Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.15., 21:39:59
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 447 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 296 297 [298] 299 300 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7131379 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105973 Dátum: 2017.02.06., 07:03:06 »

A 2. évfolyam 104. számában 1991. VIII. 13-án megjelent írások
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105972 Dátum: 2017.02.06., 06:52:13 »

Van akinek jó hír, van akinek rossz. Nekem rossz.

A PACEMAKER beültetésem egy hónappal későbbre halasztva. Valamit találtak a Kardiológián közel egy óra vizsgálat közben és így döntöttek. Se a vérnyomásom, se a pulzusom nem alkalmas a műtétre, további gyógyszerkúra, meg egyéb baromság dönti el, mikor.

Már túl lennék éppen rajta, de hát én nem értek hozzá, nem szólhatok bele. Egy már biztos, nem a Bajcsiban, hanem a Városmajor-utcában lesz a beavatkozás. A Bajcsi állítólag a kisemberek kórháza, a Városmajori meg a Vagyok Valakiaké. Végre ezt is észre vették, már azt hittem, össze tévesztenek valamilyen szarházi fideszessel.

 n_e_m_m_e_g_y Nagytaps2 köszi_2

Én szívproblémával mindkét esetben a Bajcsyban voltam.
Először kb. 6 évvel ezelőtt. Ami akkor érdekes volt; a bejelentkezéskor mindenki kapott wc-papírt és papír zsebkendőt. Na ez már megszűnt.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105971 Dátum: 2017.02.06., 06:48:44 »

Az éjszakai órákban országszerte megvastagszik a felhőzet és reggelig főképp a Dunántúlon számíthatunk tartós esőre. Hétfő reggel még a hegyvidékeken sem fog havazni. A Dunántúl nyugati és déli részein jelentős mennyiségű csapadék hullhat. Északkeleten ezzel szemben reggelig még nem várható számottevő csapadék. Később az Északi-középhegységben, a csapadék érkezésekor néhol átmenetileg ónos eső is lehet. A szél északkeletire, keletire fordul és többnyire gyenge lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 0 és +5 fok között lesz, de az északkeleti megyékben, ahol még hétfő reggel is lehetnek kevésbé felhős körzetek, fagypont alatti hőmérséklet is valószínű.
Egy mediterrán ciklon hatására túlnyomóan borult lesz az ég az ország felett, csak északkeleten csökkenhet időnként a felhőzet. Sokfelé várható eső. A nagyobb mennyiségekre a Dunántúl déli és középső tájain, továbbá a Dél-Alföldön számíthatunk. Késő délután, este az Alpokalján már havas eső is lehet. Ezzel szemben északkeleten nem hullik számottevő csapadék. Az északkeleti szél az ország középső, északkelet-délnyugati sávjában gyakran megélénkül, a nyugati határ mentén egy-egy erős széllökés is előfordul. Északon és délkeleten ellenben gyengébb légmozgás ígérkezik. A legmagasabb hőmérséklet 2 és 7 fok között alakul. A Dunántúl nyugati részén lesz a hűvösebb, délkeleten, keleten az enyhébb idő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105970 Dátum: 2017.02.05., 20:28:05 »


Van akinek jó hír, van akinek rossz. Nekem rossz.

A PACEMAKER beültetésem egy hónappal későbbre halasztva. Valamit találtak a Kardiológián közel egy óra vizsgálat közben és így döntöttek. Se a vérnyomásom, se a pulzusom nem alkalmas a műtétre, további gyógyszerkúra, meg egyéb baromság dönti el, mikor.

Már túl lennék éppen rajta, de hát én nem értek hozzá, nem szólhatok bele. Egy már biztos, nem a Bajcsiban, hanem a Városmajor-utcában lesz a beavatkozás. A Bajcsi állítólag a kisemberek kórháza, a Városmajori meg a Vagyok Valakiaké. Végre ezt is észre vették, már azt hittem, össze tévesztenek valamilyen szarházi fideszessel.

 n_e_m_m_e_g_y Nagytaps2 köszi_2
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105969 Dátum: 2017.02.05., 20:13:21 »

Jó estét!

Kiütött a megfázás!  shock
A gyermekkel mindketten köhögünk, tüsszögünk. Nekem még a fejem is odavan!  shock
Az egész nap jóformán ki sem keltem az ágyból. Holnap menni kell: temetést intézni, gyereket az iskolába...
Ráadásul rossz méretben rendeltem neki a kabátot, holnap annak is utána kell menni!  robban


Így jár, AKI Gazembervér helyett lónyálakat iszik.


 bleee uuuhhh hahota
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105968 Dátum: 2017.02.05., 19:56:00 »

Jó estét!

Tévedtem...  szégyenlem

Jó estét!

Kiütött a megfázás!  shock
A gyermekkel mindketten köhögünk, tüsszögünk. Nekem még a fejem is odavan!  shock
Az egész nap jóformán ki sem keltem az ágyból. Holnap menni kell: temetést intézni, gyereket az iskolába...
Ráadásul rossz méretben rendeltem neki a kabátot, holnap annak is utána kell menni!  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105967 Dátum: 2017.02.05., 08:29:32 »

Vasárnapra virradó éjszaka beborul az ég, és gyakorlatilag országszerte számíthatunk csapadékra, többfelé akár jelentős mennyiségű eső is hullhat. Északon néhol ónos eső is lehet. Hajnaltól nyugat, délnyugat felől ugyanakkor már szűnni kezd a csapadék, megkezdődik a felhőzet csökkenése. A szél a Dunántúlon hajnaltól nyugatira, északnyugatira fordul és többfelé megélénkül, máshol viszont még gyenge marad a légmozgás. Reggelre 0 és +5 fok közé hűl a levegő, északon és nyugaton mérhetjük az alacsonyabb értékeket.
apközben nyugat felől átmenetileg csökken a felhőzet, egyre többfelé süt ki a Nap, a csapadéktevékenység fokozatosan az északkeleti területekre korlátozódik. Ugyanakkor a délután második felétől délnyugat felől ismét növekedni kezd a felhőzet, és a késő délutáni, kora esti órákban délnyugaton már eshet. A nyugati szél a középső tájakon gyakran megélénkül, a Dunántúlon viszont délire fordul, és általában gyenge marad. A hőmérséklet csúcsértéke 5 és 10 fok között alakul, de az északi, északkeleti országrészbe "beragadhat" a hideg, és 5 fok alatt maradhatnak a csúcsértékek.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105966 Dátum: 2017.02.04., 23:00:02 »

Jó estét!

Csodás nap volt! Holnap többet mesélek, most viszont megyek aludni, mert iszonyúan fáradt vagyok!

 bye bye

Jó estét!

Tévedtem...  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105965 Dátum: 2017.02.04., 07:26:19 »

Éjjel változóan, de többnyire erősen felhős idő várható, időnként borult időszakok is lehetnek főként keleten. Eleinte főként délen, majd a hajnali óráktól egyre inkább keleten kisebb eső vagy zápor is kialakulhat. Az északi tájakon elszórtan ismét előfordulhatnak sűrű ködfoltok. Erre legnagyobb esély az Északi-középhegység térségében és a Kisalföldön van. A déli, délnyugati szél a Dunántúl egyes részein élénk maradhat. -1 és +4 fok közé hűl a levegő reggelre.
Napközben is folytatódik a jellemzően erősen felhős idő, északnyugaton és északkeleten azonban előfordulhatnak tartósan párás, ködös, borult helyek is. Kevés napsütésre a legtöbb helyen azért lehet számítani, majd a késő délutáni, kora esti órákban várható határozott felhőzetnövekedés. Elszórtan azonban már napközben is kialakulhat kisebb eső vagy zápor, főként délen és keleten. A déli, délnyugati szél főként délen élénkül meg. Általában 8 és 13 fok közé melegszik a levegő, de a tartósan párás, borult helyeken 3 és 6 fok közötti legmagasabb értékek lesznek a jellemzőek.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105964 Dátum: 2017.02.03., 22:42:25 »

Jó estét!

Csodás nap volt! Holnap többet mesélek, most viszont megyek aludni, mert iszonyúan fáradt vagyok!

 bye bye
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105963 Dátum: 2017.02.03., 13:28:54 »


Az 1500. számban 1999. X. 26-án megjelent írások
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105962 Dátum: 2017.02.03., 11:23:14 »

            S N O O K E R !

        Német Masters. Berlin. 2017. február 1-5.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105961 Dátum: 2017.02.03., 07:34:10 »

Az éjszaka folyamán a keleti, északkeleti tájakon túlnyomóan erősen felhős vagy borult lesz az ég, és szórványosan továbbra is kialakulhat eső, az északi határmentén akár ónos eső is. A nyugati, délnyugati területeken ugyanakkor felszakadozhat a felhőzet, és számottevő csapadék nem várható. Az északi, gyengén szeles országrészben erősen párássá válik a levegő, sűrű ködfoltok is képződhetnek. A déli, délnyugati szél többször megélénkül, délnyugaton tartósan élénk légmozgásra számíthatunk. A hőmérséklet legalacsonyabb értéke általában 0 és +5 fok között alakul, de az Alpokalján, illetve a Kisalföld nyugati részén gyengén fagyhat is, miközben a szeles délnyugati tájakon kifejezetten enyhe idő ígérkezik.
Az ország északi egynegyedén marad a borult, párás, foltokban ködös idő, számottevő légmozgás nélkül. Ezeken a tájakon mindössze 3-5 fokot mérhetünk. Ezzel éles ellentétben a többi országrészben változóan, többnyire erősen felhős lesz az ég, és elsősorban délnyugaton több-kevesebb napsütés lehet. A Dunántúl déli és középső részein gyakran lesz élénk, helyenként erős a délnyugati szél. Az Alföldön is délnyugati lesz a szél iránya, de itt csupán gyenge, illetve mérsékelt szél várható. A hőmérséklet a szeles helyeken sokfelé kevéssel 10 fok fölé emelkedik a délutáni órákban, csúcsértéke 8 és 13 fok között valószínű.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105960 Dátum: 2017.02.02., 20:49:36 »

Jó estét!

Nagy meleg köszöntött ránk. És sár....  robban
A mai penzum majdnem teljesen elintézve!  yes_yes

Reggel -na jó, kora délelőtt- gyorsan elintéztük a lakcím bejelentést. A hivatalból azonnal telefonáltak a gyámügyre, hogy Viktor anyagáét már ne küldjék át a korábbi állandólakcímére Kecskemétre, mert a gyermek albertirsai lakos, tehát itt kell az eljárást lezárni is! Remélem ez csak jó hír lehet!  táncika

Aztán voltam és beírattam a gyerkőcöt a suliba, holnap már megy is.
A napközbeni utazást felváltottam egy estire, hogy elhozzuk még Pestről a maradék holmikat és leadjuk az itteni iskola igazolását a beírásról.

A temetés ügyben sajnos egyelőre nem sikerült továbblépnünk, várjuk Natasa születési anyakönyvi kivonatának magyar fordítását.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105959 Dátum: 2017.02.02., 20:42:00 »

Holnap -megbeszéltem- hála istennek fogadnak minket a Polgármesteri Hivatalban és beadhatjuk a lakcím bejelentőt!  táncika
Utána beiratkozás a suliba!
Pénteken pedig ismét Pest, és a cuccok mellett az iskolát is meg kell látogatnom, mert néhány holmija ott is ott van Mókuskámnak!  _lov_

Jó estét!

Nagy meleg köszöntött ránk. És sár....  robban
A mai penzum majdnem teljesen elintézve!  yes_yes
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105958 Dátum: 2017.02.02., 07:54:31 »

Csütörtökre virradóan kezdetben az ország keleti felén még sokfelé várható csapadékhullás. Ez északon ónos eső, fagyott eső, míg délebbre eső formájában érkezik. Később azonban délnyugat felől lassanként elvonul a csapadékzóna, így reggel már csak északkeleten számíthatunk csapadékra. Ezzel együtt pedig délnyugaton kissé felszakadozik a felhőtakaró. Az északi megyékben többfelé párássá válik a levegő, szórványosan köd is képződhet. Ezeket a területeket leszámítva élénkülni kezd a déli, délnyugati szél, a délnyugati és keleti megyékben időnként már élénk széllökések is előfordulnak. Az éjszaka folyamán a hőmérséklet alig változik a nappali állapothoz képest, általában -3 és +5 fok közötti értékeket mérhetünk (ezúttal is északnyugaton az alacsonyabb, délnyugaton a magasabb értékekkel).
Csütörtökön napközben az északi, északkeleti megyékben borult marad az ég, illetve főleg északnyugaton helyenként tartósan ködös, párás lehet az idő. Másutt viszont felszakadozik a felhőzet, és délen, délnyugaton a változó fátyolfelhőzet mellett néhány órás, szűrt napsütés is várható. Északkeleten még előfordulhat gyenge eső, szitálás. A délnyugati, déli szél az ország déli kétharmadán mérsékelt vagy élénk lesz, északon viszont gyenge marad a légmozgás. A hőmérséklet tág határok között alakul, hiszen a borult északi tájakon mindössze 1 és 5 fok közötti csúcsértékeket mérhetünk, a naposabb délnyugati, déli megyékben viszont 8-10 fok körüli maximumok várhatóak. Különösen az Észak-Dunántúlon igen markáns lehet a hűvösebb és enyhébb terület határvonala.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105957 Dátum: 2017.02.01., 22:56:22 »

Délután Natasa temetésének intézésébe kezdtem... Mit mondjak: agyrém! Azt hiszem felrúgom az eredeti elképzelésemet és mégis a pestiekkel végeztetem.... az itteni egyik temetkezési szolgáltatónál eltöltött délutáni néhány perc, amiben azt hittem, hogy időutazáson veszek részt és valahol a kőkorszakba repültem vissza, meggyőzött arról, hogy amatőrökkel nem akarok dolgoztatni!  robban
Koros asszonyság bőröndnyi monitor előtt internet nélkül, nulla empátiával, teljesen gondolkodás mentes aggyal....  uuuhhh Képzeld, ha én nem mondom, hogy hívja már fel az anyakönyv vezetőt és kérdezze meg, hogy egy ukrán állampolgár esetében milyen iratok fordítása kell a halotti anyakönyvi kivonat elkészítéséhez! Túl azon, hogy nem akarta elhinni, hogy Natasa személyi igazolványát és nem az útlevelét tartja a kezében, mert az van ráírva, hogy Passport Ukraina...  uuuhhh Utána azt akarta, hogy fordíttassam le, mert hátha fog kelleni...  shock Mondtam a nőnek, hogy ne idegeljen, több tízezer forintról beszélünk, itt nem akarok „talán kell”-el foglalkozni! Akkor mondjam meg, mi a III. kerületi anyakönyvvezető telefonszáma, mert neki nincs pesti telefonkönyve és internetje sem....  uuuhhh  És ez még csak a kezdet volt!  shock  uuuhhh  uuuhhh  uuuhhh
Szóval hamar berágtam és ilyenkor csapnivaló a stílusom.... szerencsére jött a telefon, hogy mehetek a gyámhivatalba a határozatért, így mindketten jól jártunk!  vigyor

Holnap -megbeszéltem- hála istennek fogadnak minket a Polgármesteri Hivatalban és beadhatjuk a lakcím bejelentőt!  táncika
Utána beiratkozás a suliba!
Pénteken pedig ismét Pest, és a cuccok mellett az iskolát is meg kell látogatnom, mert néhány holmija ott is ott van Mókuskámnak!  _lov_
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105956 Dátum: 2017.02.01., 22:46:40 »

Jó estlétet!


Ez a mai nap időjárása eléggé katasztrofális volt. Közlekedni sem volt egyszerű, aztán délután óta erre mifelénk egyfolytában esik. A talaj meg még fagyott és kemény, így a leeső csapadék megáll. Gyakorlatilag a ház körül most kisebb tenger van.
Lassan egy hete egy macska "ideszegődött" hozzánk. Kandúr, nagy vörös. Van nyakörve is, egy "ilyen" bolhariasztós műanyag kis nyakörv. Adunk neki enni...meg a szaletli alatt egy kosárba raktam pokrócot is neki.  
 

Itt is hasonló a helyzet!
A Marci macska nálunk is ilyen beszegődött jószág. Aztán nézd meg, mára már a kutyáknál is behízelegte magát! Nevet
Annyival másabb, hogy neki nem volt nyakörve. Viszont a viselkedéséből egyértelműen következett, hogy kutyával/kutyákkal együtt élt és benti cica volt, mert egyetlen másodpercig sem volt szemernyi kételye sem abban, hogy a konyha az ő birodalma....  vigyor
Most Viktor személyében igazi rajongója is akadt!  vigyor  _lov_
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105955 Dátum: 2017.02.01., 22:41:56 »

Mi már tegnap erős ónos esőben értünk haza. Az eső intenzitása mit sem változott az idő óta....  robban

Jobbik meggyőződésem ellenére ma is Jani kocsijával közlekedtem...
Reggel feltörtem kicsit a jeget a kerítés mentén a járdán és a kocsibejárón, de le kellett szórni hamuval, mert rettentően csúszott!
Ez után bevittem Natasa és a gyerek iratait, egyéb dokumentumokat a Gyámhivatalba, majd bementem a suliba, hogy megtudakoljam, mire is van szükség a beiratkozásnál. Nos annyival lettem okosabb, hogy kell a lakcímkártya, illetve bejelentés, addig nem tudják beírni. Ahhoz, hogy bejelenthessük, kell a gyámhivatali engedély. Szóval a kör bezárult. (De csak délutánig!  táncika )
Innen posta, majd DM, ahol egy gép, amin azonnali papírképet tudsz  csináltatni digitális képekről.
Mivel Viktor kérte, hogy legyen fénylépe anyukájáról (nincs papírkép!), a Fb-ról letöltött képeket gyorsan papírra tetettem...

Még ebéd előtt elugrottunk Viktorral a városba, és benéztünk a leendő osztályába is. Az osztálytanító személyes ismerősöm, ezért is kértem, hogy nála lehessen a gyermek.
Az iskolában már az idéntől tanulnak angolt, tehát a gyermek ezen vágya is teljesülni látszik!  _lov_

Délután Natasa temetésének intézésébe kezdtem... Mit mondjak: agyrém! Azt hiszem felrúgom az eredeti elképzelésemet és mégis a pestiekkel végeztetem.... az itteni egyik temetkezési szolgáltatónál eltöltött délutáni néhány perc, amiben azt hittem, hogy időutazáson veszek részt és valahol a kőkorszakba repültem vissza, meggyőzött arról, hogy amatőrökkel nem akarok dolgoztatni!  robban
Koros asszonyság bőröndnyi monitor előtt internet nélkül, nulla empátiával, teljesen gondolkodás mentes aggyal....  uuuhhh Képzeld, ha én nem mondom, hogy hívja már fel az anyakönyv vezetőt és kérdezze meg, hogy egy ukrán állampolgár esetében milyen iratok fordítása kell a halotti anyakönyvi kivonat elkészítéséhez! Túl azon, hogy nem akarta elhinni, hogy Natasa személyi igazolványát és nem az útlevelét tartja a kezében, mert az van ráírva, hogy Passport Ukraina...  uuuhhh Utána azt akarta, hogy fordíttassam le, mert hátha fog kelleni...  shock Mondtam a nőnek, hogy ne idegeljen, több tízezer forintról beszélünk, itt nem akarok „talán kell”-el foglalkozni! Akkor mondjam meg, mi a III. kerületi anyakönyvvezető telefonszáma, mert neki nincs pesti telefonkönyve és internetje sem....  uuuhhh  És ez még csak a kezdet volt!  shock  uuuhhh  uuuhhh  uuuhhh
Szóval hamar berágtam és ilyenkor csapnivaló a stílusom.... szerencsére jött a telefon, hogy mehetek a gyámhivatalba a határozatért, így mindketten jól jártunk!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105954 Dátum: 2017.02.01., 22:26:21 »

Az előttünk álló éjszakán borult lesz az ég, csapadékra országszerte számíthatunk, délnyugaton és északkeleten a legkisebb mennyiségben. Az Északi-középhegységben és Sopron térségében jórészt havazás valószínű, másutt viszont inkább fagyott eső, ónos eső, illetve a Dunántúl déli részén "normál" eső hullhat. A déli és középső országrészben intenzív periódusok is lehetnek a csapadékhullásban, több helyen igen komoly jegesedést okozva. A közlekedés meglehetősen balesetveszélyes lesz az érintett területeken! Eközben az északi megyékben akár 5-15 centiméter vastagságú friss hóréteg alakulhat ki. A délies vagy keleties szél többnyire gyenge marad, élénk széllökések elsősorban a Dél-Alföldön kísérhetik a légmozgást. A hőmérséklet az éjszaka folyamán az ország nagy részén alig csökken, stagnál vagy kissé emelkedik, reggel általában -4 és +3 fok közötti értékeket mérhetünk; továbbra is az Északi-középhegység térségében és tágabb előterében, valamint északnyugaton valószínű a leghidegebb. Kevéssel fagypont fölötti értékek a Dél-Dunántúlon és az Alföld déli részén lehetnek nagyobb területen jellemzőek.
Szerdán napközben folytatódik a csapadékos idő, de valamelyest gyengül az intenzitása. Délelőtt az Északi-középhegységben még havazás lesz jellemző, később ez a csapadékforma a legészakibb határvidékre szorul vissza, átadva helyét az ónos esőnek. A középhegység déli előterében szintén ónos eső, a déli országrészben eső várható. Nyugaton egy-egy zápor sem zárható ki. A délies vagy keleties szél jobbára gyenge marad, leginkább a Mecsek északi előterében lehetnek élénk széllökések. A legmagasabb hőmérséklet általában -2 és +4 fok között alakul.

Mi már tegnap erős ónos esőben értünk haza. Az eső intenzitása mit sem változott az idő óta....  robban

Jobbik meggyőződésem ellenére ma is Jani kocsijával közlekedtem...
Reggel feltörtem kicsit a jeget a kerítés mentén a járdán és a kocsibejárón, de le kellett szórni hamuval, mert rettentően csúszott!
Ez után bevittem Natasa és a gyerek iratait, egyéb dokumentumokat a Gyámhivatalba, majd bementem a suliba, hogy megtudakoljam, mire is van szükség a beiratkozásnál. Nos annyival lettem okosabb, hogy kell a lakcímkártya, illetve bejelentés, addig nem tudják beírni. Ahhoz, hogy bejelenthessük, kell a gyámhivatali engedély. Szóval a kör bezárult. (De csak délutánig!  táncika )
Innen posta, majd DM, ahol egy gép, amin azonnali papírképet tudsz  csináltatni digitális képekről.
Mivel Viktor kérte, hogy legyen fénylépe anyukájáról (nincs papírkép!), a Fb-ról letöltött képeket gyorsan papírra tetettem...

Még ebéd előtt elugrottunk Viktorral a városba, és benéztünk a leendő osztályába is. Az osztálytanító személyes ismerősöm, ezért is kértem, hogy nála lehessen a gyermek.
Az iskolában már az idéntől tanulnak angolt, tehát a gyermek ezen vágya is teljesülni látszik!  _lov_
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 296 297 [298] 299 300 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!