Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.19., 07:23:13
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 665 666 [667] 668 669 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7137233 alkalommal)
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98593 Dátum: 2015.05.23., 04:18:25 »

AKI mond azt hogy véletlen volt. Leszedted bal oldalról az időképet? Figyellek ám.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98592 Dátum: 2015.05.23., 04:08:05 »

Mikulás !

Én nem erre a képre gondoltam, hanem ami felülről látszik , nyáron lombos fákkal és nem télen a csupasz fákkal oldalról.  vigyor
Kis válogatós. Ezeken a képeken nyugodtan flangálhatsz tangában senki sem fogja látni az égből, csillagok közül de lehet hogy az utcáról sem hogy ott vagy. Az előző sorozatnál a házból jó akarással kastélyt lehetne faragni. Van olyan kép melyen még 3 autó is látható a kertben. Kutyák a házhoz ragasztott kenelben vadul ugatnak. Ezek nem mind a te kutyáid.

Nézz már az órára mennyi az idő. Privátban is mert az előtte készült. Elég a sok alvásból.

Ébresztő!!!!
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98591 Dátum: 2015.05.22., 21:09:54 »


Elgondolkoztam az írottakon. Van egy másik gépem, a rokonom visszahozta mikor két éve nekiadtam, mertidőközben ő vett egy másikat. Ez a gép szintén egy loptop Fujitsu siemens és W Vista van rajta az alapcsomag. Arra gondoltam, ha a gép megf elelő akkor lehet ezen meg lehetne szüntetni a Vistát és egy Linux-ot megismernék rajta szívesen. Ez a kérdés most foglalkoztat.

Ha Vista van rajta, akkor az ma már egy viszonylag gyengébb gépnek számít.
Konkrétumot persze nem tudok róla, de hasonló gépem nekem is van, ilyesmire nem is oly rég telepítettem újra a Vistat és mellé Linuxot is.
Amennyiben ismerkedni szeretnél a Linuxokkal akkor én kezdésnek az Ubuntut ajánlanám.
Azonban az Ubuntu alapértelmezett asztali környezetét a mai gépekre írták, ennek a masinának az szerintem sok lesz, használhatatlanul lassú ugyanúgy, ahogy a mai Windows 8 vagy 10 is az lenne neki.
Szóval Ubuntut tegyél, de NE az alapértelmezettet, hanem Lubuntut, Xubuntut vagy MATE-et.


Első próbának én EZT tölteném le, telepítő CD/DVD-t vagy pendrive-ot írnék belőle (nem tudom miről képes bootolni a szóban forgó gép), aztán a gép bekapcsolását követően el kell érni, hogy a telepítőről bootoljon a gép, majd a „Lubuntu kipróbálása” (Try Lubuntu) lehetőséget választani...

(Mivel tudom, hogy mobil interneted van, és neked sok volna a 700 MB, vagy az 1 GB-nyi adat letöltése, ezért a fent olvasható általános eljárástól eltérhetünk. Írj rám nyugodtan privátban egy postacímet és elküldöm neked a megírt telepítőlemeze(ket), csak azt kellene előbb tudnom, hogy DVD-t tud-e olvasni a gép, mert az van itthon, CD viszont nincs, ha az kell, akkor azt előbb vennem kell.)

Írd meg a gép pontos típusát, akkor rá tudok talán keresni, hogy valamelyik funkcióbillentyűvel (F1-F7) lehet-e boot eszközt választani (az én Fujitsu Siemensemen azt hiszem F12, bekapcsolás után rögtön az alsó sorban írja), vagy a BIOS-ba belépve kell esetleg bootsorrendet változtatni (általában a DEL vagy néha F2 amivel rögtön a bekapcsolás után a BiOS-ba be lehet lépni), amennyiben ez szükséges.

(Hogy értsd, a dolog lényege, hogy a bekapcsolás után a gép alapvetően a BIOS-ban megadott sorrendben próbál bootolni az eszközökről.
Ha például ez van megadva:

CD/DVD
HDD
USB

Akkor először a CD/DVD-meghajtóban keres bootolható lemezt, ha ott sem talál, akkor továbblép a HDD-ként jelzett merevlemezre.

A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy ha a fent jelzett beállítás mellett beteszel egy telepítő CD/DVD-t, akkor az fog elindulni, ha ilyet nem talál, akkor a merevlemezről próbál elindulni.

A telepítés végeztével azonban az ember a bootsorrendet meg szokta változtatni, hiszen amikor már van telepítve rendszer a merevlemezre, akkor úgy is azt akarjuk elindítani, teljesen felesleges, hogy a gép minden egyes bekapcsolásánál a CD/DVD írót felpörgesse, ez szükségtelen eszközhasználat, és növeli a bekapcsoplástól a rendszer használatáig eltelő időt is, ezért át szokás állítani a bootsorrendet:

HDD
CD-DVD
USB

Ha most ez a te gépedben is így áll, akkor hiába csatlakoztatsz hozzá telepítő pendrive-ot, vagy teszel bele telepítőlemezt, ha csak simán bekapcsolod vagy újraindítod, akkor a merevlemezre telepített Vista rendszer fog elindulni.
Ha gép bekapcsolásakor a megfelelő funkcióbillentyű lenyomása után kiválasztod booteszközként a telepítődet tartalmazó eszközt, vagy a BIOS-ban első helyre teszed bootolásra ezt, akkor fogsz a telepítőről tudni bootolni.

Persze az is lehet, hogy most is ez a BIOS-ban a sorrend:
CD-DVD
HDD
...
egy CD/DVD-re telepítőt írsz a képfájlból, újraindítod a gépet, és simám bebootol róla, már választhatod is a Lubuntu kipróbálását. Innen nem tudom megmondani, hogy van beállítva a géped.)

Ha valami nem egész érthető, kérdezz nyugodtan vissza, illetve haladjunk lépésenként.
Először tehát nézzük meg, mi a gép pontos típusa. (Ott lesz a fenekén egy matrica, arra rá van írva.)
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #98590 Dátum: 2015.05.22., 20:13:59 »

Én nem játszom (vagy ha igen, akkor legfeljebb pasziánszt), ezért tapasztalati alapon nem tudok nyilatkozni.
Azt szokták mondani, játékra inkább Windows.
Ha már kérdezted, rákerestem neked és úgy nézem a FIFA 10, 12, 13 éppen mondjuk megy PlayOnLinux alól.
Wine, PlayOnLinux, ezek olyan alkalmazások, melyek teremtenek egy környezetet, melyben aztán bizonyos windowsos alkalmazásokat lehet telepíteni és futtatni, másokat viszont nem.
Az én gépeimen egyik sincs fenn. Windowson sincs olyan környezet, amiben tudnál linuxos programokat futtatni. Nem is akarsz, természetes, hogy windowsos programokat futtatsz.
Ha azt kérdezed, hogy lehet-e futtatni Linuxon a PhotoShopot, a Total Commandert, a Microsoft Office-t. a FIFA 13-at, ha ragaszkodsz ezekhez a windowsos alkalmazásokhoz, akkor azt kell mondjam, lehet valamelyik össze fog jönni, és valamelyik meg nem.
Ha azt kérdezed, hogy van-e a windowsos programoknak linuxos alternatívája, akkor már könnyebb a dolgom.
Windows:
irodai csomag – Microsoft Office, LibreOffice, Open Office
Böngésző – Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome
Médialejátszó – Media Player, VLC,
Csevegés – Skype, Viber
Fájlkezelés – Intéző, Total Commander (FTP-t is tudja)
Torrent – ubittorent, Vuze
Képszerkesztés – Photoshop, GIMP
...

Most nézzük, hogy ezekre én mit használok /vagy telepítettem már/ Linux alatt:
irodai csomag – LibreOffice, Open Office
Böngésző – Firefox, Opera, Chrome, Chromium
Médialejátszó – SMPlayer, VLC,
Csevegés – Skype, Viber
Fájlkezelés – Nautilus, Thunar, GNOME Commander, Midnight Commander
Torrent – qBittorent, Transmission
Képszerkesztés – GIMP

És igen, kövéren szedtem neked néhány alkalmazást, melyet itt is, ott is megtalálsz. Ez azonban nem azt jelentik, hogy ezek azonosak. Nem a Windowsra írt Firefoxot futtatom, hanem a Linuxra írottat. Van amit megírtak ide is és oda is.

Én feladatokhoz keresek alkalmazásokat.
Képernyőkép: Shutter
Videofelvétel és vágás: Kdenlive
Internetes rádió: Radio Tray
FTP: FileZilla
Képek összefűzése PDF-fájllá: gscan2pdf
Szkennelés: Iscan, Simple Scan
Ezeknek például már nem is tudom a windowsos megfelelőjét.

Ha nem ragaszkodsz egy bizonyos játékhoz, akkor szerintem például autós szimulátort, lövöldözőst találsz Linuxra is.
Azt tudom, hogy a Steam mostanában elég komolyan foglalkozik Linux alá játékfejlesztéssel. Ha vettél egy steames játékot Windowsra, annak a licence érvényes Linux alá is, nem kell újra megvenni.
Azt hiszem a Velve meg be is szállt a kernelfejlesztésbe anyagilag.

Szóval várhatóan a Linuxon való játéklehetőség is nagy fejlődésnek fog indulni hamarosan (hiába, talán az Android söprése abban a jelentős piaci szegmensben elindított valamit).

A Linux nem Windows, ezt is mondják. Szóval, ha érdekel, akkor először Linux a Windows mellé, aztán kitapasztalod, hogy milyen célra neked mi a legmegfelelőbb, megtanulod kezelni, és utána majd lehet, hogy döntesz egyik, vagy másik mellett, de vannak olyanok is, akik párhuzamosan használják a két rendszert, sok mindenre a Linuxot, de kedvenc játékukat meg Windows alól futtatják.
Van olyan is, aki megmarad a Windowsnál.



Elgondolkoztam az írottakon. Van egy másik gépem, a rokonom visszahozta mikor két éve nekiadtam, mertidőközben ő vett egy másikat. Ez a gép szintén egy loptop Fujitsu siemens és W Vista van rajta az alapcsomag. Arra gondoltam, ha a gép megf elelő akkor lehet ezen meg lehetne szüntetni a Vistát és egy Linux-ot megismernék rajta szívesen. Ez a kérdés most foglalkoztat.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #98589 Dátum: 2015.05.22., 19:58:40 »

Jó estlétet!

E heti tippelések a következők :
Bourdeux – Montpelier :  H (hazai győzelem)
Jagiellonia Bialystok – Wisla Krakkó :  H  (hazai győzelem)              
Stoke – Liverpool :  V (vendég győzelem)
Aston Villa – Burnley :  H (hazai győzelem)

A „Bordó” és a Montpelier labdarúgó mérkőzés a francia első osztályban. Az utolsó fordulónál tartunk a bajnokságban. Különösebben nem kedvelem a francia bajnokságot...sőt a franciákat sem igazán, illetve közömbös vagyuk velük, ahogy ők voltak valamikor velem. De néha fogadok a meccseikre, jobban a kézilabdájukat szeretem, mármint fogadásügyileg.
 A Bordó a bajnokságban a 6. helyen áll és ennél feljebb már nem tud kerülni. Jól kezdte a bajnokságot, aztán „visszaküzdötte” magát egy jó erős középcsapattá. A Montpellier a 7. helyen zár a bajnokságban feljebb már a provánsziak sem tudnak kerülni. Alulról talán a Lill veszélyes lehetne rájuk, de csak a szerzett pontok azonosságában.  Az őszi idényben a bordó vendégként is nyerni tudott. Töröm a fejem a döntetlenen, de szerintem jó a bordói bor....és így behozzák a meccset, tippem hazai győzelem.

Jagiellonia Bialystok és a Wisla Krakkó csatája a lengyel labdarúgás első osztályának felsőházában.
A Krakkóiak az első felsőházi fordulóban leikszeltek szczecziniekkel, míg a Jagiellnia vereséget szenvedett a Varsóban a Legia-tól, ám sokáig tartották magukat. A bajnokságban is a vége felé jól szerepeltek, szerintem most jó formában vannak és tippem hazai győzelem.

Stoke és a Liverpool találkozója az angol premier liga utolsó fordulójában. (foci) A Stoke az egész bajnokságban kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, erős középcsapatként. Senki, egyik sztárcsapat sem vehette őket félvállról. A Liverpool jelenleg az 5. helyen van és ez a helyezés feljogosítja őt, hogy indulhasson a nemzetközi kupában, legalábbis selejtezőt játszhasson. Ám ehhez az szükséges, hogy pontot, inkább pontokat hozzon el Stoke-on-Trent-ből a fazekasok otthonából. Állítólag a városban korábban és most is nagyon sok fazekas műhely működött és innen kapta a csapat is a becenevét. A Liverpool alatt ott menetel a Tottenham aki egy ponttal van lemaradva mögüle és ott liheg még igaz két ponttal elmaradva a 'pooltól a Southampton is amelyik az előző fordulóban 6 gólt rúgott az Aston Villának.  A tét nagy, amelyik csapat megszerzi az 5. helyet az indulhat a nemzetközi porondon. Ez Angliában nagy dolog és pénz is... A Stoke-nak elméletilag mindegy a 9. helyről se feljebb, de még lejebb  sem tud kerülni. Szerintem a Liverpool hozza ezt a meccset, nem könnyedén, hanem nagy csatában de nyerni fog. Így tippem vendég győzelem.

A fentiekben pillanatra epizódszereplőként megemlített Aston Villa és a Burnley csatája szintén a premier ligában (persze foci)  Az előző fordulóban az Villa hatot kapott a S'hampton otthonában, ami minden bizonnyal nem esett nekik jól. a  kieséstől éppen hogy megmenekült, tehát igazából ennek a meccsnek ebből a szempontból nincsen tétje, ahogy a Burnley számára sem, mivel ők már kiestek. Ám a Birmingeniknek vissza van még ezen utolsó fordulón kívül egy FA kupamérkőzésük is. Hiszen a FA kupában Arsenal Aston Villa döntő lesz mégpedig e hó 30-án. Ezen morfondírozva töröm a fejem. Mert mi van ha a Villa tartalékol arra a meccsre, nem akar sérülteket. Hiszen ha nyer a kupadöntőn, akkor ott a helye a nemzetközi porondon is. De vegyük azt is számításba, hogy a hazai szurkolókkal felejtettni kellene a fiaskót S'hamptonban.  Az előző fordulóban a Burnley a fazekasok (Stoke) otthonában ikszelt. hm...Szerintem a Villának egy siker kell, ahhoz hogy jó formában vegye fel a harcot a kupadöntőben, így nyerni fog. Egy 1:6-os eredmény után egy hazai döntetlen, vagy netán vereség nem hozza a csapatot formában, így tippem hazai győzelem.

Megteszem holnap a szokásos 4/3-as veriésőnbe, összesen 400 Ft-ért, amelyért ha minden bejön 3.748 Ft-t kaszálhatok. Ha egy meccs elmegy akkor még visszajön a befektetett pénz.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98588 Dátum: 2015.05.22., 18:33:35 »

De már legalább értem, miért akar a CÖF békemenetelni Brüsszelben!
 hahota

 Nagytaps2
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #98587 Dátum: 2015.05.22., 18:33:00 »

Ha egy részt (egy írást) akarsz kivágni, akkor talán célszerűbb .pdf helyett a .jpg-vel dolgozni, bár az általam itt már ajánlott GIMP a .pdf-et is remekül kezeli).

A GIMP-et használom én is, nagyjából megismertem a tudását, de nem akarok úgy betenni írást.
Majd ha lesz rá érkezésem, bemásolom. Ha nem lesz... akkor ez kimarad az életünkből...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #98586 Dátum: 2015.05.22., 18:30:58 »

         Helló, diktátor!....köszöntötte Juncker  Orbánt az EU-csúcson!

          Már ott is ismerik! robban

De már legalább értem, miért akar a CÖF békemenetelni Brüsszelben!
 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #98585 Dátum: 2015.05.22., 18:30:04 »

         "Azzal" én sem lovagolok együtt! robban fejbever

Állítólag a ló sem akarta....   vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #98584 Dátum: 2015.05.22., 16:10:13 »


Mikulás !

Én nem erre a képre gondoltam, hanem ami felülről látszik , nyáron lombos fákkal és nem télen a csupasz fákkal oldalról.  vigyor
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98583 Dátum: 2015.05.22., 15:56:56 »

Valóban az az oka, hogy képként kezeli a szkenner.
A többi dolgot azt hiszem félre értetted. Nem panaszkodom, hiszen valóban nagyszerű, hogy mindenki (bárki) számára elérhetők azok a Hirdik, amik eddig féltve őrzött ereklyeként lapultak egyes fiókok mélyén!
Csupán a lustaságom volt az oka, hogy ezt a qpont megírtam! Szerettem volna Konzerv egy írását bemásolni, de nem volt időm, sem energiám, hogy kiírjam és bemásoljam.
S többi technikai hóci-bócit ismerem, és nem is támogatnám sem akkor, ha nekem kellene végigvinnem, sem akkor, ha másnak!
Szóval én még ennek is örülök, és köszönöm! Azt meg külön, hogy elfogadtad a javaslatomat és .pdf-ként is megnézhető, hiszen így jobban nagyíthatók az újságok!
 táncika

Ha egy részt (egy írást) akarsz kivágni, akkor talán célszerűbb .pdf helyett a .jpg-vel dolgozni, bár az általam itt már ajánlott GIMP a .pdf-et is remekül kezeli).
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98582 Dátum: 2015.05.22., 15:53:11 »


          Helló, diktátor!....köszöntötte Juncker  Orbánt az EU-csúcson!

          Már ott is ismerik! robban
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98581 Dátum: 2015.05.22., 14:26:38 »

Miért ne ragaszkodhatna?
Sokkal okosabb és szimpatikusabb ember 100/2 mint az, aki Erdélyben parádézott lovon!  H���t
 hahota

         "Azzal" én sem lovagolok együtt! robban fejbever
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #98580 Dátum: 2015.05.22., 13:20:54 »

Minden körülmények ragaszkodsz a lovasszoborhoz?

Most már elárulhatom, hogy nem túl régen (azaz 1972-ben) Hortobágyon készült rólam lovasfotó.
Kb. annyi ideig voltam a lovon, amíg a kép elkészült.

Miért ne ragaszkodhatna?
Sokkal okosabb és szimpatikusabb ember 100/2 mint az, aki Erdélyben parádézott lovon!  H���t
 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #98579 Dátum: 2015.05.22., 13:19:14 »

    Nem találnának lovat, mely megtartana addig amíg megszobornak!

Nem is kell!
A mai technika már van olyan fejlett, hogy ha egy nyeregre ráülsz egy gerendán, alád varázsoljuk Mikulás lovát, és mehet a szobrászhoz a kép!
 táncika  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #98578 Dátum: 2015.05.22., 13:17:17 »

Az ok viszonylag egyszerű: Ilyet akkor tudnál csinálni, ha a PDF szövegből (szöveges fájlból) lett volna konvertálva. Mivel azonban fényképből lett konvertálva, így ez nem lehetséges.

Az újságból sem tudtál szöveget kijelölve kimásolni, vagy kivágtag (ollóval), vagy kimásoltad kézzel.
A helyzet most is ugyanez, ólló helyett képszerkesztővel tudsz kivágni, vagy pedig szépen begépeled a kis kezeiddel.

Immár digitálisan is elérhető az, ami korábban sokunknak meg sem volt, ugyanolyan formában, ahogy annakidején. Szeritem így is előreléptünk.

Volt javaslat a karakteres feldolgozásra, de én azt nagyon macerásnak tartottam (a hibásan beolvasott karaktereket egyesével javítgatni észveszejtő energiába és időbe telne). Persze, ha van kedved, az eddig feldolgozott anyagot nyugodtan használd fel hozzá és tedd elérhetővé olyan formában, hogy a szöveget lehessen kijelölni (és ezáltal egyben akár keresni is benne).
Azt hiszem, professzionális eszköz és program kell majd hozzá (hirdetési újság révén igen apró betűmértettel van szedve, az ékezetek a legtöbbször összemosódottak, tehát már a az eredeti nyomaton magán is hibásak, ezen a brutális felbontás sem segít, az összes ö, ő, ü, ű mindenképp javítandó), ami nem lesz olcsó, és véleményem szerint még így sem lesz kevés meló, jóval több, mint néha kivágni azt az egy-egy részt, amit idéznél.

Valóban az az oka, hogy képként kezeli a szkenner.
A többi dolgot azt hiszem félre értetted. Nem panaszkodom, hiszen valóban nagyszerű, hogy mindenki (bárki) számára elérhetők azok a Hirdik, amik eddig féltve őrzött ereklyeként lapultak egyes fiókok mélyén!
Csupán a lustaságom volt az oka, hogy ezt a qpont megírtam! Szerettem volna Konzerv egy írását bemásolni, de nem volt időm, sem energiám, hogy kiírjam és bemásoljam.
S többi technikai hóci-bócit ismerem, és nem is támogatnám sem akkor, ha nekem kellene végigvinnem, sem akkor, ha másnak!
Szóval én még ennek is örülök, és köszönöm! Azt meg külön, hogy elfogadtad a javaslatomat és .pdf-ként is megnézhető, hiszen így jobban nagyíthatók az újságok!
 táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #98577 Dátum: 2015.05.22., 12:32:47 »

    Nem találnának lovat,mely megtartana addig amig megszobornak!

Minden körülmények ragaszkodsz a lovasszoborhoz?

Most már elárulhatom, hogy nem túl régen (azaz 1972-ben) Hortobágyon készült rólam lovasfotó.
Kb. annyi ideig voltam a lovon, amíg a kép elkészült.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98576 Dátum: 2015.05.22., 12:31:14 »



       Az Időképpel ellentétben csak +11°& van nálunk!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98575 Dátum: 2015.05.22., 12:27:01 »

100/2 lovasszobra!  zizi

     Nem találnának lovat, mely megtartana addig amíg megszobornak!
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98574 Dátum: 2015.05.22., 12:06:21 »

Csak azt sajnálom, hogy a szöveget nem tudom szövegként (egy-egy qpon erejéig) kimásolni  _juhhh

Nem képként kivágni, és ide bemásolni képként, hanem úgy, ahogy néhány egyéb .pdf fájl esetében:  egyszerűen kijelölöm, majd Ctrl + c -> Ctrl +v-vel bemásolom. Ez itt sajnos nem működik...
Az okát tudom, de ettől a dolog nem változik...  vigyor

Az ok viszonylag egyszerű: Ilyet akkor tudnál csinálni, ha a PDF szövegből (szöveges fájlból) lett volna konvertálva. Mivel azonban fényképből lett konvertálva, így ez nem lehetséges.

Az újságból sem tudtál szöveget kijelölve kimásolni, vagy kivágtag (ollóval), vagy kimásoltad kézzel.
A helyzet most is ugyanez, ólló helyett képszerkesztővel tudsz kivágni, vagy pedig szépen begépeled a kis kezeiddel.

Immár digitálisan is elérhető az, ami korábban sokunknak meg sem volt, ugyanolyan formában, ahogy annakidején. Szeritem így is előreléptünk.

Volt javaslat a karakteres feldolgozásra, de én azt nagyon macerásnak tartottam (a hibásan beolvasott karaktereket egyesével javítgatni észveszejtő energiába és időbe telne). Persze, ha van kedved, az eddig feldolgozott anyagot nyugodtan használd fel hozzá és tedd elérhetővé olyan formában, hogy a szöveget lehessen kijelölni (és ezáltal egyben akár keresni is benne).
Azt hiszem, professzionális eszköz és program kell majd hozzá (hirdetési újság révén igen apró betűmértettel van szedve, az ékezetek a legtöbbször összemosódottak, tehát már a az eredeti nyomaton magán is hibásak, ezen a brutális felbontás sem segít, az összes ö, ő, ü, ű mindenképp javítandó), ami nem lesz olcsó, és véleményem szerint még így sem lesz kevés meló, jóval több, mint néha kivágni azt az egy-egy részt, amit idéznél.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 665 666 [667] 668 669 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!