Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.18., 16:59:22
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 951 952 [953] 954 955 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7136470 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #92873 Dátum: 2014.11.09., 13:54:47 »

Ebben a sorrendben jó lesz.  köszi_2
Utána alvás  al_vos

     Az ebéd is izgalmas, szerintem neked is tetsző!

     Ébredj már fel!!!!!! Tálalunk!
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #92872 Dátum: 2014.11.09., 13:33:28 »

Az legyen a legkevesebb!
A lényeg, hogy kapjunk felőled híreket.
Még ha nem ia nagyon mondjuk ki, de azért izgulunk érted.  puszi_2

Már nem kell izgulni, a legnagyobb veszély elmúlt, ki lett fizetve a villanyszámla, így remélhetőleg nem fogok megfagyni a télen. Van egy jó ember aki /d.m. Aki/ adott kölcsön.  köszi_2
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #92871 Dátum: 2014.11.09., 13:27:07 »

       Jó reggelt!

      Akelácska!  reggeli ajánlataim:töpörtyű,disznósajt,házi kolbász és szalámi,mangalica szalonna!

     Tessék választani! _cupp

Ebben a sorrendben jó lesz.  köszi_2
Utána alvás  al_vos
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92870 Dátum: 2014.11.09., 10:13:56 »

Legfeljebb j betüket irok i helyett  fejbever hahota

Az legyen a legkevesebb!
A lényeg, hogy kapjunk felőled híreket.
Még ha nem ia nagyon mondjuk ki, de azért izgulunk érted.  puszi_2
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #92869 Dátum: 2014.11.09., 09:55:53 »

Szerelőről szó sem lehet, örülök ha kifizetem a telefon szerelést a következő számlával. ÚGY sem jrok regényeket, majd elleszek jgy is.  yes_yes vigyor

Legfeljebb j betüket irok i helyett  fejbever hahota
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #92868 Dátum: 2014.11.09., 09:53:56 »

Akelácska!
A múltkor skype-oltunk, közben birizgáltad a mikrofon csatlakozóját és ennek következtében fel-fel villant a billenytyűzet num lock LED-je. Mi az esély rá, hogy ezen segíteni fog a NOD?
Ez hardverhiba, szerelő kell hozzá.
Szerintem.
Meg lehet próbálni a szerelőt megúszni a PS/2 átalakítóval...
A történet ennyi.
Tegnap nem jutott hirtelen eszembe, hogy miért is zártam ki a szoftveres beavatkozást. Azért, mert egyértelmű jelét találtuk annak, hogy a gép a hibás.
Két billentyűzet sem működik sem az előlapi, sem a hátsó USB portban, ugyanakkor, amikor a mikrofon csatlakozóját mozgattad, meg amikor az új billentyűt bedugtad, akkor érzékelte legalább pillanatokra a gép és a Windows is.
Az a baj, hogy még abban sem vagyok biztos, hogy a hiba javítható, ezért nem is merem javasolni, hogy hívj szerelőt, mert annak akkor is kiszállási díja van, ha ez a helyzet.

Szerelőről szó sem lehet, örülök ha kifizetem a telefon szerelést a következő számlával. ÚGY sem írok regényeket, majd elleszek így is.  yes_yes vigyor
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92867 Dátum: 2014.11.09., 09:46:36 »

Tavasz van, erősen zuhanunk a nyárba.   vigyor
Menjetek egy kicsit ma ki a szabadba, nem fogjátok megbánni.
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92866 Dátum: 2014.11.09., 08:47:11 »

Ha nincs az utolsó mondat, akkor azt hittem volna, hogy mindegyiket egyszerre.
(Még nem reggeliztem.)
Nem úgy van a! A mangalica szalonnát önző módon lepacsolom.
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92865 Dátum: 2014.11.09., 08:45:57 »

Akelácska!
A géped most amúgy elég jól működik, szóval mielőtt elkezdesz hozzápiszkálni, azért csinálj egy rendszervisszaállítási pontot.
Szerintem.
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92864 Dátum: 2014.11.09., 08:42:51 »

          Az is jó!Társítsuk! vigyor
Mosolyog
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #92863 Dátum: 2014.11.09., 08:36:17 »

Csináltam hozzá citromfű teát. Indiai.

          Az is jó!Társítsuk! vigyor
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92862 Dátum: 2014.11.09., 08:26:34 »

       Jó reggelt!

      Akelácska!  reggeli ajánlataim:töpörtyű,disznósajt,házi kolbász és szalámi,mangalica szalonna!

     Tessék választani! _cupp
Csináltam hozzá citromfű teát. Indiai.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #92861 Dátum: 2014.11.09., 08:20:04 »

      Jó reggelt!

      Akelácska!  reggeli ajánlataim:töpörtyű,disznósajt,házi kolbász és szalámi,mangalica szalonna!

     Tessék választani! _cupp
Ha nincs az utolsó mondat, akkor azt hittem volna, hogy mindegyiket egyszerre.
(Még nem reggeliztem.)
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #92860 Dátum: 2014.11.09., 08:15:41 »

Vasárnapra virradó éjszaka a korábban még kevésbé felhős tájakon is több helyen képződhet alacsonyszintű rétegfelhőzet. Főként keleten, északkeleten, illetve a Dunántúl délnyugati felén párássá válik a levegő, szórványosan köd is képződhet. Számottevő csapadék már nem várható, de elszórtan szitálás, illetve az északi, északkeleti országrészben kisebb eső előfordulhat. A délkeletire forduló szél gyenge lesz. Kora reggelre általában 6 és 12 fok közé csökken a hőmérséklet.
Napközben folytatódik a nagyrészt erősen felhős vagy borult, helyenként tartósan párás idő. Nagyobb mértékben elsősorban a délkeleti, keleti országrészben, illetve a nyugati területeken szakadozhat fel a felhőzet. Csapadék nem várható. A déli, délkeleti szél nagyrészt gyenge vagy mérsékelt marad, csak a Kisalföldön élénkülhet meg időnként. Délutánra a felhőzettől függően többnyire 12 és 19 fok közé melegszik fel a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92859 Dátum: 2014.11.09., 07:45:35 »


Azt mondta a pasi, rakjam vissza a NOD32_t, és azzal virus irtózzak. Ha lesz időm kipróbálom. yes_yes
Akelácska!
A múltkor skype-oltunk, közben birizgáltad a mikrofon csatlakozóját és ennek következtében fel-fel villant a billentyűzet num lock LED-je. Mi az esély rá, hogy ezen segíteni fog a NOD?
Ez hardverhiba, szerelő kell hozzá.
Szerintem.
Meg lehet próbálni a szerelőt megúszni a PS/2 átalakítóval...
A történet ennyi.
Tegnap nem jutott hirtelen eszembe, hogy miért is zártam ki a szoftveres beavatkozást. Azért, mert egyértelmű jelét találtuk annak, hogy a gép a hibás.
Két billentyűzet sem működik sem az előlapi, sem a hátsó USB portban, ugyanakkor, amikor a mikrofon csatlakozóját mozgattad, meg amikor az új billentyűt bedugtad, akkor érzékelte legalább pillanatokra a gép és a Windows is.
Az a baj, hogy még abban sem vagyok biztos, hogy a hiba javítható, ezért nem is merem javasolni, hogy hívj szerelőt, mert annak akkor is kiszállási díja van, ha ez a helyzet.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #92858 Dátum: 2014.11.09., 06:40:33 »

       Jó reggelt!

      Akelácska!  reggeli ajánlataim: töpörtyű, disznósajt, házi kolbász és szalámi, mangalica szalonna!

     Tessék választani! _cupp
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #92857 Dátum: 2014.11.09., 05:43:56 »



Azt mondta a pasi, rakjam vissza a NOD32_t, és azzal virus irtózzak. Ha lesz időm kipróbálom. yes_yes
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92856 Dátum: 2014.11.09., 00:37:33 »

Más a telefonszám.

Ne felejtsd el, hogy Neked is másmilyen összeg 700 Ft, és Akelának is!

Az új PS-2 billentyűzet, ha magyar, bizony 1.000 fölött is lehet!

Jó lenne egy kölcsön darab próbából. aztán ha megy, csak akkor venni.
Még az is lehet, hogy nem fog menni, haldoklik az alaplap, vagy tényleg vírusos az oprendszer, vagy csak lehalt egy része...
Ha egy PS/2 portra dugott billentyűzettel működne, az lenne a legegyszerűbb.
A többi ennél mind macerásabb.
Billentyűzetet már vett Akela, csak az USB-s, nekem ezért tűnt kézenfekvőnek egy átalakító:
http://www.argep.hu/trend/USBP/Usb-ps2-atalakito.html
300,- Ft-os tétel.
Szerintem még ez a legolcsóbb, de Akela meg azt írta, hogy drága.
Valahogy olyan érzésem van, hogy félreértés történt. Talán a számtechboltban nem erre gondoltak mást akartak adni.
Ezért próbáltam meg jelezni, hogy egy ilyen billentyűzet kompletten sem olyan drága...

Másképp én innen most nem tudok segíteni.
Gép jelenleg nem hever a környékemen, amit Akelának oda tudnék adni.
Van más is a környezetemben, akinek nincs gépe, pedig szeretne, tán használná is (na nem annyira mint Akela, neki ez tényleg a köldökzsinór a világ felé), csak hát a pénzmag...
Az országban lévő szegénység egy szegmense lemérhető abból is, hogy mennyire nem szabadulnak fel az elavuló, kiöregedő gépek, használják az emberek őket, egész addig, míg a masinák végleg meg nem adják magukat. Persze tudok olyanról is, akinek van két gépe, amiből igazából egyet használ, a másik inkább csak tartalék, és ott porosodik két korosabb gép is az íróasztal mellett, de sajnálja másnak átengedni, pedig szerintem már soha nem fogja bekapcsolni őket... Az egyiket ki is takarítottam, visszakötöttem benne a DVD olvasót, tettem rá egy Debiant, azzal még elé jól elketyeg, hátha... De valószínűleg visszakerült a sarokba.
Ha jól belegondolok a mi boltban lévő laposunk is haldoklik.  Dühös
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #92855 Dátum: 2014.11.08., 21:24:15 »

Vendéglátás...
tudok olyan helyről, ahol minimálbérre be van jelentve a kolléga (állítólag), fizetést nem kap, de a borravaló teljes mértékben az övé.
Ez lehet 25 000 Ft is egy 12 órás műszak alatt, de ha olyan az idő, akkor 1500 Ft is!
És mégsem panaszkodnak a pincérek, mert 200 körül így is összejön nekik havonta.
A multi legalább tényleg bejelent, és annyira, amennyit kapsz... Jó, nem mondom, vannak trükkök a munkaerő kölcsönzéssel.... szóval ott is vannak zűrök...
Azt gondolom, ha nem lenne ekkora elvonás a bér után (járulékok, és nem az SZJA), akkor talán jobban menne a bejelentés.
Annak idején nekem is volt lehetőségem szerény, de fizethető mértékű járulékokkal foglalkoztatni embereket. Akkor 27 főnek adtam munkát. Amikor az a lehetőség megszűnt, a nem kedvezményes járulékkal foglalkoztatott létszám 12-re csökkent, mert nem bírt el több dolgozót a kapott vállalkozási díj. Gépesítettem, hogy a termelékenység megmaradjon, sőt, növekedjék, mert akkor tudtam megtartani a létszámot! (Hadd ne mondjam ez az időszak Bokros ideje alatt következett be!) Azóta nem látok pozitív irányú elmozdulást.
ű


Akkor az a csáninger jó helyen dolgozik. Egy faluban egy kis kocsmában, bizony még az 5 Ft-t is visszakérik, ami persze helyes is. De írhattam volna kereskedelmezt is...a vendéglátás helyett...
A munkaerő kölcsönzés igencsak érinti a nagy magyar válalatokat is...Hozzánk is jár egy cég területi képviselője....ő is kölcsönzött munkaerő...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92854 Dátum: 2014.11.08., 21:13:18 »

A minap olvastam egy „egyéb” fórumon, amely a boltok nyitvatartását taglalta, hogy a multik, azok a nyugati multik, mennyire kizsákmányolják a dolgozóikat. Egyetértek....és még hovatovább aztat is mondom, hogy némelyik magyar vállalkozó is, (elég sok)
Pl. egyik ismerősöm.....ezer éve vendéglátós...a vállalkozó akinél dolgozik az 4 órásra jelentette be...ám a munkarend a műszak szerint két nap meló két nap pihi....(tök  mindegy, hogy vasárnap van, vagy szombat) a műszak a munkaidő az kb. 12-14 óra, ami függ, hogy mikor lehet épp aktuálisn bezárni. A pénz, napi 5.500 kp-ben...amúgy a bejelentés persze minimálbérnél éppen csak több arányosan  a 4 órás bérnek megfelelően.  Szabadság az van....azaz ha a kollega (A váltótárs) bemegy az aktuális műszakban a „szabadságos” helyett. Természetesen a szabadságon levő erre az időszakra nem kap fizetést. Ez egy magyar kisvállalkozás....persze vannak nagyobbak is ahol szintén hasonló a történet.
...és még nem beszéltem az építőiparról a mezőgazdaságról...
Élvezettel olvasgattam azt a bizonyos fórumot....főképp azért mert nekem az jött le, hogy a láthatóan és érezhetően jobboldali kommentelők...minden bizonnyal olvasták Marx Tőkéjét (mérmint az irodalmi művét) de ha nem is akkor minden bizonnyal olvasatlanul is egyetértenek vele.

Természetesen vannak tisztességes vállalkozások és cégek is...de a jelentős része nem ez....mi sem mutatja jobban a jelenleg kb. az adófizetők...a munkaviszonban álló adófizetők (hiszen valamiféle adót mindannyian fizetünk pl...27% Áfa ésatöbbi) harmada minimálbérre van bejelentve (már aki be van jelentve)

Vendéglátás...
tudok olyan helyről, ahol minimálbérre be van jelentve a kolléga (állítólag), fizetést nem kap, de a borravaló teljes mértékben az övé.
Ez lehet 25 000 Ft is egy 12 órás műszak alatt, de ha olyan az idő, akkor 1500 Ft is!
És mégsem panaszkodnak a pincérek, mert 200 körül így is összejön nekik havonta.
A multi legalább tényleg bejelent, és annyira, amennyit kapsz... Jó, nem mondom, vannak trükkök a munkaerő kölcsönzéssel.... szóval ott is vannak zűrök...
Azt gondolom, ha nem lenne ekkora elvonás a bér után (járulékok, és nem az SZJA), akkor talán jobban menne a bejelentés.
Annak idején nekem is volt lehetőségem szerény, de fizethető mértékű járulékokkal foglalkoztatni embereket. Akkor 27 főnek adtam munkát. Amikor az a lehetőség megszűnt, a nem kedvezményes járulékkal foglalkoztatott létszám 12-re csökkent, mert nem bírt el több dolgozót a kapott vállalkozási díj. Gépesítettem, hogy a termelékenység megmaradjon, sőt, növekedjék, mert akkor tudtam megtartani a létszámot! (Hadd ne mondjam ez az időszak Bokros ideje alatt következett be!) Azóta nem látok pozitív irányú elmozdulást.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 951 952 [953] 954 955 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!