Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.16., 20:47:01
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 150 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 3543 3544 [3545] 3546 3547 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7132522 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41033 Dátum: 2011.02.15., 11:16:56 »


              Vágom!!!!!




                  kicsi taps bleee

Hova?  zizi

Én a pongyola és szleng fogalmazás elől úgy szoktam megszökni, hogy pontosan azt értem, amit mond, és nem azt, amit gondol.
A beszélőt "sírba kergetem" vele, de hasznosnak szokott bizonyulni!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41032 Dátum: 2011.02.15., 11:13:13 »

...és hát ígyen jutottunk el a link és lájkolástól a Magyarország történetéhez...ezen már majdnem Einstein -i hisz a gondolatok sebessége igencsak veri a fényét...és tömegileg is alig ütöm a 90-et ...)))(((( hosszú sóhaj..lehetnék inkább 78...

Én verem az 50-et, de szívesebben lennék harminc valamennyi (persze ezzel a tapasztalattal, mert nem szeretném ugyanazokat a hibákat elkövetni, szívesebben keresnék másokat!)  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41031 Dátum: 2011.02.15., 11:11:44 »

Tanult kollégám az [img tag utáni width=... szabályzó részre gondolt, melyben meg tudta volna adni, hogy a kép kisebb méretben jelenjen meg.

Akkó mé' nem eztet írta?  uuuhhh
Amúgy+ ottan van az, csak keresni kő!  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #41030 Dátum: 2011.02.15., 11:10:48 »

Nem hiszem, hogy a nyelvi hagyományok megőrzéséhez az az út vezet, hogy befogadjuk a nyelvünkbe a szlenget, az idegen származású szavakat!
Talán pont azért a leginkább érthető az ősi nyelv, mert meg tudtuk őrizni a gyökereit. A szleng viszont sokszor köznapi szavakat ruház fel teljesen más értelemmel. Pl. a "zsír" szó jelentése is egészen elváltozott a szlengben. Tény, hogy ez legalább valamiféle módon megtartotta a logikai kötődését az eredeti szóhoz, de akkor is mást jelent!
A mai ember számára igencsak jól érthető a halotti beszéd, hiszen minden szava, kevéske változtatással a mai nyelvben is előfordul.
Ám ha utódaink úgy ezer év múlva (ha még létezni fog a világ és a különféle nyelvek!) rálelnek egy olyan írásra, hogy "lezsíroztam a Góréval a holnapi szabit", bizony nem fogják tudni, miről is van itt szó! Ha megnézed, köznapi értelemben véve teljességgel értelmetlen a mondta!
Én nem ezt akarnám örökül hagyni dédunokáimnak, szépunokáimnak!


              Vágom!!!!!




                  kicsi taps bleee
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41029 Dátum: 2011.02.15., 11:10:19 »

Ehyetértek Aki- veled, de.... én csak a nyelv képlékenységére utaltam és el sem gondolnád, hogy mennyi szó, vagy kifejezés, amit használunk ilyen-olyan esetekben, hova és merre vezethető-ek vissza.
Én csak arra gondolok, hogy gyerek voltam még és volt egy idegen szavak szótára c-ű könyvünk ( mielőtt valaki lecsapná, volt több könyvünk is, bár megj-em ez igen hasznos kiadvány volt) Szóval abban sok olyan szót találtam amit használtunk, amelynek eredete megdöbbentő volt számomra - akkoriban -

Ez igaz.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #41028 Dátum: 2011.02.15., 11:07:42 »

He?
Mirű beszész a szájaddal?  shock

Tanult kollégám az [img tag utáni width=... szabályzó részre gondolt, melyben meg tudta volna adni, hogy a kép kisebb méretben jelenjen meg.
Magyarázat: Mivel a kép nem lépte túl az alapbeállításnál maximált megjelentethető méretet, nem jelent meg a szabályzó rész.

Egyébként úgy tudom képet ritkán törlünk, inkább a méretigazítás lehetőségével szoktunk élni.
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #41027 Dátum: 2011.02.15., 11:07:28 »

Ehyetértek Aki- veled, de.... én csak a nyelv képlékenységére utaltam és el sem gondolnád, hogy mennyi szó, vagy kifejezés, amit használunk ilyen-olyan esetekben, hova és merre vezethető-ek vissza.
Én csak arra gondolok, hogy gyerek voltam még és volt egy idegen szavak szótára c-ű könyvünk ( mielőtt valaki lecsapná, volt több könyvünk is, bár megj-em ez igen hasznos kiadvány volt) Szóval abban sok olyan szót találtam amit használtunk, amelynek eredete megdöbbentő volt számomra - akkoriban -

...és hát ígyen jutottunk el a link és lájkolástól a Magyarország történetéhez...ezen már majdnem Einstein -i hisz a gondolatok sebessége igencsak veri a fényét...és tömegileg is alig ütöm a 90-et ...)))(((( hosszú sóhaj..lehetnék inkább 78...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41026 Dátum: 2011.02.15., 10:59:40 »

...és ha már itt tartunk, a minap néztem a televizióban a "Magyarország története" c-ű műsort (az első vetítést is nagyjából néztem, de most tudatosan megakarom nézni ) szóval ebben egyik részben volt szó a hallotti beszédről. Ehhez kapcsolódan a narrátor megjegyezte, hogy más nyelvekhez képest, az ősi magyar nyelv és nyelvhasználat, fordulatok még mindig érthetőbbek a jelen magyarjai számára, mint bármely más nyelv esetében a hasonló korú nyelvszövegek érthetősége az azon nyelv művelői és használói számára.
...és a fentieket minden szélsőséges nemzeti és egyéb nyakatekert eszme nélkül írtam le. Mert hogy ez egy jó dolog...és lehet hogy ilyen forumok is segítik ezt - persze mi ezt nem érzékeljük, csak távoli utódaink majdan.

Nem hiszem, hogy a nyelvi hagyományok megőrzéséhez az az út vezet, hogy befogadjuk a nyelvünkbe a szlenget, az idegen származású szavakat!
Talán pont azért a leginkább érthető az ősi nyelv, mert meg tudtuk őrizni a gyökereit. A szleng viszont sokszor köznapi szavakat ruház fel teljesen más értelemmel. Pl. a "zsír" szó jelentése is egészen elváltozott a szlengben. Tény, hogy ez legalább valamiféle módon megtartotta a logikai kötődését az eredeti szóhoz, de akkor is mást jelent!
A mai ember számára igencsak jól érthető a halotti beszéd, hiszen minden szava, kevéske változtatással a mai nyelvben is előfordul.
Ám ha utódaink úgy ezer év múlva (ha még létezni fog a világ és a különféle nyelvek!) rálelnek egy olyan írásra, hogy "lezsíroztam a Góréval a holnapi szabit", bizony nem fogják tudni, miről is van itt szó! Ha megnézed, köznapi értelemben véve teljességgel értelmetlen a mondta!
Én nem ezt akarnám örökül hagyni dédunokáimnak, szépunokáimnak!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #41025 Dátum: 2011.02.15., 10:48:19 »

táncika
No, akkor magam is jól(?) fejtettem meg a rövidítések egy részét.
Ne menjünk bele. Nem szeretném megtanulni. Sem most, sem később.
Lehet, hogy bizonyos társadalmi közegben ez "alapműveltség", én szeretném elkerülni ezt a közeget  szégyenlem

Ehyetértek Aki- veled, de.... én csak a nyelv képlékenységére utaltam és el sem gondolnád, hogy mennyi szó, vagy kifejezés, amit használunk ilyen-olyan esetekben, hova és merre vezethető-ek vissza.
Én csak arra gondolok, hogy gyerek voltam még és volt egy idegen szavak szótára c-ű könyvünk ( mielőtt valaki lecsapná, volt több könyvünk is, bár megj-em ez igen hasznos kiadvány volt) Szóval abban sok olyan szót találtam amit használtunk, amelynek eredete megdöbbentő volt számomra - akkoriban -
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #41024 Dátum: 2011.02.15., 10:43:05 »

háááát

© Szabó Edina, 2008
ISBN 978-963-473-104-7
ISSN 1417-7730
  "...A joggal hiánypótlóként aposztrofált művek sorát  ....
A "link" szó jelentése: lánc. ....

...és ha már itt tartunk, a minap néztem a televizióban a "Magyarország története" c-ű műsort (az első vetítést is nagyjából néztem, de most tudatosan megakarom nézni ) szóval ebben egyik részben volt szó a hallotti beszédről. Ehhez kapcsolódan a narrátor megjegyezte, hogy más nyelvekhez képest, az ősi magyar nyelv és nyelvhasználat, fordulatok még mindig érthetőbbek a jelen magyarjai számára, mint bármely más nyelv esetében a hasonló korú nyelvszövegek érthetősége az azon nyelv mostani művelői és használói számára.
...és a fentieket minden szélsőséges nemzeti és egyéb nyakatekert eszme nélkül írtam le. Mert hogy ez egy jó dolog...és lehet hogy ilyen forumok is segítik ezt - persze mi ezt nem érzékeljük, csak távoli utódaink majdan.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41023 Dátum: 2011.02.15., 10:41:35 »

...

Tehát az általános szótári értelmezés alapján - csak próbálok következtetni - pl. fn - főnén, mn - melléknév, avagy gyak - gyakran használt, ritk - ritkán használt, 

...

szerintem a többi kif. érthető a köznyelvből is.
Mielőtt valaki megsértődne, én csak a fogalom többes jelentését jeleztem....

....

 táncika
No, akkor magam is jól(?) fejtettem meg a rövidítések egy részét.
Ne menjünk bele. Nem szeretném megtanulni. Sem most, sem később.
Lehet, hogy bizonyos társadalmi közegben ez "alapműveltség", én szeretném elkerülni ezt a közeget  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #41022 Dátum: 2011.02.15., 10:33:06 »

Némi szómagyarázatra azért szorulnék a magyarázó rész rövidítésit illetően....  szégyenlem

háááát

© Szabó Edina, 2008
ISBN 978-963-473-104-7
ISSN 1417-7730
  "...A joggal hiánypótlóként aposztrofált művek sorát immár Szabó Edina munkája,
A magyar börtönszleng szótára (BörtSzl.) is gazdagítja. A szerző egy rendkívül
gazdag nyelvi réteg gyümölcseit szemezgeti, téve mindezt érdemi elődök
nélkül.
Furcsa, valahol játékrontó dolog egy lényegéből adódóan titkosabb nyelvet
külső szereplőként (nem az adott világ részeként) megismerni, sőt: azt kiszolgáltatni
a nyilvánosságnak. Szabó Edina ráadásul mindezt rendkívüli alapossággal
teszi. Hatalmas anyagot gyűjtött össze, melyet szótárszerűen tár az olvasók elé, a
kísérő tanulmányban pedig a nyelvészeti elemzés mellett nem mulasztja el, hogy
gondosan megismertessen bennünket e nyelvezet társadalmi beágyazottságával
is.
..."

Tehát az általános szótári értelmezés alapján - csak próbálok következtetni - pl. fn - főnén, mn - melléknév, avagy gyak - gyakran használt, ritk - ritkán használt, 

kanyhaló : fn és mn ritk Hazug, hazudós
(ember); kanyhalló. [?X cig. kanjhi ’tyúk’
(Vek. 89) + -blo (melléknévképző, vö. Hutterer–
Mészáros 1967: 21): ’csirkefogó’
(tkp. ’tyúkos’)].
kanyhalós fn és mn ritk Hazug, hazudós
(ember); kanyhalló.
kanyhalózik tn ige ritk Hazudik; kamuzik.
kanyhi fn ritk Tyúk. tavuk. [X

fleós  :fn és mn gyak 1. Hamis, hazug,
sunyi, nem egyenes, jellemtelen (ember);


kajmár fn 1. gyak Erőszakoskodó, verekedős
ember. — állat, balhés, bevállalós,
bruszli, bunyós, busman, cinkes, filléres,
hippi, izomkodó, jó gyerek, kajak(
ember), kajakos, kajmán, kannibál,
kóbifickó, kutya1, link, márázkodó, menőerő,
menősködő, parazita, pitbull,
rambó, terminátor, ütőképes, vandálkodó,
vandamm, vérszívó, zorálós.



szerintem a többi kif. érthető a köznyelvből is.
Mielőtt valaki megsértődne, én csak a fogalom többes jelentését jeleztem....

mert hát az aktuális és értelmezhető jelentéls valahol alább azaz itt lehet :
link (URL) A link az a hosszabb-rövidebb Internet cím, ami ami egy dokumentum, kép, file, program stb. pontos helyét határozza meg az Interneten. Rákattintva, vagy a böngészőprogram címsorába beírva (location) az Internet egy meghatározott pontján "találjuk magunkat".
A "link" szó jelentése: lánc.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41021 Dátum: 2011.02.15., 09:58:09 »


ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ  én még a rossz könyveket is elolvasom (gonosz, (gonosz (gonosz)))) és  Kacsint Kacsint
na de viccet félretéve , értem, akkor a lájkolás ellentéte lehet a "linkelés" mint fogalom, vagy lehet hogy ez ugyanaz, hiszen aki lájkol, az akár linkelhet is úgy pestiesen....hiszen a rosznyelvek szerint a link :

akár

linkóci mn ritk Nem megbízható. (szlenszótár alapján)

avagy :

link mn és fn 1. gyak Megbízhatatlan
(ember), szélhámos. — avétos, flehós, fleós,
pulos, simlis. 2. ritk Hazudós (fogvatartott);
kanyhalló. 3. ritk Erőszakos (ember);
kajmár. [X ném. tny. link ’hamis, gyanús,
kétes, rossz’ X ném. link ’bal’ (TESz. II,
773)].  (Szabó Edina szlenszótárai alapján)
 


Némi szómagyarázatra azért szorulnék a magyarázó rész rövidítésit illetően....  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41020 Dátum: 2011.02.15., 09:56:01 »

Al Kapone mindig is ilyen figyelmetlen volt.

Gondolod Ő lehetett ott?
Ha figyelmetlen, akkor nem jó maffiózónak!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41019 Dátum: 2011.02.15., 09:54:56 »

    Most látom,hogy még semmit sem csináltam és van +1-em!

    Azt más teszi!Aha!!!

    Miben voltam olyan jó,mi tetszett?

     Azt hiszem Csuhás és Szürketestvér rátapintott az érzékeny pontra!

        yes_yes

Innen kiderül, hogy az ember milyen ritkán tudja, melyik szavával, mondatával, leírt  gondolatával milyen érzést kelt másokban!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41018 Dátum: 2011.02.15., 09:53:24 »

Igen, de a lájkolás csak a pozitív visszacsatolás lehetőségét kínálja, ott nincs lehurrogás, és ez óriási különbség.
Én még emlékszem mennyire inspirálóan hatott, amikor azt láttam, hogy az irodalmi kuckómba tett valamiket több mint százszor megnézték. Azt nem tudom mi lett volna, ha ott is ilyen karma módra lehet tetszést nyilvánítani, és kapok egy pár negatívat.

Vannak helyek, ahova nem szabad negatív irányú megszólalási lehetőséget engedni!
Ilyen az irodalmi rovat, a galéria, vagy bármi olyan, ami alkotó szellemet kíván. Az ember az "alkotását", mégha reálisan értékeli saját magát, akkor is, érő kritikákkal szemben sokkal érzékenyebb, és egy rossz pillanatban, vagy bunkó módon megfogalmazott kritika egy jó fejlődési irányt követő művésznek egy életre elveheti a kedvét az alkotástól, ezáltal sok embert foszthat meg nagyszerű élményektől!
Én egy-egy művészi alkotás esetén sose mondom azt, hogy ez "sz@r", vagy "kár volt az anyagért", legfeljebb annyit, hogy "nekem nem tetszik", vagy engem "nem ragadott meg", vagy "nem értem a mondanivalóját".
Szóval rengeteg bunkó ember van, és nekik nem szabad teret engedni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41017 Dátum: 2011.02.15., 09:46:24 »


Egyetértek és mellé tenném, hogy nekem ez  Nagytaps2, vagy  köszi_2, vagy _cupp, vagy yes_yes, de még ez is  fejbever jobban teccik.
Főképp azé' írom a fentieket, met hát én még messze vagyok az 500 beszólástól, vigyor vigyor 
Amúgy az a karmajel lehetőség, illetve annak "megütése" az olyan mint a lájkolás ?






Hasonló, csak ott egy-egy interakciót értékelsz, és ez ott is jelenik meg mellette, itt viszont hiába értékelsz egy produkciót, összességében mutat egy értéket.

Én azt hiszem, alapvetően nem sok értelme van a dolognak.
Az, hogy bekapcsoltam, inkább kíváncsiságomnak köszönhető. Egyrészt nem tudtam, hogyan működik, másrészt nem tudtam, mit fogtok hozzá szólni.

Ha úgy gondoljátok, ki is lehet kapcsolni.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41016 Dátum: 2011.02.15., 09:41:14 »

Ha az ember meglát a neve mellett egy értékelést, akkor talán van valamennyi késztetése, hogy az minél jobb legyen. Viszont ez a funkció nem az egyes írásokat értékeli, nincs benne megfogalmazva, hogy kinek mi miért tetszett, vagy éppen nem tetszett. Mindenkinek a szavazata egyet ér. És persze az értékelés azok véleménye alapján születik, akik használják, vagy szívesen használják ezt a funkciót.
Túl nagy jelentőséget nem szabad neki tulajdonítani, sem a pozitív, sem a negatív tartományba szereplő számok láttán.

És nehogy nekem a végén még valaki elkedvetlenedjen, ha a neve mellett sok negatív értékelést lát, és ezért abbahagyja az írást!

Szerintem nincs olyan közöttünk aki csupa "lehurrog"ást érdemelne, mindenkinek vannak jó írásai!
...mondjuk majdnem mindenkinek....  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41015 Dátum: 2011.02.15., 09:39:14 »

Vigyázz!
Egyszer írtam ilyet, és jelentős sértődés lett a vége.
                                _morcos fejbever _morcos

De nem nekem!
Azt hiszem....
Már örexem!
Szemüveg nélkül nem találom meg, hova tettem a szemüvegemet!  uuuhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41014 Dátum: 2011.02.15., 09:37:22 »

         Ki kér hecsedli teát!Most azt készítek!

        Jó reggelt!

                    bee

Ha már gyümölcs, én ebben is a fekete ribizlit szeretem!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 3543 3544 [3545] 3546 3547 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!