Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.29., 21:40:26
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 87 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127102 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #110149 Dátum: 2019.07.17., 10:57:58 »

Így már értem!

Nem is csoda, hiszen azért ez nem 1-2 méter mélyen van! A föld felszínén ilyen esetekben jönnek létre az olyan bányatavak, mint amik Várpalota környékén vannak?


        A Várpalota környéki tavakról nincs ismeretem. Keletkezésük leírása nekem különösnek tűnik, szinte hihetetlen.
      A bányatavak nem a mélyművelés folyamán keletkeztek. Mesterséges, ember által képzett gödrök, amelyben előzőleg olyan anyag volt amit kitermeltek belőle (homok,kavics,agyag,stb). Ezeket aztán vagy szivattyúzással feltöltötték vízzel, vagy a természet által a folyó és esővíz töltötte.
        Más okból, célból is képeztek bányatavakat, amik a mélyművelés technológiájának részeként a vízszükségletet biztosította. Pl. Tatabányán az iszap (homok) csövön való lejuttatásához a kifejtett üregek megtöltéséhez.
         Jó szerencsét!
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110148 Dátum: 2019.07.17., 05:43:25 »

Szerdára virradó éjszaka is északon, északkeleten lesz kissé több a felhő, de csapadéknak arrafelé is minimális az esélye. Máshol kevés felhőre, általában derült időre számíthatunk. Az északi, északnyugati szelet már csak néhol kísérhetik élénk lökések, de az ország legnagyobb részén gyenge légmozgásra készülhetünk. Általában 10 és 15 fok közé hűl a levegő, de főleg az északi hidegzugokban továbbra is előfordulhatnak 10 fok alatti legalacsonyabb értékek.
Szerda délután általában gyengén, vagy közepesen felhős időre számíthatunk a több órás napsütés mellett. Északkeleten azonban délután, az Alpokalján késő este jelenhetnek meg testesebb gomolyfelhők, amikből kis eséllyel egy-egy zápor, esetleg zivatar előfordulhat. Az északnyugatias légmozgás az Őrségben, az Alpokalján és az északkeleti határszélen gyenge, másutt mérsékelt lesz, de az ország középső harmadában élénk lökések továbbra is előfordulhatnak. A hőmérséklet délutánra 26 és 30 fok közé melegszik fel.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110147 Dátum: 2019.07.16., 17:50:20 »

     A nyomás, vagyis a kőzetsúly  ilyen kicsire zsugorította.

      Itt lehet jobban látni egy ilyen "folyamatot"!

Így már értem!

Nem is csoda, hiszen azért ez nem 1-2 méter mélyen van! A föld felszínén ilyen esetekben jönnek létre az olyan bányatavak, mint amik Várpalota környékén vannak?

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110146 Dátum: 2019.07.16., 06:58:30 »

Éjjel többnyire derült vagy gyengén felhős időre készülhetünk. A hajnali órákban egy-két helyen előfordulhatnak pára, illetve ködfoltok. Az északias légmozgás gyenge marad. A keddi minimumértékek többnyire 9 és 15 fok között alakulnak, de néhány derült, szélcsendes helyen akár néhány fokkal hidegebb is lehet.
Napközben sok napsütésre készülhetünk, ám változó mennyiségű szakadozott felhőtakaró megjelenésére is számítani lehet délen kevesebb, északon valamivel nagyobb mennyiségben. Emellett főként északon valamivel erősebb gomolyfelhő-képződés is várható és főként az északi határ mentén nem lehet kizárni egy-egy futó zápor, esetleg zivatar kialakulását, az ország döntő részén azonban csapadékmentes idő valószínű. Az északi, északnyugati szél többnyire gyenge vagy mérsékelt lesz, néhol azonban élénk lökések kísérhetik. 24 és 28 fok közé emelkedik a hőmérő higanyszála.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #110145 Dátum: 2019.07.15., 23:08:48 »


Jó estlétet!

Há' pedig a firefox odalett, valahová. A tálcán volt lenn az ikon, amire egyszer rápendítve indult a böngésző. De miután a gép megorvoslta magát ahogy korábban írtam, szóval rákattintottam a kis ikonra kiírta nekem, hogy a programot áthelyezték, vagy eltávolították.  Átugrottam a "csempés" megjelenítéshez ott is rákattintottam a válasz ugyanaz volt. Így inkább a programok és szolgáltatások menűben töröltem az ott azonban megtalálható böngészőt. Arra gondolva, hogy inkább vesszen, legfeljebb töltök le újat, minthogy valami komolyabb galibát okozzon. A chrome itt van és az exp...is. Most a gép jól (azért egy kis idézőbe ezt) de teszi a dolgát. Korábban írtam arról, hogy a gépen befuccsolt az "m" betű. Akkor Csuhás rovattársunk javallata alapján beszeereztem egy klaviaturát a megfelelő csatlakozással. Hol használtam hol nem, vagy inkább előpre írtam szöveget és ott már rendelkeztem egy "m" betű mennyiséggel, amit magam előtt tolva csak beillesztettem, illetve "besoroltam" egyet ha kellett. Ugyanis a klaviatura amit beszereztem kicsit kényelmetlen. No nem a hely miatt, hanem a billentyűzet, a gombok igen kiemelkednek és ahogy írok óhatatlanul több olyan betűt is "magammal sodrok" az ujjaimmal, ami felesleges. Megszoktam a laptop keskeny, finom billentyűzetét. Na de szóval visszatérve az "m" betű és mellette a shift gomb mellett levő "fel és alatta levő le nyílra, mert az se működött, szóval kb. 1 hónapja egyszer csak megjavult. Szuperül működött minden, aztán pár napja újra befuccsolt. Na mindegy. Lefuttattam az online viruskeresőt (Eset) lelt valami 5 problémát amit áűllítólag megoldott. Újraindítás után nem észleltem semmi különbséget. Amúgy Avas van fenn, meg egy Malwarebi... épp egy próbaverziós valósidejű védelemmel.

Ha odalett, hát odalett.
Újra lehet telepíteni.
Firefox 64 bites Windows rendszerre: https://download.mozilla.org/?product=firefox-latest-ssl&os=win64&lang=hu
Firefox 32 bites Windows rendszerre: https://download.mozilla.org/?product=firefox-latest-ssl&os=win&lang=hu
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #110144 Dátum: 2019.07.15., 20:36:21 »

     A nyomás,vagyis a közetsúly  ilyen kicsire zsugorította.

      Itt lehet jobban látni egy ilyen "folyamatot"!


 "Életjel" film nincs elfelejtve, csak egyelőre rögzítve van a beltéri egységen, de előtte kivégzem a korábban rögzített Maigret filmeket (Bruno Cremer féle) verziót. Nekem nagyon tetszik, igaz néha beszunyókálok, de ilyenkor "visszatekerem" és pótolom a kihagyott perceket. (általában este 22:00 után jutok TV közelébe) Jó ez a rögzítés funkció, végül is egyszerre két műsort is tudok rögzíteni, bár akkor az egyiket nézni kell. Mivel két bemenet van a beltéribe a műhold vevő tányérról. No meg azért is mert a reklámokat - amiből pedig akad jócskán és hosszan - szóval azukat átpörgetem.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #110143 Dátum: 2019.07.15., 20:24:29 »



 A 8-as széria nem az igazi, a Komámnak is az van, ahogy írtad 8.1-es, de bajlódunk vele mi is.
A Firefox nem szokott csak úgy eltűnni...  H���t

Próbálj online víruskeresőt alkalmazni, mert egyes vírusok képesek magukat programként felismertetni település közben, átverve a Te víruskeresődet. Ilyen esetekben csak egy, a saját gépeden kívüli keresés használ.
https://www.eset.com/hu/otthoni/online-scanner/
vagy
https://www.avast.com/hu-hu/lp-ppc-nbu-fav?ppc=b3&gclid=Cj0KCQjwyLDpBRCxARIsAEENsrKtWhFHZiwaILepLuVPawHSv5LHcP1B5Tx-riUeum9zognMOTL0qbcaApsrEALw_wcB&gclsrc=aw.ds   (Bár az oroszokban sosem bízok meg teljesen!)

Egy próbát megér!



Jó estlétet!

Há' pedig a firefox odalett, valahová. A tálcán volt lenn az ikon, amire egyszer rápendítve indult a böngésző. De miután a gép megorvoslta magát ahogy korábban írtam, szóval rákattintottam a kis ikonra kiírta nekem, hogy a programot áthelyezték, vagy eltávolították.  Átugrottam a "csempés" megjelenítéshez ott is rákattintottam a válasz ugyanaz volt. Így inkább a programok és szolgáltatások menűben töröltem az ott azonban megtalálható böngészőt. Arra gondolva, hogy inkább vesszen, legfeljebb töltök le újat, minthogy valami komolyabb galibát okozzon. A chrome itt van és az exp...is. Most a gép jól (azért egy kis idézőbe ezt) de teszi a dolgát. Korábban írtam arról, hogy a gépen befuccsolt az "m" betű. Akkor Csuhás rovattársunk javallata alapján beszeereztem egy klaviaturát a megfelelő csatlakozással. Hol használtam hol nem, vagy inkább előpre írtam szöveget és ott már rendelkeztem egy "m" betű mennyiséggel, amit magam előtt tolva csak beillesztettem, illetve "besoroltam" egyet ha kellett. Ugyanis a klaviatura amit beszereztem kicsit kényelmetlen. No nem a hely miatt, hanem a billentyűzet, a gombok igen kiemelkednek és ahogy írok óhatatlanul több olyan betűt is "magammal sodrok" az ujjaimmal, ami felesleges. Megszoktam a laptop keskeny, finom billentyűzetét. Na de szóval visszatérve az "m" betű és mellette a shift gomb mellett levő "fel és alatta levő le nyílra, mert az se működött, szóval kb. 1 hónapja egyszer csak megjavult. Szuperül működött minden, aztán pár napja újra befuccsolt. Na mindegy. Lefuttattam az online viruskeresőt (Eset) lelt valami 5 problémát amit áűllítólag megoldott. Újraindítás után nem észleltem semmi különbséget. Amúgy Avas van fenn, meg egy Malwarebi... épp egy próbaverziós valósidejű védelemmel.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #110142 Dátum: 2019.07.15., 11:19:39 »

És beomlott, vagy betemették?

      A nyomás, vagyis a kőzetsúly  ilyen kicsire zsugorította.

      Itt lehet jobban látni egy ilyen "folyamatot"!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110141 Dátum: 2019.07.15., 09:15:04 »

Vasárnap reggelre a Dunántúlon csökken a felhőzet mennyisége, keleten azonban még lehetnek erősebben felhős körzetek.. Északon átmenetileg párássá válhat a levegő. Helyenként - nagyobb eséllyel a keleti, északkeleti országrészben - kisebb eső, záporeső is kialakulhat. Az északias szelet a Dunától nyugatra többször kísérik majd élénk széllökések, máshol jellemzően gyenge marad a légmozgás. Hajnalra 12 és 16 közé fok hűl le a levegő.
A hét utolsó napján a Dunántúlon jobbára napos időre van kilátás, a Dunától keletre azonban erőteljesebb lesz a gomolyfelhő-képződés és keleten, valamint a középső megyékben többfelé alakulnak ki záporok, zivatarok. Az északias szél a Dunántúlon gyakran megélénkül, erős széllökések is előfordulnak, másutt csupán intenzívebb záporok és zivatarok környezetében számíthatunk erős esetleg viharos széllökésre. A hőmérséklet általában 21 és 26 fok között alakul. A középső országrészben lesz a legmelegebb.

Tegnap nálunk volt egy kis eső, hazafelé Vecsésen letépett gallyakkal találkoztam, Dánszentmiklós egyik felén lapátolták a jeget, másikon csak eső volt...

Bolond egy időjárás ez!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110140 Dátum: 2019.07.15., 09:13:24 »

Jó napokat!

Itt mifelénk is tegnap volt egy kis csendes szemerkélés, aztán délután egy jó kiadósabb eső.  De már nagyon kellett. Az országban láttam több helyütt voltak nem kis esőzések, de nálunk semmi. Az időjárás jobban eloszthatta volna, és akkor talán másutt megúszták volna a vízözönt.
 
Tegnap a laptopom nem akart elindulni.  vigyor Még addig se jutott el, hogy bepötyögjem a fiók jelszót. Felpattant az indítóképernyő, sötét háttér, alul egy röpke másodpercre két F valami, amely hivatott a kézi dolgokra való átállítást, aztán csak pörgött a töltésjelző kis ikon és hosszú percekig, akár óráig semmi. Kényszer leállítás után (bekapcs gomb) és újbóli bekapcsra aztán feldobott egy kékes képernyőt kiírással, hogy az automata indulás nem megfelelő, diagnosztizálás és újabb lehetőségként válasszak pl. visszaállítás egy korábbi időpontra, illetve gépfelújítás fájlok meghagyásával vagy anélkül stb. Először a visszaállítás egy korábbi időpontra mellett döntöttem, ami sikeresnek bizonyult, de újra indításkor a korábbi hiba lépett fel továbbra is. Ekkor eldöntöttem, gépfelújítás fájlok meghagyásával....de nem jött össze kérte a helyreállító lemezt, vagy a telepítő lemezt. Helyreállító lemezt régebben csináltam, de nem ismerte fel.  uuuhhh Telepítőlemezem meg nincsen. Akkoriban amikor vettem 2012-ben egy haverom telepítette a gépet és nem rémlik, hogy adtak volna hozzá lemezt, vagy ha igen akkor a srácnál maradt. Ám a gép leírását megtaláltam és abban a telepítési útmutatóban 1 lépés jegyezzem fel a termékkulcsot, 2. kapcs be a számítógép és a telepítő automatice elindul. 3, írjam be a termékkulcsot aztán hajrá a gép csinál mindent, csak válaszoljak a kérdésekre. A végén van egy aktiválási folyamat.  Ez a gép egy Samsung és Windows 8,0-ás illetve most már 8.1-es.

Tehát ez a verzió sem ment, mármint a telepítőlemez hiányában. Végül is volt a kínálatban egy önműködő saját javítás is, ezt a végén megpróbáltam és közel 1 órás munka (a gép dolgozott) elindult a szerkezet.  táncika Azt észrevettem, hogy a Firefox eltűnt.  evil  Én a Firefoxot használtam böngészőnek. Most a Chrome-ra átálltam. Amúgy a Firefox gőzöm sincs mennyire volt régi, de általában szokta magát frissíteni. Végigfuttattam két víruskeresőt, de semmit nem találtak. Egyelőre jó a gép.  
Most már csak arra kellene rájönnöm, hogy nyelvet hogy tudnám magyarra átváltoztatni.  Itt is a rovatban felül jobb oldalt azt írja ki, "...hellő bráder, ju haev 12 maessidzs......" vigyor


 A 8-as széria nem az igazi, a Komámnak is az van, ahogy írtad 8.1-es, de bajlódunk vele mi is.
A Firefox nem szokott csak úgy eltűnni...  H���t

Próbálj online víruskeresőt alkalmazni, mert egyes vírusok képesek magukat programként felismertetni település közben, átverve a Te víruskeresődet. Ilyen esetekben csak egy, a saját gépeden kívüli keresés használ.
https://www.eset.com/hu/otthoni/online-scanner/
vagy
https://www.avast.com/hu-hu/lp-ppc-nbu-fav?ppc=b3&gclid=Cj0KCQjwyLDpBRCxARIsAEENsrKtWhFHZiwaILepLuVPawHSv5LHcP1B5Tx-riUeum9zognMOTL0qbcaApsrEALw_wcB&gclsrc=aw.ds   (Bár az oroszokban sosem bízok meg teljesen!)

Egy próbát megér!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110139 Dátum: 2019.07.15., 08:59:57 »

           Olyan nagy vágat volt az alsó is egykor. Állva már nem lehetett közlekedni, csak hajolva.

És beomlott, vagy betemették?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110138 Dátum: 2019.07.15., 05:31:09 »



Hétfő reggel az ország középső harmadán lesz csupán gyengén, illetve helyenként közepesen felhős az ég, másutt derült égboltra tekinthetünk fel. A szélvédett északkeleti és középső tájakon párássá válhat a levegő. A hőmérséklet általában 8 és 16 fok közé süllyed. Csapadékra az éjszakai, majd később a reggeli és délelőtti órákban már nem számítunk.
Hétfő délután az ország szinge egészén sok napsütésben bízhatunk, ám az ország középső harmadán több lesz felettünk a gomolyfelhő, ám ezek már nem fejlődnek zivatarfelhőkké, így csapadékot nem adnak majd. A Dunántúl déli felén pedig fátyolfelhők szűrik a Nap fényét. A legmagasabb nappali hőmérséklet 23 és 26 fok között alakul. Az északias szél a Nyugat-Dunántúlon és a Tiszántúlon mérsékalt alappal fúj majd, amit gyakran élénk, a Dunántúlon időnként erős lökések kísérnek.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110137 Dátum: 2019.07.14., 06:26:04 »

Vasárnap reggelre a Dunántúlon csökken a felhőzet mennyisége, keleten azonban még lehetnek erősebben felhős körzetek.. Északon átmenetileg párássá válhat a levegő. Helyenként - nagyobb eséllyel a keleti, északkeleti országrészben - kisebb eső, záporeső is kialakulhat. Az északias szelet a Dunától nyugatra többször kísérik majd élénk széllökések, máshol jellemzően gyenge marad a légmozgás. Hajnalra 12 és 16 közé fok hűl le a levegő.
A hét utolsó napján a Dunántúlon jobbára napos időre van kilátás, a Dunától keletre azonban erőteljesebb lesz a gomolyfelhő-képződés és keleten, valamint a középső megyékben többfelé alakulnak ki záporok, zivatarok. Az északias szél a Dunántúlon gyakran megélénkül, erős széllökések is előfordulnak, másutt csupán intenzívebb záporok és zivatarok környezetében számíthatunk erős esetleg viharos széllökésre. A hőmérséklet általában 21 és 26 fok között alakul. A középső országrészben lesz a legmelegebb.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #110136 Dátum: 2019.07.13., 13:35:49 »

Jó napokat!

Itt mifelénk is tegnap volt egy kis csendes szemerkélés, aztán délután egy jó kiadósabb eső.  De már nagyon kellett. Az országban láttam több helyütt voltak nem kis esőzések, de nálunk semmi. Az időjárás jobban eloszthatta volna, és akkor talán másutt megúszták volna a vízözönt.
 
Tegnap a laptopom nem akart elindulni.  vigyor Még addig se jutott el, hogy bepötyögjem a fiók jelszót. Felpattant az indítóképernyő, sötét háttér, alul egy röpke másodpercre két F valami, amely hivatott a kézi dolgokra való átállítást, aztán csak pörgött a töltésjelző kis ikon és hosszú percekig, akár óráig semmi. Kényszer leállítás után (bekapcs gomb) és újbóli bekapcsra aztán feldobott egy kékes képernyőt kiírással, hogy az automata indulás nem megfelelő, diagnosztizálás és újabb lehetőségként válasszak pl. visszaállítás egy korábbi időpontra, illetve gépfelújítás fájlok meghagyásával vagy anélkül stb. Először a visszaállítás egy korábbi időpontra mellett döntöttem, ami sikeresnek bizonyult, de újra indításkor a korábbi hiba lépett fel továbbra is. Ekkor eldöntöttem, gépfelújítás fájlok meghagyásával....de nem jött össze kérte a helyreállító lemezt, vagy a telepítő lemezt. Helyreállító lemezt régebben csináltam, de nem ismerte fel.  uuuhhh Telepítőlemezem meg nincsen. Akkoriban amikor vettem 2012-ben egy haverom telepítette a gépet és nem rémlik, hogy adtak volna hozzá lemezt, vagy ha igen akkor a srácnál maradt. Ám a gép leírását megtaláltam és abban a telepítési útmutatóban 1 lépés jegyezzem fel a termékkulcsot, 2. kapcs be a számítógép és a telepítő automatice elindul. 3, írjam be a termékkulcsot aztán hajrá a gép csinál mindent, csak válaszoljak a kérdésekre. A végén van egy aktiválási folyamat.  Ez a gép egy Samsung és Windows 8,0-ás illetve most már 8.1-es.

Tehát ez a verzió sem ment, mármint a telepítőlemez hiányában. Végül is volt a kínálatban egy önműködő saját javítás is, ezt a végén megpróbáltam és közel 1 órás munka (a gép dolgozott) elindult a szerkezet.  táncika Azt észrevettem, hogy a Firefox eltűnt.  evil  Én a Firefoxot használtam böngészőnek. Most a Chrome-ra átálltam. Amúgy a Firefox gőzöm sincs mennyire volt régi, de általában szokta magát frissíteni. Végigfuttattam két víruskeresőt, de semmit nem találtak. Egyelőre jó a gép.  
Most már csak arra kellene rájönnöm, hogy nyelvet hogy tudnám magyarra átváltoztatni.  Itt is a rovatban felül jobb oldalt azt írja ki, "...hellő bráder, ju haev 12 maessidzs......" vigyor
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #110135 Dátum: 2019.07.13., 12:13:09 »

Ehhez jó lenne tudnom, hogy az alsón állva, vagy hason kúszva fértek el az emberek...

Úgy ránézésre a nagy vágat olyan, mintha metró alagutat fúrnának.

            Olyan nagy vágat volt az alsó is egykor. Állva már nem lehetett közlekedni, csak hajolva.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110134 Dátum: 2019.07.13., 07:50:13 »

Szombaton a reggeli órákban általában az erősen felhős ég lesz a jellemző országunkban, csupán a Tiszántúl északi részén lehet vékonyabb és szakadozottabb a felhőtakaró. Szórványos záporeső, helyenként zivatar is valószínű, bizonytalan térbeli eloszlásban. A jellemzően déli, délnyugati szél gyenge vagy mérsékelt lesz, a nyugati határvidéken azonban már északnyugatira fordul és időnként megélénkül. Helyenként párássá válik a levegő. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek zömmel 11 és 16 fok között alakulnak, a 10 fok alatti minimumok a sok felhőnek köszönhetően a legtöbb helyen megszűnnek.
Szombaton délután több-kevesebb napsütés mellett többször erősen megnövekszik a felhőzet és többfelé lehet záporeső, zivatar. Az intenzívebb zivatarból felhőszakadás is és kisebb méretű jég is előfordulhat. Az északnyugati szél a Dunántúl északnyugati részén mérsékelt olykor élénk, másutt általában gyenge lesz a légmozgás, de zivatarok környezetében bárhol lehet szélerősödés. A hőmérséklet általában 18 és 24 fok közé emelkedik.

Hajnali fél négykor nálunk szépen, csendesen esett.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110133 Dátum: 2019.07.13., 07:36:35 »

          Egy "összement" vágat (nem alagút!) átbővítése!
    
            Tulajdonképpen Egy új "hajtása" a régi fölött!


          Jó szerencsét!

         Az arányokat nézzétek!

Ehhez jó lenne tudnom, hogy az alsón állva, vagy hason kúszva fértek el az emberek...

Úgy ránézésre a nagy vágat olyan, mintha metró alagutat fúrnának.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110132 Dátum: 2019.07.13., 05:58:38 »

Szombaton a reggeli órákban általában az erősen felhős ég lesz a jellemző országunkban, csupán a Tiszántúl északi részén lehet vékonyabb és szakadozottabb a felhőtakaró. Szórványos záporeső, helyenként zivatar is valószínű, bizonytalan térbeli eloszlásban. A jellemzően déli, délnyugati szél gyenge vagy mérsékelt lesz, a nyugati határvidéken azonban már északnyugatira fordul és időnként megélénkül. Helyenként párássá válik a levegő. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek zömmel 11 és 16 fok között alakulnak, a 10 fok alatti minimumok a sok felhőnek köszönhetően a legtöbb helyen megszűnnek.
Szombaton délután több-kevesebb napsütés mellett többször erősen megnövekszik a felhőzet és többfelé lehet záporeső, zivatar. Az intenzívebb zivatarból felhőszakadás is és kisebb méretű jég is előfordulhat. Az északnyugati szél a Dunántúl északnyugati részén mérsékelt olykor élénk, másutt általában gyenge lesz a légmozgás, de zivatarok környezetében bárhol lehet szélerősödés. A hőmérséklet általában 18 és 24 fok közé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #110131 Dátum: 2019.07.12., 12:19:51 »


           Egy "összement" vágat (nem alagút!) átbővítése!
    
            Tulajdonképpen Egy új "hajtása" a régi fölött!


          Jó szerencsét!

         Az arányokat nézzétek!
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110130 Dátum: 2019.07.12., 05:56:59 »

Az esti, éjszakai órákban csökken a felhőzet, a keleti záporok megszűnnek. Az ország keleti felén csillagos égbolt lesz felettünk, a Dunántúlon, nyugat felé haladva növekvő mennyiségű fátyolfelhőzet teszi homályossá a csillagfényt. Számottevő légmozgásra nem kell készülni, gyenge marad a szél, sőt szélcsendes tájak is lesznek. E körülmények együttállásaként nyárközéphez képest erőteljes éjszakai lehűlésre számíthatunk a Dunától keletre. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 9 és 16 fok között alakul, de az északi hidegzugokban és - kisebb eséllyel - az alföldi homokpusztákon előfordulhat 5 fok alatti minimum érték is. Egyúttal pára-, esetleg rövid ideig tartó ködfoltok is képződhetnek elsősorban a fentebb említett helyeken. Délelőtt nyugat felől egyre inkább vastagszik a felhőzet, amelyből Vas és Győr-Moson-Sopron megyében kisebb eső is kialakul, itt egyáltalán nem valószínű napsütés, hűvös szomorkás idő valószínű. Ettől keletre a déli órákig nem számítunk csapadékra, sőt az ország keleti felén a napsütés lesz az uralkodó.
Pénteken délután az ország keleti felében is erősen megnövekszik a felhőzet, így országszerte erősen felhős lesz az ég. Legnagyobb eséllyel a Dunántúlon és a főváros térségében alakulhat ki zápor, zivatar, de elszórt jelleggel máshol is előfordulhat. A Dunántúlon a déli, délnyugati a Duna vonalától keletre a nyugati, északnyugati szél általában mérsékelt lesz, a Kisalföldön időnként élénk lökésekkel. Délutánra a hőmérséklet 20 és 26 fok közé emelkedik fel.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!