Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.18., 15:38:25
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7136374 alkalommal)
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110673 Dátum: 2020.03.19., 07:37:57 »

Csütörtökön az ország nagyobb részén derült időre ébredhetünk. Csapadék nem hull. Hajnalra helyenként párássá válik a levegő, foltokban köd is képződhet. A változó irányú légmozgás gyenge lesz. A hőmérséklet többnyire 2 és 7 fok közé csökken, de egy-egy mélyebben fekvő helyen még nem kizárt gyenge fagy.
Napközben a Dunántúlon derült lesz az ég. Ezzel szemben nagyjából a Duna vonalában és a tőle keletre eső területekre észak felől fátyolfelhőzet vonul fel, így ott ezek szűrik majd a napsütést. Csapadék sehol sem várható. A déli, délnyugati szél gyenge marad. A hőmérséklet csúcsértéke 16 és 21 fok közé emelkedik fel.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #110672 Dátum: 2020.03.18., 17:13:00 »

Jó napokat!


Az élet valóban más mederben, de akkor is csordogál tovább. Azaz napi nóta rovatunk következik:

A dal amit hoztam, talán kapcsolódóan a jelenlegi helyzethez, egy filmbetét. Instrumentális tehát szöveget ne várjatok az én írott locsogásomon kívül.
A zeneszerzője : W.G. Snuffy Walden  
A nóta címe: Tom and Stu go home
A film címe The stand, magyarul „Végítélet” címen futott négy részes mini sorozatban. A film alapját Stephen King szintén The Stand címen megjelent regénye (magyar vizeken szintén Végítélet) adta. A történet nagyon röviden: elszabadul egy vírus és gyakorlatilag az emberiség jelentős részével igen rövid idő alatt végez. Azonban vannak olyanok, akik immuninsak a vírussal szemben. Ezek a személyek két körbe csoportosulnak, a gonosz és a jó által alkotott körökbe. Az összecsapás elkerülhetetlen és mint egy valamiféle modern új testamentum – csak itt négy személy indul tanúságtételre a sötétség gonosz erőivel szemben. A négy közül csak három ér célba a bűnös városba, ahol sorsuk nem kétséges A negyediket  (Stu-t) még útközben baleset éri és egyedül, hátrahagyva, sérülten beletörődve várja a saját bizonyosságtételét. Ám sors útjai kifürkészhetetlenek és a remény mindenhol ott lapul.
A zene is ezt sugallja, legalábbis a dallam és ritmus felépítése.

Érdekes, tavaly év végén olvastam el újra (komolyabban) a könyvet. Lehet nagyobb, vagy több figyelmet kellene fordítanom az ösztönös cselekedeteimre, lehet jósolnak, vagy előre vetítenek valamit.
De inkább hallgassátok a zenét:

https://www.youtube.com/watch?v=Mt4kVvqRXiI&list=PLSTIk2DlUQBT9RA-ZSqaFQ0ZVVCwoCX-6&index=5
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110671 Dátum: 2020.03.18., 07:31:07 »

Szerdára virradó éjszaka országszerte megnövekszik a (többnyire vékony) fátyolfelhőzet, illetve a Dunántúl és a keleti országrész fölé alacsonyabb szintű felhők is sodródnak. Csapadék azonban legfeljebb nyugaton lehet néhol, gyenge eső, zápor formájában. A változó irányú légmozgás gyenge marad. A szerdai minimumok többnyire 2 és 8 fok között várhatóak, de az Északi-középhegység és az Alföld fagyzugos helyein még előfordulhat gyenge fagy. Az enyhébb idő a felhős dunántúli tájakon várható.
Napközben a Dunántúl középső és déli részén, valamint az Északi-középhegység térségében még előfordulnak erősebben gomolyfelhős időszakok, és ezeken a területeken egy-egy zápor is kialakulhat. Másutt a vékony fátyolfelhőzet mellett több órás napsütésre számíthatunk. A keleten és nyugaton északias, míg középen délies irányú légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad. A csúcshőmérséklet 15 és 20 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #110670 Dátum: 2020.03.17., 21:17:27 »

 Jó estlétet!

Aztán a hétfőre jelzett vásárlást elhalasztottam keddre, egyéb okok miatt. Az egyik az volt, hogy keddre mentem egy ismerőshöz akitől tojást szoktam venni. Jelezte, hogy lesz bőven, a korábbi ínséges (tojásügyileg) időkhöz képest. Volt is 80 db neki (egy hetes "termés") Úgy hogy elhoztam tőle és itt a környékben tovább adtam a felét, persze ugyanannyiért amennyiért én kaptam. Van a közelemben egy idősebb házaspár, illetve a vadász felesége, akiknek párdolgot bevásároltam ne kelljen be menniük a faluba.  Elintéztem a "gyógyszertárt"  is. Nyitás után pár perccel már ott voltam, de így is kb. 30 percet vártam mire sorra kerültem. Csak egy "ablak", egy pult működött, így csak egy személy, vásárló lehetett benn a patikában. Gondoltam veszek pár darab szájmaszkot is, de nem volt.  Remélem, hogy a közellátásban dolgozók számára azért jut és gondoskodnak róla a vezetők. az egészségügyben dolgozókat azért nem említettem, mert az azért evidens...hogy a maximális védelemmel lássák el őket.
Valahogy úgy érzem, hogy sokan nem érzik át ennek a járványnak a veszélyét és súlyát. A kormány kommunikációjában is inkább érzem azt, hogy jobban aggódik a gazdaság helyzete miatt. Kétségkívül igaz, hogyha sikerül a járványnak gátat szabni és leküzdeni, a másodlagos hatásként fellépő gazdasági zuhanás durva lesz. (már most is) De azért nem szabad elfelejteni, hogy több közgazdász, gazdasági szakember (párt hovatartozástól függetlenül) már jóval korábban is jelezte, hogy a magyar gazdaság igen sérülékeny és feszített. Sőt a miniszterelnök úr is tett említést, különféle értékelő beszédjei alkalmával, hogy olyan érzése van, hogy közeledik egy válság és fel kell készülni rá... Most elválik, hogy komolyan gondolta-e, vagy csak egyéb okok miatt pörgette a nyelvét.  A feladat adott.

Amúgy a boltokban nem volt nagy tömeg, majdnem mindent kaptam amit akartam. Kellett volna venni élesztőt, de sehol nem kaptam. A nejem mondta nem gond, megoldja másképp ha sütni kell. Ez az ő dolga.

 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110669 Dátum: 2020.03.17., 08:11:01 »

Éjjel változóan fátyolfelhős időre készülhetünk, néhol kevés középmagas rétegfelhő is megjelenhet az égen. A változó irányú légmozgás mindenütt gyenge marad. A viszonylag száraz levegőben gyorsan hűl majd a levegő, kora reggelre ismét sokfelé készülhetünk gyenge fagyra, ugyanakkor főként nyugaton és délen több helyen fagymentes lehet az éjszaka (talaj menti fagy ott is lehet). Jellemzően -5 és +3 fok közötti legalacsonyabb értékeket mérhetünk. Az északkeleti völgyekben lehet a leghidegebb.
Kedden napközben továbbra is alapvetően napos időre készülhetünk, melyet eleinte főként csak fátyolfelhők szűrhetnek. Később azonban a Dunántúl fölé már némileg vastagabb, ámde többnyire szakadozott rétegfelhők is sodródhatnak. Jelentéktelen csapadék legfeljebb a nyugati határszél közelében fordulhat elő, de ott is csak kevés helyen. Általában gyenge, változó irányú légmozgásra számíthatunk. A legmelegebb órákra 12 és 18 fok közé melegszik a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110668 Dátum: 2020.03.16., 07:52:34 »

Hétfőre virradó éjszaka eleinte derült lesz az ég, majd éjszaka észak felől fátyolfelhők érkeznek fölénk, csapadék azonban ezekből a felhőkből nem hullik. Az éjszaka folyamán még keleties légmozgás hajnaltól egyre inkább déliesre fordul és többfelé megélénkül. Hideg lesz az éjszaka, általában -1, -6 fok körüli értékeket mérhetünk, de elsősorban az északi, északkeleti völgyekben akár -7, -9 fokig is süllyedhet a hőmérő higanyszála. Délelőt száraz, napos, de kissé szeles idő várható.
A nap folyamán északnyugat felől fokozatosan megnövekszik a fátyolfelhőzet, legtovább délkeleten lesz zavartalanul napos az idő, de a délután második felében már ott is csak szűrt napsütés várható. Csapadék sehol sem hullik. A déli, délkeleti irányból fújó szél délnyugaton és a Tiszántúlon gyenge marad, másutt mérsékelt, a Kisalföldön élénk lesz. A hőmérséklet többnyire 9 és 15 fok közé emelkedik. Az esti órákban gyorsan csendesedik a légmozgás, hűvös, kissé fátyolfelhős lesz az este.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #110667 Dátum: 2020.03.15., 22:09:03 »

Kedves Rovattársak!
Pár szót kellene váltani a koronavírusról, és az ezzel kapcsolatos helyzetről.
Gondolom egyikünk sem szakember, s talán még a valóban hozzáértük nem tudják, hogy lefolyása meddig tarthat.
Inkább azt javasolom, hogy mindenki saját hozzáállását, viselkedését írja meg ezzel kapcsolatban.
Nekem a fiam rendezett számomra egy nagy bevásárlást, kérve, hogy ki se menjek az utcára.
Kisebbik lányom és vejem szerencsére otthon fognak dolgozni holnaptól, mivel iskolás és óvodás gyerekeik vannak.

A hó végére tervezett külföldi utat lemondtam, azonban nagy valószínűséggel csak a repülőtéri illetéket fogom visszakapni.

Van persze színházjegyem is, azonban a színház nyílt körlevelében egyelőre halasztás igér  -érthető űjabb konkrét dátum megjelölése nélkül- a jegyár visszafizetése helyett.


Jó estlétet!

Az Olaszországból, illetve Spanyol földről  érkező hírek igen aggasztóak. Olvasgattam elemzéseket, vajon mi lehet az oka, vagy mi vezetett a kialakult helyzethez Itáliában. Valahol mindegyikben látok igazságot. Volt olyan vélekedés, hogy az Észak Olasz térségben, a Pó síkságon a  levegőben nagy koncentrációban megtalálható bizonyos szennyező részecskének is nagy szerepel lehet a gyors és letaglózó elterjedésben, illetve a magas halálozási szám alakulásában. Nem tudom, persze van nekem is valamiféle véleményem, ezt saját korábbi Itáliai tapasztalatimra építem , illetve most a szakemberek megállapításáras. De ez  részemről csak okoskodás.

Viszont minden bizonnyal át kell alakítanunk az életünket, hogy visszatérjek a saját kis világunkhoz. Holnapra tervezek egy kisebb bevásárlást. Nem gondolok nagy tételekre, de az élelmiszer kamrát is kicsit fel kell tölteni.  Igazából tej kell, (no én nem élek vele, de a nejem igen) némi sajt. Kávé, talán tea, élesztő és gyümölcs, alma vszeg, vöröshagyma, és zöldség.  Liszt az van itthon, azt a közeli malomban szoktam venni. Cukor is, de az nem is fogy nálunk. Méz is van,. Lehet mosószert is be kell szerezni. Tegnap voltam disznóvágáson és onnan hoztam húst, zsírszalonnát is. Kicsontoztam, felporcióztam amit kellett és be a hűtőládába. szóval igazából nem sok minden kell, illetve a patikában kiváltom a nejem gyógyszereit.
Tehát alapvetően  be tudjuk tartani ha esetleg komolyabb fokozatban elrendelnének egy karantént. Sőt vszinüleg e nélkül is le fogjuk korlátozni a mozgásunkat. Munkám van itthon bőven, átküldtek egy csomó anyagot a „neten” avval el leszek egy darabig. Persze lenne más tevékenység is, ami jobban fizetne, de ezek egyelőre talonban vannak. Lett volna vidéki utam is, az halasztható.i

 Fertőtlenítő szerünk van. Kaptam is egy ismerősömtől, illetve korábban 3-4 hónapja ,nem is tudom milyen indíttatásból , de vettem pár flakonnal.  Lányunk épp átesett egy komoly megfázáson, otthonában volt 2 hétig. A fülei is begyulladtak, azok gyógyultak igen lassan és nehezen. A héten viszont már ment dolgozni.   A munkahelyén nagy gondot fordítanak a vírussal kapcsolatos megelőzésre és bízok benne, hogy neki is meg van a magához való esze ás észnél lesz. Persze naponta ostorozzuk azért, hiába múlt már el 40.  Ma voltunk nejem nővérérnél Bp-n pár dolgot vettem korábban neki azokat felszállítottuk. Miatta aggódunk kicsit. Ő 75 éves lesz, korához képest fitt, de épp ez a baj. Néha rájön a sétálgathatnék, olyan plázázó formában. Bár ezt hiszem megértette, hogy most nem az az időszak következik, bármennyire is el kezd pezsdülni a tavasz.  A nejem miatt is aggódok, de őrá igyekszek és talán tudok is vigyázni. Úgy gondolom, hogy mi itt vidéken - és ezen belül is kicsit távolabb a sűrűbben lakott településektől - tehát mi ebből a szempontból talán könnyebb helyzetben, vagyunk, mint a nagyobb népsűrűségű, zsúfoltabb területek lakói. Talán nekünk a mozgási lehetőségünk is jobb, hiszen itt a kert, viszonylag ritkán lakott környék, környezet. Városban, társasházban egy „karantén” biztos nehezebben elviselhető. Viszont itt az a baj, ha mentőre van szükség, vagy gyors segítségre, vagy akár később – persze inkább ne következzen be – pl központi, akár élelmiszer ellátásra, az itt nehezebben oldható meg.

A jövő hét sorsdöntő lesz.  


ui.: A tippelések is szünetelnek, hiszen meccsek, mérkőzések halasztódnak el. Most úgy gondolom, minden drámai felhang nélkül, nagyobb küzdelem vár az emberekre.


Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110666 Dátum: 2020.03.15., 06:59:36 »

Vasárnapra virradóra délen fátyolfelhős, másutt többnyire derült lesz az ég, csapadék sehol sem várható. Az északi, északkeleti szél délen és keleten mérsékelt, olykor élénk, másutt többnyire gyenge lesz. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -5 és +3 fok között alakul, azonban az Északi-középhegység mélyebben fekvő fagyzugos területein akár -7, -8 fok is lehet.
Délután az ország döntő részén derült vagy felhőtlen lesz az ég. Csapadék ebből kifolyólag sehol sem várható. A keleti, északkeleti irányú szelet több helyen kísérik élénk széllökések. Délutánra a hőmérséklet 6 és 10 fok közé emelkedik fel.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110665 Dátum: 2020.03.15., 06:59:05 »

Kedves Rovattársak!
Pár szót kellene váltani a koronavírusról, és az ezzel kapcsolatos helyzetről.
Gondolom egyikünk sem szakember, s talán még a valóban hozzáértük nem tudják, hogy lefolyása meddig tarthat.
Inkább azt javasolom, hogy mindenki saját hozzáállását, viselkedését írja meg ezzel kapcsolatban.
Nekem a fiam rendezett számomra egy nagy bevásárlást, kérve, hogy ki se menjek az utcára.
Kisebbik lányom és vejem szerencsére otthon fognak dolgozni holnaptól, mivel iskolás és óvodás gyerekeik vannak.

A hó végére tervezett külföldi utat lemondtam, azonban nagy valószínűséggel csak a repülőtéri illetéket fogom visszakapni.

Van persze színházjegyem is, azonban a színház nyílt körlevelében egyelőre halasztás igér  -érthető űjabb konkrét dátum megjelölése nélkül- a jegyár visszafizetése helyett.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110664 Dátum: 2020.03.14., 08:48:37 »

Az éjszaka tovább csökken a felhőzet, így reggelre többnyire derült, vagy kissé felhős időre ébredhetünk, azonban a délnyugati országrészben megmaradhat a felhőzet reggelre is. Csapadék nem várható. Hajnalra általában -2 és 5 fok közé hűl a levegő. Az északnyugatias szél még többfelé maradhat mérsékelt, másutt gyenge légmozgás várható.
Délután a Dunántúl nyugati, északnyugati felében, középen valamint az ország északkeleti felében erősen felhős lesz az ég. Másutt a változó felhőzet mellett pár órára kisüt majd a nap. Csapadék nem valószínű. Az északi, északnyugati szelet a Dunántúlon valamint az Északi-középhegységben több helyen élénk lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 9 és 13 fok közé emelkedik fel, de a délkeleti határszélen egy-egy helyen akár 14 fokot is mérhetünk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110663 Dátum: 2020.03.13., 06:47:41 »

Péntekre virradó éjszaka eleinte még csak fátyolfelhők lesznek felettünk, majd a hajnali óráktól kezdődően északnyugat felől egy hidegfront hatására vastagabb felhők érkeznek fölénk. A délnyugati szél az éjszaka folyamán nyugatira fordul és csendesedik, majd a front hatására reggeltől egyre nagyobb területeken északi, északnyugati irányt vesz fel és megélénkül. A hőmérséklet általában 6, 9 fok körül alakul. Délelőtt mindenütt beborul az ég, és elsősorban északkeleten és északnyugaton szórványosan eső, záporeső is várható, az északi, északnyugati szél élénk lesz.
Péntek délután tovább vastagszik felettünk a felhőtakaró és egyre több helyen ered el az eső, alakul ki záporeső. Az északnyugati szél a kora délutáni órákban még többfelé élénk, néhol erős lesz, de a délután folyamán fokozatosan mérséklődik. Az északnyugat felől érkező hideg levegő hatására a magasabban fekvő területeken (pl. Kőszegi-hegységben) a csapadék megszűnése előtt havas eső is eshet. A legmagasabb hőmérséklet 9 és 15 fok között alakul, nyugaton és északon reggeltől csak csökken a hőmérséklet, keleten azonban még 15 fokot is mérhetünk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #110662 Dátum: 2020.03.12., 22:19:03 »

Jó estlétet!


Hosszú idő után újra van állandó szomszédom. A mellettem levő ház elkelt, még tavaly és egy fickó be is költözött a feleségével. Elsőre szimpatikusnak tűntek, legalábbis a srác (35 éves lehet) olyan dolgos fajta, persze ha van kedve.  Aztán hoztak ide egy kutyát, egy kölyök kutyát. Egy fajtatiszta, sima szőrű foxterrier-t Nagyon szép állat, a fajtája jegyeit gyönyörűen hordozza, eleven is. Most lehet kb. 5-6 hónapos., amikor ide került akkor volt kb.- 2- hónapos. Állítólag kapott valami oltást, úgy hozták el „tenyésztőtől”, vagy valami havertól  Ahogy elmesélte a fickó a feleségével voltak vendégségben a kutya gazdájánál, ahol a kis kölyök belemászott a neje ölébe. ...és olyan cuki volt....hát így elkunyerálták potom 5.000 Ft-ért. Azóta itt van. Éldegél. Így ahogy írom. Mert nem igazán törődnek vele. Ugyanabban a papírdobozban alszik, amivel elhozhatták, Szerencsére ez egy melléképület fedett veranda részén van, így nem ázik. Javasoltam, hogy tegyenek bele legalább nikecellt, hisz a lakóházat szigetelték  és maradt belőle. Végül ezt meg is tették. No meg valami rongy is került bele. Sűrűn előfordul, hogy nem kap enni... Ha kap, akkor láttam, hogy pizza maradékot, vagy maradék péksüteményt kapott. Vizet szinte sose látok neki kirakva. Próbálok, próbáltam a szomszédnak tanácsot adni a kutya nevelés, táplálása miatt, úgy hogy ne érezzék sértésnek, vagy tolakodásnak. De ahogy figyelem, figyeltem nem igazán változik semmi. Én adok a kutyának enni  és vizet is. Szerkesztettem egy nyeles szerkentyűt, amivel a kerítés felett át tudom tenni a kajás tálat és vizes edényt. Száraz tápot vettem, kölyöknek valót, azt szoktam adni. Reggelente kap még egy jutalom falatkát, ezt a hosszúkás kutyanyelv szerű keksz vagy mi. Rákérdeztem a srácnál, hogy és mikor szoktak enni adni a kutyának és mondtam, hogy néha én is adok neki. Kibökte hogy a felesége dolga és a minap is vettek két tálca nyakat (gondolom csirke nyakat) azt kapott úgy nyersen.  Próbáltam magyarázni, hogy  - felkeltsem a figyelmét, esetleg a szeretetét a kutya felé  - ez egy gyönyörű foxi,és igen hasznos. Elűzi a nyesteket – ami azért itt bőven akad – de a patkányt és egyéb rágcsálókat is. Persze vannak hibái, igazi vadász és kotorék, de okos kutya és jól jelez is. Háááát sok eredményt nem értem el. Gyakran nincsenek itthon éjszaka sem, ez a munkájukból is fakad, legalábbis a srácnak. Ilyenkor lényegében a kutya nincs ellátva. Igazából nem is tudom mit csináljak. A kutya láthatóan fél tőlük. Nem igazán megy be hívásra. Azt látom, hogy a srác nem szereti, van ilyen, van aki nem szereti az állatokat, de akkor beszéllje meg a nejével...de ahogy látom a fickó egy igazi birka, esze -ereje mint a marhának. A felesége majmot csnál belőle plussz....de ez az ő dolguk, ez különösebben nem érdekel.  A minap, kb. 1-2 hónapja este elmentek sétálni a kutya is velük, aztán este hazaértek és a kutyát kinn felejtették az utcán. Az szerencsétlen mászkált fel és alá. Reggel a kamera felvételeken láttam. Ez egy kölyök kutya alig lehet 6 hónapos  szerintem. Most lehetne megalapozni a gazda és kutya kapcsolatát, vagy épp ilyen  hozzáállással komoly kárt okozni a kutya szocializálódásában.  De azt hiába mondanám nekik....Szerintem a soron levő oltásokat sem kapta meg és chippelve sincs, ez biztos mert említették, hogy majd ezt pótolni kell.  Ez a szerencsétlen állat nem tehet róla, hogy idekerült, csak arról, hogy olyan cuki volt.  Sajnálom. Etetem, ahogy tudom, de ez nem megoldás. Megpróbálok még beszélni a sráccal, vagy inkább a feleségével, hogy kutyában is előfordulhat a bélrendszerében egy koronavírus fajta, talán be kéne oltani....no meg chippelni, és talán más gazdát keresni neki, aki szereti és gondozza majd. Akinek van ideje rá...és ők talán érjék be inkább egy plüss kutyával, avval könnyebb, szóval okosan.

Az a baj, hogy ezek sötét,  emberek, ösztönlények......ritkán írok ilyen, de higgyétek el, hogy ha már leírom, akkor ez tényleg így van. Általában elég toleráns vagyok – annak ellenére, hogy vannak előítéleteim – mindenkivel.  Bevallom most is volt....bejött.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110661 Dátum: 2020.03.12., 12:57:17 »

Az éjszaka első felében még sok lesz felettünk a felhő, majd a hajnali óráktól kezdődően csökken a felhőzet. Csütörtök reggel északkeleten változóan felhős lesz az ég, másutt fátyolfelhőzet szűri a reggeli napsütést. Csapadék legfeljebb az éjszaka első felében fordulhat elő gyenge záporeső formájában. A nyugatias légmozgás éjszaka gyenge marad, majd a reggeli órákban délnyugatira fordul és a délelőtt folyamán - az északnyugati tájak kivételével - megélénkül, a középső országrészben és a Tisza vonalában erős lökések is kísérhetik. A legalacsonyabb hajnali hőmérséklet 5 és 11 fok között alakul.
A nap folyamán változó mennyiségű fátyolfelhőzet érkezik, illetve az északi országrészben középszintű felhőzet megjelenése is várható. Csapadék ugyanakkor ezekből a felhőkből nem hullik. Kifejezetten enyhe lesz az idő, a hőmérséklet egészen 17, 22 fok körül tetőzik, a tartósabban felhős északkeleti tájakon lehet kissé hűvösebb az idő. A délnyugati szél általában mérsékelt, északkeleten időnként élénk lesz.

Csodás napsütés van, nagyszerű meleggel. Csak erős szél fúj, ennek pedig nem örülök...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110660 Dátum: 2020.03.12., 12:56:46 »

Már  csak két cseresznye és egy alma vár metszésre, a többi rendben van.

A nagy, öreg cseresznyefától is sajnos az idén búcsúzunk. Hatalmas, de nagyon hamar tönkre megy a termés és még cefrének sem lehet leszedni.
Az őszig a magasra nyúló ágaktól szabadítom meg, télen pedig kivágom az egészet. Van helyette két másik, amiket most fogok elkezdeni nevelgetni.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110659 Dátum: 2020.03.12., 06:44:01 »

Az éjszaka első felében még sok lesz felettünk a felhő, majd a hajnali óráktól kezdődően csökken a felhőzet. Csütörtök reggel északkeleten változóan felhős lesz az ég, másutt fátyolfelhőzet szűri a reggeli napsütést. Csapadék legfeljebb az éjszaka első felében fordulhat elő gyenge záporeső formájában. A nyugatias légmozgás éjszaka gyenge marad, majd a reggeli órákban délnyugatira fordul és a délelőtt folyamán - az északnyugati tájak kivételével - megélénkül, a középső országrészben és a Tisza vonalában erős lökések is kísérhetik. A legalacsonyabb hajnali hőmérséklet 5 és 11 fok között alakul.
A nap folyamán változó mennyiségű fátyolfelhőzet érkezik, illetve az északi országrészben középszintű felhőzet megjelenése is várható. Csapadék ugyanakkor ezekből a felhőkből nem hullik. Kifejezetten enyhe lesz az idő, a hőmérséklet egészen 17, 22 fok körül tetőzik, a tartósabban felhős északkeleti tájakon lehet kissé hűvösebb az idő. A délnyugati szél általában mérsékelt, északkeleten időnként élénk lesz.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110658 Dátum: 2020.03.11., 05:38:39 »

Szerdára virradó éjszaka északnyugat felől fokozatosan beborul az ég, és főként az éjszaka második felében több helyen jellemzően gyenge intenzitású eső is előfordulhat. Nagyobb területen főként északon lehet csapadékhullás, de elszórtan a déli országrészben is kialakulhat gyenge eső. A szél fokozatosan délnyugatira fordul és ismét többfelé megélénkül. Hajnalra 2 és 8 fok közé süllyed a hőmérő higanyszála, többhelyütt az éjszaka első felében áll be a minimum-hőmérséklet.
Napközben nyugat felől fokozatosan szakadozni kezd a felhőzet, kevesebb felhő a nyugati, délnyugati tájakon valószínű, másutt alapvetően változóan, többször erősen felhős lesz az ég. Délelőtt keleten még többfelé eshet, délutánra a tartós csapadék megszűnik, viszont elszórtan záporok alakulhatnak ki, főleg a főváros térségében és északkeleten. A nyugati, délnyugati szél az északi országrészben többször megerősödik, délen csak időnként élénkül meg. Nagy kontraszt alakul ki a keleti és nyugati országrész hőmérsékleti értékei között: nyugaton 20 fok közelébe melegszik a levegő, miközben a keleti határmentén csupán 10 fok köré emelkedik a hőmérséklet a felhősebb időjárás miatt.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110657 Dátum: 2020.03.10., 07:48:04 »

Éjjel változóan, időnként erősen felhős, nyugaton időszakosan borult időre is készülhetünk. Kisebb eső vagy zápor elsősorban a Dunántúl déli, nyugati és középső tájain fordulhat elő elszórtan. Az északi, északnyugati az Észak-Dunántúlon megélénkül, máshol többnyire gyenge légmozgásra készülhetünk. Általában -3 és +4 fok közé hűl a levegő. Gyenge fagyra nagyobb területen a Duna mentén, a Duna-Tisza-közén és az Északi-középhegység völgyeiben számíthatunk.
Kedden napközben eleinte délen és nyugaton még több lehet a felhő és kora délelőtt jelentéktelen eső még kialakulhat, majd ott is megszűnik a csapadék. A Tiszántúlon főként délelőtt, míg a Dunántúlon inkább délután jelenhet meg az égen felvonuló fátyolfelhőzet. Emellett mérsékelt nappali gomolyfelhő-képződésre is számíthatunk, de ezekből csapadék nem valószínű. Az északi, északnyugati szél a nyugati és középső tájakon többfelé megélénkül, egy-egy erős lökés is előfordulhat néhol. a keddi csúcsértékek 10 és 15 fok között alakulnak
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110656 Dátum: 2020.03.09., 15:36:40 »

Hosszú napok után hosszú éjszakák.

Itthon meg hegyekben áll a munka...  nem jó ez így sehogy sem...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110655 Dátum: 2020.03.08., 09:18:50 »

Vasárnapra virradó éjjelen a Dunántúlon és az Északi-középhegység nyugati területei felett kevés lesz a felhő, ettől délkeletre azonban továbbra is a felhőzet lesz túlsúlyban. A Duna-Tisza-közén egy-egy helyen kisebb eső is előfordulhat a reggeli és a délelőtti órákban. A legalacsonyabb hőmérséklet -1 és +4 fok között valószínű. A Dunántúlon az északnyugati, míg a Tiszántúlon az észak-északkeleti irányú szél lesz jellemző, előbbi nagytájunkon síkvidéken is gyakran élénk, illetve időnként erős lökésekkel, a Dunátúli-középhegységben a gyakori erős széllökések mellett, a Bakonyban és a Tési-fennsíkon időnként viharosak is előfordulnak.
Napközben a Dunántúlon sok napsütésben lesz részünk, csupán kevés gomolyfelhő vonul majd északról dél felé. A Dunától keletre azonban, különösképpen az Alföld középső és déli területein továbbra is sok lesz felettünk a felhő, de már rövid időre elő-előbukkan a nap, és csapadékra sem kell már számítani. Késő délutántól itt is csökken a felhőzet, csupán a délkeleti határvidéken marad több felhő estére. A legmagasabb nappali hőmérséklet 8-10 fok közötti tartományban alakul. Az északias szél gyakran lesz élénk a Dunántúlon és a Tiszántúlon, de késő délutántól már mindenütt mérséklődik, estére pedig le is áll.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110654 Dátum: 2020.03.07., 09:07:24 »

Szombaton reggelre a Dunántúl nyugati, északnyugati harmadán felszakadozik a felhőzet, itt közepesen, másutt erősen felhős, borult marad az ég. A Tiszántúlon sokfelé várható eső, záporeső, többfelé intenzív csapadékhullás valószínű, jelentős mennyiség érhet földet. Az északi, északnyugati szél gyenge vagy mérsékelt erősségűnek ígérkezik, az északnyugati szélcsatornában élénk széllökések is kifuthatnak. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 1 és 6 fok között alakul, a kevésbé felhős, szélcsendes tájakon azonban akár gyengén fagyhat is.
Délelőtt a Dunántúlon vékonyabb lehet a felhőtakaró, így több-kevesebb napsütés is valószínű, délután azonban ott is megnövekszik újra a felhőzet. Határozottabban és tartósabban a késő délutáni, esti órákban kezd csökkenni a felhőzet északnyugat felől. Délelőtt a Tiszántúlon még előfordulhat eső, záporeső, délután már inkább csak az északkeleti csücsökben lehet szükség az esernyőre, de egy-egy futó zápor bárhol meglepheti a kint tartózkodókat. Az északnyugati szél többfelé megélénkül, néhol meg is erősödik. A hőmérséklet csúcsértéke 10 fok körül alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!