Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.19., 19:48:48
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 306 307 [308] 309 310 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7137880 alkalommal)
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105774 Dátum: 2017.01.09., 08:42:07 »

Napközben északkelet felől szakadozott felhőzet sodródik hazánk fölé, több napsütés a Dunántúl középső területein valószínű. Az időnként zártabb felhőtakaróból a Dunától keletre elszórtan hószállingózás, gyenge havazás is kialakulhat. Az északkeleti szél többször megélénkül, a Zemplén környékén és a Dunántúl nyugati részén megerősödik, ami a hóval borított területeken hófúvást okoz. A hőmérséklet csúcsértéke -2 és -7 fok között alakul, nyugaton valószínű az enyhébb, északkeleten a hidegebb idő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105773 Dátum: 2017.01.09., 07:14:00 »


A 2. évfolyam 96. számában 1991. VII. 30-án megjelent írások
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #105772 Dátum: 2017.01.08., 20:23:11 »

Jó estét!
Nálunk szerencsére nem voltak ilyen gondok! Viszont igaz, ami igaz, cudar idő volt! Még este 10-kor is átmentem a konyhába a tűzre tenni. Így is reggelre 9 oC-ra hült az idő bent.
A kocsi hőmérője -18-at mutatott, shock pedig bent volt az orra a garázsban!
Na ennek ellenére ma 11 körül lóra kaptunk és kikapcsolódásként elmentünk shoppingolni... túl sok dolgot nem vettünk, de kihasználtam a Vögele kuponjaimat...  szégyenlem
Marika néninek is vettünk egy meleg nadrágot és egy pulcsit, Okszika is pulóvert vett magának és, hogy teljes legyen a kép, magam is kardigánnal leptem meg magam.  vigyor

Sajnos Okszinak téli cipőt, csizmát nem tudtunk venni, pedig több boltot is bejártunk.  S�r



Reggelre a nappaliban nálunk is leesett 13 c fokra, az "irodában" meg 9 c fokra a hőmérséklet. Igaz a kályhára kb. 23:00 órakor tettem csak egy hasításnyit, meg egy db. brikettet. Akkor 20 c fok volt a nappaliban.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #105771 Dátum: 2017.01.08., 20:20:36 »

Elsétáltunk az asszonnyal itt a közelben egy idősebb házaspárhoz. A nejem csinált valamiféle "bundásalmát" azt vittünk nekik, úgy beugrottunk jelszóval. Igazából azt lestem meg, hogy van-e tüzelőjük. De láttam, hogy van, no meg hogy fűtenek is vele.  Azért érdekes lett volna ha nincs, vagy kevés van....mármint csak azért, mert elég nehezen tudtam volna nekik átcipelni. Igaz bedobáltam volna az autóba....aztán majd az asszony... Két hete még nem nagyon volt nekik... Akkor javasoltam az erdőkerülőt, hogy vele beszéljenek, látom megfogadták.
  
A séta nem esett túl jól....Holnapéjjel  esik rám a sor a járőrözésben, addigra remélem  helyrejövök.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105770 Dátum: 2017.01.08., 20:16:15 »

Hol van Atom Manó?

 shock  shock  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105769 Dátum: 2017.01.08., 20:15:22 »



Azért ilyen hidegre nem gondoltam....Az a -6 -7 tartósabban (1 hét) elegendő lett volna....Bár ma kocsival megálltam a víz mellett és láttam hogy az alsó zsilipeket megnyithatták, mert a lejjebb ment a vízszint, vagy 7-8  cm-vel. Ez meg azt okozta, hogy kialakult egy felső jégréteg, alatta levegő és víz....Igaz pár napja meg megnyomták a vizet és a kezdődő vastagodó jégréteg felszakadozott. Ha így lesz akkor nem lehet rámenni a jégre, marad majd a motoros kasza késével a vágás, rálépve a nádtörzsekre egész jól el lehet érni beljebb is a parttól. Csak így jóval nehezebb és tovább tart.   Bár most még a lapátot se tudnám tolni a jégen, nem hogy egy kaszát a vállamra akasztani.


Most, amikor jöttem hazafelé, a kocsi már -8-at mutatott!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105768 Dátum: 2017.01.08., 20:14:13 »

Kedves Barátom, majdnem fekete Tesóm ! Nálam sokkal kedvezőbb hőfokot mutat a hőmérőm.
Ugyanis nem vittem ki a szabad levegőre, itt dolgozzon, ahol jó idő van.  22 Co-t mutat az egész lakásban.

 hahota

Látod, kimentél volna magad is, mondhattad volna Gazembernének, hogy „Anyukám, megkeménykedett az éjjel!”   hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105767 Dátum: 2017.01.08., 20:12:52 »


Jó estlétet!


Reggelre a kinti hőmérőn, ami azért kicsit biztos csal lefelé, -19 Cfok   volt. Szóval kb. -18, -17 lehetett. De ma legalább a szél nem fúj.
A derekam már mintha javult volna...kicsit többet tudtam éjjel is aludni.

Továbbra is drukkolunk Neked!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105766 Dátum: 2017.01.08., 20:12:04 »

Elment az áram (az elektromos) . Igazi csend van...a hold világít, meg itt benn a mécsesek. Azért remélem megoldódik a probléma. A laptop még bírja magát a router is vagy mifene, szóval az is.




Jó estét!
Nálunk szerencsére nem voltak ilyen gondok! Viszont igaz, ami igaz, cudar idő volt! Még este 10-kor is átmentem a konyhába a tűzre tenni. Így is reggelre 9 oC-ra hült az idő bent.
A kocsi hőmérője -18-at mutatott, shock pedig bent volt az orra a garázsban!
Na ennek ellenére ma 11 körül lóra kaptunk és kikapcsolódásként elmentünk shoppingolni... túl sok dolgot nem vettünk, de kihasználtam a Vögele kuponjaimat...  szégyenlem
Marika néninek is vettünk egy meleg nadrágot és egy pulcsit, Okszika is pulóvert vett magának és, hogy teljes legyen a kép, magam is kardigánnal leptem meg magam.  vigyor

Sajnos Okszinak téli cipőt, csizmát nem tudtunk venni, pedig több boltot is bejártunk.  S�r
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105765 Dátum: 2017.01.08., 18:04:17 »


Jó estlétet!


Reggelre a kinti hőmérőn, ami azért kicsit biztos csal lefelé, -19 Cfok   volt. Szóval kb. -18, -17 lehetett. De ma legalább a szél nem fúj.
A derekam már mintha javult volna...kicsit többet tudtam éjjel is aludni.

Kedves Barátom, majdnem fekete Tesóm ! Nálam sokkal kedvezőbb hőfokot mutat a hőmérőm.
Ugyanis nem vittem ki a szabad levegőre, itt dolgozzon, ahol jó idő van.  22 Co-t mutat az egész lakásban.

 hahota
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #105764 Dátum: 2017.01.08., 17:43:48 »



Jó estlétet!


Reggelre a kinti hőmérőn, ami azért kicsit biztos csal lefelé, -19 Cfok   volt. Szóval kb. -18, -17 lehetett. De ma legalább a szél nem fúj.
A derekam már mintha javult volna...kicsit többet tudtam éjjel is aludni.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #105763 Dátum: 2017.01.07., 21:20:49 »

Elment az áram (az elektromos) . Igazi csend van...a hold világít, meg itt benn a mécsesek. Azért remélem megoldódik a probléma. A laptop még bírja magát a router is vagy mifene, szóval az is.


Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105762 Dátum: 2017.01.07., 21:13:58 »



Azért ilyen hidegre nem gondoltam....Az a -6 -7 tartósabban (1 hét) elegendő lett volna....Bár ma kocsival megálltam a víz mellett és láttam hogy az alsó zsilipeket megnyithatták, mert a lejjebb ment a vízszint, vagy 7-8  cm-vel. Ez meg azt okozta, hogy kialakult egy felső jégréteg, alatta levegő és víz....Igaz pár napja meg megnyomták a vizet és a kezdődő vastagodó jégréteg felszakadozott. Ha így lesz akkor nem lehet rámenni a jégre, marad majd a motoros kasza késével a vágás, rálépve a nádtörzsekre egész jól el lehet érni beljebb is a parttól. Csak így jóval nehezebb és tovább tart.   Bár most még a lapátot se tudnám tolni a jégen, nem hogy egy kaszát a vállamra akasztani.


Jövő hét közepéig ilyen hideget jósolnak!
Feküdd ki a bajodat, az segít a legtöbbet!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105761 Dátum: 2017.01.07., 21:12:17 »



Jó estlétet!


Nem adtam fel a tippeket. Elfelejtettem bevinni magammal a faluba a tippszelvényeket, fejből meg nem tudtam a kódszámokat, illetve nem is keresgettem a lottózóban. Feledékenységem egyik oka, hogy igen hideg volt reggel, no meg már tegnap este óta érzem, hogy a derekam "beállt". Ez alatt értem, hogy talán meghúzódott vagy valami, a lényeg nem tudok lehajolni. Az asszony adta fel rám a zoknit is, a többit valahogy megoldottam. Semmi kedvem nem volt autóba ülni és beautózni a faluba, de kenyeret is kellett venni, madáreleség is fogytán volt, no meg át kellett ugornom a másik faluba a cipészhez. Elkészült a csizmám*  a szára nagyon szűk volt a vádlimon és ez miatt bokában megbuggyant, hosszabb távon törte ott a lábam. No meg tett rá talpára a cipész gumit, mivel az eredeti bőrtalp, hiába volt  vas az elején, igen tudott csúszni, főleg hóban. A csizma szárat kicsit megbővítette, így beletudom gyűrni a nadrágot a jégeralsóval együtt.
Alig vártam, hogy hazaérjek. Vettem a patikában gyógyírt, régebben használt.
Gondolkoztam mi okozhatta - volt rá időm alig tudtam aludtam valamit éjjel - és arra gondolok, hogy pár napja néhány rönköt kihoztam az erdőből a vállamon., amelyek kicsit nehezek voltak. Mivel bujkálnom kellett a sűrű növényzetben az ágak alatt, mellett és párszor rosszul is léphettem, a derekam is megizzadt lehet ez az egyik ok. No meg tegnapelőtt az éjszakai járőrözésben  volt egy futásom, mivel úgy hallottam/tuk az asszonnyal, hogy az egyik portán mozgolódás van, noha nem kellene. Megkerültem a telket az erdő felé, az se esett jól a sötétben. Aztán nem volt semmi, csak a szél.
Szóval most nem vagyok a toppon.  

* pár éve szert tettem egy valódi határőrcsizmára


Úúúúúú... az nagyon nem jó! Mármint a derék fájás! Vélhetően megfázott! Nem mondom a szer nevét, de vannak jó cuccok ilyenre!
A fogadáson meg ne idegeskedj, majd a jövő héten!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #105760 Dátum: 2017.01.07., 20:49:17 »

Ahogy nézem az időjárás előrejelzését, hétvégére elég "hideg" időt jósolnak. Ma vettem egy pakli német brikettet , 48 db van a kötegben. Azt hiszem 25 kg súlyban. Nem vagyok a szén híve, jobban szeretem a száraz fát, de esténként lehet dobok rá egy-egy db-ot.
Tudom sok családnak nem jó ez a hideg, mivel a fűtésszámla megterheli majd a büdzsét. A mezőgazdák szerint viszont kell, főképpen hóval, ami megóvja a vetést, viszont a hideg elpusztít jelentős károkozót. Nekem is jól jönne a hideg, befagyna a víz és van pár megrendelésem nádvágásra a stégek körül. Azt meg úgy jó csinálni ha jó a jég és könnyen le lehet tolni akár lapáttal is a jég fölött a nádszálakat. Tavaly nem sok időm volt vágni, nem igazán állt be a "kis-duna" . A stégek lajstrom számai alapján megkérem az engedélyt a vízügyi hatóságtól és mehet is a meló.... Vagy a tulajok megkérik.   Aztán felőlem olvadhat is....
Tavaly motoros kaszával vágtam, feltettem rá a késeket. Így is egyszer-kétszer beszakadtam, már gyenge volt a jég. Szerencsére a part mellett, ott még nem mély a víz. Szutyok meló volt....



Azért ilyen hidegre nem gondoltam....Az a -6 -7 tartósabban (1 hét) elegendő lett volna....Bár ma kocsival megálltam a víz mellett és láttam hogy az alsó zsilipeket megnyithatták, mert a lejjebb ment a vízszint, vagy 7-8  cm-vel. Ez meg azt okozta, hogy kialakult egy felső jégréteg, alatta levegő és víz....Igaz pár napja meg megnyomták a vizet és a kezdődő vastagodó jégréteg felszakadozott. Ha így lesz akkor nem lehet rámenni a jégre, marad majd a motoros kasza késével a vágás, rálépve a nádtörzsekre egész jól el lehet érni beljebb is a parttól. Csak így jóval nehezebb és tovább tart.   Bár most még a lapátot se tudnám tolni a jégen, nem hogy egy kaszát a vállamra akasztani.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #105759 Dátum: 2017.01.07., 20:38:17 »

Jó estlétet!

E heti tippelések:


Csupa európai foci, három esemény Itáliából.

Sassuolo – Torino : D (döntetlen) odds: 3,2
Chievo – Atalanta 1. félidő: D (döntetlen) odds: 2,0
Lazio – Crotone : D (döntetlen O:1-es hendikeppel) odds: 3,75


Az első esemény az olasz SeriaA ligában, a jelenleg 16. helyen álló Sassuoló és a 8. pozíciót elfoglaló Torino csatája. A Sassuolo elég hullámzó teljesítményt mutat jelenleg a mezőny hátsó frontját erősíti. Igaz az első kieső hely 7 pontnyi távolságra van tőle, de feljebb kapaszkodni is nehezen tud, mivel a középmezőnynek számító 12. helytől felfelé húzódó sáv is 6 pontra van.  Tehát igen kell kapaszkodnia. A vendég Torinonak is nagyon kellenek a pontok, ha szeretne bekerülni abba az elit ötösbe, akik kiléphetnek majd a nemzetközi kupa küzdelmek porondjára is.  Az előző fordulóban a hazaiak Szardínia szigetére látogattak el, ahol nagy küzdelemben 4:3-as vereséget szenvedtek a Cagliari gárdájától. A Sassuolo utoljára tavalyi év decemberének 4. napján otthonában tudott győzni, akkor az Empoli gárdáját lépte le 3:0-val. Aztán következett három vereség zsinórban, az Intertől, a Fiorentinától és a fentiekben említett szardíniai csapattól. A Torinó az utóbbi időben egy kisebb hullámvölgybe került, amely még december 4-én, Genovában, a Samporiától elszenvedett vereséggel kezdődött. Majd a hazai rangadón, a Juventussal szemben is alulmaradt, utána Nápolyban nagy csatában 5:3 arányban szenvedett vereséget. Az előző fordulóban viszont a Genoa csapatát fogadták és 1:0 arányban győzni is tudtak. Kérdés beindul-e a verkli újból, vagy a Sassuoló magára talál-e végre? Én úgy gondolom, hogy igenismegnemis….. szóval tipp egál.

Chievo és az Atalanta összecsapása, szintén SeriaA. A hazai csapat jelenleg a 11. helyen áll, nem lebecsülendő középcsapatnak tűnik, a 7 győzelmével, 4 egáljával és 7 vereségével. Lőttek 19 gólt és kaptak 20-at. Az előző fordulóban, az AS Róma vendégeként vereséget szenvedtek, ám előtte két forduló során is győzni tudtak a Sampdoria és a Palermo ellen. Az Atalanta a bajnokság 5. fordulója óta jó teljesítményt nyújtott, talán az évvégére kicsit megfáradhattak. Erre utalhatnak a hazai pályán az Undinesétől, majd a Juve otthonában elszenvedett vereségek. Ám talán magukra leltek, mivel az előző fordulóban az Empolit fogadták és 13.800 szurkoló előtt ismét győzni tudtak. Ezt megelőzően, a Milan otthonából loptak el egy pontot. Igazi olasz küzdelem lesz a mostani mérkőzés, védekezéssel és úgy gondolom az első félidő még nem hoz majd döntést.

A harmadik kiválasztott esemény a Lazio és a Crotone találkozója. A Lazió jelenleg a 4. helyen áll a bajnokságban, míg a vendége a déli, tengerparti csapat, a Crotone, a kiesést jelentő 19. pozíciót foglalja el. Többet vártam ettől a csapattól. Ám azért bízom bennük, hogy egy gólos vereséggel megússzák ezt a találkozót. Mintha a csapat kezdene magára találni és a Lazio meg talán nem lábalt ki az előző fordulóban az Intertől elszenvedett  3:0-s  vereség hatásából.

Holnap feldobom patent variésönbe 100 Ft-os alaptéttel, így a játék 700 Ft-ba fog kerülni.




Jó estlétet!


Nem adtam fel a tippeket. Elfelejtettem bevinni magammal a faluba a tippszelvényeket, fejből meg nem tudtam a kódszámokat, illetve nem is keresgettem a lottózóban. Feledékenységem egyik oka, hogy igen hideg volt reggel, no meg már tegnap este óta érzem, hogy a derekam "beállt". Ez alatt értem, hogy talán meghúzódott vagy valami, a lényeg nem tudok lehajolni. Az asszony adta fel rám a zoknit is, a többit valahogy megoldottam. Semmi kedvem nem volt autóba ülni és beautózni a faluba, de kenyeret is kellett venni, madáreleség is fogytán volt, no meg át kellett ugornom a másik faluba a cipészhez. Elkészült a csizmám*  a szára nagyon szűk volt a vádlimon és ez miatt bokában megbuggyant, hosszabb távon törte ott a lábam. No meg tett rá talpára a cipész gumit, mivel az eredeti bőrtalp, hiába volt  vas az elején, igen tudott csúszni, főleg hóban. A csizma szárat kicsit megbővítette, így beletudom gyűrni a nadrágot a jégeralsóval együtt.
Alig vártam, hogy hazaérjek. Vettem a patikában gyógyírt, régebben használt.
Gondolkoztam mi okozhatta - volt rá időm alig tudtam aludtam valamit éjjel - és arra gondolok, hogy pár napja néhány rönköt kihoztam az erdőből a vállamon., amelyek kicsit nehezek voltak. Mivel bujkálnom kellett a sűrű növényzetben az ágak alatt, mellett és párszor rosszul is léphettem, a derekam is megizzadt lehet ez az egyik ok. No meg tegnapelőtt az éjszakai járőrözésben  volt egy futásom, mivel úgy hallottam/tuk az asszonnyal, hogy az egyik portán mozgolódás van, noha nem kellene. Megkerültem a telket az erdő felé, az se esett jól a sötétben. Aztán nem volt semmi, csak a szél.
Szóval most nem vagyok a toppon.  

* pár éve szert tettem egy valódi határőrcsizmára
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105758 Dátum: 2017.01.07., 19:51:00 »

Nálunk -16 oC volt, szikrázó napsütéssel!
Nekem nagyon tetszett!
Szerencsére a szél nem fújt, így kevésbé érzetük dermesztőnek az időt.
A szárnyasokat nem érinti valami jól a hideg, a tyúkok alig tojnak és a kacsák is leálltak. Pedig hordom nekik a vizet szorgalmasan! Csak mindig befagy a teknőjük.  _juhhh   Nekik ugyanis egy régi, a padláson talált horganyzott bádog mosóteknőt állítottam be medencének. Jól meg is vannak vele, de ilyen hidegben sűrűn kell cserélni a vizet, mert a reggeli adag délre már jég. Hiába meleg vízzel töltöm fel!  shock
Viszont csodaszép volt a reggel!

Jobban örülnék annak, ha nagyobb lenne a hó.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105757 Dátum: 2017.01.07., 12:51:06 »

Szombatra virradó hajnalon a Tiszántúlon többnyire felhős, ezen belül a keleti határvidéken borult lesz az ég és ezeken a tájakon elvétve hószállingózás is előfordulhat, ezzel szemben az ország többi részén kevés lesz a felhő és csapadék már nem várható. Az északi irányból fújó szél a középső országrészben gyenge, másutt mérséklet, illetve élénk lesz. A hőmérséklet a hajnali órákra rendkívül mélyre csökken, általában -11 és -20 fok közé várható, de 1-2 szélvédett északkeleti völgyben akár -20 fok alá is csökkenhet.
Szombat délután zavartalan napsütésre számíthatunk. Az északi szél valamelyest gyengül, de még mindig élénk marad és erős széllökések is előfordulhatnak. A hőmérséklet napközben mindössze -13 és -6 fok közé emelkedik, északkeleten és a hóval fedett területeken maradhat igen alacsonyan, nyugaton közelítheti meg a -5 fokot.

Nálunk -16 oC volt, szikrázó napsütéssel!
Nekem nagyon tetszett!
Szerencsére a szél nem fújt, így kevésbé érzetük dermesztőnek az időt.
A szárnyasokat nem érinti valami jól a hideg, a tyúkok alig tojnak és a kacsák is leálltak. Pedig hordom nekik a vizet szorgalmasan! Csak mindig befagy a teknőjük.  _juhhh   Nekik ugyanis egy régi, a padláson talált horganyzott bádog mosóteknőt állítottam be medencének. Jól meg is vannak vele, de ilyen hidegben sűrűn kell cserélni a vizet, mert a reggeli adag délre már jég. Hiába meleg vízzel töltöm fel!  shock
Viszont csodaszép volt a reggel!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105756 Dátum: 2017.01.07., 12:46:35 »

Szombatra virradó hajnalon a Tiszántúlon többnyire felhős, ezen belül a keleti határvidéken borult lesz az ég és ezeken a tájakon elvétve hószállingózás is előfordulhat, ezzel szemben az ország többi részén kevés lesz a felhő és csapadék már nem várható. Az északi irányból fújó szél a középső országrészben gyenge, másutt mérséklet, illetve élénk lesz. A hőmérséklet a hajnali órákra rendkívül mélyre csökken, általában -11 és -20 fok közé várható, de 1-2 szélvédett északkeleti völgyben akár -20 fok alá is csökkenhet.
Szombat délután zavartalan napsütésre számíthatunk. Az északi szél valamelyest gyengül, de még mindig élénk marad és erős széllökések is előfordulhatnak. A hőmérséklet napközben mindössze -13 és -6 fok közé emelkedik, északkeleten és a hóval fedett területeken maradhat igen alacsonyan, nyugaton közelítheti meg a -5 fokot.

Jó napot!

Reggel olyan hideg volt, hogy a macska befordult a sarkon és eltört....  shock

Nem ám! Viszont fázott, meg Kormos kutya is. És lám, mi lett belőle!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105755 Dátum: 2017.01.07., 08:45:33 »

Szombatra virradó hajnalon a Tiszántúlon többnyire felhős, ezen belül a keleti határvidéken borult lesz az ég és ezeken a tájakon elvétve hószállingózás is előfordulhat, ezzel szemben az ország többi részén kevés lesz a felhő és csapadék már nem várható. Az északi irányból fújó szél a középső országrészben gyenge, másutt mérséklet, illetve élénk lesz. A hőmérséklet a hajnali órákra rendkívül mélyre csökken, általában -11 és -20 fok közé várható, de 1-2 szélvédett északkeleti völgyben akár -20 fok alá is csökkenhet.
Szombat délután zavartalan napsütésre számíthatunk. Az északi szél valamelyest gyengül, de még mindig élénk marad és erős széllökések is előfordulhatnak. A hőmérséklet napközben mindössze -13 és -6 fok közé emelkedik, északkeleten és a hóval fedett területeken maradhat igen alacsonyan, nyugaton közelítheti meg a -5 fokot.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 306 307 [308] 309 310 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!