Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.26., 02:24:31
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Itthon történt  |  Hazánkban történt (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Ahogy én gondolom... 0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Ahogy én gondolom...  (Megtekintve 57824 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #306 Dátum: 2016.04.22., 20:29:02 »



Az nem jó....
Ha én vagyok Zöld úr....és tudom, hogy ötünk közül Piros úr mielőtt haza menne a családjához, minden este beugrik Lujzához
Piros úr tudja, hogy Sárga úrnak van egy másik vállalkozása is, amelynek számlázásába besegít a mi cégünk is.
Sárga úr tudja , hogy Barna úr a céges benzinkártyával tankol felesége autójába is.
Barna úr tudja Fekete úr több megrendelés után, százalékot kapott a megrendelőtől zsebbe, ám eztet minden klf-i kiküldetése során egy külhoni pénzintézetben helyezi el.
Fekete úr tudja hogy "Zöld úr" jácca a fönököt és mivel úgy gondolja hogy megérdemnli néha kölcsönöz a szerencsjátékához, vagy egyéb bizniszeihez egy kis pénztet a közös kasszából, amelynek soha nincsen nyoma. Mert a Cassást ő hozta a céghez.

Tehát emelni kell egységesen nekik....ötüknek...
 evil   evil
A kérdés:
Vajon amúgy mi a kedvenc színem?

Jó estét!

Lila?  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #305 Dátum: 2016.04.21., 20:41:11 »

Még jobb lett volna, ha a dolgozók fizetését csak egy ezressel emelitek, a kollégáid kaptak volna 50-50 ezret, 350 ezer pedig egyedül a Tiéd lett volna. A statisztika így is kijön...



Az nem jó....
Ha én vagyok Zöld úr....és tudom, hogy ötünk közül Piros úr mielőtt haza menne a családjához, minden este beugrik Lujzához
Piros úr tudja, hogy Sárga úrnak van egy másik vállalkozása is, amelynek számlázásába besegít a mi cégünk is.
Sárga úr tudja , hogy Barna úr a céges benzinkártyával tankol felesége autójába is.
Barna úr tudja Fekete úr több megrendelés után, százalékot kapott a megrendelőtől zsebbe, ám eztet minden klf-i kiküldetése során egy külhoni pénzintézetben helyezi el.
Fekete úr tudja hogy "Zöld úr" jácca a fönököt és mivel úgy gondolja hogy megérdemnli néha kölcsönöz a szerencsjátékához, vagy egyéb bizniszeihez egy kis pénztet a közös kasszából, amelynek soha nincsen nyoma. Mert a Cassást ő hozta a céghez.

Tehát emelni kell egységesen nekik....ötüknek...
 evil   evil
A kérdés:
Vajon amúgy mi a kedvenc színem?
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #304 Dátum: 2016.04.21., 20:16:41 »

Van egy cégem, elég jól megy. Sőt a tavalyi év az sikeres volt és minden működött ahogy kell. Asszem 110 dolgozóm van (+/- egy-két fő fluktuáció havonta)... Emeltem a bérükön - kisebb nagyobb szórásokkal - 2.000 Ft-t. Öten vagyunk akik meghozzuk a döntéseket, amikor az elemzők, meg piacosok elénk tolják az összesített jelentéseket. Mi ötünknek megemeltük a fizetésünket 100.000 Ft-tal / koponya. Le is jelentettem, hogy átlagban emelkedtek a bérek a cégnél 6.260 Ft-tal. Az önkormányzat tapsolt...a statisztikáért felelős néni/bácsi is elégedetten hátradőlt és ujjongott. A dolgozók is örültek...hogy van munkájuk.


 evil  evil

Kérdés:
Jól gondolom?

Még jobb lett volna, ha a dolgozók fizetését csak egy ezressel emelitek, a kollégáid kaptak volna 50-50 ezret, 350 ezer pedig egyedül a Tiéd lett volna. A statisztika így is kijön...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #303 Dátum: 2016.04.21., 19:40:27 »


Van egy cégem, elég jól megy. Sőt a tavalyi év az sikeres volt és minden működött ahogy kell. Asszem 110 dolgozóm van (+/- egy-két fő fluktuáció havonta)... Emeltem a bérükön - kisebb nagyobb szórásokkal - 2.000 Ft-t. Öten vagyunk akik meghozzuk a döntéseket, amikor az elemzők, meg piacosok elénk tolják az összesített jelentéseket. Mi ötünknek megemeltük a fizetésünket 100.000 Ft-tal / koponya. Le is jelentettem, hogy átlagban emelkedtek a bérek a cégnél 6.260 Ft-tal. Az önkormányzat tapsolt...a statisztikáért felelős néni/bácsi is elégedetten hátradőlt és ujjongott. A dolgozók is örültek...hogy van munkájuk.


 evil  evil

Kérdés:
Jól gondolom?
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #302 Dátum: 2016.04.09., 07:37:33 »



lazításként:
amúgy jártam én két évig úszni, még kisoskolás koromban, de nem voltam nagy talentum benne. Így más sportágra gerjedtem rá.. Aztán mikor matróznak jelentkeztem elmentem az uszodába igazolást kérni, hogy leúsztam (letudom úszni) a 200 métert  Pista bá a régi edzőhöz "kopgtattam", mondta NO AKKOR Ússzad le...Pista Bá nem ismer meg? A kokiktól még mindig fáj a kobakom amit kaptam, mert rosszalkodtunk...azt hiszi  elfelejtettem  úszni?   AZ Akkor vót, most meg Úszd le !!!  Úgy hogy leúsztam. Gondoltam végigfuldoklom kutyába....(kutyaúszásban) de azt valóban nem bírtam volna, így kényelmesen letempóztam.


Dunaújvárosi gyerekként naná, hogy a Dunára jártunk. Természetesen anyám nem tudhatta.
Ennek volt köszönhető, hogy beiratott úszni a kezdő csoportba, hiszen először meg kell tanulni.
Igen ám, de a foglalkozások reggel 7 körül kezdődtek. Mivel Dunaújvárosban akkor csak nyitott medence volt, és vigyáztak az úszók egészségére, a foglalkozások napjaiegegyeztek a friss medencefeltöltés napjaival. Így nekünk a 14 - 16 fokos vízbe kellett bevetni magunkat. Természetesen a harmadik foglalkozásra már nem mentem el (úszni má tudtam, minek mentem volna), amikor anyám küldeni akarta a második havi tandíjat, be is vallottam neki, hogy az biz' ablakon kidobott pénz lenne (annyira meg voltam tisztességes, hogy nem eltettem és úgy csináltam, mint aki úszni jár).
Nekem ennyi az úszó sztorim...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #301 Dátum: 2016.04.09., 07:26:15 »



Nem gondoltam volna, hogy az olimpia előtt ismét ennyire felmordul az úszó és a "civil" világ.  
 Természetesen van véleményem a :
- közel 55 évvel ezelőtt történtekről
- az ítéletről  és "rövidnek" tűnő börtönévekről
- a mentesülésről a büntetett előélethez fűződő hátrányok alól
- talán arról is miért épp most robbant ki a botrány
- talán még arról is hogy miért akar a "hírek"? szerint un. perújítást

a fentiektől függetlenül fenntartom, hogy jó szakember és minden bizonnyal azért hordozta magában akár mélyre rejtve is azt a bűnt. ..és sokat tett a sportért. Természetesen nem tudom eldönteni innen, hogy igaz-e amit előszedtek....illetve úgy igaz-e, vagy az ő igazsága-e, a hangoztatott ártatlansága a valós. Ha megtette, akkor is minden bizonnyal már jóvátette az ország felé és nemzet felé azt a bűnt.
Az már csak hab a tortán, amikor a szövetség elnöke Gyárfás Tamás állítólag azt állította, hogy mindenki tudhatta az esetet, illetve a börtönviseltséget, hiszen a Wikipédián olvasható.  
 A gond evvel csak az, hogy ez az adat két napja került fel. Ezt a wik oldal "laptörténet" funkciója bizonyítja.
...és ilyenkor van egy olyan érzésem, hogy a hír igaz.. " bizony a A perzsák áttörtek Thermpülai szoroson"...
aztán ez a perújítás is olyan érzetet kelt bennem, mint  visszafelé számolva utolsó előtti Köztársasági Elnökünk is megígérte, hogy ő bizony jól megcsinálja majd a doktori disszertációját, ami kicsit megcsúszott azóta.

 ...és szerintem Kiss László megint rosszul döntött, vagy (inkább későn), ahogy pár hónapja is.
Csak annyit kellett volna tennie mint Katinkának. Odaállni középre és eltépni azt a szerződést (más nem képzeletben) ami a szövetséghez köti. Két mondatban elmondani hogy mit tett a sportért és hogy leülte azt amit kell.  
Vagy harcolni a végsőkig...hiszen más nem maradt.
DE most már evvel, illetve mindennel elkésett és valahogy hiteltelen lett.


ui.: ....és a szomorú az, hogy valakik valamilyen cél érdekében feltéptek régi sebeket és keresztülgyalogolnak mindenkin. A kérdés a cél, mennyire fontos cél és kinek.     

Nos, bennem is hasonló gondolatok fogalmazódtak meg, mint a Te utolsó következtetésed:
Kinek kellhet ennyire az a kapitányi szék?
És igen, 10 aranyérem...  55 év alatt...  nem tudom, más nem lett volna-e képes többre. S a közben felmerülő kérdőjelek pro és kontra. Mert tudjuk: kutyából nem lesz szalonna. Volt-e hasonló incidens azóta ami nem került napvilágra védendő a "Mestert"? Ha nem volt, lehet bizony -a fenti elvből kiindulva- arra következtetni, főleg az akkori igazságszolgáltatást ismerve, hogy valóban olyan dologért büntették, amit el sem követett, csak nem volt ereje, lehetősége szembeszállni utólag. Esetleg azt mondta, túl van rajta, ne bolygassuk.
Sok a kérdés bennem.
Azt hiszem Katinka után nem kellett volna visszasomfordálni. Mivel most sokan Gyárfás fejét is akarják, nem tartom lehetetlennek, hogy a cél az ő széke, az öreg csak a hozzá vezető út.
Mocskos dolog a politika, főleg ha mocskos emberek művelik...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #300 Dátum: 2016.04.07., 20:40:19 »



Nem gondoltam volna, hogy az olimpia előtt ismét ennyire felmordul az úszó és a "civil" világ.  
 Természetesen van véleményem a :
- közel 55 évvel ezelőtt történtekről
- az ítéletről  és "rövidnek" tűnő börtönévekről
- a mentesülésről a büntetett előélethez fűződő hátrányok alól
- talán arról is miért épp most robbant ki a botrány
- talán még arról is hogy miért akar a "hírek"? szerint un. perújítást

a fentiektől függetlenül fenntartom, hogy jó szakember és minden bizonnyal azért hordozta magában akár mélyre rejtve is azt a bűnt. ..és sokat tett a sportért. Természetesen nem tudom eldönteni innen, hogy igaz-e amit előszedtek....illetve úgy igaz-e, vagy az ő igazsága-e, a hangoztatott ártatlansága a valós. Ha megtette, akkor is minden bizonnyal már jóvátette az ország felé és nemzet felé azt a bűnt.
Az már csak hab a tortán, amikor a szövetség elnöke Gyárfás Tamás állítólag azt állította, hogy mindenki tudhatta az esetet, illetve a börtönviseltséget, hiszen a Wikipédián olvasható.  
 A gond evvel csak az, hogy ez az adat két napja került fel. Ezt a wik oldal "laptörténet" funkciója bizonyítja.
...és ilyenkor van egy olyan érzésem, hogy a hír igaz.. " bizony a A perzsák áttörtek Thermpülai szoroson"...
aztán ez a perújítás is olyan érzetet kelt bennem, mint  visszafelé számolva utolsó előtti Köztársasági Elnökünk is megígérte, hogy ő bizony jól megcsinálja majd a doktori disszertációját, ami kicsit megcsúszott azóta.

 ...és szerintem Kiss László megint rosszul döntött, vagy (inkább későn), ahogy pár hónapja is.
Csak annyit kellett volna tennie mint Katinkának. Odaállni középre és eltépni azt a szerződést (más nem képzeletben) ami a szövetséghez köti. Két mondatban elmondani hogy mit tett a sportért és hogy leülte azt amit kell.  
Vagy harcolni a végsőkig...hiszen más nem maradt.
DE most már evvel, illetve mindennel elkésett és valahogy hiteltelen lett.


ui.: ....és a szomorú az, hogy valakik valamilyen cél érdekében feltéptek régi sebeket és keresztülgyalogolnak mindenkin. A kérdés a cél, mennyire fontos cél és kinek.     



lazításként:
amúgy jártam én két évig úszni, még kisoskolás koromban, de nem voltam nagy talentum benne. Így más sportágra gerjedtem rá.. Aztán mikor matróznak jelentkeztem elmentem az uszodába igazolást kérni, hogy leúsztam (letudom úszni) a 200 métert  Pista bá a régi edzőhöz "kopgtattam", mondta NO AKKOR Ússzad le...Pista Bá nem ismer meg? A kokiktól még mindig fáj a kobakom amit kaptam, mert rosszalkodtunk...azt hiszi  elfelejtettem  úszni?   AZ Akkor vót, most meg Úszd le !!!  Úgy hogy leúsztam. Gondoltam végigfuldoklom kutyába....(kutyaúszásban) de azt valóban nem bírtam volna, így kényelmesen letempóztam.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #299 Dátum: 2016.04.07., 19:57:03 »

.....................
Ma hallottam a szövetségi kapitány Kiss László mégse mond le...meg is indokolta...
Minden tiszteletem az övé....de van egy olyan érzésem, hogy köze sincs már a dolgokhoz...mert ha lenne :
- akkor nem mond le
- akkor nem megy el a sajtótájékoztatóra
- ha el megy akkor sem áll bele a játékba hogy most csak azért jött hogy megbeszéljen egy időpontot ésatöbbi
- és mégegyszer, ő egy szövetségi kapitány...de nem csak Hosszú Katinkáé, hanem több más sikeres, vagy reméljük sikeressé váló úszóé is....

szóval a fentiektől függetlenül én tisztelem a kapitányt, mert nagyszerű szakember és ember is... valakik nagyon lapítanak a háttérben...a kérdés csupán  hogy kik és miért...kinek mi az érdeke? és miért? Szerintem Katinka sem viselkedett "ésszerűen" azon a bizonyos sajtótájékoztatón...egy szerződést simán is vissza lehet utasítani...de nem tudjuk mi van a háttérben...  ......

 ......




Nem gondoltam volna, hogy az olimpia előtt ismét ennyire felmordul az úszó és a "civil" világ.  
 Természetesen van véleményem a :
- közel 55 évvel ezelőtt történtekről
- az ítéletről  és "rövidnek" tűnő börtönévekről
- a mentesülésről a büntetett előélethez fűződő hátrányok alól
- talán arról is miért épp most robbant ki a botrány
- talán még arról is hogy miért akar a "hírek"? szerint un. perújítást

a fentiektől függetlenül fenntartom, hogy jó szakember és minden bizonnyal azért hordozta magában akár mélyre rejtve is azt a bűnt. ..és sokat tett a sportért. Természetesen nem tudom eldönteni innen, hogy igaz-e amit előszedtek....illetve úgy igaz-e, vagy az ő igazsága-e, a hangoztatott ártatlansága a valós. Ha megtette, akkor is minden bizonnyal már jóvátette az ország felé és nemzet felé azt a bűnt.
Az már csak hab a tortán, amikor a szövetség elnöke Gyárfás Tamás állítólag azt állította, hogy mindenki tudhatta az esetet, illetve a börtönviseltséget, hiszen a Wikipédián olvasható.  
 A gond evvel csak az, hogy ez az adat két napja került fel. Ezt a wik oldal "laptörténet" funkciója bizonyítja.
...és ilyenkor van egy olyan érzésem, hogy a hír igaz.. " bizony a A perzsák áttörtek Thermpülai szoroson"...
aztán ez a perújítás is olyan érzetet kelt bennem, mint  visszafelé számolva utolsó előtti Köztársasági Elnökünk is megígérte, hogy ő bizony jól megcsinálja majd a doktori disszertációját, ami kicsit megcsúszott azóta.

 ...és szerintem Kiss László megint rosszul döntött, vagy (inkább későn), ahogy pár hónapja is.
Csak annyit kellett volna tennie mint Katinkának. Odaállni középre és eltépni azt a szerződést (más nem képzeletben) ami a szövetséghez köti. Két mondatban elmondani hogy mit tett a sportért és hogy leülte azt amit kell.  
Vagy harcolni a végsőkig...hiszen más nem maradt.
DE most már evvel, illetve mindennel elkésett és valahogy hiteltelen lett.


ui.: ....és a szomorú az, hogy valakik valamilyen cél érdekében feltéptek régi sebeket és keresztülgyalogolnak mindenkin. A kérdés a cél, mennyire fontos cél és kinek.     
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #298 Dátum: 2016.03.17., 09:52:35 »

Jó estlétet!

http://www.parlament.hu/irom40/09660/09660.pdf


A T/9660 számú törvényjavaslat a nemzeti otthonteremtési közösségekről

A miniszterelnök kabinetvezetője Rogán Antal az előadója a törvényjavaslatnak.   Félig meddig átfutva a javaslatot van egy olyan érzésem, hogy messze áll a nemzeti otthonteremtéstől. De persze lehet tévedek. Aki (no de nem AKI) valamennyire emlékszik a Poligruppo szárnyalására a 90-es évek elejétől, abban több kétely merül fel a címbeli "szent cél" valódisága felől.   Nem vagyok közgazdász, nincsenek birtokomban olyan adatok amelyek megmutatják milyen pénzek fekszenek, épülnek be a lakástakarékokba ésatöbbi....Az 5. szakasz enged következtetni a valós célra...is...akinek van affinítása az lemodellezheti a javaslat esetllegesen majd törvény hatásait, úgy a lakáselőtakarékosság formákra úgy az államháztartásra. De volt már hasonló "közösség" ahogy elébb írtam.... a javaslat 23. szakasz (3) bekezdése különösen fontos és az un. "kiválasztás" szempontjai is majdan.... No meg a szervezőkre vonatkozó szabályok is....   Na mindegy nekem ez a javaslat nem tetszik....

Szimpla fogyasztói közösség, állami szinten megtévesztő hirdetéssel (kamatmentes kölcsön - hiszen nem kölcsön!), aminek tilalmáról mintha lenne valamiféle törvény!
Amikor meghallottam, már röhögtem, és ráismertem a fogyasztói csoportra - talán mert voltam annak idején a szépreményű Promo Indra csoportszervezőnek üzletkötője - (aztán persze hamar rájöttem, hogy vagy átverem a kuncsaftot, vagy nem keresek, hiszen mindenki azt hitte, hogy befizet pár ezer, esetleg pár tízezer forintot, és máris beleülhet a „szép, új, piros autójába”, és amikor az első sorsoláskor nem őt húzták ki, azonnal telefont ragadott és számon kérte rajtam a pénzét, mondván, hogy én elköltöttem és átvertem őt, amiért is fel fog jelenteni engem is, meg a céget is. És hiába magyaráztam neki, hogy elmondtam, hogy 6 éven belül valamikor fogja megkapni az akkor éppen legújabb típust, valahogy csak le volt tapadva annál, hogy ez szélhámosság, mert mikor kapja meg az autót, mondjak neki egy időpontot. Aztán azzal is voltak zűrök, hogy a kisorsolt autó tulajdonosa úgy gondolta, hogy megkapta a kocsit, mi a fenének fizesse az egyre emelkedő részleteket, inkább nem fizet, hiszen a kocsi nála van, a teljes vételár ki van fizetve, mit lehet vele kezdeni? Nagy csalódások voltak, maikor a Promo elvetette az autót, mert jelzálog terhelte! Most pontosan ez lesz!).
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #297 Dátum: 2016.03.17., 09:43:29 »

Jó estlétet!

http://www.parlament.hu/irom40/09660/09660.pdf


A T/9660 számú törvényjavaslat a nemzeti otthonteremtési közösségekről

A miniszterelnök kabinetvezetője Rogán Antal az előadója a törvényjavaslatnak.   Félig meddig átfutva a javaslatot van egy olyan érzésem, hogy messze áll a nemzeti otthonteremtéstől. De persze lehet tévedek. Aki (no de nem AKI) valamennyire emlékszik a Poligruppo szárnyalására a 90-es évek elejétől, abban több kétely merül fel a címbeli "szent cél" valódisága felől.   Nem vagyok közgazdász, nincsenek birtokomban olyan adatok amelyek megmutatják milyen pénzek fekszenek, épülnek be a lakástakarékokba ésatöbbi....Az 5. szakasz enged következtetni a valós célra...is...akinek van affinítása az lemodellezheti a javaslat esetllegesen majd törvény hatásait, úgy a lakáselőtakarékosság formákra úgy az államháztartásra. De volt már hasonló "közösség" ahogy elébb írtam.... a javaslat 23. szakasz (3) bekezdése különösen fontos és az un. "kiválasztás" szempontjai is majdan.... No meg a szervezőkre vonatkozó szabályok is....   Na mindegy nekem ez a javaslat nem tetszik....

A közgazdások szerint (no persze nem az unortodoxokra gondolok!) amikor az állam elkezd kölcsönökkel foglalkozni, az a harmadik lépcsőfok az államcsőd felé vezető, nem is annyira hosszú lépcsősoron....
A bankok, aztán a lakosság, majd a kisbefektetők vagyonkájának einstandolása után (mert el ne higgyük, hogy a befektetőházak, a brókerházak, különösképpen a Questor csődje mögött nem található tudatos állami közreműködés -véleményem szerint) most a még a kispénzűek padlását is igyekeznek kisöpörni!
Ez persze csak az én véleményem!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #296 Dátum: 2016.03.17., 09:38:54 »

Egy tüntetéshez...

Nagy hibát követ el a "kormány", ha nem veszi komolyan a pedagógusok tiltakozását és javaslatait. Nem veszi komolyan a jeleket. Ezzel elveszíti a "jövőjét"....

A pedagógusok oktatják a jővő nemzedéket, a következő szavazóbázist.
Én nagyon sok tanáromra, tanítómra emlékezek vissza, úgy kisiskolás koromból, úgy később...Sokaknak emlékszek a mondataira, véleményére....

A legsúlyosabb hiba kinevetni őket!
Hihetetlen ostobaságra vall, azon túl, hogy olyanná válik, mint egy felfuvalkodott béka!
Mert az, hogy Rezsiszilárd miket károg, az igazán érthető: egy senkiből csináltak valakit, és most fél, hogy újra senki lesz. Ráadásul vélhetően fél az eddig elkövetett dolgai után várható felelősségre vonástól is. Ez stimmt, szimpla popsi nyalogatás, és kakás gatya effektus.
De a Főnök... szóval, lehet, hogy a bohócügyi államtitkár egyszer bejött, de ez megint egy -meglehetősen széles- társadalmi csoport, akit megsértett, semmibe vett. Lassan nem marad már senki, aki támogathatná, legfeljebb az annyira buták, akik nem vették még észre, hogy őket is senkinek tartja.
Én legalábbis így gondolom.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #295 Dátum: 2016.03.16., 21:52:53 »

Jó estlétet!

http://www.parlament.hu/irom40/09660/09660.pdf


A T/9660 számú törvényjavaslat a nemzeti otthonteremtési közösségekről

A miniszterelnök kabinetvezetője Rogán Antal az előadója a törvényjavaslatnak.   Félig meddig átfutva a javaslatot van egy olyan érzésem, hogy messze áll a nemzeti otthonteremtéstől. De persze lehet tévedek. Aki (no de nem AKI) valamennyire emlékszik a Poligruppo szárnyalására a 90-es évek elejétől, abban több kétely merül fel a címbeli "szent cél" valódisága felől.   Nem vagyok közgazdász, nincsenek birtokomban olyan adatok amelyek megmutatják milyen pénzek fekszenek, épülnek be a lakástakarékokba ésatöbbi.... De volt már hasonló "közösség" ahogy elébb írtam.... a javaslat 23. szakasz (3) bekezdése különösen fontos és az un. "kiválasztás" szempontjai is majdan.... No meg a szervezőkre vonatkozó szabályok is....   Na mindegy nekem ez a javaslat nem tetszik....



és ne legyen igazam....
de a magyar ember, az az egyszerű, tisztességes,
aki vágy arra hogy ő és legfőképp gyermekei jól-vagy inkább jobban éljenek mint ő...
aki arra is vágyik, hogy végre legyen már vezére, akire bátorsággal, büszkén és bizalommal tekinthet...
akinek soha nem lesz annyi pénze hogy egy lakás árának csak az ötödét is kifizesse egyben,

de bizony bízni fog a szerencséjében, ahogy a lottóban is, ahogy régen a gk nyereménybetétben ésatöbbi...
szóval átnyergel majd ebbe a fenti közösségbe és a fortuna mosolyában bizakodva megkísérli felvenni a versenyt azokkal akik könnyedén tudnak élni az un. rendszeres előtakarékosságon túlmenően a rendkívüli előtakarékossággal bírókkal.....és mindig hátrébb és hátrébb szorul és  távolodnak vágyai.

Amúgy az ötlet zseniális (volt akkoriban) ....és így hivatalos formában leporolva, valóban unortodox....


Mert hát szerencséje mindenkinek lehet és a "jó kapusnak van szerencséje"
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #294 Dátum: 2016.03.16., 21:41:18 »

Jó estlétet!

http://www.parlament.hu/irom40/09660/09660.pdf


A T/9660 számú törvényjavaslat a nemzeti otthonteremtési közösségekről

A miniszterelnök kabinetvezetője Rogán Antal az előadója a törvényjavaslatnak.   Félig meddig átfutva a javaslatot van egy olyan érzésem, hogy messze áll a nemzeti otthonteremtéstől. De persze lehet tévedek. Aki (no de nem AKI) valamennyire emlékszik a Poligruppo szárnyalására a 90-es évek elejétől, abban több kétely merül fel a címbeli "szent cél" valódisága felől.   Nem vagyok közgazdász, nincsenek birtokomban olyan adatok amelyek megmutatják milyen pénzek fekszenek, épülnek be a lakástakarékokba ésatöbbi....Az 5. szakasz enged következtetni a valós célra...is...akinek van affinítása az lemodellezheti a javaslat esetllegesen majd törvény hatásait, úgy a lakáselőtakarékosság formákra úgy az államháztartásra. De volt már hasonló "közösség" ahogy elébb írtam.... a javaslat 23. szakasz (3) bekezdése különösen fontos és az un. "kiválasztás" szempontjai is majdan.... No meg a szervezőkre vonatkozó szabályok is....   Na mindegy nekem ez a javaslat nem tetszik....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #293 Dátum: 2016.03.15., 21:28:37 »

Egy tüntetéshez...

Nagy hibát követ el a "kormány", ha nem veszi komolyan a pedagógusok tiltakozását és javaslatait. Nem veszi komolyan a jeleket. Ezzel elveszíti a "jövőjét"....

A pedagógusok oktatják a jővő nemzedéket, a következő szavazóbázist.
Én nagyon sok tanáromra, tanítómra emlékezek vissza, úgy kisiskolás koromból, úgy később...Sokaknak emlékszek a mondataira, véleményére....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #292 Dátum: 2016.03.15., 21:18:00 »

Meghallgattam a neten elterjedt Kósa féle beszédet, aminek alaptémája a "Habony jelenség". Minden bizonnyal zárt körben hangzott el a beszéd.  
A beszélgetés alaptémájától túllépve, Kósa frakcióvezető úr yuppie fejtegetésétől és Habony igazolásától eltekintve, egy mondat különösen megragadott. Nem is a mondat, hanem ahogy kijelentette és kiejtette a száján az a nagyképüség és "le-sz-rom" stílus. A lényege...őnnön magát is egy yuppinak hasonlítva, mármint abban  a tekintetben, hogy ő volt a nép ellensége, amikor kiutazott egy Rolling Stones koncerte Új Zelandra. Mindenki őt támadta, hogy hogy lehetett 650.000 Ft-ja erre, vagy honnan?
"...a magyar jampi netovábbja voltam, amikor,,,elmentem Új Zélandra egy Rolling Stones koncertre, amelynek az ára hatszázötven-ezer forint volt....érted...a fizetésem, ennél... ennek a kétszerese...."


 Nem akarok én senki "bukszájában" turkálni...nem is érdekel, hogy mennyi a jövedelme a frakció vezetőnek, meg mint képviselőnek...kerestem már én is ennyit egy hónapban...igaz régen és valutában...és az életemet tettem fel ellenében...de kerestem már nagy semmit is...jó pár hónapig... Nem ez a lényeg hanem a stilus....ahogy ő előadja...de persze döntse el mindenki maga....



https://soundcloud.com/tam-s-botos-1

http://kormanyvalsag.info/kosa-habony-egy-eletveszely-hangfelvetellel/

(1 perc 50-től)
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #291 Dátum: 2016.02.11., 20:08:05 »


Nekem is vannak olyan figurák akiket nem nagyon kedvelek, vagy épp hiteltelenek számomra. És van ilyen bal és jobb oldalon is. Gaudi Úr nálam sincs jó pozícióban, és ez független egy korábbi személyes találkozónk során kialakult - amúgy politika mentes - vélemény különbségtől. Érdekes, Csintalan úrral kapcsolatban pozitív tapasztalatom van, bár megjegyzem az ő vele történő  "összefutás" is politika mentes esemény volt.  Hír TV...Nem szoktam a csatorna más műsorait nézegetni, ahogy az Echo-t sem, az ATV-t sem.  ATV-t régebben az újságíróklub miatt néztem meg, Illetve Ott is Mészáros Tamást kedveltem jobban. A szabadfogás műsorra véletlenül akadtam rá, az egyik ismétlés során.

Ezek a tv-k nálam is kimaradnak a szórásból.
Csintalan, mint régi jó „kommenista” mostanság -régebben még inkább- feneette nagy ellenzéki lett. Olyan, mint Pozsgay, aki sosem volt kommunista.... (saját állítása szerint).
Az ATV-n jobbára, ha nem találok jobb programot, a szombati kabarékba szoktam bele-belepillantani, és néha az egyenes beszéd egy-egy riportját kísérem figyelemmel.
Inkább újságokból tájékozódom, persze azokat is megrostálom...
És igen, igazad van, jellemtelen, gerinctelen flótások mindenhol akadnak, ez szintén pártsemleges!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #290 Dátum: 2016.02.11., 19:45:35 »

Vannak számomra hiteltelen figurák, és  vannak akikkel nem akarok egy légtérben lenni, még tv-n keresztül sem....

Előbbihez Csintalan, utóbbihoz Gaudi tartozik...
Ennek ellenére lehet, hogy egyszer rászedem magam, bár a Hír tv nálam fene ette rossz helyen van, mármint hitelesség dolgában...


Nekem is vannak olyan figurák akiket nem nagyon kedvelek, vagy épp hiteltelenek számomra. És van ilyen bal és jobb oldalon is. Gaudi Úr nálam sincs jó pozicióban, és ez független egy korábbi személyes találkozónk során kialakult - amúgy politika mentes - vélemény külömbségtől. Érdekes, Csintalan úrral kapcsolatban pozitív tapasztalatom van, bár megjegyzem az ő vele történő  "összefutás" is politika mentes esemény volt.  Hír TV...Nem szoltam a csatorna más műsorait nézegetni, ahogy az Echo-t sem, az ATV-t sem.  ATV-t régebben az újságíróklub miatt néztem meg, Illetve Ott is Mészáros Tamást kedveltem jobban. A szabadfogás műsorra véletlenül akadtam rá, az egyik ismétlés során.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #289 Dátum: 2016.02.11., 18:32:07 »

Jó napokat!



tennap hir tv szabadfogás pol vitaműsor....
Jelen voltak : Konok, Wahorn, Csintalan,  Dévényi (driver) Bogdán, Puzsér, Gaudi.


Puszér eleresztett poénja: ".....akkor lehet hinni egy politikusnak, amikor ló legel a sírján...."  Evvel észrevehetően megsértette Gaudit, múltbeli politikust, aki kicsit éreztette is ezt később. És minden bizonnyal csöppet Bogán Lászlót, Cserdi község polgármesterét is.
Csintalan közben repülőt hajtogatott az eléje tett papírlapból, amelyen feltehetőleg a klf és szóba és vitába hajított hírek listája szerepelt.


Jó volt a műsor, ami olyan Heti hetes mintára készült, ám megjegyzem más mélységű ez és talán jobb is. Bár nem szabad a kettőt összehasonlítani.
Véleményem szerint Bogdán László "nem oda való" volt. Ezt úgy értem, hogy az egész olyannak tünt, mint amikor egy gyakorlati szakember keveredik elméleti szakik közé.  De lehet hogy ez a műsor célja is.    

Vannak számomra hiteltelen figurák, és  vannak akikkel nem akarok egy légtérben lenni, még tv-n keresztül sem....

Előbbihez Csintalan, utóbbihoz Gaudi tartozik...
Ennek ellenére lehet, hogy egyszer rászedem magam, bár a Hír tv nálam fene ette rossz helyen van, mármint hitelesség dolgában...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #288 Dátum: 2016.02.11., 16:14:28 »

Jó napokat!



tennap hir tv szabadfogás pol vitaműsor....
Jelen voltak : Konok, Wahorn, Csintalan,  Dévényi (driver) Bogdán, Puzsér, Gaudi.


Puszér eleresztett poénja: ".....akkor lehet hinni egy politikusnak, amikor ló legel a sírján...."  Evvel észrevehetően megsértette Gaudit, múltbeli politikust, aki kicsit éreztette is ezt később. És minden bizonnyal csöppet Bogán Lászlót, Cserdi község polgármesterét is.
Csintalan közben repülőt hajtogatott az eléje tett papírlapból, amelyen feltehetőleg a klf és szóba és vitába hajított hírek listája szerepelt.


Jó volt a műsor, ami olyan Heti hetes mintára készült, ám megjegyzem más mélységű ez és talán jobb is. Bár nem szabad a kettőt összehasonlítani.
Véleményem szerint Bogdán László "nem oda való" volt. Ezt úgy értem, hogy az egész olyannak tünt, mint amikor egy gyakorlati szakember keveredik elméleti szakik közé.  De lehet hogy ez a műsor célja is.    
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #287 Dátum: 2016.01.27., 20:08:22 »

Jó napokat!


Ezért is írtam, amit írtam. Azaz ha valóban csak a gyors és operatív intézkedések lehetősége vezérli az alaptörvény módosítás szándékát ebben a témában....akkor az előterjesztő részéről sem lehet gond, hogy evvel a lehetőséggel - mármint a módosított törvény értelmében, egy esetlegesen  kihirdetett terrorveszély - az adott esetben bármelyik éppen hatalmon levő kormány vezetője élhetne.

Tehát így van... az ellenzéknek ezt a kérdést kellene feltennie :

Zavarná-e, vagy egyetértene avval, hogy épp Bajnai stb... hirdethetné ki a terrorveszélyt és jogukban állna min. 60 napig a felsorolt és felruházott jogokkal élni, minden kontroll nélkül.
Ha igen akkor áldásom rá....
Nem mintha az én áldásom érne is valamit....

Az én számomra az a zavaró igazán ebben, hogy hazánkat jelenleg semmiféle terrorveszély nem fenyegeti, és vélhetően nem is fogja, hiszen, bármennyire is szomorú dolog, Magyarország nem stratégiai hely a világban, de még Európában sem!
Ellenben a rossz -szerintem!- kormányzás miatt nagyon is várható egy komolyabb tömegdemonstráció, aminek így nagyszerűen elejét lehetne venni, sőt, gyorsan meg is lehetne szabadulni a hangadóktól!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Itthon történt  |  Hazánkban történt (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Ahogy én gondolom...
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!