk csak a keret van vasból!
Azért felétek most nagy bajok lehetnek...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105831 Dátum: 2017.01.12., 20:19:40 »


Jó estlétet!


Lassan javulgat a derekam, minden bizonnyal megcsapta a hideg. Először megijedtem, hogy megen rátelepedett a sérv... Ugyanis 10 éve volt egy gerincsérvem, eléggé korlátozott a mozgásban és sok mindenben. De szerencsém volt konzervatív kezeléssel és türelemmel valamennyire helyreállítottak.
De most szerintem nem az van...és már javulgatoik. Igaz nem mernék nagyon neki állni fát hasogatni...sőt a kerítéseken se igazán másznék, de a szombat reggelhez képest ég és föld a különbség.

A fűtésre visszatérve, azért észrevenni, hogy hidegebb van az átlagnál és most már azért tartósan, nálunk is több tüzelő fogy el. A korábban írt és tervezett szoba/iroda bővítés esetébe is gondolkoznom kell egy pótfűtés bevezetéséről. A bővítés nem esik bele a kályha sugárzásába, és messze is lesz tőle.  Arra gondoltam, hogy egy falra (plafonra) felszerelhető infrapanelre ruházok be. Vagy a padló alá lerakható infrafőliára is gondoltam.  Döntésben nagy szerept fog játszani a pénz kérdés és a kivitelezhetőség is. A mennyezeti megoldás felé hajlok.


 

Jó estét!

Én maradok a földön... egy vízteres kandalló beszerzésén tépelődök. Azzal lehetne fűteni a jelenlegi nappalit, a hálószobákat és a fürdőszobát, ami jelenleg WC-fürdő. Azon még tépelődünk, hogy a WC-t átrakjuk a bővítés során valahova...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105830 Dátum: 2017.01.12., 07:45:17 »

Eleinte még marad a kevés felhő, majd éjszaka északnyugat felől beborul az ég. Egyre többfelé kezdődik hószállingózás, havazás, eleinte csak északnyugaton, majd az idő előreheladtával az ország más tájain is, de elsősorban az északi országrészben. Reggel már főként a középső és északi, északkeleti területeken számíthatunk kisebb havazásra. Mindeközben a hőmérséklet keleten -5, -9 fok körül alakul, nyugaton picivel enyhébb lesz az éjszaka, sőt hajnaltól melegedés kezdődik a nyugati tájakon, Sopron térségében már akár reggel is mérhetünk pozitív hőmérsékletet. A Dunántúl más tájain csak a délelőtt folyamán emelkedik 0 fok fölé a hőmérséklet. A Dunántúlon a hó mellett ónos eső is előfordulhat. A csapadékzóna gyorsan mozog kelet felé, délelőtt már csak a keleti, északkeleti tájakon várható kisebb havazás. A Dunántúlon már reggelre felszakadozik a felhőzet, így itt változóan, keleten erősen felhős, borús időre számíthatunk. Éjszaka és reggel még a délies szél lesz mérsékelt, időnként élénk, majd délelőtt nyugatira fordul a légmozgás.
A havazást adó felhőzet gyors tempóban elvonul a délutáni órákra az országunkból, mögötte a felhőátvonulások között több-kevesebb napsütés ígérkezik. Számottevő csapadék napközben nem várható, csupán keleti határ mentén szállingózhat még a hó a késő délutáni órákig. A déli, délnyugati szél többfelé megélénkül, néhol meg is erősödhet. Megenyhül az idő, a Dunántúlon és a középső tájakon a hőmérséklet általában +1, +4 fokig emelkedik, keleten, északkeleten azonban tartja magát a fagy, -4 és 0 fok körüli értékekre számíthatunk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105829 Dátum: 2017.01.11., 22:16:23 »

köszi_2

Bár nem tudom ki a nagyasszony, de hátha Okszána képben van...  H���t



Ne mond hogy nem ismered Marcsikát? shock  shock
A minap épp  egy régebbi "Főtér" adásban is láttam   shock

Ma megkérdeztem az asszonyt hogy csinálta a bundásalmát....
A palacsinta tészta az OK...de tett bele sütőport is....a recept szerint, meg talán még valamit....de azt már elfelejtettem. Én nem főzök....soha nem főztem és nem is fogok....
Szívesen előkészítek mindent, vágás,. kopasztás, nyúzás, bontás, szeletelés....felvágás, aprítás, hámozás, tisztítás...tűzrakás, tűzelés...de nem főzök...
Enni eszek és persze kritizálok is....de nem főzök az nem az én dolgom....és nem is értek hozzá...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105828 Dátum: 2017.01.11., 22:09:55 »

A mai Szabadfogás műsor: idézet nagyjából:

Előzmény: A képviselők házában feltörték Mirkóczi Ádám jobbikos képvislő irodáját…(állítólag amúgy három ajtóról van szó) A rendőrségi közlemény szerint, l…nem feltörés volt hanem egyszerűen anyagelfáradás miatt nyitódtak ki az ajtók….

Idézet a téma hozzászólásaiból::
 
Pörzse Sándor….: na ne…hihetetlen…gyakorlatilag a fél ajtófélfa hiányzott

Műsorvezető:  …miért, annyira elfáradt?

Ma egész jó kis műsort adtak le:
Szereplők:
Pörzse Sándor (nem kedveltem, de mostanában kellemesen csalódtam benne)
Kardos Gábor: (sokáig nagyon nem csíptem, de oda kell rá figyelni, megkóstolnám a borát)
Puzsér Róbert: (nehéz követni, de fején találja a szöget….bár lehetne talán kisebb arca, de akkor már nem ő lenne)
Csintalan Sándor: (Jól látja a dolgokat van hozzá élettapasztalata, naná….de épp az a hibája is)
Wahorn Adrás: (régebben kifejezetten utáltam…ma már kezdem kapizsgálni a gondolatmenetét és bizony néha nagyon egyszerűen, de kifejezi az igazságot)
Konok Péter: (nagy tudású, jól lát dolgokat, de túl nagy körítést ad mindennek…de hát történész vagy mi fene)
Dévényi István műsorvezető: Régebben langyos fickónak tartottam….ma már kezd szimpatikussá válni a stílusa….

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105827 Dátum: 2017.01.11., 21:03:14 »

Remélem nem viselt meg túlságosan az éjszakai őrjárat!  S�r


Kibírtam/tuk a ránk eső 2,5 órát, amely eseménymentesen telt el. Igaz jobb lenne eseménnyel eltelnie, mert akkor talán felszámolásra kerülne az a brigád és visszatérhetnék a kényelmes fotelomba, a TV sportadóihoz és egy pohárka, vagy épp kettő, borhoz.  DE most zajra figyelés, telefonhívás várás...ésatöbbi....

Ma délelőtt azért tettem egy kört....azt vettem észre hogy tőlem kb. 250 méterre az egyik porta kerítéséről eltűnt a vaskapu...Pedig még múlt héten meg volt...  zizi  Majd holnap  szólok a helyi KMB-snek, most amúgy is van elég dolga a tanyákkal és másokkal.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105826 Dátum: 2017.01.11., 20:56:39 »



Jó estlétet!


Lassan javulgat a derekam, minden bizonnyal megcsapta a hideg. Először megijedtem, hogy megen rátelepedett a sérv... Ugyanis 10 éve volt egy gerincsérvem, eléggé korlátozott a mozgásban és sok mindenben. De szerencsém volt konzervatív kezeléssel és türelemmel valamennyire helyreállítottak.
De most szerintem nem az van...és már javulgatoik. Igaz nem mernék nagyon neki állni fát hasogatni...sőt a kerítéseken se igazán másznék, de a szombat reggelhez képest ég és föld a különbség.

A fűtésre visszatérve, azért észrevenni, hogy hidegebb van az átlagnál és most már azért tartósan, nálunk is több tüzelő fogy el. A korábban írt és tervezett szoba/iroda bővítés esetébe is gondolkoznom kell egy pótfűtés bevezetéséről. A bővítés nem esik bele a kályha sugárzásába, és messze is lesz tőle.  Arra gondoltam, hogy egy falra (plafonra) felszerelhető infrapanelre ruházok be. Vagy a padló alá lerakható infrafőliára is gondoltam.  Döntésben nagy szerept fog játszani a pénz kérdés és a kivitelezhetőség is. A mennyezeti megoldás felé hajlok.


 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105825 Dátum: 2017.01.11., 19:34:48 »

Elsétáltunk az asszonnyal itt a közelben egy idősebb házaspárhoz. A nejem csinált valamiféle "bundásalmát" azt vittünk nekik, úgy beugrottunk jelszóval. Igazából azt lestem meg, hogy van-e tüzelőjük. De láttam, hogy van, no meg hogy fűtenek is vele.  Azért érdekes lett volna ha nincs, vagy kevés van....mármint csak azért, mert elég nehezen tudtam volna nekik átcipelni. Igaz bedobáltam volna az autóba....aztán majd az asszony... Két hete még nem nagyon volt nekik... Akkor javasoltam az erdőkerülőt, hogy vele beszéljenek, látom megfogadták.
  
A séta nem esett túl jól....Holnapéjjel  esik rám a sor a járőrözésben, addigra remélem  helyrejövök.

Remélem nem viselt meg túlságosan az éjszakai őrjárat!  S�r
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105824 Dátum: 2017.01.11., 19:31:28 »

Végezetül egy kép Mikulásnak, ami megmutatja, milyen is nálunk a téli utca:
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105823 Dátum: 2017.01.11., 19:30:19 »

Nekem ma volt egy hosszú mentem, reggel korántól.
Végig jól járható utakkal találkoztam, lehetett szépen haladni.
Hazafelé azért érdekes volt, hogy a Dobogókői elágazásnál -10 oC volt, Pomáznál viszont már csak -1, Vecsésnél viszont +2-t mutatott a kocsi hőmérője.
Ha szívesen megnéznéd, milyen volt az út át a Pilisen, kattints a linkre: https://youtu.be/uFFl3-oEgqE

Ha már úgyis Esztergomban voltam, átmentem Párkányba is. Bevásároltam a Billa-ban. A 1,5 literes sör most 0,89 € volt, de inkább dobozost vettem, mert amennyit én iszom, a nagy üvegből elmenne a buborék!  shock
Vettem füstölt heringet, mert Okszikám szereti, nálunk meg nem találkoztam ilyennel. Aztán legnagyobb megdöbbenésemre a tej is csak 0,49 € volt, ezért azt is vettem négy dobozzal. Vásároltam még mandarint, mert most az 1 Cent híján volt 1 € és korábbi tapasztalatból tudom, hogy finom! Nálunk ennyiért csak az egészen apró szeműt lehet venni, ott pedig a nagy volt alig 300,- Ft kilogrammonként.  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105822 Dátum: 2017.01.11., 19:10:13 »

Nyilván, ehhez Te értesz jobban, én a technikum I - II osztályában kémia órán amit tanultam, (tanítottak) annyit tudok róla.  Tudatlanságom nem szándékos, velem született.
Gazemberesed.


 _morcos Nagytaps2 köszi_2

Minden ember rendőrnek születik, de a többség továbbtanul...  H���t
 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105821 Dátum: 2017.01.11., 19:08:26 »

Azt is magyarázd el kérlek, miért.
Én ugyan tudom az okát, de hátha olvas minket olyan, aki nem tudja!
 köszi_2
            Angol feltalálójáról (H.Davy) Davy-lámpa volt az eredeti neve. Benzin biztonsági lámpaként használtuk. Nem világításra szolgált. A Metán(CH4)  jelenlétét tudtuk vele kimutatni a modern mérőműszerek kifejlesztése előtt!

        

Szóval nyitott kapukat döngettem...  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105820 Dátum: 2017.01.11., 19:07:15 »

Marski!  vigyor

 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105819 Dátum: 2017.01.11., 19:06:38 »

          Saját felelősségre, de így is csak ideiglenesen itthon vagyok!

           Jó szerencsét!

Jobbulást, gyógyulást!
 beteg
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105818 Dátum: 2017.01.11., 19:05:57 »

           Sosem használtunk Bunzen lámpát a szénbányászatban! _morcos

           

Azt is magyarázd el kérlek, miért.
Én ugyan tudom az okát, de hátha olvas minket olyan, aki nem tudja!
 köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105817 Dátum: 2017.01.11., 19:04:26 »


 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105816 Dátum: 2017.01.11., 18:55:41 »

Éjjel változóan, délen többnyire erősen felhős idő várható, sőt itt borult körzetek is előfordulhatnak. Főként a déli, délnyugati megyékben hószállingózás, gyenge havazás kialakulhat. A változó irányú szél gyenge marad. Általában -9 és -15 fok közötti legalacsonyabb értékeket mérhetünk, de néhány kevésbé felhős, szélcsendes, illetve hóborította tájon továbbra is lehetnek néhány fokkal alacsonyabb értékek, nagyobb számban a Nyugat-Dunántúlon és a nógrádi medencékben.
Napközben délen is csökken, felszakadozik a felhőzet. Változóan felhős idő várható északon és nyugaton kevesebb, délen, délkeleten valamivel több felhővel. Délelőtt a déli határvidéken még előfordulhat hószállingózás, ezt követően kora estig azonban nem valószínű csapadék. A nyugati, délnyugati szél többnyire gyenge vagy mérsékelt marad, csupán nyugaton, északnyugaton élénkülhet meg a légmozgás. A csúcsértékek 0 és -5 fok körül várhatóak.



Nekem ma volt egy hosszú mentem, reggel korántól.
Végig jól járható utakkal találkoztam, lehetett szépen haladni.
Hazafelé azért érdekes volt, hogy a Dobogókői elágazásnál -10 oC volt, Pomáznál viszont már csak -1, Vecsésnél viszont +2-t mutatott a kocsi hőmérője.
Ha szívesen megnéznéd, milyen volt az út át a Pilisen, kattints a linkre: https://youtu.be/uFFl3-oEgqE
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105815 Dátum: 2017.01.11., 18:51:48 »

Amikor ezek épültek, közel 100 éve, csak a tömör téglát gyártották, legalább is nálunk.  Ha megnézed a belvárost, rákóczy -t, Körut, lyukas téglát nem igen találsz. Igaz, akkor még a tüzelőanyag nem volt aranyárban, mint ma.  Bezárták  sok szénbányát, mondván, annak füstje mérgezi a levegőt.  Akkor mit csinál a sok vízfejű, ha a gáz fogytán lesz ? Mert erre is számítani kéne, Igaz, Józsikám ? Ujra elővesszük a csákányt, meg a bunzen lámpát és énekeljük a:
" Bányászkislányt, óhajtok én..... De jó, hogy mi már azt nem érjük meg.....

 yes_yes yes_yes uuuhhh fejbever

Jó estét!

Én ezt nem vitattam sosem, csak jeleztem, hogy érdemes lenne hőszigetelni, ha úgy gondolod!
De ez persze a Te, a Ti ügyetek. Bennem csak arra merült fel a szigetelés kérdése, illetve annak leírása, hogy hidegnek érzed a lakást.
Az okát, hogy miért olyan, amilyen, tudom. Csak ötletelni akartam....  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105814 Dátum: 2017.01.11., 18:31:16 »

          Nem kukacoskodok,de nint írtam a metán (CH4) kimutatására szolgált és nem a bányalégére.Arra nem volt műszer,se lámpa!
 yes_yes

Nyilván, ehhez Te értesz jobban, én a technikum I - II osztályában kémia órán amit tanultam, (tanítottak) annyit tudok róla.  Tudatlanságom nem szándékos, velem született.
Gazemberesed.


 _morcos Nagytaps2 köszi_2
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Oldalak: 1 ... 303 304 [305] 306 307 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!