Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.15., 22:20:41
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 455 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 297 298 [299] 300 301 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7131580 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105953 Dátum: 2017.02.01., 22:13:05 »


Jó estét!

 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105952 Dátum: 2017.02.01., 21:06:57 »


Jó estlétet!


Ez a mai nap időjárása eléggé katasztrofális volt. Közlekedni sem volt egyszerű, aztán délután óta erre mifelénk egyfolytában esik. A talaj meg még fagyott és kemény, így a leeső csapadék megáll. Gyakorlatilag a ház körül most kisebb tenger van.
Lassan egy hete egy macska "ideszegődött" hozzánk. Kandúr, nagy vörös. Van nyakörve is, egy "ilyen" bolhariasztós műanyag kis nyakörv. Adunk neki enni...meg a szaletli alatt egy kosárba raktam pokrócot is neki.  
 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105951 Dátum: 2017.02.01., 08:21:49 »

Az előttünk álló éjszakán borult lesz az ég, csapadékra országszerte számíthatunk, délnyugaton és északkeleten a legkisebb mennyiségben. Az Északi-középhegységben és Sopron térségében jórészt havazás valószínű, másutt viszont inkább fagyott eső, ónos eső, illetve a Dunántúl déli részén "normál" eső hullhat. A déli és középső országrészben intenzív periódusok is lehetnek a csapadékhullásban, több helyen igen komoly jegesedést okozva. A közlekedés meglehetősen balesetveszélyes lesz az érintett területeken! Eközben az északi megyékben akár 5-15 centiméter vastagságú friss hóréteg alakulhat ki. A délies vagy keleties szél többnyire gyenge marad, élénk széllökések elsősorban a Dél-Alföldön kísérhetik a légmozgást. A hőmérséklet az éjszaka folyamán az ország nagy részén alig csökken, stagnál vagy kissé emelkedik, reggel általában -4 és +3 fok közötti értékeket mérhetünk; továbbra is az Északi-középhegység térségében és tágabb előterében, valamint északnyugaton valószínű a leghidegebb. Kevéssel fagypont fölötti értékek a Dél-Dunántúlon és az Alföld déli részén lehetnek nagyobb területen jellemzőek.
Szerdán napközben folytatódik a csapadékos idő, de valamelyest gyengül az intenzitása. Délelőtt az Északi-középhegységben még havazás lesz jellemző, később ez a csapadékforma a legészakibb határvidékre szorul vissza, átadva helyét az ónos esőnek. A középhegység déli előterében szintén ónos eső, a déli országrészben eső várható. Nyugaton egy-egy zápor sem zárható ki. A délies vagy keleties szél jobbára gyenge marad, leginkább a Mecsek északi előterében lehetnek élénk széllökések. A legmagasabb hőmérséklet általában -2 és +4 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105950 Dátum: 2017.02.01., 07:06:50 »


A 2. évfolyam 103. számában 1991. VIII. 9-én megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105949 Dátum: 2017.01.31., 22:59:54 »

Jó estét!

Ma a temetéssel kapcsolatos dolgokat és a gyermek ruhácskáinak, játékainak és egyéb kincsecskéinek elhozatalával voltunk elfoglalva. Az időközben rákezdő ónos eső alaposan próbára tett, főleg azért, mert a Kórházból gyalog kellett mennem, mivel a villamosok lefagyás miatt nem közlekedtek...
Aztán hazafelé... szóval korántsem volt leányálom!
Holnap elviszem a gyermek és anyukája iratait a gyámügyre, majd meglátogatjuk az új iskolát. Ma már beszéltünk az osztályfőnökkel és kölcsönösen szimpatikusok voltak egymásnak!  _lov_

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105948 Dátum: 2017.01.31., 07:23:04 »

Keddre virradó éjszaka folytatódik a nagyrészt borongós, párás, ködös idő, helyenként zúzmara-lerakódással, hószállingózással vagy ónos szitálással fűszerezve. Az északi országrészben gyenge havazás is kialakulhat. A keleti, délkeleti szél általában gyenge marad, inkább csak a Dél-Alföldön és a Kisalföldön élénkülhet meg időnként. A minimum-hőmérséklet általában -6 és -13 fok között alakul, de az Alföld középső tájain és az Északi-középhegység völgyeiben ennél hidegebb is lehet.
Túlnyomóan borult lesz az ég országunk felett, legfeljebb kezdetben a keleti, északkeleti tájakon lehet valamivel kevesebb felhő az égen. A délutáni órákban egyre többfelé alakul ki kisebb csapadék: az északi területeken jobbára havazás, dél felé haladva egyre inkább fagyott eső, ónos eső lehet a jellemző. A délkeleti szél az északkeleti országrész kivételével időnként megélénkül, a Dél-Alföldön és a Kisalföldön lehetnek leggyakoribbak az élénk lökések. A hőmérséklet csúcsértéke általában 0 és -5 fok között alakul, de a déli tájakon helyenként fagypont fölé emelkedhet a hőmérséklet, Az Alföld középső területein és az Északi-középhegység térségében valószínű a leghidegebb idő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105947 Dátum: 2017.01.30., 08:12:42 »

Az esti, éjszakai órákban azokon a területeken, ahol délután a napsütés élvezhették az ott élők, ismét gyors hőmérsékletcsökkenés és - különösen az Észak-Alföldön - zúzmarás köd kialakulása számíthatunk. Délelőtt a legmagasabb hegycsúcsokat leszámítva mindenütt a ködfelhőzet és a zúzmarás köd lesz meghatározó. A hőmérsékleti eloszlás hasonló lesz az eddigi éjszakákhoz, azaz a hőmérsékleti szempontból már jó ideje külön életet élő északi megyékben lesz a legzordabb a reggel. A Sajó és a Hernád völgyében -21; -23 fokos minimum-érték valószínű. Másutt -8 és -18 fok közötti minimumokat mérhetünk. A Dunántúlon lesz kevésbé zord az éjjel. Számottevő légmozgás nem lesz.
A délutáni órákban az ország nagy részén a ködfelhőzet és a magasabb térszíneket érintő zúzmarás köd lesz az úr. Napsütésre síkvidéken a Dél-Alföldön és a Kisalföldön mutatkozik számottevő esély. A borult helyeken hószállingózás, szitálás továbbra is előfordul. A derült országrészben többfelé erősen párás lesz a levegő. Az általában gyenge délkeleti szél csak a Fertő-tó vidékén, illetve a Dél-Alföldön élénkülhet meg kissé. Északkeleten nagy területen szélcsendes marad az idő. A legkevésbé hideg órákra -7 és +1 fok közé emelkedik a hőmérő higanyszála. A leghidegebb az északkeleti erősen párás, ködös vidékeken lesz. Kevéssel fagypont feletti értékek délkeleten, valamint a Dunántúli-középhegységben fordulhatnak elő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105946 Dátum: 2017.01.30., 07:02:45 »


A 2. évfolyam 102. számában 1991. VIII. 8-án megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105945 Dátum: 2017.01.29., 20:46:19 »

Iskola miképp lesz neki megoldva? Vagy még nem jár?

Jó estét!

De már komoly elsős legény!
Most két napig nem megy. Reményeim szerint holnap megkapjuk az ideiglenes határozatot, azzal kedden elhozom Pestről az iskolalátogatásiját. Közben előkészítem az itteni fogadását, és szerdán megkezdjük a suli folytatását.
Úgy érezzük, jobbat teszünk neki, ha lefoglaljuk.

Ma például vásároltunk, hóembert építettünk, hógolyóztunk, valamint bent játszottunk.

Nagyon ki volt éhezve a közös játékra! Sajnos anyujával nem sokat tudott az utóbbi időben játszani!
 S�r
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105944 Dátum: 2017.01.29., 08:46:38 »

Jó estét!

Hét esztendős.
Ma túlestünk a nehéz beszélgetésen. Döbbenet volt! Hosszú, mély hallgatás, néhány könnycsepp. Ez a pici ember olyan rengeteg halállal találkozott már, hogy látszatra nem taglózta le a dolog.
Alattomos módon szinte azonnal beültettem az autóba és elmentünk Vecsésre.
Délelőtt kicsit hócsatáztunk, meg játszottunk, aminek következtében hamar átázott a kis kötött kesztyűje és a bakancsa. Gyorsan bementünk Vecsésem az első boltba, és hógolyózós kesztyűt, bélelt gumicsizmácskát, meleg zoknikát és figurás papucsot vettem neki. Ez után elmentünk a Mekibe is... Itthon derült ki, hogy soha nem volt még neki ilyen papucsa! Ráadásul, mivel holnap este kicsit sokan leszünk (jönnek haza Komámék), ezért vettem egy kinyitható vendégágyat is. Vitya azonnal lecsapott rá, hogy ezt szeretné, ha övé lenne. Hát legyen! (Én tudom, hogy amióta ismerem, azóta neki sosem volt saját ágya. Még ennek a kis vendégágynak is örült. Azt mondta, hogy most ugyan nagyon rossz, de mégis boldog és, hogy mi akkor most egy család vagyunk! No nekem nagyon nehezemre esett, hogy időben kiszaladjak a konyhába, mert sürgős dolgom van ott...


Iskola miképp lesz neki megoldva? Vagy még nem jár?
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105943 Dátum: 2017.01.29., 08:14:45 »

Vasárnapra virradó éjszaka továbbra is a rétegfelhőzet lesz az úr az ország felett, csak a magasabb hegyeken, illetve síkvidéken kisebb körzetekben lehet kevesebb felhő az égen. Többfelé lesz párás a levegő, elszórtan zúzmarás köd is képződik. Helyenként továbbra is előfordulhat hószállingózás, gyenge havazás. A keleties szél gyenge lesz, de több helyen várható szélcsend is . A hőmérséklet kora reggelre többnyire -11 és -5 fok közé csökken, de ahol felszakad a felhőzet és hó borítja a tájat, ott néhány fokkal hidegebb is lehet.
Vasárnap folytatódik a nagyrészt erősen felhős vagy borult, északon több helyen párás időjárás. Nagyobb eséllyel a délkeleti, déli határvidéken, illetve a Dunántúli-középhegység térségében szakadozhat fel a felhőzet. A borult tájakon továbbra is kialakulhat hószállingózás, kisebb havazás. A változó irányú légmozgás gyenge marad, több helyen napközben is szélcsend valószínű. A legmagasabb hőmérséklet eléri majd a -5, 0 fokot. A párás északi területeken viszont jó eséllyel marad -5 fok alatt napközben is a nappali csúcs.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105942 Dátum: 2017.01.28., 21:26:27 »

Éjjel az ország nagyobb részén borult, párás, több helyen ködös időre készülhetünk, melyet zúzmaraképződés is kísérhet. Egy-két helyen előfordulhat ónos szitálás vagy hószállingózás, illetve lokálisan - elsősorban ipari területek környezetében - akár gyenge havazás is. A keleties légmozgás többnyire gyenge marad, csupán északnyugaton élénkülhet meg kissé a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában -6 és -11 fok között alakul, de a vastagon havas észak-alföldi és északi-középhegységi területeken ennél több fokkal hidegebb is
Szombaton elsősorban a Dunántúl nyugati és északi területein változóan felhős, többé-kevésbé napos időre számíthatunk. Az ország nagyobb részén azonban általában borongós, rétegfelhős, párás időre van kilátás. Néhány helyen tartósan megmaradhat a ködtakaró is. A déli, délkeleti szél északnyugaton többfelé megélénkül, máshol viszont jellemzően gyenge marad a keleties szél. A csúcshőmérsékletek a naposabb tájakon néhány fokkal fagypont felett alakulnak, a borongós, ködös területeken azonban mindössze -1 és -6 fok közötti legmagasabb értékeket mérhetünk csak.

Ma kora délelőtt Vityával közösen törtük kicsit  a jeget a ház előtt. Ez után megpróbáltunk hógolyózni, meg próbálkoztunk a hóember építéssel is, de annyira hideg volt (- 8 oC délben!  shock ), hogy nem tapadt a hó, így csupán hóesést játszottunk egy rövid ideig, amíg át nem ázott kesztyű... Az új már nem fog átázni!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105941 Dátum: 2017.01.28., 21:22:44 »

Így van, Barátom !
Én a Gyömrői telkemet ár alatt hirdettem október elején, Karácsonykor már ki is volt fizetve, minden aláírva.  Csak sajnos, egy olyan szivarnak adtam el, aki (nem Te) mindent kivág és gyógynövény termesztéssel fog foglalkozni. A szívem megszakad. 350 liter mustom lett, Gazembervérből, csemege szőlő is rengeteg, 28 gyümölcsfa, az egyik kiwiről 253 darabot
szedtem le, a másikat ott hagytam neki. Egy zsák mogyoró, fél zsák mandula, 150 tő eper,
Nem beszélve a 25 tő tearózsáról, mind más színü.
Ilyen az élet, ha én is többért hirdetem, évekig várhattam volna vevőre.




Látod, már nem volt hiába az ingatlanos iskola!  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105940 Dátum: 2017.01.28., 21:10:14 »



Jó estlétet!


Mennyi idős a gyermek?  
Bár teljesen mindegy, mert ettől függetlenül is minden elismerésem és tiszteletem a tietek. Természetesen részvétem az elvesztett barát miatt is.
A gyámhivatallal, illetve a gyermekvédelmi szolgálatokkal a tavalyi év vége során volt alkalmam összefutni egy munka során.
A Dunántúl egyik megyéjében volt egy kis megbízásom, aminek a rövid lényege az volt, hogy egy különváló házaspár tagjai között merült fel vita a gyermek-/ek elhelyezése miatt. Az egyik fél jogi képviselője kért fel bizonyos adatok és információk felkutatására és egyéb a hivatallal kapcsolatos munkák elvégzésére.  Megmondom őszintén én egy megyén belül is, két járás között is igen nagy eltéréseket tapasztaltam a szolgálatok és a hivatalokk hozzáállása között. A pénteki nappal, vagy pénteki napokkal kapcsolatos véleményeddel egyetértek. Amúgy néha azon is elgondolkoztam, hogy alapvetően a törvények jók….de többször észrevettem, hogy néhány előadó nem elég felkészült, vagy inkább nem mer önállóan intézkedni, vagy csak akár érdemi javaslatot tenni a döntésre jogosult vezető irányába.
Amúgy a múlt héten kaptam a telefont, hogy sikerült a második gyermeket is elhelyezni a megbízóm által képviselt házastársnál. Ennek nagyon örültem, mert döbbenetes viszonyokat láttam és legszívesebben magam kaptam volna fel gyermeket és vittem volna el másik félhez. Nem tudtam megérteni, hogy a hivatalban nem látják és érzik, hogy a gyermeknek nem csak az egészséges fejlődése, hanem a fejlődése is konkrét veszélyben van/volt. Természetesen megértettem azt, hogy az íróasztalnál  nehéz meghozni a döntést, hiszen mindegyik fél a maga igazát hangoztatja….de azért vannak lehetőségek.


Jó estét!

Hét esztendős.
Ma túlestünk a nehéz beszélgetésen. Döbbenet volt! Hosszú, mély hallgatás, néhány könnycsepp. Ez a pici ember olyan rengeteg halállal találkozott már, hogy látszatra nem taglózta le a dolog.
Alattomos módon szinte azonnal beültettem az autóba és elmentünk Vecsésre.
Délelőtt kicsit hócsatáztunk, meg játszottunk, aminek következtében hamar átázott a kis kötött kesztyűje és a bakancsa. Gyorsan bementünk Vecsésem az első boltba, és hógolyózós kesztyűt, bélelt gumicsizmácskát, meleg zoknikát és figurás papucsot vettem neki. Ez után elmentünk a Mekibe is... Itthon derült ki, hogy soha nem volt még neki ilyen papucsa! Ráadásul, mivel holnap este kicsit sokan leszünk (jönnek haza Komámék), ezért vettem egy kinyitható vendégágyat is. Vitya azonnal lecsapott rá, hogy ezt szeretné, ha övé lenne. Hát legyen! (Én tudom, hogy amióta ismerem, azóta neki sosem volt saját ágya. Még ennek a kis vendégágynak is örült. Azt mondta, hogy most ugyan nagyon rossz, de mégis boldog és, hogy mi akkor most egy család vagyunk! No nekem nagyon nehezemre esett, hogy időben kiszaladjak a konyhába, mert sürgős dolgom van ott...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105939 Dátum: 2017.01.28., 12:10:17 »

Jó napokat!


Tegnap nem írtam le az e heti tippjeimet. Most ezt valamennyire pótolom az alábbiakban:

 


A meccsek, európai foci, az első kettő spanyol első liga, a harmadik meccs olasz seria A. 
Az első találkozón, szerintem a kis baszk csapat meglepi a fővárosi gárdát, amely nagy küzdelemben van a dobogóra való felkapaszkodásért.
A második mérkőzésen, ha a Sevilla bajnoki babérokra törekszik, akkor nyernie kell.

Az utolsó meccs tippelésénél, bízok a Crotone gárdájában most már győzniük kell, mert ha nem akkor készülhetnek a következő bajnoki évben a B ligára.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105938 Dátum: 2017.01.28., 09:04:18 »

Éjjel az ország nagyobb részén borult, párás, több helyen ködös időre készülhetünk, melyet zúzmaraképződés is kísérhet. Egy-két helyen előfordulhat ónos szitálás vagy hószállingózás, illetve lokálisan - elsősorban ipari területek környezetében - akár gyenge havazás is. A keleties légmozgás többnyire gyenge marad, csupán északnyugaton élénkülhet meg kissé a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában -6 és -11 fok között alakul, de a vastagon havas észak-alföldi és északi-középhegységi területeken ennél több fokkal hidegebb is
Szombaton elsősorban a Dunántúl nyugati és északi területein változóan felhős, többé-kevésbé napos időre számíthatunk. Az ország nagyobb részén azonban általában borongós, rétegfelhős, párás időre van kilátás. Néhány helyen tartósan megmaradhat a ködtakaró is. A déli, délkeleti szél északnyugaton többfelé megélénkül, máshol viszont jellemzően gyenge marad a keleties szél. A csúcshőmérsékletek a naposabb tájakon néhány fokkal fagypont felett alakulnak, a borongós, ködös területeken azonban mindössze -1 és -6 fok közötti legmagasabb értékeket mérhetünk csak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105937 Dátum: 2017.01.27., 22:21:11 »

Jó estét!

Ami megvalósult:
- Gyámhivatal
- gyerek elhozatala Pestről. Ez egyszerűbb volt, mint gondoltam! Viktor szívesen jött. A neheze majd ez után lesz... holnap.
A hivatalban ugyanis annyira elment az idő, hogy csak nagyon későn értünk haza. A doktornő azt tanácsolta, hogy ennyire későn már ne zaklassuk fel, holnap 4  után, de még 6 előtt (nem értem, de fűzött hozzá némi magyarázatot)
Aki próbált már pénteken munkára fogni hivatalt, az tudja, hogy ez nem annyira 1xű feladat...
Gyakorlatilag ha azt teszik, amit az elején kértem, már régen túl lennénk mindenen, de az Ifjú Titán ráadásul okos és alapos.... következésképpen hétfőn végzik el azt, amit ma simán megtehettek volna!  robban
Na mindegy, lényeg, hogy Viktor itt szuszókál már Okszána mellett!  _lov_

A hivatali eljárás hétfőn veszi kezdetét egy helyszínin szemlével. Ez után születik egy ideglenes elhelyezési határozat (mindegy, hogy a gyerek anyukája azt nyilatkozta, hogy ő ezt így szeretné....  robban ), amit felülvizsgálatra a gyermek állandó lakcíme szerinti gyámhivatal fog lefolytatni (naná, hogy világvége sarkon jobbra...).
Szóval a legfontosabb dolog megvan és ez a lényeg! A többit majd a Jóisten rendezi!  _lov_



Jó estlétet!


Mennyi idős a gyermek?   
Bár teljesen mindegy, mert ettől függetlenül is minden elismerésem és tiszteletem a tietek. Természetesen részvétem az elvesztett barát miatt is.
A gyámhivatallal, illetve a gyermekvédelmi szolgálatokkal a tavalyi év vége során volt alkalmam összefutni egy munka során.
A Dunántúl egyik megyéjében volt egy kis megbízásom, aminek a rövid lényege az volt, hogy egy különváló házaspár tagjai között merült fel vita a gyermek-/ek elhelyezése miatt. Az egyik fél jogi képviselője kért fel bizonyos adatok és információk felkutatására és egyéb a hivatallal kapcsolatos munkák elvégzésére.  Megmondom őszintén én egy megyén belül is, két járás között is igen nagy eltéréseket tapasztaltam a szolgálatok és a hivatalokk hozzáállása között. A pénteki nappal, vagy pénteki napokkal kapcsolatos véleményeddel egyetértek. Amúgy néha azon is elgondolkoztam, hogy alapvetően a törvények jók….de többször észrevettem, hogy néhány előadó nem elég felkészült, vagy inkább nem mer önállóan intézkedni, vagy csak akár érdemi javaslatot tenni a döntésre jogosult vezető irányába.
Amúgy a múlt héten kaptam a telefont, hogy sikerült a második gyermeket is elhelyezni a megbízóm által képviselt házastársnál. Ennek nagyon örültem, mert döbbenetes viszonyokat láttam és legszívesebben magam kaptam volna fel gyermeket és vittem volna el másik félhez. Nem tudtam megérteni, hogy a hivatalban nem látják és érzik, hogy a gyermeknek nem csak az egészséges fejlődése, hanem a fejlődése is konkrét veszélyben van/volt. Természetesen megértettem azt, hogy az íróasztalnál  nehéz meghozni a döntést, hiszen mindegyik fél a maga igazát hangoztatja….de azért vannak lehetőségek.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105936 Dátum: 2017.01.27., 21:36:28 »

Mai napi program:
- gyámhivatal
- iskola
- Budapest (elhozni Viktort és a kis motyójának egy részét, amit tömegközlekedve normálisan lehet vinni a Köki-ig)
A legnehezeb majd az lesz, hogy megmondani Neki a történteket...  siros_2
Isten adjon erőt a mai naphoz mindannyiunknak!

Jó estét!

Ami megvalósult:
- Gyámhivatal
- gyerek elhozatala Pestről. Ez egyszerűbb volt, mint gondoltam! Viktor szívesen jött. A neheze majd ez után lesz... holnap.
A hivatalban ugyanis annyira elment az idő, hogy csak nagyon későn értünk haza. A doktornő azt tanácsolta, hogy ennyire későn már ne zaklassuk fel, holnap 4  után, de még 6 előtt (nem értem, de fűzött hozzá némi magyarázatot)
Aki próbált már pénteken munkára fogni hivatalt, az tudja, hogy ez nem annyira 1xű feladat...
Gyakorlatilag ha azt teszik, amit az elején kértem, már régen túl lennénk mindenen, de az Ifjú Titán ráadásul okos és alapos.... következésképpen hétfőn végzik el azt, amit ma simán megtehettek volna!  robban
Na mindegy, lényeg, hogy Viktor itt szuszókál már Okszána mellett!  _lov_

A hivatali eljárás hétfőn veszi kezdetét egy helyszínin szemlével. Ez után születik egy ideglenes elhelyezési határozat (mindegy, hogy a gyerek anyukája azt nyilatkozta, hogy ő ezt így szeretné....  robban ), amit felülvizsgálatra a gyermek állandó lakcíme szerinti gyámhivatal fog lefolytatni (naná, hogy világvége sarkon jobbra...).
Szóval a legfontosabb dolog megvan és ez a lényeg! A többit majd a Jóisten rendezi!  _lov_
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105935 Dátum: 2017.01.27., 07:28:14 »

Éjszaka az ország nyugati felén ismét záródik a rétegfelhőzet, ezzel szemben a középső és keleti területeken derült, gyengén felhős marad az ég. A derült tájakon helyenként zúzmarás köd képződik. A Dunántúlon gyenge délkeleti szél fúj majd, az Alföldön nagy területen szélcsendes lesz az éjszaka. A legalacsonyabb hőmérséklet -5 és -18 fok között valószínű. Északnyugaton, nyugaton lesz a kevésbé hideg, a zord fagyok pedig az északi hegyvidék, illetve az Észak-Alföld hóval fedett tájait jellemzik majd.
Napközben a nyugati országrészben csökken, szakadozik az alacsony szintű felhőzet, és a Dunántúlon is mind több helyen kisüt a nap. A nyugati határ környezetében azonban egész nap borult marad az ég. A Duna vonalától keletre napos-párás időre van kilátás, az éjszaka képződött zúzmarás köd helyenként megmaradhat. A Dunántúlon gyenge szél fúj majd délies irányból, a Kisalföld nyugati részén egy-egy élénk széllökés előfordulhat. A Dunától keletre nagy területen továbbra is szélcsendes idő lesz. A legmagasabb hőmérséklet tág határok, -8 és +2 fok között szóródik. Keleti tájainkon lesz a leghűvösebb, míg a Dunántúlon 0 fok körül, kevéssel a felett alakul a hőmérséklet legmagasabb értéke.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105934 Dátum: 2017.01.27., 07:25:44 »

Mai napi program:
- gyámhivatal
- iskola
- Budapest (elhozni Viktort és a kis motyójának egy részét, amit tömegközlekedve normálisan lehet vinni a Köki-ig)
A legnehezeeb majd az lesz, hogy megmondani Neki a történteket...  siros_2
Isten adjon erőt a mai naphoz mindannyiunknak!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 297 298 [299] 300 301 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!