Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.29., 19:23:15
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Itthon történt  |  Hazánkban történt (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Ahogy én gondolom... 0 Felhasználó és 72 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Ahogy én gondolom...  (Megtekintve 57917 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #186 Dátum: 2011.03.11., 07:36:05 »


   Nagy tiltakozás miatt elvetették a radar feltelepítését a Tubesre!  Volt ki ott
sátorozott,volt ki virágot szedett! Mindenesetre hatásos és eredményes volt!

    Most egy laposterületre lesz felállítva,emiatttöbb minden kisegítőre van szükség funkcionális működéséhez,ami évi 1 milliárdFt pluszkiadás jelent a hazának!!!!!
     Így döntöttek azok kik a legjobban tiltakoztak nem is olyan régen!

           robban fejbever
Naplózva
Skye
Vendég
« Válasz #185 Dátum: 2011.03.10., 20:55:42 »

Na az oktatás. Ez már annyira nevetséges mint a honvédelmünk, bár ha ezekre gondolok, nem a röhögőgörcs fog el.
Első körben a tanárokat kellene megtanítani, hogyan kell tanítani. Nem hiszem el, hogy nem tűnik fel az igazgatónőnek, hogy egy bizonyos tanárnál legalább 3szor annyian buknak mint másnál ugyanabba a tantárgyban.
Utána jöhet a diákok dolga. Ha a tudjuk kikre rá erőszakolják, a 15 évet, mit érnek el vele? Annyit hogy több 15 éves alsó tagozatos lesz...hiszen, amit most kitaláltak, a csali pótlék elvétele, na azt is simán kijátsszák.
Akkor miről beszélnek? Mit akarnak?

Olvasnivaló Alkotmány ügyben (28 oldal!): http://img.index.hu/cikkepek/1103/alk.pdf
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #184 Dátum: 2011.03.10., 20:29:27 »

Szóval, sokat tépelődtem, hogy feltegyem-e egyáltalán ezt a hírt, hiszen engem teljesen összezavart, és megint olyan érzésem lett, hogy a "bal kéz nem tudja, mit akar a jobb"!
Félreértés ne essék, tökéletesen egyetértek Fellegivel, hiszen valóban ez az egyetlen irány létezhet hazánknak, mert másunk nincs, "csak" szürkeállományunk. Ezzel kell jól sáfárkodni, és akkor fellendülhet a gazdaság, és jöhet végre az annyiszor beígért Kánaán!
Azonban mintha a Miniszter Úr nem lenne ott, amikor a kormánya, illetve annak feje billen valamerre, és a Széll Kálmán megszorító csomagba hagyja belegyömöszölni (persze csak a honi változatba készültbe) a 15 éves korig tartó tankötelezettséget, és az felsőoktatási intézmények, mintegy harminc százalékkal való létszámcsökkentésének rémálmát.
Gondolom ezeknek a hatásait nem igazán kell ecsetelnem!
Tény, hogy aki eddig sem akart tanulni, azt nem lehet az iskolapadba kényszeríteni, ám az én rémálmom, a jelenlegi oktatási színvonal, és oktatási metodika mellet, hogy az első-másodikból kimaradó 15 éves, halmozottan hátrányos helyzetű gyerek képtelen lesz leírni még a nevét is!
Persze azzal is egyet lehet érteni, hogy mi a fenének kell ennek az országnak annyi diplomás, főleg azokban a szakmákban, ahol már most is túl sokan vannak (jogi, tanári, közgazdászi), és célszerűbb lenne ha pl. gépészmérnökből lenne több, de ettől az intézkedéstől én nem várom, hogy most aztán mindenki rongyol gépésznek.
Meg persze, ha végre valaki venné a fáradtságot, és megnézné, hogy mennyire komoly szakember hiány van, akkor lehet, hogy mégsem lenne érdemes a tankötelezettségi kort leszámítani, hanem be kellene irányítani a nem éppen kiváló képességű gyereket a szakmunkásképzésbe!
Persze, nem vagyok pedagógus, csak egy egyszerű, szerintem ésszel gondolkodó ember, aki azt látja, hogy pl. a számítástechnikában rengeteg emberre lenne szükség, és diplomás emberre! Szintén csupán abból, hogy megnézegetem a hirdetéseket.
Kérdezem én, kellő tisztelettel: a döntéshozóknak nem adja ki, hogy körülnézzenek egy kicsit a munkaerő piacon, és úgy irányítsák a forrásokat, hogy az az egész ország számára előnyös legyen, és ne úgy, hogy valakinek mindenképpen igaza, akár jó az ötlet, akár nem?
Vezetőink sosem tanulnak a múlt hibáiból? nem valami hasonló dolog miatt kellett a rendszerváltás? Mert hiába a "nagyvezérek", a piac nem a saját törvényei szerint mozog, és nem fogad szót a csúcsfejeknek?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #183 Dátum: 2011.03.10., 14:09:06 »

AKI!
Ha bele gondolsz létezik mind a két adónem, csak más a neve.
Ha megkapják a kutyusok a kötelező veszettsége elleni oltást, 3500 Ft-ot fizetsz érte. Nekem ne akarja azt bemagyarázni senki, hogy ennyibe kerül ténylegesen az oltóanyag...azért annyira szőke nem vagyok.

A füstadó. Jön a kéményseprő, s jattolni kell a használaton kívüli kémény után is. Akkor ez nem füstadó?
Hiszen Mátyásunk is azt találta ki, hogy kéményenként kell adózni.
Telek adó is van..->kommunális adó. Igaz szénás szekerünk nincs, lassan szénák sem, de vannak még ökrök, meg a többi vágó marha, addig nem fog éhen halni egy képviselő sem. robban

Az ökör nem szinonimája a képviselőnek  H���t ?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Skye
Vendég
« Válasz #182 Dátum: 2011.03.09., 21:54:18 »

AKI!
Ha bele gondolsz létezik mind a két adónem, csak más a neve.
Ha megkapják a kutyusok a kötelező veszettsége elleni oltást, 3500 Ft-ot fizetsz érte. Nekem ne akarja azt bemagyarázni senki, hogy ennyibe kerül ténylegesen az oltóanyag...azért annyira szőke nem vagyok.

A füstadó. Jön a kéményseprő, s jattolni kell a használaton kívüli kémény után is. Akkor ez nem füstadó?
Hiszen Mátyásunk is azt találta ki, hogy kéményenként kell adózni.
Telek adó is van--->kommunális adó. Igaz szénás szekerünk nincs, lassan szénák sem, de vannak még ökrök, meg a többi vágó marha, addig nem fog éhen halni egy képviselő sem. robban
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #181 Dátum: 2011.03.09., 11:51:43 »

Mai hír:
Az új önkormányzati finanszírozási rendszerben a központilag szedett iparűzési adó helyett saját adófajtákat szedhetnének be az önkormányzatok a Népszabadság értesülése szerint.

A lap szerdai számában arról ír, hogy az önkormányzati feladatok várható újragondolását követően a jövőben állami feladat lehet például az iskolák fenntartása, ám ezzel együtt az iparűzési adó egy része és a súlyadó a központi költségvetést gyarapíthatja.

A Népszabadság információi szerint ugyanakkor az önkormányzatok szabadon választott adófajtákat vezethetnének be, így például a települések akár ebadót vagy füstadót is kivethetnének saját területükön.

Tállai András, a belügyminiszter államtitkára korábban azt közölte, hogy még az idén újra akarják szabályozni az önkormányzatok helyét és szerepét, így a jövőben már csak a tipikusan helyhatósági feladatok maradnának helyben.



Az ebadó nem egy új találmány, volt már az én életemben is, aztán megszüntették, majd újra bevezették, végül ismét megszüntették, mert túlságosan sok gazdátlan kutya lett hirtelenjében. Próbálták magyarázni "felelőtlen" gazdikkal, míg végül valaki rájött, hogy az adó lehet az oka. Amennyi pénz befolyt, annyit el is kellett költeni sintér telepekre, gyepmesterekre.
Megint a hülyeség!  uuuhhh
Szakember meg egy szál sem, és csak csodálkozunk azon, hogy mi francnak kell annyi külsős "szakértői szerződés"!

A füstadó pedig egyenesen az ostobaság csimborasszója!

Nem új adófajtákon, és azon kellene törniük a gazdasági szakembereknek a fejüket, hogy hogyan lehet mégjobban megsarcolni azokat, akiknek már úgyis térdig lóg a koldustarisznya az oldalukon, hanem neki kellene állni az elavult államszervezet strukturális átalakításához!
Nem a vármegye rendszert kellene visszahozni, de még csak a járásokat sem, hanem a kevesebb emberrel ellátható régiós irányítási rendszert kellene a megyei helyébe tenni!
Ha le lehetne csökkenteni a vízfejet a felére, rengeteg pénzt megspórolhatnánk vele, mint a hogy sok hülye felügyeleti szervek átformálásával is!

Én ezt gondolom.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Skye
Vendég
« Válasz #180 Dátum: 2011.03.09., 11:11:51 »

Mai hír:
Az új önkormányzati finanszírozási rendszerben a központilag szedett iparűzési adó helyett saját adófajtákat szedhetnének be az önkormányzatok a Népszabadság értesülése szerint.

A lap szerdai számában arról ír, hogy az önkormányzati feladatok várható újragondolását követően a jövőben állami feladat lehet például az iskolák fenntartása, ám ezzel együtt az iparűzési adó egy része és a súlyadó a központi költségvetést gyarapíthatja.

A Népszabadság információi szerint ugyanakkor az önkormányzatok szabadon választott adófajtákat vezethetnének be, így például a települések akár ebadót vagy füstadót is kivethetnének saját területükön.

Tállai András, a belügyminiszter államtitkára korábban azt közölte, hogy még az idén újra akarják szabályozni az önkormányzatok helyét és szerepét, így a jövőben már csak a tipikusan helyhatósági feladatok maradnának helyben.

Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #179 Dátum: 2011.03.08., 16:11:12 »

"Pénteken sem tudta a közétkeztetést biztosítani a Pest megyei önkormányzat számos iskolában. A megye olyan nagy gonddal küzd, hogy a tanároknak nem tud pótlékot fizetni, a megbízási szerződéssel dolgozó pedagógusokat hónapok óta nem fizette ki. Az MSZP rendkívüli közgyűlési ülést kezdeményezett."

Adta hírül a Hírszerző.hu portál.
Mindannyian emlékszünk, amikor erről a problémáról Sky írt először.
Mostanra kiderült, hogy valami miatt elfogyott a pénz ezekre a közfeladatokra.

További idézet a cikkből, már csak azért, mert többünk lakókörnyezetét érinti:

"A zeneiskolák is lehúzhatják a rolót

Az anyagi gondok miatt szeptemberben megszűnhetnek Pest megyében azok az alapfokú művészetoktatási intézmények, amelyek fenntartásában nem vesz részt az adott önkormányzat, s számos település kényszerülhet arra, hogy átvegye a működtetési jogokat.

Az MTI információi szerint az egyik érintett az albertirsai, dabasi, monori és nagykátai tagintézménnyel, valamint ceglédi, albertirsai, újhartyáni, ócsai, pilisi és tápiószelei telephellyel rendelkező Erkel Ferenc Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, míg a másik a Vujicsics Tihamér nevét viselő zeneiskola. Ez utóbbinak Szentendrén és Zsámbékon van telephelye. "
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #178 Dátum: 2011.03.08., 16:04:10 »

Én az egyik párt híve vagyok, az asszony meg a másiké.
Melyik szülő jogosult a gyermek helyett szavazni?
Gondolom a FIDESZ-es.  vigyor

Meg kell kérdezni a gyereket:
Kit szeretsz jobban? Anyukát, vagy Apukát?
Hadd butuljon a gyerek is!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #177 Dátum: 2011.03.08., 16:03:10 »

"...jogeset:
A 14 esztendős L. Eszmeralda a választások két fordulója között fogja világra hozni második gyermekét. Az édesapja, L. Gáspár Sátoraljaújhelyen, az édesanyja, L.-né L. Szamanta Kalocsán tölti börtönbüntetését, a közügyektől mindketten el vannak tiltva. Kérdés: hány szavazati jog jár a 14 esztendős L. Eszmeralda után, ki jogosult helyette szavazni az első, illetve a második fordulóban, és hányszor?...."


Nem az én "tollam" de elgondolkoztató, igaz az eset igen sarkos...de pl mi van a nevelő szülőkkel, vagy a nevelőotthonokkal..

Oda majd kiküldenek egy kormánybiztost, és ő fog szavazni mindenki helyet!  zizi
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #176 Dátum: 2011.03.07., 19:36:38 »

Én az egyik párt híve vagyok, az asszony meg a másiké.
Melyik szülő jogosult a gyermek helyett szavazni?
Gondolom a FIDESZ-es.  vigyor
Naplózva
Skye
Vendég
« Válasz #175 Dátum: 2011.03.07., 19:32:31 »

"...jogeset:
A 14 esztendős L. Eszmeralda a választások két fordulója között fogja világra hozni második gyermekét. Az édesapja, L. Gáspár Sátoraljaújhelyen, az édesanyja, L.-né L. Szamanta Kalocsán tölti börtönbüntetését, a közügyektől mindketten el vannak tiltva. Kérdés: hány szavazati jog jár a 14 esztendős L. Eszmeralda után, ki jogosult helyette szavazni az első, illetve a második fordulóban, és hányszor?...."


Nem az én "tollam" de elgondolkoztató, igaz az eset igen sarkos...de pl mi van a nevelő szülőkkel, vagy a nevelőotthonokkal..

Jó lenne ha senki. 14, de még a 18 éves is gyermek odabent.
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #174 Dátum: 2011.03.07., 17:17:39 »

"...jogeset:
A 14 esztendős L. Eszmeralda a választások két fordulója között fogja világra hozni második gyermekét. Az édesapja, L. Gáspár Sátoraljaújhelyen, az édesanyja, L.-né L. Szamanta Kalocsán tölti börtönbüntetését, a közügyektől mindketten el vannak tiltva. Kérdés: hány szavazati jog jár a 14 esztendős L. Eszmeralda után, ki jogosult helyette szavazni az első, illetve a második fordulóban, és hányszor?...."


Nem az én "tollam" de elgondolkoztató, igaz az eset igen sarkos...de pl mi van a nevelő szülőkkel, vagy a nevelőotthonokkal..
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #173 Dátum: 2011.03.07., 16:03:49 »

A negyedik. Bár az elsőn sem csodálkoznék. Volt már itt olyan bíró, ügyvéd meg végrehajtó, aki megtapasztalta az élet nem napos oldalát.


hmmm. ez még talán a "jobb" verzió, de én úgy gondolom, hogy egy állam működésében ahol a hatalmi ágak és egyebek különválnak és mindenki valamennyire kényes a saját függetlenségére, akkor úgy gondolom, hogy egy bíró, aki szinte ugyanúgy független és el is várja hogy őt annak tekintessék...akkor legyen független az ülnökeitől is....persze megértek én egyéb okokat is....de elfogadni nem tudom.
Mert amúgy ha nem  így érez, akkor felmerül bennem a többi pontnak lehetősége is....
(és amúgy minden tiszteletem azon bíróké és igazszágszolgáltatásnak tagjai -é akik tisztességgel és becsülettel végzik a munkájukat)...de ahogy mondani szokás találkoztam én már tróger áccsal is.... 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #172 Dátum: 2011.03.07., 10:00:41 »

A negyedik. Bár az elsőn sem csodálkoznék. Volt már itt olyan bíró, ügyvéd meg végrehajtó, aki megtapasztalta az élet nem napos oldalát.

Az elsőt tán mégsem a folyosón beszélik meg....  zizi
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Skye
Vendég
« Válasz #171 Dátum: 2011.03.06., 21:17:23 »

A negyedik. Bár az elsőn sem csodálkoznék. Volt már itt olyan bíró, ügyvéd meg végrehajtó, aki megtapasztalta az élet nem napos oldalát.
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #170 Dátum: 2011.03.06., 08:49:26 »

Bővebben? Így nem tudok válaszolni, reagálni.


Csak ilyen kérdések merültek fel bennem, hogy :

 mit zsirzott le a bíró ?....
1., a bűnösséget, avagy az itéletet ? _morcos, avagy a tárgyalás menetét, technikai lezajlását ?, avagy akár be se kell jönniük a büfében elüldögélhetnek (bár ezt kizárnám)
2., mint kérdés : látta hogy te ebben nem vagy partner ?
3., vagy látta hogy te ezt láttad és hallottad és nem ismer téged és vszeg joggal (bízom benne) úgy itélte meg hogy nem, te nem leszel partner a fentiekben, vagy akár súlyosabban is ( de ez már az első pont II.fordulata vonatkozásában értendő) ?
4., vagy az időpontokat, hogy Juliska, vagy Mariska és egyéb más mikor ér rá, mikorra túzze ki a tárgyalási napokat (meramúgyigenbevanhavazva)
....és hát stb...

  
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Skye
Vendég
« Válasz #169 Dátum: 2011.03.05., 21:28:28 »


He?He??


Bővebben? Így nem tudok válaszolni, reagálni.
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #168 Dátum: 2011.03.05., 15:29:51 »

Igen, fizetnek, ha behívnak. De készenléti díjat nem, pedig elméletben bármikor szólhatnak, hoyg menjél.
Sajnos, hogy nincs mini videokamerám. Megtörtént a megbízólevelek átadása, utána nem sokkal később  rövid tájékoztató a bíróságon.
Amikor cihelődtünk haza felé, bíró "bácsika" oda int magához két idősebb asszonyt, s nyugodtan lezsírozza a fülem hallattára a tárgyalásokat...Szóval ezért nem hívtak be egyszer sem.


He?He??
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Skye
Vendég
« Válasz #167 Dátum: 2011.03.05., 11:20:00 »

Igen, fizetnek, ha behívnak. De készenléti díjat nem, pedig elméletben bármikor szólhatnak, hoyg menjél.
Sajnos, hogy nincs mini videokamerám. Megtörtént a megbízólevelek átadása, utána nem sokkal később  rövid tájékoztató a bíróságon.
Amikor cihelődtünk haza felé, bíró "bácsika" oda int magához két idősebb asszonyt, s nyugodtan lezsírozza a fülem hallattára a tárgyalásokat...Szóval ezért nem hívtak be egyszer sem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Itthon történt  |  Hazánkban történt (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Ahogy én gondolom...
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!