Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.29., 19:03:39
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Itthon történt  |  Hazánkban történt (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Ahogy én gondolom... 0 Felhasználó és 29 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Ahogy én gondolom...  (Megtekintve 57866 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #166 Dátum: 2011.03.05., 05:02:15 »

Nem csak gyomorra. Egyszer már voltam hivatalosan ülnök, de egyszer sem hívtak be.
Letöltöttem a doksit, kinyomtatom és a férjem megkérem hogy jelöljön  Kacsint
Ugyanis nem elég csak jelentkezni, jelölnie kell valakinek.
Nem ismerem a rendszert. Legalább fizetnek valamennyit, ha ott vagy, vagy társadalmi munka?
Lehet, hogy nem jó ember volt, aki jelölt, mert nem vol Valakinek a valakije?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Skye
Vendég
« Válasz #165 Dátum: 2011.03.04., 22:40:46 »

Nem csak gyomorra. Egyszer már voltam hivatalosan ülnök, de egyszer sem hívtak be.
Letöltöttem a doksit, kinyomtatom és a férjem megkérem hogy jelöljön  Kacsint
Ugyanis nem elég csak jelentkezni, jelölnie kell valakinek.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #164 Dátum: 2011.03.04., 19:50:47 »

Szerinted, nem az volt az első napirendi pont?

Ezt kapd ki! Most jött meg az önkormányzat újságja, s benne a felhívás: nem gépelem be, mert hosszú, de a lényege, hogy ha nem fizeted be a 2011-es kommunális adót, és elcsípnek, akkor lesz nemulass!
Ugyanis elkezdik ellenőrizni!

(Lehet bírósági ülnöknek jelentkezni. Van értelme? Már egyszer megválasztottak, de egyre sem hívtak be.)

Ha fizetnek érte, jelentkezni kell.
Bár tudom, ehhez gyomorra is szükség lesz...

Nem véletlen "adó"! Amíg szemétszállítási díj volt, addig nem lehetett mit kezdeni. Nem fizetted, nem vitték. Most már adó, tehát behajtható köztartozás!
Ki van ez találva, ne aggódj!
Lassan már csak azért élek, hogy fizethessem a különféle adókat!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Skye
Vendég
« Válasz #163 Dátum: 2011.03.04., 19:02:46 »

Szerinted, nem az volt az első napirendi pont?

Ezt kapd ki! Most jött meg az önkormányzat újságja, s benne a felhívás: nem gépelem be, mert hosszú, de a lényege, hogy ha nem fizeted be a 2011-es kommunális adót, és elcsípnek, akkor lesz nemulass!
Ugyanis elkezdik ellenőrizni!

(Lehet bírósági ülnöknek jelentkezni. Van értelme? Már egyszer megválasztottak, de egyre sem hívtak be.)
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #162 Dátum: 2011.03.04., 17:34:49 »

Úgy látom az előző témákat kiveséztük.
Jöhet a következő?

Nekem megvan a véleményem róla, de mi lehetne szerintetek a megoldás?
(A véleményem elég kemény és csípős, dehát ismerhettek  zizi )

Csütörtökön délelőtt közölték a gyerkőcökkel (szám szerint 2872) 18 iskolában, hogy nuku ebéd.
Ugyanis a Pest megyei Önkormányzat közel 150 millióval tartozik a szolgáltatást nyújtónak!
Na erre varjatok gombot!
Mellékesen megemlítem, hogy Cegléden a duplájára emelték a kommunális adót, a 70 év felettiek szemészszállítási díjkötelezettségét is vissza állították...hogy csak a kedvesebb dolgokat említsem. robban
Elméletileg ma kaptak enni...de holnap is lesz iskola (szó szerint, mert munkanap)...

....

Esetleg egy büntető feljelentés sikkasztás gyanújával (most ez a megoldástípus a menő), hiszen Ti befizettétek a menza díjat, ahhoz pedig, hogy az ne jusson el a szolgálatóhoz valakinek el kellett térítenie a pénzt.  H���t

Cegléden a kommunális adót, Gyömrőn a vízdíjat...
Lesz ez még így se!
Fogadjunk, hogy a polgármester és a vezetők fizetése viszont jelentősen emelkedett!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Skye
Vendég
« Válasz #161 Dátum: 2011.03.04., 17:27:29 »

Úgy látom az előző témákat kiveséztük.
Jöhet a következő?

Nekem megvan a véleményem róla, de mi lehetne szerintetek a megoldás?
(A véleményem elég kemény és csípős, dehát ismerhettek  zizi )

Csütörtökön délelőtt közölték a gyerkőcökkel (szám szerint 2872) 18 iskolában, hogy nuku ebéd.
Ugyanis a Pest megyei Önkormányzat közel 150 millióval tartozik a szolgáltatást nyújtónak!
Na erre varjatok gombot!
Mellékesen megemlítem, hogy Cegléden a duplájára emelték a kommunális adót, a 70 év felettiek szemészszállítási díjkötelezettségét is vissza állították...hogy csak a kedvesebb dolgokat említsem. robban
Elméletileg ma kaptak enni...de holnap is lesz iskola (szó szerint, mert munkanap)...

Az érintett intézmények:(ceglédi)
Petőfi Sándor Gimnázium, Gépészeti Szakközépiskola és Kollégium
Ceglédi Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola
Dózsa György Kollégium
Kossuth Lajos Gimnázium
Török János Mezőgazdasági és Egészségügyi Szakképző Iskola
Unghváry László Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola

Táncsics Mihály Gimnázium
József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola
Damjanich János Gimnázium és Szakközépiskola
Toldi Miklós Élelmiszeripari Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium
Bolyai János Gimnázium és Kereskedelmi Szakközépiskola
Pálóczi Horváth István Szakképző Iskola és Kollégium
Fáy András Mezőgazdasági, Közgazdasági Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium
Ady Endre Gimnázium
Móricz Zsigmond Gimnázium
Batthyány Kázmér Gimnázium
Király Endre Ipari Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium
Selye János Humán Szakközépiskola
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #160 Dátum: 2011.03.04., 16:11:51 »

          Megjött az én nevemre is a kérdőív.
         
         Férc munka,slendriánság!

          Nem gonoszkodom Szili nagysasszony testi fogyatékosságán,de valószínű onnam van balansz hiánya,és dől jobbra. Régebben az árulokat megvetették,most csúcson vannak.Lásd a CSiPoSZ-t!(Csintalan-Pozsgai-Szűrös)

                             robban fejbever

Egyébként időközben magam is olvastam: "parasztvakítás" az egész.
Lényegi dologról jóformán nincs szó, de jónéhány olyan kérdés van, aminek köze nincs az alkotmányhoz, mert azokat nem abban kell szabályozni.
Szerintem ez egy felmérés. Felmérése annak, mennyire sikerült elhülyíteni a népet!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #159 Dátum: 2011.03.04., 16:09:46 »

          Megjött az én nevemre is a kérdőív.
         
         Férc munka,slendriánság!

          Nem gonoszkodom Szili nagysasszony testi fogyatékosságán,de valószínű onnam van balansz hiánya,és dől jobbra. Régebben az árulokat megvetették,most csúcson vannak.Lásd a CSiPoSZ-t!(Csintalan-Pozsgai-Szűrös)

                             robban fejbever

Ez igazából azokat minősíti, akik befogadták őket.
Még a törökök sem nézték jó szemmel azokat az árulókat, akik miatt esetleg győztek!

A magyar nép többsége most Szapolyai mellé állt, csak azt nem látják, hogy Mohácsnál megint sz@rrá vernek majd minket!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #158 Dátum: 2011.03.04., 16:07:26 »


         AKI!Megnézheted itt!

 hahota
Valahol azért rájött, hogy hülyeséget mondott, ám ettől függetlenül úgy látom, hogy fogalma sem volt a "balneológiáról", mint ahogyan korábban nekem sem.
Ez az én esetemben nem szégyen, hiszen nem voltam, és nem is akarok soha oktatási miniszter lenni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Skye
Vendég
« Válasz #157 Dátum: 2011.03.04., 14:37:03 »

Tegnap délután megkapták a többiek is.

Amit a levelezésre fordítanak, nem lehetett volna értelmesebb dologra költeni?
Amit a Jobbik a rovásírásos táblákkal csinál, nem lehetett volna másra fordítani azt a pénzt?

Szerdán mikor venni szerettem volna  a piacon kenyeret, Terike szét tárta a kezét:
"-Nem tudom mi van ma az emberekkel, de kettesével, hármasával viszik."
Ma megtudtam. Az eddigi 210 Ft -os kenyér 235 lett!
Kérdezem: miért? Valós választ (azt, hogy a pékek vér szemet kaptak) nem fog senki adni. Mert majd az üzemanyag meg a cukor meg a végén arra is ráfogják majd, hogy nem sütött a Nap és sok csapadék esett...
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #156 Dátum: 2011.03.04., 14:29:49 »


          Megjött az én nevemre is a kérdőív.
         
         Férc munka,slendriánság!

          Nem gonoszkodom Szili nagysasszony testi fogyatékosságán,de valószínű onnam van balansz hiánya,és dől jobbra. Régebben az árulokat megvetették,most csúcson vannak.Lásd a CSiPoSZ-t!(Csintalan-Pozsgai-Szűrös)

                             robban fejbever
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #155 Dátum: 2011.03.04., 14:22:55 »



         AKI!Megnézheted itt!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #154 Dátum: 2011.03.04., 11:31:09 »



Benzinár…én nagyon bízom benne, hogy nem ugrik 400 fölé.. Én ritkán tankolok Mol kútnál, amerre én közlekedem ott általában a mol kutak drágábbak.

Rovásírás : Szép és fontos dolog a hagyományőrzés, de sajnos lehet asszem Aki-nak igaza van ebben a kérdésben

Kérdések az új Alkotmányról…:
A kérdések nem rosszak a válaszlehetőségek is érthetőek..a gondom nem ez…hanem az hogy ez már eldöntött kérdés…
Pl.. tegnap hallgattam a Széll Kálmán féle terv pontjait.
Az egyik pont konkértan kijelentette, hogy az alkotmányban rögzítésre kerül egy maximált államadósság „összeg” amely kőbe vésett határ.
A megkapott levél 2. kérdése erre irányul :

A válasz lehetőségek : a., egyetértő   b, egyetértő bizonyos kivételek lehetőségének meghagyásával, c., elutasító, d., a válaszoló nem tudja megítélni a kérdést…

Tehát a bajom nem az, hogy a válaszom esetleg még egyezne is a kormány terveivel, vagy nagyjából, hanem ez hogy mi fenének kérdeznek, ha már eldöntött kérdés ez ?
Persze az is lehet hogy későn kaptam meg a kérdéseket…???
Aki jól megfogalmazta a választ a kérdésedre Skye evvel kapcsoatban

Aki, ahogy néztem a kérdéseket a válaszadás anonim…


Igen, időközben magam is megnézhettem a kérdéseket.
Szomorúan állapítottam meg, hogy nem kevés kérdés igazából nem Alkotmányozási kérdés, sokkal inkább ágazati jogi szabályozást igényel!
Viszont azt vettem észre, hogy kettő olyan, valóban fontos dologban kérdeztek véleményt, ami sarkalatos kell, hogy legyen. Ámde szerintem az Alkotmány nem q részletekkel kellene, hogy foglalkozzon.
Ha a tervezett alapszabályokban ugyanilyen arányok lesznek fellelhetők, akkor az én megítélésem szerint úgy rossz, ahogy van!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Skye
Vendég
« Válasz #153 Dátum: 2011.03.03., 15:57:12 »

Linkek az alkotmányos levélhez:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/HVJy3ZNZVDGJngnMF6LD2w?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/RIC4-aEFB-KtpcVWpjPVbw?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/XEJyoGTSmctx1cOvq2y5xA?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/JdsSCRsYSAvmPJ7igtFG9A?feat=directlink
Naplózva
Skye
Vendég
« Válasz #152 Dátum: 2011.03.03., 15:54:11 »

Köszönöm a válaszokat!
Egyrészt azért tettem fel mert kíváncsi voltam a véleményetekre, másrészt mert fontosnak tartom, hogy ne csak az legyen téma, hogy ma esett e a hó, vagy nem.
Hiszen, az egyoldalúság érdektelenséget fog eredményezni.
Az éjszaka az ugrott be, hogy ez a kérds feltevősdim pont olyan mint Kepes András "Desszert" c. műsora volt.
Szerettem, bár annak még jobban tudtam volna örülni, ha egy hétköznapi emberkét is meghívnak a beszélgetésekre.

Bemásoltam a levelet a kérdés sorral együtt, így, ha kapnátok már tudni fogjátok miről szól, vagy megelőzve a levelet írhattok erre a címre:
Magyarország Kormánya
Budapest
1848

Ablakos borítékba, válasz borítékkal együtt küldték, amit ingyen fel lehet adni.

Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #151 Dátum: 2011.03.02., 22:03:17 »

Közlekedni muszáj!
Amennyiben jó lesz a gazdasági csomag (Orbán csomag) fogadtatása, és rendeződik a líbiai helyzet, valószínű, hogy lejjebb fog menni az üzemanyag ára.
Azonban amennyiben valamelyik tényező a kettő közül nem valósul meg, úgy még akár magasabb is lehet!
Én legalább annyira tartok a kormány intézkedésitől, mint a líbiai helyzettől!
Nem hiszem, hogy lenne értelme a MOL kutaknál tankolni kizárólag, annál is inkább, mert pillanatnyilag a Lukoil kutakon a legolcsóbb a benzin (Nem tudom, hogy a MAK.nak vannak-e kútjai, korábban azok voltak a legolcsóbbak. Ha most is létezik, lehet, hogy náluk a legjobb a vásárlás, de ennek feltétele az Autóklub tagság.

Ezt erős túlzásnak tartom. Mi több, határozottan butaság! Örülnék neki, ha nem arról szólna a dolog, hogy valakinek a valakije csinálja ezeket a táblákat, de élek a gyanúperrel, hogy egyszerűen erről van szó!
Az jutott eszembe, hogy örülhetünk, ha az "első éjszaka jogát" majd nem akarják kikötni a városi, községi elöljárók, akiknek a fejébe szállt a hatalmas dicsőség!
A kötelező oktatás esetében jobban örülnék annak, ha a normális írás-olvasás tudásra helyeznék a hangsúlyt, nem ilyen mondvacsinált -szerintem ostoba- dolgokra.

Én éppúgy porhintésnek, (bocs', parasztvakításnak) tartom ezt is, mint nagyon sok minden mást.
Szerintem "protokoll duma", ami arra kell, hogy valamilyen szinten meg tudja ideologizálni az alkotmányozási folyamatot, amiben egyetlen ellenzéki párt sem akar részt venni.
Gyanítom, hogy a címzettek jelentős része nem véletlenül kapta a küldeményt, és a postázásnak a "Kubatov-lista" képezi alapját.
Így ugyanis lehet mondani, hogy az emberek véleményét kikérték. Egyéb helyről származó információim szerint erősen irányított kérdések képezik a levél tartalmát.
Viszont mielőtt teljesen elítélem, örülnék, ha leírnád a kérdéseket, az esetleges válasz lehetőségeket, és azt, hogy van-e hely a saját ötleteid kifejtésére is.
Kell-e névvel, címmel ellátni a választ?
Ezek nélkül az információk nélkül csak szubjektív véleményem vezethet a megítélésben.



Benzinár…én nagyon bízom benne, hogy nem ugrik 400 fölé.. Én ritkán tankolok Mol kútnál, amerre én közlekedem ott általában a mol kutak drágábbak.

Rovásírás : Szép és fontos dolog a hagyományőrzés, de sajnos lehet asszem Aki-nak igaza van ebben a kérdésben

Kérdések az új Alkotmányról…:
A kérdések nem rosszak a válaszlehetőségek is érthetőek..a gondom nem ez…hanem az hogy ez már eldöntött kérdés…
Pl.. tegnap hallgattam a Széll Kálmán féle terv pontjait.
Az egyik pont konkértan kijelentette, hogy az alkotmányban rögzítésre kerül egy maximált államadósság „összeg” amely kőbe vésett határ.
A megkapott levél 2. kérdése erre irányul :

A válasz lehetőségek : a., egyetértő   b, egyetértő bizonyos kivételek lehetőségének meghagyásával, c., elutasító, d., a válaszoló nem tudja megítélni a kérdést…

Tehát a bajom nem az, hogy a válaszom esetleg még egyezne is a kormány terveivel, vagy nagyjából, hanem ez hogy mi fenének kérdeznek, ha már eldöntött kérdés ez ?
Persze az is lehet hogy későn kaptam meg a kérdéseket…???
Aki jól megfogalmazta a választ a kérdésedre Skye evvel kapcsoatban

Aki, ahogy néztem a kérdéseket a válaszadás anonim…
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Gazember
Vendég
« Válasz #150 Dátum: 2011.03.02., 19:52:32 »

Két témát dobnék fel, s komolyan érdekelne a véleményetek.

1. Mit szóltok ahhoz, hogy előrejelzések szerint tényleg elérheti akár már nyárra az üzemanyag az 500 Ft/ liter árat?
Megoldás lehet az, hogy csak a MOL kutaknál tankoltok? Vajon ezzel tényleg lentebb lehet vinni az árakat?

2. Mi a véleményetek a Jobbik rovásírásos tábláiról? Cegléden a közeljövőben fognak felavatni egyet, amin a város neve szerepel. Miskolcon már 8-nál tartanak. Nem túlzás? És az, hogy be akarják vezetni, illetve felvetődött a kérdés, hogy mit szólnának az emberek ahhoz, hogy ha az iskolába tanítanák a rovásírást.

+1 Tegnap kaptam meg  a kormánytól a levelet, Alkotmány ügyből kifolyólag.
Szerinted mi ennek a levelezésnek a célja? Komolyan számít a véleményünk, vagy csak el akarják hitetni hogy számít bármit is a szavunk?

Lehet, hogy én hülye vagyok az ALkotmány megalkotásához, de soxor hallom, hogy valamit nem lehet létrehozni, meg megalkotni, mert az alkotmányba ütközik.
Na már most, akik állami autóval, állami benzinnel, államilag fizetett sifőrrwel vezetteti az autóját, még a szervizelés is állami költséggel történik, az meghatározhatja a kisemberek által tankolt benzin árát és adóját, vizsgadíját ? Ezt senki nem veszi észre az Unióban sem ? Ja, Viktorodatartja nekik is a se....t egy kis nyalásra, oszt minden rendben.


 bee bee bee yes_yes yes_yes yes_yes fejbever
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #149 Dátum: 2011.03.02., 19:26:29 »

Két témát dobnék fel, s komolyan érdekelne a véleményetek.

1. Mit szóltok ahhoz, hogy előrejelzések szerint tényleg elérheti akár már nyárra az üzemanyag az 500 Ft/ liter árat?
Megoldás lehet az, hogy csak a MOL kutaknál tankoltok? Vajon ezzel tényleg lentebb lehet vinni az árakat?

Közlekedni muszáj!
Amennyiben jó lesz a gazdasági csomag (Orbán csomag) fogadtatása, és rendeződik a líbiai helyzet, valószínű, hogy lejjebb fog menni az üzemanyag ára.
Azonban amennyiben valamelyik tényező a kettő közül nem valósul meg, úgy még akár magasabb is lehet!
Én legalább annyira tartok a kormány intézkedésitől, mint a líbiai helyzettől!
Nem hiszem, hogy lenne értelme a MOL kutaknál tankolni kizárólag, annál is inkább, mert pillanatnyilag a Lukoil kutakon a legolcsóbb a benzin (Nem tudom, hogy a MAK.nak vannak-e kútjai, korábban azok voltak a legolcsóbbak. Ha most is létezik, lehet, hogy náluk a legjobb a vásárlás, de ennek feltétele az Autóklub tagság.

2. Mi a véleményetek a Jobbik rovásírásos tábláiról? Cegléden a közeljövőben fognak felavatni egyet, amin a város neve szerepel. Miskolcon már 8-nál tartanak. Nem túlzás? És az, hogy be akarják vezetni, illetve felvetődött a kérdés, hogy mit szólnának az emberek ahhoz, hogy ha az iskolába tanítanák a rovásírást.

Ezt erős túlzásnak tartom. Mi több, határozottan butaság! Örülnék neki, ha nem arról szólna a dolog, hogy valakinek a valakije csinálja ezeket a táblákat, de élek a gyanúperrel, hogy egyszerűen erről van szó!
Az jutott eszembe, hogy örülhetünk, ha az "első éjszaka jogát" majd nem akarják kikötni a városi, községi elöljárók, akiknek a fejébe szállt a hatalmas dicsőség!
A kötelező oktatás esetében jobban örülnék annak, ha a normális írás-olvasás tudásra helyeznék a hangsúlyt, nem ilyen mondvacsinált -szerintem ostoba- dolgokra.

+1 Tegnap kaptam meg  a kormánytól a levelet, Alkotmány ügyből kifolyólag.
Szerinted mi ennek a levelezésnek a célja? Komolyan számít a véleményünk, vagy csak el akarják hitetni hogy számít bármit is a szavunk?

Én éppúgy porhintésnek, (bocs', parasztvakításnak) tartom ezt is, mint nagyon sok minden mást.
Szerintem "protokoll duma", ami arra kell, hogy valamilyen szinten meg tudja ideologizálni az alkotmányozási folyamatot, amiben egyetlen ellenzéki párt sem akar részt venni.
Gyanítom, hogy a címzettek jelentős része nem véletlenül kapta a küldeményt, és a postázásnak a "Kubatov-lista" képezi alapját.
Így ugyanis lehet mondani, hogy az emberek véleményét kikérték. Egyéb helyről származó információim szerint erősen irányított kérdések képezik a levél tartalmát.
Viszont mielőtt teljesen elítélem, örülnék, ha leírnád a kérdéseket, az esetleges válasz lehetőségeket, és azt, hogy van-e hely a saját ötleteid kifejtésére is.
Kell-e névvel, címmel ellátni a választ?
Ezek nélkül az információk nélkül csak szubjektív véleményem vezethet a megítélésben.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #148 Dátum: 2011.02.25., 19:12:33 »

Olvasom a híreket...és nagyon remélem, hogy Pokorni csak viccelt, amikor a balneológiát, mint a bálnatenyésztés tudománya "definiálta" (sicc)

  "...Pokorni erre azt mondta: "olyan szakok, amelyekre a magyar társadalom és annak képviseletében eljáró kormány a köz érdekére való tekintettel nem tart igényt". A fideszes képviselő példát is hozott: "ilyen a balneológia". Miután a TV2 műsorvezetője (Kárász Róbert) sem tudta, hogy az mi, Pokorni kifejtette: "a bálnatenyésztés az egy létező tudomány, Új-Zélandon és Ausztráliában van is gazdasági relevanciája, de Magyarországon igen kevés. Bálnatenyésztésben jártas professzorok lehetnek Magyarországon is, de nekünk erre igazán nincs szükségünk. Ne tiltsuk meg, hogy valaki ezt akarja tanulni a saját pénzét kockáztatva, de ne rendeljük meg" - fogalmazott az oktatási tárca korábbi vezetőj..."
 

 "...Pokorni Zoltán azonban rosszul tudja, a balneológia nem a bálnatenyésztéssel foglalkozik, hanem a gyógyforrások, gyógyvizek, gyógyfürdők alkalmazásával. Pontos megnevezése: gyógyfürdő-, gyógyforrástan. Ez pedig, Magyarország tekintetében gazdaságilag is releváns..."

 
Mer'  hogy én össze-vissza kavarnám az OK, bár mégsem, de egy volt miniszter... _morcos shock





Erre mit mondjak?
Ilyen emberek vezetik ezt az országot!
Szakértő kormányunk van, aki tud rangsort felállítani.
Persze nem ártana tudni, hogy mit beszél, de ez igazából csak mellékes...
Egyházi atya, vagy fegyházi gatya, neki mindegy.

Én ugyan nem láttam az inkriminált riportot, de már hallottam róla.
Régen mondogatom: kormányunk tudása arányban áll a választóik tudásával!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #147 Dátum: 2011.02.25., 16:40:11 »

Olvasom a híreket...és nagyon remélem, hogy Pokorni csak viccelt, amikor a balneológiát, mint a bálnatenyésztés tudománya "definiálta" (sicc)

  "...Pokorni erre azt mondta: "olyan szakok, amelyekre a magyar társadalom és annak képviseletében eljáró kormány a köz érdekére való tekintettel nem tart igényt". A fideszes képviselő példát is hozott: "ilyen a balneológia". Miután a TV2 műsorvezetője (Kárász Róbert) sem tudta, hogy az mi, Pokorni kifejtette: "a bálnatenyésztés az egy létező tudomány, Új-Zélandon és Ausztráliában van is gazdasági relevanciája, de Magyarországon igen kevés. Bálnatenyésztésben jártas professzorok lehetnek Magyarországon is, de nekünk erre igazán nincs szükségünk. Ne tiltsuk meg, hogy valaki ezt akarja tanulni a saját pénzét kockáztatva, de ne rendeljük meg" - fogalmazott az oktatási tárca korábbi vezetőj..."
 

 "...Pokorni Zoltán azonban rosszul tudja, a balneológia nem a bálnatenyésztéssel foglalkozik, hanem a gyógyforrások, gyógyvizek, gyógyfürdők alkalmazásával. Pontos megnevezése: gyógyfürdő-, gyógyforrástan. Ez pedig, Magyarország tekintetében gazdaságilag is releváns..."

 
Mer'  hogy én össze-vissza kavarnám az OK, bár mégsem, de egy volt miniszter... _morcos shock



Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Itthon történt  |  Hazánkban történt (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Ahogy én gondolom...
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!