Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.30., 19:18:01
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 42 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 269 270 [271] 272 273 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127586 alkalommal)
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106509 Dátum: 2017.05.22., 06:13:00 »

Az ország keleti és nyugati harmadán többórás napsütésben bízhatunk, csak ritkán takarják gomolyfelhők a napsütést. Az ország középső harmadán ezzel ellentétben több és magasabbra törő gomolyfelhő teszi változatossá az égi látványt. Ezekből a gomolyfelhőkből eleinte egy-egy helyen, először főleg az Északi-Középhegységben, később már a Duna-Tisza közén is számíthatunk záporeső, néhány helyen zivatar kialakulására. Heves zivatar kialakulása nem valószínű. A légmozgás a Nyugat-magyarországi peremvidéken és a Tiszántúlon lesz számottevő. Ezeken a területeken élénk, időnként - főleg a Tiszántúlon - erős széllökésekre kell készülni. Az ország többi részén a konvektív csapadékgócok környezetében lesz tapasztalható átmeneti szélerősödés. A maximum-hőmérséklet 23 és 26 fok között alakul.

Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106508 Dátum: 2017.05.22., 06:02:18 »


A 2. évfolyam 149. számában 1991. XI. 1-jén megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106507 Dátum: 2017.05.21., 22:15:26 »

100/2=75
Nem semmi!  Mosolyog
*Szerk:
Szóval azért ezen tegnap ellamentáltam.
Százperkettő hetvenöt.
Ezt is megéltük.
Mennyi minden történt azóta, hogy a Hirdiben láttam az akkori 100/2 kuponjait!
Óhatatlan átfut az emberen az is, milyen sokan elmentek már. Morbid; S/O; Wolfram; Gazember; Mikulás;... (És ez a felsorolás még nem is teljes!)
Mi még vagyunk, néha beszélgetünk is, vagy csak üzenetet váltunk, kapok egy-két érdekes e-mailt.

Neki 75, nekem lesz 57....  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106506 Dátum: 2017.05.21., 22:13:56 »

Vasárnap délelőttre elhagyja nyugat felé az országot az este folyamán kialakult csapadéksáv, mögötte pedig szakadozásnak indul a felhőzet. A reggeli órákban a délnyugati, nyugati határ mentén lehet esőre, záporra számítani. A Dunántúlon többfelé erős, helyenként viharos lesz az északi, északnyugati szél, keleten jobbára mérsékelt északi szél valószínű. Hajnalra 11 és 16 fok közé hűl le a levegő az országban.

Magyarország vasárnap délután:

Vasárnap napközben egy északkelet-délnyugat tengelyű összeáramlási zóna mentén elszórtan alakulnak ki záporok, zivatarok, főleg az Alföldön. Máshol erősen vagy közepesen gomolyfelhős égre tekinthetünk fel. Az északias szél a Dunántúlon továbbra is erős, helyenként viharos marad, de keleten is megélénkül az északias légmozgás. A hőmérséklet legmagasabb értéke 20 és 25 fok között alakul.

Nehéz dolog ez az intelligencia...  amikor délelőtt édesanyám megérkezik, mindegy mit csináltam előtte, mit terveztem aznapra, nem folytatom, helyette anyukámmal beszélgetek semmiségekről, jelentéktelen dolgokról, mert nem illik Őt egyedül hagyni, hogy bevonuljak a szobába a géphez.
Mire hazajöttem a vasútállomásról -persze, hogy anyukámat vittem ki!- másik vendég volt itt, aki persze kevésbé tapintatos lévén, fél tízkor még Skype-on beszélgetett a családjával, szegény gyerek meg próbált aludni a másik szobában....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106505 Dátum: 2017.05.21., 22:07:21 »

Nem készítettem tippelést.
Elővettem a régebben megfogadott un. hosszútávú tippeléseim szelvényeit. Ezeken, még a tavalyi év végén, illetve ez év elején előre fogadtam pl...ki nyeri meg az NB1-et, vagy a holland bajnokságot stb... Van több szelvényem, ezeken klf tippek összekötve simán és kombinációban is. Úgy nézem a dologból pozitívan szállok ki. Főképp ha a magyar NB1 tippem is bejön.... Hajrá Honvéd!!!!

Jó estét!

A Honvég Kádár kedvenc csapata volt, nyert is sokszor.
A Videoton Orbán kedvenc csapata....

Én, amíg létezett Magyarországon foci, a Fradinak drukkoltam. Ma nem szeretem a magyar focit...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106504 Dátum: 2017.05.21., 12:35:22 »

Az idei évre vonatkozóan ezzel foglalkozó bejegyzést aktualizáltam a történések fényében.

        Hurrrrrrrrááááááá!

       Lesz még feladatom! köszi_2
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #106503 Dátum: 2017.05.21., 09:26:46 »

Az idei évre vonatkozóan ezzel foglalkozó bejegyzést aktualizáltam a történések fényében.
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #106502 Dátum: 2017.05.21., 09:24:39 »

100/2=75
Nem semmi!  Mosolyog
*Szerk:
Szóval azért ezen tegnap ellamentáltam.
Százperkettő hetvenöt.
Ezt is megéltük.
Mennyi minden történt azóta, hogy a Hirdiben láttam az akkori 100/2 kuponjait!
Óhatatlan átfut az emberen az is, milyen sokan elmentek már. Morbid; S/O; Wolfram; Gazember; Mikulás;... (És ez a felsorolás még nem is teljes!)
Mi még vagyunk, néha beszélgetünk is, vagy csak üzenetet váltunk, kapok egy-két érdekes e-mailt.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106501 Dátum: 2017.05.21., 06:34:39 »



Jó estlétet! ...és természetesen csatlakozom AKI rovattársunkhoz. Boldog szülinapot kívánok én is 100/2-nek! Sok szépet neki és főképp győztes meccseket!

             Köszönöm!       Jó szerencsét!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106500 Dátum: 2017.05.21., 06:30:21 »

Isten éltesse
100/2-t!




 Köszönöm!  Jó szerencsét!
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106499 Dátum: 2017.05.21., 05:23:26 »

Vasárnap délelőttre elhagyja nyugat felé az országot az este folyamán kialakult csapadéksáv, mögötte pedig szakadozásnak indul a felhőzet. A reggeli órákban a délnyugati, nyugati határ mentén lehet esőre, záporra számítani. A Dunántúlon többfelé erős, helyenként viharos lesz az északi, északnyugati szél, keleten jobbára mérsékelt északi szél valószínű. Hajnalra 11 és 16 fok közé hűl le a levegő az országban.

Magyarország vasárnap délután:

Vasárnap napközben egy északkelet-délnyugat tengelyű összeáramlási zóna mentén elszórtan alakulnak ki záporok, zivatarok, főleg az Alföldön. Máshol erősen vagy közepesen gomolyfelhős égre tekinthetünk fel. Az északias szél a Dunántúlon továbbra is erős, helyenként viharos marad, de keleten is megélénkül az északias légmozgás. A hőmérséklet legmagasabb értéke 20 és 25 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106498 Dátum: 2017.05.20., 21:46:08 »

Nem készítettem tippelést.
Elővettem a régebben megfogadott un. hosszútávú tippeléseim szelvényeit. Ezeken, még a tavalyi év végén, illetve ez év elején előre fogadtam pl...ki nyeri meg az NB1-et, vagy a holland bajnokságot stb... Van több szelvényem, ezeken klf tippek összekötve simán és kombinációban is. Úgy nézem a dologból pozitívan szállok ki. Főképp ha a magyar NB1 tippem is bejön.... Hajrá Honvéd!!!!
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106497 Dátum: 2017.05.20., 21:42:01 »

Ám én mégsem gondolom, hogy ugyanarról a személyről van. Már csak a köztetek lévő korkülönbség miatt sem....
 H���t H���t



Minden bizonnyal! Vszeg Atom Manó osztálytársa, az én iskolatársam távoli unoka   vigyor  öccse  vigyor lehet.




Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106496 Dátum: 2017.05.20., 21:38:06 »

Isten éltesse
100/2-t!






Jó estlétet! ...és természetesen csatlakozom AKI rovattársunkhoz. Boldog szülinapot kívánok én is 100/2-nek! Sok szépet neki és főképp győztes meccseket!
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106495 Dátum: 2017.05.20., 21:17:17 »

A szivattyúra azért volt szükség, mert a régi valahol, ereszti a vizet, ezért bár ha befogom a slag végét locsolhatok vele, de a forgó locsolót már nem akarja mozgatni. Az új nagyon szépen dolgozik.
Miután kiemeltem a vízből a régit, némi vizsgálódás után megtaláltam a hibás helyet. A csavaroknál fúj ki, mert annak idején, amikor először tönkrement nem találtam megfelelő csavart hozzá, így majdnem ugyanolyannal pótoltam a rosszakat. Ezeket viszont nem lehetett -ezek szerint- rendesen becsavarni így ott - a jelek szerint - kiszökött a víz, amikor az akadálytalan kifolyás nem volt biztosítva. Ezt arra alapozom, hogy annak idején összerakás után egy hordó vízben próbáltam a szivattyút és nem nyomta mellé a vizet! Most gondoltam csak arra, hogy akkor nem fogtam be a cső végét próba képpen.... robban


Igaz, az sem változtatott volna semmin, mert akkor és ott megoldás kellett!
De legalább kereshettem volna azóta megfelelő csavarokat...  Mindegy, a szivattyú most sem volt drága, csak sok kicsi sokra megy...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106494 Dátum: 2017.05.20., 21:09:30 »

Az utóbbi napok időjárása miatt arra gondoltunk a Mamával, hogy megörvendeztetjük ezt a gyereket egy medencével. Eddig mi elvoltunk „kád” nélkül, de a gyerek az gyerek.... Szóval irány Vecsés és mivel ott van egy bolt, ahol mindenre van több ötletük és még búvárszivattyút is árulnak, hát arrafelé vettük az irányt. Be is vásároltunk rendesen...
A medence és a szivattyú mellé vettünk még két nagy zsák földet és bespájzoltam csavarokból is.
Na ebéd után megkezdtük a fürdőzési előkészületeket: a leírás szerint felpumpáltuk a medence szélén levő felfújható részt, aztán hosszú órákon keresztül (unásig!) engedtük bele a vizet. Holnap folytatjuk...  shock

 shock

A szivattyúra azért volt szükség, mert a régi valahol, ereszti a vizet, ezért bár ha befogom a slag végét locsolhatok vele, de a forgó locsolót már nem akarja mozgatni. Az új nagyon szépen dolgozik.
Miután kiemeltem a vízből a régit, némi vizsgálódás után megtaláltam a hibás helyet. A csavaroknál fúj ki, mert annak idején, amikor először tönkrement nem találtam megfelelő csavart hozzá, így majdnem ugyanolyannal pótoltam a rosszakat. Ezeket viszont nem lehetett -ezek szerint- rendesen becsavarni így ott - a jelek szerint - kiszökött a víz, amikor az akadálytalan kifolyás nem volt biztosítva. Ezt arra alapozom, hogy annak idején összerakás után egy hordó vízben próbáltam a szivattyút és nem nyomta mellé a vizet! Most gondoltam csak arra, hogy akkor nem fogtam be a cső végét próba képpen.... robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106493 Dátum: 2017.05.20., 21:02:19 »

Szombat hajnalban az ország nyugati és középső része felett megnövekszik a fátyolfelhőzet - északnyugaton és keleten erősen felhősnek, másutt jellemzően gyengén vagy közepesen felhősnek ígérkezik a napkelte. A legalacsonyabb hajnali hőmérséklet 10 és 14 fok között alakul. A mérsékelt északnyugati irányú átlagszelet a Kisalföldön élénk és erős lökések kísérhetik, az ország többi részén szélcsendes vagy gyenge lesz a légmozgás.
Szombat délután döntően napos idő várható. Napközben csak elvétve - főként északkeleten és délnyugaton - lehet egy-egy zápor, késő estétől azonban több helyen megnövekszik a gomolyfelhőzet és záporok-zivatarok kialakulása valószínű. Az éjszakai órákban egy északkelet-délnyugat tengelyen mozgó jelentősebb csapadékmező is kialakulhat, mely Budapest tágabb környékétől a délnyugati határ közelébe helyeződik át, éjszaka áthaladva a Balaton felett is. Az északnyugati, északi szél a Dunántúlon, azon belül is az északi kétharmadán megélénkül, időnként meg is erősödik. Másutt gyenge változó irányú szél lesz a jellemző. A legmagasabb hőmérséklet a felhősebb nyugaton 20 és 23, míg keleten 24 és 27 fok között alakul.

Az utóbbi napok időjárása miatt arra gondoltunk a Mamával, hogy megörvendeztetjük ezt a gyereket egy medencével. Eddig mi elvoltunk „kád” nélkül, de a gyerek az gyerek.... Szóval irány Vecsés és mivel ott van egy bolt, ahol mindenre van több ötletük és még búvárszivattyút is árulnak, hát arrafelé vettük az irányt. Be is vásároltunk rendesen...
A medence és a szivattyú mellé vettünk még két nagy zsák földet és bespájzoltam csavarokból is.
Na ebéd után megkezdtük a fürdőzési előkészületeket: a leírás szerint felpumpáltuk a medence szélén levő felfújható részt, aztán hosszú órákon keresztül (unásig!) engedtük bele a vizet. Holnap folytatjuk...  shock

 shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106492 Dátum: 2017.05.20., 20:56:47 »

Az én osztálytársam is nagyon magas.



hmmm ...érdekes nekem is volt egy Blum József nevű osztálytársam....még a 70-es évek végén....De az Somogyban volt még. Pedig nem egy gyakori név... a srác se volt egy virágszál az biztos...vagy 2 méter magas lehetett, mint egy megtermett napraforgó.

Ám én mégsem gondolom, hogy ugyanarról a személyről van. Már csak a köztetek lévő korkülönbség miatt sem....
 H���t H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106491 Dátum: 2017.05.20., 20:50:59 »

Isten éltesse
100/2-t!



Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106490 Dátum: 2017.05.20., 20:47:35 »

Jó estlétet!



Ma 481 éve hogy Angliában, lefejeztek egy királynőt. Azaz Boleyn Anna Anglia királynőjét., Pembroke márkinőjét, a Francia YSaint Omer-ből hivatott hóhér a Tower udvarán lefejzte. A vád felségárulás volt...ami a történelmi tények, vagy vélt tények alapján abban az időben abban is kimerült, hogy a királynő megcsalta hites urát. Persze ha ez igaz.... a vád szerint 5 férfival is, közte testvérével is.... A felségárulásért máglyahalál járt volna, ám Henrik ezt, fő vesztésre mérsékelte...és igen hozzáértő hóhért hozatott Franciahonból.
 A királyné  - amúgy I. Erzsébet anyja - a legenda szerint, a kivégzésre várva írta meg a oh death rock me a sleep c-ű költeményét.

https://www.youtube.com/watch?v=8AyKxnBsH0A     (egy Kathy Rose feldolgozás, a kép a Tudorok c-ű filmből származtatott)

aztán egy másiuk feldolgozás:


https://www.youtube.com/watch?v=VK8WuxD6b2g


Jó estét!

 Nem láttam a filmet és a történetben sem merültem el ennyire. Ezek után viszont érdekelni kezdett!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 269 270 [271] 272 273 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!