Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.26., 15:30:02
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 185 186 [187] 188 189 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7126757 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #108189 Dátum: 2018.03.08., 23:00:18 »



Nem igazán szoktam politikai síkon itten megnyilvánulni, ennek több oka is van. De ma néztem vissza egy beszélgetős  műsort az egyik TV adón és nagyon tetszett az az alábbi elhangzott mondat:

"...pont az a Lázár beszél az egyre koszosabb Bécs-i utcákról, aki - saját elmondása alapján -  csak azért nem vizelt Hódmezővásárhely utcáján, egy italokkal bővelkedő baráti összejövetel után, mert túl világos volt az Elios által felszerelt közvilágítás...."

Végre egy furfangos elkötelezetlenül őszinte magyar ember összeszedhetné és kötetbe (több be) foglalhatná e  jobb, vagy akár bal zsebüket igen csak tisztelő virtussal teli politikusaink nagy hablatyait.
 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #108188 Dátum: 2018.03.08., 21:15:01 »


 Lányomat sikerült meggyőzni, hogy hazajöjjön szavazásra is. (mert remélem, hogy Húsvétra is tiszteletét teszi) Elmagyaráztam neki, hogy eleink, főképp a nőneműek azért harcoltak, hogy legyen szavazati joguk és valamilyen, illetve más formában is részt vehessenek az élet alakításában. Ha nem élsz evvel a jogoddal, akkor lényegében azokkal az emberekkel értesz egyet, akik úgy gondolják, hogy a háztartásban jól megálod a helyed és ez elég erre teremtődtél ….no meg persze arra is kényre-kedvre tegyél. Mondtam. Neki. Lehet ez hatott, vagy a feje kezd benőni neki. Hazajön. Kifizetem neki az útiköltséget is. Azt is mondtam, hogy arra szavaz, akire akar, ezt már döntse el ő.  Az internet világában nyomon lehet követni az eseményeket.
 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #108187 Dátum: 2018.03.08., 21:00:03 »

Az elkövetkező napok igen besűrűsödnek. Itt a közelemben, az egyik haverom megen elutazik, több mint egy hónapra, az Ázsiai területekre. És rám hagyta a kutyáit, és egyéb ügyintézeseket. Igaz ezek nem veszélyesek. De mindennap a kutyákkal foglalkozni kell, mármint az etetésen kívül is. Tavaly és tavalyelőtt is az én dolgom volt. Ja és van egy macska is. Az meg el van a kutyákkal. Lényegében, ahogy figyelem kutyalizálódott. Sokszor úgy viselkedik, mint egy kutya. Na mindegy hosszú lesz. De elválalltam. Végül is a haver egész évben mindennap dolgozik.  Kivéve a nemzeti ünnepeket. Ilyenkor télvége felé kiveszi a pihenőidejét.





A haver ma megérkezett Ázsiából,  táncika így felszabadultam. Őszintén szólva azért kicsit a végén már fárasztó volt. Láttam a kutyákon is hogy hiányzik nekik a gazda. Nem tudtam  annyit velük foglalkozni. amennyit igényeltek volna.  A macskát, egy hatalmas kandúr (ivartalanított) azt nem zavarta semmi, nem lehetett a nyugalmából kizökkenteni. A kaját a szokott időben várta. Igaz azt látom, hogy korábbi énjéhez képest jóval kevesebbet csavargott el.   



 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #108186 Dátum: 2018.03.08., 20:42:35 »

.....
Ugyanott a múltkor közelharcot kellett vívnom a két tuja áráért. A rajtuk levő szalagon 500 Ft-al alacsonyabb ár szerepelt, mint ami a gépben volt....
.....



Egyszer jó pár éve már az egyik ilyen nagy bútoráruházban (kék-sárga) jártam úgy, hogy a piacterén, a konyharészen, az áru polcán a kérdéses termék akciós áron szerepelt. Amennyire emlékszem a különbség olyan 4000 Ft lehetett. Vettem is és a pénztárnál szembesültem vele, hogy az eredeti áron adták. Illetve pár pillanattal később, ahogy utána számoltam a dolgoknak. Az ügyfélszolgálaton meg is kérdeztem, ahol közölték, hogy az akció már lejárt egy napja. Persze rögtön közöltem, hogy a terméket tároló polcon még az akciós ár szerepel a kóddal és egyebekkel és mivel nem hitték nem restelltem visszaballagtam az áruház piacterére és a kóddal ellátott címkét odaszállítottam az ügyfélszolgálatra. Egy rövid telefon után visszaadták  az akciós, illetve az eredeti ár közötti különbséget és elnézést kértek.  
 Azt már csak remélem, hogy a különbözetet nem hajtották be a kérdéses területért felelős beosztotton.
 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #108185 Dátum: 2018.03.08., 20:21:13 »

Azon tanakodtunk Mamával, hogy ha már nem ajánlott vesszőről szaporítani a szőlőt, akkor kiveszem az egész tőkét és átültetem úgy....
Egy rövid kordonra megfuttatom azt a három tőkét és még veszek pár oltványt olyan fajtából, amit nagyon szeretünk...
Mi a véleményed 100/2?


Jó estlétet!
Nem vagyok otthon a szőlészetben, de egyetértek 100/2-vel. Szerintem sem szerencsés megoldás. A szőlő gyökérzete igen mélyre hatol le a talajba, és nem lehet olyan „magasságban” elvágni hogy ne sínylené meg a növény. De ismétlem, nem vagyok otthon ebben a témában. 

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108184 Dátum: 2018.03.08., 16:02:41 »

Zoltán nevűből most csak  2 ugrik be: RH, továbbá Jumurdzsák Macska.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108183 Dátum: 2018.03.08., 07:41:14 »

Nemzetközi Zoltán nap alkalmából Isten éltesse a hölgyeket, nőket, csajokat!
No meg a Zoltánokat is!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108182 Dátum: 2018.03.08., 07:39:21 »

Éjjel eleinte változóan felhős időre készülhetünk, majd fokozatosan beborul az ég és reggelig elsősorban a Dunántúlon, illetve a Duna-Tisza-köze déli felében egyre többfelé kezdődik többnyire gyenge vagy mérsékelt intenzitású eső. Főként északkeleten több helyen erősen párássá válhat a levegő, néhol ködfoltok is előfordulhatnak. A szél fokozatosan északira, északnyugatira fordul és elsősorban északnyugaton meg is élénkülhet. -2 és +3 fok közé hűl a levegő.
Csütörtökön napközben eleinte folytatódik a borongós idő, elszórtan esővel, esetleg egy-egy záporral, majd nyugat felől határozott felhőzetcsökkenés kezdődik és a Dunántúlon már több órás napsütésre is van kilátás. Az ország keleti felében ugyanakkor még délután is marad a sok felhő és itt további - jellemzően nem jelentős mennyiségű - eső is várható. Az északnyugati szél több helyen megélénkül. A csúcshőmérsékletek általában 5 és 10 fok között valószínűek, de a tartósan borult, csapadékos tájakon ennél hidegebb, míg a nyugati, északnyugati határszélen akár egy-két fokkal melegebb is lehet.

Albertirsán -2 fok, de a köd legalább már felszállóban.
 shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108181 Dátum: 2018.03.08., 07:38:48 »

        Kompletten kivenni a tőkét és máshova áttelepíteni, nem hiszem, hogy eredményes lenne. Még ilyenről nem hallottam, az idevágó irodalom sem említi.
     Van bujtás, népiesen bújtatás, és döntés.
     Bujtáskor a tőkéről egy hosszúra hagyott érett vesszőt kell a földbe ásott mély árokba lehajtani, majd a leendő tőke helyén függőlegesen kibujtatni. Ha megered és önálló lesz, akkor az anyatőkéről félúton el kell vágni.
        Döntéskor a tőkét kell mélyen kibontani és azt kell óvatosan az képzett árokba hajtani és arról a vesszőt kivezetni.
       Bujtáskor nem lesz védett, de a döntéskor igen.
       Változatlanul az oltvány híve vagyok!

Jó reggelt!

Én sem hallottam ilyenről, de mondom az asszony falusi lány, apósnak mindig volt szőleje, hátha tud olyat, amit én nem. Egy pici kétely volt bennem, ezlért is kérdeztelek meg!
Köszönöm! a választ!

 köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108180 Dátum: 2018.03.08., 07:06:23 »

Azon tanakodtunk Mamával, hogy ha már nem ajánlott vesszőről szaporítani a szőlőt, akkor kiveszem az egész tőkét és átültetem úgy....
Egy rövid kordonra megfuttatom azt a három tőkét és még veszek pár oltványt olyan fajtából, amit nagyon szeretünk...
Mi a véleményed 100/2?

         Kompletten kivenni a tőkét és máshova áttelepíteni, nem hiszem, hogy eredményes lenne. Még ilyenről nem hallottam, az idevágó irodalom sem említi.
     Van bujtás, népiesen bújtatás, és döntés.
     Bujtáskor a tőkéről egy hosszúra hagyott érett vesszőt kell a földbe ásott mély árokba lehajtani, majd a leendő tőke helyén függőlegesen kibujtatni. Ha megered és önálló lesz, akkor az anyatőkéről félúton el kell vágni.
        Döntéskor a tőkét kell mélyen kibontani és azt kell óvatosan az képzett árokba hajtani és arról a vesszőt kivezetni.
       Bujtáskor nem lesz védett, de a döntéskor igen.
       Változatlanul az oltvány híve vagyok!
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108179 Dátum: 2018.03.08., 07:05:03 »

Éjjel eleinte változóan felhős időre készülhetünk, majd fokozatosan beborul az ég és reggelig elsősorban a Dunántúlon, illetve a Duna-Tisza-köze déli felében egyre többfelé kezdődik többnyire gyenge vagy mérsékelt intenzitású eső. Főként északkeleten több helyen erősen párássá válhat a levegő, néhol ködfoltok is előfordulhatnak. A szél fokozatosan északira, északnyugatira fordul és elsősorban északnyugaton meg is élénkülhet. -2 és +3 fok közé hűl a levegő.
Csütörtökön napközben eleinte folytatódik a borongós idő, elszórtan esővel, esetleg egy-egy záporral, majd nyugat felől határozott felhőzetcsökkenés kezdődik és a Dunántúlon már több órás napsütésre is van kilátás. Az ország keleti felében ugyanakkor még délután is marad a sok felhő és itt további - jellemzően nem jelentős mennyiségű - eső is várható. Az északnyugati szél több helyen megélénkül. A csúcshőmérsékletek általában 5 és 10 fok között valószínűek, de a tartósan borult, csapadékos tájakon ennél hidegebb, míg a nyugati, északnyugati határszélen akár egy-két fokkal melegebb is lehet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108178 Dátum: 2018.03.07., 21:09:01 »

Azon tanakodtunk Mamával, hogy ha már nem ajánlott vesszőről szaporítani a szőlőt, akkor kiveszem az egész tőkét és átültetem úgy....
Egy rövid kordonra megfuttatom azt a három tőkét és még veszek pár oltványt olyan fajtából, amit nagyon szeretünk...
Mi a véleményed 100/2?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108177 Dátum: 2018.03.07., 21:07:05 »

Délelőtt még elég vacak idő volt. Lógott az eső lába, de délutánra kisütött a nap, így nagyon kellemes időben dolgozhattam!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108176 Dátum: 2018.03.07., 21:05:52 »

Reggelre országszerte erősen felhős, borult lesz az ég felettünk. Ismét egyre többfelé ered el az eső az éjszakai órákban, a keleti megyékben jelentős mennyiségű csapadékra számíthatunk, északnyugaton, nyugaton várható a kevesebb eső, erre párásság, köd is képződhet a szakadozottabb felhőzet mellett. A minimum-hőmérséklet -1 és +4 fok között alakul, a nyugati országrészben mérhetjük az alacsonyabb értékeket. A nyugati-délnyugati szél mindenhol gyenge lesz.
Szerdán napközben jobbára erősen felhős lesz az ég felettünk, az Alföldön lehet szakadozottabb a felhőtakaró, itt várható több napsütés. Az északkeleti tájakon fordulhat elő még kisebb eső, az késő délutáni órákra itt is megszűnik a csapadék. A hőmérséklet 5 és 10 fok között alakul majd, a még eleinte csapadékos északkeleti tájakon lesznek az alacsonyabb értékek. A délnyugati szél az ország nagy részén gyenge lesz, a Tiszántúlon viszont mérsékelt alapról fog fújni.

Jó estét!

Na, a reggel jó sok dolgom volt!
Nem volt elég, hogy gyújtóst is kellett vágnom, mert Okszikám felhasználta a meglevőt, csak elfelejtett szólna... Aztán ma szemétszállítási nap volt, tehát ki kellett raknom a kukát és a szelektíven gyűjtött hulladékot is. Azonban ez utóbbi még nem volt teljesen összepakolva. Az iskolai menetel után elhoztam a kocsimat a szerelőtől (tudod, a visszacsapó szelep hiba, amit tegnap írtam, de jó borsos áron takarították ki  robban ), majd virágért mentem a holnapi iskolai -osztály- nőnapra. Ez után hazajöttem és az udvar közepén kialakult kis „tavacskát” kellett betömnöm, ami a hóolvadás eredményeképp jött létre.  shock
Persze ez annyira nem volt egyszerű, hiszen a vizet le is kellett vezetnem a kútba. Ez után nekiláttam, hogy a műhelyből kipakoljam azokat a dolgokat, amik nem odavalók. Amit csak lehetett, átvittem a faházba. Ezzel el is ment a délelőtt.
Miután Vityust elhoztam az iskolából és megtanultuk a leckét, bepakoltam néhány dolgot, amit kiválogattunk anyukám ruhatárából és elvittem a karitashoz. Hazafelé beugrottam kaspóért a Pepcoba.
Itthon aztán hasogattam egy kevéske fát, amit hétfőn hoztak. Elkezdtem betárolni az idei télre.
Miután ebbe beleuntam, kimentem a kertbe és a gyümölcsfék felét megmetszettem.
Fél hétre értem be.
Híradó, vacsora, némi könyvelés... és itt vagyok.  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108175 Dátum: 2018.03.07., 08:23:37 »

Reggelre országszerte erősen felhős, borult lesz az ég felettünk. Ismét egyre többfelé ered el az eső az éjszakai órákban, a keleti megyékben jelentős mennyiségű csapadékra számíthatunk, északnyugaton, nyugaton várható a kevesebb eső, erre párásság, köd is képződhet a szakadozottabb felhőzet mellett. A minimum-hőmérséklet -1 és +4 fok között alakul, a nyugati országrészben mérhetjük az alacsonyabb értékeket. A nyugati-délnyugati szél mindenhol gyenge lesz.
Szerdán napközben jobbára erősen felhős lesz az ég felettünk, az Alföldön lehet szakadozottabb a felhőtakaró, itt várható több napsütés. Az északkeleti tájakon fordulhat elő még kisebb eső, az késő délutáni órákra itt is megszűnik a csapadék. A hőmérséklet 5 és 10 fok között alakul majd, a még eleinte csapadékos északkeleti tájakon lesznek az alacsonyabb értékek. A délnyugati szél az ország nagy részén gyenge lesz, a Tiszántúlon viszont mérsékelt alapról fog fújni.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108174 Dátum: 2018.03.06., 08:31:27 »

Jó estlétet!

Ez az év nem indult valami fényesen eddig. Múlt hónapban az autón gyújtótrafócsere, és egyúttal  már akkor gyertyák cseréje is. Pár napja a fürdőben a WC öblítő tartály adta meg magát. (kb. 11 éves lehet) A harangot működtető csonk, illetve műanyag működtető kar tört el. Alsó szerelésű tartály és akárhogy nézegettem, nem tudtam megreparálni. Persze javítókészlet sincs hozzá. Egy ideig úgy használtuk, hogy egyszerűen csak megemeltük a harangot. Persze előtte a tetőt levettük. Aztán tegnapelőtt a WC ülőke zsanérja tört el. Igazság az, hogy tavaly vettük még ezt az ülőkét, motoros lassan engedi le a tetőket. Le volt árazva az egyik barkácsáruházban. Amikor felszereltem már akkor nem tetszett, mivel az egyik zsanér nem működött jól. Na persze a blokkot nem őríztem meg, így nem tudtam visszacserélni, és /illetrve zsanér se kapható hozzá.  Aztán azt is észrevettem, hogy a boltban még kapható pár darab esetében össze-vissza volt keverve a dobozok és a benne levő termékek. Konkrétan nem az volt benne, ami a dobozon levő leíráson szerepelt.  Ennyi előzmény után eldöntöttem ma elmegyek egy másik barkács áruházba (ezt jobban kedvelem, igaz drágább) és veszek tartályt és ülőkét is. Ám reggel az autó megtréfált, legalábbis az akksi. Megadta magát. Kiszámoltam, nincs még négy éves, Három és fél. Kicsit rá tudtam tölteni és indulás be a faluba az autóalkatrészboltba. Volt is akksi, hátrahagyva a régit olcsóbb is volt kicsit. Így ott azon melegébe ki is cseréltem. De beejtettem az akksi mögé a 10 villáskulcsot. Beesett egy kis kávába a belső doblemez és a mittudom én mi közé. Nem tudtam kivenni, mert nem fértem hozzá, talán még egy gyerek kéz sem. Ki kell venni az akksit és levenni a tálcát, amin áll és akkor elérhető. De ezt már elhalasztom melegebb napokra. Inkább kértem a boltban egy másik kulcsot. Ezután indultam csak el bevásárolni. Végül is kaptam mindent. Körülnéztem a vetőmag részen is, pár dolgot beszereztem. Szeretek nézelődni az ilyen barkácsáruházakban, el tudnék költeni egy kis pénzt. Az asszony vett egy kis virágot, ahhoz a pénztárnál kért egy kis nejlon tasakot. Akkorát mint egy A5-ös kis füzet. Olyan kis drogériásnyi, amibe épp egy kisparfüm fér bele. Szóval a kis virágocskának kérte. 5 Ft-ért adtak. Szóval nem értem, ott hagy az ember több mint húszezret, és egy eccerű kis valamiért, mégha a cég logója rajta is van kérnek 5 Ft-t. Nem az áron van itt szó, mégha termékdíj megegyebek, hanem arról, hogy ahhoz a kis cserepes vacakhoz (és ezt most nem az áru minőségére értem) ami akár koszos is lehet, vagy akár még öntözővíz is csöpöghetne belőle, szóval ehhez – tekintve a nem kicsi haszonkulcsukat – kérés és bizonyos 5 Ft nélkül is adniuk kellene.

 


A barkácsboltos akcióktól én is szoktam kicsit félni... Vettem már én is olyan WC ülőkét, amit csak felszerelni nem lehetett, mert az egyik csavart nem tudtam belehajtani az ülőkébe fúrt menetbe: nem merőleges volt a menten az ülőkére, holott úgy kellett volna lennie. A másik lyuk jó volt. Viszont hiába volt meg a blokkom, mire Albertirsáról felmegyek a KÖKI-re... többe került volna, mint az, hogy kidobtam.  robban
Ugyanott a múltkor közelharcot kellett vívnom a két tuja áráért. A rajtuk levő szalagon 500 Ft-al alacsonyabb ár szerepelt, mint ami a gépben volt. De azt hiszem a történetet már megírtam...
Az autók képesek mindig valami meglepetést okozni, főleg, ha már nem újak! Nekem a Carisma is produkált érdekes dolgokat. Igaz, mire odaadtam a fiamnak már minden hibáját kijavíttattam...  H���t
Utoljára a második trafót kellett lecserélni. Akkor én is cseréltettem benne gyertyákat. Nem tudom fiam számontartja-e a megtett km-eket.... én annak idején felírtam minden csere időpontját, a km óra állását, hogy tudjam, mikor kell, lehet számítani a következő cserére, javításra. Még utoljára a műszakit is kifizettem. Arra csak egy gömbfejet kellett cserélni. Hiába, az ukrán utak megeszik őket!  H���t Már nem jár arrafelé, ha a fiú nem gyilkolja, sokáig autó lesz neki!
Az Outlander a múltkor engem megtréfált. Hazafelé az M5-ön egyszer csak visszaszabályozott és kétezres fordulatnál nem ment feljebb, akárhogy bűvészkedtem is. Naná, hogy megijedtem! Arra gondoltam, esetleg szétment a turbó, vagy az intercoolerrel történt valami. Aztán kiderült, hogy szerencsére nem. Van valami kis pillangószelep szerűség, a füstgáz azon részének elvezetésére, amelyikkel előmelegítik a gázolajat és az néha elkormolódik. Ez akkor fordul elő, ha többet jár az ember városban alacsony fordulaton. Márpedig előtte Pesten voltam, és sokszor használom itthon is gyerekszállításra. Reggel elindulunk -mivel határozottan tiltja az úgynevezett melegítést, ezért azonnal-, aztán délután megyek érte... szinte sose melegszik fel a motor üzemi hőmérsékletre. Persze az is lehet, hogy a nagy hidegekben a tiltás ellenére történt előmelegítés okozta a bajt... Nem akartam, hogy a gyerek hideg kocsiba üljön be.
Szóval... igen.
Ilyen beejtés nekem még a Carismánál volt. Ugyan nem a kulcsot, hanem a féklámpa izzóját sikerült beejtenem a búrába. Órákig szenvedtem, mire sikerült kiszednem! Közben persze felsértettem többször is a kezemet... végül drótból hajtott kampóval sikerült, de az is csak sokadik nekifutásra.  vigyor
Szóval ez az autók bosszúja a mostoha bánásmódért...  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108173 Dátum: 2018.03.06., 08:01:29 »

Kedd reggel az ország nagy részén csapadékos időben lehet részünk. A Dunántúl nyugati területein havazás, havas eső, ónos eső, a Duna vonalától keletre eső formájában várható a csapadék, de az északi területeken eleinte hó is eshet. A keleties szelet a Duna tágabb vonalában mérsékelt lökések kísérhetik, másutt gyenge marad a légmozgás. A minimum hőmérséklet értékei fagypont közelében alakulnak.
Délután az ország túlnyomó részén borult lesz az ég, de a Dél-Dunántúlon felszakadozhat a felhőzet és ott rövid napos időszakok is lehetnek. A csapadék súlypontja fokozatosan a keleti megyék felé helyeződik át, ott várható további eső. A déli-délkeleti szél gyenge vagy mérsékelt marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet 1 és 8 fok között alakul, legmelegebb a Viharsarok környékén lesz.

Jó reggelt!

Erősen felhős égbolt alatt 0 fokkal indult a nap.
A tyúkok vize nem volt befagyva, legalábbis ami a kis itatót illeti. A nagy vályúkban még bizony igencsak állt a jég! No persze, hiszen azokban vagy 50-70 liter víz is bele van fagyva, az annyira könnyen nem enged ki! mindegy, most meglocsoltam őket meleg vízzel. Ilyenkor mindig azt teszek a jószágnak. A fagyossal keveredve pont iható állapotú lesz és a kacsák is szívesebben mosakodnak benne.
A szokásos napi 1 kacsa tojást is begyűjtöttem. Megint van 8. Kell enni belőle, nehogy tönkremenjen. Ma is lecsós tojás lesz a reggelim, látom!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108172 Dátum: 2018.03.06., 07:04:28 »

Kedd reggel az ország nagy részén csapadékos időben lehet részünk. A Dunántúl nyugati területein havazás, havas eső, ónos eső, a Duna vonalától keletre eső formájában várható a csapadék, de az északi területeken eleinte hó is eshet. A keleties szelet a Duna tágabb vonalában mérsékelt lökések kísérhetik, másutt gyenge marad a légmozgás. A minimum hőmérséklet értékei fagypont közelében alakulnak.
Délután az ország túlnyomó részén borult lesz az ég, de a Dél-Dunántúlon felszakadozhat a felhőzet és ott rövid napos időszakok is lehetnek. A csapadék súlypontja fokozatosan a keleti megyék felé helyeződik át, ott várható további eső. A déli-délkeleti szél gyenge vagy mérsékelt marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet 1 és 8 fok között alakul, legmelegebb a Viharsarok környékén lesz.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #108171 Dátum: 2018.03.05., 21:30:15 »

Jó estlétet!

Ez az év nem indult valami fényesen eddig. Múlt hónapban az autón gyújtótrafócsere, és egyúttal  már akkor gyertyák cseréje is. Pár napja a fürdőben a WC öblítő tartály adta meg magát. (kb. 11 éves lehet) A harangot működtető csonk, illetve műanyag működtető kar tört el. Alsó szerelésű tartály és akárhogy nézegettem, nem tudtam megreparálni. Persze javítókészlet sincs hozzá. Egy ideig úgy használtuk, hogy egyszerűen csak megemeltük a harangot. Persze előtte a tetőt levettük. Aztán tegnapelőtt a WC ülőke zsanérja tört el. Igazság az, hogy tavaly vettük még ezt az ülőkét, motoros lassan engedi le a tetőket. Le volt árazva az egyik barkácsáruházban. Amikor felszereltem már akkor nem tetszett, mivel az egyik zsanér nem működött jól. Na persze a blokkot nem őríztem meg, így nem tudtam visszacserélni, és /illetrve zsanér se kapható hozzá.  Aztán azt is észrevettem, hogy a boltban még kapható pár darab esetében össze-vissza volt keverve a dobozok és a benne levő termékek. Konkrétan nem az volt benne, ami a dobozon levő leíráson szerepelt.  Ennyi előzmény után eldöntöttem ma elmegyek egy másik barkács áruházba (ezt jobban kedvelem, igaz drágább) és veszek tartályt és ülőkét is. Ám reggel az autó megtréfált, legalábbis az akksi. Megadta magát. Kiszámoltam, nincs még négy éves, Három és fél. Kicsit rá tudtam tölteni és indulás be a faluba az autóalkatrészboltba. Volt is akksi, hátrahagyva a régit olcsóbb is volt kicsit. Így ott azon melegébe ki is cseréltem. De beejtettem az akksi mögé a 10 villáskulcsot. Beesett egy kis kávába a belső doblemez és a mittudom én mi közé. Nem tudtam kivenni, mert nem fértem hozzá, talán még egy gyerek kéz sem. Ki kell venni az akksit és levenni a tálcát, amin áll és akkor elérhető. De ezt már elhalasztom melegebb napokra. Inkább kértem a boltban egy másik kulcsot. Ezután indultam csak el bevásárolni. Végül is kaptam mindent. Körülnéztem a vetőmag részen is, pár dolgot beszereztem. Szeretek nézelődni az ilyen barkácsáruházakban, el tudnék költeni egy kis pénzt. Az asszony vett egy kis virágot, ahhoz a pénztárnál kért egy kis nejlon tasakot. Akkorát mint egy A5-ös kis füzet. Olyan kis drogériásnyi, amibe épp egy kisparfüm fér bele. Szóval a kis virágocskának kérte. 5 Ft-ért adtak. Szóval nem értem, ott hagy az ember több mint húszezret, és egy eccerű kis valamiért, mégha a cég logója rajta is van kérnek 5 Ft-t. Nem az áron van itt szó, mégha termékdíj megegyebek, hanem arról, hogy ahhoz a kis cserepes vacakhoz (és ezt most nem az áru minőségére értem) ami akár koszos is lehet, vagy akár még öntözővíz is csöpöghetne belőle, szóval ehhez – tekintve a nem kicsi haszonkulcsukat – kérés és bizonyos 5 Ft nélkül is adniuk kellene.

 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108170 Dátum: 2018.03.05., 08:02:34 »

Albertirsán napsütés, -7 fok!

        Tatabányán is!!!!
   
             felnez
Naplózva
Oldalak: 1 ... 185 186 [187] 188 189 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!