Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.19., 15:11:11
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 664 665 [666] 667 668 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7137584 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #98613 Dátum: 2015.05.23., 10:00:33 »


Elgondolkoztam az írottakon. Van egy másik gépem, a rokonom visszahozta mikor két éve nekiadtam, mertidőközben ő vett egy másikat. Ez a gép szintén egy loptop Fujitsu siemens és W Vista van rajta az alapcsomag. Arra gondoltam, ha a gép megf elelő akkor lehet ezen meg lehetne szüntetni a Vistát és egy Linux-ot megismernék rajta szívesen. Ez a kérdés most foglalkoztat.

Nos... nagyobb összegben mertem volna megtenni, hogy Csuhás kimerítő tájékoztatást ad a lehetőségről....
 hahota  hahota  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98612 Dátum: 2015.05.23., 10:00:15 »

Megjöttem a piacról meg a postáról. Feleségemet elvittem a kórházba látogatásra. Délre megyek érte mert 13 órára hozzák a kis unokámat. Hétfőn lesz a 4. szülinapja.
Most kellett volna a lovunkat leszállítani Balaton fenyvesre, de nincs értelme mert térdig ér a sár. Mikor lesz már nyár és 30°-os a Balaton vize?
Amióta nyögdíban vagyok nincs egy perc szabad időm.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98611 Dátum: 2015.05.23., 09:45:17 »

       Az Időkép-en karbantartás van. Türelmet kérnek!
 
        Adjunk nekik!
Nálam mindenestől működik az időgép csak a fórumban nincs mert ki lett  retusálva az ikonja.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98610 Dátum: 2015.05.23., 09:23:48 »

        Az Időkép-en karbantartás van. Türelmet kérnek!
 
        Adjunk nekik!

Itt szakadalan szakad.
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98609 Dátum: 2015.05.23., 09:22:50 »

        Nagyon mehetnékem van a hegyre,de játszótársamnak nem.
 
         Pedig hagynám győzni!  vigyor

Mondd neki, hogy nem mer menni, mert tudja, hogy ma jól elvernéd.
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #98608 Dátum: 2015.05.23., 07:32:01 »

Akelát5 ébreszd már fel mert üzenete van. Meddig alszik? Igaz nem fog a hasára sütni a nap ma sem. Fülig a takaró alatt van. Még a macskajajra sem ébred fel.

Ez a poén benne,hogy rejtve vagyok a lombok alatt  hahota
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98607 Dátum: 2015.05.23., 06:53:43 »

Csuhásom öreg vagyok már a megújuláshoz. Örülök ha a Windows-val lépést tudok tartani. Ráadásul nem egyedül használom a gépet és mások még annyit sem értenek hozzá mint én. Például a feleségem tanulta is. Papirja van róla, de mindig nekem kell helyre hozni a hibát ha van. Az pedig mindig előfordul.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nálunk is többen használják a gépeket, a cégnél még a kollégák is dolgoznak vele, és szerénységem adminisztrál. Papírom nekem sincs róla. Én a Windowszal nem tartom a lépést, a 8-at csak egy pár percre láttam (annyi elég is volt belőle nekem), a 10-re meg rá se néztem. Biztos mindegyiket meg tudnám tanulni használni, de nem érdekel.
Úgyhogy sok mindenben hasonlítunk.
Szerintem nálad sem az öregség az igazi kiváltó ok, inkább csak arról van szó, hogy téged meg a Linux nem érdekel.
Jól van ez így.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98606 Dátum: 2015.05.23., 06:51:16 »

         Nagyon mehetnékem van a hegyre, de játszótársamnak nem.
  
         Pedig hagynám győzni!  vigyor
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98605 Dátum: 2015.05.23., 06:50:17 »


        Az Időkép-en karbantartás van. Türelmet kérnek!
 
        Adjunk nekik!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98604 Dátum: 2015.05.23., 06:48:25 »

Akelát5 ébreszd már fel mert üzenete van. Meddig alszik? Igaz nem fog a hasára sütni a nap ma sem. Fülig a takaró alatt van. Még a macskajajra sem ébred fel.

         Ha a "takaró" alatt van, ne zavarja senki! A takarót!!!!!!!!! vigyor
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #98603 Dátum: 2015.05.23., 06:41:42 »

Szombatra virradó éjszaka markáns változás nem várható időjárásunkban: a Dunántúlon a borult ég mellett további kiadós csapadék valószínű, a délnyugati megyékben intenzív esőzés alakulhat ki, megfelelő terepviszonyok mellett akár rövid (villám)árvizek is előfordulhatnak, miközben keleten-északkeleten szakadozottabb lehet a felhőzet, és legfeljebb elszórtan alakulhat ki záporeső. Az északi, északkeleti szél gyakran megélénkül, a Dunántúlon időnként meg is erősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet 10 és 15 fok között alakul.
Szombat napközben is sokfelé várható ismét eső, záporeső, a délutáni óráktól zivatar is. Nyugaton marad a hűvös, esős időjárás, a Dunától keletre eső, záporeső, késő délután északkeleten és déli országrészben hevesebb zivatar is kialakulhat, melyet erős széllökések, felhőszakadás kísérhet. A Dunántúl nyugati részén erős széllökések kísérik az északi szelet, az Alföldön pedig a déli, délkeleti szél élénkül meg. A legmagasabb hőmérséklet nyugaton ismét alacsonyan marad, mindössze 13 és 17 fok között alakul, a középső országrészben és keleten 18 és 23 fok közötti értékek lesznek a jellemzőek, az északkeleti határ közelében azonban akár 25 fokot is mérhetek az ott lakók.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98602 Dátum: 2015.05.23., 06:04:57 »

Csuhásom öreg vagyok már a megújuláshoz. Örülök ha a Windows-val lépést tudok tartani. Ráadásul nem egyedül használom a gépet és mások még annyit sem értenek hozzá mint én. Például a feleségem tanulta is. Papirja van róla, de mindig nekem kell helyre hozni a hibát ha van. Az pedig mindig előfordul.

Ahogy érzed!  Mosolyog
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98601 Dátum: 2015.05.23., 05:59:15 »

Én meg egyek vásárolni utána kórház járat Délben jön a kis unokám. Sűrű lesz a mai nap.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98600 Dátum: 2015.05.23., 05:57:17 »

         Jó reggelt!

          Már az Időkép sem birja ezt az időt!

         Ismertetem ,nálunk esik és +11°& a hőmérséklet. Kint!

         A teám forró!

        Akelának  _cupp!!!!!!!!!!
Akelát5 ébreszd már fel mert üzenete van. Meddig alszik? Igaz nem fog a hasára sütni a nap ma sem. Fülig a takaró alatt van. Még a macskajajra sem ébred fel.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98599 Dátum: 2015.05.23., 05:53:42 »

Csuhásom öreg vagyok már a megújuláshoz. Örülök ha a Windows-val lépést tudok tartani. Ráadásul nem egyedül használom a gépet és mások még annyit sem értenek hozzá mint én. Például a feleségem tanulta is. Papirja van róla, de mindig nekem kell helyre hozni a hibát ha van. Az pedig mindig előfordul.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98598 Dátum: 2015.05.23., 05:52:39 »

         Jó reggelt!

          Már az Időkép sem bírja ezt az időt!

         Ismertetem, nálunk esik és +11° a hőmérséklet. Kint!

         A teám forró!

        Akelának  _cupp!!!!!!!!!!
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98597 Dátum: 2015.05.23., 05:20:00 »

Csuhásom.
Kezdetnek nem is olyan bonyolult.

Na végre, egyszer már valaki ilyet is ír nekem!
Persze Mikulásom, te is beszállhatsz a játékba, ha írsz egy Ubuntu telepítőt, bebootolsz róla és az Ubuntu kipróbálását választod, azzal nem vesztes semmit, marad minden a régiben a gépeden. Újraindítod, aztán használod tovább a Windowst mint eddig. Legfeljebb láttál ilyet is, azt kész.

Ha be akarsz szállni, akkor tőled nem feltétlen géptípust kérdezek. Processzor, memória és videokártya alapján is be lehet lőni, hogy nagyjából mit volna érdemes letöltened, hogy aztán telepítőt írj belőle.

Ingyen játék.
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98596 Dátum: 2015.05.23., 04:52:07 »

Elbarangoltam.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98595 Dátum: 2015.05.23., 04:34:41 »

Ha Vista van rajta, akkor az ma már egy viszonylag gyengébb gépnek számít.
Konkrétumot persze nem tudok róla, de hasonló gépem nekem is van, ilyesmire nem is oly rég telepítettem újra a Vistat és mellé Linuxot is.
Amennyiben ismerkedni szeretnél a Linuxokkal akkor én kezdésnek az Ubuntut ajánlanám.
Azonban az Ubuntu alapértelmezett asztali környezetét a mai gépekre írták, ennek a masinának az szerintem sok lesz, használhatatlanul lassú ugyanúgy, ahogy a mai Windows 8 vagy 10 is az lenne neki.
Szóval Ubuntut tegyél, de NE az alapértelmezettet, hanem Lubuntut, Xubuntut vagy MATE-et.


Első próbának én EZT tölteném le, telepítő CD/DVD-t vagy pendrive-ot írnék belőle (nem tudom miről képes bootolni a szóban forgó gép), aztán a gép bekapcsolását követően el kell érni, hogy a telepítőről bootoljon a gép, majd a „Lubuntu kipróbálása” (Try Lubuntu) lehetőséget választani...

(Mivel tudom, hogy mobil interneted van, és neked sok volna a 700 MB, vagy az 1 GB-nyi adat letöltése, ezért a fent olvasható általános eljárástól eltérhetünk. Írj rám nyugodtan privátban egy postacímet és elküldöm neked a megírt telepítőlemeze(ket), csak azt kellene előbb tudnom, hogy DVD-t tud-e olvasni a gép, mert az van itthon, CD viszont nincs, ha az kell, akkor azt előbb vennem kell.)

Írd meg a gép pontos típusát, akkor rá tudok talán keresni, hogy valamelyik funkcióbillentyűvel (F1-F7) lehet-e boot eszközt választani (az én Fujitsu Siemensemen azt hiszem F12, bekapcsolás után rögtön az alsó sorban írja), vagy a BIOS-ba belépve kell esetleg bootsorrendet változtatni (általában a DEL vagy néha F2 amivel rögtön a bekapcsolás után a BiOS-ba be lehet lépni), amennyiben ez szükséges.

(Hogy értsd, a dolog lényege, hogy a bekapcsolás után a gép alapvetően a BIOS-ban megadott sorrendben próbál bootolni az eszközökről.
Ha például ez van megadva:

CD/DVD
HDD
USB

Akkor először a CD/DVD-meghajtóban keres bootolható lemezt, ha ott sem talál, akkor továbblép a HDD-ként jelzett merevlemezre.

A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy ha a fent jelzett beállítás mellett beteszel egy telepítő CD/DVD-t, akkor az fog elindulni, ha ilyet nem talál, akkor a merevlemezről próbál elindulni.

A telepítés végeztével azonban az ember a bootsorrendet meg szokta változtatni, hiszen amikor már van telepítve rendszer a merevlemezre, akkor úgy is azt akarjuk elindítani, teljesen felesleges, hogy a gép minden egyes bekapcsolásánál a CD/DVD írót felpörgesse, ez szükségtelen eszközhasználat, és növeli a bekapcsoplástól a rendszer használatáig eltelő időt is, ezért át szokás állítani a bootsorrendet:

HDD
CD-DVD
USB

Ha most ez a te gépedben is így áll, akkor hiába csatlakoztatsz hozzá telepítő pendrive-ot, vagy teszel bele telepítőlemezt, ha csak simán bekapcsolod vagy újraindítod, akkor a merevlemezre telepített Vista rendszer fog elindulni.
Ha gép bekapcsolásakor a megfelelő funkcióbillentyű lenyomása után kiválasztod booteszközként a telepítődet tartalmazó eszközt, vagy a BIOS-ban első helyre teszed bootolásra ezt, akkor fogsz a telepítőről tudni bootolni.

Persze az is lehet, hogy most is ez a BIOS-ban a sorrend:
CD-DVD
HDD
...
egy CD/DVD-re telepítőt írsz a képfájlból, újraindítod a gépet, és simám bebootol róla, már választhatod is a Lubuntu kipróbálását. Innen nem tudom megmondani, hogy van beállítva a géped.)

Ha valami nem egész érthető, kérdezz nyugodtan vissza, illetve haladjunk lépésenként.
Először tehát nézzük meg, mi a gép pontos típusa. (Ott lesz a fenekén egy matrica, arra rá van írva.)

Csuhásom.
Kezdetnek nem is olyan bonyolult.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98594 Dátum: 2015.05.23., 04:23:21 »

AKI mond azt hogy véletlen volt. Leszedted bal oldalról az időképet? Figyellek ám.
Lehet hogy nem te vagy a hunyó, vagy igen. Ma olyan idő lesz hogy még az időkép is elmarad. Vagy azért rendelted ezt az időt hogy ne kelljen locsolni.
Nálam lesz idő, Csak nem jó. Időképen azt kell eldönteni, hogy ma 15° vagy 20° lesz.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Oldalak: 1 ... 664 665 [666] 667 668 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!