Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.19., 18:24:48
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2276 2277 [2278] 2279 2280 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7137819 alkalommal)
Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #66374 Dátum: 2012.04.23., 15:13:24 »

Haladó felhasználóknak ajánlják.
Én nem vagyok az, így hát nem is tudok róla semmit.
Linuxra amúgy se jó, nem is kell.


Köszönöm. A szem, maradok az Ad Aware-nál.   felnez
Naplózva

Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66373 Dátum: 2012.04.23., 14:56:06 »

Amadeusz
A nép én vagyok szabadságom meg már vagy 30 éve nincs. Vagy ha a néhai újságra gondolsz itt a mai példányból 1 részlet.
Akkor most már biztosan Áder lesz megválasztva
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66372 Dátum: 2012.04.23., 14:52:48 »

   létezik-e még a Népszabadság ?


                               felnez
Amadeusz
A nép én vagyok szabadságom meg már vagy 30 éve nincs. Vagy ha a néhai újságra gondolsz itt a mai példányból 1 részlet.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66371 Dátum: 2012.04.23., 14:40:40 »

Én megírtam a magamét, mennyiségileg mindenképp.
Én is
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #66370 Dátum: 2012.04.23., 14:38:34 »


A HijackThis programmal megtekintheti a számítógépére telepített programokat, és egyszerűen eltávolíthatja azokat, amelyek ártalmasak.

Kedves hozzáértők, de mindenképpen: Ket, Aki, Csuhás!
Mit tudtok róla? Hallottatok már róla?

Google súgóban találtam.Most ismerkedek a Google-val mélyebben. Hirdetések testreszabása.

Haladó felhasználóknak ajánlják.
Én nem vagyok az, így hát nem is tudok róla semmit.
Linuxra amúgy se jó, nem is kell.
Naplózva
Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #66369 Dátum: 2012.04.23., 14:21:45 »

    létezik-e még a Népszabadság ?


                               felnez
Naplózva

Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #66368 Dátum: 2012.04.23., 14:19:34 »


     site

Állítólag, ez mindent felkavaró!  felnez
Naplózva

Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #66367 Dátum: 2012.04.23., 14:15:43 »

A cookie egy olyan kis fájl a számítógépén, amely az internetbeállításokat tárolja.

Kimernéd nyilvános helyen mondani az alábbiakat?
Nekem az utóbbi időkben Sokat segítettek a linkek, a cookie-k.  zizi
Naplózva

Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #66366 Dátum: 2012.04.23., 14:12:18 »



A HijackThis programmal megtekintheti a számítógépére telepített programokat, és egyszerűen eltávolíthatja azokat, amelyek ártalmasak.

Kedves hozzáértők, de mindenképpen: Ket, Aki, Csuhás!
Mit tudtok róla? Hallottatok már róla?

Google súgóban találtam.Most ismerkedek a Google-val mélyebben. Hirdetések testreszabása.
Naplózva

AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66365 Dátum: 2012.04.23., 13:55:45 »

Még mindig Néma, de nem adom fel!

köszi_2  _cupp !

Csak így tovább!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66364 Dátum: 2012.04.23., 13:54:43 »

Ine egy hős!
Felrakta a hiányzó alaplapi drivereket önszorgalomból!  Nagytaps2

Szándékosan nem írtam neki, hogy tegye meg, csak felvázoltam neki a folyamatot, amit az összegyűjtött adatok alapján valószínűleg a hozzáértő ember el fog végezni.
Van Inében kurázsi, megcsinálta.

Most már igazán megérdemelné, hogy működjön a Skype-ja.

 táncika     Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66363 Dátum: 2012.04.23., 13:28:09 »

        Ez az érdekes,hogy pont Snooker nézés közben történt az eset.

Azt hittem, abban nincs szabad rúgás!  shock
 vigyor vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #66362 Dátum: 2012.04.23., 13:14:39 »

A többiek meg írkálhatnának többet, szeretem olvasgatni a Társalgót, de mostanában valahogy csendesebb a zsongás.

Én megírtam a magamét, mennyiségileg mindenképp.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #66361 Dátum: 2012.04.23., 11:28:11 »

Inének van alaplapi hang de az sem működik.

Viszonylag szerencse, mert valószínűleg azért került bele a másik hangkártya, mert az alaplapi nem volt jó, és az normális, ha a másikat igyekszik használni a gép, ezért az alaplapi néma marad.
A hangkártya be van rakva a gépbe, tehát a gép valószínűleg látja azt. (Az Eszközkezelőben nincs sárga felkiáltójel, bízzunk benne, hogy most már jól működik és nem kell a hangkártya driverét is újra tenni.
Nem tudom, hogy 100/2 nem-e emlékszik esetleg valami hanggal kapcsolatos problémára?)

Most jön az, hogy leellenőrizzük (végig próbálgatjuk) a csatlakozást újra (hisz azt tudjuk, hogy a mikrofon jó, ha jó helyre is van dugva, és a hangkártya is rendben), akkor a hangbeállításoknál kell lennie valaminek.

Ha már más helyen jó a hang, akkor ki lehet majd próbálni a skype-ban is, ha ott még ekkor sincs, akkor kell végignézni az ottani beállításokat is.
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66360 Dátum: 2012.04.23., 10:42:19 »

Csuhásom Félig kipróbáltuk a skypot Inénél. Azért csak félig mert ő hall és lát engem de én nem hallom csak írva válaszol és nem látom. Ezen nem is csodálkozom nincs kamerája.
Inének van alaplapi hang de az sem működik.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66359 Dátum: 2012.04.23., 10:38:16 »

köszi_2

Azt hiszem felfogtam.
Inénél ilyen talán nincs, úgyhogy max. a hangkártya driverét lehet újratenni, ha minden kötél szakad, csak hát egyenlőre nem tudjuk a típusát sem.  Bib��
De ne legyünk ennyire pesszimisták, az eszközkezelőt nézve úgy tűnik, hogy most már él az alaplap összes része. Haladunk szépen sorban, talán hamarosan kipipálhatjuk enélkül is a kérdést.
Csuhásom Félig kipróbáltuk a skypot Inénél. Azért csak félig mert ő hall és lát engem de én nem hallom csak írva válaszol és nem látom. Ezen nem is csodálkozom nincs kamerája.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #66358 Dátum: 2012.04.23., 10:36:59 »

Még mindig Néma, de nem adom fel!

köszi_2  _cupp !
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #66357 Dátum: 2012.04.23., 10:00:16 »

Nekem egy 3.1-es hangrendszerem van. A laptopon nem cifráztam, de a nagy gépre azt a szoftvert telepítettem, amit a rendszerrel kaptam. Mivel ez a szerkezet nem új szerzemény, a korábbi gépeimre is telepítettem már, mert minőségibb hangélményt ad, mintha csak simán bedugom a hangszórót a helyére. No egyszer jártam úgy magam is, hogy összekeveredett a redszer és addig nem volt kimenő hangom a Skype-on, amíg nem telepítettem újra a multimédiás szoftvert. (nem mintha nem működne nélküle, csak szebben szól vele)

 köszi_2

Azt hiszem felfogtam.
Inénél ilyen talán nincs, úgyhogy max. a hangkártya driverét lehet újratenni, ha minden kötél szakad, csak hát egyenlőre nem tudjuk a típusát sem.  Bib��
De ne legyünk ennyire pesszimisták, az eszközkezelőt nézve úgy tűnik, hogy most már él az alaplap összes része. Haladunk szépen sorban, talán hamarosan kipipálhatjuk enélkül is a kérdést.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #66356 Dátum: 2012.04.23., 09:33:24 »

Ine egy hős!
Felrakta a hiányzó alaplapi drivereket önszorgalomból!  Nagytaps2

Szándékosan nem írtam neki, hogy tegye meg, csak felvázoltam neki a folyamatot, amit az összegyűjtött adatok alapján valószínűleg a hozzáértő ember el fog végezni.
Van Inében kurázsi, megcsinálta.

Most már igazán megérdemelné, hogy működjön a Skype-ja.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #66355 Dátum: 2012.04.23., 06:57:24 »

Szia Csuhás!
A tálcával kapcsolatos dolgok alap lépéseit ismerem, de a valóság összetettebb! Lefele nem és nem akart mozdulni, csak oldalirányba.
Ilyenkor mi van?
...

Az van, hogy mégsem ismered elég jól. Egyébként tegnap is leírtam neked a lépéseket és még fényképet is készítettem, mellékeltem hozzá:
„1. Klikk a tálcán JOBB egérgombbal,
2. Ha van a Tálca zárolása előtt pipa, akkor egyet a tálca zárolására kattintani.
3. majd az egérmutatót a tálca teteje felé mozgatni, és amikor az egérmutató átvált egy függőleges- fekete-két irányba (fel-le) mutató nyíllá,
4. akkor a BAL egérgombot lenyomni, nyomva tartani és a tálcát a kívánt irányba húzni.)
5. A végén ajánlatos a tálcát újra zárolni.”


A tálca zárolását ugyan feloldottad, de a 3. pontban jelzett lépést kihagytad, és a kurzor normál állapota mellett a nyomva tartott bal egérgombbal a tálca képernyőn való megjelenésének helyét változtattad.    fejbever _morcos

...Ép abból van a baj Ine gépjén, hogy pár dolog kiigazításával nem oldottak meg a dolgok. Én úgy tudtam, ha teljesen ment akarok lenni az előző tulajdonos adataitól, beállításaitól, nem is beszélve a sok segédprogramról, azok törléseiből vissza maradt maradványoktól, akkor jobb tiszta vizet önteni a pohárba. Tényleg van más megoldás is? És az 100 %-os?

Olyan ez, mint amikor az ember egy használt házba költözik. Nem szép a festés, talán néhány válaszfalat át is mozgat, egy-két helyen lyukas a tető, beázik a ház, a fürdőszobában vagy egy csőrepedés.
A legbiztosabb talán az volna, ha az egész házat elsöpörnénk és építenénk helyére egy újat, de általában még sem ezt választjuk, hanem megjavítjuk a dolgokat és még nagyon hosszú ideig használjuk, mert ez sokkal olcsóbb és gyorsabb, valamint a célnak is megfelel.

Ameddig csak lehet az emberek nem szoktak gépet újratelepíteni, pláne szívességből, mert sok idő kell hozzá és sok kis probléma adódhat, aminek a megoldását esetleg a felhasználó a telepítést végzőtől várja el, pedig igazából nem a telepítő feladata volna az összes driver lemezt megőrizni, és valamennyi felhasználónevet és jelszót eltárolni.
Más ha magamnak rakok újra egy gépet, és teljesen más, ha egy olyannak, aki az adminisztrálásban járatlan. Win XP esetében nekem elég ha van internetelérésem és egy vírusirtó, a többit felpakolászom rá apránként amikor hozzájutok, vagy amikor már szükség van rá. Egy olyan felhasználónak, aki tényleg csak használja a gépet, viszont csak úgy hagyhatom ott, ha minden rajta van. (Összes driver [lásd Ine mostani esetét, ez nekem egy tíz perces, maximum fél órás gond volna, neki napokig tartó megoldhatatlannak tűnő probléma.], Skype, messenger, firefox, office, cd/dvd író program, tolal commander, adobe reader, divx codec pack vagy vlc, perifériák (webkamera, nyomtató...) telepítése. Ez bizony órákba telhet magában és akkor még azt nem is vettük számba, hogy mondjuk sp1-es xp-je van az alanynak, és mire a gép eljut odáig, hogy ezt aktualizálja csak az mennyi idő!
És akkor álljon itt néhány szokványos probléma:
– Nincs a géphez meg egyetlen driver lemez sem.
A gép alaplapi hálózati kártyát tartalmaz, tehát előre be kell szerezni az alaplap drivereit, mert amíg ezt fel nem rakod, nem lesz hálókártya, így hát internet sem ahonnan esetleg le tudod szedni a többi meghajtóprogramot, messengert, skype-ot....
– Az internetkapcsolathoz felhasználónév és jelszó szükséges, amit nem tud a felhasználó (egyszer beállították neki, Ő csak annyit tud, hogy eddig a Csatlakozás-ra kellett kattintani).
– Nem tudja a felhasználó a skype és messenger felhasználó nevét és jelszavát (neki eddig ez nem kellett, bekapcsolta a gépet és bejelentkezés után ment minden magától).
– Nem tudja a felhasználó a levelezőkiszolgálóhoz a jelszavát (Ő eddig arra borítékra rákattintott, aztán jöttek-mentek a levelek.)

Szóval van benne néhány buktató, egy kicsit macerás tud lenni, és ha ezek bármelyikére nem figyel oda az ember még az előtt, hogy a telepítést elkezdené, akkor a felhasználó úgy éli meg, hogy elrontották a gépét, hiszen lettek rajta funkciók, melyek korábban igen, most meg nem működnek.

Azt nem hiszem, hogy rengeteg olyan segédprogram lett volna 100/2-nél, ami Inének útban volna, egy amúgy lelkiismeretesen karbantartott gép (mint kiderült igazából semmi baja sem volt, csak az internetkávézó feküdte meg a gyomrát  uuuhhh ) úgyhogy a nyomtató és a webkamera driverének leszedésén túl nem nagyon hiszem, hogy a rendszerhez kellett nyúlni. Ez meg nem egy olyan mérvű változás, nézd csak meg a fenti felsorolást, mi mindent fel kell még pakolni egy alaptelepítésre!

Van egy SP2-s XP, arra rápakoljuk az SP-3-at, már nem 100% a tisztaság, akkor még hozzácsapjuk a drivereket és én még összeszámoltam kilenc programot, ehhez még jönnek a perifériák driverei és programjai. Ez egy friss telepítés, de máris nem árt egy kis karbantartás a rendszernek, mert úgy szétcsúszott, hogy ihaj!

Persze elképzelhető, hogy annyira szétesik, belassul a win., hogy egy újrapakolással sokat lehet rajta javítani, de általában egy kis karbantartással a rendszer a tisztelt felhasználónak még megfelelő állapotba hozható, hiszen nem használ rajta túl sok mindent, javarészt csak az internetböngésző, meg a skype vagy a messenger fut, az meg nem egy nagy kaland.

Nem, nem akarom az észt osztani.
Amiről tényleg nem tudom, arra azt  szoktam mondani, fordulj a Csuhához.
Bocs, ha még is nagyzolósnak tűntem volna.  köszi_2

Ezt nem te írtad?:

Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy akiben d.n. Aki, reménykedett Ine, az a fiatalember számítógépes szakember, de még is félmunkát végzet: mert nem törölte és telepítette újra a gépet, hanem, csak átrakogatott egyes dolgokat, meg törölt néhányat. E közben törölődhettek olyan dolgok, ami most gondot okoz. Ine nézte a CD-ket, ami a gép mrllé volt téve, de nem mertem nagyon mit javasolni. Újra kéne azt a gépet rakni. Ine meg is ígérte. Nem is tehet mást, mert nem hagyok neki békét!  bee

Tegnap a tálcát szerettem volna nála lecsökkenteni. Végül is nálam is elszállt, alig tudtam visszatenni. De nála nem sikerült. Igen, a tálcát zároltuk. Mondd van e valami rendes leírása, hogyan kell a tálcát visszakeskenyíteni?   shock Néha járok meg vele és eddig az össze-vissza kattintgatás, húzkodás, tologatás és a nagy véletlen szokott eredményre vezetni, tengernyi idő alatt.  n_e_m_m_e_g_y


A kritika ezeknek a soroknak szólt. Az is lehet, hogy nem vagy képes igazából megítélni mit tudsz és mi az amit csak sejtesz. Ezt elég könnyen le lehet ellenőrizni: Ha a magad gépén sem tudod megcsinálni, akkor nem tudod. A tálcát nem tudod.
A gépedet újra tudod telepíteni? Igen vagy nem? Tudod-e milyen kockázatokat rejt egy újratelepítés, milyen feltételei vannak annak, hogy a felhasználó egy használható gépet kapjon vissza? Tisztában vagy azzal, hogy ezek közül a feltételek közül mi áll rendelkezésre és mi nem? Tudod-e, hogy milyen eredménykülönbség várható egy újratelepítés és egy karbantartás között? Ha bármely kérdésre a nem a válasz, akkor ebben a ügyben sem kellene másoknak tanácsokat osztogatni, pláne erőszakoskodni.
De ezt tegnap is írtam.


Naplózva
Oldalak: 1 ... 2276 2277 [2278] 2279 2280 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!