Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.21., 05:02:48
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 470 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7139552 alkalommal)
Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #109434 Dátum: 2018.11.20., 23:34:05 »


Minden Bódog és bódogtalannak boldog születésnapot!
Naplózva

AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109433 Dátum: 2018.11.20., 17:49:41 »

Éjjel túlnyomóan borult lesz felettünk az ég, inkább csak keleten, északkeleten szakadozhat fel kissé a felhőtakaró. Az esti órákban még csak kevés helyen, majd hajnaltól délnyugat felől egyre többfelé kezdődik újabb csapadékhullás. A Dunántúlon és a középső országrész északi részén eleinte havas eső, főként északnyugaton és a hegyekben hó hullhat, majd egyre inkább az eső lesz a jellemző, de nyugaton megmaradhat a szilárd halmazállapot is. A keleti, északkeleti szél megélénkül, reggel egy-egy erős lökés is kísérheti. Reggelre -2 és +3 fok közé hűl a levegő, északkeleten várjuk a hidegebbet.
Kedden napközben folytatódik a borult idő és sokfelé készülhetünk ismétlődő esőre. Eleinte a Dunántúl nyugati felében még havaseső, délelőtt esetleg havazás is lehet, majd ott is egyre inkább az eső lesz a jellemző csapadékforma. A keleti, északkeleti szelet többfelé kísérhetik élénk lökések, egy-egy erős lökés is lehetséges. 2 és 7 fok közé emelkedik a hőmérő higanyszála, nyugaton várhatóak az alacsonyabb értékek.

Na, ma alaposan eláztam. Nagy fiam kitalálta, hogy Sami kutyának
(aki pont ilyen!)


ma hozunk el egy kutyaházat (Hiába mondtam neki, hogy az eb óla veszélyesebb mint az AIDS...  H���t ), valamint hozzunk pár mázsa fát a tüzépről. Mindehhez azért kellett a segítségem, mert az én autómon van vonóhorog, az övén viszont nincs, s a szállítást utánfutóval kell megoldani. Ehhez, ha már utánfutó, akkor betársultam és egy adag mindenféle vasat, fórhant, rossz fagyasztót egy kanyarral én is elvittem a MÉH-be. Mivel egész nap esett az eső, bizony néhányszor alaposan megáztunk!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109432 Dátum: 2018.11.20., 07:15:53 »

Éjjel túlnyomóan borult lesz felettünk az ég, inkább csak keleten, északkeleten szakadozhat fel kissé a felhőtakaró. Az esti órákban még csak kevés helyen, majd hajnaltól délnyugat felől egyre többfelé kezdődik újabb csapadékhullás. A Dunántúlon és a középső országrész északi részén eleinte havas eső, főként északnyugaton és a hegyekben hó hullhat, majd egyre inkább az eső lesz a jellemző, de nyugaton megmaradhat a szilárd halmazállapot is. A keleti, északkeleti szél megélénkül, reggel egy-egy erős lökés is kísérheti. Reggelre -2 és +3 fok közé hűl a levegő, északkeleten várjuk a hidegebbet.
Kedden napközben folytatódik a borult idő és sokfelé készülhetünk ismétlődő esőre. Eleinte a Dunántúl nyugati felében még havaseső, délelőtt esetleg havazás is lehet, majd ott is egyre inkább az eső lesz a jellemző csapadékforma. A keleti, északkeleti szelet többfelé kísérhetik élénk lökések, egy-egy erős lökés is lehetséges. 2 és 7 fok közé emelkedik a hőmérő higanyszála, nyugaton várhatóak az alacsonyabb értékek.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109431 Dátum: 2018.11.19., 19:51:21 »

Vasárnap reggel változóan felhős lesz az ég, , csapadék nem várható. Az északkeleti irányú szél gyenge marad, a minimum hőmérséklet értékei +1 és -5 fok között alakulnak.
Vasárnap délután a Dunántúlon erősen felhős, másutt közepesen felhős lesz az ég, a keleti területeken várható a legtöbb napsütés. Jelentős mennyiségű csapadék napközben nem várható, helyenként futó zápor, a magasabban fekvő területeken hózápor kialakulhat. Az északkeleti szél jellemzően gyenge marad, a a délutáni csúcsértékek 5 és 8 fok között alakulnak.

Iván sógorom ebben a szép időben folytatta az épülő nappali vakolását, amihez szombat reggel hozattam homokot és mész helyettesítő anyagot.
Szépen alakulnak a szobák!
Mivel az új részt a konyhától, amiben a kályha van, csak OSB lap választja el, a frissen épülő részben sincs hideg reggelente, de napközben sem. Ezért a virágokat, a hintaágyat és anyukámtól örökölt régi pohárszéket oda vittük be az időjárás viszontagságai ellen védendő.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109430 Dátum: 2018.11.19., 19:47:56 »

Hajnali negyed ötkor keltem -igen, volt időm negyed kettőtől alukálni kicsit  bee -, ekkor szembesültem azzal, hogy erősen esik a havas eső. Óvatosan kellett közlekednem, mert ezen az autón még nem történt meg a gumik téli változatra való cseréje. De ma kénytelen volt megejteni főnököm...  H���t

A vacak időre való tekintettel délelőtt aludtam kicsit, aztán Vityuskám foglalta el a napom maradék részét.
Elmentem érte az iskolába, tanultunk, elvittem a pszichológushoz, aztán hazaérve befejeztük a házi feladatokat.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109429 Dátum: 2018.11.19., 19:46:01 »

Hétfőre virradó éjszaka országszerte beborul az ég, így reggel borongós, szürke időre ébredhetünk. Ez alól kivételt jelenthetnek az ország egyes szerencsés (vagy épp szerencsétlen) részei, ahol a hulló csapadék hó formájában érkezik, ezzel átmenetileg fehérré varázsolva a tájat. A borult égből tehát régen tapasztalt jelenség, csapadék is hullik majd, melynek halmazállapota Dunántúlon és hegyeinkben túlnyomórészt hónak ígérkezik, a középső, de mindinkább a keleti tájainkon azonban havas eső, eső is hullhat. Reggelre hólepel vagy vékony hótakaró főként a dunántúli domb- és hegyvidéken alakulhat ki, síkvidéken erre reális esély a nyugati határmentén adódik. Az északkeleti szél inkább csak északkeleten élénkülhet meg időnként, másutt gyenge marad, a minimum-hőmérséklet értékei -2 és +2 fok között alakul.Napközben folytatódik a túlnyomóan erősen felhős vagy borongós, szürke időjárás. A sok felhőhöz pedig csapadék is dukál, igaz általában csak gyenge intenzitású esőre, havas esőre, a Dunántúlon és a hegyeinkben esetleg hóesésre számíthatunk. Az északkeleti szél időnként megélénkül, de az ország nagyobb részén gyenge marad. A hőmérséklet csúcsértéke mindössze 1 és 6 fok között alakul.

Hajnali negyed ötkor keltem -igen, volt időm negyed kettőtől alukálni kicsit  bee -, ekkor szembesültem azzal, hogy erősen esik a havas eső. Óvatosan kellett közlekednem, mert ezen az autón még nem történt meg a gumik téli változatra való cseréje. De ma kénytelen volt megejteni főnököm...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109428 Dátum: 2018.11.19., 19:43:26 »

Vasárnap reggel változóan felhős lesz az ég, , csapadék nem várható. Az északkeleti irányú szél gyenge marad, a minimum hőmérséklet értékei +1 és -5 fok között alakulnak.
Vasárnap délután a Dunántúlon erősen felhős, másutt közepesen felhős lesz az ég, a keleti területeken várható a legtöbb napsütés. Jelentős mennyiségű csapadék napközben nem várható, helyenként futó zápor, a magasabban fekvő területeken hózápor kialakulhat. Az északkeleti szél jellemzően gyenge marad, a a délutáni csúcsértékek 5 és 8 fok között alakulnak.

Vasárnap szép idő volt, könnyen szaladt az autó. Túl sok fuvar nem volt, azonban a reggeli ellenőrzéskor olajat találtam a hűtővízben, így az autót viszonylag hamar le kellett cseréléni. Azzal viszont annyi probléma volt, hogy az olajnyomás hibajelzője random világítani kezdett, így bizonytalan volt a műszaki állapota. Ezért vasárnap délután öt órára már a harmadik autóban ültem...  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109427 Dátum: 2018.11.19., 06:36:16 »

Hétfőre virradó éjszaka országszerte beborul az ég, így reggel borongós, szürke időre ébredhetünk. Ez alól kivételt jelenthetnek az ország egyes szerencsés (vagy épp szerencsétlen) részei, ahol a hulló csapadék hó formájában érkezik, ezzel átmenetileg fehérré varázsolva a tájat. A borult égből tehát régen tapasztalt jelenség, csapadék is hullik majd, melynek halmazállapota Dunántúlon és hegyeinkben túlnyomórészt hónak ígérkezik, a középső, de mindinkább a keleti tájainkon azonban havas eső, eső is hullhat. Reggelre hólepel vagy vékony hótakaró főként a dunántúli domb- és hegyvidéken alakulhat ki, síkvidéken erre reális esély a nyugati határmentén adódik. Az északkeleti szél inkább csak északkeleten élénkülhet meg időnként, másutt gyenge marad, a minimum-hőmérséklet értékei -2 és +2 fok között alakul.Napközben folytatódik a túlnyomóan erősen felhős vagy borongós, szürke időjárás. A sok felhőhöz pedig csapadék is dukál, igaz általában csak gyenge intenzitású esőre, havas esőre, a Dunántúlon és a hegyeinkben esetleg hóesésre számíthatunk. Az északkeleti szél időnként megélénkül, de az ország nagyobb részén gyenge marad. A hőmérséklet csúcsértéke mindössze 1 és 6 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109426 Dátum: 2018.11.18., 11:57:01 »



                Érccccccssssük?!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109425 Dátum: 2018.11.18., 07:31:25 »


          A döntőt ma  Judd Trump és Ronnie O'Sullivan vívja!(snooker)
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109424 Dátum: 2018.11.18., 06:56:44 »

Vasárnap reggel változóan felhős lesz az ég, , csapadék nem várható. Az északkeleti irányú szél gyenge marad, a minimum hőmérséklet értékei +1 és -5 fok között alakulnak.
Vasárnap délután a Dunántúlon erősen felhős, másutt közepesen felhős lesz az ég, a keleti területeken várható a legtöbb napsütés. Jelentős mennyiségű csapadék napközben nem várható, helyenként futó zápor, a magasabban fekvő területeken hózápor kialakulhat. Az északkeleti szél jellemzően gyenge marad, a a délutáni csúcsértékek 5 és 8 fok között alakulnak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #109423 Dátum: 2018.11.17., 20:12:06 »

Jó estlétet!


E heti tippelések:

Entella – Alessandria : H (hazai győzelem) odds: 1,55
Triestina – Vicenza : D (döntetlen) odds: 2,85
LA Rams – Kansas City Chief félidő/végeredm : H/V (hazai/vendég győzelem odds: 9,5

Az első esemény európai foci,  mégpedig olasz C liga A csoportjának egyik összecsapása. Az eddig 100% Entella fogadja a mögötte egy hellyel lejjebb álló Alessandria csapatát. Persze ez úgy lehet csak, hogy az Entelle eddig csak 4 mérkőzést játszott le, aminek az oka, hogy vitában álltak a szövetséggel, de erről korábban írtam. Az Alessandria eddig 10 meccsen van túl, két ízben tudott nyerni, 6 egálja és 2 veresége van. Olyan igazi „biztosra megyek” csapat. Eddig lőttek 8 gólt, kaptak 9-et. A hazaiak a négy meccsükből mindet nyerték, ők is 8 gólt vágtak, de csak 2-őt kaptak. Én szerintem hozni fogják ezt a meccset is.

A második fogadási esemény szintén olasz C liga, csak annak a B csoportja. A Triestina látja vendégül a Vicenza gárdáját. A hazaiak az első helyen állnak, jelenleg 11 fordulón vannak túl, 6 győzelem, 3 döntetlen és 2 vereség az arányuk az eredményességet illetően. A vendégek a 3 helyen állnak, szintén 11 meccset vívtak meg eddig, de eredményességi mutatójuk 5-4-2. Utoljára ez év októberében állt szemben egymással a két csapat, akkor az olasz kupa küzdelem sorozatban, ám akkor a Vicenza volt a vendéglátó. A végeredmény 2:2 lett és mivel a hosszabbítás sem hozott döntést maradt a 11-esek rúgása, amiben a Vicenza volt a jobb és ők jutottak tovább a következő fordulóba. Minden bizonnyal a Trieszt-i csapat szeretne visszavágni a kupakiesésért, de szerintem a döntetlennél „tovább” nem jutnak.

A harmadik eseményre áthajózunk az Újvilágba, annak is északi területére, az Észak-Amerikai kontinensre, ahol is Californiában, a Los Angeles Rams fogadja a Kansas City Chief együttesét. A két csapat külön konferensziében szerepel, de mindegyik vezeti a saját főcsoportját. Eredményességi mutatójuk is azonos 10 játéknap után 9 győzelem és 1 vereséggel állnak. A hazaiak, a „kosok” csapata két fordulóval ezelőtt, New Orleansban a „szentek” csapatától kapott ki, nem akármilyen küzdelemben 45-35 arányban. A vendégek a Kansasiak, az eddigi egyetlen vereségüket a New England Patriots otthonában szenvedték el, szintén hatalmas csatában 43-40-es arányban. A meccs vége előtt 3 másodperccel még 40-40 volt az állás, de hát a „Pats” volt támadásban és a Chief nem tudta kivédekezni és egy mezőnygóllal alulmaradtak.  Akkor azt a meccset döntetlenre vettem, fogadtam a rendes játékidőre. Most ezt a mérkőzést, bízva a Kansas fiatal gárdájában félidő/ végeredmény vonatkozásában fogadom meg, úgy hogy a félidőben még a Kosok vezetnek, de a végéra a Chief magára talál és hozza a meccset.

Feladtam patent variációban, alaptétnek 100 Ft-t tettem, így a játék 700-ba került.   
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109422 Dátum: 2018.11.17., 15:07:40 »

Megint híresek lettünk...



Kattints a képre!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109421 Dátum: 2018.11.17., 15:03:22 »

A 3. osztályos csemetém ének házi feladata: Bartók és Kodály életét 10 -10 mondatban írják le.  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109420 Dátum: 2018.11.17., 06:37:54 »

Szombat reggel az ország legnagyobb részén gyengén felhős vagy derült lesz az égbolt, délkeleten, keleten lehet kissé több fátyolfelhő az égen. A Kisalföldön és a Dunántúl nyugati részein párássá válik a levegő, foltokban köd képződhet. Az északkeleti szél gyenge vagy mérsékelt marad. A hajnali órákban nagy területen várható fagy, a minimum hőmérséklet értékei –7 és +1 fok között alakul.
Szombaton a déli, délnyugati megyékben megnövekszik a fátyolfelhőzet, másutt viszont csak kevés felhő zavarja a napsütést. Csapadék nem lesz. Az északkeleti, keleti szél többfelé mérsékelt, időnként élénk lesz. A hőmérséklet délutánra 7–8 fok köré emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109419 Dátum: 2018.11.16., 21:53:17 »

Péntek reggel a Dunántúlon gyengén vagy közepesen felhős, az ország más részein derült lesz az ég. A felhősebb nyugati területeken néhol alakulhatnak ki záporok, de számottevő csapadék nem várható. A tartósan derült délkeleti tájakon helyenként párássá válhat a levegő. A Tiszántúlon és a hegyvidéki területeken időnként élénk lökések kísérhetik a szelet, másutt gyenge marad a légmozgás. A hajnal hidegnek ígérkezik, a minimum hőmérséklet értékei -3 és +3 fok között alakulnak.
Péntek délután a több órás napsütés mellett gyengén fátyol-és gomolyfelhős lesz az ég, csapadék nem várható. A mérsékelt északkeleti irányú szelet többfelé kísérhetik élénk, időnként erős lökések. A nappali felmelegedés pár fokot mérséklődik, a délutáni csúcshőmérséklet értékei 8 és 13 fok között alakulnak.

A napos idő ellenére eléggé hideg szél fújt- legalábbis Tapolca-Diszelben a temetőben, ahol ma helyeztük örök nyugalomra ex-anyósomat.
Isten nyugosztalja!
Azzal, hogy elmarta mellőlem a kisebbik lányát, sok embernek tett jót!
Mindjárt ott Van Okszikám, aki szerint mindig ilyen férjet szeretett volna, amilyen én vagyok. Aztán öreg barátom, János bácsi (sajnos már Ő sincs közöttünk), de Okszikám éveken keresztül ápolta. gondozta.
János bácsi felesége, Marika néni, akinek itthon biztosítjuk a nyugodt, békés öreg kort.
Aztán ott van Vityuskám, aki nem veszett el az állami gondozásban, hanem szerető családra talált!
Végül, de nem utolsó sorban én, akinek egy ízig-vérig feleség felesége lett, hamarosan 14. éve immár!
Szóval, mindet összevetve: Köszönöm, Mama!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109418 Dátum: 2018.11.16., 21:47:44 »

Csütörtökön az éjszaka második felében észak-északnyugat felől megnövekszik a felhőzet. Hatására a Dunántúlon és az ország északi, északkeleti felében általában közepesen, másutt gyengén felhős lesz az ég. Csapadék elszórtan a Nyírségben alakulhat ki kisebb eső formájában. Hajnalra a Dunántúlon helyenként párássá, ködössé válik a levegő. Az északi, északnyugati szél általában gyenge marad, viszont a Tiszántúlon mérsékelt alapszélre kell készülnünk, a magasabb térszíneken (Északi-középhegység) élénk, időnként erős széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 1 és 5 fok közé csökken le, de az Északi-középhegység fagyzugosabb helyein akár -1, -2 fok is lehet.
Csütörtök délután A Dunántúlon kelet felől csökken, a Tiszántúlon pedig megnövekszik a felhőzet. A Dunántúlon általában derült vagy gyengén felhős lesz az ég, a Tiszántúlon pedig a változó felhőzet mellett időnként erősebben megnövekedhet a felhőzet. Utóbbi tájakon elszórtan fordulhat elő kisebb eső, záporeső. Az északi szél az Északi-középhegység térségében és a Tiszántúlon sokfelé megélénkül, északkeleten időnként meg is erősödik. Délutánra a hőmérséklet 9 és 13 fok közé emelkedik fel.

Tegnap mindenféle meló volt!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109417 Dátum: 2018.11.16., 07:47:37 »


    De nem 13!
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109416 Dátum: 2018.11.16., 07:43:10 »

Péntek reggel a Dunántúlon gyengén vagy közepesen felhős, az ország más részein derült lesz az ég. A felhősebb nyugati területeken néhol alakulhatnak ki záporok, de számottevő csapadék nem várható. A tartósan derült délkeleti tájakon helyenként párássá válhat a levegő. A Tiszántúlon és a hegyvidéki területeken időnként élénk lökések kísérhetik a szelet, másutt gyenge marad a légmozgás. A hajnal hidegnek ígérkezik, a minimum hőmérséklet értékei -3 és +3 fok között alakulnak.
Péntek délután a több órás napsütés mellett gyengén fátyol-és gomolyfelhős lesz az ég, csapadék nem várható. A mérsékelt északkeleti irányú szelet többfelé kísérhetik élénk, időnként erős lökések. A nappali felmelegedés pár fokot mérséklődik, a délutáni csúcshőmérséklet értékei 8 és 13 fok között alakulnak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109415 Dátum: 2018.11.15., 06:34:49 »

Csütörtökön az éjszaka második felében észak-északnyugat felől megnövekszik a felhőzet. Hatására a Dunántúlon és az ország északi, északkeleti felében általában közepesen, másutt gyengén felhős lesz az ég. Csapadék elszórtan a Nyírségben alakulhat ki kisebb eső formájában. Hajnalra a Dunántúlon helyenként párássá, ködössé válik a levegő. Az északi, északnyugati szél általában gyenge marad, viszont a Tiszántúlon mérsékelt alapszélre kell készülnünk, a magasabb térszíneken (Északi-középhegység) élénk, időnként erős széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 1 és 5 fok közé csökken le, de az Északi-középhegység fagyzugosabb helyein akár -1, -2 fok is lehet.
Csütörtök délután A Dunántúlon kelet felől csökken, a Tiszántúlon pedig megnövekszik a felhőzet. A Dunántúlon általában derült vagy gyengén felhős lesz az ég, a Tiszántúlon pedig a változó felhőzet mellett időnként erősebben megnövekedhet a felhőzet. Utóbbi tájakon elszórtan fordulhat elő kisebb eső, záporeső. Az északi szél az Északi-középhegység térségében és a Tiszántúlon sokfelé megélénkül, északkeleten időnként meg is erősödik. Délutánra a hőmérséklet 9 és 13 fok közé emelkedik fel.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!