Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.29., 00:45:43
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Határon túl  |  Kisebbségben (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Kárpátalja 0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Kárpátalja  (Megtekintve 2315 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #6 Dátum: 2022.09.04., 11:57:01 »

Sokan kérdezgetik tőlem: „Mi újság Kárpátalján? Ott mennyire súlyos a helyzet?”

Utoljára június végén -július elején voltam kint. Nem bolyongtam sokfelé (szokásommal ellentétben), így csak Nagyszőlős és környékéről tudok beszámolni.
Ott viszont minden rendben van. Nem találkoztam félelemmel, mint ahogy valós fenyegetettség sincs. Ungvár és Munkács lehet veszélyben, mert ott van laktanya. Az ungvári kórház kiemelt kórház lett, ahova a harcokban megsérült katonákat hozzák majd, ha szükség lesz erre.
A határ menti falvakban főleg nincs gond! Ott is és a városok boltjaiban sincs áruhiány,  minden kapható, a normál életvitel és vásárlási szokásoknak megfelelően! Szilárd meglátásom, hogy aki onnan jön mint „menekült”, az a mostani zavaros helyzetet kihasználva igyekszik itt vagy letelepedni egy jobb élet reményében, vagy egyszerűen a segélyezést kihasználva pénzhez és egyéb vagyontárgyakhoz,  ruházathoz, élelmiszerhez jutni ingyen.
Kintlétünk egy hete alatt nem tapasztaltam üzemanyag hiányt sem, bár korábban volt némi bizonytalanság és zavar az ellátásban, de azt helyreállították. Olyan és annyi üzemanyagot tankolsz amilyet és amennyit akarsz. Tény viszont, hogy jelentősen megdrágult!
Hogy a helyzet milyen a felsőbb vidékeken azt nem tudom. de a határ közelében, a magyarok lakta vidékeken rendben vannak a dolgok.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #5 Dátum: 2013.02.26., 16:07:25 »

Kárpátalja nem hódol be?

Megindult a gyűlöletkampány a kárpátaljai magyarok felé.
Jelenleg a nyugdíj kérdéssel összhangban látnak napvilágot mindenféle híresztelések hatalmas számú állampolgársági kérelmekről azért, hogy nyugdíjat kaphassanak innen is azok, akik ezt a kor elérték.
Szétvet az ideg, hogy politikai célokra használják a határon túli magyarokat!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #4 Dátum: 2009.01.18., 22:29:36 »

Azért már alakul az idegengyűlölet ott is!



Azt egy szóval sem mondtam, hogy ott nincsenek hülyék!
Dehogynem!
Csak az emberek egymással nem tesznek különbséget! Mindegyik tudja a másikról, hogy pont olyan csóringer, mint ő, és inkább segít neki, mintsem keresztbe tegyen!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Ál Kapone
Don Kapóne
Kölyök tag
**

Karma: +1/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


Don


Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2009.01.17., 08:35:06 »

Azért már alakul az idegengyűlölet ott is!

Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #2 Dátum: 2008.12.02., 13:13:46 »

A hétfő délelőtti, egyelőre nem hivatalos adatok szerint Lengyel Zoltán nyerte meg az időközi polgármester-választásokat a kárpátaljai Munkácson. A szavazók 67,1 százaléka adta le rá a voksát.
Adta hírül a Kárpátinfo internetes újság.
Örvendetes hír ez, úgy gondolom mindannyiunk számára!
Amikor a Felvidéken intézményesített keretek között "eszik a magyarokat", amikor Erdélyben a két magyar párt elkapva itthoni "hülyeséget" egymást öli, akkor egy ilyen kárpátalji hír szívet melengetően hat rám!
Ez az egység, a valódi identitástudat győzelme a megosztás, acsarkodás helyett!

 kicsi taps
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #1 Dátum: 2008.11.26., 17:19:21 »

Nekem jártomban-keltemben erről a részről vannak tapasztalataim.
Ezek messzebb nyúlnak vissza, mintsem Okszkát megismertem, és összekötöttem volna Vele életemet.
Én több éven keresztül azt tapasztaltam, hogy az ott élő, nem magyar ajkúaknak semmi bajuk a magyarokkal!
Békében megférnek egymással, sőt -később megtapasztalva- a hivatalokban is igyekeztek magyar nyelven beszélni velem, velünk, ahol csak tehették.
Persze az újonnan alakuló állam itt is keresi identitását, de szerencsére nem abban látja önazonosságát, hogy bármiféle nemzet, nemzetiség ellen igyekezne háborút viselni!
Nem tapasztaltam azt, hogy hátrány ért volna magyarságomért, és kárpátaljai barátaim sem számoltak be ilyenekről.
Persze, ott is akad hatalmaskodó ember, -főleg a határállomásokon- aki megpróbálja megnehezíteni az életedet, ha éppen át akarsz kelni Ukrajnába.
De ezek szerencsére nem tipikus, hanem sokkal inkább egyedi esetek!
Nekem egyszer gyűlt meg a bajom egy "ekologistával", aki Mazdám motorját olajosnak titulálta, holott csak sáros, piszkos volt, és forintban is tetemes összegű bírságot akart kiszabni rám, abban a biztos tudatban, hogy nem hagyhatom el a vám-területet, mert úti okmányom nála van.
Szerencsére egy barátom segítségével és közbenjárásával sikerült meggyőzni, még ha nem is a legszolidabb érvekkel!  táncika
De ennek már sok éve (azóta sem találkoztam azzal a figurával, pedig sokszor jártam azon a határon  vigyor)!

Sajnálattal olvasom ugyanakkor az új híreket, hogy erősödő nacionalizmus lelhető fel abban az országban is.
Úgy látszik, ostoba, primitív emberek mindenhol vannak!
Azt is tapasztalom, hogy az önkéntes asszimiláció megerősödött. A vegyes házasságokból született gyermekek nagy része már ukránul beszél, és ukránnak vallja magát.
Kár, hogy a magyar politika nem foglalkozik Kárpátaljával annyit, amennyit megérdemelne!
Mint ahogyan azt is nagyon sajnálom -és ez nem csupán Kárpátaljára igaz-, hogy a határainkon kívül élő honfitársaink a magyar politikai pártok játékszerévé kezdenek válni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Dátum: 2008.11.12., 11:21:47 »

az elfeledett országrész
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Határon túl  |  Kisebbségben (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Kárpátalja
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!