Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.29., 21:07:29
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális 0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: épp aktuális  (Megtekintve 40795 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #266 Dátum: 2019.11.10., 08:58:52 »

A másodvetésként lerakott zöldhüvelyű zöldbab szépen hoz. Úgy néz ki fejteni való bab is elegendő lesz, annak ellenére, hogy a poloskák azért rátámadtak. Alul belinkelek egy-két képet, hogy milyen a poloska lárvájának szívógatás nyoma.


Tegnap a kerítés előtt levő kis orgonabokron láttam vagy legalább félszáz példányt napozni. Még nem a kifejlett imágók voltak, de jelentős részük már repülőképes állapotban volt, talán az utolsó vedlés előtt. Bekevertem Cyperkill-t, 5 literhez adtam egy ampullát (amúgy általában 10-hez javasolják.) és tettem hozzá kis káliszappant. Aztán lefújtam a permetezővel, de úgy hogy csöpögött az orgonás. Elég sok elpusztult. De sajnos jönnek máshonnan is. Gyakorlatilag a telek több pontján van fellógatva egy-egy légycsapó, így aki arra jár és észlel egy példányt, az már üti is le. Egyelőre ez a megoldás.






Sajnos a jelenség nálunk sem ismeretlen!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #265 Dátum: 2019.10.20., 15:35:33 »

Elflejtettem írni a chili paprikákról. Szóval a tavaszi "botladozásaim" ellenére azért pár tő habenero megmaradt, csak későn kezdtek el fejlődni. De bízom, hogy a melegházban beérnek. Viszont kellemesen csalódtam a Jalapenó-ban. Jalapeno Conchost ültettem és egész szépen fejlődött és ízlik is nekem nagyon. Jövőre azt hiszem több figyelmet fordítok erre a fajára. A tabascosból csak 2-3 tő maradt, nem sok terméssel. Tavaly sokkal jobb volt. Pedig nagyon szeretem az aromáját.
A többi paprika fajából, ahogy talán írtam is korábban, a budai csípős jött be nagyon. Sajnos kápia és califoniai kevés lett, a tavalyi idényhez képest. A zöld erős fajták is csak éppen annyit hoztak ami elegendő volt. A tanúlságot levontam. Még ha az ember jó pár idényt sikeresen átpalántáz, akkor is elég a figyelmetlenség és elbizakodottság ahhoz, hogy elrontson egy idényt.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #264 Dátum: 2019.10.20., 15:22:01 »

Kezd csupaszodni a kert. Gyakorlatilag pár tő futóbab van még, talán beérik. Akad kelkáposzta pár fej,(bár kicsit túlzás még fejnek nevezni) Illetve kevés paprika is van, igaz a "melegházban" is található még, főleg Habanerók. Ott még akad két cserépben kis balkon paradicsopm is, és egy green zebra tő paradicsom is. Talán beérlelik a gyümölcsöket a növények.
Na de persze majdnem elfelejtettem a csicsókát, abból lesz bőven. Most már lassan túl lesz a virágzáson is. Ez a növény úgy 2,5-3 méter magasra nő fel, és augusztus végén, de inkább szeptember közepén hozzá sárga viágjait. A növény szétterülű viszonylag sekély gyökérzetén találhatók az ehető gumók. Egészségesebb mint a burgonya főleg cukorbetegek és inzulinrezisztenciával küzdők számára.

Viszont ami rossz hír. A diófár igen meg kellett csonkolnom. Az idén egyetlen szem diónk sincsen. Már nyár elején, vagy inkább tavasz végén lehullott minden gyűmölcs kezdeményezés. Valami gomba betegség támadta meg, legalábbis a tünetek alapján. Úgy hogy nálam már a dióburok fúrólégy éhen halt volna.  DE a környéken szinte senkinek nincs diója. Szóval visszavágtam a fát, három főágat hagytam meg, úgy 2 magasság felett kicsivel. Lekentem a "sebeket" fakezelő géllel. Jövő héten  lefújom gombaölővel, Championnal. Valahol olvastam róla, hogy az hatásos lehet evvel a betegséggel szemben. Aztán várom a csodát.

Egy meggyfát is ki kellett csapnom, nagyon beleette magát valami betegség. Jól is tettem. A törzsét elfűrészelve lehetett látni, hogy tényleg beteg volt a fa. Viszont ültettem helyette egy kis meggy csemetét és még egy kis almafát is, valami red garden fajta. Tavasszal tettem le még egy körte ifjoncot is, az is átvészelte a nyarat, de most jön majd a tél. A fügebokor még mindig tele van "terméssel" Lehet jó Gazember  rovttársunk  (  (a Mindenható Nagy Titok nyugosztalja őt) talán megróna a termés kifejezésért, hiszen a füge gyümölcse állítólag sok-sok virágzat húsos összenövése.  Szóval a bokor még mindig tele van gyümölccsel, pedig szedtünk le jócskán és az asszony befőzte lekvárnak.



Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #263 Dátum: 2019.09.25., 19:47:58 »

A másodvetésként lerakott zöldhüvelyű zöldbab szépen hoz. Úgy néz ki fejteni való bab is elegendő lesz, annak ellenére, hogy a poloskák azért rátámadtak. Alul belinkelek egy-két képet, hogy milyen a poloska lárvájának szívógatás nyoma.


Tegnap a kerítés előtt levő kis orgonabokron láttam vagy legalább félszáz példányt napozni. Még nem a kifejlett imágók voltak, de jelentős részük már repülőképes állapotban volt, talán az utolsó vedlés előtt. Bekevertem Cyperkill-t, 5 literhez adtam egy ampullát (amúgy általában 10-hez javasolják.) és tettem hozzá kis káliszappant. Aztán lefújtam a permetezővel, de úgy hogy csöpögött az orgonás. Elég sok elpusztult. De sajnos jönnek máshonnan is. Gyakorlatilag a telek több pontján van fellógatva egy-egy légycsapó, így aki arra jár és észlel egy példányt, az már üti is le. Egyelőre ez a megoldás.




Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #262 Dátum: 2019.09.07., 17:14:27 »

Elég sok víz lefolyt azóta a Dunán, amióta utoljára írtam. Időközben a paradicsomok jelentős része beérett, folyamatosan szedtük, szedjük és lett is bőven befőzve, illetve tettünk el egészbe a mélyhűtőládába is. Jó az pörköltbe meg bárhova. A paprika is hozza magát, de természetesen látszik a tavaszi hanyag palántázásom eredménye. Főleg a kápia fajták és a habanerók sinylették meg. A fejteni valóbab is jól alakult, még van egy kis ágyás bokor, illetve 8-10 „tő” futóbab, amely érés előtt van. Van még egy kisebb parcella másodvetésű zöldbab, szépen virágzott és virágzik szerintem van neki ideje beérni.    A cukkini kisérlet nem vált be, ültetem még az virágzik, de nem bízom benne túlságosan. Észrevettem, hogy előbukkantak a márványos poloska lárvái már egy ideje. A neten láttam egy videót, amelyben egy hölgy Neem Azal rovarírtót ajánl ellene. Ez biólógia szer. Megpróbáltam egy jó három hete. Nekem a babon és a paprikán, illetve az uborkán láttam ezeket a kártevőket mozogni. Ez a szer lassan hat, nem taglózó hatású. Nem tudom eldönteni, hogy használt-e? Egy a lényeg, hogy azután pár paprikán fedeztem fel szívás nyomokat. Ezek a szívsnyomok fehéres, legalábbis világosabb színűek kerek, vagy ovális alakúak és kicsit besüppedősek. Érezni, hogy alatta az „anyag” elfogyott. Főleg a zöld erős és Rapires fajtákon, de a csokros chilin is láttam mozogni a poloskák lárváit. Ugye ezek a lárvák hasonlítanak a kifejlett rovarhoz, csak kisebbek és kerekebb alakúak, valamint még nincs szárnyuk. Lehet a potrohuk szürkés barna, vagy fekete és világos pontokkal „diszített” Ez függ a vedlések állapotától, illetve a poloska fajátájától is. Egy biztos a növényeken, az érett termésen jelentős kárt tudnak okozni.  Aztán persze megjelentek a kifejlett imágók, a már repülni is tudó alakok. Ezek amelyek aztán beköltöznek a lakásba is ha tudnak. Szóval drasztikus lépésre szántam el magamat. Leszedtem az érett terméseket és Cyperkill-vel (ennek az élelmiszeripari várakozási ideje csak 3 nap) esti órákban megpermeteztem. Tettem hozzá biosol-t (káliszappant is) jobban tapadjon, akár a repülő imágókra is. Jól megfújtam a homoktövist is. Bár annak termésén nem vettem észre szívásnyomokat. A permetezés után elég nagy rajzás lett, előbújtak a repülni képes imágók, tehát 8-10 egyedet is számoltam. Aztán utána jó pár napig alig-alig láttam. Jelentős részük elpusztulhatott. Ez volt 5 napja. Azonban tegnap már ismét észrevettem jó pár példányt. Gondolom kjeltek ki a tojásokból és azok tovább fejlődtek, vagy megúszták a „mészárlást”, de lehet hogy ide is repült még máshonnan. Jól repülnek, a szél is segítheti őket. Úgy hogy az esős idő eltűnik akkor ismét lesz egy permetezés és vszínű a ház ereszeit, illetve tetőalatti búvóhelyeit is megfújo a permettel. Legalább levesebb lesz. A kártevőkkel kapcsolatban még, az idén a tavalyi évhez képest jelentősen kevesebb spanyol csiga volt.

Van még pár tő kelkáposztám szerintem, beérnek még, zeller is szépen alakulgat. Uborkát két helyen is futattam fel, Még mindig vannak rajta.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #261 Dátum: 2019.08.05., 20:40:57 »

A melegházban a molytetű fertőzés egyelőre felszámolva. Azért írom, hogy egyelőre, mivel lehet még kelhetnek ki azokból a lárvákból, amelyekre nem hatott a permet. Ennek a kártevőnek a helyhez kötött, nem mozgó lárvája, a levél fonákján egy kis viasz réteget épít maga köré és abban, annak védelmében szívogatja a növény leveleit. Ez ellen nem mindegyik szer hatásos. Végül is egy Biosolos (káliszappanos) és actaraás permet mellett döntöttem. Úgy néz ki hatásos lett. Sajnos ezek a molytetvek (liszteskék) ellen több fajta szert is be kell vetni, ha nagyon felszaporodtak. ...és sajnos nálam igen.  Kénytelen voltam drasztikus módszerekhez folyamodni. Tettem be a kis melegházba pár tő büdöskét is (bársonyviágot) állítólag annak van valami riasztó hatása is.
Tegnap befőzésre került jó pár üveg paradicsom is. Mi általában kis üvegbe tesszük el, olyan 2,5 dcl-es, vagy 0,33-as üvegekbe. Nehezebb tárolni - több helyet igényelnek - de ezek kupakjai igen jól záródnak és az asszony jobban kezelhetőnek tartja főzéskor. Ő tudja. Több fajta paradicsom került bele, lugas, ozarki orange, cirmos (tigarelle), amish paste, koktél, "fekete" (ami igazából mély bíbor színű, san marzano. Bár evvel a San Marzano fajtával nem vagyok kibéküélve. Vagy e fajta nincs kbékülve a talajjal nálunk. Szinte mindegyik tőn találok kalcium hiányost. A talpa rohadni kezd. Érdekes más fajtáknál soha. Pedig egymás mellett vannak, lehet az fekete, manó lugas, vagy már ritkább fajta nincs rajta talprohadás. Jó a san marzanón sem mindegyiken, de sűrűn előfordul.  Jövőre nem fogok vetni, vagy csak egy-két tövet. Az asszony szereti/te nagyon. Most rá van kattanva az amish paste-ra , illetve a sárgára, az Ozarki orange-ra. Én jobban a "leveses" paradicsomokat kedvelem.
A paprikák lassan fejlődnek. Viszont úgy nézem az idén fejteni való bab lesz bőven. A futóbab is jócskán neveli a hüvelyeket és a bokor is. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #260 Dátum: 2019.07.26., 20:20:14 »

A melegházban igen csak makacskodik a "tetű" fertőzés. Én molytetűnek nézem, de szerintem van másféle is. Nehezen akar eltűnni.  Úgy hogy kénytelen voltam egy cyperkill-es dózist is bevetni. Elég jól lefújtam, a levelek fonákoldala is jócskán kapott. Lehet az előző permetezésnél a "hátsó" oldal kicsit lemaradt.
A paradicsomok is "nekiálltak" érni, ez jó. De a tavalyi évhez képest el vagyunk maradva. Tavaly 26-án már főztünk be a paradicsomból.  Paprikából is szedtem már le, pepperoni fajtát.
Vetettem el még leveles kel-t és kelbimbót, un másodvetésnek. Ezek a növények jól bírják a hideget, tehát sokáig kinn lehetnek a fagyban is. Valahol olvastam, hogy érdemes elvetni ilyenkor is, van idejük beérni fogyasztsra.
A korábban enlített cukkini trükk eredményét még nem látom, de nem adom fel. Ismét poropztam be egy virágot, és most úgy láttam sikerült átvinni rendesen viárgport.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #259 Dátum: 2019.07.20., 19:42:44 »

Ahogy korábban is írtam érdemes figyelni a növényeket, károsító rovarügyileg. A "melegházban" miután kikerültek onnan a palánták, paprikákat ültettem be,  meg két tő paradicsomot. Szépen növekednek, illetve edénybe egy pár habenerót. Azonban ma észrevettem, hogy jó néhány paprikán tetvek jelentek meg, úgy hogy most alkonyatkor kénytelen voltam megfújni karateval a növényeket. Felülről és a levelek fonákja felől is.

Említettem, hogy a cukkinik nem igazán akarnak termőre fordulni. Virágzott rendesen, de csak nem akart termés lenni. Illetve még most sem. A neten láttam egy videót, amelyben a cukkini virágját porozzák. Azaz mivel a növény kétivarú, tehát egy tőn lehet női és himivarú virág is, a porzás főleg rovarok útján történhet. Nekem ahol van, ott lehet hogy nincs annyi beporzó rovar, vagy nem tudom. Mindegy a  videó alapján végül is találtam két szépen kinyílt virágot, amelyek közül az egyik fiú volt, felismerhető a kehely alatti vékonyka szárról, míg egy másik növényen találta egy szép lányvirágot. Ennek a kehely alatti szár része vastagabb, illetve a bibéje is más alakú neki. Ahogy a videóban láttam, úgy egy fültisztító pálcikával mintha DNS mintát vennék, úgy óvatosan megtörölgettem a fiú virág belsejét és utána a lányvirág bibéjét. Remélem került át elég virágpor... Korábban jóval több virág volt a növényeken, most ezt a kettőt lelétem, amelyek szépek voltak. Lesz még látom. akkor folytatom a kisérletezést.

Ma délelőtt a korábban letermett és megszűntetett zöldborsó ágyást felrotáltam, megszórtam gazdagon komposzttal, eldolgoztam és újra vetettem el  két sor zöldbabot (zöldszínűt) és még pár megmaradt mag cukkinit. (balkonfajtának tituláltat) Nem szerencsés újból másodvetésnek ugyanazt ültetni, de tavaly is így csinálétam remélem, idén is bejön. Igyekeztem a földből elhasznált tápanyagot pótolni.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #258 Dátum: 2019.07.13., 14:01:00 »

A zöldbab a korábban írtakhoz képest végül is egész jól teljesített. Sőt van még egy ágyásom, ami most virágzik és remélem az is szépen hoz. Bár az a diófa közelében van, a fejteni valóbab ágyásoknál. Eddig figyelve a babágyásokat, nem vettem észre a leveleken fertőzésre utaló jeleket. A paradicsomnál azonban láttam pár tőnél alul erőteljesebb levélsárgulást éás kis foltokat, de komolyabb nekrózist nem vettem észre még. Ha ez az esős pár nap elmúlik, akkor valószínű egy kontakt hatású szerrel le kell fújni. A letermett zöldbab helyére ültettem el pár káposzta, illetve kelkáposzta palántát. Eddig még nem ültettem kelkáposztát.
Aminek viszont örülök, hogy kevés spanyolcsigát látok, sőt szinte eltűnt. Igaz tavaly írtottuk ahol értük. Volt ellene méreg bevetve, aakkor összeszedés és elpusztítás, de volt ha mentem sétálni akkor a kezemben volt egy domborúra köszörült hosszúnyelű jégtörő és avval szeleteltem fel az úton ha láttam egyet. Legalább ezek nem tudtak tovább szaporodni. Nézegetem a poloskák peterakásra alkalmas növénylevélzetet is, de még nem, találtam. Valószínű, hogy csak a lárvákat fogom észrevenni, ahogy tavaly, csak akkor még nem tudtam, hogy ezek a vándor, illetve ázsial márványos poloska lárvái, így nem nagyon írtottam azokat. Idén ezt nem mulasztom el. A cukkinival egyelőre úgy jártam, hogy ontja a virágokat, de nem fordul közülük egy sem termőre. Utána olvasgattam, amnit javasoltak azt kipróbáltam, várom a csodát.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #257 Dátum: 2019.06.30., 11:28:31 »

Az idén a diófával (itt a környékben szinte mindenkinek) gondok akadtak. A termés még apró, illetve kis méretben éretlenül hullott le, de tömegével. A külső héjon foltok láthatóak, utánanéztem egy gomba fertőzés okozza. Egy biztos az idén sok dió nem lesz.
A kert többi részében a „dolgok” alakulgatnakj, de az biztos, hogy termések később lesznek. A paprikák szépen beindultak, persze van ami vissza van maradva, de remélem behozza a lemaradást. Az idén a zöldborsó jól termett, több lett mint tavaly. Viszont a zöldbabbal szintlén lesznek gondok, legalábbis nehezen indult be. Talán emlitettem is, hogy volt olyan ágyás amit „kétszer” kellett vetnem, az első vetés nem bújt ki.  Tavaly csináltam másodvetést is, de az idén nem hiszem, hogy lesz rá idő. A fejteni való bab, úgy a bokor és a futó is, viszont eddig jónak tűnik. A paradicsom is alakulgat, eltekitve a balkon fajtától, mert az gyatrán sikeredett. Talán 7-8 edénnyel lett (úgy értem edényenként egy bokor van beleültetve egy nagyobb műanyag „cserépbe”.) Tavaly közel 20-25 volt. Az idén valamit elrontottam a palántázás idején. Azért szeretem ezt a balkonfajtát, mert korán terem és viszonylag sokáig ad termést. Igaz a bogyók nem nagyok, de frissen jók és édesek.  Elvégeztem a nagy esők után a soron követlkező permetezést is, ami kiterjedt lényegében minden növényre amifre lehetett. Most majd a rovarírtó van vissza, de azt figyelni kell, hogy  mikor célszerű. Tetűt nem látok, de a gyapottoklepkére lehet számítani. Aztán persze itt van a vándor és ázsiai márványpoloska peterakása is. Ahogy kikelnek a lárvák akkor azt még állítólag jól lehet írtani, csak meg kell találni őket. Tavaly a homoktövisen sokat láttam (lárvákat) lehet most „megfújom” cyperkill-lel az talán használ. A homoktövis még nincs érésben, így ott nagy veszély nincs, se ránk, se más hasznos rovarra. Próbálok utána olvasni, de nagyon kevés a használható irodalom. bár egyet találtam ami még 2016-ban íródott, de jelenleg ez a legteljesebb elérhető információ a neten azóta is. Legalábbis magyar nyelven.

https://www.agroinform.hu/kerteszet_szoleszet/uj-poloskafaj-jelent-meg-hazankban-ami-komoly-kartetelre-is-kepes-30791-001?utm_source=hirkereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=HIRpromo&utm_content=30791

A málna is „elkezdte” az érést. A kis almafám ágait fel kellett támasztanom. Sok alma is van rajta, de inkább az van, hogy a fa ágai még vékonykák. Tavaly 1 db alma volt csak, ez most „rekord”. A sárgabarackon is sok van, de kicsit aprók. Talán jó lett volna szelektálni, de most már mindegy. Az idős meggyfán is van termés, pedig tavasszal igen visszavágtam.
 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #256 Dátum: 2019.06.27., 07:25:02 »

Immár harmadik alkalommal szedem a zöldborsót az idényben.....

A mi „éghajlatunkon” eszerint előbb érik be a borsó, Mami már fel is szedte. helyére téli káposztát, paradicsomot és karalábét tettünk.
A borsóból került a fagyasztóba, de finom leveseket is ettünk már belőle.
Azt látom, hogy a bokor babok közül a sárga hüvelyű a jövő héten már szedhető.
A cékla szokás szerint jól sikerült. Állítólag nem palántázható, de korábban  is sikeresen megdöntöttem ezt a tézist.
A sárgarépa egyelésből keletkező kis répák nagyon finomak a borsólevesben.  Vigyorog
Sajnos a petrezselyen sehogyan sem akar rendesen jönni. Valószínűleg a talajt nem kedveli, mert itt nég sosem sikerült.
A bársonyvirág és a bazsalikom sorok közé rakását mi is megtettük, s elmondhatom, hogy eredménnyel! A korábbi évekhez képest nagyságrendekkel kevesebb károsítóval találkozunk!
Nálunk az általad említett méretű üvegből kettőt sikerült ribizli lekvárral tölteni. Egyetlen magas szárú bokrunk van, az ideén rekord termést szüreteltünk róla!
A fekete ribizli nem termett, amit nem is csodálok, mert új helyre tettem az idén. Nagyon a málna között volt, kivettem és naposabb helyet találtam neki.
Apropó málna... na az nem lett valami bő termés az idén, eltenni már nem igazán jut. Egy, kb. fél kilogrammos csomag landolt a fagyasztóban, a többit megettük, illetve esszük folyamatosan.
A meggyem az első értékelhető termést produkálta az idén, de ez természetes, hiszen fiatal telepítés, talán ha harmadik éves.
Az őszi barackom és a nektarinom lefagyott, de a gumibarack szépen hoz az idén is.
Szerencsére a sárga barack sem kapott fagyot, így ha beérik, szép terméssel számolhatok.
A paradicsom efféle művelése nekem nem annyira sikerült, az idén megint egyesével vannak karózva. Igaz az is, hogy szerte széjjel vannak, csak kevés az, amelyik sort alkot és az is csak rövid.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #255 Dátum: 2019.06.10., 19:39:01 »

Immár harmadik alkalommal szedem a zöldborsót az idényben. Először épp csak egy jó levesnyire való lett, aztán már annyi hogy közel két órán keresztül kapirgáltam a hüvelyeket. Valószínű még egy jó nagy adagra való lesz, aztán kezdem kihúzkodni a szárakat. Utána a zöldborsó helyét felrotálom, kap egy kis komposztot, előtte kis gyomirtást. Utána mehet bele a paprika. Épp időben. Arra gondoltam, hogy a kihúzkodott zöldborsószárakat kicsit felaprítom és a kiültetett paprika közé rakom mulcs gyanánt. Csináltam már két éve, akkor egy ideig egész jól megfogta a gazt. Az eper, vagy ahogy sokan mondják szamóca lassan elmúlik, az idén volt bőven, bár jobbára csak inkább elfogyasztottuk. Talán 3-4 kis üveges lekvárt főzött be a nejem. Nálunk a kis üveg, az kb. az un Erős Pistás üvegnagyságát jelenti, vagy kicsivel nagyobbat. Igazság az hogy ennyi lekvár elég egy bontásra, azaz egy étkezésre kettőnknek. Így a nejem jobban szereti az ilyen eltevéseket. Néztem a homoktövisen is lesz idén bőven termés. Tavaly sokat rajt hagytam az ágakon. De az idén leszedem. Van itt egy ismerősünk az is szereti, a betegsége miatt igyekszik sok gyümölcsöt enni. Addig is adtam neki, most is fogok. Az idén kapott tőlem egy fiú és egy lány hajtást, elültettem neki, de azon talán csak jövőre lesz termés. Azért gondolom, hogy lesz jövőre, mert tettem ki egy lányhajtást tavaly a kerítésen kívülre és az idén már látok rajta termést. (a Homoktövis két ivarú, tehát kell egy fiú és ahhoz több lány egyed, hogy legyen termés)  
Úgy nézem a paradicsomok szépen fejlődnek. Az idén nem karóztam ki egyenként a töveket. Sorban ültettem le a növényeket és a sorok közé több magasságba zsinórt húztam ki. Persze a zsinór a sorban, illetve a sorok végén és közepén is komolyabb mogyoró karóhoz van rögzítve. Szóval ehhez a zsinórokhoz rögzítem majd a paradicsom töveket. A múlt héten a zöldbabot és a fejteni való babot is lepermeteztem Amistárral, már elérték a több leveles kort. A locsolásnál  meg a tövek alját „árasztom” el vízzel.  Kaptam egy ismerőstől cékla palántákat. Nem tudtam, hogy lehet palántázni is. Kiültettem pár nap alatt jelentős részük magához tért. Régebben nem szerettem a céklát de mostanában igen megkedveltem. m
 Az idén először vetettem cukkinit, egy kis ágyásnyit. Úgy nézem lesz belőle valami. Egy kb. 2 nm-es területre több fészekbe (4-5 mag) vetettem. Ültettem több helyre bársonyvirágot, törpét és magas szárút is. Állítólag jó a kártevő rovarok ellen. Tettem pár tő bazsalikomot a paradicsomok közé, állítólag jó hatással van rá. Ezeket a növényeket is úgy vetettem magról, aztán kipalántáztam őket. Alakulgat a kert, a kezdeti nehézségek ellenére is.  Az viszont biztos, hogy az idén nem  fogok dúskálni az általam annyira kedvelt chili, habanero paprikákból. Lesz, de kevés.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #254 Dátum: 2019.06.02., 17:28:34 »

Régen írtam. Azóta a paradicsomok jelentős része már kikerült a földbe. Az idén a balkon fajtából jóval kevesebb lesz. Talán 10, amit sikerült kiültetnem nagyobb edényekbe. Van pár Manó fajta is ezeket a homok tövis környezetébe tettem le. Ez is kisebb deteruinált növésű, erős vaskos növény. Tettem balkon ládába is azt is jól viseli. A paradicsom ágyásból azóta pár növényt ki kellett dobnom mert úgy vettem észre betegek lettek. Ez az idő nem használt nekik. Kb. 2 hete hogy lefújtam ridomil gold-dal, ez felszívódó ls egyben kontakt hatású szer is, gomba betegségek ellen. De valószínű egy kontakt szerrel rá kell erősítenem a héten. Valamikor este fele, egy rezes szerrel még megfújom, aztán figyelni kell..  A kivett, beteg növényeket pótoltam. Bőven lett paradicsompalánta, kb. 100 db-t el is ajándékoztam. Van még vagy 30- db. egy hapsi jelezte igényt tart rá, ha nekem nem kell. Pedig az idén aparadicsom palánta nem indult jól. A lugas fajta elég gyéren sikerült. És a balkon is.  A zöldborsó nagyon szépen bedúsult , hüvelyek is vannak. A "telefonpózna" borsó is vagy 2 méter magasra felkúszott. Van rajta hüvely rendesen és még virágzik is. Most már tényleg napos idő kellene.  Egy zöldbabágyásom nem kelt ki. Nem tudom mi lehet a baj, újra vetettem. Van egy hely a kertben ahol mindig várható a csigák felbukkanása, erre szórtam ki kevés mérget. Rá két nappal 8-10 spanyol csiga tetemet láttam dögölve. Összekapkodtam kesztyűvel, nehogy béka, vagy más hasznos állat felzabálja, igaz nem tudom, hogy ártana-e neki, de vszínű. Aztán persze ennyire nem tudo figyelni majd, sem összeszedni - ha lesz még - tetem.  A bokorbabok is kikeltek, sőt a futóbabfajták is szépen előbújtak. Az idén odafigyelek a növényvédelmükre jobban mint tavaly. Locsolásnál is inkább az un elárasztásos öntözést javasolják, főleg már idősebb több leveles korban.
Alább belinkelek egy netes elérhetőségi oldalt, ahol a paradicsomokkal kapcsolatban vannak fényképek és magyarázatok a növény betegségeivel és hiánytüneteivel kapcsolatban.

pdf fájl, érdemes elolvasni. Nekem hasznos.

 https://seminishu.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2017/12/SEM_Tomato-Diseases_HU_OK.pdf
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #253 Dátum: 2019.05.14., 18:40:17 »

Ez az eső igen kellett már a földeknek. De most már sokallom, így egyszerre. A zöldborsó szépen fejlődik, már megkezdte a virágzást is. Ha ilyen borult és hűvös marad az idő, akkor lehet le kell fújni gomba ellen valami enyhébb szerrel. De ezt ajánlom a nagyobb paprika és paradicsompalánták esetében is.

A retek az ideén igen jól szerepel, most valami óriás, kerek fajtát vetettem, de anélkül hogy különösebben ritkítottam volna szép nagy fejeket hoz és bőven.
A héten  még az eső előtt vetettem el még egy kisebb ágyás zöldbabot, aztán két kisebb ágyás zenit fajtájó szárazbabnak valót. Ez bokros fajta, és fehér színű babszemeket hoz. Talán 2-3 éve volt hogy vetettem el, sőt elég későn, de szépen hozott. Remélem az idén is beválik. A futóbabbal és még egy nagy ágyásnyi bokorbabbal még várok. Tavaly kicsit befürödtem vele, valamilyen betegség megtámadta. Utánaolvasgattam és igyekszem az előző évben elkövetett hibákat kiküszöbölni. Ez legfőképp a locsolási időre és módra vonatkozik, illetve azt is írták hogy érdemes fiatal korban kicsit megpermetezni championnal, vagy valamilyen réztartalmú szerrel, a gomba és bakteriális fertőzések ellen.  Tavaly nem figyeltem a rovarfok elleni védekezésre, de azt hiszem az idén erre több energiát kell lordítani. Értem a levéltetvek elleni harcot, ezek nagyon sok betegséget terjesztenek, valamint a poloska invázió miatti helyzetre. Láttam egy fotót valahol a netet, ahol egy levél fonákja (fügebokor) volt látható, illetve az azon megtelepedő poloskák petéi és lárvái. Időt kell szánni rá, hogyha lehet jobban megfigyeljem a növények (bab, füge van nálam is stb) levél fonákját.  És ide kell a rovarirtást koncentrálni.  Tavaly az előző évekhez képest elég sok pusztítást láttam a gyapottok lepke lárvája miatt, a paprikában és paradicsomban is. Utána kell nézni mit lehet tenni ellene, ami kíméletes más rovarokhoz, no meg a kerthez is.

A palánták végül is elég jól alakulgatnak, a kezdeti nehézségek ellenére is, ahogy korábban jeleztem. Bár a paprika palánták is lassabban növekednek, de lehet később is ültettem mint tavaly. De persze látom azt, hogy van egy-kettő kis edény, amelyekből a magok nehez bújtak ellő és láthatóan nem mennek sokra majd.

Ja,,,, még vetettem el - szintén egy kis ágyásokba - céklát és cukkinit. Még egyikkel sem foglalkoztam, bár mindegyiket szeretjük. Torma az van, ara ügyelek, hogy sokat ne vegyek ki. A csicsóka is kihajtott, amikorvetem fel télen, vagy tavasz elején, mindig dugtam vissza a földbe egy-egy darabot a gumókból. Nem tudom írtam-e már, de csicsókából nekem legjobban a leves jön be, krémleves. 

Az első permetezésen ezekben a kultúrákban már átestem.
Most várom, hogy megint jobb idő legyen és rámegyek másodszor is!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #252 Dátum: 2019.05.05., 17:08:05 »

Ez az eső igen kellett már a földeknek. De most már sokallom, így egyszerre. A zöldborsó szépen fejlődik, már megkezdte a virágzást is. Ha ilyen borult és hűvös marad az idő, akkor lehet le kell fújni gomba ellen valami enyhébb szerrel. De ezt ajánlom a nagyobb paprika és paradicsompalánták esetében is.

A retek az ideén igen jól szerepel, most valami óriás, kerek fajtát vetettem, de anélkül hogy különösebben ritkítottam volna szép nagy fejeket hoz és bőven.
A héten  még az eső előtt vetettem el még egy kisebb ágyás zöldbabot, aztán két kisebb ágyás zenit fajtájó szárazbabnak valót. Ez bokros fajta, és fehér színű babszemeket hoz. Talán 2-3 éve volt hogy vetettem el, sőt elég későn, de szépen hozott. Remélem az idén is beválik. A futóbabbal és még egy nagy ágyásnyi bokorbabbal még várok. Tavaly kicsit befürödtem vele, valamilyen betegség megtámadta. Utánaolvasgattam és igyekszem az előző évben elkövetett hibákat kiküszöbölni. Ez legfőképp a locsolási időre és módra vonatkozik, illetve azt is írták hogy érdemes fiatal korban kicsit megpermetezni championnal, vagy valamilyen réztartalmú szerrel, a gomba és bakteriális fertőzések ellen.  Tavaly nem figyeltem a rovarfok elleni védekezésre, de azt hiszem az idén erre több energiát kell lordítani. Értem a levéltetvek elleni harcot, ezek nagyon sok betegséget terjesztenek, valamint a poloska invázió miatti helyzetre. Láttam egy fotót valahol a netet, ahol egy levél fonákja (fügebokor) volt látható, illetve az azon megtelepedő poloskák petéi és lárvái. Időt kell szánni rá, hogyha lehet jobban megfigyeljem a növények (bab, füge van nálam is stb) levél fonákját.  És ide kell a rovarirtást koncentrálni.  Tavaly az előző évekhez képest elég sok pusztítást láttam a gyapottok lepke lárvája miatt, a paprikában és paradicsomban is. Utána kell nézni mit lehet tenni ellene, ami kíméletes más rovarokhoz, no meg a kerthez is.

A palánták végül is elég jól alakulgatnak, a kezdeti nehézségek ellenére is, ahogy korábban jeleztem. Bár a paprika palánták is lassabban növekednek, de lehet később is ültettem mint tavaly. De persze látom azt, hogy van egy-kettő kis edény, amelyekből a magok nehez bújtak ellő és láthatóan nem mennek sokra majd.

Ja,,,, még vetettem el - szintén egy kis ágyásokba - céklát és cukkinit. Még egyikkel sem foglalkoztam, bár mindegyiket szeretjük. Torma az van, ara ügyelek, hogy sokat ne vegyek ki. A csicsóka is kihajtott, amikorvetem fel télen, vagy tavasz elején, mindig dugtam vissza a földbe egy-egy darabot a gumókból. Nem tudom írtam-e már, de csicsókából nekem legjobban a leves jön be, krémleves. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #251 Dátum: 2019.04.27., 14:33:41 »

Írtam, hogy a paradicsomok közül jó pár igen nehezen kel ki. Illetve ami kikelt az is "csökött" és alig fejlődik. A balkon paradicsomokkal szinte mindennel így jártam. jó pár paradicsomos "edényt" ki is űrítettem, mivel láttam, hogy a kis palántákból semmi nem lesz. Gondolkoztam mit ronthattam el. Arra jutottam, hogy a virágföld amibe vetettem a kis magokat, az nem megfelelő. Korábban Florimot szoktam venni, abból is a palántázóföldet. De megmondom őszintén hogy igen drágának találom. Itt a gazdaboltban 1800 forint felett adják az 50 literes zsákkal. Az egyik barkácsáruházban vettem általános virágföldet 699-ért 50 literét. Gondoltam keverve használom majd a sima Florimo földdel (mert azt vettem/volt is egy zsákkal) De lehet hogy néha nem kevertem, vagy csak komposztot tettem hozzá. Mindegy a lényeg az hogy figyelmesen elolvastam a zsákon levő leírást és az azt "mondja" fiatal növényekhez nem alkalmas.  Lehet itt rontottam el.  Mindegy. Most már. Igyekszem pótolni a kieső palántákat, de vszeg balkon paradicsom az idén nem igazán lesz. Tanulságos volt a részemről. Volt egy zsák sima Florimo-m abból is ültettem és lehet azok maradtak meg, mert vannak amelyek szépen fejlődnek. Valószínű  így volt. Hibáztam, hogy nem olvastam el mi van a zsákra írva.  Sőt lehet, hogy úgy is vetettem el a magokat pár edénybe, hogy a barkácsáruházi földhöz komposztált marhatrágyát kevertem. Így vsz-ű túl sok volt a tápanyag a palántáknak.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #250 Dátum: 2019.04.20., 11:38:50 »

Tegnap vetettem zöldbabot, két fajtát egy zöld hüvelyűt és egy sárga hüvelyűt is. Reméléem szépen kelnek majd.
A palántákkal nem vagyok megelégedve, főképp a balkon paradicsomokkal. Nagyon gyengén fejlődnek, és sok nem is kelt ki. De vagyok így a "Manó" paradicsom fajtával, sőt a Kecskeméti F valahányassal és a lugassal is. Pedig "új" magok, ami alatt azt értem hogy idén vettem őket. Persze ez nem azt jelenti, hogy a mag benne szintén "friss". Na mindegy egyelőre várunk és bízunk.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #249 Dátum: 2019.04.14., 17:59:20 »

Elkezdtem a kis paradicsom palánták kitűzdelését. Egyenként kirakom őket kis edénykékben aztán abban fejlődnek kiültetésig. Általában ezt úgy csinálom, hogy a kis edényeket elmosom (elöblítem) rézgálicos vízben, hagyom megszáradni. Aztán ragasztok az oldalukra egy kis darab fehér szigetelőszalag csíkot. Erre írom rá, hogy milyen fajta a pl.. a paradicsom. Igaz egy idő után már valamennyire meg lehet különböztetni bizonyos fajtákat, de így egyszerűbb. Szóval az edénykékbe teszek egy marék földet, aztán félreteszem azokat. Utána a palántákkal teli edényt - ez természetesen nagyobb mint a pikírozáshoz használt kis edénykék, hiszen ebben sokszor 10-15 kis palánta is nyújtózkodik. Tehát ezt a nagy edényt egy tálcára óvatosan kiborítom, az egyik kezemmel összefogom lágyan a kis palántákat és úgy fordítom fejre, oldalra és óvatosan a földdel együtt kihúzom egyben a föld-növény tömböt. A tálcán utána szétszedem, vigyázva elválasztom egymástól a növényeket, ügyelve hogy a kis gyökerek lehetőleg ne sérüljenek. Nagyjából sorba, egyenként lerakom a kis palántákat a tálcán, aztán a korábban előkészített kis edénykékbe egyenként beletűzdelem. Az ujjammal az edényben a földet kicsit félretolom, az így keletkezett kis mélyedésbe résbe, "szakadékba" behelyezem a kis palántát, figyelve hogy ha hosszú kis hajszálgyökere van az is alulra kerüljön és utána oldalról földdel megszórom. és körbetemetem. Kicsit tömítem, de úgy hogy az edényszéle felől körbe körbe egyik ujjammal nyomkodom, a növény tövénél csak éppenhogy. Ugyanis ilyenkor szokott tömörítéskor, főleg ha a növényt két ujj közé csippentve tarjuk, hogy ne dőljön el, a földben megsérül a hajszálgyökérzet. Ezután rápingálom filctollal a szigszalagra a növény fajtáját rövidítve. Ezután kis locsolás és mehet a helyére az üvegház egyik polcára. Ma San Marzanot, Brandywine-t (ez egy nagy méretű erősen bíborszínű paradicsom) és oxyheart-t  tűzdeltem ki. A zöldborsót is kikordonoztam, igaz csak félig és a szélső sorokat. A belső soroknál ágakat szúrtam le " X" alakban, mint egy nyújtott vadászkerítés. Az eső nagyon jót tett mindennek. Az eper, vagy ki hogy hívja szamóca - mifelénk epernek, szóval az eper is magához tért virágzik. Igen most az eső után szemmel láthatóan életre kelt e kert. Vetettem el egy kis ágyás zöldbabot is. Lehet hogy korán van neki még.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #248 Dátum: 2019.04.06., 16:40:53 »

A paradicsom magok nagy részt kikeltek, azt hiszem már többet nem  vetek el. Szerintem két hét is ki kell tűzdelni  egy jó részét. A paprika magoknál csak a pepperoni és csokros chilinél van mozgás, illetve a saját fogású (magfogású) bohócsapkán. Igaz a paprika magokat később ültettem el. Láttam már szép retek fejeket is, remélem lesz több is. Vettem múltkorában egy kis körtefát, kobak fajta. Azt hittem, hogy amit ősszel tettem le, egy kis oltványt az nem eredt meg. De tegnap nézegetem látok rajta zöldellő rügyeket, valószínű az is beindul. Nem tudom milyen fajta, akitől kaptam az oltotta, de azt sem mondta hogy milyen alanyra, vagy ha mondta akkor elfelejtettem, Ez  a valószínűbb. Lassan a borsóvetésnél le kell pár karót szúrnom, hogy kicsit kikordonozzam. De az eső nagyon hiányzik. Igaz tegnap, illetve este-éjjel esett, de nem volt sok.
Közben ültettem el uborkát és gumós zellert is.

A homoktövis is virágzik. Most már meg tudom különböztetni a fiú és lány alanyokat. Néztem van "gyereke" mindegyiknek, azaz a tőtől nem messze hajtás nőt ki a földből. Az egyik szomszéd igényt tart rá. Mondtam kiveszem majd lehet még most tavasszal, de úgy számoljon, hogy kell 3 év hogy termőre forduljon. De kettő biztos.
Amikor learattam a gyümölcsét, akkor lefagyasztottuk. Általában úgy csináljuk, hogy előveszünk egy adagot, kicsit kienged és utána lepréseljük, illetve ledaráljuk gyümölcsturmixolóban. Utána átszűrjük és ezt be a hűtőbe és minden nap egy kanállal belőle. Illetve egy kis méz van még beletéve a "szörpbe". Bár én méz nélkül is szeretem az ízét.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #247 Dátum: 2019.03.23., 18:18:50 »

A másik két ágyás borsóvetés is előbukkant. Ide Corvint. aé Calvedon-t vetettem. Nehezen indult meg, de lehet hogy hidegebb érában vanak az ágyások   , nem annyira szélvédett helyen mint a rajnai törpe. A palántázóban is az élet kibukkant, legalábbis a Cherokee Purple magok életre keltek kibukkantak a kis hajtások. Ez egy sötét paradicsomfajta, állítólag indián örökség, nagy méretű édes izű. Tavaly ültettem un "fekete" paradicsomokat, ami igazában lila, vagy mély bíbor színűek. Mindegyik elég nagy méretű volt, leveses és nekem nagyon ízlettek. Állítólag a paradicsom piros színe csak később a nemesítések során alakult ki.  Néztem pár balkonfajta is kikandikált.  Közben azért vetettem el pepperoni paprikamagot is, meg pár társnövényt, bazsalikomot, bársonyvirágot.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!