Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.30., 17:06:29
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 271 272 [273] 274 275 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127537 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106469 Dátum: 2017.05.16., 22:18:19 »

Jó estlétet!
Ahogy - a megszokott rutinnak megfelelően - belépek a fórumba....és végigtekintek rajta...előre és vissza...
egy költemény rövid sora jut eszembe
"....elhull a virág, eliramlik az élet..."   




Jó estét!

Kitartunk! Reménykedve, bizakodva!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106468 Dátum: 2017.05.16., 20:59:33 »

Jó estlétet!
Ahogy - a megszokott rutinnak megfelelően - belépek a fórumba....és végigtekintek rajta...előre és vissza...
egy költemény rövid sora jut eszembe
"....elhull a virág, eliramlik az élet..."   


Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106467 Dátum: 2017.05.16., 05:54:13 »

Éjjel változóan, időnként erősen felhős időre készülhetünk. Elszórtan továbbra is előfordulhat zápor, esetleg egy-egy zivatar, ezek előfordulási helye a Dunántúlról egyre inkább a középső megyék fölé helyeződik át. Az északi szél a Nyugat-Dunántúlon megélénkül. 10 és 15 fok közé hűl a levegő hajnalra.
Kedden napközben is folytatódik a változékony idő. Több-kevesebb napsütés mindenhol várható, az időnként erősebben megnövekvő gomolyfelhőzetből azonban ismét kialakulhatnak záporok, zivatarok. Ezekre nagyobb számban a középső és keleti megyékben lehet számítani. A zivatarokat továbbra is kísérheti felhőszakadás, egy-két helyen akár jégeső, illetve viharos széllökés. A középső megyéket leszámítva többfelé megélénkül az északi, északkeleti szél. A keddi maximumok többnyire 20 és 25 fok között várhatóak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106466 Dátum: 2017.05.15., 21:24:25 »

Jó estlétet!

Még tart az izgalom..... mármint ezt azért írtam, mert múlt héten kedden a fővárosban jártam-keltem. A szokásos túrát tettük meg a nejemmel, azaz kórház aztán átugrottunk a III.kerületbe a nővéréhez, akinek a lábtörése miatt szüksége volt egy kis bevásárlásra. Miután a bevásárlást elintéztük, haladtam a Flórián téri alauljáró alatt, a Szentendrei útról rá a Pacsirtamezőre, hogy onnan majd a Perc utcánál leknyarodjak a lakótelep felé és a Lajos u-i park felé. Piirosat kaptam a Flórián térnél, majd piros-sárga zöld és elindultem, azt hiszem láttam, hogy a Perc utcai balra kanyarodást szabályozó lámpa zöld....azt már nem figyelem - pedig már többször is láttam, és tudtam róla - hogy trafipaxos autó áll  szembe a Pacsirtamezőn. Az assziony szólt....mármit úgy..... hiogy ugye láttad a kamersá rendőrautót...?  Igen válaszoltam....és közben azon töröm a fejem vajon menyivel mehettem....60-65...? Szóval várom a csekket,  vagy nem .....Holnap telik el egy hét....

Nem hiányozna.....de hibáztam...pedig tudom, hogy sokszor ott állnak....


Mostanában elég sűrűn "találkozok" a rend őreivel. Egy hónap alatt kétszer is megállítottak, ellenőrzés és szonda.... Pénteken Somogy megyében jártam....Bonnyapusztánál, mielőtt letértem volna Törökkoppány felé,  meszeltek ki....egy rövid ellenőrzésre.

Ja megamúgy Csütörtökön meg meghívtak egy rövid vendégeskedére...K'miklósra a kapitányságra, egy rövid tanúkihallgatásra. Még az anno...januári betörő üldözés kapcsán....Január 23ra viradó éjszaka történt....most május közepe van. ...és akkoriban is volt élő, azaz folyamatban levő bűnügy amire hivatkozva meghallgathattak volna.   
kie
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106465 Dátum: 2017.05.15., 20:21:05 »

A Dunántúlon kevesebb, másutt több napsütésre számíthatunk. A kora délelőtti óráktól erőteljes gomolyfelhő képződés várható, melyből főként a Tiszától nyugatra eső területeken több helyen záporok, elszórtan zivatarok alakulhatnak ki. A zivatarokat jégeső és erős szél kísérheti. A hőmérséklet csúcsértéke 19 és 25 fok között alakul. A Dunántúl nyugati felén gyakran megélénkül az északi szél, másutt gyenge marad a légmozgás, de zivatarok környezetében viharos lökések kísérhetik a szelet.

Ma sok napsütés és hála Istennek kevés szél volt!  táncika

Viszont éjjel jól jönne egy kis csendes eső.....  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106464 Dátum: 2017.05.15., 20:19:45 »



Jó estét!

1991-ben is 4 millió szegény volt az írások szerint....  25 év alatt legalább nem léptünk hátrébb ebben a tekintetben....
Most örüljünk Vincent?   H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106463 Dátum: 2017.05.15., 07:55:23 »

A Dunántúlon kevesebb, másutt több napsütésre számíthatunk. A kora délelőtti óráktól erőteljes gomolyfelhő képződés várható, melyből főként a Tiszától nyugatra eső területeken több helyen záporok, elszórtan zivatarok alakulhatnak ki. A zivatarokat jégeső és erős szél kísérheti. A hőmérséklet csúcsértéke 19 és 25 fok között alakul. A Dunántúl nyugati felén gyakran megélénkül az északi szél, másutt gyenge marad a légmozgás, de zivatarok környezetében viharos lökések kísérhetik a szelet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106462 Dátum: 2017.05.15., 06:03:00 »


A 2. évfolyam 146. számában 1991. X. 29-én megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106461 Dátum: 2017.05.14., 21:25:35 »

Jó estét!

Ma családi összeröffenés volt: anyukám és sógoraim is itt voltak.

Nemrég végeztünk a takarítással, mosogatással és a gyermek fürdetésével....

Jó éjszakát!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106460 Dátum: 2017.05.14., 09:27:12 »

Vasárnap reggel változóan felhős az égbolt hazánk felett, de záporesőre csupán a délnyugati határvidéken fordulhat elő. Az északi, északnyugati szél többnyire gyenge lesz. A hőmérséklet általában 11 és 16 fok közé csökken.
Az ország jelentős részén többórás napsütés valószínű. A középső országrészben néhol, a Dunántúlon elszórtan fordulhat elő zápor, zivatar, lokálisan nagyobb mennyiségű esővel, de már hevesebb kísérőjelenségek nélkül. Az északias szél főleg a Tiszántúl északi felén élénkül majd meg, máshol gyenge vagy mérsékelt lesz a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke 20 és 25 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106459 Dátum: 2017.05.13., 12:59:09 »

Sebaj, helyette segítettem a gyerek osztályfőnökének cselekvési tervet készíteni a Gerje parti vízi élőhely egy részének gondozására.  táncika



Ez a hely -talán szerencsére- messze van a napokban felfedezett földikutya élőhelyétől.
Ha még nem hallottál róla, itt olvashatsz bővebben:

https://cegledipanorama.hu/2017-05-09/foldikutyat-fedeztek-fel-albertirsan/

Szegény állat egyébként rém csúnya, nem is értem, miért kapta a „kutya” megtisztelő címet?  H���t

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106458 Dátum: 2017.05.13., 12:55:59 »

Szép napot!

A síndarabot megnéztem, bezzeg a kiállítás megnyitóra nem mentem el!  robban
Elfelejtettem.  szégyenlem

Sebaj, helyette segítettem a gyerek osztályfőnökének cselekvési tervet készíteni a Gerje parti vízi élőhely egy részének gondozására.  táncika

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106457 Dátum: 2017.05.13., 12:43:20 »

Ma megnéztem a Vasutas Művelődési Ház heti kínálatát.
Holnap új síndarabot mutatnak be....

Szép napot!

A síndarabot megnéztem, bezzeg a kiállítás megnyitóra nem mentem el!  robban
Elfelejtettem.  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106456 Dátum: 2017.05.13., 06:41:25 »

Szombat reggel általában erősen felhős vagy borult égre ébredhetünk, alig csökkenő csapadékhajlammal. Szórványos zápor, zivatar még várható, főleg határaink közelében. Az általában délnyugati, nyugati szél főleg a déli és középső országrészben élénkül meg. A Kisalföldön és a Bakonyban már északnyugatira fordul a szél. Északon, északkeleten, ahol gyengébb lesz a légmozgás, - főleg a korábban erősen csapadékos helyeken - párássá válik a levegő, rövid ideig tartó ködfoltok is megjelenhetnek. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek általában 10 és 14 fok között alakulnak, de délen, délkeleten 15-16 fokos minimumok is előfordulnak, az északi határvidéken pedig lehet mindössze 8-9 fok is.
Szombat délután folytatódik a csapadékos idő, már országszerte bárhol számíthatunk záporra, zivatarra. Az északi, északkeleti országrészben hevesebb zivatar, felhőszakadás sem kizárt. Egy-egy csapadékgócból hirtelen jelentős mennyiségű csapadék is hullhat, mely akár villámárvizekhez is vezethet az arra hajlamosabb helyeken (dombság, középhegység). A Kisalföldön északnyugati, délen nyugati, keleten pedig délnyugati szél időnként megélénkül, délen megerősödik. Emellett a szél zivatarok környezetében is megerősödhet és ilyenor viharos lökések is kísérhetik. A legmagasabb hőmérséklet a sok csapadék miatt többfelé alacsonyan maradhat: mindössze 17 és 24 fok közé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106455 Dátum: 2017.05.12., 21:47:56 »

Ma megnéztem a Vasutas Művelődési Ház heti kínálatát.
Holnap új síndarabot mutatnak be....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106454 Dátum: 2017.05.12., 21:47:04 »


Mi lett a szeri fiúkkal?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106453 Dátum: 2017.05.12., 21:39:26 »

Jó estlétet!


E heti tippelések:


Internazionale – Sassoulo : H (hazai győzelem) odds 1,4
Cagliari – Empoli : x2, azaz döntetlen, vagy vendég győzelem odds: 1,31
Fiorentina – Lazio : x2, /döntetlen v vendég győzelem/ odds:1,6
Huddersfield – Sheffield Wednesday ? x2 (egál v vendéggyözelem) odds:1,5


Az első három esemény olasz foci, mégpedig az első ligából. Lassan vége a bajnokságnak vissza van még három forduló. A kieső helyek egyikéért, még azért megy a „küzdelem”. Ebben jelenleg az Empoli, a Genoa és a Crotone  gárdája érintett. Bár kétségtelen a legnagyobb esélye a 2. osztályba történő kihullásra a Crotone-nak van.
Az első tipp az Inter és a Sassuoló küzdelme. A haziak a 7. helyen állnak 3 pontra helyi riválisuktól az AC Milantól és a nemzetközi kijutást jelentő 6. pozíciótól. A vendégcsapat a „kis” Sassuolo csapata az a bajnokság 14. helyén áll a szerzett 40 pontjával. A kiesés nem fenyegeti a csapatot, de azért minden bizonnyal nem szeretnének hátrébb csúszni. Jó a csapat, most úgy helyre rázta magát, végül is a 20. forduló óta kisebb kilengésekkel, de hozza a tőle elvárhatót. Igazi helyi csapat, jó értelembe vett patriotizmussal, mivel a gárdában, a nagy keretben csak négy „idegen” játszik, egy francia, egy holland, egy Ghánai és egy Spanyol személyében. Ez az arány a hazaiak, az Inter esetében 18 más nemzetiségű játékost jelent.    Az Inter még versenyben van a fentebb említett 6. helyért. De ehhez minden meccsét hoznia kel, mármint ami még vissza van. A három utolsó fordulóban, ugyebár fogadja a Sassuolót, aztán elugrik Rómába a Lazióhoz, és utoljára megvendégeli az Udinese csapatát. Szóval oda kell magát tennie, ha be akarja hozni az előtte álló „testvért” az AC Milán gárdáját. Szerintem az első lépést meg is teszi, tippem hazai győzelem.

A következő megjátszandó történet, a Cagliari és Empoli összecsapás.  A szardiniai csapat a 13. helyen áll, szerintem a közepesnék egy csöppet halványabb képességű gárda ez, de otthonában azért veszélyes lehet bárkire. Az Empoli gigászi küzdelmet folytat a bentmaradásért. Az utóbbi időben szépen teljesített, azaz vendéglátóként elkalapálta a Bologna-t, aztán igaz kikapott otthon a fenti Sassuloótól, de előtte Milánóban lepte meg két góllal az AC-t és nyert, még előtte Firenzében tudott győzni a F’tina ellenében. Lényegében az Empoli 4 ponttal van a Crotone előtt, ami még kiseő helyen áll. Ha a csapat hozza ezt a mérkőzést, akkor szerintem már biztos a bentmaradás. Hozni fogja….  Ha más nem akkor egy egálra.

A harmadik meccs is olasz bajnokság, a Fiorentina fogadja a Lazió gárdáját. A Lazio a szerzuett 70 pontjával a 4. helyen áll, tőle a bronzérem – ha nem is karnyújtásnyira – de 7 pontra van. A harmadik helye n amúgy a Napoli csapata kapaszkodik. Nem sok esélyt látok arra, hogy sikerül behoznia a Laziónak ezt a hátrányt, de szerintem a csapat mindent el fog követni ennek érdekében. A firenziek, Lorenzo Medici távoli és messzi utódjai jelenleg a 8. helyen állnak. 3 ponttal elmaradva a 6. (nemzetközi porondra kijutást jelentő) helyezéstől. Minden bizonnyal megpróbálják a feljebb kapaszkodást. Kérdés melyik motiváció erősebb, a bronzéremért, avagy a 6. helyért történő küzdelem. Én a Lazióra tippelek, azaz vagy egál, vagy római győzelem.

Az utolsó esemény angol foci, a premier liga előszobájának a championship osztályozó találkozója, a Huddersfield és a Sheffield Wendesday első összecsapása. Az angol fociban, a championshipből az első kettő feljut a premier ligába, aztán az alattuk levő négy csapat megküzd a feljutást jelentő még egy helyért, egyenes kiesésben oda-vissza mérkőzéseken.  A premierből meg három csapat kizuhan. A Huddersfield az 5. helyen, míg a vendég baglyok csapata, a Sheffield Wednesday a 4. helyen végzett a bajnokságban. Szerintem a vendégek esélyesebbek és ha másnem, de egálra hozzák a mecset.


Holnap feladom kötésben, azaz nem lehet hibázni és vszeg teszek fel reá 400 ft-ocskát, azaz a nyeremény kiszámolható (ha minden bejönne) csak össze kell szorozni az oddsokat és a végén megszorozni a téttel.
[/pre]

Jó estét!

No, ez nekem szerencsejáték!  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106452 Dátum: 2017.05.12., 21:18:30 »

Jó estlétet!


E heti tippelések:


Internazionale – Sassoulo : H (hazai győzelem) odds 1,4
Cagliari – Empoli : x2, azaz döntetlen, vagy vendég győzelem odds: 1,31
Fiorentina – Lazio : x2, /döntetlen v vendég győzelem/ odds:1,6
Huddersfield – Sheffield Wednesday ? x2 (egál v vendéggyözelem) odds:1,5


Az első három esemény olasz foci, mégpedig az első ligából. Lassan vége a bajnokságnak vissza van még három forduló. A kieső helyek egyikéért, még azért megy a „küzdelem”. Ebben jelenleg az Empoli, a Genoa és a Crotone  gárdája érintett. Bár kétségtelen a legnagyobb esélye a 2. osztályba történő kihullásra a Crotone-nak van.
Az első tipp az Inter és a Sassuoló küzdelme. A haziak a 7. helyen állnak 3 pontra helyi riválisuktól az AC Milantól és a nemzetközi kijutást jelentő 6. pozíciótól. A vendégcsapat a „kis” Sassuolo csapata az a bajnokság 14. helyén áll a szerzett 40 pontjával. A kiesés nem fenyegeti a csapatot, de azért minden bizonnyal nem szeretnének hátrébb csúszni. Jó a csapat, most úgy helyre rázta magát, végül is a 20. forduló óta kisebb kilengésekkel, de hozza a tőle elvárhatót. Igazi helyi csapat, jó értelembe vett patriotizmussal, mivel a gárdában, a nagy keretben csak négy „idegen” játszik, egy francia, egy holland, egy Ghánai és egy Spanyol személyében. Ez az arány a hazaiak, az Inter esetében 18 más nemzetiségű játékost jelent.    Az Inter még versenyben van a fentebb említett 6. helyért. De ehhez minden meccsét hoznia kel, mármint ami még vissza van. A három utolsó fordulóban, ugyebár fogadja a Sassuolót, aztán elugrik Rómába a Lazióhoz, és utoljára megvendégeli az Udinese csapatát. Szóval oda kell magát tennie, ha be akarja hozni az előtte álló „testvért” az AC Milán gárdáját. Szerintem az első lépést meg is teszi, tippem hazai győzelem.

A következő megjátszandó történet, a Cagliari és Empoli összecsapás.  A szardiniai csapat a 13. helyen áll, szerintem a közepesnék egy csöppet halványabb képességű gárda ez, de otthonában azért veszélyes lehet bárkire. Az Empoli gigászi küzdelmet folytat a bentmaradásért. Az utóbbi időben szépen teljesített, azaz vendéglátóként elkalapálta a Bologna-t, aztán igaz kikapott otthon a fenti Sassuloótól, de előtte Milánóban lepte meg két góllal az AC-t és nyert, még előtte Firenzében tudott győzni a F’tina ellenében. Lényegében az Empoli 4 ponttal van a Crotone előtt, ami még kiseő helyen áll. Ha a csapat hozza ezt a mérkőzést, akkor szerintem már biztos a bentmaradás. Hozni fogja….  Ha más nem akkor egy egálra.

A harmadik meccs is olasz bajnokság, a Fiorentina fogadja a Lazió gárdáját. A Lazio a szerzuett 70 pontjával a 4. helyen áll, tőle a bronzérem – ha nem is karnyújtásnyira – de 7 pontra van. A harmadik helye n amúgy a Napoli csapata kapaszkodik. Nem sok esélyt látok arra, hogy sikerül behoznia a Laziónak ezt a hátrányt, de szerintem a csapat mindent el fog követni ennek érdekében. A firenziek, Lorenzo Medici távoli és messzi utódjai jelenleg a 8. helyen állnak. 3 ponttal elmaradva a 6. (nemzetközi porondra kijutást jelentő) helyezéstől. Minden bizonnyal megpróbálják a feljebb kapaszkodást. Kérdés melyik motiváció erősebb, a bronzéremért, avagy a 6. helyért történő küzdelem. Én a Lazióra tippelek, azaz vagy egál, vagy római győzelem.

Az utolsó esemény angol foci, a premier liga előszobájának a championship osztályozó találkozója, a Huddersfield és a Sheffield Wendesday első összecsapása. Az angol fociban, a championshipből az első kettő feljut a premier ligába, aztán az alattuk levő négy csapat megküzd a feljutást jelentő még egy helyért, egyenes kiesésben oda-vissza mérkőzéseken.  A premierből meg három csapat kizuhan. A Huddersfield az 5. helyen, míg a vendég baglyok csapata, a Sheffield Wednesday a 4. helyen végzett a bajnokságban. Szerintem a vendégek esélyesebbek és ha másnem, de egálra hozzák a mecset.


Holnap feladom kötésben, azaz nem lehet hibázni és vszeg teszek fel reá 400 ft-ocskát, azaz a nyeremény kiszámolható (ha minden bejönne) csak össze kell szorozni az oddsokat és a végén megszorozni a téttel.
[/pre]
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106451 Dátum: 2017.05.12., 08:06:13 »

A hajnali óráktól újra labilizálódik felettünk a légkör, az ország nagy részén megnövekszik, megvastagszik a felhőzet és a kora reggeli óráktól főleg a középső és keleti, északkeleti országrészben a záporok mellett megjelennek a zivatarok is. A déli, délnyugati szél többfelé élénk marad, de néhol lehetnek továbbra is erős lökések, illetve zivatar környezetében is megerősödhet, átmenetileg viharossá is fokozódhat a légmozgás. Az előző napokhoz képest jóval enyhébb lesz az éjszaka, jellemzően 10 és 16 fok között mérhetjük a legalacsonyabb értékeket.
Napközben országszerte erős gomolyfelhő-képződésre számíthatunk, amiből a Dunától keletre sokfelé, kiemelten az Északi-középhegység tágabb környezetében és az Észak-Alföldön heves záporok és zivatarok kialakulása valószínű, rövid idő alatt lehulló, helyenként nagy mennyiségű, akár 30 mm-t elérő vagy azt meghaladó csapadékmennyiségekkel, viharos széllökésekkel. A hegyekben villámárvizek kialakulhatnak. A Dunántúlon és az Alföld déli részén csak szórványosan alakul ki záporeső és zivatar, heves kísérőjelenségek pedig csak néhol lehetnek. Estefelé keletebbre tolódnak a konvektív jelenségek. A déli, délnyugati szél zivataroktól függetlenül is megélénkül, Baranyában, Somogyban, Tolnában meg is erősödik. A hőmérséklet csúcsértéke jellemzően 20 és 25 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106450 Dátum: 2017.05.12., 06:04:52 »


A 2. évfolyam 145. számában 1991. X. 25-én megjelent írások
Naplózva
Oldalak: 1 ... 271 272 [273] 274 275 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!