Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.15., 22:20:54
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 457 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2359 2360 [2361] 2362 2363 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7131581 alkalommal)
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #64713 Dátum: 2012.03.12., 06:36:47 »

Jó reggelt!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #64712 Dátum: 2012.03.12., 06:15:59 »


         Jó reggelt!

          Ma megmosdatom Lukréciát! Szabaduljon meg a téli kosztól és tavaszi virulása legyen!

         bee
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #64711 Dátum: 2012.03.12., 05:39:06 »

Idő járás tegnap mostoha volt hozzánk.  Ma +-3°, lehet 10,12° meleg is. A szél erősen lengedez, Dunántúlon viharossá válik. Helyenként beborul és kevés eső eshet. Délutánra kitisztul az ég.

         Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #64710 Dátum: 2012.03.12., 05:34:11 »

Jó reggelt
Még ezt a hetet kell kibírni és itt a tavasz
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #64709 Dátum: 2012.03.11., 20:50:59 »


Tegnap történt, hogy leégett  e gyönyörű vár  . Szomor� A nyáron még én kirándultam ott.
Naplózva
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #64708 Dátum: 2012.03.11., 16:11:24 »

Józsikám ! Mint ahogy Te is tudod, van az országunkban szőlő, vagy 100 fajta. Ugyanúgy van kezelési, eljárási szisztéma vagy annyi. Na meg szőlősgazda is annyi. Mindenki másképpen, máshogyan tanulta az apjától, nagyapjától, szomszédtól, stb. Van Erdélyben olyan székely település, ahol még mindig taposással zúzzák a szőlőt és nem csavaros présük van, hanem az olajütőhöz hasonlóan kérfelől faékeket püfölnek egymással szemben, majd egyre vastagabbra cserélik, míg végül a törköly olyan lesz, mint egy betontönb, az összes lé kifolyik belőle szárazra.. Ezt egyik gyömrői szomszédomtól tudom, aki (nem Aki)  Csikszeredáról települt át a Csaucseszku bukása után és bevallása szerint akkor látott először szőlődarálót, mikor az enyémet meglátta.

 bye bye
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #64707 Dátum: 2012.03.11., 15:09:11 »

  Nem szóltam hozzá Gazember szakmai tanácsához,nem érdemes.

  Még a szőlőnél se hallgass rá,mert más a művelési formációd,a fajtáid,a mikroklimád és egyéb tényezők. Gondolom nem lugasod van,hanem soros művelés valamelyik válfaja(gyalog-,kordon-,függöny-.) ezért ami nagyon fontos,ne legyen rámetszés.ezt biztos tudja és mondja az általad említett szakember.






Jóska lelkem, hát nem írtam, hogy a szőlőmetszés elsősorban a fajtának a függvénye ? Mert minden fajtát másképp, más mennyiségü szemre metsszünk. Van egyetlen olyan tőkém, (100 évesre becsülöm,) amely előre végigfut a kapuig, a ház előtt jobbra, balta egy kb 40 m2. -es lugast alkotva, aztán a házmögött a gazrázs elé, a garázy és a hár közé, szintén drótokon, hálószerüen futtatva. van olyan év, hogy egy 200 literes hordó majdnem tele van ledarálva. Aztán tavaly, 80 liter lett, olyan keveset termett. Pedig kapott a tyuktrágyából bőven. Merlot a szőlő neve. Az otelló nem terem ilyen sokat, de nagyobb szemü és fürtü. Értem a véleményedet, de a szomszédok mégis hozzám jönnek, hogy metsszem meg az övékét, szivesen megfizetik, mert az Ő szőlőjük negyedét termi, pedig az a fajta van Gyömrőn elterjedve, még a Teleki grófok hozták be valahonnan. Kis fürt, nem nagy szemü, de ahány levél, mejdnem annyi fürt. Ha van időd, gyere ki nézd meg úgy szüret előtt. Egyébként Aki arra hallgat, akire akar, az Ő dolga.



 Nagytaps2 bye bye

Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
csuhas
Vendég
« Válasz #64706 Dátum: 2012.03.11., 14:41:00 »

Én már akkor elolvastam! yes_yes
Ezt a technikát magam is szoktam alkalmazni.
Ha viszont titkosítani akarsz valamit, a legegyszerűbb dolog, hogy átnevezed a kiterjesztését. (Egy-egy kompromittáló fénykép, vagy a karácsonyi ajándék-lista megnézése ellen a legegyszerűbb a módszer, ha a kép esetében pl. a .jpg kiterjesztést átnevezed mondjuk .xls-re, a lista esetében meg mondjuk .pdf-re. Nincs ember a családban, aki nekiállna kitalálni, milyen is volt az eredeti formátum -főleg akkor, ha a kép mondjuk nem .jpg, hanem esetleg .tiff...- és a fájl elnevezésében nem utal semmi az eredeti címre, szándékra vigyor)

Annak a témának a kapcsán bennem is felvetődött ennek a rokonterületnek a megírása.
Jó amit írtál, bár a jelzett mondatodból két nagyon fontos szó kimaradt: Windows alatt.
Ugyanis a Linux korántsem ilyen érzékeny a fájlkiterjesztésre, jó eséllyel nyit meg egy ilyen cselesen elnevezett fájlt, úgy hogy ki tudjam venni a tartalmát még úgy is ha csak rákattintok, de ha meg eltávolítom a fájlkiterjesztését, akkor meg 100%-ra. Vagyis nem kell kitalálnom a fájl eredeti kiterjesztését, egyszerűen törlöm a mostanit és megnyitom.

Szóval ha valamit titkosítani akarsz, akkor tedd lejelszavazott fiók kizárólag saját használatúvá tett mappájába (a WIN-ét ebből sem kunszt feltörni, ha tudod hol tárolja a jelszót), de amit még inkább ajánlok, csomagold be valamilyen tömörítőprogrammal úgy, hogy a kicsomagolásához jelszó kelljen.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #64705 Dátum: 2012.03.11., 14:34:58 »

Tényleg jót lehet rá ülni!  táncika  vigyor
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #64704 Dátum: 2012.03.11., 14:13:37 »

T. Tomi

        Nyertél!

        Én is akciózom ám.Hallgasd mit tettem fel!  Valamikor erre rámozdultam,most jót ülök!

              vigyor
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #64703 Dátum: 2012.03.11., 14:11:00 »


            Nosztalgiázom!!
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #64702 Dátum: 2012.03.11., 13:25:54 »




Amadeus, pici fiam, merre jársz?He?? táncika táncika táncika
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #64701 Dátum: 2012.03.11., 13:21:38 »

T. Tomi
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #64700 Dátum: 2012.03.11., 13:14:51 »


         Az ebédhez szól a nóta!  Találjátok ki az énekest!!!!!!!!!

           
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #64699 Dátum: 2012.03.11., 13:06:26 »

A kertásást ősszel kezdtem el, csak nem fejeztem be.... H���t vigyor
A gyümölcsfák metszésével kapcsolatban nem értünk egyet, hiszen -mint megtudtam tegnap- a termő rügyek ilyenkor tájt ismerhetők fel, tehát ha ősszel rosszul metszek, akkor a következő évben nem lesz megfelelő termés.
A szőlővel kapcsolatban részben hallgatok Rád, részben pedig követem főbérlőm intelmeit, tanítását. Bár nincs olyan korban, mint Te, de már ő is nyugdíjas. A Micsurin TSZ-ben volt agronómus, és saját területei is voltak, vannak. Ceglédberceli születésű, egész életében gazdálkodott; azt hiszem hallgathatok rá is.
Hahótról volt egy középiskolai osztálytársam.... ne akard, hogy véleményezzem a figurát! H���t

  Nem szóltam hozzá Gazember szakmai tanácsához,nem érdemes.

  Még a szőlőnél se hallgass rá,mert más a művelési formációd,a fajtáid,a mikroklimád és egyéb tényezők. Gondolom nem lugasod van,hanem soros művelés valamelyik válfaja(gyalog-,kordon-,függöny-.) ezért ami nagyon fontos,ne legyen rámetszés.ezt biztos tudja és mondja az általad említett szakember.

Naplózva
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #64698 Dátum: 2012.03.11., 11:03:47 »

Remélem nem történt komolyabb bajod, és már túl vagy a legrosszabbon!
Nagyon kell vigyázni, és figyelni!
Ígérd meg, hogy Gyömrőn már körültekintőbb leszel!  _juhhh


Mármint, hogy Gyömrőn körültekintőbb leszek ? Remélem.

 uuuhhh hahota
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #64697 Dátum: 2012.03.11., 11:00:38 »

A kertásást ősszel kezdtem el, csak nem fejeztem be.... H���t vigyor
A gyümölcsfák metszésével kapcsolatban nem értünk egyet, hiszen -mint megtudtam tegnap- a termő rügyek ilyenkor tájt ismerhetők fel, tehát ha ősszel rosszul metszek, akkor a következő évben nem lesz megfelelő termés.
A szőlővel kapcsolatban részben hallgatok Rád, részben pedig követem főbérlőm intelmeit, tanítását. Bár nincs olyan korban, mint Te, de már ő is nyugdíjas. A Micsurin TSZ-ben volt agronómus, és saját területei is voltak, vannak. Ceglédberceli születésű, egész életében gazdálkodott; azt hiszem hallgathatok rá is.
Hahótról volt egy középiskolai osztálytársam.... ne akard, hogy véleményezzem a figurát! H���t



Na ebben is van véleménykülönbségünk. A szőlőt nem ugyanazért metsszük, mint a gyümölcsfát. A szőlőnél a duzzadt szemeket meghagyva, 3 - 5 - vagy szálvesszőre metszünk, fajtától függően a felesleges, meddő ágakat pedig tőbe levágjuk. Gyümölcsfák legtöbbjénél csak a száraz, vagy túl sűrűn nőtt ágakat vágjuk le, főleg a fa közepéről, hogy a nap tudjon besütni közéjük. Tahát, ha nincs száraz ág és nem sűrük az ágak, főleg a közepén, akkor elég, ha a túl hosszúra nyúló ágakat visszacsíped, mert azok végein úgy sem lesz termés.
Ehyébként a származási helyem Hahót, én kb 40 éve jártam ott utoljára, egy Unokabátyám élt ott még, de már Ő sem él. Szép vidék, főleg a szőlőhegy.


 Nagytaps2 bye bye


Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #64696 Dátum: 2012.03.11., 10:51:46 »


Akikám ! Köszönöm az aggódást, de Gazemberné ezt rövidebben fejtette ki :  Hülyébb már úgy se leszel, mert nem a fejed verted be.

 hahota

Ezzel persze nem kaptam választ a kérdésemre....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #64695 Dátum: 2012.03.11., 10:50:58 »

Feltettem, ha van kedvetek nézzétek meg, hátha egyszer hasznát veszitek.

Én már akkor elolvastam! yes_yes
Ezt a technikát magam is szoktam alkalmazni.
Ha viszont titkosítani akarsz valamit, a legegyszerűbb dolog, hogy átnevezed a kiterjesztését. (Egy-egy kompromittáló fénykép, vagy a karácsonyi ajándék-lista megnézése ellen a legegyszerűbb a módszer, ha a kép esetében pl. a .jpg kiterjesztést átnevezed mondjuk .xls-re, a lista esetében meg mondjuk .pdf-re. Nincs ember a családban, aki nekiállna kitalálni, milyen is volt az eredeti formátum -főleg akkor, ha a kép mondjuk nem .jpg, hanem esetleg .tiff...- és a fájl elnevezésében nem utal semmi az eredeti címre, szándékra vigyor)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #64694 Dátum: 2012.03.11., 10:47:43 »

Remélem nem történt komolyabb bajod, és már túl vagy a legrosszabbon!
Nagyon kell vigyázni, és figyelni!
Ígérd meg, hogy Gyömrőn már körültekintőbb leszel!  _juhhh


Akikám ! Köszönöm az aggódást, de Gazemberné ezt rövidebben fejtette ki :  Hülyébb már úgy se leszel, mert nem a fejed verted be.

 hahota
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Oldalak: 1 ... 2359 2360 [2361] 2362 2363 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!