Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.19., 16:56:12
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 225 226 [227] 228 229 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7137689 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107393 Dátum: 2017.11.09., 20:44:27 »

A hétvégén már elkezdtem a téliesítéseket.
Szétválogattam a lebontott konyhából azokat a faelemeket, amelyek esetleg még valamire jók lesznek, azokat külön tettem. A többi megy a tűzifának felszeletendő kategóriába. A kertben is kirángattam a feleslegessé vált növényeket.
Leengedtem a medencét és szétszedtem. Csővázas típus  viszonylag könnyen elrakható. A medence vastag műanyag testét lemostam, nagy nehezen tárolható méretűre összehajtogattam, Az üvegházban most már nincs növény oda tettem be egy állványra. A homokszűrőt is tisztába tettem, meg a szivattyút is. Azok elfértek a "műhelyben" a medence vizét a sövényre engedtem ki, érdekes meg sem kottyant neki a kb. 12  köbméter A szaletli alá átpakoltam a már megszáradt,  még  tavaly ősz végén hozatott tűzifát, az fogyjon el előbb. Én általában, ahogy korábban is írtam már talán. Egy évben három alkalommal hozatok tüzifát 10 mázsákat. Az összesen 30 mázsa. Ehhez mindig jön favágásból 7-8 mázsa, így elég egy évben bőven. Általában szokott maradni mindig.
Elővettem a motoros fűrészt is. Van még egy két tartalékláncom, mindegyik éles.  Bekevertem egy 10  literes kanna benzint olajjal. 1:40-est használok a gépbe. Úgy nézem van még 1 liter lánckenőolaj is. Azt vszeg kell vennem.

Mivel anyu lakásából ki kell parkolnom -nevelőpapám lányával közös tulajdon, Ő pedig már tegnap el akarta adni- kénytelen voltam rendelni egy 3 x 3,8 m-es kis faházat. Jelenleg ennek a helyét készítem elő.
Én kicsit több fát használok Náladnál, nekem most van itt 40q. Remélem elég lesz. Azt hátra hordtam, ahol csináltunk neki helyet Pisti fiammal.
A faház helyén volt még egy rakat bontott tégla is, azt már elvittem, mielőtt Ukrajnába mentünk volna. Most már csak az a néhány sóskúti kő és mintegy 200 db tetőcserép elszállítása van hátra. Remélem sikerül elvinni őket szombat estig, mert vasárnap jön kis sógorom és egy kollégája, hogy lebetonozzák a faház alapját. Van egy garázs alapom, azt fogjuk használni. Mivel az egy sávalap, a belsejében kiveszünk 10 cm-t és oda kerül majd a beton.
Nagy meló lesz, de remélem sikerül elkészülni vele úgy, hogy a 20-al kezdődő héten hozzák és állítják fel a házikót.
Ha ez is megvan, lefújom gyorsan kerítéslazúrral, még maradt vagy 7 liter és van festékszóróm is, gyorsan fogok végezni -reményeim szerint-, aztán lehet lehozni a megmaradt bútorokat és egyéb holmikat. Azért mondom, hogy a megmaradtakat, mert a lányom már elvitt néhány darabot, amit szívesen használna a saját lakásában.
Aztán mehet eladásra, hogy megszabaduljak Ildikótól... azt követően akkor lássam, amikor a hátam közepét!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107392 Dátum: 2017.11.09., 20:32:03 »


Jó estlétet!


Nekem is van....én is szeretek vele dolgozni. Kicsit más technika kell hozzá, de valóban ügyes és jól eltalált "koccintással" szépen hasít. Van egy másik is, amely nem márkás, azt az egyik áruházlánc piacterén vettem. Az sem rossz.

Ma m ég gyújtóst is vágtam vele, mert nem csupán remekül hasít, de még éles is, így tökéletesen alkalmas volt arra is, hogy az ágvágó ollónak már vastag ágakat szépen el lehetett vele vágni.
Azt hiszen jó barátok leszünk, csak erősen vigyázni kell vele lábközelben...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107391 Dátum: 2017.11.09., 20:29:37 »


Jó estlétet!


Nekem is van....én is szeretek vele dolgozni. Kicsit más technika kell hozzá, de valóban ügyes és jól eltalált "koccintással" szépen hasít. Van egy másik is, amely nem márkás, azt az egyik áruházlánc piacterén vettem. Az sem rossz.

Jó estét!
Nekem olyanból van kettő, de az egyiket be kell nyelezni, mert azzal tavaly dolgozott a gyermek...   vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107390 Dátum: 2017.11.09., 07:29:53 »

Csütörtökön a délnyugati területek kivételével mindenhol borultnak ígérkezik a napkelte. A Duna vonalától keletre gyenge eső, záporeső kialakulhat, jelentős mennyiségű csapadék nem valószínű. A hajnal országszerte szélcsendes lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet értékei 5 és 10 fok között alakulnak
.Csütörtök délutánra is marad a sok felhő, de csapadék már csak legfeljebb északkeleten lehet szitálás, gyenge eső formájában. Szél továbbra sem várható, a Dunántúlon lehet gyenge északi szél. A legmagasabb hőmérséklet csütörtök kora délután már 9 és 14 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107389 Dátum: 2017.11.08., 19:04:00 »

         Atom Manó kérésére!

        A Vadvirág belülről. (részlet)


 hahota  hahota  hahota

Jó estét!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107388 Dátum: 2017.11.08., 09:16:32 »

          Atom Manó kérésére!

        A Vadvirág belülről. (részlet)
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107387 Dátum: 2017.11.08., 06:00:55 »

Ez jó hely!
Akkor nézzük meg belülről is.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107386 Dátum: 2017.11.08., 06:00:18 »

Az éjszaka folyamán nyugat felől erőteljesen megnövekszik a felhőzet és főként a Dunántúlon többfelé csapadékosra fordul az idő. Elszórtan a déli területeken is előfordulhat gyenge eső, ugyanakkor északkeleten továbbra is szakadozott marad a felhőzet. A keleti, északkeleti irányú szelet északkeleten és a Balaton-felvidéken élénk lökések kísérhetik. A minimum hőmérséklet értékei 1 és 8 fok között alakulnak, a gyengén felhős északkeleti tájakon ettől alacsonyabb értékeket is mérhetünk.
Szerda délután az ország nagy részén marad a borult idő, a középső és délkeleti területeken eső, gyenge eső okoz csapadékot. Északkeleten is egyre inkább megnövekszik a felhőzet - itt jellemzően erősen felhős lesz az égbolt. Délutánra mérséklődik, az esti órákra legyengül a szél. A hőmérséklet csúcsértéke 8 és 13 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #107385 Dátum: 2017.11.07., 21:48:18 »

A hétvégén már elkezdtem a téliesítéseket.
Szétválogattam a lebontott konyhából azokat a faelemeket, amelyek esetleg még valamire jók lesznek, azokat külön tettem. A többi megy a tűzifának felszeletendő kategóriába. A kertben is kirángattam a feleslegessé vált növényeket.
Leengedtem a medencét és szétszedtem. Csővázas típus  viszonylag könnyen elrakható. A medence vastag műanyag testét lemostam, nagy nehezen tárolható méretűre összehajtogattam, Az üvegházban most már nincs növény oda tettem be egy állványra. A homokszűrőt is tisztába tettem, meg a szivattyút is. Azok elfértek a "műhelyben" a medence vizét a sövényre engedtem ki, érdekes meg sem kottyant neki a kb. 12  köbméter A szaletli alá átpakoltam a már megszáradt,  még  tavaly ősz végén hozatott tűzifát, az fogyjon el előbb. Én általában, ahogy korábban is írtam már talán. Egy évben három alkalommal hozatok tüzifát 10 mázsákat. Az összesen 30 mázsa. Ehhez mindig jön favágásból 7-8 mázsa, így elég egy évben bőven. Általában szokott maradni mindig.
Elővettem a motoros fűrészt is. Van még egy két tartalékláncom, mindegyik éles.  Bekevertem egy 10  literes kanna benzint olajjal. 1:40-est használok a gépbe. Úgy nézem van még 1 liter lánckenőolaj is. Azt vszeg kell vennem.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #107384 Dátum: 2017.11.07., 21:33:18 »

Tegnap, hirtelen felindulásból vettem egy Fis..rs fejszét, mivel sarjam eltördelte a maradék két fejsze nyelét is, de a hasogatással csak nem végzett...  gondoltam befejezem én a munkát. Már tudom miért kerül annyiba az a fejsze!  shock  Ezzel tényleg szárnyakat kap az ember!  táncika


Jó estlétet!


Nekem is van....én is szeretek vele dolgozni. Kicsit más technika kell hozzá, de valóban ügyes és jól eltalált "koccintással" szépen hasít. Van egy másik is, amely nem márkás, azt az egyik áruházlánc piacterén vettem. Az sem rossz.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107383 Dátum: 2017.11.07., 14:12:50 »

Éjjel az ország nagyobb részén változóan fátyolfelhős időre van kilátás csapadék nélkül. Ezzel szemben a délnyugati megyékben általában erősen felhős, időnként borult időre van kilátás. Ott eleinte kisebb eső még előfordulhat, majd átmenetileg arrafelé is megszűnik a csapadék, reggelig csak elvétve fordulhat elő kisebb eső vagy szitálás elsősorban a határ közelében. Főként keleten, északkeleten erősen párás, néhol ködös tájakkal is találkozhatunk. A keleti, északkeleti szél délnyugaton megélénkülhet. Hajnalra többnyire 2 és 7 fok közé hűl a levegő, de északkeleten ennél hidegebb is lehet, ott néhol akár gyenge fagy is elképzelhető.
Kedden napközben továbbra is a Dunántúlon számíthatunk több felhőre, főként délnyugaton kisebb eső is kialakulhat. Ezzel szemben az ország keleti, északkeleti felében változóan fátyolfelhős, többé-kevésbé napos idő várható csapadék nélkül. A keleti, északkeleti szél többfelé megélénkül, főleg délen, délnyugaton erős lökések is kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérsékletek általában 10 és 14 fok között alakulnak, nyugaton, délnyugaton lesz a hűvösebb.

Tegnap, hirtelen felindulásból vettem egy Fis..rs fejszét, mivel sarjam eltördelte a maradék két fejsze nyelét is, de a hasogatással csak nem végzett...  gondoltam befejezem én a munkát. Már tudom miért kerül annyiba az a fejsze!  shock  Ezzel tényleg szárnyakat kap az ember!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107382 Dátum: 2017.11.07., 14:10:44 »

Ma van a NOSZF 100. évfordulója.
Lembergben volt orosz csatorna a tv-ben, ott láttam, mennyien nosztalgiáznak! A Szovjetunió és a szocializmus ma is sok embernek hiányzik ott. Egy hatalmas kiállítást rendeztem Moszkvában, és Pétervárott is díszkivilágítást kapott az Auróra! (Nem mondom, szép...  szégyenlem )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107381 Dátum: 2017.11.07., 14:07:40 »

                  V A D V I R Á G !



Ez jó hely!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107380 Dátum: 2017.11.07., 14:07:21 »

          S N O O K E R !

         Ma döntő Mark Selby (Anglia) és Mark Allen (Észak-Írország) között. Szerintem nem lesz rapid játék, mindketten komoly játékerővel bírnak! buli

Bízom benne, hogy jó játékot láttál!

Az is valószínű, hogy ott nem volt késelés, mint a békés Fradi meccsen...

(Magunk közt szólva, az ilyen embereknek nem, hogy a lelátón, de az utcán sincs helyük!)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107379 Dátum: 2017.11.07., 14:04:53 »

Jó estlétet!

E heti tippelések:

Dallas Cowboys – Kansas City Chiefs: H (hazai győzelem odds: 1,65
Carolina Panthers – Atlanta Falcons : H (hazai győzelem) odds: 2,05
Chelsea – Manchester United : H (hazai győzelem) odds: 2,4
Levante – Girona 1.félidő:  H (hazai vezetés) odds: 2,9


Az első esemény amerikai foci (azaz a ahol a tojás alakú bogyót viszik, rúgják, csak földet ne érjen és a játékosok – bizonyos szabályok mellett – egymást fellökhetik, ledönthetik elgázolhatják stb)  a Dallasi tehénpásztorfiúk fogadják a Kansasi főnököket. Az előző játékhéten a Dallasiak idegenben játszottak rézbőrű Washington-i banda ellen és imponáló játékkal 33-19 arányban nyerni tudtak. Dak Prescott a csapat irányítója jól tartotta a csapatot, és Eliott a „főfutóeber” be is hozott két touchdownt, futással.  Kedvelem ezt a csapatot, főképp az irányítót. Persze sokat nem tudok róla, de egyszer láttam egy közvetítésben, hogy amikor „pihenőben” voltak – azaz a védőfal volt fenn a pályán és nem  a támadósor – szóval akkor ahogy ült a „kispadon”, a szemetes mellé dobott egy vszeg papír zsebkendő. Akkor nem röstellt felállni és odamenni a kukához, a földről felemelni a szemetet és behelyezni oda ahová való. Szimpatikus, egyszerű megszokottnak tűnő cselekedet volt. Aztán persze lehet, hogy amúgy az életben egy nagy „bunkó” minden sztár alűrrel együtt. De nem hinném. Na mindegy e kis kitérő után, a lényeg az, hogy a csapatnak igen kell a győzelem. Jelenleg a nemzeti ligában a 9. helyen állnak ami kevés még a play off-hoz, a rájátszáshoz való továbbjutáshoz. Eddigi hét meccsből 4-et nyertek, hármat veszítettek.  Az ellenfél, a Kansas csapata az American liga 2. helyén áll. 8 meccsből 6 nyert és két vesztett mérkőzéssel. Az előző héten otthon fogadták a Denveri Broncos gárdáját és győzni tudtak 29-19 arányban. A Dallas és Kansas utoljára 2013-ban találkozott, Kansasban, akkor a főnöki győzelem született 17-16 arányban. Most szerintem a „Kaobolyok” az esélyesebbek.

A második esemény szintén amerikai foci, mégpedig a Carolina Panthers és az Atlanta Falcons összecsapása. A párducok a sólymok ellen. A hazai csapat sem áll túl jól az American ligában, jelenleg a 6. helyen kapaszkodnak, épp a play off-ba jutás határán. Az eddigi 8 meccsükből  5-t nyertek 3-at vesztettek. A csapat irányítója Cam Newton (198 cm /111 kg) szerintem volt már ennél jobb formában is, de elég nagy sztár ahhoz, hogy mindig hozza a szükséges teljesítményt.
Az ellenfél a  „sólymok” csapata jelenleg a nemzeti liga 7. helyén áll, közvetlenül a párducok mögött. Ám az Atlanta egy meccsel kevesebbet játszottak, azaz 7-et amelyből 4-et megnyertek, 3-at elvesztettek. Az előző héten a New York Jets otthonában győzni tudtak 25-21 arányban. Nagyon kellett ez a győzelem, mivel előtte zsinórban három mérkőzést elveszítettek. A csapat rutinos irányítója a 32 éves Matt Ryan (193 cm 98 kg) mindent megtesz, de valami nem megy jól a csapatnak. Nem nagyon megy a futójáték (amikor az erre megfelelő játékos a megkapott labdát jól megmarkolva megindul az ellenfél redzónája, az alapvonala felé és át is jut rajta. / ez 6 pont/ Közben átugorja és „kicselezi” kikerüli az ellenfél védőit, akik mindent elkövetnek, hogy a  földrevigyék, ledöntsék a lábáról. Igaz a futónak a társai is segítenek, azaz a támadófal játékosai igyekeznek az ellenfél védőit odébb lökni, ellökni a futó útjából)  A „sólymok” futói között van a talán a liga legalacsonyabb játékosa, Terron Ward (170 cm 91 kg), de a másik futó Devonta Freeman se sokkal „nagyobb” a maga 173 cm-vel és 93 kg-jával. Igazi izomgolyók, akik képesek áttörni, átgurulni a legkisebb résen is az ellenfél védelmében. Vagy nem. Egy hónapja is van már, hogy a sólymok touchdownt értek el futással, akkor Freeman  volt sikeres. Egy biztos fel kell kötni a „gatyájukat” és ez a meccs különösen fontos. De tippem az, hogy a párducok győzni fognak. Bár töröm a fejem a döntetlenen, azaz hogy a mérkőzés végén egál lesz az állás és hosszabbítás következik majd. Reggelig megálmodom.

A harmadik esemény európai foci angol premier liga, a Chelsea fogadja a Manchester Unitedet csapatát. Igazi rangadó ez. Jelenleg a hazai csapat a 4. helyen áll a bajnokságban, 10 mérkőzésből 6 nyert, egy döntetlen és 3 verséggel. Rúgtak 18 gólt és kaptak 10-et. Az előző fordulóban a Bournemouth otthonában tudtak győzni. Azonban pár hete becsúszott egy meglepetés vereség az utolsó helyen álló Crystal Palace csapata „ütötte” meg őket 2:1 arányban. Akkor a Crystal Palace végre 8 forduló után tudott gólt/gólokat lőni a bajnokságban. A héten a Chelsea szerepelt a bajnokok ligájában is – bár minden bizonnyal nem vonul be a klub sikertörténetei közé – a Roma otthonában súlyos 3:0-s vereséget szenvedtek. A vendég csapat a United gárdája is érdekelt volt a hét közben lebonyolított Bajnokok ligája fordulóban.. A Benficát fogadták és 2:0 arányban hozták is a meccset.
Amúgy a Manchester United a bajnokság 2. helyén áll, 10 meccsből 7-et nyertek, kettő esetben döntetlent értek el és egy ízben vereséget szenvedtek. Lőttek 23 gólt és kaptak 4-et. Igazán imponáló. Ennek ellenére úgy gondolom hogy a Chelsea összekapja magát és meglepi a vendégeket, győznek.

A negyedik esemény spanyol bajnokság (európai foci) a LaLiga egyik mérkőzése. A 12. helyen álló Levante fogadja az első ligában szintén újonc Girona csapatát. A Valenciai illetőségi Levante csapata viszonylag jól tartja magát az élvonalban, eddigi 10 forduló során 12 pontot szerzett. Igazi döntetlen speszeizmológiata, 6 egálja van ez idáig a két győzelme és 2 veresége mellett. Lőttek 11 gólt, ám kaptak 13-at.  Ellenfele a „kis” Girone katalán földről, a szomszéd tartományból érkezik hozzájuk. A bajnokságban eggyel a hazai csapat mögött állnak, szintén 12 ponttal, csak a csapat 3 győzelmet szerzett, a 3 döntetlen és 4 vereség mellett. Gólarányuk rosszabb 11-15-ös. Az előző héten a csapat nem kis fegyvertényt hajtott végre a Real Madridot fogadták és le is győzték a királyi gárdát 2:1 arányban. Vajon kitart-e a lendület?
A két csapat utoljára a tavalyi idényben a másodosztályban találkozott, akkor a hazaiak Katalóniában a Girona vendégeként 2:0 arányban győzni tudtak. Szerintem most is nyernek, de legalábbis az első félidő a hazai gárda vezetésével zárul.

Vszeg holnap reggel feldobom 4/3-as variávióba, alaptétnek 110 Ft-ot teszek meg. Így a játék 440 Ft-ba kerül majd. A nyeremény??? Majd meglátjuk.


Jó napot!

Remélem volt!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107378 Dátum: 2017.11.07., 07:02:37 »

Éjjel az ország nagyobb részén változóan fátyolfelhős időre van kilátás csapadék nélkül. Ezzel szemben a délnyugati megyékben általában erősen felhős, időnként borult időre van kilátás. Ott eleinte kisebb eső még előfordulhat, majd átmenetileg arrafelé is megszűnik a csapadék, reggelig csak elvétve fordulhat elő kisebb eső vagy szitálás elsősorban a határ közelében. Főként keleten, északkeleten erősen párás, néhol ködös tájakkal is találkozhatunk. A keleti, északkeleti szél délnyugaton megélénkülhet. Hajnalra többnyire 2 és 7 fok közé hűl a levegő, de északkeleten ennél hidegebb is lehet, ott néhol akár gyenge fagy is elképzelhető.
Kedden napközben továbbra is a Dunántúlon számíthatunk több felhőre, főként délnyugaton kisebb eső is kialakulhat. Ezzel szemben az ország keleti, északkeleti felében változóan fátyolfelhős, többé-kevésbé napos idő várható csapadék nélkül. A keleti, északkeleti szél többfelé megélénkül, főleg délen, délnyugaton erős lökések is kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérsékletek általában 10 és 14 fok között alakulnak, nyugaton, délnyugaton lesz a hűvösebb.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107377 Dátum: 2017.11.07., 07:01:47 »

        Emlékeztető!!
Újabb VT-ben reménykedtem.
Sőt reménykedem.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107376 Dátum: 2017.11.06., 18:59:48 »

A hajnali párásság megszűnése után változóan felhős idő várható, többórás napsütéssel. A DK-i szél megélénkül. 10 és 15 fok között alakul a csúcsérték.

Nekünk szerencsére nagyon szép utunk volt Kárpátaljára!

Előtte  nap pedig volt végre időnk egy kicsit sétálgatni, ismerkedni a várossal. Persze csak mi ismerkedtünk vele, Viktor teljesen otthon volt....
Néhány képet mellékelek.
Az elsőn egy csoki üzem látható.

A következő egy cukor-karamell üzlet, ahol helyben készítik a csodás finomságokat.Ismereteim szerint a városrészlet is cukorból van!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107375 Dátum: 2017.11.06., 18:37:37 »

           Ádáz küzdelem!   siros_2

Jó estét!
Nem a győzelem, hanem az őszinte részvét a fontos...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107374 Dátum: 2017.11.06., 09:38:19 »

Mi az oka e kép küldésének?
Természetesen köszönöm.

        Emlékeztető!!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 225 226 [227] 228 229 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!