Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.29., 19:56:39
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális 0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: épp aktuális  (Megtekintve 40792 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #246 Dátum: 2019.03.16., 16:34:48 »

Az egyik borsóvetésem (ágyás) kikelt. Szépen lehet látni a sorokat. Ide vetettem a Rajnai törpét. Ma vettem még pár kis csomag vetőmagot. Kaport, Bársonyviárgot, Bazsalikomot.
Néhány növényt azért ültetek, hogy a természetes védekezést, vagy épp a kulturnövény fejlődését támogassam, lehetőleg minél kevesebb vegyszerrel.  Aztán hogy fog beválni? Majd meglátjuk. Alább egy wik oldal a növénytársításokról.

https://hu.wikipedia.org/wiki/N%C3%B6v%C3%A9nyt%C3%A1rs%C3%ADt%C3%A1s
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #245 Dátum: 2019.03.10., 16:57:35 »

Vetettem el paradicsom magokat kis edényekbe palántának. Több fajta is bevetésre került, többek között San Marzano, Amish Paste, ami szintén egy húsos, sűrű kicsit hosszúkás fajta. Aztán korai Mano-t balkon fajtákat, Lugas F1-et, cirmos Tigerella-t. Ültettem még el Brandy Wine-t is ez sötét bíbor sznű paradicsom, igen leveses, de hajlamos a repedezésre ha sok vizet kap. Viszont igen finom. Általában kisebb "cserepekbe" tettem a magokat, az edény nagyságától függően 8-10, vagy 14 db került bele. Először föld, kicsit tömörítve, kicsit benedvesítettem, aztán rá a magok egyenletesen elhelyezve és erre szórtam földet és finoman meglocsoltam. Földnek sima Florimo-t használtam és kevertem bele kevés komposztált marhatrágyát. Lehetne venni kifejezetten palántának való földet is ebből a fajtából, jó is, de elég drága. De lehet azért veszek egy zsákkal és keverve használom. Az elvetett magok az edényekkel a "melegházban" kerültek elhelyezésre. Körbe a kis ház szélén építettem egy polcrendszert, amelyen kényelmesen elférnek és nem  hűvösebb földön vannak. Locsolni meg a kis kézi 2 literes szórófejes kis permetezővel szoktam őket.  
A som bokor igen szépen virágzik, tele van kicsi tompa sárga virágokkal, remélem termés is lesz rajta.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #244 Dátum: 2019.03.03., 18:44:40 »

A hétvégén elvégeztem a gyümölcsfák metszését. A két meggyfát igen visszavágtam, vszinű az egyiken az öregebben az idén nem sok termés lesz. A 2 barackfa az  még fiatal sokat nem kellett vele vesződnöm és az alma is talán idén hoz termést.  A homoktöviseket is visszavágtam, igaz csak azokat az ágakat amelyek nagyon szélesen nyúltak ki, illetve a  belső részen tettem kicsi levegőssé a bokrokat.  A levágott meggyfa ágakat is feldaraboltam, a vastagabbja még további fűrészelésre vár a vékonyabb ágakat is metszőollóval apróbbra vágtam és bezsákolva eltettem. Jó lesz száradva begyújtani a kályhába télen.  A ribizli bokroknál csak a láthatóan elöregedett és hibásnak ítélt ágakat vágtam le, illetve amelyek átlósan össze-vissza nőttek. A diófával nem foglalkoztam, a málnát az asszony már elrendezte.
Elvetettem két ágyás zöldborsót, Korvin fajtájút, ez igen korai és Kalvedon félét. Ismét vettem un telephone borsót, amely igen magasra nől és támrendszert igényel. Tavaly is vetettem, de nem váltotta be a hozzáfűzött reményt, nem hozott sokat, igaz azok a hüvelyek hatalmasak voltak. Lehet valamit rosszul csináltam, így most más helyre vetettem, jóval naposabb részre.  Elvégeztem a lemosó permetezést is rézkénnel, amihez kevertem egy kevés rovarölőt is. A méhek és a hasznos rovarok még nem járnak.
A palántának való magokat még nem vetettem el, bár már minden mag beszerzésre került, Vettem földet is "Florimo" típusút, nekem ez bevált.  A jövő héten majd elmosom az ültetőedényeket, fertőtlenítővel. Utána indulhat a palántázás. A retek is kikelt már a "melegházban" látni a sorokat.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #243 Dátum: 2019.02.23., 17:21:08 »

Hát jó napokat!  Újra itt a rovatban, ami azt jelenti, hogy a Mindenható Nagy Titok segedelmével  megéltük az új esztendőt és az idei hobbikertészkedés kezdő idényét. Ősszel nem ástam fel a kertet, ebben volt némi lustaság is és egyéb más elfoglaltság is. Persze ahogy lenni szokott a dolog "visszaköszönt", ugyanis az ásás egyéb fizikai/testi okok miatt igen nehezen megy.  Persze ha ősszel felástam volna akkor is meg kellene ültetés, vetés előtt forgatni, mozgatni a földet az új ágyásoknál, illetve komposzttal jól megszórni, de jóval könnyebb volna. Ettől függetlenül azért sikerült egy kis ágyásnyi zöldborsót elvetni. Talán korai még, de a borsó az bírja. Amennyire emlékszem 2013-ban, vagy 14-ben vetettem el februárban. Most Rajnai törpét (fajtát) vetettem el, ezt már régen használtam. Fogok még vetni vszinű ebből a fajtából is és más fajtát is. A "palántamagok" vetését még nem kezdtem el, még vetőmag beszerzés folyik, főleg chili és pár különleges paradicsom fajtáé.
Amúgy az üvegházba (ami nem üveg, hanem átlátszó polikarbonát) dugtam le dughagymát és retket. No meg kívülre is egy kisebb ágyásba. Amúgy  kert is tervezés alatt van. Kicsi és kevés  a hely, okosan kell gazdálkodni, hogy lehessen kicsit forgatni a növényeket. Ne kerüljenek ugyanazon-félék az előző évi helyre.  Ahogy egy másik rovatban írtam tartok a vándorpoloskák inváziójától. Tavaly is már sok volt, ha még jobban elszaporodnak nagy kárt okoznak majd. Olvastam, hogy a keresztesvirágú növényeket jobban kedvelik. Megpróbálok minden ágyáshoz ültetni, kelbimbót, vagy karalábét hogy odavonzzam őkelméket és ott koncentráltan írtást végzek. Persze ezek a csali vetemények nem lesznek elfogyasztva. Amúgy kel-t, meg karalábét sem káposztaféléket nem szoktam vetni/ültetni. Valahogy mindig elmaradt részben a helyhiány miatt, részben meg régebben nem igazán fejlődtek szépen.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #242 Dátum: 2018.10.26., 09:31:27 »

Tegnap szedtem fel csicsókát. Tavaly így ősszel kaptam jó pár gumót - persze enni - és abból tettem le (illetve az asszony) párat. Kikeltek, szép nagy magas növényeket hoztak. Némelyik 3-3,5 méter magas. Elég sokára kezdtek virágozni, szeptemberben. Kicsit hasonlít a napraforgóhoz, de kisebb. (mármint a virágja) Aztán pár napja a szél kidöntött két nagy tövet és azok alól felszedtem a termést. A gyökereken fejlődik ki a gumó, hasonlít a gyömbérhez az alakja. Pár kisebbet visŐszadugtam jövőre is legyen. Én szeretem a csicsókát, vékonyra elszelve, mint a krumplit és megsütve köretnek. Jó íze van és állítólag egészségesebb, mint a burgonya.   Persze nem tudom ki hogy van vele, de nekem ha csicsókát eszek, igen megmozgatja a bélrendszeremet, ezért általában csak akkor van az étlapon itthon ha biztos nem kell sehová menni.
A most felszedett "termésben" kellemesen csalódtam, ugyanis könnyű volt megtisztítani. Amit összel kaptam azok vékonyabbak voltak és nehezen lehetett levakarni, ledörzsölni róla a vékony koszos héját. Alatta szép fehér rostú.
Persze ennél a növénynél - ahogy Aki is írta - igen figyelni kell arra, hogy az ember kordában tartsa, mert igen eltud szaporodni a talajfelszín alatt szétágazó gyökerein növekedő gumókkal.

Hmmm... meg kellene kóstolnom. Tudnék szerezni, ha nagyon akarnék. lehet, hogy meg is próbálom!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #241 Dátum: 2018.10.25., 19:23:25 »

Tegnap szedtem fel csicsókát. Tavaly így ősszel kaptam jó pár gumót - persze enni - és abból tettem le (illetve az asszony) párat. Kikeltek, szép nagy magas növényeket hoztak. Némelyik 3-3,5 méter magas. Elég sokára kezdtek virágozni, szeptemberben. Kicsit hasonlít a napraforgóhoz, de kisebb. (mármint a virágja) Aztán pár napja a szél kidöntött két nagy tövet és azok alól felszedtem a termést. A gyökereken fejlődik ki a gumó, hasonlít a gyömbérhez az alakja. Pár kisebbet visŐszadugtam jövőre is legyen. Én szeretem a csicsókát, vékonyra elszelve, mint a krumplit és megsütve köretnek. Jó íze van és állítólag egészségesebb, mint a burgonya.   Persze nem tudom ki hogy van vele, de nekem ha csicsókát eszek, igen megmozgatja a bélrendszeremet, ezért általában csak akkor van az étlapon itthon ha biztos nem kell sehová menni.
A most felszedett "termésben" kellemesen csalódtam, ugyanis könnyű volt megtisztítani. Amit összel kaptam azok vékonyabbak voltak és nehezen lehetett levakarni, ledörzsölni róla a vékony koszos héját. Alatta szép fehér rostú.
Persze ennél a növénynél - ahogy Aki is írta - igen figyelni kell arra, hogy az ember kordában tartsa, mert igen eltud szaporodni a talajfelszín alatt szétágazó gyökerein növekedő gumókkal.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #240 Dátum: 2018.10.24., 09:18:27 »

Ma kihúzkodtam a másodvetésű zöldbab bokrokat. Ami még volt temés rajta azokat leszedtem. Érdemes volt elvetni a másodvetést, behozta amit kellett. A fejteni való babbal viszont nem jártam jól. A másodvetésnek nem volt ideje beérni. No meg a poloskák is megszállták és a korábban általam említett betegség is felütötte a fejét az újabb vetésen. Ámbár lehet, hogy a növényi nedvet szívogató poloskák terjesztették el tovább. Korábban nem írtam, de az idén a dió se szerepe legjobban. Mi felénk legtöbb diófán a termés megfeketedő héjjal együtt hullik le. Aztán a belül levő dió burka is fekete lesz, és érezni hogy belül se jó, túl könnyű a termés. Szóval a tavalyi, illetve azt megelőző évhez képest jóval kevesebb duónk lesz.

Alul két kép a korábban említett csokros chili paprikákról. Leszedtem ár nagy részét és levelektől megszabadítva, a csokrokat tartó szárakat beleállítottam egy-egy vázába. Ehető, igazán jó erős.





És még dekoratív is!

A dió nálunk is hasonló problémákkal küzd! Nagyon kevés jó termés található a fán, illetve most már alatta.  _juhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #239 Dátum: 2018.10.14., 14:38:56 »

Ma kihúzkodtam a másodvetésű zöldbab bokrokat. Ami még volt temés rajta azokat leszedtem. Érdemes volt elvetni a másodvetést, behozta amit kellett. A fejteni való babbal viszont nem jártam jól. A másodvetésnek nem volt ideje beérni. No meg a poloskák is megszállták és a korábban általam említett betegség is felütötte a fejét az újabb vetésen. Ámbár lehet, hogy a növényi nedvet szívogató poloskák terjesztették el tovább. Korábban nem írtam, de az idén a dió se szerepe legjobban. Mi felénk legtöbb diófán a termés megfeketedő héjjal együtt hullik le. Aztán a belsül levő dió burka is fekete lesz, és érezni hogy belül se jó, túl könnyű a termés. Szóval a tavalyi, illetve azt megelőző évhez képest jóval kevesebb duónk lesz.

Alul két kép a korábban említett csokros chili paprikákról. Leszedtem ár nagy részét és levelektől megszabadítva, a csokrokat tartó szárakat beleállítottam egy-egy vázába. Ehető, igazán jó erős.



Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #238 Dátum: 2018.10.11., 19:34:00 »


A harang, vagy bohócsapka, - de halottam már tulipánparikának - is általában lassabban érik be. Nagy bokrot növeszt, nem igazán kényes kártevőkre. Legalábbis eddig. Van nekem úgy nevezett csokros chili paprika töveim is. Ezeknek a termése csokorban fejlődik ki. Ha jól érzi magát, akkor egy növényen akár több ilyen paprika csokor is fejlődhet. Én általában amúgy a paprikákat amikor kiültetem túzdelés után az ágyásokba akkor duplán vannak. Igaz már tűzdeléskor is duplán teszem a kis edényekbe, azaz mindig kettőt.  Visszatérve a csokros chilire, elég erős fajták. Az alakja a jalapenóra  hasonlít,  kicsit kisebb és vékonyabb valamint felálló, nem lecsüngő a termés és persze csokorban nő. Pirosra érik, én akkor szedem le, piros, de még nem kezd el száradni, azaz erős és nedvdús. De leszedve jól szárítható még kis vázában is jól mutat. 



Gusztán néz ki!

Nekünk a tulipán paprika amolyan örökség. Édesanyám -Isten nyugtassa- nagyon szerette. Igencsak erős fajta, ezért nálunk nem is igazán eszi senki, de a családban van, aki szereti anyukámon kívül is.
Így jobbára Gyuri sógornak termesztjük...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #237 Dátum: 2018.09.26., 19:49:23 »

Mindkettővel találkoztam és bosszankodtam miattuk rengeteget!
Az utóbbi dög a paradicsomot is megtámadta.  robban  Szerencsére annyit már leszedtünk addigra, amennyi a lecsóhoz és a paradicsomléhez kellett, de egy kis enni való mindig jól jönne, ha nem lenne megpiszkolva!
Az idén másodvetéssel nem kísérleteztünk, eddig sem jött be, letettünk róla.
Viszont a tulipán paprika tavaly is, az idén is nagyon későn érik! Még csak most jelentek meg nem rég zöld termésecskék. Egy másik helyén a városnak, már el is felejtették őket! Tavaly szinte az összes elfagyott a korán jött fagyban. Nem szeretnék az idén is ugyanúgy járni!

Azt látom, hogy a megvásárolt két búvár szivattyúval nem sokra mentem! Egyik meghibásodott, másik meg annyira gyenge teljesítményű, hogy csak mérgelődtem vele! El is határoztam, hogy kerül amibe kerül, tavasszal veszek egy normális szivattyút, mert az nem állapot, hogy nem tudok rendesen locsolni!  uuuhhh  Biztos vagyok abban, hogy a káposztáink, a céklánk, a karalábéink is sokkal jobban fejlődtek volna, ha sikerül normálisan locsolni őket! Hogy a többiről -uborka, tök, cukkini ,ár ne is beszéljek!



A harang, vagy bohócsapka, - de halottam már tulipánparikának - is általában lassabban érik be. Nagy bokrot növeszt, nem igazán kényes kártevőkre. Legalábbis eddig. Van nekem úgy nevezett csokros chili paprika töveim is. Ezeknek a termése csokorban fejlődik ki. Ha jól érzi magát, akkor egy növényen akár több ilyen paprika csokor is fejlődhet. Én általában amúgy a paprikákat amikor kiültetem túzdelés után az ágyásokba akkor duplán vannak. Igaz már tűzdeléskor is duplán teszem a kis edényekbe, azaz mindig kettőt.  Visszatérve a csokros chilire, elég erős fajták. Az alakja a jalapenóra  hasonlít,  kicsit kisebb és vékonyabb valamint felálló, nem lecsüngő a termés és persze csokorban nő. Pirosra érik, én akkor szedem le, piros, de még nem kezd el száradni, azaz erős és nedvdús. De leszedve jól szárítható még kis vázában is jól mutat. 

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #236 Dátum: 2018.09.25., 14:47:20 »

A másodvetésű zöldbab szépen hozott, azonban a fejteni való bokorbab az kevésbé. Hiába az lassabban érik, lehet ideje se lesz neki rá. Meg észrevettem, hogy ezt is megtámadta az a betegség, amiről korábban írtam. A babhüvelyen kerek alakú foltok jelennek meg, barnás színűek és ezek lassan beleszik magukat a hüvelyen belülre. A mögötte levő babszemet is károsítják. Utána néztem a neten két féle betegség jöhet számításba, de egyelőre nem tudom melyik lehet.

Ez az év a károkozók, a betegségek elleni harccal telt el a kertben. Nagyon oda kellett figyelni a paradicsomra. A paprikát is igen megtámadta valami rovar. Berágta magát a paprika termés tövénél, vagy a kacson keresztül. Azt írja a szakirodalom, hogy gyapotok bagoly lepke hernyója. De ugyanúgy a paradicsomot is megtámadta. Ahogy írták fő kártétele július után kezdődik, tényleg így is volt. Érdekes a habanerókat is megtámadta. Állítólag bármely növény, bármely tokoferol tartalmú szaporító szervein táplálkozik. Így már világos hogy miért zabálja fel a paprika - még erős - magvait is.  Viszont való igaz rovarok és hernyóik elleni védekezésre nem nagyon fordítottam időt. Eddig még nem tapasztaltam, ilyen jellegű inváziót. No meg itt volt a spanyol csigák elleni harc. Ezen felül erre mifelénk igen sok a vándorpoloska, vagy címeres poloska is. Ezek is imádják a növények terméseit.  

Alant a zöld poloskáról cikkek, sajnos a lárva is megjelent nagy számban nálunk és pusztított.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Z%C3%B6ld_v%C3%A1ndorpoloska

https://hobbikert.hu/magazin/szemtelen-poloska-vandorolt-a-konyhakertbe.html

Jövőre jobban oda kell figyelnem.  

Mindkettővel találkoztam és bosszankodtam miattuk rengeteget!
Az utóbbi dög a paradicsomot is megtámadta.  robban  Szerencsére annyit már leszedtünk addigra, amennyi a lecsóhoz és a paradicsomléhez kellett, de egy kis enni való mindig jól jönne, ha nem lenne megpiszkolva!
Az idén másodvetéssel nem kísérleteztünk, eddig sem jött be, letettünk róla.
Viszont a tulipán paprika tavaly is, az idén is nagyon későn érik! Még csak most jelentek meg nem rég zöld termésecskék. Egy másik helyén a városnak, már el is felejtették őket! Tavaly szinte az összes elfagyott a korán jött fagyban. Nem szeretnék az idén is ugyanúgy járni!

Azt látom, hogy a megvásárolt két búvár szivattyúval nem sokra mentem! Egyik meghibásodott, másik meg annyira gyenge teljesítményű, hogy csak mérgelődtem vele! El is határoztam, hogy kerül amibe kerül, tavasszal veszek egy normális szivattyút, mert az nem állapot, hogy nem tudok rendesen locsolni!  uuuhhh  Biztos vagyok abban, hogy a káposztáink, a céklánk, a karalábéink is sokkal jobban fejlődtek volna, ha sikerül normálisan locsolni őket! Hogy a többiről -uborka, tök, cukkini ,ár ne is beszéljek!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #235 Dátum: 2018.09.24., 16:13:46 »

A másodvetésű zöldbab szépen hozott, azonban a fejteni való bokorbab az kevésbé. Hiába az lassabban érik, lehet ideje se lesz neki rá. Meg észrevettem, hogy ezt is megtámadta az a betegség, amiről korábban írtam. A babhüvelyen kerek alakú foltok jelennek meg, barnás színűek és ezek lassan beleszik magukat a hüvelyen belülre. A mögötte levő babszemet is károsítják. Utána néztem a neten két féle betegség jöhet számításba, de egyelőre nem tudom melyik lehet.

Ez az év a károkozók, a betegségek elleni harccal telt el a kertben. Nagyon oda kellett figyelni a paradicsomra. A paprikát is igen megtámadta valami rovar. Berágta magát a paprika termés tövénél, vagy a kacson keresztül. Azt írja a szakirodalom, hogy gyapotok bagoly lepke hernyója. De ugyanúgy a paradicsomot is megtámadta. Ahogy írták fő kártétele július után kezdődik, tényleg így is volt. Érdekes a habanerókat is megtámadta. Állítólag bármely növény, bármely tokoferol tartalmú szaporító szervein táplálkozik. Így már világos hogy miért zabálja fel a paprika - még erős - magvait is.  Viszont való igaz rovarok és hernyóik elleni védekezésre nem nagyon fordítottam időt. Eddig még nem tapasztaltam, ilyen jellegű inváziót. No meg itt volt a spanyol csigák elleni harc. Ezen felül erre mifelénk igen sok a vándorpoloska, vagy címeres poloska is. Ezek is imádják a növények terméseit.  

Alant a zöld poloskáról cikkek, sajnos a lárva is megjelent nagy számban nálunk és pusztított.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Z%C3%B6ld_v%C3%A1ndorpoloska

https://hobbikert.hu/magazin/szemtelen-poloska-vandorolt-a-konyhakertbe.html

Jövőre jobban oda kell figyelnem.  
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #234 Dátum: 2018.08.20., 19:40:51 »

Pár napja hogy elkezdtem leszüretelni a homoktövis termését. Nem egyszerű munka. Van olyan ág amit levágok és az árnyékban lassan szemezgetem le róla a bogyókat. Van amikor csak a bokorról szedem. Óvatosan kell szedni irdatlan tövisei vannak a növénynek, legalábbis ennek a fajtának amit én ültettem.A bokor korona belsejéből kinyuló terméssel teli ágakat vágom le,l a külső részen levőket az ágról szedegetem le. A nyakamba akasztottam egy kis kosárkát, abban egy kis tálkába gyűjtöm. Valóban a növény igénytelen, de szedni nem egyszerű, talán ezért is drága a termése. Én lefagyasztom a tbogyókat, aztán amikor előveszem, akkor vagy lepréselem, vagy csak úgy hidegen elfogyasztom majd. Amúgy így is eszegetem, nekem nagyon ízlik. Most ősszel lesz szerintem 4 éve (de lehet hogy három) hogy SDomogy és Tolna határábvól hoztam három kis tövet, 2 lányt és egy fiú ivarút. Azóta igen nagyra nőttek, sőt szaporodtak is gyökérről, adtam már másnak is.  De kétségkívül van neki helyigénye. Szóval most kezdett el teremni

A másodvetésű zöldbab és fejteni valóbab is már elkezdett virágozni. Remélem lesz idejük beérni. Ahogy korábban írtam a babbal gondjaim vannak. Idén több a termés jóval, mint tavaly, azonban a hüvelyeket megtámadta valami, kerek rozsdaszerű foltok vannak jó páron és ez ahogy lassan beleeszi magát a hüvelyen belülre  megfertőzi a babszemet. Amikor fejtem ki akkor elég sokat ki kell szanálni. Eddig csak az első vetésű bokorbabnál tapasztaltam, de most már ahogy szedegetem folyamatosan a futóbabot, itt is akad sajnos.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #233 Dátum: 2018.08.12., 13:53:40 »

Elég régen írtam már, több mint egy hónapja. Azóta sok minden történt a kiskertben. Megszüntettem a zöldbab ágyásokat, aztán megforgatva a földet, adva neki egy kis komposztot újra belekerült a másodvetésű zöldbab. Sőt egy kisebb ágyásnyi (kb. 2 m x 2,5 m) fejteni való bokorbabot is ültettem még. Szerintem lesz idejük beérni. A paradicsommal elég sokat küzdöttem az idén. Szépen indult a palántázás és utána a kitelepítés is. Ám utána folyamatiosan figyelni kellett - lehet az időjárás miatt - mert állandó támadásnak volt kiétva a gombák és baktereális fertőzések és rovarkárosítók (tetvek)  miatt. Jó párszor kellett permeteznem, váltogattam a kontakt és felszívódó szereket.  Került már befőzésre is jócskán, vszeg a jövő héten is lesz egy befőzési akció. Na és persze bőven jut/jutott az asztalra is. Adtam másnak is, mert volt bőven. Ettől függetlenül a tavalyi termés jobb volt. Most biztos vagyok benne, hogy nem lesz olyan sokáig termés, mint tavaly. A Tigerella fajtával meg vagyok elégedve (ez a cirmos mintázatú), nem nagy méretű, inkább egy jó diónyi, de bőven terem és jó ízű. A Black fajták, black Krim és brandy is jók, jó levesesek, bár könnyen repedezik - olyan dinnyésen hegesedik a héjuk - de belül jók és ízre is kitűnök. Befőzése több fajtát tettünk, volt benne cirmos, kecskeméti, lugas fekete fajták,meg ökörszív is. A San marzano fajta az nem sikerült olyan jól, igaz korábbi években sem. Van, de nem az igazi.
A paprikák is beindultak rendesen. Úgy nézem a Habanero fajták idén rekordot döntenek, úgy méretre és mennyiségre is. A budai csipős is kiiadós. Jobbára azokat virágládákba ültettem, de úgy néz ki most igen jó helyre raktam őket, mert egy-egy növényen 5-6 paprika is lóg szinte fürtökben.Persze ez egy kertészetben biztos megszokott dolog, de ismétlem és a helyhiány és kihasználás végett hosszúkás műanyag virágládákba (balkonládákba) ültettem. Ez a fajta jól bírja. Az édes paprikák azok most kezdik kiadni magukat, hogy milyenek lesznek. Ugyanis amikor kipikírozom a kis palántákat, akkor még ráírom a kis cserépre, hogy milyen, aztán később amikor kikerülnek az ágyásokba akkor összekeverednek más fajtákkal. Persze van amit levélről és alakról felismerek, de ahogy most a termések megjelentek rajtuk, így már látni milyenek lesznek.

A balkonparadicsomok jó része már letermett, pár "cserépnyi" még megmaradt az megújította magát és újra hoztak virágot és termést. Ezeket meg is hagytam. Egy biztos, ahogy a nevében is benne van, ezek a növények a "balkont", vagy a fedett, de napos teraszokat szeretik. Aztán igénylik a rendszeres locsolást, persze érthető, hiszen az edényekben a föld hamar kiszárad.   
A futóbab , én kifejtésre nevelem - a tavalyinál jobban terem, de még nem találom azt a fajtát amely nekem megfelelne. Két, vagy három éve rekordmennyiséget termett, de azt a tipúsú babot nem lelem. Igazság az hogy nem is rémlik milyen volt a "vetőmag" csomagolása. 

Érdekes hogy régebben, még anyu idejében  - amikor a kertet még ő művelte - mindig volt kapor, nekem soha nincs. Pedig szórok el. Most is így tettem. Egy, vagy kettő ki is nőtt meg is hagyom had szórja el a magvát, anyu is így csinálta,  A csicsókából amit az asszony elvetett 4-5 növény bújt ki két helyen. 3 tő már igen megnyúlott, úgy 2,5- 3 méter magasak lehetnek de még nem hoztak virágot, igaz van még idejük. Uborkából 5 kis palántát tettem ki, annyi helyem volt csak a kerítés mellett. Ott csináltam egy kis támasztékot, arra fel is futottak rendesen. Volt rajta termés elég szépen, úgy nézem azonban már csak 1-2 lesz  csak. Azon töröm a fejem, hogy jövőre valahol helyet kellene szorítani a cukkininak. Kaptunk az egyik szomszédtól jó pár darabot és nekem igen ízlik. Kockára darabolva lecsóban is, de az asszony lereszelve kevés liszttel és még nem tudom mivel összekeveri és kidarabolva kisüti. Nekem ez bejön krumpli helyett köretnek, vagy sajttal megszórva. Majd jövőre. De lehet maradunk a "bartelezésnél" Adok palántákat és cserébe kapunk mást, pl cukkinit.
 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #232 Dátum: 2018.06.30., 15:00:04 »

Korábban írtam, hogy a meggyfa igen csak megtréfált - már ha ezt annak lehet venni - szóval alig van rajta érdemi termés. Gyakorlatilag egy sütőtálcányit (normál villanytűzhely sütőnyi) )sem tudok megaszalni. Jövőhéten megkezdem a fa kezelését / permetezését monilia ellen, mert az igencsak rátette a nyomát. A zöldbab ahogy írtam adja a termést, szerintem az egyik ágyáson még két szedésnyi lesz, aztán lehet kihúzkodom és kicsit átforgatva és komposzttal felszórva a földet újból vetek oda. másodvetésnek. Úgyx nézem a paprikák is megindultak. A paradicsomot és persze a paprikát és uborkát is hétfőn megpermeteztem gomba ellen (kontakt hatásúval-val) és rovar/tetvek ellen is. A málnát kihagytam azon sok a termés és folyamatosan érik.
Az egyik "ügyfélnél" akit szintén ellátok palántákkal, a növények igen betegek lettek, főleg a paradicsomok. Szerintem valami gomba betegséget csíptek fel és a tulaj nem kezelte le őket és szerintem nagyon későn vette észre is. Próbáljuk helyrehozni, talán a paradicsomokat kineveli még, de többet nem hoz. Tavaly és előtte is jobban figyelt rájuk, ahhoz képest hogy főleg edényekben neveli a növényeket szép termései voltak. Most valahogy elhanyagolta őket. De lehet gondjai vannak, nem ítélkezem., próbálok segíteni. Mások akiknek adtam azoknál minden szépen fejlődik.
Viszont a homoktöviseken a termések, a bogyócskák alakulgatnak, híznak színesednek. Azt még nem tudom, hogy "aratom" majd le. Nem egyszerű a tövisek és a nehéz hozzáférhetőség miatt. Ennek utána nézek. Azt észrevettem, hogy a növények hoztak pár darab sarjat, azaz mellettük gyökér mellől nőttek ki 
Ahogy figyelem lesz vagy két , feltehetően lány, és egy fiú ivarú. Egy lányt már tavassal kivettem és kiültettem a kerítés mellé.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #231 Dátum: 2018.06.23., 19:56:37 »

Kiültettem ma az utolsó maradék paprika palántákat, jobbára Habanero red, Habanero yellow -ok voltak. Ezek igazából kicsit lassabban fejlődtek., de lehet azért mert sokáig voltak már a kipikírozott kis edénykékben. Két napja már szépen megszedtem a zöldbabot, de ahogy nézem lehet holnap újból kell. Remélem szépen terem, legalábbis eddig úgy néz ki. Viszont a meggy az igen gyatra. Az egyik fát igen megkurtítottam, mert nagyon kezdett ránőni a házra, illetve ostorosodott. Jól is indult, de aztán igen besűrűsödött a lombozata. Volt rajta termés rendesen, szép nagyok, de most szinte mindegyik hibás. Le kell szednem, és igen csak  meg kell rostálni majd az aszaláshoz. De vszinűleg meg is kell fújni majd monilia ellen, mintha azt látnám rajta a sérüléseken előjönni.
A paradicsomok alakulgatnak, a balkonokról már szedegettem le párat. A többit figyelni kell, nem üti-e fel a fejét valami fertőzés, főleg most. Illetve folyamatosan kötözgetni kell, ahogy nő. Igyekszem a hónaljhajtésokat lecsipkedni, de néha nem veszem észre. No és a gyomlálás az folyamatos elfoglaltság. A csigák mintha eltüntek volna, legalábbis kevesebb a rágásnyom. De igaz  van egy-pár béka is, ez az ásóbéka, vagy földibéka az állítólag szereti. A minap egy betévedt a műhelybe is. Ez nem jó, meert ha megszokja akkor visszamegy ezek olyanok. vigyor Kitessékeltem. De persze lehet megen benn van, mert rendszeresen nyitva hagyom az ajtót.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #230 Dátum: 2018.06.15., 20:13:21 »

A zöldborsó is "elfogyott". Kihúzkodtam az utolsó elárvult töveket is. Korábban talán írtam, hogy vetettem un. telepfonpózna borsót, amelynek sajátossága, hogy igen nagyra nő/kúszik fel egy erős támrendszeren. 30 szemet kaptam, fele nem kelt ki, a többi "hézagosan" hozott termést, igaz azok a hüvelyek szép nagyok, óriásiak. De azt hiszem többet nem vetek. Lehet valamit nem jól csináltam. A borsó helyére kerültek a maradék paprika palánták. Vegyesen. Van közte édes, California, Kápia, no meg Cayennek. Persze ezenkívül is maradt  még palántám, ezeket odaadom az egyik szomszédnak, neki nagyon rosszul sikerültek a paprikái. Gyakorlatilag nagy részét pótolni kell. Adtam neki vagy 30 tövet, de még kap vagy 20-at ami maradt.
A habanerókat nagyobb edényekbe tettem, ezek lassabban érnek be, és ősszel, amikor hűvösebbek az éjszakák és az idő is hidegebb, bekerülnek a "melegházba". Azt hiszem a paradicsomot le kell majd permetezni, ez az időjárás miatt rálelnek a gombás fertőzések. Amúgy már meg kellett fújnom rovarirtóval, jó párnak a tövén láttam. Ez meg hozza-viszi a betegséget.  Két ribizli bokrom van, piros színű terméssel. Learattuk. Asszony lekvárt főzött be belőle, nem lett sok, de inyencségnek jó lesz. Viszont úgy néz ki a málna az idén igen bőven terem. Igazából szedjük és esszük, minden nap. Lényegében már csak gazolni kell, figyelni ne hogy valami fertőzés felüsse a fejét, illetve itt a meggy szezon. Leszedés,  magozás és aszalás. A zöldbab jól alakul, suzép dús, van virág is bőven, és kis hüvelyek is. Azt hiszem ha leterem, akkor a helyére vetek még másodvetésnek. A futóbabot ritkábban ültettem, legyen szellősebb és legyen helye is neki.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #229 Dátum: 2018.05.19., 20:23:39 »

Régen írtam.

Időközben minden kis palánta kitűzdelésre került. A paradicsomok jelentős része már kinn van a kertben. Pár darab még vár a sorsára, lesz egy-két felszabaduló hely, vagy pótlásra majd. Raktam  már ki paprikát is, igaz ezeket csak nagyobb edényekbe. Pl van két un  mosófazekam. Régiek, az aljuk likas, kicsit már el isvált az oldalfaltól. Ezekbe földet tettem és két Cayenne palántát tetem bele, szóval ilyen trükkök. A paprikák majd a zöldborsó helyére mennek nagy részt. Amúgy a borsóval nem vagyok megelégedve. Korábban azt írtam hogy az egyik ágyás jónak tűnik, hát nem. Alig akart nőni, olyan csökött maradt a növény. Pedig nem rajnai törpe fajta. Azt mondta valaki, hogy mivel korai fajta, lehet a hirtelen  meleg nem tett jót neki. A többi ágyás alakulgat, de azt  már látom, hogy nem lesz nagy termés. Viszont a zöldbab szépen alakul. Jól keltek és ígéretesen fejlődnek. Remélem, majd a másodvetés is j lesz. A minap a "üvegházban" a hajtatóban észrevettem, hogy néhány palántának a levelei fogynak, eltűnnek.  Csigára gyanakodtam, de hiába nézegettem nem fedeztem fel őket. Aztán találtam mérget kiszórtam az üvegházban. Reggelre vagy húsz kis méretű (2-3-4 cm) csigatetemet találtam. Volt köztük sárga, fekete szürkés. Ezek ha megnőnek képesek egy éjszaka kis ágyást elintézni. Utána átforgattam az árnyékos részeket találtam még párat megbújva, végeztem velük ásóval. Tavaly és tavalyelőtt is  már sokan panaszkodtak a környékben a csigákra, azok inváziójára. Volt akinek a zöldbab ágyásait intézték el pár nap alatt. Sok az elhagyott telek, amelyet nem gondoznak, van hol elbújniuk és este megindulnak táplálkozni. A Koppány vidékén is sok van legalábbis rokonaim mondják. Ők kora hajnalban összeszedik vödörbe és öntik a tyúkok elé. Azok szétcsipkedik és  megeszik. De egy biztos a házi-kertekben jelentős kárt okoznak. Gyerekkoromban ne mvoltak ezek a csigafajták,  a spanyol házatlan csiga. Agresszívan szaporodó és falánk fajta. Ez is egy kihívás.  Jó pár palántát szokásomhoz híven elajándékoztam, úgy a paradicsomból és a paprikából is. Zellert kellene  még kiültetnem, csak egyelőre nem tudom hova.
Uborkát elég korán kiraktam, de szerencsém volt nem sínylette meg. Lehet írtam, de az idén a retek nagyon gyöngén muzsikált, lehet valamit elrontottam. Viszont az újhagyma szépen bejött, volt bőven az asztalra. Vetettem bokorbabot is azok is jól keltek, csak a csigákat kell majd távoltartani. Olyan helyen van ahol várható a felbukkanásuk. A diófa koronájának egy része árnyékot vet rá. Azt tapasztaltam, hogy a dió árnyékában, illetve közelében csak a bab marad meg úgy, hogy van hozama is, tehát számottevő termése, hogy megérje oda is vetni.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #228 Dátum: 2018.05.01., 08:15:22 »

A zöldborsó is alakulgat. Korábban írtam talán, hogy vetettem, úgy nevezett telaphane zöldborsót. Ez a fajta igen nagyra nő, akár 2-2,5 méteresre és erős tá kell neki. 30 mag érkezett, elvetettem azokat eddig úgy nézem 8-10 kelt ki és erőteljesen növekedni kezdett. Azért ez nem olyan jó arány. No megamúgy a borsó kelési arányával sem vagyok nagyon megelégedve Amit először elvetettem ágyást az szép,jó színű, erőteljes. Aztán vetettem más fajtákat, de azok ner olyan szépek. Na és persze nem jegyeztem meg, hogy melyik, melyik milyen fajta. Pedig jó lett volna.
Viszont aminek igen örültem, az hogy a homoktövis cserjék virágoznak. Nagyon apró kis sárga virágjai vannak és levelek "mögött" alatta, vagy csak az ágakon., de virágoznak. Azt hiszem talán négy, vagy három éve hoztam a kis cserjéket (inkább három) Attalából. Talán az idén már lesz termés is. Két nőivarú van, és egy fiú. Illetve jó pár éve még vettem itt a közelben egy gazdaboltban egy példányt, nagy valószínűséggel az is lány. 

Úgy látom a borsónk napokon belül virágzik. Nálunk nagy kedvenc, tehát sok van belőle...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #227 Dátum: 2018.05.01., 08:14:33 »




Én a palántázást úgy végzem, hogy kisebb-nagyobb műanyag edényekbe, (cserepekbe) vagy hosszúkás virágládába rejtem be a földbe a magokat. Az edényekre kívül ragasztok egy fehér színű szigetelőszalag darabot, arra rávésem filccel, hogy mit ültettem bele, milyen magocskákat. Az hogy mennyi kerül bele, az attól függ mekkora az edény. De pl egy 8-10 cm átmérőjű kis műanyag kerek edénykébe kb. 10-15 magot teszek. Paradicsomból kevesebbet, paprikából többet. Ez azért van mert később amikor kitűzdelem a kis palántákat külön kis edénykékbe, akkor a paprikából általában kettőt teszek egybe, paradicsomból egyet. Tehát így ahogy előbb írtam, amikor a kikelt palánták elérik a  kb- 6 leveles állapotot, akkor kezdem meg a pikírozást (tűzdelést) Ez kicsit pepecs munkának tűnik, de engem nem zavar. Előkészítek jó pár edénykét (ezeket is felcímkézem) föld bele, aztán óvatosan megbontom a palántákat tartalmazó cserepeket. Kiveszem a kis növénykéket, sorban egy földes ládára, aztán ültetem is be az előkészített edényekbe. Vigyázva, hogy kis gyökerek ne sérüljenek meg. Szoktam még előtte beleszórni egy kis fahamut, (főleg paprikánál) és egy csipetnyi rézgálicot. Aztán kis föld a palántácska mellé, kis tömörítés aztán víz. Vigyázni kell, hogy a gyökérkék mindig lefelé nézzenek, nehogy egy kint maradjon a föld felett, és persze ne sérüljenek meg. Visszatérve a paprikára, szoktam egyenként is kitűzdelni, ezek később balkonládába mennek, de ezek determinált növekedésű paprikák, pl. budai csipős. A vadász feleségének szoktam vinni, ő is ládákban tartja. Persze kap másfajtákat is, de azokat is egyesével.

Egy pillanatra megállok és emlékezek. Akárhányszor ránézek a kisedénykékre, a melyekre az van rá írva hogy „budai csipős, vagy csak budai” akkor mindig jó Gazember rovattársunk jut eszembe. Sokat tanultam tőle, pedig soha nem találkoztunk. Nyugodjon makrancos, csípős, őszinte lelke békében.
 

Zeller, vagy karalábét nem szoktam pikírozni, uborkát is előnevelem most már. Vetettem el egy kis edénybe pár magot mind kikelt és igen növekednek. Ki lehetne ültetni őket már, de ahhoz még szerintem nincs jó idő.
Tegnap amúgy a kikelt palántákat megfújtam egy kis laza Dithane keverékkel, hogy megelőzzem a gombás fertőzéseket. Visszatérve a pikírozáshoz előkészített edénykékre. Általában leszoktam mosni azokat "rézgálicos" vízben. Nem nagy dolog egy vödörben áznak egy kicsit. Isten tudja milyen fertőzés rakódhat rá a tél, vagy az ősz során.  



Nálunk ezeket a munkákat a Zasszony vindikálta magának. Ő is balkonládákba, joghurtos poharakba szokta vetni, bár sok dologgal nem pepecsel, inkább megveszi a piacon. (Az ukrán csajok már csak ilyenek: kicsi türelmetlenek, szeretnek gyorsan túl lenni a dolgokon...  vigyor shock )
Az idén kicsit több időt fordított a palántázásra, hiszen elkészítettem ezt a palánta nevelő sátrat, s ezzel együtt a kedve is mintha megjött volna...  H���t
Szóval pohárkába a cukkini, a paprika és a tök került, a balkonládákba a paradicsom, a saláta, a káposzták, valamint a karalábé.
Ennek ellenére paradicsom és paprika palántát vett is a piacon, megelőzendő a mieink kihelyezését, mert a vásárolt darabok jóval fejlettebbek, mint a sajátok. Azóta persze a sajátból is került ki szépen, és valóban látszik a különbség közöttük.
Nagy meglepetésemre a földben maradt pasztinák csodásan nő, szemmel láthatólag jól érzi magát, csakúgy mint a póréhagyma.
A komposztra kidobott bimbóskel viszont kihajtott.  vigyor Most éppen magba megy! Sebaj, jövőre nem kell venni magot, lesz palánta!
Mi a tűzdeléssel nem szoktunk foglalkozni (mondtam, hogy a Zasszony türelmetlen!  vigyor ), azonnal a ládából ültetünk, amikor a növénykék elérték a megfelelő állapotot. De van olyan is, hogy nem ládázunk, azonnal kiveti és onnan palántáz szét a helyére.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!