Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.19., 17:52:54
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 308 309 [310] 311 312 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7137727 alkalommal)
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105734 Dátum: 2017.01.04., 05:18:12 »

Éjjel eleinte változóan felhős idő várható, majd észak felől fokozatosan beborul az ég. Az éjszaka első felében csak néhol, hajnaltól viszont az északi megyékben már egyre többfelé kezdődik hószállingózás, gyenge havazás. A délnyugati szél sokfelé lesz élénk, elsősorban északkeleten erős lökések is kísérhetik. 0 és -6 fok közé hűl a levegő, ezúttal délen várható a hidegebb.
Szerdán napközben túlnyomóan borult időre készülhetünk, csak a délután második felében északnyugaton szakadozik fel a felhőzet. Az ország északkeleti és középső harmadán sokfelé délnyugaton néhol számíthatunk többnyire gyenge vagy mérsékelt csapadékhullásra. Ez északon és keleten havazás lesz, a Dunántúlon és a Duna-Tisza-köze déli felében azonban előfordulhat havas eső, ónos eső is. A délnyugati szél továbbra is többfelé lesz élénk, főként északkeleten erős lökések is társulhatnak hozzá. A csúcshőmérsékletek többnyire fagypont körül alakulnak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105733 Dátum: 2017.01.03., 22:49:07 »

Nem tudom, kitől hallottad ezt, én nem találkoztam még a pofonjával (hála Istennek, mert  a 30 kg-os tápos zsákot simán a vállára kapja  shock), mint ahogy azt sem tudom, milyen a lórúgás, mert abban sem volt részem (nem, mintha hiányozna!  vigyor ), de én hiszek Neked (most az egyszer!)...


Nem is tudtam, hogy bájos Feleséged táppal etet Tégedet. Attól vagy ilyen jó kondiban

Ezt etetik táppal. Kattints rá....
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #105732 Dátum: 2017.01.03., 21:07:28 »

Ahogy nézem az időjárás előrejelzését, hétvégére elég "hideg" időt jósolnak. Ma vettem egy pakli német brikettet , 48 db van a kötegben. Azt hiszem 25 kg súlyban. Nem vagyok a szén híve, jobban szeretem a száraz fát, de esténként lehet dobok rá egy-egy db-ot.
Tudom sok családnak nem jó ez a hideg, mivel a fűtésszámla megterheli majd a büdzsét. A mezőgazdák szerint viszont kell, főképpen hóval, ami megóvja a vetést, viszont a hideg elpusztít jelentős károkozót. Nekem is jól jönne a hideg, befagyna a víz és van pár megrendelésem nádvágásra a stégek körül. Azt meg úgy jó csinálni ha jó a jég és könnyen le lehet tolni akár lapáttal is a jég fölött a nádszálakat. Tavaly nem sok időm volt vágni, nem igazán állt be a "kis-duna" . A stégek lajstrom számai alapján megkérem az engedélyt a vízügyi hatóságtól és mehet is a meló.... Vagy a tulajok megkérik.   Aztán felőlem olvadhat is....
Tavaly motoros kaszával vágtam, feltettem rá a késeket. Így is egyszer-kétszer beszakadtam, már gyenge volt a jég. Szerencsére a part mellett, ott még nem mély a víz. Szutyok meló volt....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #105731 Dátum: 2017.01.03., 20:46:38 »

Jó estlétet!


tegnap én is tettem pár kört a környéken és valóban szép volt a táj, pedig hó sem esett. Ízelítőleg pár kép:

Az irtás mellett meghagyott fekete nyárfa sor.



Talán egy fiatal akác ágai, porcukorral ízesítve:
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105730 Dátum: 2017.01.03., 18:14:21 »

Megjelent a cikk a novemberi városfejlesztési fórumról, amin meghívottként magam is részt vettem.
Azért csak most, mert a városi újságba is kértek egy cikket és nem lett volna korrekt, agyonütni azt a cikkemet ezzel!  vigyor

Ha érdekel, ezen a linken el tudod olvasni: http://alterirsa.hu/jovonk-a-tet/

Hamarosan elérhető lesz a Facebook Alterirsa oldalán is.
Kövess minket!
https://www.facebook.com/Alterirsa/?ref=bookmarks
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105729 Dátum: 2017.01.03., 18:12:32 »

Megjelent a cikk a novemberi városfejlesztési fórumról, amin meghívottként magam is részt vettem.
Azért csak most, mert a városi újságba is kértek egy cikket és nem lett volna korrekt, agyonütni azt a cikkemet ezzel!  vigyor

Ha érdekel, ezen a linken el tudod olvasni: http://alterirsa.hu/jovonk-a-tet/
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105728 Dátum: 2017.01.03., 18:10:32 »

Kukucs, Mikulás, látlak!  bye bye
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105727 Dátum: 2017.01.03., 18:09:51 »

Jó estét!

Holnaptól nekilátok nagyon átrendezni a hátsó udvart, mert a virágos kialakítása miatt már nem tudom a kocsi orrát közel tenni a házhoz, így inkább a garázsba dugnám be szívesen, hogy ne legyen annyira direktben kitéve a hétvégi nagy hidegnek.
Ehhez jelentősen át kell variálnom a garázs előtti részt.
Szóval lehet, hogy csak kevesebbet leszek. szégyenlem

Ahogy terveztem, majdnem sikerült is úgy haladni!  táncika

Délelőtt felhasogattam a maradék fát, kicsit összerendeztem az udvar felét, hogy délután tudják hova tenni a tűzifa kiegészítést, mert fogytán van a múltkori rendelés. Aztán még a most hozott 15 q-t is összeraktam. Holnapra még marad némi rendezni és fűrészelgetni való, remélem nem szakad le az ég...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105726 Dátum: 2017.01.03., 18:06:32 »

Hétfő este egy hidegfront éri el hazánkat, mely mögött a megélénkülő északnyugati szél egyre több helyen feloszlatja majd a ködöt. Ezzel együtt átmenetileg néhány fokos hőmérséklet-emelkedés is várható. Emellett éjszaka a hidegfront keskeny felhősávja is átvonul az ország felett. Ebből eleinte északon, majd reggel délen, délnyugaton fordulhat elő hószállingózás, gyenge havazás. Reggel viszont északnyugat felől már csökkenni kezd a felhőzet. Hajnalra jellemzően -7 és 0 fok közé hűl majd le a levegő.
Napközben délkelet felé elhagyja az országot a hidegfront felhőzete, mögötte azonban már egy újabb ciklon fátyolfelhőzete érkezik majd észak felől. Csapadék nem várható. A szél az északi országrész kivételével fokozatosan gyengül, és egyre inkább nyugatias irányúra fordul. A hőmérséklet jellemzően 0 és +4 fok között tetőzik majd.

Jó estét!

Ma csodás napsütésben volt részünk itt a világ majdnem közepén, Albertirsán, ahol jó élni!
 yes_yes

Ilyen gyönyörűen indult a nap:


Azonban mivel nem mindenkinek jelenik meg a kép, legyen itt másként is:
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105725 Dátum: 2017.01.03., 08:38:58 »

Hétfő este egy hidegfront éri el hazánkat, mely mögött a megélénkülő északnyugati szél egyre több helyen feloszlatja majd a ködöt. Ezzel együtt átmenetileg néhány fokos hőmérséklet-emelkedés is várható. Emellett éjszaka a hidegfront keskeny felhősávja is átvonul az ország felett. Ebből eleinte északon, majd reggel délen, délnyugaton fordulhat elő hószállingózás, gyenge havazás. Reggel viszont északnyugat felől már csökkenni kezd a felhőzet. Hajnalra jellemzően -7 és 0 fok közé hűl majd le a levegő.
Napközben délkelet felé elhagyja az országot a hidegfront felhőzete, mögötte azonban már egy újabb ciklon fátyolfelhőzete érkezik majd észak felől. Csapadék nem várható. A szél az északi országrész kivételével fokozatosan gyengül, és egyre inkább nyugatias irányúra fordul. A hőmérséklet jellemzően 0 és +4 fok között tetőzik majd.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105724 Dátum: 2017.01.02., 23:09:15 »

Jó estét!

Holnaptól nekilátok nagyon átrendezni a hátsó udvart, mert a virágos kialakítása miatt már nem tudom a kocsi orrát közel tenni a házhoz, így inkább a garázsba dugnám be szívesen, hogy ne legyen annyira direktben kitéve a hétvégi nagy hidegnek.
Ehhez jelentősen át kell variálnom a garázs előtti részt.
Szóval lehet, hogy csak kevesebbet leszek. szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105723 Dátum: 2017.01.02., 16:56:39 »


Ahol Te lax, oda nem is kopogtam volna:
1, Nem kellenek éjszakára férfiak.
2, Hallottam, Oxika akkora pofont tud adni, mint egy lórúgás.
3, Lórúgásban itthon is volt részem.

 uuuhhh hahota hahota

Nem tudom, kitől hallottad ezt, én nem találkoztam még a pofonjával (hála Istennek, mert  a 30 kg-os tápos zsákot simán a vállára kapja  shock), mint ahogy azt sem tudom, milyen a lórúgás, mert abban sem volt részem (nem, mintha hiányozna!  vigyor ), de én hiszek Neked (most az egyszer!)...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105722 Dátum: 2017.01.02., 16:54:06 »


Legnagyobb meglepetésemre, Drága Párom, (aki a Gazemberné) az iccaka sorra nyitogatta kedvenc édes pezsgőimet. TÖRLEY volt rajta a címzés, meglepett, hogy három üveg jórészét én ittam meg és még mindig nem o.ádok. Ma takarítom a romokat és kiszúrtam, hogy mindhárom édes TÖRLEY címkéjén apró betűkkel ott volt:  Alkoholmentes.
Hát, így átb...verni már régen sikerült. De túléltem.

B.U.É.K.

 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2

Látod, elég volt a tudat, hogy ittál, képes vagy így is félre beszélni!  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105721 Dátum: 2017.01.02., 16:52:38 »

Szép napot!

Mit mondjak? Az Ő helyében én sem nyitottam volna ki!  hahota


Ahol Te lax, oda nem is kopogtam volna:
1, Nem kellenek éjszakára férfiak.
2, Hallottam, Oxika akkora pofont tud adni, mint egy lórúgás.
3, Lórúgásban itthon is volt részem.

 uuuhhh hahota hahota
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105720 Dátum: 2017.01.02., 16:46:52 »


Nagyon szépen köszönöm, Majdnemfekete tesómnak.



 köszi_2 köszi_2 köszi_2 bye bye


Legnagyobb meglepetésemre, Drága Párom, (aki a Gazemberné) az iccaka sorra nyitogatta kedvenc édes pezsgőimet. TÖRLEY volt rajta a címzés, meglepett, hogy három üveg jórészét én ittam meg és még mindig nem o.ádok. Ma takarítom a romokat és kiszúrtam, hogy mindhárom édes TÖRLEY címkéjén apró betűkkel ott volt:  Alkoholmentes.
Hát, így átb...verni már régen sikerült. De túléltem.

B.U.É.K.

 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105719 Dátum: 2017.01.02., 16:46:20 »

Az éjszakai órákban az ország északi felén már többfelé számíthatunk zúzmarás köd vagy alacsonyszintű rétegfelhőzet kialakulására. Délen inkább csak párásság valószínű. Északon helyenként hószállingózás, ónos szitálás is előfordulhat. A déli, délnyugati szél gyenge marad, északon pedig több helyen várható szélcsend is. A legalacsonyabb hőmérséklet általában -6 és -10 fok között várható, de fagyzugokban ennél hidegebb, magasabban fekvő hegyvidéki területeken enyhébb éjszaka is valószínű.
Hétfőn napközben északon több helyütt egész nap megmarad majd a köd és a rétegfelhőzet. Másutt viszont napos időre számíthatunk. Csapadék nem várható. A délnyugati, nyugati szél nagyrészt gyenge marad, de délnyugaton és a Tiszántúl keleti részén időnként kissé élénkebb lesz a légmozgás. Estétől pedig északnyugat felől fokozatosan megélénkül, helyenként megerősödik majd az északnyugati szél, mely az Észak-Dunántúlról kisöpri a ködöt, néhány fokos hőmérséklet-emelkedés kíséretében. Addig az északi országrész ködös tájain több fokkal fagypont alatt marad a hőmérséklet, másutt viszont 1 és 7 fok közötti maximumokat mérhetünk majd.

Ma a reggeli rutin után bementem Ceglédre. Nem feltétlen kellett volna, de úgy döntöttem, hogy belépek, mert akkor helyben intézek el egy ügyet, de főleg veszek kávé kapszulát, mert ott van olyan üzlet, amilyenben Pesten kapok olyan kapszulát, amilyen nekünk kell. Bebuktam.... itt nincs, mert nincs rá kereslet (csak tudnám, honnan tudják, ha sosem volt ilyen fajta kapszulájuk!  uuuhhh ). Na mindegy, megrendeltem neten, csak így mindjárt sokat!
Viszont csodaszép utam volt!
Nálunk most ilyen a világ:

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105718 Dátum: 2017.01.02., 16:42:16 »


Akelácska Drága !
Veled akartam az éjjel megünnepelni kettőnk szülinapját, de nem engedtél az ágyadba.
Hát micsoda barátság ez ?
Úgy tudtam, nem vagy a jónak elrontója.
Mi bennem a jó?....................Meg tudtad volna reggel felé.....


 kicsi taps bee bee bee bee bee bee bleee bleee bleee bleee bleee

Addigra tele lettél volna ásványvízzel?

Szerintem Benned a legjobb az, ha nem akarsz viccelni...  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105717 Dátum: 2017.01.02., 16:41:14 »

Köszönöm szépen a jó kivánságokat, most józanodtam ki annyira, hogy olvasni tudjak.
Az anyósomnak a képe hogy került Hozzád ? Tegnap még az ágyam fölött lógott.

Akelácskával akartam tölteni az icakát, de hiába zörgettem, nem nyitott ajtót.


 _cupp

Szép napot!

Mit mondjak? Az Ő helyében én sem nyitottam volna ki!  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105716 Dátum: 2017.01.02., 16:37:29 »

Jó estlétet!


...és természetesen csatlakozva az előttem szólókhoz, én is sok-sok boldogságot kívánok Akelának és Gazembernek.

           buli 


Nagyon szépen köszönöm, Majdnemfekete tesómnak.



 köszi_2 köszi_2 köszi_2 bye bye
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105715 Dátum: 2017.01.02., 08:49:46 »

Az éjszakai órákban az ország északi felén már többfelé számíthatunk zúzmarás köd vagy alacsonyszintű rétegfelhőzet kialakulására. Délen inkább csak párásság valószínű. Északon helyenként hószállingózás, ónos szitálás is előfordulhat. A déli, délnyugati szél gyenge marad, északon pedig több helyen várható szélcsend is. A legalacsonyabb hőmérséklet általában -6 és -10 fok között várható, de fagyzugokban ennél hidegebb, magasabban fekvő hegyvidéki területeken enyhébb éjszaka is valószínű.
Hétfőn napközben északon több helyütt egész nap megmarad majd a köd és a rétegfelhőzet. Másutt viszont napos időre számíthatunk. Csapadék nem várható. A délnyugati, nyugati szél nagyrészt gyenge marad, de délnyugaton és a Tiszántúl keleti részén időnként kissé élénkebb lesz a légmozgás. Estétől pedig északnyugat felől fokozatosan megélénkül, helyenként megerősödik majd az északnyugati szél, mely az Észak-Dunántúlról kisöpri a ködöt, néhány fokos hőmérséklet-emelkedés kíséretében. Addig az északi országrész ködös tájain több fokkal fagypont alatt marad a hőmérséklet, másutt viszont 1 és 7 fok közötti maximumokat mérhetünk majd.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 308 309 [310] 311 312 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!