Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.29., 19:22:14
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 3541 3542 [3543] 3544 3545 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127011 alkalommal)
Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #41069 Dátum: 2011.02.15., 21:59:52 »

Hasonló, csak ott egy-egy interakciót értékelsz, és ez ott is jelenik meg mellette, itt viszont hiába értékelsz egy produkciót, összességében mutat egy értéket.

Én azt hiszem, alapvetően nem sok értelme van a dolognak.
Az, hogy bekapcsoltam, inkább kíváncsiságomnak köszönhető. Egyrészt nem tudtam, hogyan működik, másrészt nem tudtam, mit fogtok hozzá szólni.

Ha úgy gondoljátok, ki is lehet kapcsolni.

Szerintem, kapcsold ki. Ide nem való! Egy olyan helyre, ahol napi sok százan megfordulnak, mindenféle idegenek, ott talán, D.N.Talán, ott mind1.
Szerintem.
Naplózva

Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #41068 Dátum: 2011.02.15., 21:56:35 »

És össze akarod mosni a kettőt, hogy egy kosszal túl legyél mindenen?   evil

Nem ,Te lehetetlen!  fejbever
A mienket, a 32-t, azt nyárra tervezném, július közepére!
Most csak lepróbálom a lehetőséget! Már voltam náluk, szálltam meg ott egy alkalommal, így már van sejtésem, milyen a lehetőség.
Bízhatok bennük.
Naplózva

Skye
Vendég
« Válasz #41067 Dátum: 2011.02.15., 21:40:07 »

Drága vagy Amadeus, de sokszor inkább vagyok negatív. Így nem érhet csalódás.
Az nem baj, hogy nő van azon a képen amit betettél Valentin napra, a szándék a lényeg!
A kanna meg a bor és Cegléd. Hááát, ha tőlem vársz alkoholt, akkor pórul jársz.
Antialkoholista vagyok, nagyjából 10 éve már pezsgőt sem iszok. Igaz annak előtte sem voltam éppen egy részeges némber.
Töltöttem fel képeket (is) ide: http://s1111.photobucket.com/home/Klara_Laszlo/index
Amit neked szántam a nyomtatós (alsó kettő).

Mielőtt valAKI felháborogna, hogy miért van inglisül is, csak azért mert nem csak 32-es közösségnek szánom, hanem a FB-on fel lelhető emberkéknek is majdan.
Húúú, Higany 32. szülinapja sem mostanában volt! Nah jó, ne legyek undok, olyan 10 éve lehetett, nem?
Úgy rémlik, mintha kicsivel idősebb lenne tőlem, talán mint Amadeus. (Nem kell összeseküvés meg a többi, láttam a FB adatlapodon mennyi idős vagy! Mellesleg én 20-án születtem, pár évvel később Mosolyog )

Amikor az első qpont elküldtem én sem ismertem természetesen senkit...aztán rabja lettem a rovatnak, meg 1-2 lakó szívének is, és persze van olyan aki a pokolba kíván, de ez így van rendjén, hiszen nem szerethet mindenki. Aki megismer, az megszeret, az tuti! evil Olyan kedves, aranyos, szerény vagyok, hogy a szépségből már nem jutott mire sorra kerültem, de sebaj! Men�
Voltam 3 találkozón, találkoztam találkozón kívül emberkékkel, és egy ideig elég volt ez is.
Most, hogy öregszem (hiszen senki sem lesz fiatalabb!) hiányoznak a barátok, a jó társaság...szóval ez van.

Tökéletes a RAM leírása, de nem teljes, ha nincs meg a ROM-é (Read only memory) mellette.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #41066 Dátum: 2011.02.15., 21:36:28 »

Ehyetértek Aki- veled, de.... én csak a nyelv képlékenységére utaltam és el sem gondolnád, hogy mennyi szó, vagy kifejezés, amit használunk ilyen-olyan esetekben, hova és merre vezethető-ek vissza.
Én csak arra gondolok, hogy gyerek voltam még és volt egy idegen szavak szótára c-ű könyvünk ( mielőtt valaki lecsapná, volt több könyvünk is, bár megj-em ez igen hasznos kiadvány volt) Szóval abban sok olyan szót találtam amit használtunk, amelynek eredete megdöbbentő volt számomra - akkoriban -

Annyit a nyelvészkedésről, hogy vannak olyan abszolút idegen szavak, amikhez mesterségesen (néha tükörfordítással) valóban jó szándékkal csináltak magyar megfelelőt, azonban a magyar szó sokkal hosszabb az eredetinél, s ezért nem terjedt el legalábbis a közbeszédben.

Néhány példa a fentiekre:

spejz (vagy spájz)..........  az éléskamra ennél sokkal hosszabb
hokedli... a konyhaszék ennél azért  hosszabb.

Sőt volt egy elrettentő példa, ami talán nem  is idegen szót akart helyettesíteni bár engem anno nagyon meglepett:
Egyik üzlet  kirakatában volt egy egyszerű tepsi, a az volt az árcédulára írva, hogy peremes sülőlap.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
csuhas
Vendég
« Válasz #41065 Dátum: 2011.02.15., 20:02:21 »

Most beszéltem Wolframmal.
Az e-mailt sajnos nem kapta meg (biztos nem jó címre küldtem, utána fogok nézni).
A regisztrációja sikerült, aktiváltam.
Pillanatnyilag útra készül, de még visszajön, és estefelé benéz, azt ígérte.
A youtube-os linkeket privátban el kellene küldeni Neki.
Vállalod, Csuhás, vagy küldjem én?

Elküldtem az itt regisztrált email címére.
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #41064 Dátum: 2011.02.15., 19:44:49 »

Én a "Könyvjelzők"-et használom.

Ó én régebben úgy póriasan behajtogattam a könyvlapok sarkát, ott ahol épp abba hagytam az olvasást. Ennél a laptop-nál is próbáltam, alighanem legyengültem mert nem hajlik a sarka. vigyor uuuhhh

De köszönöm megtaláltam, kiraktam valami oldalsávot onnan valóban gyorsan el lehet érni a "kedvenceket" köszi_2
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41063 Dátum: 2011.02.15., 19:34:45 »

Ezen most úgy, de úgy, hogy mingyá' megyek is a lyányokhó'!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41062 Dátum: 2011.02.15., 19:34:21 »

Frászt Józsikám. A Média Mixen oboa verseny zajlik, egy krapek és három csaj Azt nézik.

 hahota

Végül is oly mindegy, Jóska, vagy Pista!  zizi
 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember
Vendég
« Válasz #41061 Dátum: 2011.02.15., 19:27:03 »

Na mi van?
Mindenki az ATV híradót nézi?  shock

Frászt Józsikám. A Média Mixen oboa verseny zajlik, egy krapek és három csaj Azt nézik.

 hahota
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41060 Dátum: 2011.02.15., 19:03:19 »

Na mi van?
Mindenki az ATV híradót nézi?  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41059 Dátum: 2011.02.15., 18:51:43 »

"Egyes hírek szerint a határon túli, így a kárpátaljai magyarság iránt elkötelezett Jobbik magyar parlamenti párt együttműködhet azzal a Szvobodával, amely nem éppen a kisebbségek iránti toleranciájáról ismert. Mi lehet a háttérben?"

Ha kíváncsi vagy rá, olvasd el a cikket >>
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41058 Dátum: 2011.02.15., 18:24:40 »

     Azt mondja Sz.J. képviselőnk,hogy aki derekasan részt vállal abban,hogy több legyen a magyar,annak több szava(-zata) is legyen!

       fejbever robban fejbever

Több pénz (ha van munkahelye, ahol normális a fizetése) és több szavazat.
Hol itt baj?
Igyekezz sokat és jól dolgozni, hogy legyen sok a fizetésed, csinálj sok gyereket, hogy sok adót tudj megtakarítani, és bónusznak még + szavazati jogot is kapsz!

Folytassuk a másikban!  >>
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41057 Dátum: 2011.02.15., 18:22:13 »

Ígéretem szerint RH VT-ről készült képei bekerültek a galériájába.

Megnézhető >>
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #41056 Dátum: 2011.02.15., 18:20:44 »

      Azt mondja Sz.J. képviselőnk,hogy aki derekasan részt vállal abban,hogy több legyen a magyar,annak több szava(-zata) is legyen!

       fejbever robban fejbever
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41055 Dátum: 2011.02.15., 17:41:05 »

Most beszéltem Wolframmal.
Az e-mailt sajnos nem kapta meg (biztos nem jó címre küldtem, utána fogok nézni).
A regisztrációja sikerült, aktiváltam.
Pillanatnyilag útra készül, de még visszajön, és estefelé benéz, azt ígérte.
A youtube-os linkeket privátban el kellene küldeni Neki.
Vállalod, Csuhás, vagy küldjem én?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41054 Dátum: 2011.02.15., 17:27:59 »

Mostmár  tudom , hogyan  kell  konkrétan  valakinek  a beírására  válaszolni  :  itt  IDÉZÉS  szó  adott ,  nem  VÁLASZ . Ez  jobb  is . Tehát : ma  írtam  néked  egy  privát  @mailt , s  ha  nem  kaptad  volna meg  ,  írj  a  talan@c3.hu..mra .  A  Wolfram  elakadt  a  beregisztrálással , kéri  ,  hívd  föl  (  levelemben  a  vonalas  száma  megvan ) .
Meglepett , hogy Veszprémből  hogy  lett  pont  az  a  település  , ahol Ő  lakik .
far  severö  sapirico  (= a  Talán )

Válaszoltam a privire.
Most már van időm, felhívom, és segíteni fogom.
Nekem a mobil száma is megvan, de azt sem tartom kizártnak, hogy valamelyik nap átugrok hozzá (biciklivel 10 perc) és a helyszínen fogok segíteni neki, ha kéri, ha igényli.
A regisztrációt már többször is beszéltük vele, de ennél tovább nem jutottunk.
Egyébként ismeri a számomat is.
 táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41053 Dátum: 2011.02.15., 17:23:35 »

Mostmár  tudom , hogyan  kell  konkrétan  valakinek  a beírására  válaszolni  :  itt  IDÉZÉS  szó  adott ,  nem  VÁLASZ . Ez  jobb  is . Tehát : ma  írtam  néked  egy  privát  @mailt , s  ha  nem  kaptad  volna meg  ,  írj  a  talan@c3.hu..mra .  A  Wolfram  elakadt  a  beregisztrálással , kéri  ,  hívd  föl  (  levelemben  a  vonalas  száma  megvan ) .
Meglepett , hogy Veszprémből  hogy  lett  pont  az  a  település  , ahol Ő  lakik .
far  severö  sapirico  (= a  Talán )

Bizony, bizony 2009 szeptembere óta lakom Albertirsán!   vigyor
Te sem sűrűn látogattál be ide!  hahota
Nem baj, most máshogy lesz!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Talán
Újonc
*

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


Profil megtekintése
« Válasz #41052 Dátum: 2011.02.15., 17:17:22 »

Aha. Csuhás a magyar - magyar tolmács....  vigyor
Mostmár  tudom , hogyan  kell  konkrétan  valakinek  a beírására  válaszolni  :  itt  IDÉZÉS  szó  adott ,  nem  VÁLASZ . Ez  jobb  is . Tehát : ma  írtam  néked  egy  privát  @mailt , s  ha  nem  kaptad  volna meg  ,  írj  a  talan@c3.hu--mra .  A  Wolfram  elakadt  a  beregisztrálással , kéri  ,  hívd  föl  (  levelemben  a  vonalas  száma  megvan ) .
Meglepett , hogy Veszprémből  hogy  lett  pont  az  a  település  , ahol Ő  lakik .
far  severö  sapirico  (= a  Talán )
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #41051 Dátum: 2011.02.15., 17:16:13 »

Ez most "maradjon", vagy "Menjen"?  shock

Jól érzékeled, nekem ugyan nem hiányozna, de ha marad az sem zavar.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #41050 Dátum: 2011.02.15., 17:02:41 »

Pedig bizony magam sokszor elgondolkodtam azon, hogy miért is nem használjuk a "winchester" kifejezés helyett a merevlemez megfelelőt. Aztán rájöttem, lustaságból. A winchestert lehet vincsinek is hívni, de a merevlemez kifejezésnek nincs rövidített megfelelője; így marad a HDD. Azt meg még annyira sem értik meg, mint az előző két-három nevet...

Én nem ezért nem használom, hanem azért mert az emberek sokszor azonosként kezelik a winchester és a memória fogalmát, holott ez két különböző eszköz egészen eltérő funkcióval. Amíg ezt nem tudom helyére tenni, csak még tovább növelném a zűrzavart a merevlemez kifejezés használatával.

Merevlemez – angolul winchester vagy hard disk drive, ezért az újságokban HDD rövidítéssel találkozhatsz vele. Méretét gigabájtban (GB), vagy újabban terrabájtban (TB) szokás megadni. (1 TB=1000 GB).
Funkciója: adattárolás (ezen kap helyet az operációs rendszer, a programok, és minden más maradandó adat (fénykép, zene, film, dokumentumok... stb.)




Memória – ez valójában már egy rövidített kifejezés, igazából véletlen elérésű memória, angolul random access memory, ezért az újságokban a RAM rövidítésnél keresd. Méretét megabájtban (MB), vagy gigabájtban (GB) szokás megadni.
Funkciója: A processzor számára szükséges adatokat és utasításokat, vagyis az éppen futó program(ok) utasításait és adatait tárolja (Az operációs rendszer is program, tehát annak az éppen végrehajtás alatt álló részét is). Ideiglenesen tárolja az adatokat, kikapcsoláskor, vagy áramkimaradáskor a tartalma kiürül, elveszik.

Naplózva
Oldalak: 1 ... 3541 3542 [3543] 3544 3545 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!