Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.29., 19:15:05
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Itthon történt  |  Hazánkban történt (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Ahogy én gondolom... 0 Felhasználó és 56 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Ahogy én gondolom...  (Megtekintve 57896 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #246 Dátum: 2013.04.15., 19:44:44 »

... (Ettől függetlenül van egy olyan érzésem, hogy a statisztikákat lehet gyártani és alakítani is.) ...


Egy hozzáértő szerint:
Hazudni háromféleképpen lehet:
1.) A legdurvább: Direktben valótlant állítani.
2.) A szofisztikáltabb: Féligazságok egymásutánisága -alkalmas a manipulációra-.
3.) Az alattomos: Készíts egy statisztikát!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #245 Dátum: 2013.03.26., 23:02:50 »

"..Vagy nem. A magánnyugdíj pénztárak kötelezettségei után állami garancia volt, vagyis ha eltapsolta volna a pénzt a magánpénztár, akkor a nyugdíjat az államnak kellett volna kifizetnie.
Ez sem volt jó konstrukció. Így nem.
Mint ahogy az sem biztos, hogy kafa, hogy az évek alatt összegyűjtött pénzt egyszer csak államosították és betették a költségvetésbe.
A jó megoldás a magánkonkurencia lett volna állami garancia nélkül, és ellenőrzéssel, felelősségre vonással.
A mostani állás szerint az aktívak havi befizetéséből fizetik ki a nyugállományúak ellátmányát, a hosszú évek alatt befizetett pénz már rég nincs meg. Ha nem lesz befizetés, nem fogok nyugdíjat kapni, teljesen mindegy mennyit fizetek (/fizettem) be..."

                                        
A fetni idézet Csuhás Re:Társalgó
« Válasz #80267 Dátum: Ma - 10:58:31 »  



                        
                                                 születtek                                 elhunytak
2012-február                                   2                                         10/1  (11)
 március                                          5                                          2/1   (3)
április                                              1                                          4/2   (6)
május                                              1                                          4/0  
június                                              4                                          8/1   (9)
július                                               2                                          2/2    (4)
augusztus                                        4                                          4/3   (7)
szeptember                                      5                                          6/1  (7)
október                                            4                                          3/0
november                                         3                                          8/2  (10)
december                                         3                                          3/0
2013január                                       4                                          9/1   (10)
február                                             1                                          8/1    (9)
március                                            2                                          4/1      (5)
                                        (forrás: a község havi hirmondó lapja még neten is elérhető)

A fenti táblázat egy átlagos Pest megyei, nagyközség méretű település (teljes lakosság száma kb. 5770 fő) lélekszámának alakulását mutatja az utóbbi pár hónapban. Az elhunytak oszlopban pl 9/1 adatszám azt jelzi, hogy "9" nyugdíjas korú azaz 60 <x és az "1"  x <60 alatti azaz aktív korú hunyt el. (a 60-as életkor a könnyebbség kedvéért vettem)
Ha a statisztikai adatokat hosszabb, nagyobb időintervallumban vizsgálnánk érdekes trendet lehet(ne) megállapítani.
- csökken a népesség
- (Csuhás véleménye /szvsz helyesen gondolja/ és a jelen kormányzás alapján)   csökken, vagy inkább nem nő azoknak a száma akiknek a nyugdíjbefizetéséből dotálják a már nem aktívakat
- azonban csökken azok száma is akik, mint nem aktívak igénybe veszik a fenti TB befizetéseket (természetesen azt nem látjuk, hogy hányan lépnek be a 60.életkorba) (na és persze azt se felejtsük el, hogy a nyugállományba vonulok igen jelentős része, már hosszú évek óta /akár 20 esztendő is/ minimálbérre vannak bé jelentve etc...
- köbö 3100 – 3200 település van Ma.o-n ha a táblázat arányait átlagnak vesszük és különféle egyéb (akár jelentős) tényezőket is figyelemezünk (Mr. Asimov pszichohistória-matematikai tényezőket) akár még valami pontos jövőképet is felfesthetünk.    
- aztán persze számtalan következtetést lehetne levonni, egy községre vonatkozóan, azonban hogy ez mennyire általánosítható..? az más kérdés... (Ettől függetlenül van egy olyan érzésem, hogy a statisztikákat lehet gyártani és alakítani is.)
Sötét jővő elé nézünk, de van megoldás...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #244 Dátum: 2013.02.28., 09:36:45 »

Forgattam kezemben a kétliteres műanyag flakont. A tartalma olyan színű volt, mint egy Tokaji aszu-jééééé...vagy egy egy jó régi rizlingé-jéééé. Aztán olvasom a címke feliratát... Félédes bor... palackozza …...
no és tartalmaz:

vegyes gyümölcs sűrítmény
ivóvíz
aszkorbinsav
citromsav
antioxindáns  
Kérdezem a nagykereskedőt (vagy inkább „termelőt”)....és mennyibe nyomod flakonját....?
200 Ft két liter...-mondja ő...csóváltam a fejem (vajon mennyibe lehet nekik, 50 Ft-ba?)
Odajött a tulaj is ..(a kiskereskedő) -jó lesz ez, majd odasúgta nekem, adjuk egészbe 600-ért, kimérve teszünk még kicsit rá és kacsint....

(Haza, becsület, hűség, tisztesség, nemzet, máriaországa nomegegyebek)



                                                

Hű(lye)ség, (Szűz)Máriamország(a?), tisztesség(??)

helyett az új módi


jól b..d át, csald ki belőle, húzd le ahogy tudod,

vasárnap majd meggyónjuk
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #243 Dátum: 2013.02.28., 08:18:04 »

Forgattam kezemben a kétliteres műanyag flakont. A tartalma olyan színű volt, mint egy Tokaji aszu-jééééé...vagy egy egy jó régi rizlingé-jéééé. Aztán olvasom a címke feliratát... Félédes bor... palackozza …...
no és tartalmaz:

vegyes gyümölcs sűrítmény
ivóvíz
aszkorbinsav
citromsav
antioxindáns  
Kérdezem a nagykereskedőt (vagy inkább „termelőt”)....és mennyibe nyomod flakonját....?
200 Ft két liter...-mondja ő...csóváltam a fejem (vajon mennyibe lehet nekik, 50 Ft-ba?)
Odajött a tulaj is ..(a kiskereskedő) -jó lesz ez, majd odasúgta nekem, adjuk egészbe 600-ért, kimérve teszünk még kicsit rá és kacsint....

(Haza, becsület, hűség, tisztesség, nemzet, máriaországa nomegegyebek)



                                                
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #242 Dátum: 2013.02.20., 17:09:02 »

Nemrégiben úgy döntöttem, hogy megszüntetem az egyik mobilszolgáltatónál meglevő egyik un. számlás előfizetésemet. Bementem az ügyfélszogálatukra (no nem egy partnerüzletbe) hanem egy hivatalos ügyfélszolgálatra, ahol és amit úgy reklámoznak hogy mkindent el lehet intézni...Miután sorra kerültem (amúgy ez gyors volt) közölték hogy áááááááááááá nem....csak telefonon tudom megszüntetni az előfizetésemet, az anno még a vásárláskor megkapott, illetve megadott kód felhasználásával. Rendben – mondom – de azt a kódot már elfelejtettem. Semmi gond most csinálok önnek egy újat – remek, minden nagyon gromek – mondom (ismét) – Megkaptam az új kódot, amivel már telefonon meg tudom majd szüntetni az előfizetést.   Az ügyintézés alatt nem kértek személyi okmányt – igaz az utolsó számla nálam volt és be is mutattam – de az egészet nem értem. Aztán másnap otthon telefonon megszüntettem az előfizetést és igen nehéz volt leráznom az ügyintézőt, (telefonos marketing mittudomént) aki javasolt mindent nekem.  Arra gondoltam, hogy ez csak ennél a szolgáltatónál van....

No nem. A mobilinternetem másik szolgáltatónál volt(van) előfizetve. Mivel lejárt a hűségidő és láttam, hogy új belépőként a hypertérben kedvezőbb az ár és adatforgalom arány, így úgy döntöttem megszüntetem a régi előfiztetést és vásárolok egy újat és mellette újítok egy lopótopot is. Ez idáig rendben is volt (már amennyire máriaországában, a hagyományok, a tisztelet, a becsület és a hűség mellett ez rendben lehet) ám a szolgáltatónál (szintén nem viszont eladó, vagy partnerüzlet) hanem a szolgáltató ügyfélközpontja közölték – ááááááááááááá megszüntetni a szolgáltatást csak telefonon lehet a személyes kódja segítségével – ismét új kód, mosolygás és rá pár nappal telefonon bolyongás a menűrendszerben, majd istentudja (máriaországában) mennyi idő várakozás mire sikerült megszüntetnem  régi előfizetést.

Ez az ügyfél biztonsága érdekében van...? vagy hülyének néznek bennünket...ahogy évszázadokon át....


... vagy...

Az amúgy türelmes lányomat a biztonsági ők kísérte ki a NAV ügyfélszolgálatról tegnap....

Hosszú történet, még abba is elfáradtam, hogy meghallgattam!

A lényeg:
Csak online módon juthatsz O-ás igazoláshoz, 3 000,- Ft befizetése mellett, 6 nap az elbírálási idő, és hiába mész be, az ügyfélszolgálatos nem tudja neked megnézni, hogyan állsz, az informatikai rendszer nem engedi.
Éppen úgy, ahogy az OTP (miért is ne lenne „kedvenc” bankom?)-nél sem tudnak neked hóközi számlakivonatot adni, az új informatikai rendszer (megjegyzem a NAV-nál is lecserélték az APEH-est, aholis bementem, megnézték, ha volt saram csekken vagy helyben bankkártyán befizettem, és kiadták a O-ás igazolást!!! Most az ügyfélbarát rendszerben az ügyfélszolgálatosnak fogalma sincs semmiről!!!) miatt!


Tovább megyek.
Most, hogy csinálom a viadukt.hu információs portál újabb változatát, bejárkálom az egyes települések honlapjait.
Tisztáén látszik, hogy egy csomót a fülkeforradalom óta hajítottak össze. Nem csupán a dátumokról, hanem onnan is, hogy a tsz-esítés, és a szocializmus kora kellő módon degradálva van, azonban nagyon sok helyen nem találtam semmit a település múltjáról, semmit a látnivalóiról, és nem egy helyen szaladtam bele abba, hogy a link gyakorlatilag nem működött!
A Joomla rendszer rendszerszövegét sok helyen nem vették ki a fejrészből, a Joomla icon van a böngészőben.... szóval siralmas!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #241 Dátum: 2013.02.20., 08:04:34 »

Nemrégiben úgy döntöttem, hogy megszüntetem az egyik mobilszolgáltatónál meglevő egyik un. számlás előfizetésemet. Bementem az ügyfélszogálatukra (no nem egy partnerüzletbe) hanem egy hivatalos ügyfélszolgálatra, ahol és amit úgy reklámoznak hogy mkindent el lehet intézni...Miután sorra kerültem (amúgy ez gyors volt) közölték hogy áááááááááááá nem....csak telefonon tudom megszüntetni az előfizetésemet, az anno még a vásárláskor megkapott, illetve megadott kód felhasználásával. Rendben – mondom – de azt a kódot már elfelejtettem. Semmi gond most csinálok önnek egy újat – remek, minden nagyon gromek – mondom (ismét) – Megkaptam az új kódot, amivel már telefonon meg tudom majd szüntetni az előfizetést.   Az ügyintézés alatt nem kértek személyi okmányt – igaz az utolsó számla nálam volt és be is mutattam – de az egészet nem értem. Aztán másnap otthon telefonon megszüntettem az előfizetést és igen nehéz volt leráznom az ügyintézőt, (telefonos marketing mittudomént) aki javasolt mindent nekem.  Arra gondoltam, hogy ez csak ennél a szolgáltatónál van....

No nem. A mobilinternetem másik szolgáltatónál volt(van) előfizetve. Mivel lejárt a hűségidő és láttam, hogy új belépőként a hypertérben kedvezőbb az ár és adatforgalom arány, így úgy döntöttem megszüntetem a régi előfiztetést és vásárolok egy újat és mellette újítok egy lopótopot is. Ez idáig rendben is volt (már amennyire máriaországában, a hagyományok, a tisztelet, a becsület és a hűség mellett ez rendben lehet) ám a szolgáltatónál (szintén nem viszont eladó, vagy partnerüzlet) hanem a szolgáltató ügyfélközpontja közölték – ááááááááááááá megszüntetni a szolgáltatást csak telefonon lehet a személyes kódja segítségével – ismét új kód, mosolygás és rá pár nappal telefonon bolyongás a menűrendszerben, majd istentudja (máriaországában) mennyi idő várakozás mire sikerült megszüntetnem  régi előfizetést.

Ez az ügyfél biztonsága érdekében van...? vagy hülyének néznek bennünket...ahogy évszázadokon át....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #240 Dátum: 2013.01.19., 08:53:17 »

Elgondoztam mi volt régen (régebben). Akkor is voltak havak, hótorlaszok. Voltak emberek, falvak, utak, erdők. Volt honvédség, volt munkásőrség ésatöbbi. Nem volt mobiltelefon, nem volt internet, vezetékes telefon akadt. Voltak olyan „fontos” emberek akiknek nem lehetett telefont bevezetni, így rádió adó-vevőt telepítettek az erkélyére, vagy az ablakába.
Kenyér is kellett. Orvoshoz is el kellett jutni...
Talán akkoriban több türelem volt...talán akkoriban a zemberek egymás szemibe is belenéztek, - bele mertek nézni – bele kelletett nézni /ha akartál valamit, szeretél volna valamit/ - volt idő egymás szemibe is belenézni.
Akkoriban többen meghaltak, vagy többen meghaltak? Akkoriban kevesebben születtek, vagy többen születtek?

Mi lesz 20 év múlva?  Nem tudom, lehet nem is érdekel......     és ez a baj!


  Jó Reggelt Kívánok!

Akkoriban nem dőlt össze a világ, ha egy-egy ember nem ment be dolgozni, mert nem tudott bejutni. A létszám mindig kicsit magasabb volt, mint amennyi feltétlen szükséges lett volna.
Most egy kicsivel kevesebb.
Ha valaki megbetegszik, felborul az egész vállalkozás, vagy lassul a szolgáltatás sebessége (egy fő hiánya egy élelmiszer boltban, hosszú sort tud generálni).
Akkor sem az állam, sem a vállalkozó nem akart egyik napról a másikra nagyon gazdag lenni, abból a megfontolásból, hogy ki tudja mi lesz holnap?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #239 Dátum: 2013.01.19., 08:47:06 »

Elgondoztam mi volt régen (régebben). Akkor is voltak havak, hótorlaszok. Voltak emberek, falvak, utak, erdők. Volt honvédség, volt munkásőrség ésatöbbi. Nem volt mobiltelefon, nem volt internet, vezetékes telefon akadt. Voltak olyan „fontos” emberek akiknek nem lehetett telefont bevezetni, így rádió adó-vevőt telepítettek az erkélyére, vagy az ablakába.
Kenyér is kellett. Orvoshoz is el kellett jutni...
Talán akkoriban több türelem volt...talán akkoriban a zemberek egymás szemibe is belenéztek, - bele mertek nézni – bele kelletett nézni /ha akartál valamit, szeretél volna valamit/ - volt idő egymás szemibe is belenézni.
Akkoriban többen meghaltak, vagy többen meghaltak? Akkoriban kevesebben születtek, vagy többen születtek?

Mi lesz 20 év múlva?  Nem tudom, lehet nem is érdekel......     és ez a baj!


  Jó Reggelt Kívánok!
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #238 Dátum: 2013.01.10., 18:06:02 »


Nem az a baj... pl. nejem 97-ben volt a Kék Golyó u-i Onkológián műtétileg, abban az évben még kétszer kontrollon, aztán azóta nem. Mégis 2001-ben 2002-ben és még mittudomén ellátták, vizsgálták, kezelték stb...paíron. Szóval hol az a bizonyos etikai érzet...? lehet hogy valaki mást megmentettek, elláttak..én meg menjek panaszkodni ? No meg mi lesz a hatása? Van ahol orvos neve sincs feltüntetve, aztán ahol fel van és részünkről nem valós az ellátás, akkor az orvossal b-ak ki ? Ő lehet csak a munkáját végezte, lehet....lehet sumákolt a privát rendelőjében – felhasznélva a kórház műszereit lehetőségeit és, aztán visszajuttatott belőle valamit, hogy lejelentett egy taj számot. Szóval ezért is mondják, hogy az egészségügy egy feneketlen bendő amibe önteni lehet a pénzt.
No meg aztán hogyan bizonyítsam a feltüntetett adatok valótlanságát? Ugyan már kérem ezelőtt 10 éve, 9 éve stb. nem is jártam ezekben a rendelőkben, ezekben az egészségügyi intézményekben?  Nincs rálátásom ezekre a dolgokra. De lehet hogy kiválasztok egy „kérdéses” és „közeli” időpontot és elmegyek abba az egészségügyi intézetbe - ahol állítólag elláttak, vagy a nejemet - kiváncsiskodni. Esetleg ahol van doktor név is akkor bejelentkezek hozzá és megkérdezem, hogy súgja már a fülembe mikor találkoztunk mi korábban ?

(Csak a magyar ember fél, hogy mikor szorul újból orvosra, ügyvédre...és most már mást is félt.... Nem önmagát, hanem a családját)   

Sokkal inkább valószínű, hogy a valótlan kezelést azért számolták el, hogy a klinikának plusz bevétele legyen.
Tudod, nekem innen az jutott eszembe, hogy mekkora haragot váltott ki annak idején az SZDSZ-nek az a gondolata, hogy egyéni számlák legyenek, és az orvos igenis számlát kell, hogy kiállítson, amit a betegnek alá kell írnia. Hű, de mekkora kiabálás lett belőle!
Pedig ez lenne ám a megoldás!
Ha már a mi TAJ számunk érvényességét firtatják, akkor ugyan legyen már jogom aláírni azt a papírt is, amin fel van tüntetve, milyen kezelést kaptam és meddig, milyen gyógyszert kaptam és mennyit! Ha már egyenlő bánásmód.... legyen már az állampolgárnak is joga, ne a gumicsonton rágcsálódjunk a betegjogi akárkivel, akinek szólhatunk, ha a csúnya nővér meg akarja, a szép meg nem akarja megmutatni a cicijét!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #237 Dátum: 2013.01.10., 17:22:05 »

' reggelt!
Ilyen esetben kinyomtatod az oldalt, aztán szépen besétáltok (vagy bekülditek nyilatkozattal, lehetőleg hitelt érdemlően igazolva, hogy nem úgy volt) a TB-hez és bejelentitek.
Vélhető ugyanis, hogy valaki olyat láttak el a TB számotokra, aki nem volt jogosult ellátásra.
Látod, látod,  mennyivel jobb az, ha érvénytelen a biztosításod?!  vigyor


Nem az a baj... pl. nejem 97-ben volt a Kék Golyó u-i Onkológián műtétileg, abban az évben még kétszer kontrollon, aztán azóta nem. Mégis 2001-ben 2002-ben és még mittudomén ellátták, vizsgálták, kezelték stb...paíron. Szóval hol az a bizonyos etikai érzet...? lehet hogy valaki mást megmentettek, elláttak..én meg menjek panaszkodni ? No meg mi lesz a hatása? Van ahol orvos neve sincs feltüntetve, aztán ahol fel van és részünkről nem valós az ellátás, akkor az orvossal b-ak ki ? Ő lehet csak a munkáját végezte, lehet....lehet sumákolt a privát rendelőjében – felhasznélva a kórház műszereit lehetőségeit és, aztán visszajuttatott belőle valamit, hogy lejelentett egy taj számot. Szóval ezért is mondják, hogy az egészségügy egy feneketlen bendő amibe önteni lehet a pénzt.
No meg aztán hogyan bizonyítsam a feltüntetett adatok valótlanságát? Ugyan már kérem ezelőtt 10 éve, 9 éve stb. nem is jártam ezekben a rendelőkben, ezekben az egészségügyi intézményekben?  Nincs rálátásom ezekre a dolgokra. De lehet hogy kiválasztok egy „kérdéses” és „közeli” időpontot és elmegyek abba az egészségügyi intézetbe - ahol állítólag elláttak, vagy a nejemet - kiváncsiskodni. Esetleg ahol van doktor név is akkor bejelentkezek hozzá és megkérdezem, hogy súgja már a fülembe mikor találkoztunk mi korábban ?

(Csak a magyar ember fél, hogy mikor szorul újból orvosra, ügyvédre...és most már mást is félt.... Nem önmagát, hanem a családját)   
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #236 Dátum: 2013.01.10., 09:23:57 »



Jreg!


Sikeredett az ügyfélkapu élesítés stb. Szörföztem a kapuban ki-és be. Ráleltem a „betegút” szolgáltatásra. ( meg lehet tekinteni a TAJ szám alapján hogy mikor és hol, mi miatt milyen orvosi /eglészségügyi// ellátásban részesült valaki) Lekértem a sajátomét és aztán az asszonyét is.  Meglepődtem. hogy asszonyt hol és mikor kezelték no meg mivel.... amiről nem tudtam....a baj nem ez...hanem az hogy ő sem!
Az én esetemben azt hiszem két olyan esetet találtam amire nem emlékeztem...mármint hogy én akkor és ott ilyen, vagy olyan kór miatt vizsgáltak és kezeltek volna.


' reggelt!
Ilyen esetben kinyomtatod az oldalt, aztán szépen besétáltok (vagy bekülditek nyilatkozattal, lehetőleg hitelt érdemlően igazolva, hogy nem úgy volt) a TB-hez és bejelentitek.
Vélhető ugyanis, hogy valaki olyat láttak el a TB számotokra, aki nem volt jogosult ellátásra.
Látod, látod,  mennyivel jobb az, ha érvénytelen a biztosításod?!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #235 Dátum: 2013.01.10., 07:45:05 »


J'estlétet!

Tennap sikeredett az előzetes ügyfélkapiuregisztióm véglegesítése. Sikerült időpontot kapnom. Amúgy tényleg gyorsan ment. De azt is láttam au ügyintézőn, aztán otthon később tapasztaltam is hogy igazából gőze sincs az ügyfélkapu működéséről.




Jreg!


Sikeredett az ügyfélkapu élesítés stb. Szörföztem a kapuban ki-és be. Ráleltem a „betegút” szolgáltatásra. ( meg lehet tekinteni a TAJ szám alapján hogy mikor és hol, mi miatt milyen orvosi /eglészségügyi// ellátásban részesült valaki) Lekértem a sajátomét és aztán az asszonyét is.  Meglepődtem. hogy asszonyt hol és mikor kezelték no meg mivel.... amiről nem tudtam....a baj nem ez...hanem az hogy ő sem!
Az én esetemben azt hiszem két olyan esetet találtam amire nem emlékeztem...mármint hogy én akkor és ott ilyen, vagy olyan kór miatt vizsgáltak és kezeltek volna.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #234 Dátum: 2013.01.06., 13:37:13 »


J'estlétet!

Tennap sikeredett az előzetes ügyfélkapuregisztióm véglegesítése. Sikerült időpontot kapnom. Amúgy tényleg gyorsan ment. De azt is láttam az ügyintézőn, aztán otthon később tapasztaltam is hogy igazából gőze sincs az ügyfélkapu működéséről.


Kérdezz, felelek!
Nekem volt, csak elfelejtettem a jelszavamat, és mivel túl sokszor kísérleteztem, már nem kaphattam másikat.
Be kellett volna mennek az ocsmányirodába... Ez persze, amolyan hipp-hopp ott vagyok dolog... mert a legközelebbi Cegléden van.
Időközben szerencsére az AB elmeszelte ezt a végtelenül felesleges regisztrációs huza-vonát, de ennek ellenére azt hiszem ismét regisztrálok (közben ugyanis lejárt az érvényességi időm), mert ki tudja, mit fognak még kitalálni kormányzati szinten, hogy megnehezítsék az életemet!?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #233 Dátum: 2013.01.05., 19:34:07 »

Szóval a mai napon előregisztráltam (ideiglenes) ügyfélkapura, amelyet a rendszer befogadott, megkaptam a visszajelzést és az egyszeri aktiválási kódot. Aktiváltam és a jelszót is ahogy kell megváltoztattam. Gondoltam kérek időpontot a lakhely szerinti okmányirodába hogy befejezzem a  folyamatot, mivel az ideiglenes reg, csak 30 napig érvényes. Természetesen interneten keresztül próbáltam. Nincs időpont, azaz jövő január közepéig nincs szabad időpont.

Holnap telefon, talán sikerül.

Tényleg mi lesz ha beindul a választási regisztráció...?


J'estlétet!

Tennap sikeredett az előzetes ügyfélkapiuregisztióm véglegesítése. Sikerült időpontot kapnom. Amúgy tényleg gyorsan ment. De azt is láttam au ügyintézőn, aztán otthon később tapasztaltam is hogy igazából gőze sincs az ügyfélkapu működéséről.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #232 Dátum: 2012.12.07., 07:18:18 »

Szóval a mai napon előregisztráltam (ideiglenes) ügyfélkapura, amelyet a rendszer befogadott, megkaptam a visszajelzést és az egyszeri aktiválási kódot. Aktiváltam és a jelszót is ahogy kell megváltoztattam. Gondoltam kérek időpontot a lakhely szerinti okmányirodába hogy befejezzem a  folyamatot, mivel az ideiglenes reg, csak 30 napig érvényes. Természetesen interneten keresztül próbáltam. Nincs időpont, azaz jövő január közepéig nincs szabad időpont.

Holnap telefon, talán sikerül.

Tényleg mi lesz ha beindul a választási regisztráció...?

Mi lenne?
Nem lesz elég idő arra, hogy regisztráljon, aki valóban szavazni akar.
Mivel ilyen jellegű korlát nincs a határokon túliakkal szemben, hát majd az ottani mozgósítás eredményeként meglesz a szükséges szavazatszám a további kétharmad bitorlásához.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #231 Dátum: 2012.12.06., 19:29:48 »

Szóval a mai napon előregisztráltam (ideiglenes) ügyfélkapura, amelyet a rendszer befogadott, megkaptam a visszajelzést és az egyszeri aktiválási kódot. Aktiváltam és a jelszót is ahogy kell megváltoztattam. Gondoltam kérek időpontot a lakhely szerinti okmányirodába hogy befejezzem a  folyamatot, mivel az ideiglenes reg, csak 30 napig érvényes. Természetesen interneten keresztül próbáltam. Nincs időpont, azaz jövő január közepéig nincs szabad időpont.

Holnap telefon, talán sikerül.

Tényleg mi lesz ha beindul a választási regisztráció...?
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #230 Dátum: 2012.11.21., 22:21:21 »

Az hogy Semjén urat nem kedvelem, az az én magánügyem. Nem sokra tartom őt, de ez is az én magánügyem. Az különösebben nem izgat, hogy plagizált, avagy nem. Főképp azért nem érdekel, mert számomra nem jelent semmit ha igen, és az sem ha nem.

De az, hogy egy olyan ember aki nem kevés pénzt visz haza, sőt neje is, sőt még talán a családi pótlékot is felmarkolja és ennek ellenére a család tagjainak mobil telefonjait illetve vszeg számláit is egy egyházi rend fiizeti, az kiveri a biztosítékot nálam. Persze ha megkéreznék őt erről :
- letagadná
- azt mondaná lehet, de elég sokat adakozom a rendnek
vagy
- közötök van?

és még sok egyéb válasz elhangozhatna.

Persze a fentiek nem tartoznak rám, nem is akarok senki "bukszájában" turkálni,  és régen is volt ilyen, de nekem ne forgassa a szemit ájtatosan mert eszibe kéne juttani jó Gellért esetit a "pogányokkal".    Dühös

Bár gondolom ez Téged nem vigasztal, hiszen sem jobb, sem rosszabb nem lesz tőle Neked, engem is erőteljesen taszít az a figura (is).
És éppen azért, mert magát keresztyénnek vallja, igenis érdekes számomra, hogy azt az ominózus 10-et hány ponton szegte, szegi meg!
Hiszen amennyiben plagizált, akkor lopott, és ha mindezt még le is tagadja, akkor hazudik.
S mivel vélhetően a számláival úgy van, ahogyan azt írod, tetézésül még lop is...
Ilyen ember ne akarjon példaként szolgálni, és ne akarjon nekem erkölcsi zsinórmértéket adni!
Ez persze nem csupán rá vonatkozik...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #229 Dátum: 2012.11.21., 20:19:51 »

Az hogy Semjén urat nem kedvelem, az az én magánügyem. Nem sokra tartom őt, de ez is az én magánügyem. Az különösebben nem izgat, hogy plagizált, avagy nem. Főképp azért nem érdekel, mert számomra nem jelent semmit ha igen, és az sem ha nem.

De az, hogy egy olyan ember aki nem kevés pénzt visz haza, sőt neje is, sőt még talán a családi pótlékot is felmarkolja és ennek ellenére a család tagjainak mobil telefonjait illetve vszeg annak számláit is egy egyházi rend fiizeti, az kiveri a biztosítékot nálam. Persze ha megkéreznék őt erről :
- letagadná
- azt mondaná lehet, de elég sokat adakozom a rendnek
vagy
- közötök van?
- jé nem is vettem észre...

és még sok egyéb válasz elhangozhatna.

Persze a fentiek nem tartoznak rám, nem is akarok senki "bukszájában" turkálni,  és régen is volt ilyen, de nekem ne forgassa a szemit ájtatosan mert eszibe kéne juttani jó Gellért esetit a "pogányokkal".    Dühös
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #228 Dátum: 2012.09.14., 06:08:37 »

Jelenleg talán igen.
A politikusnak hatalom kell! A hatalomhoz a szavazatokon át vezet az út.. Ha sokan akarnak valamit, akkor azt a politikus is akarja azért hogy megszerezze az így gondolkodók szavazatát.


A diktatúrák nem így működnek.
Ott a regnáló hatalom vagy direkt módon és nyíltan felvállalva önmagát kijelenti, hogy igenis diktatúra van (ploretár diktatúra), vagy túlhatalmánál fogva úgy alakítja a választás szabályait, hogy az leginkább neki kedvezzen. Ez utóbbi zajlik jelenleg nálunk. Igen, ebben sok kockázat rejlik, és szükséges hozzá egy stabilan hívő réteg. Hidd el nekem, vannak e hazában nagyon sokan, akik azt gondolják, hogy a jelenlegi rossz gazdasági körülményekért és jövedelmekért az előző kormányok a hibásak!
FB-on benézegetek jobboldali csoportok oldalaira is, és elborzadok mindattól, amit ott olvasok! Olyan szellemi mélységek...!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #227 Dátum: 2012.09.13., 21:54:07 »

...
Összegezve: igen, igazad van, jó lenne és kívánatos lenne egy ingyenes Wifi hálózat az országban, azonban ennek jelenleg alapvetően politikai okok miatt hiányzik a megvalósítása.

Jelenleg talán igen.
A politikusnak hatalom kell! A hatalomhoz a szavazatokon át vezet az út.. Ha sokan akarnak valamit, akkor azt a politikus is akarja azért hogy megszerezze az így gondolkodók szavazatát.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Itthon történt  |  Hazánkban történt (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Ahogy én gondolom...
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!