Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.27., 02:05:22
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: Terem a kiwim Gyömrőn, magról szaporítottam 18 éve 0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Terem a kiwim Gyömrőn, magról szaporítottam 18 éve  (Megtekintve 2274 alkalommal)
Zsárgány
Kölyök tag
**

Karma: +1/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2010.01.20., 15:52:33 »

18 év után csak kettő terem?
Jól metszed?
A novemberi link eredetijében több kép van: http://palmaligetetmagyarorszagnak.com/modules/smartsection/item.php?itemid=438
A cikk egyik íróját fórumból ismerem, alapvetően jól írja, csak mint nagyapám mondta, "nem lőnek avval nyúlat". (Vagyis, jó lehet az még attól, ha nem olyan precíz.)

Nekem 10 éves a legrégebbi, évek óta virágzik, csak sajnos kizárólag porzósat. A neves Rappaitól vettem, azt állította, hogy önporzós. Aztán mikor számon kértem rajta, azt javasolta, szerezzek termőset, és oltsam át.
3-4 éve vettem még két különfélét, azt remélve, hogy legalább az egyik termős, de még azóta sem virágoztak, pedig szép nagy bokrok.
Tavaly meg kaptam egy bizonyítottan termőset, ám helyhiány miatt valamelyik réginek a helyére kellene mennie, ám a nemek ismerete nélkül nem tudom, melyiket vágjam ki.

Van még két kicsi, piszkeszerű kopasz, amilyet a csomagküldős katalógusokban hirdetnek, ezek szépen teremnek.
Tavaly kaptam vesszőt két nagyobb növésű és termésű kopaszról is, meggyökereztek, ha igaz, egyik zöld lesz, másik piros.
Naplózva
Ál Kapone
Don Kapóne
Kölyök tag
**

Karma: +1/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


Don


Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2009.11.10., 21:17:59 »

Akkor segítek:
A termős virág közepében nagyon jellegzetes formát képező bibeszálak vannak, kerékküllőre emlékeztető, sugaras alakzatban.
Körülötte vannak ugyan portokok, de ezek nem tartalmaznak megtermékenyítésre képes pollent.
A porzós virágban nincs bibe, virágpora viszont megtermékenyítőképes.
Naplózva
Misimókus
Moderátor
Teljes tag
*****

Karma: +1/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2009.11.10., 17:15:37 »

Én 18 éve magról vetettem kiwit. Ki is kelt sok. Gyömrőn ültettem 6 tövet. Egy hozott tavaly 3, idén 14 gyümölcsöt. Csak az a baj, hogy kétivaru és nem tudni, hogy van e még termő köztük. Virágot még nem hoz mindegyik, csak egy hím, több ezer gyönyörű virágot és amelyik terem. Aki nem hiszi, nyáron megtekintheti, a mostanit már leszedtük, érik egy dobozban.

 bye bye

Mi tagadás felvillanyoztál... Mikor virágba borul én szeretném látni, és ha nem veszed tolakodásnak hápival abban az időszakban meglátogatnánk. Volna azért egy kérdésem: a virágzás kb. mennyi ideig tart.? 
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #3 Dátum: 2009.11.09., 21:49:15 »

Még többet meg lehet tudni a kiwiről itt >>
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #2 Dátum: 2009.11.09., 21:40:03 »

Mandarin (Citrus nobilis). Örökzöld, egylaki, hímnős virágú fa. Parthenocarp is terem. Lapított gömb alakú gyümölcsében a gerezdek könnyen szétválnak, ez megkülönböztető jele a naranccsal szemben. Hőigénye a citromfélék között viszonylag kevés. Egyes fajtái (Unsiu) még -11 C fagyot is kibírnak. Évi összes hőigénye is a legkevesebb. ezért a citromfélék tenyészterületének legészakibb vonalán is termesztik. C-vitamin tartalma 30 mg/100g, cukortartalma meghaladja a 9%-ot, vagyis a citromfélék között a legmagasabb. Savtartalma viszont a legkevesebb (0,7 %). Magról könnyen, dugványról egyáltalán nem szaporítható. Alanya a narancs vagy a bigaradia magcsemetéje, erre szemzik vagy héj alá oltják.

Forrás: tuja.hu
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Kiskacsa
Még mindig újonc?
Hős tag
*****

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 186


Kacsa


Profil megtekintése
« Válasz #1 Dátum: 2009.11.08., 21:07:29 »

  Én a kiwit nem szeretem,de a barátnőmmel mandarin magot szórtunk egy cserépbe.
Mit gondolsz lesz abból valaha valami?Vagy azt be kell oltani? shock
Már kikeltek,vagy 5 centisek.
Naplózva

Kiskacsa
Gazember
Vendég
« Dátum: 2009.11.04., 17:43:32 »

Én 18 éve magról vetettem kiwit. Ki is kelt sok. Gyömrőn ültettem 6 tövet. Egy hozott tavaly 3, idén 14 gyümölcsöt. Csak az a baj, hogy kétivaru és nem tudni, hogy van e még termő köztük. Virágot még nem hoz mindegyik, csak egy hím, több ezer gyönyörű virágot és amelyik terem. Aki nem hiszi, nyáron megtekintheti, a mostanit már leszedtük, érik egy dobozban.

 bye bye
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: Terem a kiwim Gyömrőn, magról szaporítottam 18 éve
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!