Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.30., 11:19:59
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 29 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 197 198 [199] 200 201 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127422 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107949 Dátum: 2018.01.31., 07:53:46 »

Na, ha minden igaz, akkor ma végre el fogjuk tudni intézni a gyereknek a villany bejelentést!
Megvan minden amit kértek. Még szívességi lakáshasználati szerződést is kötöttem a gyerekkel, mert azt is kérték!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107948 Dátum: 2018.01.31., 07:46:47 »

Jeges a kocsi szélvédője... érzem is, hogy hideg van!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107947 Dátum: 2018.01.31., 07:46:12 »



Ja értem... hirtelen nem tudtam, vagy nem értettem. Természetesen, ha olyan lenne a viszony akkor minden bizonnyal talán kérnék is. De inkább azt mondom, hogy másnak nem is vállalnám el...nagy valószínűséggel pénzért sem.  Viszont itt /a lakókörnyezetemben/ páran úgy vagyunk evvel, hogy bármikor rászorulhatunk a másik segítségére. Elromlik az autó, vagy valaki rosszul lesz, kórházba kerül ésatöbbi. A havernak volt egy kisebb műtétje (igaz ambuláns) év elején egyértelmű volt, hogy felvittem a kórházba, megvártam, haza is hoztam. Kérdezte mennyivel tartozik? Mondtam Na ne marháskodj. Ők is segítettek már rajtunk, hasonló esetekben.  Nem vagyunk barátok...az még (mármint a barátság) ennél is több..(igaz talán lehet még belőle az is) .csak egyszerűen tiszteljük a másikat, elismerjük a másik teljesítményét munkáját és segítünk is. 

Jó reggelt!

Igen, a Ti helyzetetek elég specifikus és egészen más, mint a miénk.
Ti jobban egymásra vagytok utalva.
Én itt, ahova minden gyökerem ellenére is csak beköltöző vagyok -épp a gyökereim miatt fogadtak be könnyen-, egy kész rendszerbe jöttem. megvannak az egymást segítő rendszerek. Nyilván próbálok beilleszkedni, de ez nem az, mert van itt régi család gyermeke, aki -és ezt nem nézik jó szemmel, tudom- aki a legkisebb segítségért is pénzt kér, illetve pont nem ér rá...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107946 Dátum: 2018.01.30., 20:21:30 »

Tudod néhányan restelkednek azon, hogy pénzt kérnek, vagy fogadnak el ilyen dolgokért. Én erre értettem...
Mert amikor a szomszéddal cserélünk, ő tyúkot ad é nkakast, vagy a másik szomszéd öreg néninek lekaszálom az árokpartot, azért nem szoktam pénzt kérni, de még csak el sem fogadok. De az ilyen, amikor kompletten meg kell oldani valamit, az más.
Én így értettem...



Ja értem... hirtelen nem tudtam, vagy nem értettem. Természetesen, ha olyan lenne a viszony akkor minden bizonnyal talán kérnék is. De inkább azt mondom, hogy másnak nem is vállalnám el...nagy valószínűséggel pénzért sem.  Viszont itt /a lakókörnyezetemben/ páran úgy vagyunk evvel, hogy bármikor rászorulhatunk a másik segítségére. Elromlik az autó, vagy valaki rosszul lesz, kórházba kerül ésatöbbi. A havernak volt egy kisebb műtétje (igaz ambuláns) év elején egyértelmű volt, hogy felvittem a kórházba, megvártam, haza is hoztam. Kérdezte mennyivel tartozik? Mondtam Na ne marháskodj. Ők is segítettek már rajtunk, hasonló esetekben.  Nem vagyunk barátok...az még (mármint a barátság) ennél is több..(igaz talán lehet még belőle az is) .csak egyszerűen tiszteljük a másikat, elismerjük a másik teljesítményét munkáját és segítünk is. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107945 Dátum: 2018.01.30., 19:16:18 »



Idézetet írta: Szürketestvér - 2018.01.28., 19:59:53
Az elkövetkező napok igen besűrűsödnek. Itt a közelemben, az egyik haverom megen elutazik, több mint egy hónapra, az Ázsiai területekre. És rám hagyta a kutyáit, és egyéb ügyintézeseket. Igaz ezek nem veszélyesek. De mindennap a kutyákkal foglalkozni kell, mármint az etetésen kívül is. Tavaly és tavalyelőtt is az én dolgom volt. Ja és van egy macska is. Az meg el van a kutyákkal. Lényegében, ahogy figyelem kutyalizálódott. Sokszor úgy viselkedik, mint egy kutya. Na mindegy hosszú lesz. De elválalltam. Végül is a haver egész évben mindennap dolgozik.  Kivéve a nemzeti ünnepeket. Ilyenkor télvége felé kiveszi a pihenőidejét.



Az ilyesfajta ügyintézéseket szeretem, mert amikor én  hasonló dolgokat végzek, akkor abból mindig van némi anyagi hasznom is...  szégyenlem (Nem tudom mi a fenének kell szégyellni, nekem ők nem tesznek szívességeket...)


Jó napokat!
Szóval megvallom őszintén én sem szégyellem, szerintem a haverom sem.  Vigyorog 
De igazából nem is értem mit is kellene szégyellnie és kinek??? shock vigyor

Én most segítek a havernak és ők is segítenek nekem ha szükségem van rá.

Tudod néhányan restelkednek azon, hogy pénzt kérnek, vagy fogadnak el ilyen dolgokért. Én erre értettem...
Mert amikor a szomszéddal cserélünk, ő tyúkot ad é nkakast, vagy a másik szomszéd öreg néninek lekaszálom az árokpartot, azért nem szoktam pénzt kérni, de még csak el sem fogadok. De az ilyen, amikor kompletten meg kell oldani valamit, az más.
Én így értettem...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107944 Dátum: 2018.01.30., 19:13:57 »

Pár éve már megírtam, hogy az előzetres létszám, a várható létszám és a tényleges létszám annyira el szokott térni egymástól, hogy helyiség foglalásakor az ezzel kapcsolatos kérdésre nem tudok választ adni.

Azt hiszem, hogy ezzel a többiek is egyet értenek.

Látod, nagyjából nekem is ez a gondom!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107943 Dátum: 2018.01.30., 16:12:25 »

hahota

Ne tüntetést szervezz, hanem találkozót...  H���t  Kacsint vigyor

Pár éve már megírtam, hogy az előzetres létszám, a várható létszám és a tényleges létszám annyira el szokott térni egymástól, hogy helyiség foglalásakor az ezzel kapcsolatos kérdésre nem tudok választ adni.

Azt hiszem, hogy ezzel a többiek is egyet értenek.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107942 Dátum: 2018.01.30., 14:06:04 »

Az ilyesfajta ügyintézéseket szeretem, mert amikor én  hasonló dolgokat végzek, akkor abból mindig van némi anyagi hasznom is...  szégyenlem (Nem tudom mi a fenének kell szégyellni, nekem ők nem tesznek szívességeket...)



Idézetet írta: Szürketestvér - 2018.01.28., 19:59:53
Az elkövetkező napok igen besűrűsödnek. Itt a közelemben, az egyik haverom megen elutazik, több mint egy hónapra, az Ázsiai területekre. És rám hagyta a kutyáit, és egyéb ügyintézeseket. Igaz ezek nem veszélyesek. De mindennap a kutyákkal foglalkozni kell, mármint az etetésen kívül is. Tavaly és tavalyelőtt is az én dolgom volt. Ja és van egy macska is. Az meg el van a kutyákkal. Lényegében, ahogy figyelem kutyalizálódott. Sokszor úgy viselkedik, mint egy kutya. Na mindegy hosszú lesz. De elválalltam. Végül is a haver egész évben mindennap dolgozik.  Kivéve a nemzeti ünnepeket. Ilyenkor télvége felé kiveszi a pihenőidejét.



Az ilyesfajta ügyintézéseket szeretem, mert amikor én  hasonló dolgokat végzek, akkor abból mindig van némi anyagi hasznom is...  szégyenlem (Nem tudom mi a fenének kell szégyellni, nekem ők nem tesznek szívességeket...)


Jó napokat!
Szóval megvallom őszintén én sem szégyellem, szerintem a haverom sem.  Vigyorog 
De igazából nem is értem mit is kellene szégyellnie és kinek??? shock vigyor

Én most segítek a havernak és ők is segítenek nekem ha szükségem van rá.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107941 Dátum: 2018.01.30., 12:04:47 »

Erős szél érkezett. Vacak!  robban

Ma fel akartam darabolni a már kidöntött faanyagot, letakarítani a vastagabb ágakat és azokat is összedarabolni....  ilyen szélben nem szeretek dolgozni kint.

Csökkent a szél ereje!  táncika

Viszont nem találtam nyitva faiskolát a városban, holott kettő is van!  shock
Márciusig mindegyik zárva.
Miből akarnak élni?  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107940 Dátum: 2018.01.30., 08:31:20 »

Jó reggelt!

Vörös csíkokkal felhasadt az éj szövete.

Napos időre számítok, legalábbis reggel...

Erős szél érkezett. Vacak!  robban

Ma fel akartam darabolni a már kidöntött faanyagot, letakarítani a vastagabb ágakat és azokat is összedarabolni....  ilyen szélben nem szeretek dolgozni kint.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107939 Dátum: 2018.01.30., 07:46:40 »

Ha szerveznék egyszemélyes tüntetést, (persze nem fogok)  akkor ez állna a táblámon: VT-t tavaszra.

 hahota

Ne tüntetést szervezz, hanem találkozót...  H���t  Kacsint vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107938 Dátum: 2018.01.30., 07:46:16 »

Éjjel változóan felhős lesz az ég, ezen belül nyugaton, északnyugaton lehet a több felhő és főként az északnyugati határszélen reggel akár jelentéktelen eső vagy zápor is kialakulhat. Hajnaltól az ország északi felében megélénkül, többfelé megerősödik a nyugatias irányú szél, néhol egy-egy viharos közeli széllökés is előfordulhat. Az ország déli felében ezzel szemben gyenge marad a légmozgás, ott néhol párás, itt-ott ködös területek is előfordulhatnak. A legalacsonyabb hőmérsékletek általában 0 és +6 fok között várhatóak. Az ország északi felében az éjféli órákban állhat be a minimum, ezt követően a feltámadó szél következtében várhatóan kissé emelkedni fog a levegő hőmérséklete.
Kedden változékony, szeles, de továbbra is a sokéves átlagnál melegebb idő várható. Napközben a változó felhőzet mellett több-kevesebb időre szinte mindenütt kisüt a nap. Kisebb eső, zápor legfeljebb északnyugaton, illetve északkeleten fordulhat elő a nap első felében, de ott is csak kevés helyen. Az északnyugati szél a délnyugati megyéket leszámítva sokfelé megélénkül, megerősödik, főként középhegységeink térségében, valamint a főváros környékén akár egy-egy viharos széllökés is elképzelhető. A legmagasabb hőmérsékletek általában 7 és 12 fok körül a legvalószínűbbek
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107937 Dátum: 2018.01.30., 07:45:51 »

Jó reggelt!

Vörös csíkokkal felhasadt az éj szövete.

Napos időre számítok, legalábbis reggel...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107936 Dátum: 2018.01.30., 07:45:32 »

Ha szerveznék egyszemélyes tüntetést, (persze nem fogok)  akkor ez állna a táblámon: VT-t tavaszra.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107935 Dátum: 2018.01.29., 20:09:15 »

Hétfőn a reggeli órákban jobbára erősen felhős, vagy borult lesz az égbolt. Csapadék az ország nagy részén nem várható, kevés eső legfeljebb az északkeleti határ mentén eshet. A nyugati, délnyugati tájakon párássá, ködössé válik a levegő. A délnyugati, nyugati szél keleten, északkeleten megélénkülhet. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 0 és +5 fok között alakul, de délnyugaton lehet gyenge fagy.
Nyugat felől csökken a felhőzet és a reggeli ködfoltok is feloszlanak a délelőtt folyamán. Több órás napsütés országszerte lesz. Csapadék nem valószínű. A nyugati, délnyugati irányú légmozgás a Dunától keletre megélénkülhet. Tetőzik az enyheség, a legmagasabb hőmérséklet 10 és 15 fok között várható.

A vacak kezdet után délutánra már lehetett pulóverben is közlekedni, nem kellett a kabát!   táncika
Persze ez január 29-én nem annyira öröm...  Most lehetne mondani Mikulásnak, hogy itt a globális felmelegedés.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107934 Dátum: 2018.01.29., 08:15:27 »

Hétfőn a reggeli órákban jobbára erősen felhős, vagy borult lesz az égbolt. Csapadék az ország nagy részén nem várható, kevés eső legfeljebb az északkeleti határ mentén eshet. A nyugati, délnyugati tájakon párássá, ködössé válik a levegő. A délnyugati, nyugati szél keleten, északkeleten megélénkülhet. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 0 és +5 fok között alakul, de délnyugaton lehet gyenge fagy.
Nyugat felől csökken a felhőzet és a reggeli ködfoltok is feloszlanak a délelőtt folyamán. Több órás napsütés országszerte lesz. Csapadék nem valószínű. A nyugati, délnyugati irányú légmozgás a Dunától keletre megélénkülhet. Tetőzik az enyheség, a legmagasabb hőmérséklet 10 és 15 fok között várható.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107933 Dátum: 2018.01.29., 08:15:01 »

Az elkövetkező napok igen besűrűsödnek. Itt a közelemben, az egyik haverom megen elutazik, több mint egy hónapra, az Ázsiai területekre. És rám hagyta a kutyáit, és egyéb ügyintézeseket. Igaz ezek nem veszélyesek. De mindennap a kutyákkal foglalkozni kell, mármint az etetésen kívül is. Tavaly és tavalyelőtt is az én dolgom volt. Ja és van egy macska is. Az meg el van a kutyákkal. Lényegében, ahogy figyelem kutyalizálódott. Sokszor úgy viselkedik, mint egy kutya. Na mindegy hosszú lesz. De elválalltam. Végül is a haver egész évben mindennap dolgozik.  Kivéve a nemzeti ünnepeket. Ilyenkor télvége felé kiveszi a pihenőidejét.



Az ilyesfajta ügyintézéseket szeretem, mert amikor én  hasonló dolgokat végzek, akkor abból mindig van némi anyagi hasznom is...  szégyenlem (Nem tudom mi a fenének kell szégyellni, nekem ők nem tesznek szívességeket...)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107932 Dátum: 2018.01.29., 08:13:07 »

Az elkövetkező napok igen besűrűsödnek. Itt a közelemben, az egyik haverom megen elutazik, több mint egy hónapra, az Ázsiai területekre. És rám hagyta a kutyáit, és egyéb ügyintézéseket. Igaz ezek nem veszélyesek. De mindennap a kutyákkal foglalkozni kell, mármint az etetésen kívül is. Tavaly és tavalyelőtt is az én dolgom volt. Ja és van egy macska is. Az meg el van a kutyákkal. Lényegében, ahogy figyelem kutyalizálódott. Sokszor úgy viselkedik, mint egy kutya. Na mindegy hosszú lesz. De elvállaltam. Végül is a haver egész évben mindennap dolgozik.  Kivéve a nemzeti ünnepeket. Ilyenkor télvége felé kiveszi a pihenőidejét.



 vigyor
Erről eszembe jut, hogy nálunk Marci macska pont úgy jön elém, ha megérkezek egy hosszabb nap után, mint a kutyák! Elvárja, hogy őt is megsimogassam, mert amikor a három eb lecsendesedik, akkor odajön nagy méltósággal és elkezd dörgölőzni!  vigyor

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107931 Dátum: 2018.01.29., 08:00:38 »



Szerető, gondos fészekbe került.

Mi így szeretnénk! Azt hiszem, látva Viktor viselkedését és viszonyát hozzánk, hogy Ő is így érzi és viszonozza a szeretet. (Szombaton kimentem édesanyja sírjához, hiszen 26-án volt egy éve, hogy meghalt, de Vityus nem akart eljönni. Szegénykém még a fájdalom elől menekül, gondolom. Néha megdöbbentő őszinteséggel mesél az emlékeiről, máskor elmenekül még a kérdések elől is.)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107930 Dátum: 2018.01.29., 07:56:51 »



Jó estlétet!


Én nem is a vallás, vagy a történelmi tények, okok és kiváltójuk ellen szóltam, csak tényként állapítottam meg. Hogy országunk esetében hányszor, a nép és emberek butítására használták a „keresztet” az évek és századok.

…és ahogy utaltál rá  yes_yes „soha ne mond hogy soha” kitudja lehet lett volna más alternatíva is akkor. 


Igen, alternatíva mindig van! Az persze -időgép híján- egyelőre kérdés marad ennyi idő távlatából, hogy az egyéb alternatívák mennyire lettek volna életképesek, illetve mennyire szolgálták volna a magyarság állammá alakulását vagy fennmaradását.
(Elgondolkodva ezen az időgép és visszamenetelen egy olyan kérdés is felmerül bennem, hogy az esetben, amennyiben ez megvalósulhatna, vajon mennyire értenénk meg eleink beszédét. Ne feledjük, hogy az „isa pur es hamu” óta nagyot változott nyelvünk. Hogy a török megszállás alatt rengeteg új szavunk keletkezett, sőt, új betűk is lettek. Hogy a tatárjárás után betelepített svábok, tótok is hoztak új szavakat, gazdagítva jelenlegi szókincsünket. Hogy volt egy Kazinczynk, akit a nyelv megújítójaként tartunk számon. Ezen felül a mai nyelvünkbe már igencsak sok angolszász eredetű szó is beépült. Mindent összevetve, erősen érdekelne a lehetőség!)

Abban maximálisan egyetértünk hogy a hitre rátelepült az egyház, ami ugyan hirdeti Istent, ám tettei sok esetben pont ellenkezője az általa hirdetett elveknek!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 197 198 [199] 200 201 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!