Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.20., 21:29:28
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 287 288 [289] 290 291 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7138776 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #106154 Dátum: 2017.03.11., 20:57:33 »

Jó estlétet!



Az e heti tippelések:


Real Sociedad - Atletico Bilbao : H (hazai győzelem) odds: 2,1
Sassuolo - Bologna : D (döntetlen) odds: 3,15
Inter - Atalanta : D (döntetlen) odds : 3,3


Az első esemény spanyol LaLigai küzdelem és foci. Baszk helyosztó, ugyanis mind a két csapat baszkföldi.... Jelenleg a hazaiak állnak jobb pozícióban a bajnokságban, mégpedig az 5. helyen. A vendégek a 7. létrafokon ácsorognak felülről számolva. A reálnak az 5. hely - ha meg tudja őrizni a bajnokság végéig - az európai kupákban való indulást is jelenti. A Bilbao 7 ponttal van lemaradva tőle, igaz a 6. helytől csak 4 pont választja el. Kétségkívül nagy küzdelem lesz és szerintem a hazaiak szeretnék megőrizni a jelenlegi helyezésüket, sőt talán szeretnének eggyel feljebb kapaszkodni. Előttük a Atletico Madrid áll csupán csak 1 pontocskával.  Tippem hazai győzelem.

Második esemény olasz A liga (foci) a 12. helyen álló Sassuolo csapata fogadja a 16. fokon ve szteglő Bologna gárdáját. Igaz, hogy az olasz A liga 20 csapatos és az utolsó 3 kieseik, ám a vendégeknek ha nagyjából hopzzák a kötelezőket, akkor nem kell tartania a kieséstől. Az első kieső helytől 13 pontra vannak. A hazaiak sem igazán tudnak feljebb kapaszkodni, igaz alulról támadja a Cagliari és a Genoa is, de azok idegenben játszanak. Szerintem a fentiek rányomják bélyegüket a találkozóra, amely minden bizonnyal küzdelmes lesz, de a vége döntetlenre alakul.

A harmadik meccs is olasz A liga és foci, az Inter látja vendégül az Atalanta csapatát. A tét nem kicsi, a vendégek jelenleg a 5 helyen, míg a hazaiak mögöttük közvetlenül egy ponttal elmaradva a 6. pozicióban állnak. Az olasz bajnokságból az első 5 csapat kijut a nemzetközi, európai kupaporondra, és nagy szó minden bajnokságban. Így minden bizonnyal nagy csata lesz ez a mérkőzés. Amelyik csapat győz az lényegében majdnem dupla pontot érő győzelmet szerez a másikkal szemben. Így szerintem az izgalmas csata végén döntetlen eredmény fog születni, azaz nem itt dől el az 5. hely, vagy akár jobb helyezés sorsa.

A fentieket megjátszom patent variésönbe, azaz ha valamelyik meccs bejön akkor már nyerek valamit. Alaptétnek 80 Ft-t teszek meg, így a játék 560 Ft-ba kerül.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106153 Dátum: 2017.03.11., 08:19:49 »

Szombatra virradó éjszaka mindenütt megszűnik a csapadék, és észak felől fokozatosan csökken a felhőzet. Reggel már csak a Tiszántúlon élők ébredhetnek majd erősebben felhős időre. Valamelyest mérséklődik az északi szél, de még továbbra is sokfelé számíthatunk erős széllökésekre. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire 0 és +5 fok között alakul, de az északi országrész kevésbé szeles tájain (Dunakanyar völgyei, Nógrád megye, Borsod megye nyugati része) gyenge fagy is várható.
Szombaton napközben keleten is csökken a felhőzet, délután azonban északnyugatról ismét egy kiterjedtebb felhőmező éri el az országot. Emellett pedig mérsékelt gomolyfelhő-képződés is várható, így sehol sem lesz zavartalan a napsütés. Estig nem kell csapadékra számítani, éjszaka viszont északnyugaton, északon helyenként előfordulhat gyenge eső, zápor. Az ország középső sávját leszámítva még többfelé élénk, az Észak-Dunántúlon és a Tiszántúlon időnként erős lesz az északias irányú légmozgás. A hőmérséklet délután általában 10 fok köré emelkedik majd.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #106152 Dátum: 2017.03.10., 23:36:24 »

Jó estlétet!


Ma Dunán onnan volt dolgom és hazafelé beugrottam Pentelén az egyik nagy-nagy barkácsáruházba. Megnéztem mennyi be kerülnek az oszloptartó vasak (horganyzott és egyebek) meg akkor vettem még két zsák padlopont, a terasz aljzat kiegyenlítéshez. Gondoltam veszek pár facsavart is....de megmondom őszintén drágállottam.
Kifelé a parkolóban miközben pakoltam be az autóba a padlopon (aljazkiegyenlitő) zsákokat....(25 kg) megállt mellettem egy sötét autó... Kiszólt egy fickó a vezetőülésről, a letekert ablakon keresztül, valami német és balkáni nyelv  keveréken. A lényege az volt, hogy milyen messze van Bp...az autópályán.... Gőzöm sincs, de én is a keverék nyelven mondtam, hogy kb. 80 km... A fickó köszönte, meg halandzsázott, hogy Dr. Papp Lajos meg konferencia.... aztán elhajtott, illetve csak félreállt. Ahogy pakolgatok megjelent mellettem és kezembe akart nyomni mindenféle brossurákat souvenír   rikoltások közepette.... Aztán elrohant majd visszatért mindenféle dobozokkal..., majd még egy nagy dobozzal, hogy vegyem meg....Abban a dobozban valamiféle edények lehettek...Erősködött, hogy csak nézzem meg.....Nagyon nehezn tudtam lerázni és elhessegetni, csak "czurikk a ge-c-z-ibe innen, vagy letolom a torkodon a padloponos zsákot...." felszólítás után volt csak hajlandó távozni... felmarkolta  a dobozait és visszaült a távolabb álló autójába. Azt nem láttam hátul ültek-e mert a hátsó front le volt sötétítve ablakügyileg....a rendszáma az svájci fennhatóságot jelzett. Nem tudom mi hatotta meg, hogy elkotródott, a fenyegető pillantásaim, vagy a közönyöm az árukészlete után, vagy a padlopon említése, összeadva a csomagtartó oldalában levő nagy kerékkulcs jelenlétével.
Egy a lényeg, ügyes fickó volt...legalábbis a kapcsolatfelvétel megkezdésével....elterelő hadművelet, érdeklődés egy útirány után, aztán felemlegetése egy híresebb embernek és hozzá kapcsolható eseménynek... aztán a souvenír trükközés és bele utána a közepibe....

 Szóval legyünk azért óvatosak....
Nekem is járt közben a tekintetem nem bukkan-e fel valaki osonva a kocsim mellett....hogy abból a kevésből is elemeljen valamit akár...de vszeg nem ez volt a cél, hanem hogy jól le húzzon a "vásárlás" során...akár egy jól becsomagolt vasdarabokkal....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106151 Dátum: 2017.03.10., 22:05:16 »

         R O'Sulivan  3 - 5  J.Trump

Tegnap este az utolsó negyed órát kaptam el. Meg nem mondom, kik játszottak (azt hiszem az egyik Fu volt, vagy valahogy így, lényeg, hogy kínai srác), de az angol nevű fiú feladta a végén, amit nem is csodálok.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106150 Dátum: 2017.03.10., 22:02:46 »


Bné már akkor azon háborgott, hogy nem válaszolnak neki.
Nos, ez az új trend. Aki keresett már munkát, adott be önéletrajzot és hallotta, hogy „Majd értesítjük!”, az nagyon jól tudja, hogy ha kell, akkor szólnak, ha nem felelt meg, vagy nem őt választották, akkor hiába is várja a telefon, vagy email értesítést, mert többet nem foglalkoznak vele!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106149 Dátum: 2017.03.10., 21:57:26 »

Holnap a szokásos Ormos intézeti látogatás lesz... Már csak két kezelés van hátra. Persze majd meglátjuk, hogy elég-e.

Jó estét!

Megvolt. Mármint a kezelés.

Utána bementünk vásárolni és vettünk egy magnólia fát.

A hétvégén, ha lesz rá energiám és lehetőségem, át fogom rakni a Szürketestvértől kapott nádat is, mert ahol jelenleg van, ott terasz lesz.

Ezen kívül egy bokor kerül szétültetésre, mert az pedig az útban van.
Szép lesz, ha készen lesz!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106148 Dátum: 2017.03.10., 10:01:27 »

Éjjel egy hidegfront éri el hazánkat, emiatt nyugat felől fokozatosan megnövekszik a felhőzet és az esti óráktól előbb a Dunántúlon, hajnalban már a középső tájakon is egyre többfelé alakul ki eső vagy zápor. Egy-két helyen akár zivatar is előfordulhat. Az eleinte gyenge, változó irányú szél hajnaltól a Dunántúlon már északira, északnyugatira fordul és többfelé megerősödik, péntek reggel néhol egy-egy viharos széllökés is előfordulhat már. 1 és 6 fok közé hűl a levegő, északkeleten azonban egy-két fagyzugos helyen gyenge fagy is elképzelhető.
Pénteken napközben marad a sok felhő hazánk felett, csak rövid időszakokra bukkanhat elő a nap. Délelőtt még a Dunától keletre többfelé lehet eső, majd napközben szórványosan alakulhatnak ki záporok, nagyobb számban a Dunántúlon. Az északi, északnyugati szelet sokfelé kísérhetik erős, a Dunántúlon viharos széllökések, északkeleten azonban csak a késő délutáni órákban várható a légmozgás szignifikáns erősödése. Többnyire 7 és 12 fok közé emelkedik a hőmérő higanyszála.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106147 Dátum: 2017.03.10., 07:06:57 »

A 2. évfolyam 118. számában 1991. IX. 6-án megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106146 Dátum: 2017.03.09., 20:30:41 »

Holnap a szokásos Ormos intézeti látogatás lesz... Már csak két kezelés van hátra. Persze majd meglátjuk, hogy elég-e.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106145 Dátum: 2017.03.09., 20:29:25 »

Az esti órákban eleinte még csökken a felhőzet, de éjszaka északnyugat felől egy frontnak köszönhetően újból befelhősödik az ég, reggel már csak a déli és keleti tájakon lesz szakadozottabb a felhőtakaró, másutt túlnyomóan felhős, borús idő várható. Északon, északnyugaton kisebb eső előfordulhat. Jelentős légmozgás nem valószínű, a nyugatias szél mindenütt gyenge marad. A reggeli órákban az északnyugati megyékben már előfordulhat kisebb eső, zápor. Jobbára 1 és 6 fok közé hűl a levegő a hajnali-reggeli órákra.
Sok lesz országunk felett a felhő, csapadékhullás főként az ország északi felén és a Tiszántúl északi részén valószínű, ám csak szórványosan kialakuló kisebb eső, zápor formájában. A nyugatias szél többfelé megélénkül. A hőmérséklet csúcsértéke 9 és 14 fok között alakul.

Jó estét!

Isteni szerencse, hogy sógoromnak itt van a kocsija!
Ma elhoztam a gyerekülést a kocsimból és belegyömöszöltem a Bömbibe.
Holnap Vityusnak jó napja lesz: nem kell iskolába menni, mert továbbképzés van a tanaraknak... Mosolyog

A reggeli eső után dél tájra már napsütés volt. Délután határozottan jó idő volt!
Mivel a gyermekkel tegnap megbeszéltük, ma kimentünk az anyukája sírjához és Kis Mókusom elültetett egy virágot Nőnap tiszteletére...  S�r
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106144 Dátum: 2017.03.09., 11:26:32 »


Este 20:30 órakor R O'Sullivan és J Trump összecsapás lesz... a fogadóirodák Sullivannek kedveznek 1?7-es odds körüli értékben, míg Trump-é 2,1 körüli.

         R O'Sulivan  3 - 5  J.Trump
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106143 Dátum: 2017.03.09., 08:15:10 »

Az esti órákban eleinte még csökken a felhőzet, de éjszaka északnyugat felől egy frontnak köszönhetően újból befelhősödik az ég, reggel már csak a déli és keleti tájakon lesz szakadozottabb a felhőtakaró, másutt túlnyomóan felhős, borús idő várható. Északon, északnyugaton kisebb eső előfordulhat. Jelentős légmozgás nem valószínű, a nyugatias szél mindenütt gyenge marad. A reggeli órákban az északnyugati megyékben már előfordulhat kisebb eső, zápor. Jobbára 1 és 6 fok közé hűl a levegő a hajnali-reggeli órákra.
Sok lesz országunk felett a felhő, csapadékhullás főként az ország északi felén és a Tiszántúl északi részén valószínű, ám csak szórványosan kialakuló kisebb eső, zápor formájában. A nyugatias szél többfelé megélénkül. A hőmérséklet csúcsértéke 9 és 14 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #106142 Dátum: 2017.03.08., 21:37:17 »

Jó napokat!


és minden jót a női klubtagoknak és be-betekintgető női vendégeknek. Ma ne csináljanak semmit, csak pihenjenek, ráérnek holnap megcsinálni, amit ma elhalasztottak.  evil

Köszönjük  köszi_2
Na kitől kaptam egyedül egy szál rózsát?
Ki nem találjátok: a hentestől, ahol vettem a macskáimnak a vesét.  vigyor
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106141 Dátum: 2017.03.08., 21:02:29 »

Jó estlétet!


Ma elugrottam a lakhelyem szerint illetékes könyvtárba. Nem vagyok tag, nem is iratkoztam be, hanem könyveket vittem. Korábban megkerestem őket, hogy elfogadnának-e könyveket. Mivel igent mondtak, így átfuvaroztam kb. 2-300 db-t. Voltak közöttük ifjúsági regények, verses kötetek, magyar és klf-i szépirodalmi alkotások, jó pár ismeretterjesztő könyv is. Úgy láttam örültek neki. Azt mondák ami meg van esetleg, azt a székely és felvidéki testvérfalvaknak ajándékozzák. Ott örülnek minden magyar nyelvű könyvnek. Még tegnap átnéztem mindegyiket nincs-e bennük személyes irat,vagy iromány. Sok könyvet ahogy a kezembe fogtam eszembe jutott az amikor először ütöttem fel a lapjait, vagy arra hogy régen a polcon hol helyezkedett el ésatöbbi. Eszembe jutott, hogy milyen izgalommal olvastam azokat és így az is mennyire elszaladt és megváltozott az idő.
 

Az izgalmat nekem ma az jelentette, hogy:
1.) Hazaérek-e a kocsival?
2.) El tudok-e menni az autóval a szerelőig?

Mindkettő sikerült, bár kellett némi rutin a dologhoz....  eldurrant a kuplung munkahengerem....  robban  Igaz, ez várható volt, hiszen mégiscsak kiszolgált már 285 000 km-nyi váltogatást...
Minden esetre tippelem, hogy ez a javítási költség vélhetően elviszi a klíma tisztíttatás és töltés költségét.  S�r
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106140 Dátum: 2017.03.08., 20:57:49 »

Jó napokat!


és minden jót a női klubtagoknak és be-betekintgető női vendégeknek. Ma ne csináljanak semmit, csak pihenjenek, ráérnek holnap megcsinálni, amit ma elhalasztottak.  evil
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106139 Dátum: 2017.03.08., 20:57:18 »

Minden jót a Zoltán nevű rovattársaknak is.

Jó estét!

Csatlakozom!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #106138 Dátum: 2017.03.08., 17:58:00 »


Most is igen izgalmas két meccs van folyamatban...

Junhui és Higgins között, noha az elején Higgins igen elhúzott...
aztán
 Carter és Murphy is igen kergeti egymást.

Nálam Carter és Higgins a befutó...legalábbis tippileg...ha nem...akkor 100 Ft-m bánta...


Este 20:30 órakor R O'Sullivan és J Trump összecsapás lesz... a fogadóirodák Sullivannek kedveznek 1?7-es odds körüli értékben, míg Trump-é 2,1 körüli.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #106137 Dátum: 2017.03.08., 17:53:12 »

              B.Howkins   1 : 5   N.Robertson

              J.Trump       5 : 2   M.King


Most is igen izgalmas két meccs van folyamatban...

Junhui és Higgins között, noha az elején Higgins igen elhúzott...
aztán
 Carter és Murphy is igen kergeti egymást.

Nálam Carter és Higgins a befutó...legalábbis tippileg...ha nem...akkor 100 Ft-m bánta...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #106136 Dátum: 2017.03.08., 17:50:48 »

Jó napokat!


és minden jót a női klubtagoknak és be-betekintgető női vendégeknek. Ma ne csináljanak semmit, csak pihenjenek, ráérnek holnap megcsinálni, amit ma elhalasztottak.  evil
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106135 Dátum: 2017.03.08., 08:48:16 »

Minden jót a Zoltán nevű rovattársaknak is.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 287 288 [289] 290 291 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!