Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.29., 04:38:59
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Határon túl  |  Kisebbségben (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Szlovákia 0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Szlovákia  (Megtekintve 6997 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #14 Dátum: 2012.01.13., 05:56:52 »

Idő közben már elkészültek az első szlovák állampolgárság megvonások is...
Itt pedig háboognak is érte rendesen.
Pedig nem igazán értem az okát. Ha a magyar -úgy nevezett diplomácia- nem tudott megegyezni Szlovákiával -csakúgy, mint Ukrajnával, de velük valahogy hűvösebb a viszony, csak nem kisebb a szavazó bázis- és ott talán identitás keresésből, vagy -mint pártunk és kormányunk méltán.. Mindegy, méltán...- egyszerűen gőgből tiltja a kettős állampolgárságot, akkor nem egészen értem, mi a fenének kell nekünk ˝megvédeni˝ azokat, akik megsértik valamely ország törvényeit? Akik pedig tudatosan törvényt szegnek, azoknak tessék felvállalni annak következményét!
Akik felvették a magyar állampolgárságot, tudták jól, mivel járhat!
Arról az emberről pedig külön véleményem van, aki mást törvénysértésre buzdít. Ezt a magatartást bizonyos esetekben a magyar törvények még büntetni is rendelik.
Jól néznénk ki, ha Szlovákia azért tiltakozna, mert a hazai törvények szerint megbüntetik a magyar tulajdonú, de szlovák rendszámú autók gazdáit, ha nem iratják át a kocsikat!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #13 Dátum: 2010.05.14., 16:17:47 »

Milyen érdekes az élet!
Amikor Szlovákiában a nyelvtörvényt behozták, az az országuk belügye volt.
A magyarországi kettős állampolgársági törvényről még csak szó van, még csak beszéltek róla, máris mekkora a visítás tótországban!
Szlota szerint a várható törvény nemzetbiztonsági kockázat Szlovákiára....
Szerintem meg Szlota a nemzetbiztonsági kockázat!
Hiába, na: van egy ország, ami igazából sosem létezett, a nagyhatalmak megcsinálták '18-ban (igaz, akkor sem önálló államklént!), most meg tán attól retteg, hogynem lesznek állampolgárai?
Netán attól fél, hogy ha kiderül, mennyi is a magyar ténylegesen, netán az is kiderül, hogy szlovákiában mekkora a szlovákok aránya, és ez esetleg kínos lehet?
Nem tudom, ám az biztos, hogy időszerű lenne már kicsit letörni a szarvukat, mielőtt netán még kiderítik, hogy Budapest is tótföldhöz tartozik!
Mégiscsak igaz az a mondás, hogy ha beengeded a tótot a házadba, előbb utóbb nem lesz házad?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #12 Dátum: 2010.02.13., 11:34:56 »


Igaza van Eidámi cimborának. Már az ottani magyarok is utálnak minket, meg Romániában hasonlóan. Beléjük nevelték az iskolában, hogy mi paraziták vagyunk, az ő ellenségük.

 bu_mm bleee bee bye bye



Egyrészt: én nem ezt tapasztaltam, sem Szlovákiában, sem Romániában (bár ez utóbbi országban meglehetősen régen voltam),
másrészt, ha így viselkedünk velük, így gondolkozunk róluk mint pl. most Te, akkor ebben sem lenne semmi csodálnivaló!

Te ugye, ha jól emlékszem, folyton ki vagy akadva a cigányokra.
Pedig összetartásból nagyon komoly leckéket kapunk tőlük, csak nem lenne szabad annyira gyűlölni őket, hogy még tanulni sem legyél hajlandó azt, ami náluk jó, és kitűnően működik!
Tudják őket intézményesítetten bántani?
Ugye nem?
Minket, magyarokat pedig ott taposnak el, ahol csak érnek!
Mert nekünk az a fontos, hogy dögöljön meg a szomszéd lova, és még talán kárörvendően is nézzük, mit csinálnak a magyarokkal más országokban. Ahelyett azonnal kiabálni kezdenénk!
Én azt mondom, segítsen aki teheti, és akinek nincs lelke, az ne adjon 100 Ft-ot se!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #11 Dátum: 2010.02.13., 11:27:45 »

Már elnézést, nem vagyok kultúrbarbár, de mindenkinek mi adjunk ? Minket nem sújt a gazdasági válság ? Akár mi van külföldön, szunami, vagy földrengés, mi az elsők vagyunk az adományozók közt. Különben is a szlovákok utálnak bennünket a legjobban. Ha történetesen összejönne pár száz milla, lenne rá fogadásom, hogy nem oda kerülne, ahova szánták.

 uuuhhh bee bye bye

Tudod, ez olyan dolog, hogy az ember vagy érez közösséget a határon túli magyarsággal, vagy nem.
Ez nem arról szól, hogy gyűjtünk a szlovákoknak, ők meg nyelvtörvényt farigcsálnak rajta, hanem pont arról szól, hogy az egyre jobban elnyomott magyarságot a kultúrán keresztül, a nyelven keresztül megtarthassuk, mert hogy Szlovákiában a vélt, vagy valós sérelmek miatt erőszakosan el akarják nyomni a magyarságot!
Ennek egyik, adminisztratív eszköze, hogy a kultúra -jelen esetben a színház- működtetésére jóval kevesebbet adnak, mint amennyiből az működni képes! Szerintem ha tehetnék, egyetlen fillért sem adnának, csak az EU valószínűleg nem nézné tétlenül.

És csak egy záró gondolat:
a romák minden megtesznek azért, hogy a cigányságnak mindenhol a lehető legjobb legyen.
Te mit teszel a magyarságért?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember
Vendég
« Válasz #10 Dátum: 2010.02.13., 11:00:33 »

Amikor szlovákiában voltunk és bemetünk egy sörözőbe, meghalloták hogy magyarul beszélünk kimentek  magyarok és szlovákok is.

Idén is voltunk, az addig magyarul beszélők a kérdéseinkre szlovákul kezdtek el válaszolni.
Na csak annyit akarok mondani hogy nem csak a szlovák utál minket de a kinti magyarok is.Még akkor délelött visszaváltottuk a koronát és átmentünk Bécsbe.Mi csak kirándulni szerettünk volna.Soha többé be nem teszem a lábam ebbe az országba.

Tisztelettel....


Igaza van Eidámi cimborának. Már az ottani magyarok is utálnak minket, meg Romániában hasonlóan. Beléjük nevelték az iskolában, hogy mi paraziták vagyunk, az ő ellenségük.

 bu_mm bleee bee bye bye

Naplózva
Gazember
Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2010.02.13., 10:55:46 »


Már elnézést, nem vagyok kultúrbarbár, de mindenkinek mi adjunk ? Minket nem sújt a gazdasági válság ? Akár mi van külföldön, szunami, vagy földrengés, mi az elsők vagyunk az adományozók közt. Különben is a szlovákok utálnak bennünket a legjobban. Ha történetesen összejönne pár száz milla, lenne rá fogadásom, hogy nem oda kerülne, ahova szánták.

 uuuhhh bee bye bye
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #8 Dátum: 2009.11.29., 19:37:30 »

"Veszélybe került a szlovákiai magyar színjátszás egyik legfontosabb fellegvára. Márai Sándor szülővárosában, Kassán, a fennállásának 40. évfordulóját ünneplő Thália Színház anyagilag ellehetetlenült, így függetlenségének feladására, vagy akár kapuinak bezárására is kényszerülhet. A teátrum fenntartója a gazdasági válság miatt lecsökkentette az intézmény már korábban is igen alacsony költségvetési támogatását, így a színház léte veszélybe került. Fennmaradásuk érdekében mintegy 30 milliós hiányt kell pótolniuk."
Duna tv.

"Amennyiben szeretnék, hogy nevük felkerüljön a Duna Televízió képernyőjén az adományozók listájára, november 27-én, 11:00 és 21:00 óra, november 28-án 11:00 és 22:30 óra, november 29-én 11:00 és 23:00 óra között hívják az alábbi vezetékes, normál tarifás telefonszámot:

06-1-489-18-88


Kedvezményezett: Thália Színház, Kassa
OTP 11734004-20484549

Szlovákiából

DIVADELNÉ ZDRUZENIE THALIA
OTP Banka Slovensko a.s. 11358737/5200
SWIFT CODE: OTPV SK BX

Egyéb országokból

DIVADELNÉ ZDRUZENIE THALIA
IBAN SK 28 5200 0000 0000 11358737
OTP Banka Slovensko a.s., Sturova 5. 81354 BRATISLAVA
SWIFT CODE: OTPV SK BX

Amennyiben „virtuális széket” vásárol, nevét a színház falán elhelyezett dísztáblán olvashatja majd. Ebben az esetben kérjük szándékát feltétlenül jelezze az átutalás megjegyzés rovatában!"

Bővebben >>
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #7 Dátum: 2009.10.19., 21:19:02 »

Na talán összejön végre:P
Nos, én Szlovákián keresztül mentem haza Angliából. Bizonyos okokból többször is meg kellett állnom. Semmi gond nem volt, pedig féltem tőle.
Szerintem viszont nem azok a buzi meccses3ek a hibások. Azzal még nem durrantak el odaát az agyak. Hülyék mindenhol vannak, ezt tudjuk. A baj az volt, hogy jövendőbeli I. Viktor Királyunk is úgy döntött, átmegy, és alá tesz a dolgoknak pár lapáttal. Angliában dolgoztam románokkal, székelyekkel. A románokkal jól kijöttem, imádtak, én is őket, nagy spanok lettünk, azóta is segítjük egymást. A székelyek, és a csángók meg tudtak volna ölni, amikor kiderült, hogy magyar vagyok. És mindez szintén Viktor miatt. Őt vetették a szememre, mintha én neveztem volna ki fogadatlan prókátornak.
Már előre rettegek, mikor megy a vajdaságba. A háziasszonyom egy vajdasági magyar. Eléggé tele így is a hócipője a magyar politikával.
Add isten, hogy az a lökött ne kavarhasson tovább!
Na ennyi.

No, akkor megemelkedik a lekbéred!
Jobb esetben!
 vigyor

De tény, ami tény, a határokon belüliekre jobban haragszanak lassan, mint a korábbi haragosukra!
És akkor ez az őrült, most megint előjön ezzel a kettős állampolgársági kártyával!
Valaki mondja már meg ennek az eszelősnek, hogy a közvetlen környezetünkben levő országok (pl. Ukrajna) tiltják a kettős állampolgárságot.
Akkor mit akarnak végül is?
Mert a mai Mokkában arról volt szó, hogy szavazati joguk nem lenne!
(Gondolom most, de ha a következő választásokon szükség lenne rájuk, minden bizonnyal szavazhatnának -vagy nem, mert őket is átverték-. (?)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Quasimodó
Újonc
*

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2009.10.19., 18:06:34 »

Na talán összejön végre:P
Nos, én Szlovákián keresztül mentem haza Angliából. Bizonyos okokból többször is meg kellett állnom. Semmi gond nem volt, pedig féltem tőle.
Szerintem viszont nem azok a buzi meccses3ek a hibások. Azzal még nem durrantak el odaát az agyak. Hülyék mindenhol vannak, ezt tudjuk. A baj az volt, hogy jövendőbeli I. Viktor Királyunk is úgy döntött, átmegy, és alá tesz a dolgoknak pár lapáttal. Angliában dolgoztam románokkal, székelyekkel. A románokkal jól kijöttem, imádtak, én is őket, nagy spanok lettünk, azóta is segítjük egymást. A székelyek, és a csángók meg tudtak volna ölni, amikor kiderült, hogy magyar vagyok. És mindez szintén Viktor miatt. Őt vetették a szememre, mintha én neveztem volna ki fogadatlan prókátornak.
Már előre rettegek, mikor megy a vajdaságba. A háziasszonyom egy vajdasági magyar. Eléggé tele így is a hócipője a magyar politikával.
Add isten, hogy az a lökött ne kavarhasson tovább!
Na ennyi.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #5 Dátum: 2009.09.15., 16:21:02 »

Nem vagyoknagy kedvelője Sólyomnak, de ez akkor is akkora fokú bunkóság volt, mint ide Lacháza!
Nem tudom, mit képzel a Szlovák kormány, Európában, két Uniós tagország hogyan csinálhat ilyet!
Az a jellemtelen, nagy híres Európai Unió éppúgy tojik a fejünkre, mint '56-ban, és mindent megtesz, hogy ezt az országot lenullázza!
Nem tudom, mi a fenét várunk azoktól, akik asszisztáltak az ország szétszabdalásához az I. Világháború után, és még annak az Ausztriának is adtak területet, akivel vállvetve harcoltunk, egész pontosan, aki kirobbantotta a háborút!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #4 Dátum: 2008.12.28., 12:13:46 »

Amikor szlovákiában voltunk és bemetünk egy sörözőbe, meghalloták hogy magyarul beszélünk kimentek  magyarok és szlovákok is.

Idén is voltunk, az addig magyarul beszélők a kérdéseinkre szlovákul kezdtek el válaszolni.
Na csak annyit akarok mondani hogy nem csak a szlovák utál minket de a kinti magyarok is. Még akkor délelött visszaváltottuk a koronát és átmentünk Bécsbe. Mi csak kirándulni szerettünk volna. Soha többé be nem teszem a lábam ebbe az országba.

Tisztelettel....

Mi valamikor novemberben voltunk Párkányban.
Nekem kellemes emlékeim vannak, semmi attrocitás, semmi kellemetlenkedés!
Az éttermekben, prszzókban szívesen fogadtak, az általad leírtakat nem tapasztaltam.
Igaz, ez még az ominózus focimeccs előtt történt!

Ha azok után a saját magyarjaink elfordulnak tőlünk, azon sem iagzán tudok csodálkozni! Néhány ostoba szélsőséges roppant nehéz helyzetbe tudta hozni a felvidéki magyarságot, mert alkalmat biztosított az ottani szélsőséges politikusoknak a saját nacionalizmusuk erősítésére, a magyarság elleni általánosításra!
Csak gratulálni tudok nekik, akik fél nap alatt tönretették több év diplomáciai munkáját!
Korlátolt, ostoba társaság!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Ejdámi Sajt
Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2008.12.27., 22:44:16 »

Amikor szlovákiában voltunk és bemetünk egy sörözőbe, meghalloták hogy magyarul beszélünk kimentek  magyarok és szlovákok is.

Idén is voltunk, az addig magyarul beszélők a kérdéseinkre szlovákul kezdtek el válaszolni.
Na csak annyit akarok mondani hogy nem csak a szlovák utál minket de a kinti magyarok is.Még akkor délelött visszaváltottuk a koronát és átmentünk Bécsbe.Mi csak kirándulni szerettünk volna.Soha többé be nem teszem a lábam ebbe az országba.

Tisztelettel....
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #2 Dátum: 2008.12.09., 17:49:04 »

Nem valószínű, hogy az általánosan elfogadott magyar földrajzi megnevezések magyar kisebbségi tankönyvekben való használatát engedélyező törvény lezárja a témáról folyó szlovák-magyar vitát

Írja cikkében a szlovákiai Új Szó.

Érdemes olvasgatni a lapokon!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #1 Dátum: 2008.12.03., 20:55:17 »

A szlovák miniszterelnök, Robert Fico szerdán bejelentette: elutasítja mind a hat kisebbségek védelméről szóló javaslatot, melyeket Gyurcsány Ferenc kormányfő tett a novemberi révkomári találkozón. Fico szerint Gyurcsány javaslatai elfogadhatatlanok, a magyar kisebbség jogai pedig biztosítottak Szlovákiában.

Szóval röviden: megint tojtak a fejünkre!
Ami az egészben a legszörnyűbb, hogy nem is nagyon tudunk ellene tenni semmit.
Szomorúan kell megállapítsuk, hogy a szlovák kormány kiszolgáltatj a magyarországi szlovák kisebbséget a magyarországi kis létszámú nacionalistáknak csak azért, hogy az ostoba magyarellenes kampányolását folytathassa.
Mert csak a hülye nem tudja, hogy egy ennyire nyíltan magyarellenes nyilatkozat mit fog kiváltani azokban, akik amúgy sem lelkesednek sosemvoltország eszehagyott politikájáért!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Dátum: 2008.11.12., 11:20:13 »

Ami most a felvidéken történik....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Határon túl  |  Kisebbségben (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Szlovákia
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!