Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.17., 05:53:05
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 119 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 304 305 [306] 307 308 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7133217 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105813 Dátum: 2017.01.11., 18:20:41 »

Beugrott, Barátom, az ember nem káptalan, hogy minden az eszébe jusson. Valóban a "bányalég" vagy valami hasonló jelenlétének kimutatására szolgált. Mentségemre szolgáljon, hogy Te is leszel még 82,  Neked is szita lesz az agyad helyén. Tudod, az az anyag, ami mindent átenged, keveset fog fel.  Az a "Marski" az nekem szól ? Értettem, megyek már.  Gyógyulj meg, kivánom.
Gazemberesed.


 yes_yes _cupp

          Nem kukacoskodok, de mint írtam a metán (CH4) kimutatására szolgált és nem a bányalégére. Arra nem volt műszer,se lámpa!
 yes_yes
Naplózva
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105812 Dátum: 2017.01.11., 17:49:50 »

            Angol feltalálójáról (H.Davy) Davy-lámpa volt az eredeti neve.Benzin biztonsági lámpaként használtuk.Nem világításra szolgált.A Metán(CH4)  jelenlétét tudtuk vele kimutatni a modern mérőműszerek kifejlesztése előtt!

        

Beugrott, Barátom, az ember nem káptalan, hogy minden az eszébe jusson. Valóban a "bányalég" vagy valami hasonló jelenlétének kimutatására szolgált. Mentségemre szolgáljon, hogy Te is leszel még 82,  Neked is szita lesz az agyad helyén. Tudod, az az anyag, ami mindent átenged, keveset fog fel.  Az a "Marski" az nekem szól ? Értettem, megyek már.  Gyógyulj meg, kivánom.
Gazemberesed.


 yes_yes _cupp
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105811 Dátum: 2017.01.11., 16:31:36 »

Bocsáss meg, a nevét elfelejtettem, pedig nekem is van egy dísznek tartom. Majd elárulod a nevét.
Gazemberesed.


 _morcos




             Angol feltalálójáról (H.Davy) Davy-lámpa volt az eredeti neve. Benzin biztonsági lámpaként használtuk. Nem világításra szolgált. A Metán(CH4)  jelenlétét tudtuk vele kimutatni a modern mérőműszerek kifejlesztése előtt!

        
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #105810 Dátum: 2017.01.11., 16:03:55 »

           Sosem használtunk Bunzen lámpát a szénbányászatban! _morcos

           
Marski!  vigyor
Naplózva
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105809 Dátum: 2017.01.11., 13:32:43 »

           Sosem használtunk Bunzen lámpát a szénbányászatban! _morcos

           

Bocsáss meg, a nevét elfelejtettem, pedig nekem is van egy dísznek tartom. Majd elárulod a nevét.
Gazemberesed.


 _morcos


Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #105808 Dátum: 2017.01.11., 13:20:54 »

           Saját felelősségre,de így is csak ideiglenesen itthon vagyok!

           Jó szerencsét!

Otthon, otthon, édes otthon!

Jó szerencsét!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105807 Dátum: 2017.01.11., 12:33:26 »

Hol van 100/2?

 shock  shock  shock

           Saját felelősségre, de így is csak ideiglenesen itthon vagyok!

           Jó szerencsét!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105806 Dátum: 2017.01.11., 12:30:43 »

Amikor ezek épültek, közel 100 éve, csak a tömör téglát gyártották, legalább is nálunk.  Ha megnézed a belvárost, rákóczy -t, Körut, lyukas téglát nem igen találsz. Igaz, akkor még a tüzelőanyag nem volt aranyárban, mint ma.  Bezárták  sok szénbányát, mondván, annak füstje mérgezi a levegőt.  Akkor mit csinál a sok vízfejű, ha a gáz fogytán lesz ? Mert erre is számítani kéne, Igaz, Józsikám ? Ujra elővesszük a csákányt, meg a bunzen lámpát és énekeljük a:
" Bányászkislányt, óhajtok én..... De jó, hogy mi már azt nem érjük meg.....

 yes_yes yes_yes uuuhhh fejbever

           Sosem használtunk Bunzen lámpát a szénbányászatban! _morcos

           
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105805 Dátum: 2017.01.11., 12:23:49 »


A 2. évfolyam 97. számában 1991. VII. 31-én megjelent írások
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105804 Dátum: 2017.01.11., 08:56:52 »

Éjjel változóan, délen többnyire erősen felhős idő várható, sőt itt borult körzetek is előfordulhatnak. Főként a déli, délnyugati megyékben hószállingózás, gyenge havazás kialakulhat. A változó irányú szél gyenge marad. Általában -9 és -15 fok közötti legalacsonyabb értékeket mérhetünk, de néhány kevésbé felhős, szélcsendes, illetve hóborította tájon továbbra is lehetnek néhány fokkal alacsonyabb értékek, nagyobb számban a Nyugat-Dunántúlon és a nógrádi medencékben.
Napközben délen is csökken, felszakadozik a felhőzet. Változóan felhős idő várható északon és nyugaton kevesebb, délen, délkeleten valamivel több felhővel. Délelőtt a déli határvidéken még előfordulhat hószállingózás, ezt követően kora estig azonban nem valószínű csapadék. A nyugati, délnyugati szél többnyire gyenge vagy mérsékelt marad, csupán nyugaton, északnyugaton élénkülhet meg a légmozgás. A csúcsértékek 0 és -5 fok körül várhatóak.

Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #105803 Dátum: 2017.01.11., 08:17:45 »

Hol van 100/2?

 shock  shock  shock
Naplózva
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105802 Dátum: 2017.01.10., 16:11:55 »

A tömör tégla  nem a legjobb hőszigetelő és bizony a műanyag ablakok is jobban szigetelnek, mint a dupla (geréb tokos) fa ablakok...  szégyenlem
Az asszonyodnak meg hiába dörzsölöd a fenekét, nem fog gyorsabban főzni...   hahota

Amikor ezek épültek, közel 100 éve, csak a tömör téglát gyártották, legalább is nálunk.  Ha megnézed a belvárost, rákóczy -t, Körut, lyukas téglát nem igen találsz. Igaz, akkor még a tüzelőanyag nem volt aranyárban, mint ma.  Bezárták  sok szénbányát, mondván, annak füstje mérgezi a levegőt.  Akkor mit csinál a sok vízfejű, ha a gáz fogytán lesz ? Mert erre is számítani kéne, Igaz, Józsikám ? Ujra elővesszük a csákányt, meg a bunzen lámpát és énekeljük a:
" Bányászkislányt, óhajtok én..... De jó, hogy mi már azt nem érjük meg.....

 yes_yes yes_yes uuuhhh fejbever
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105801 Dátum: 2017.01.10., 13:42:38 »

Ha különös, kéjes borzongást érzek amikor egy-egy biztosítást felmondhatok az beteges?  shock  H���t  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105800 Dátum: 2017.01.10., 13:41:43 »

Az éjszaka első felében még többhelyütt lesz erősen felhős az ég, és főként az északi és nyugati tájakon hószállingózás, mérsékelt hóesés is előfordulhat. Reggelre az ország nagy részén azonban csökken a felhőzet, számottevő csapadék már nem valószínű. A szél sokat gyengül, iránya fokozatosan keletire, délkeletire fordul. A hőmérséklet igen mélyre, többnyire -9 és -20 fok közé csökken. Az alföldi fagyzugokban és az Északi-középhegység völgyeiben valószínű a leghidegebb, ott ismét előfordulhatnak -20 fok alatti értékek.
Délelőtt még a nyugati megyékben, délután már a déli, délkeleti országrészben valószínű több felhő, de napközben számottevő csapadék nem várható. Az esti órákban a déli tájakon már hószállingózás, kisebb havazás is előfordulhat. A keleti, délkeleti szél a Dunántúlon többször megélénkül, másutt általában gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérséklet csúcsértéke csupán -5, -6 fok körül alakul.

Háááát... a macska majdnem eltört reggel a kanyarban!  shock

Nekem is sikerült egy szimpla elszúrt Rittbergert bemutatnom, aminek a végén fenékkel talajt fogtam, magam alá öntve a baromfinak szánt víz felét... Szerencsére nem ázott át a kabátom: két perc alatt megfagyott rajta a víz!  shock
Így aztán szégyen szemre fordulhattam kettőt!  szégyenlem
Lényeg, hogy kapott enni-inni mindenki és én is túléltem. A kabátom pedig már meg is száradt a kályha mellett.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105799 Dátum: 2017.01.10., 13:38:32 »


Az én lakásom 1926 - ban épült. (Aki ismeri)  50 centis tömör tégla, a nyílászárók nem müa. hanem eredeti fa ajtók, ablakok, minden dupla. Ott nem igen van veszteség. A gáztűzhely lapjain a leves nem akar főni. Dörzsölöm a fenekét, hogy hamarabb forrjon.

 bee bleee _cupp _morcos



A tömör tégla  nem a legjobb hőszigetelő és bizony a műanyag ablakok is jobban szigetelnek, mint a dupla (geréb tokos) fa ablakok...  szégyenlem
Az asszonyodnak meg hiába dörzsölöd a fenekét, nem fog gyorsabban főzni...   hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105798 Dátum: 2017.01.10., 13:36:20 »



Azért én csak becsuknám a nappali ablakát már....   vigyor   vigyor Próbáld meg úgy mérni   uuuhhh 

Bár megjegyzem a faluban nálunk is sokan panaszkodnak a gáz minőségére....  Nálunk nincs vezetékes gáz....Ha lenne, azért bevezettetném. 


A tavalyi telet úgy húztuk a konvektorral, hogy 3,5-en állt. Most, ha nem akarok fázni, 4-re kell tekernem.  robban
Mondanám én, hogy biztosan a hidegek... de nem lenne igaz, hiszen termosztát van benne, s ha a beállított értéket eléri, kikapcsol. De 3 és 4 közötti állapotjában az Istennek sem akart kikapcsolni!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105797 Dátum: 2017.01.10., 13:34:04 »



Valamiféle tésztába, olyan palacsinta jellegűbe hempergette meg az almát, aztán talán olajban kisütöte....A receptet a nemzet gasztronagyasszonyától látta, akinek éppen csak hogy nincsenek szárnyai. Amúgy kedvelem a műsorait...."...aszta ez nagyon finom..." ésatöbbi.
Bár megjegyzem nekem ez a bundásalma nem igazán jött be, de vszeg azért mert az almák túl nagy darabok voltak. Majd megkérdezem a mikéntjét a készítésének.

 köszi_2

Bár nem tudom ki a nagyasszony, de hátha Okszána képben van...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105796 Dátum: 2017.01.10., 13:32:41 »

Jó estlétet!

 A minap, még az ünnepek előtt meglátogattam keresztapámat Körösön. Régen láttam már apám testvérét, van annak már 8 éve is. Éldegélnek öregecskén feleségével, aki tisztességgel ápolja az öreget. Keresztapám 82. esztendejét tapossa, és egy agyvérzés következményeként a jobb oldala erősen lebénult. A beszélgetés és emlékezgetés során fel-felidéződtek régi kis történetek lovakról, a tanyáról, az akkoriban nekem irdatlannak tűnő szőlőholdakról. A vén kun mindig is, ravasz életrevaló emberke volt még most is vág az esze neki. Bár idős korára elherdálta élete vagyoni jellegű kincseinek nagy részit, de az élettapasztalata az megmaradt neki.
Természetesen előkerültek a régi megfakult, vagy már eredetileg is sárgás, fekete-fehér fényképek. Kis méretű fotók, cikk-cakkos szélekkel. Az egyik képnél felkiáltott
– No és tudod-e ki ez? Kérdezte.
A képen egy fiatal fiúcska arcát lehetett látni,  talán 4-6 éves lehetett életkorilag.
–  He?- nógatott.  
Mivel láthatta rajtam, hogy tényleg gőzöm sem volt…kibökte….
– Hát a teknyőtársad, - persze így sem rémlett semmi
– Egy teknyőben fürödtetek..- várakozón nézett rám…– még Lőrincen (Pestszentlőrinc) mikor még ott laktunk – folytatta, majd látta hogy így sem segített folytatta – A Kövér László - és  ahogy kimondta diadalittasan nézett rám.
– Az, a? – kérdeztem, mire ő bólintott.
– bizony fiam az!
– kizártnak tartom, mondtam neki, már csak azért is, mert szerintem nem vagyunk egy korúak, no meg az tutti, hogy nem tűrtem volna meg magam mellett a teknőben
– Nem is tűrted, mondta és teliszájjal nevetni kezdett, úgy ahogy csak az öreg kunok tudnak.
De azért belegondoltam ha megkeresném a Elnök Urat, mármint ha sikerülne ilyenféle pórnépnek mint én a közelibe jutnia, szóval ott és akkor jól meglapogatva a vállait, átölelve hogy kedves teknyőtársam, hogysmint? Az bizonyos, hogy fél percen belül elvinnének….messzire….aztán még a nyilvántartásokból is törölnének végleg, eredetben. Persze azt is tudom, hogy keresztapám emlékezete már mégse a régi. De annyira biztos volt a dolgában, hogy nem volt szívem érveket felsorolni, hogy miért téved. Meg miért is? Örült hogy látott, örültünk, hogy láttuk egymást, mert soha nem tudhatjuk hogy nem-e éppen utoljára.  




Szép napos időt!

Hát... az embert ekkorára már megtréfálja az emlékezete. Álmok tűnnek valónak, s a valóság álomnak. De azért biztos a dolgában.
Ha nem teher neki nagyon, Isten tartsa még sokáig!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105795 Dátum: 2017.01.10., 08:35:04 »

Az éjszaka első felében még többhelyütt lesz erősen felhős az ég, és főként az északi és nyugati tájakon hószállingózás, mérsékelt hóesés is előfordulhat. Reggelre az ország nagy részén azonban csökken a felhőzet, számottevő csapadék már nem valószínű. A szél sokat gyengül, iránya fokozatosan keletire, délkeletire fordul. A hőmérséklet igen mélyre, többnyire -9 és -20 fok közé csökken. Az alföldi fagyzugokban és az Északi-középhegység völgyeiben valószínű a leghidegebb, ott ismét előfordulhatnak -20 fok alatti értékek.
Délelőtt még a nyugati megyékben, délután már a déli, délkeleti országrészben valószínű több felhő, de napközben számottevő csapadék nem várható. Az esti órákban a déli tájakon már hószállingózás, kisebb havazás is előfordulhat. A keleti, délkeleti szél a Dunántúlon többször megélénkül, másutt általában gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérséklet csúcsértéke csupán -5, -6 fok körül alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105794 Dátum: 2017.01.09., 22:08:48 »

Nem butaság az épület szigetelése sem....  H���t


Az én lakásom 1926 - ban épült. (Aki ismeri)  50 centis tömör tégla, a nyílászárók nem müa. hanem eredeti fa ajtók, ablakok, minden dupla. Ott nem igen van veszteség. A gáztűzhely lapjain a leves nem akar főni. Dörzsölöm a fenekét, hogy hamarabb forrjon.

 bee bleee _cupp _morcos

Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Oldalak: 1 ... 304 305 [306] 307 308 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!