Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.30., 11:58:12
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2573 2574 [2575] 2576 2577 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127430 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60429 Dátum: 2011.12.30., 18:33:14 »

Mongyad má kiskácsa, mejikünk strihel legálisan ? Akor még adot is fizeténk. Én aztat tartanám reálisnak, ne a strici piázza meg ku...ázza el a lovét, hanem a közösbe kerüjjön. Ha aztat a nyujorki egyezményt (bocs, az eggyezményt két gyvel kellet volna)  és minden lány csak 10  % adot fizetet vóna, nem vóna álamadóságunk egy filér se. De a parlamentbe 60 éve nincs egy normálos törvényhozási javaslat. Majd én loszandzseleszbe javasolni fogom, pedig svarcenégeréknek nincsen álomadóságjuk.


 fejbever Nagytaps2

Ebben azért tévedsz!
Az USA államadóssága egyike a világ legnagyobb államadósságainak!
Csak az ő gazdaságuk konzekvens piacgazdaság, a mienk meg olyan, amilyen (nem bonyolódnék bele, mert tiltott zóna!)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60428 Dátum: 2011.12.30., 18:27:45 »

Ketrin is hamarosan Ubuntut fog használni, úgyhogy lesz méltó példakép, kinek lehet majd követni a példáját.  vigyor
(Hogy bírja ezt idegekkel nem tudom, karnyújtásnyira tőle egy kiváló lehetőség, de továbbra is azt a lajhár ablakokat nyomkodja, lehet hogy ez egy amolyan rituális elköszönés? Mert rajtam a helyébe biztos teljesen úrrá lenne a kíváncsiság, hogy kipróbáljam az újdonságot.)

Januártól -úgy döntöttem- belevetem magam!
A webáruház tulajdonosával is lerendeztem, hogy néhány napra karbantartási üzemmódban fogunk csak megjelenni (már az ÁFA átállítás miatt is kell a pause, mert néhány termék esetében a bruttó árat adtam meg, ezért ha átállítom az ÁFA-t, a nettó érték fog csökkenni, pedig erről szó sem lesz! Ezért ezeket a termékeket át kell néznem!) Így lesz némi időm a kísérletezéshez.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60427 Dátum: 2011.12.30., 18:23:02 »

Sajnos nem tudtam még nyugdíjba menni,mert nem legálisan striheltem.
Aztán most szívok... fejbever

 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60426 Dátum: 2011.12.30., 18:22:25 »

No,és melyik a Zsolti?

Hát a szakállas piros ruhában!   vigyor

Egyúttal engedd meg, hogy külön örömömet fejezzem ki, amiért ismét olvashatom írásaidat!  táncika táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #60425 Dátum: 2011.12.30., 16:32:29 »



        Majd szóljatok ha nevetni kell!

           
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #60424 Dátum: 2011.12.30., 16:13:28 »


Lehet.
De tartok tőle, nem emiatt.


Érdekes egyébként a kettős mérce is, aminek szemtanúi lehettünk. Pl. a Gazember nicknevű fórumtárs folyamatos csesztetése néha ártatlanul hülye dolgokért, és a "lubnya nicknevű fórumtársnak mindent elnézünk"-mentalitás, még akkor is, ha kérdései gyakorta provokatívak. Oka van, persze, bizonyára, csak butaság ezt csinálni.
Amennyi energia volt annak a karakternek a megformálásában, akár még egy kicsit normálisabb személyiséget is lehetett volna kialakítani.
Amíg Gazember nagyon szerethető volt a hülyeségeivel együtt is, addig lubnya nem csak lubnya, de közönségesen buta karakter is, én semmi színes egyéniséget nem láttam benne az egysíkú luvnyaságon kívül. "

Erre gondoltam a kacagás  okaként.  vigyor vigyor vigyor
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #60423 Dátum: 2011.12.30., 14:01:24 »

Vettem a fáradságot és elolvastam a lubnya összest.

És jól vagy?  hahota
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #60422 Dátum: 2011.12.30., 13:11:37 »

Vettem a fáradságot és elolvastam a lubnya összest.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #60421 Dátum: 2011.12.30., 10:51:41 »

Előre szólok, hogy egy cseppet se leszek népszerű azzal, amit most írok.

Már nem kérdezek, mert a kérdésekre sosincs válasz, és nem is gondolkodok mint Csuhás, mert úgyis csak annyi a reakció: nem úgy van, tévedsz.
Ellentétben AKI-val, aki egyenesen rajong a "lubnyás" bejegyzésekért, ellentétben Akelával és Kiskacsával, akinek tetszettek amiket írt, sajnos én egy ostoba, földhözragadt gyöpagyú vagyok, és mint olvashattuk is lubnyától, én vagyok az egyetlen, akinek problémája akadt vele, mással ez soha elő nem fordult.
Tök mindegy, hogy azt a karaktert egy emblematikus egyéniség alkotta meg és éltette, valljuk be, nagyon színvonaltalan volt. Ezzel együtt a fórum is úgy ment lefele, mint egy földbe csapódni készülő rakéta.
Érdekes egyébként a kettős mérce is, aminek szemtanúi lehettünk. Pl. a Gazember nicknevű fórumtárs folyamatos csesztetése néha ártatlanul hülye dolgokért, és a "lubnya nicknevű fórumtársnak mindent elnézünk"-mentalitás, még akkor is, ha kérdései gyakorta provokatívak. Oka van, persze, bizonyára, csak butaság ezt csinálni.
Amennyi energia volt annak a karakternek a megformálásában, akár még egy kicsit normálisabb személyiséget is lehetett volna kialakítani.
Amíg Gazember nagyon szerethető volt a hülyeségeivel együtt is, addig lubnya nem csak lubnya, de közönségesen buta karakter is, én semmi színes egyéniséget nem láttam benne az egysíkú luvnyaságon kívül. Kalifornia a neki való hely, tényleg.
Egyébként azt hiszem, ezzel a véleményemmel nem vagyok egyedül. Többen szurkoltunk neki, hogy sikerüljön valahogy jól kijönni ebből, és valami frappáns módon lezárni, háááát... ezzel a Kaliforniába repülök dologgal sikerült. Elég gyenge.
Lehet azonnali hatállyal a mókusok elé vetni engem, amiért ezt leírtam. Teljesen mindegy, hogy azért nem vagyok, mert nekem nem tetszik ami most ment itt , vagy azért nem vagyok, mert nektek nem tetszik, hogy ezt leírtam.


 


A leírtakkal egyetértek, bár a megítélésemben engem más okok is vezérelnek.

Előljáróban rámutatok arra, hogy mi Harminckettesek mindig is szerettük a viccet, egyesek talán még a paródiát is.

A bírált szövegek szerzője -akinek valódi személyében még mindig nem vagyok 100%-osan biztos- szerintem túllőtt a célom.

Talán nem is a színvonalat kérem számon, hanem mondanivalóját próbálom elemezni.

Megítélésem szerint a humorosnak szánt fellengzős sorok mélyen lenézik azokat a kevés nyugdíjjal rendelkező nem annyira fiatal rovattársakat, akik nem túl alacsony életkoruk mellett kénytelenek dolgozni saját valamint a számukra kedves lények és emberek létfenntartása érdekében.

Anno a Harminckettesek között volt 18 év alatti, s nem kizárt, hogy a vendégek között is akad néhány.
Mintha nem lenne számukra túl példamutató a javasolt megélhetési mód.

Aki időt és energiát fejt ki arra, hogy durva módon megsértse a magyar helyesírás szabályait, arról is megvan a véleményem. ((Szerintem a liberalizmus nem azonos a magyar nyelv megcsúfolásával.)

S talán az sem túl szép, hogy szabálysértés és bűncselekmény elkövetésére hívja fel a felnőtt és nem felnőtt korú olvasókat.

Nem tartom száraznak magam, s  -unokán kívül- soha nem irigyeltem senkitől semmit.

Megítélésem szerint többen túl fogják élni, hogy ha  a bírált irományok nem kerülnek folytatásra, bárki is a szerzőjük.



Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
csuhas
Vendég
« Válasz #60420 Dátum: 2011.12.30., 10:37:36 »

Előre szólok, hogy egy cseppet se leszek népszerű azzal, amit most írok.

Már nem kérdezek, mert a kérdésekre sosincs válasz, és nem is gondolkodok mint Csuhás, mert úgyis csak annyi a reakció: nem úgy van, tévedsz.
Ellentétben AKI-val, aki egyenesen rajong a "lubnyás" bejegyzésekért, ellentétben Akelával és Kiskacsával, akinek tetszettek amiket írt, sajnos én egy ostoba, földhözragadt gyöpagyú vagyok, és mint olvashattuk is lubnyától, én vagyok az egyetlen, akinek problémája akadt vele, mással ez soha elő nem fordult.
Tök mindegy, hogy azt a karaktert egy emblematikus egyéniség alkotta meg és éltette, valljuk be, nagyon színvonaltalan volt. Ezzel együtt a fórum is úgy ment lefele, mint egy földbe csapódni készülő rakéta.
Érdekes egyébként a kettős mérce is, aminek szemtanúi lehettünk. Pl. a Gazember nicknevű fórumtárs folyamatos csesztetése néha ártatlanul hülye dolgokért, és a "lubnya nicknevű fórumtársnak mindent elnézünk"-mentalitás, még akkor is, ha kérdései gyakorta provokatívak. Oka van, persze, bizonyára, csak butaság ezt csinálni.
Amennyi energia volt annak a karakternek a megformálásában, akár még egy kicsit normálisabb személyiséget is lehetett volna kialakítani.
Amíg Gazember nagyon szerethető volt a hülyeségeivel együtt is, addig lubnya nem csak lubnya, de közönségesen buta karakter is, én semmi színes egyéniséget nem láttam benne az egysíkú luvnyaságon kívül. Kalifornia a neki való hely, tényleg.
Egyébként azt hiszem, ezzel a véleményemmel nem vagyok egyedül. Többen szurkoltunk neki, hogy sikerüljön valahogy jól kijönni ebből, és valami frappáns módon lezárni, háááát... ezzel a Kaliforniába repülök dologgal sikerült. Elég gyenge.
Lehet azonnali hatállyal a mókusok elé vetni engem, amiért ezt leírtam. Teljesen mindegy, hogy azért nem vagyok, mert nekem nem tetszik ami most ment itt , vagy azért nem vagyok, mert nektek nem tetszik, hogy ezt leírtam.

A nem léthez nem kell ok, a megfelelő indoklást mindig meg lehet hozzá találni.
A léthez kell AZ OK, legyen az mondjuk hogy jó a társaság, vicceseket, értelmeseket lehet olvasni, vagy tudom is én hogy mi. A lényeg, ha megvan AZ OK, akkor az ember megy akár tűzön-vízen is keresztül, képes megvenni egy héten háromszor az újságot, elbattyogni a postáig, vagy legalább a postaládáig, hogy feladja a kupont, elolvas vagy akár átugrik több neki nem tetsző írást is, ha nem lehet gmail-es mail címmel jönni, hát jön másikkal AZÉRT.

Nem is tudom én minek vagyok itt, hacsak nem azért mert itt szoktam lenni!  shock
Te miért vagy itt?  _cupp

 bye bye
Naplózva
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #60419 Dátum: 2011.12.30., 10:36:42 »

Miközben átugráltam lubnya írásain igazán találóan vicceseket olvastam például Zzsoltitól és AKI...-tól. Tökéleteset azonban egyikünk sem ír, ha elkezdeném keresni a hibát, biztos mindenkiben megtalálnám. A semmibe vezet az ilyen felfogás.
Gazember karaktere mellett nem lehetett már szó nélkül elmenni, mert úton-útfélen mindenkibe belekötött és ebből semmi jó nem sült ki. A karakter alakítója ezzel a rossz szokásával ezen a nicknéven képtelen volt szakítani, hát törölte és eljátszott egy másik személyt, akinek bőrébe bújva sokkal nagyobb hányadban be tudta tartani ezt a szabályt. Remélem, hogy amit lubnya karakterének megformálásával megtanult, azt most már Gazember néven írva is hasznosítani tudja majd és tényleg sikerült egy régi rossz szokásától megszabadulnia.
Ha ez így lesz akkor talán megfizethető ár, hogy lubnya kissé alpári karaktere által szült írásokat jobb volt átugrani, mint elolvasni.

Egyébként pedig egy másik karaktert jól megformálni nem is olyan egyszerű dolog. Próbáltátok már?

A konfliktusok jobbnál jobb gondolatokat, reméljük, megoldásokat szülnek. Ez által is fejlődünk.

Ami nem öl meg, az megerősít.

                      köszi_2
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #60418 Dátum: 2011.12.30., 10:29:41 »

No,és melyik a Zsolti?
K.kacsa. Mint mondtam a filmből van kiollózva és minél nagyobb a nagyítás annál szemcsésebb. Klikkelj rá. De a választ Zzsolti megadta. egyiknek nincs szakálla és majdnem szemben áll vagy van sapkája vagy nincs sapkája. Akkor talán a másik. Azért hagytam le a tűzoltókat nehogy megzavarjon.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #60417 Dátum: 2011.12.30., 10:01:32 »

Ötös, leülhetsz!                  yes_yes
köszi_2
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #60416 Dátum: 2011.12.30., 09:37:17 »

Ujfent drága Mikulás!
Én nem emlékszem, hogy engem vissza kellett könyörögni. Egy évig nem írtam, csak mikor felköszöntöttetek a szülinapomon meg a névnapomon, akkor köszöntem meg illedelmesen.
Azóta írogatok néha-néha, vigyázva hogy nehogy nyafogjak, és magamról egy szót sem.   yes_yes yes_yes yes_yes

Szerintem Téged visszakönyörögni sem lehetett. Egy évig nem írtál, kivéve mikor illedelmesen megköszönted a köszöntéseket, azóta is csak néha-néha írogatsz, de igazán nem tértél vissza, megsértődtél és még most is sértve érzed magad. Nem mintha ezzel valami baj lenne, hiszen szíved joga.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #60415 Dátum: 2011.12.30., 09:11:58 »

Miközben átugráltam lubnya írásain igazán találóan vicceseket olvastam például Zzsoltitól és AKI...-tól. Tökéleteset azonban egyikünk sem ír, ha elkezdeném keresni a hibát, biztos mindenkiben megtalálnám. A semmibe vezet az ilyen felfogás.
Gazember karaktere mellett nem lehetett már szó nélkül elmenni, mert úton-útfélen mindenkibe belekötött és ebből semmi jó nem sült ki. A karakter alakítója ezzel a rossz szokásával ezen a nicknéven képtelen volt szakítani, hát törölte és eljátszott egy másik személyt, akinek bőrébe bújva sokkal nagyobb hányadban be tudta tartani ezt a szabályt. Remélem, hogy amit lubnya karakterének megformálásával megtanult, azt most már Gazember néven írva is hasznosítani tudja majd és tényleg sikerült egy régi rossz szokásától megszabadulnia.
Ha ez így lesz akkor talán megfizethető ár, hogy lubnya kissé alpári karaktere által szült írásokat jobb volt átugrani, mint elolvasni.

Egyébként pedig egy másik karaktert jól megformálni nem is olyan egyszerű dolog. Próbáltátok már?
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #60414 Dátum: 2011.12.30., 07:58:02 »

Nagy kérdés, nagy talány!
Ha az ember akarja, sok dolgot lehet viccesen is felfogni.

Minden esetre érdekes személyiséget sikerült idevarázsolni.
Vannak, akik kedvelik, vannak akik utálják.
El kellene mondani mindenkinek, hogy melyiket miért.
Az én véleményemet most ne kérdezzétek, mert az nem lehet releváns!
Hiszen tudom, ki van Lubnya mögött, és ezért nem tudtam függetleníteni magam az eredeti személytől! Azt is elárulhatom, hogy folyamatosan kommunikáltunk privátin. Én egy "bulinak" fogtam fel, és fogom fel most is; talán ez lehet az oka a szimpátiának (rajongásnak azért nem nevezném).
A figura megformálására nekem másabb elképzeléseim voltak korábban, de mivel nem én vagyok, ezért nem is tudom alakítani. (Azért Blondynak megsúgom, volt időszak, amikor én is részt vettem a jelenleginél erőteljesebben a figurában. Tán ez lehet a másik ok, hogy a -számomra- egy szereplő kedvesebb. Ez esetleg magyarázatot adhat arra is, hogy miért vagyok elnézőbb vele; az ember a "saját gyerekének" többet elnéz, mint másénak. Azért azt hagyjuk meg, hogy egy ilyen karaktert megformálni nem egyszerű dolog, hiszen erősen beszűkült térben és gondolatvilágban lehet csak mozogni vele! Igencsak hülyén nézett volna ki, ha doktori értekezést írt volna makroökönómiából. Nem?)

No, várom a véleményedet! Már csak azért is, mert nyáron erősen hiányoltad Lubnyát.  vigyor

       Az nyáron volt, mostanra sok lett belőle!

 
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #60413 Dátum: 2011.12.30., 07:15:12 »

Jó reggelt  bye bye

Még mindig nem ébredt fel senki? Hasatokra süt a nap.  bleee

Na hát ha nem áll szóba velem senki akkor most jól megsértődöm és megyek dolgozni.  bye bye
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #60412 Dátum: 2011.12.30., 06:58:48 »

Jó reggelt  bye bye

Még mindig nem ébredt fel senki? Hasatokra süt a nap.  bleee
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #60411 Dátum: 2011.12.30., 06:57:03 »

Látszik,hogy milyen fiatal vagy. 77-78-ban már a Zsuzskám totyogott,
és nagyon messze voltam a tértől.
Anno,mikor délutánosak voltunk akkor este 9-kor jöttünk ki a suliból.
Nem nagyon volt időm arra,hogy körül nézzek,mert rohantam haza.
Messze laktam az iskolától (Rákoskeresztúr) sokáig tartott az út.
Ezzel együtt is sokkal biztonságosabb volt akkor,mint most. yes_yes

Ezek a mai fiatalok!  shock
Nem tudnak semmit az életről. Emlékszel az Újvilág mozira a Pesti úton.?  Vasárnaponként este vagy délután a szüleimmel/!!!!/ oda  mentünk moziba, ez volt a heti szórakozás. Utána gyalog mentünk fel Hegyre a temetőn keresztül sötétben, és egyáltalán nem kellett félni. Ma már fényes nappal is veszélyes az utcán járni, annyi az őrült aki szabadon sétafikál.  S�r
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #60410 Dátum: 2011.12.30., 06:51:56 »


Köszi  köszi_2
De csak most reggel láttam, alhatok még?
De vár a meló, ahogy Mikulás mondaná.  bye bye
Naplózva
Oldalak: 1 ... 2573 2574 [2575] 2576 2577 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!