Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.29., 18:59:30
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2920 2921 [2922] 2923 2924 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7126983 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53489 Dátum: 2011.09.06., 20:53:09 »

Időpont:    tegnap, késő este.
Helyszín:   B.Füred, móló.
Tev. célja:  romantikázás.
Hőmérséklet: 28 fok
Szél:          É-Ény, 40km/h
Falevelek derékmagasságban a Balaton felé.
Nézelődő, sétáló emberek, alig.
Fagyis pultok sötéten, üresen.
Kávézókban, teraszokon csak a felszolgálók, - unottan bambulnak.
Lehet, hogy vége a szezonnak?
Eljött az én időm, végre nyugis a part.

Csak egy őrült mentős cikázik ide-oda csikorgó kerekekkel csupán azért, hogy valami műanyag bizbazt ledolgozhasson a féltengelyről....  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53488 Dátum: 2011.09.06., 20:51:05 »

Jó reggelt itt a viharos szél. É-NY felől átvonul felettünk egy erős hidegfront viharos széllel. jelenleg 18° van később 25° lehet.

Szerencsére a délelőtti felhősödés után délutánra kisütött a nap! Ezért is kellett nagyon igyekeznem a palántákkal, ki ne száradjon a gyökerük!
Már rendben vannak, és jó alaposan meg is locsoltam őket!
Aztán holnap reggel megint azt fogom tenni, meg este is... mindaddig, amíg az eső meg nem könyörül rajtam!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53487 Dátum: 2011.09.06., 20:48:53 »

No, kaptál még kettőt, de azt nem tőlem.

Nono, Te is a 33-ból érkeztél?  vigyor
(Bakker, de mocskos vagyok ma!  uuuhhh evil )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53486 Dátum: 2011.09.06., 20:47:08 »

A gyógypedagógia eléggé testközpontú, ami jó mert az uralkodó nézetek szerint teljes siker esetén a kiváltó ok jelentős részét képes ezzel a módszerrel felszámolni (ha a test rendbe jött nem fog negatív hatást gyakorolni a lélekre, minden baj meg van oldva) azonban vannak esetek amikor a testi bajok felszámolásának különböző méretű korlátai vannak, és ilyenkor (amennyiben azt az értelem megengedi) nagy szükség volna a fokozott lelki gondozásra, ugyanis a tökéletlen test terheit az élet teljes hátralévő részében a léleknek kell majd elviselnie. Ezen a területen azt hiszem még volna mit fejlődnie a módszereknek, sokkal többet el lehetne érni a kiindulási célból: ezeket az embereket (is) képessé tenni arra, hogy boldogan éljenek és másokat boldoggá tegyenek.

(Bizonyos elméletek és vallások szerint minden testi bajok forrása a Lélekben keresendő, a test a lélek kivetülése, a test jelenlegi állapota a korábbi élet(ek)ben és a jelen életben véghezvitt cselekedetek következményeként alakult ki. Találkoztam már olyan felvetéssel is, amely szerint komolyabb testi fogyatékosság csakis valamely előző életben elkövetett komoly hiba eredményeként, annak ledolgozására alakul ki. Ha innen nézed és az életet nem csak egyetlen életciklusnak tekinted amely a születéssel kezdődik és a halállal véget is ér, hanem életek láncolatának, akkor a Lélek gondozásának még fokozottabb jelentőséget fogsz tulajdonítani, hiszen egy rendbe tett léleknek az elkövetkezendő élet(ek)ben tökéletesebb kivetülése(i) teste(i) lesznek majd a mostaninál. Az ilyesfajta elmélet szerint kizárólag a test gondozása még teljes siker esetén sem ad kielégítő eredményt, mert ha a lélek eközben nem változott, akkor újra el fogja követni azt a hibát, aminek eredménye a mostani hibás test lett. Azonos hibának pedig azonos a következménye is. Ami persze nem azt jelenti, hogy ugyanilyen testi hibával fog megint újjászületni az adott egyén, hanem azt hogy a Léleknek ugyanekkora próbatételt jelentő körülmények közé, mindaddig míg meg nem tanulja, miként kell viselkednie, hogy ezt a hibát ne kövesse el újra.)

Ezt csak úgy zárójelben ideírtam, mert ez olyan karmikus dolog és hát mint jelezted:
 
 vigyor


Ismereteim szerint -ami vélhetően meglehetősen hiányos e téren- a gyógypedagógus munkája nem minden esetben  testi bajok miatti lelki, pszichés zavarokkal küzdő nebulókban merül ki. Nagyon sok olyan kis lurkó van, akinek nincsenek testi hibái, sokkal inkább a családi háttér okoz nála nagyon komoly mentális zavarokat. Azt hiszem ide lehet még sorolni a magatartás zavaros gyerekeket is, valamint a dislexia-disgrafia-diskalkulációs problémákat is; hogy a hiperaktivitásról már ne is beszéljek...
Szóval nagyon sok minden olyan problémával kell -tudomásom szerint- egy gyógypedagógusnak megküzdeni, ami igazából nem is biztos, hogy az ő feladata lenne, de egy "normál" osztály munkamenetébe egyszerűen nem fér bele az, hogy a tanár/tanító akár öt-tíz percet szenteljen arra az egy, vagy két gyerekre, akiknek erre lenne szüksége. Mit tesz ilyenkor? Lepasszolja a gyógypedagógusnak!
legalábbis, ahogyan ezt én láttam akkor, amikor....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53485 Dátum: 2011.09.06., 20:38:04 »

Mindig is voltak barátaim.
Test és Lélek folyamatos kölcsönhatásban van.
Az ép gyerek szüleinek hozzáállásánál sokkal nagyobb szerepe van abban, hogy az embernek sérült testtel is legyenek barátai, ha nem azonosítja magát a sérült testével, hanem ebben a testben is igyekszik a lehető legegészségesebb lélekkel élni. Persze ez a sérült test folyamatos visszahatása folytán talán nem a világ legkönnyebb feladata, de én hiszek abban, hogy megoldható. Néha kicsit többet kell letenni az asztalra, hogy elhiggyék érsz ugyanannyit, vagy ha nem is ugyanannyit, de legalább valamennyit ( a sajnálat felszámolásának legjobb módja egyébként, ha másokon segítesz, mert a legmegveszekedettebb lenéző szempontú ember is nehezen magyarázza el, hogyan is szorulna az segítségre, aki másoknak képes segíteni.)
A dolog inkább ott szokott elromlani, hogy a sérült ember elhiszi, hogy Ő egy sérült ember, megverte őt az Isten, nem érti, hogy miért éppen őt, nem érzi jól magát a többi ember között, mert nem érzi magát egyenrangúnak velük, talán még az is megeshet, hogy szerencsétlen sorsáért a többi emberre neheztel.

Meglehet nem kis feladat ez, de egy erős ember, egy erős lélek, egy nagy lélek, képes még a nagy feladatokkal is megbirkózni, nemhogy ezzel.

Tulajdonképp egyszerű a képlet: Sérült vagy akár ép testtel szeresd az embereket, a környezeted és ők is viszont fognak szeretni téged.

De mindegy is miket irkálok én itt össze, ha igazam van, azt meg fogod tudni fenti írásomat olvasó harminckettes barátaim reakciójának létéből, vagy nem létéből.


 Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2

Megint kaptál egy "+"-t!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53484 Dátum: 2011.09.06., 20:34:48 »

Nem sürgettelek ám, írtam, hogy felőlem maradhat, sőt, még tetszett is, elég megjár kis doktor volt ott azon az oldalon   vigyor

Engem érdekelt amit írtál blogmód. Furcsa.... Öregszem?  shock vigyor

Nem, ez csak szurka-piszka volt részemről, mint az előző VT-s megszólalás...  szégyenlem

Sajnos rossz szokásom, hogy leírom, mi történt velem, tekintet nélkül arra, hogy ez érdekel-e valakit is.
Ha nem érdekli, úgyis átugorja. (Hacsak nem mazochista, és ezért olvassa el...) Nem mindent és nem mindig írok le, hiszen arra egyrészt nincs időm, másrészt -bár biztos lenne olyan, akit érdekel  vigyor -, kerülöm az intimitást!  vigyor
Mivel napjaim meglehetősen behatárolt ténykedésekkel vannak tele, amik monoton ismétlődnek -munkám alapján itthon dolgozom, de mivel kertes -nem is kicsi kertes- házban alkunk, a napom felét a "gazdaság" gondozása teszi ki. Ebben persze vannak üdítő színfoltok, mint a mai palántázás -már csak azért is, mert eddig ilyet én nem nagyon csináltam-, és jobbára ezeket a momentumokat szoktam kiemelni.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53483 Dátum: 2011.09.06., 20:28:06 »

Futófényként neonnal látod a homlokomon, hogy "hülye vagyok"?  vigyor
Eszemben sincs egy agysejtet se elpazarolni ilyen csip-csup témára. zizi

Ettől nem fogy! Gyarapodik!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53482 Dátum: 2011.09.06., 20:21:37 »

Végre, hogy szóbakerül a VT. (Nem ártana 1-2 újság oda. Nekem sajnos nincs, vagy ha van, akkor is egy,  s elrakva valahol.)

Most nem tudom, hogyan leszünk VT-vel, hiszen Skye útmutatása nélkül fogalmam sincs, hogyan, és hol kell rendezni egy "igazi" VT-t; főleg azért, mert ahhoz "igazi" Harminckettesek kellenek....  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53481 Dátum: 2011.09.06., 20:19:56 »

Azt hittem, hogy a vére kék.

És, hogy vérzett a feje?  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53480 Dátum: 2011.09.06., 20:19:08 »

Igazi sztárfotókat láttam.

Bár az én gépemen, nem Ketrin haja volt kék, hanem 100/2 kombinéja.


 hahota hahota hahota hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53479 Dátum: 2011.09.06., 20:18:32 »

Nekem ez nagyon tetszik.
Azt gondolom, hogy az emberek nem csak a politikamentességtől jobbak Tetem. Biztos fontos tényező ez is.
Tapasztalatom szerint a tolerancia ott virágzik legjobban, ahol az embereknek nem kell a kicsinyes, hétköznapi gondjaikba belefulladni.
Meg hát toleránsnak születni is kell...

És a politikához kell egy kicsi olyan dolog is, hogy elfogadjuk,  másiknak nem az tetszik, mint nekünk.
Aztán el tudjuk mondani, miért nem gondoljuk jónak, a másik álláspontját, méghozzá anélkül, hogy közben "hülye", meg "bunkó", és hasonló jelzőkkel illetnénk azt, aki nem úgy gondolkodik, mint mi....
És miután megbeszéltük, hogy másként látjuk a világot, le tudjunk -és akarjunk!- ülni azzal a másik emberrel meginni egy sört, vagy egy üdítőt, és kézfogással váljunk el a beszélgetés végén, valamint legközelebb ne kerüljük ki az utcán, netán ne rúgjuk ki, ha mi vagyunk a főnöke!
Szúval, intelligencia kellene hozzá! (Meg olyan politikusok, akik elég intelligensek ahhoz, hogy "híveiknek" ne az imént citált viselkedést állítsák követendő példának!
Ehhez persze az kell, hogy a politikai ellenfelek ellenfeleknek és ne ellenségeknek kezeljék egymást!
Nálunk ezért csak úgy lehet megőrizni a kapcsolatokat, ha kihagyjuk  politikát a társalgásból...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #53478 Dátum: 2011.09.06., 20:16:53 »

Futott, azután berogyott a fotelbe. Már összeszögeltük, és újra használható. Nem Ketrin, hanem a fotel.  Vigyorog
Én csak elképedve néztem a beviharzását.  Mosolyog

Igazi sztárfotókat láttam.

Bár az én gépemen, nem Ketrin haja volt kék, hanem 100/2 kombinéja.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #53477 Dátum: 2011.09.06., 20:14:20 »

Ahogy elnézem meg van a következő VT krónikása! Apám, egy ilyen masinával lehet aztán beszámolót csinálni! Szóljatok, hogy el ne feledjek majd megfésülködni. (Ki tudja, hátha addig kinő a hajam!)

Végre, hogy szóbakerül a VT. (Nem ártana 1-2 újság oda. Nekem sajnos nincs, vagy ha van, akkor is egy,  s elrakva valahol.)
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #53476 Dátum: 2011.09.06., 20:12:47 »

Kölcsönkérjük Neked Ketrin kék parókáját!

Azt hittem, hogy a vére kék.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53475 Dátum: 2011.09.06., 20:11:55 »

köszi_2    köszi_2    köszi_2

Visszakerestem, és nem, nem, nem találtam azt a momentumot, ami erre a lépésre kényszerített Zzsolti. Bár mindegy is, Fukushimának is van kisugárzása, nekem miért ne lehetne  vigyor  vigyor

Akkor azt mondod, ne egyek olyan halat, amit Te küldesz?  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53474 Dátum: 2011.09.06., 20:10:58 »

Az a saját haja volt!

 hahota

Naná, hogy a sajátja, ki volt fizetve!  bleee
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53473 Dátum: 2011.09.06., 20:10:15 »

Én is felvihogtam, amikor olvastam Mikulástól a filmeset, de nem akartam ennyire látványosan lereagálni.  hahota

Időnként nagyon bunkó tudok lenni....  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #53472 Dátum: 2011.09.06., 20:09:18 »

Kedves Winnetou!

Volna egy kis meló!
Mennyi egy kék haj skalpolás?
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #53471 Dátum: 2011.09.06., 20:07:14 »

Kölcsönkérjük Neked Ketrin kék parókáját!

Az a saját haja volt!

 hahota
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53470 Dátum: 2011.09.06., 20:05:44 »

Bár kicsit leegyszerűsítve, de kezd formálódni a kép.
Csuhásnak Bármi-ami-műszaki cikk, Zzsoltinak meg Bármi-aminek-kereke-van lesz a jele.
Jó, így könnyebben tájékozódok.

Még néhányan azért hiányzunk a képből....  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 2920 2921 [2922] 2923 2924 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!