Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.17., 22:36:12
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 371 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 660 661 [662] 663 664 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7134421 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #98693 Dátum: 2015.05.24., 20:19:04 »

A RAM bőségesen elég, nekem a cégnél 1 GB RAM-mal és Xubuntuval gyönyörűen ketyeg a kis Fujitsu Siemens laptop.
Dual proci – elégséges. Még Pentium 4-gyel is használnak általam telepített gépeket.
A videokártyát kitárgyaltuk. Kicsit kell hegeszteni, de jó lesz.
A merevlemez is bőven elég, akár a 110 GB-on is kényelmesen elleszünk.
[Ezt az elsődleges meg másodlagos merevlemezt egyelőre nem értem. (Most két merevlemez van, vagy egy merevlemezen két partíció?) Egy picit majd körül kell járnunk a témát, ha ott tartunk.
(Lehet, hogy van egy 30 GB-os partíció, amin a Vista recovery van? Én most erre tippelek. Azonban erre a kérdésre most nem kell válaszolj, majd ha már be tudsz bootolni a telepítőről, körülnézünk a merevlemezen... Szépen linuxos módra.  Kacsint)
De ne szaladjunk előre, ez majd a negyedik lépés lesz, most még az elsőnél tartunk.]
Kell neked egy telepítő.
Letöltöd, kiírod, vagy küldjek? (Ha az utóbbi, akkor kérek privátban egy postázási címet! Sajnos posta már csak kedden lesz, most ünnepek jönnek.)

(Talán AKI... nem fog meglepődni, délután már megírtam egy Lubuntu 14.04.2 desktop i386 telepítőlemezt.  Vigyorog )




Jó estlétet!

Végül is....hm...őőőő igen....na valahogy...na ja.... szóval
régebben amikor egyszer a gép virusos lett akkor eljutottam azt hiszem az F12-ig....ahol furcsa táblázatok voltak meg boot és egyebek...valószínű hogy igényt fogok tartani a  lemezre.. ám...elébb aztat kell tisztáznom, hogy a gép dvd cd olvasója, írója mennyire jól működik. Talán emlékszel régen pár éve írtam róla, hogy nehezen akarja olvasni a dolgokat. Akkoriban Ket...- aki amúgy nem tudom merre jár - szóval akkoriban még ő vele eszmét cserélgettünk a CD tisztító lemez hasznosságáról, vagy épp haszontalanságáról.  Ez most azért is merült fel hirtelenjében...mivel ahogy a gép visszakerült átakartam írni róla pár dolgot DVD lemezre aztán miután nem sikerült CD lemezre ám az se jött össze. Noha azt írta ki a "Néro" aki nem cézár, hogy befejezve mármint a kiírások....aztán semmi. Szóval megprób álok pár dvd és cd lemezt olvastatni... Jobb lett volna az USB....mert az viszont működik ez biztos....mivel a lemezírás sikertelensége után ahhoz folyamodtam.


Amúgy izgalmas dolog ez az egész...nagyon kezdi birizgálni a fantáziámat. főképp úgy hogy visszakaptam ezt a gépet - noha nem úgy adtam oda, hogy visszavárom - és így talán - persze akár távfelügyelettel is - de talán belemélyedhetnék kicsit jobban a virtuál világba.  Mert bizony bármennyire is szeretek fát vágni és rakodni is....azért a jövő útja már meg van szabva...*




* nem rég láttam egy ismeretterjesztő filmet egyik adón...a lényege az hogy ha az emberiség még él pár száz évet lehet el kell azon gondolkozni hogy mi módon tudunk a földön kívül is életet teremteni és megélni.... ...és annyi bizonyos hogy fatutajokon ez nem fog menni....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98692 Dátum: 2015.05.24., 18:08:40 »

Történt tegnap, hogy megkeresett egy vevő, bajok vannak a Windowszal.
Hívta a PC doktort, de az azt mondta neki, ilyen piti ügyekkel nem foglalkozik, és hát én olyan nemtomminek nézek ki, szóval, ha lennék olyan kedves és elmennék és megnézném...
Persze leszek. A szatócs, ha tud, mindent megold.
Azóta már hozott papírt hibaüzenetről (amikor az e-mailben kattint a hivatkozásra, akkor jön ez, ... az Office Segéd tojt be), meg hogy a telefonról a képek a gépre hogyan...?

És akkor jöjjön a fogadásos rész:

Mi lesz ennek a vége?
Sima Windows rendbetétel, és oktatás. (V) (6)
Szabad szoftver(ek) telepítése a hibásan működő kereskedelmiek helyére és oktatás. (D) (1,1)
Linux telepítése Windows mellé és oktatás. (H) (1,8)



Döntetlen lett.  vigyor Azok nyertek tehát, akik a középső lehetőségre fogadtak.
A Chrome helyett kaptak Firefoxot, a sérült MS Office helyett LibreOffice-t, megtanultak a telefonról fényképet másolni a számítógépre, úgyhogy nagyon elégedettek voltak.
Ősrégi IBM 1,3 GHz-es procival és 256 MB RAM-mal, 20 GB HDD-vel.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98691 Dátum: 2015.05.24., 16:11:29 »



       Már van!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98690 Dátum: 2015.05.24., 15:17:50 »



 Nincs Időkép!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98689 Dátum: 2015.05.24., 15:16:41 »

        Nagyon jó! Nagytaps2
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98688 Dátum: 2015.05.24., 15:09:04 »

Pont ilyen feketére már azt hiszem telepítettem. Nem mindegy a színe!
Az ujjlenyomat jobban látszik rajta, úgyhogy le kell takarítani, mielőtt visszaadod a gazdájának, ha telepítés közben volt oldalas-zsíros kovászosubival...  vigyor

      hahota  Nagytaps2 hahota
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98687 Dátum: 2015.05.24., 14:49:03 »

Beszélő kutya.

https://www.youtube.com/watch?v=1inR2b7PS5M#t=261
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98686 Dátum: 2015.05.24., 11:04:53 »


Itt meg süt a napocska  kicsi taps

Szintén.
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #98685 Dátum: 2015.05.24., 10:36:12 »



Itt meg süt a napocska  kicsi taps
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98684 Dátum: 2015.05.24., 10:04:47 »


 shock

Máris?He??

Persze, tegnap összekészültem a mai gépvizitre.
Nem tudom milyen gép, milyen oprendszer.
Csak annyi biztos, hogy internetkapcsolat van.

Warezolni nem vagyok hajlandó, meglátjuk hogy áll a Win, mi van hozzá.
Ha megvannak a felhasználónevek és jelszavak, a telepítőjének hiánya esetén is ki lehet váltani a sérült levelező alkalmazást szabad forráskódúra.
 
Viszek:
néhány üres lemezt, hátha kell adatmentést csinálni,
egy 10.000 XP driver DVD-t,
pendrive-ot sok üres hellyel és néhány Windows-takarító program és a Comodo (AKI...  ajánlásával  Kacsint) .exe fájljaival,
egy Ubuntu 14.04 amd64 telepítő pendrive-ot,
egy pendrive-ot valamelyik i386-os *buntu telepítőjével megírva (nem emlékszem már melyik  vigyor ),
Xubuntu 12.04 i386 telepítő DVD-t,
és akkor már írtam egy Lubuntu 14.04 i386 telepítő DVD-t is, a tokban elfér.

Ha kell Szürketesónak, akkor kedden elküldöm neki.

Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98683 Dátum: 2015.05.24., 09:41:03 »

Na ez az igazán fontos információ!  hahota

Pont ilyen feketére már azt hiszem telepítettem. Nem mindegy a színe!
Az ujjlenyomat jobban látszik rajta, úgyhogy le kell takarítani, mielőtt visszaadod a gazdájának, ha telepítés közben volt oldalas-zsíros kovászosubival...  vigyor
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #98682 Dátum: 2015.05.24., 09:23:02 »

Éjszaka eleinte országszerte csökken a felhőzet, azonban a Tiszántúl északi felén, majd az Északi-középhegység térségében zivatarok még előfordulhatnak. A hajnali óráktól a Nyugat-Dunántúlon is felhőzet-növekedés kezdődik, de ott csak elvétve fordulhat elő a határ közelében kisebb csapadék. A kevésbé felhős területeken erősen párássá válik a levegő, helyenként ködfoltok is képződhetnek. Jobbára gyenge lesz az északnyugati, északi szél, csupán az Alpokalján, illetve északkeleten lehet egy-egy élénk széllökés. A legalacsonyabb hőmérséklet 10 és 14 fok között valószínű.
A néhány órás napsütés mellett erőteljes gomolyfelhő-képződés várható. Különösen a Tiszántúlon lesz sok felhő. Ott, valamint az Északi-középhegység térségében többfelé lesz zápor, zivatar, helyenként akár heves zivatar is. Zivatarok emellett kisebb valószínűséggel bárhol előfordulhatnak az országban. Az északnyugati, északi szél a Nyugat-Dunántúlon és északkeleten gyakran megélénkül, máshol mérsékelt lesz. Még mindig éles lesz a hőmérsékleti kontraszt a nyugati és a keleti tájak között. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 20 és 25 fok között alakul, de a Nyugat-Dunántúlon továbbra is csak kevéssel emelkedik 15 fok fölé a hőmérő higanyszála. A Tiszántúlon ezzel szemben helyenként a 25 fokot is meghaladja majd a csúcshőmérséklet.

Itt reggel ötkor akkora köd fogadott, hogy majdnem nekimentem a terasz oszlopának...
Aztán szemetel valami... vagy eső, vagy a köd szitál.
Minden esetre szedtem némi füvet (nem olyat, te!) a tyúkoknak, és megkapáltam egy sort, hogy szó ne érje a ház elejét...
Most ismét itt vagyok, és robotolok, hogy a webáruház mihamarabb teljes gőzzel működhessen!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #98681 Dátum: 2015.05.24., 09:19:33 »

Szia!
Jól érzed, Isten ments beírni, az ilyesmit másolni és beilleszteni (CtrL+C; Ctrl+V) kell.
Gondolhatod, hogy én sem gépeltem végig.  Vigyorog


Ej, ej, de ellustultál!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #98680 Dátum: 2015.05.24., 09:18:57 »

Ennyi mindent beírni? Mintha Kínai lenne. Ránéztem és még a betűk idegenek.
Egy jó lehetőség hogy ne hibázzon a használó lehet Ctel C -vel másolni.

Abban az esetben igen, ha a parancssor eleje és vége is megvan... különben lesz némi keveredés...  H���t H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #98679 Dátum: 2015.05.24., 09:17:05 »

A RAM bőségesen elég, nekem a cégnél 1 GB RAM-mal és Xubuntuval gyönyörűen ketyeg a kis Fujitsu Siemens laptop.
Dual proci – elégséges. Még Pentium 4-gyel is használnak általam telepített gépeket.
A videokártyát kitárgyaltuk. Kicsit kell hegeszteni, de jó lesz.
A merevlemez is bőven elég, akár a 110 GB-on is kényelmesen elleszünk.
[Ezt az elsődleges meg másodlagos merevlemezt egyelőre nem értem. (Most két merevlemez van, vagy egy merevlemezen két partíció?) Egy picit majd körül kell járnunk a témát, ha ott tartunk.
(Lehet, hogy van egy 30 GB-os partíció, amin a Vista recovery van? Én most erre tippelek. Azonban erre a kérdésre most nem kell válaszolj, majd ha már be tudsz bootolni a telepítőről, körülnézünk a merevlemezen... Szépen linuxos módra.  Kacsint)
De ne szaladjunk előre, ez majd a negyedik lépés lesz, most még az elsőnél tartunk.]
Kell neked egy telepítő.
Letöltöd, kiírod, vagy küldjek? (Ha az utóbbi, akkor kérek privátban egy postázási címet! Sajnos posta már csak kedden lesz, most ünnepek jönnek.)

(Talán AKI... nem fog meglepődni, délután már megírtam egy Lubuntu 14.04.2 desktop i386 telepítőlemezt.  Vigyorog )



 shock

Máris?He??
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #98678 Dátum: 2015.05.24., 09:13:09 »


Jó estlétet!


Szóval a gép

Fujitsu Esprimo mobile V5535
RAM : 1,789 MB
Intelpentium Dual CPU T2370
videokártya SiS Mirage3
elsődleges merevlemez 30 GB
összes merevlemez 149 GB


   ja és fekete   vigyor

Na ez az igazán fontos információ!  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98677 Dátum: 2015.05.24., 08:16:46 »

Hasonló távsegítségem nekem is van. "TeamViewer"  belépni a másik gépébe és egérrel mindent meglehet oldani.

Ez az alkalmazás használható Linux alól is, bár én egy kicsit fázok tőle, biztonsági kockázatnak tartom, mert ha én át tudom venni általa valaki gépe felett a hatalmat, akkor más is. Ezért én igazából senkinek nem javaslom (bár lehet az a kétségbeesett helyzet), inkább a Skype, ott csak a képernyőjének képét ossza  meg a másik fél, de minden folyamatnak részese, az összes változást ő hajtja végre, így hát vétójoga van és még közben észrevétlen tanul is.

Linuxon nagyszerűen lehet boldogulni a parancsok kimeneteik oda-vissza másolgatásával, és esetleg a képernyőképek küldözgetésével. Rendkívül kis adatforgalommal jár, a felek gépeinek nem kell egyszerre bekapcsolva lennie, a megoldásba több segítő is részt tud venni, és ha mindez egy honlapon történik, akkor a többiek számára is sokáig megtalálható marad. Így találhattam meg én is Szürketesó gépéhez az xorg.conf fájlt 25 másodperc alatt.

Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #98676 Dátum: 2015.05.24., 06:03:13 »

Éjszaka eleinte országszerte csökken a felhőzet, azonban a Tiszántúl északi felén, majd az Északi-középhegység térségében zivatarok még előfordulhatnak. A hajnali óráktól a Nyugat-Dunántúlon is felhőzet-növekedés kezdődik, de ott csak elvétve fordulhat elő a határ közelében kisebb csapadék. A kevésbé felhős területeken erősen párássá válik a levegő, helyenként ködfoltok is képződhetnek. Jobbára gyenge lesz az északnyugati, északi szél, csupán az Alpokalján, illetve északkeleten lehet egy-egy élénk széllökés. A legalacsonyabb hőmérséklet 10 és 14 fok között valószínű.
A néhány órás napsütés mellett erőteljes gomolyfelhő-képződés várható. Különösen a Tiszántúlon lesz sok felhő. Ott, valamint az Északi-középhegység térségében többfelé lesz zápor, zivatar, helyenként akár heves zivatar is. Zivatarok emellett kisebb valószínűséggel bárhol előfordulhatnak az országban. Az északnyugati, északi szél a Nyugat-Dunántúlon és északkeleten gyakran megélénkül, máshol mérsékelt lesz. Még mindig éles lesz a hőmérsékleti kontraszt a nyugati és a keleti tájak között. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 20 és 25 fok között alakul, de a Nyugat-Dunántúlon továbbra is csak kevéssel emelkedik 15 fok fölé a hőmérő higanyszála. A Tiszántúlon ezzel szemben helyenként a 25 fokot is meghaladja majd a csúcshőmérséklet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98675 Dátum: 2015.05.24., 05:54:29 »

Nem dőltem el mint a gyárkémény. Én sem hiszek ilyesmiben, de igaz. Valami érdekes fikai vagy minek mondjam kísérletet találtam. Világos plafonra néztem és 30X50 cm nagyságú ugyan ez a kép jelent meg a plafonon szinesben.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98674 Dátum: 2015.05.24., 04:25:34 »

Dehogy vagyok zseni. Nincs is szükség rá, hogy megtanuljam fejből. Az /etc/X11 könyvtárba kell bemásolni majd az xorg.conf nevű fájlt, aminek ez kell legyen a tartalma.
Nem nehéz.
Lehet csinálni úgy is, hogy nyit az ember egy sima szövegszerkesztőt, bemásolja be az a tartalmat, aztán elmenti xorg.conf néven.
Utána fogja és bemásolja az etc könyvtáron belüli X11 könyvtárba. Ennyi az egész.
Még úgy is lehet, ha nagyon ki akarom szolgálni Szürketesót, hogy én elkészítem ezt az xorg.conf fájlt, feltöltöm a tárhelyemre, és megírom itt Szürketesónak a két parancsot, amivel a helyére kerül.
Akkor csak két sort kell másolnia, a két parancsot.
De ez még arrébb van, előbb még el kell jutnunk a telepítésig.
Hasonló távsegítségem nekem is van. "TeamViewer"  belépni a másik gépébe és egérrel mindent meglehet oldani.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Oldalak: 1 ... 660 661 [662] 663 664 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!