Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.30., 08:47:24
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 66 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 356 357 [358] 359 360 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127382 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104769 Dátum: 2016.08.28., 13:02:58 »

Éjszaka felhőtlen lesz az ég az ország felett. Nagy területen teljes lesz a szélcsend, csupán az Észak-Dunántúlon lengedezik helyenként gyenge szél délkeleti, déli irányból. Hajnalra kellemesen lehűl a levegő - a leghűvösebb órákban 12, 18 fokot mérhetünk majd, csak a mélyebben fekvő északi völgyekben lehet ettől picit hűvösebb.
Folytatódik a strandidő - gyakorlatilag felhőtlen lesz az ég, sok napsütésre számíthatunk, a délies légmozgás pedig gyenge marad, csak az Alpokalján és a Fertő-tó környékén fordulhat elő egy-egy élénk széllökés. Picit tovább erősödik a nappali felmelegedés, a hőmérséklet csúcsértéke 27 és 32 fok között alakul, várhatóan nyugati, északnyugati tájainkon lesz a legmelegebb.

Meleg van, hála Istennek!  táncika

Anyukám meglátogatott minket, aminek nagyon örülök!
Csütörtökön csak én voltam bent nála, ha már egyszer Pesten voltam, elléptem Hozzá is.
Továbbra is az az érzésem, hogy mára már élhetetlen az a rész!
Ha kocsim lenne és ott kellene laknom, nem lenne kocsim!  robban  robban A legbiztosabb dolognak azt tartottam, hogy ha a mélygarázsba teszem le a kocsit. De az folyamatosan nem jó, hiszen 750 Ft-ot nem egészen két óráért! Komplett rablás! Az utcán meg ilyenkor örökölni lehet a parkolót!
Ráadásul megint lezártak egy kis utcát, megszüntetve ezzel vagy 30 parkoló helyet! Szóval botrány, ami a belvárosban van!
Gyalog sem tudsz rendesen közlekedni, mert az egész Október 6-a utca két oldalán az éttermek teraszai vannak!
Igazán azokat sem értem meg, akik kiülnek oda enni! Egyik oldalról a gyalogosok lesik a tányéromat, másik oldalról az autók verik bele a port...  Vagy csak én vagyok ennyire ilyen?  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104768 Dátum: 2016.08.28., 12:56:15 »



Jó estlétet!


Holnap visszük haza... Nem volt vele gond nekünk, inkább szüleinek lesz egyre nehezebb vele. Amíg lehetett nem "fogták meg"....kései gyerek gyakorlatilag babusgatták sokáig...és mindent ráhagytak. Sajnos sok mindenben a fejükre nőtt már most.

Szép napot!

Nektek jó pihenést!  Megvolt a felszabadulás... táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104767 Dátum: 2016.08.28., 06:57:32 »

Éjszaka felhőtlen lesz az ég az ország felett. Nagy területen teljes lesz a szélcsend, csupán az Észak-Dunántúlon lengedezik helyenként gyenge szél délkeleti, déli irányból. Hajnalra kellemesen lehűl a levegő - a leghűvösebb órákban 12, 18 fokot mérhetünk majd, csak a mélyebben fekvő északi völgyekben lehet ettől picit hűvösebb.
Folytatódik a strandidő - gyakorlatilag felhőtlen lesz az ég, sok napsütésre számíthatunk, a délies légmozgás pedig gyenge marad, csak az Alpokalján és a Fertő-tó környékén fordulhat elő egy-egy élénk széllökés. Picit tovább erősödik a nappali felmelegedés, a hőmérséklet csúcsértéke 27 és 32 fok között alakul, várhatóan nyugati, északnyugati tájainkon lesz a legmelegebb.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104766 Dátum: 2016.08.27., 15:37:52 »

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104765 Dátum: 2016.08.27., 14:23:08 »

Csütörtökön Marika néni a sétálgatás közben elesett szegényem. Eleddig halogatta az orvoshoz menetelt, de ma végre kötélnek állt.
Jó tette. Mint kiderült, eltörött az egyik kulcscsontja.  shock

Felkötötték szépen a karját, aztán hazaküldtek minket.

Most itthon vagyunk.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104764 Dátum: 2016.08.27., 09:20:46 »



Jó estlétet!


Holnap visszük haza... Nem volt vele gond nekünk, inkább szüleinek lesz egyre nehezebb vele. Amíg lehetett nem "fogták meg"....kései gyerek gyakorlatilag babusgatták sokáig...és mindent ráhagytak. Sajnos sok mindenben a fejükre nőtt már most.

Derűs napot!

Szegény szülők! Az ember sokat szenved a saját hibáitól. Tapasztalatból tudom!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104763 Dátum: 2016.08.27., 07:12:26 »

Az éjszakai órákban is marad a nagyrészt derült idő. Hajnalban főként a délnyugati területeken elvétve megjelenhetnek pára-, illetve ködfoltok, de ezek napfelkelte után gyorsan feloszlanak. A keleti szél mindenütt gyenge marad. Általában 11 és 16 fok közötti legalacsonyabb hőmérséklet várható, egy-két szélvédett völgyben lehet ennél pár fokkal hűvösebb.
Marad a felhőtlen időjárás sok-sok napsütéssel. A keleti, délkeleti irányú légmozgás többnyire gyenge marad, egyedül a Kisalföld térségében élénkülhet meg időnként a déli szél. A hőmérséklet csúcsértéke 30 fok körül várható.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #104762 Dátum: 2016.08.26., 21:51:16 »

Mennyi van még vissza a nyaralásból?
Melyiktek várja jobban, hogy vége legyen? 
 vigyor



Jó estlétet!


Holnap visszük haza... Nem volt vele gond nekünk, inkább szüleinek lesz egyre nehezebb vele. Amíg lehetett nem "fogták meg"....kései gyerek gyakorlatilag babusgatták sokáig...és mindent ráhagytak. Sajnos sok mindenben a fejükre nőtt már most.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104761 Dátum: 2016.08.26., 18:03:18 »

Jó estlétet!



Eléggé elfoglaltra sikeredik ez a hét. Egy rokonom fiú gyermeke nálunk nyaral egy hétig. Most kezdi majd ősszel a 7. osztályt az "elemiben". Tegnap Bp-re mentünk, felsiklottunk a várba, körbejártuk. A Nagyboldogasszony templomba nem mentünk be, nem igazán hozta lázba a gyermeket. Úgy igazából a vár sem. Bár megjegyzem mindent megfigyelt és később mindenre emlékezett, pedig azt hittem nem érdekli. A villamost nagyon kedveli, számára nagyobb élményt jelentett mint bármi más.
Nem egyszerű eset. Mindene a játék.... mármint számítógépügyileg. Ez idáig életében két könyvet olvasott el, a Pál utcai fiúkat, no meg az Egri csillagokat. Bár ez utóbbival kapcsolatban kétségeim vannak, inkább a filmet "kínlódta" végig. Most birkózik a Kőszívű ember fiaival. Nehezen megy neki, amit valahol megértek. Sok idegen szó, más szóhasználat ésatöbbi...   Napi 30 oldalt kellene olvasnia, ahogy ő maga kiszámolta... Ebből kb. 5-6 oldal jön össze. Igaz egy oldalt (illetve értelemszerűen ameddig az aktuális cselekmény-gondolatmenet tart) hangosan kell felolvasnia.  
Nálunk nincs "gépezés" a szülei kérésére, mivel otthon is le lett tiltva ideiglenesen magatartásbeli, szorgalmi okok miatt.  Végül is eljátszik ő egy nádból készített "fegyverrel" is az udvaron, a többi már a képzelet dolga. Lényegében lejátssza a számítógépes játékokat, csak "élőben" a fantáziájával. Nem egyszerű az eset. Nem irigylem szüleit.... Apa jóval 60 felett, anya már 50 felé. Kisebb korábban egyszerűbb volt a gép elé ültetni, ahol  "elvan" míg a szülők dolgoztak a kertben a földeken. A tesók meg már kirepültek, illetve a nővérétől is csak a "gépet" leste el meg sok lányos "allűrt".  


Mennyi van még vissza a nyaralásból?
Melyiktek várja jobban, hogy vége legyen? 
 vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104760 Dátum: 2016.08.26., 17:37:47 »

Meleg van, mi tagadás.
De hamarosan megyek füvet nyírni.
Először lecsupaszítom a hátsó udvart, hogy oda át tudjam vinni a Bömbit, így rendesen hozzáférek az udvarhoz.

Délelőtt rávettem magam  és elmentem a gumishoz. A jobb hátsó gumi annyira porózus volt, hogy 4 naponta elszökött belőle 1 - 1,2 Bar nyomás.
Mivel nem vagyok Krőzus, hogy vegyek 2 nyári gumit most, hamarosan meg 4 télit, ezért abban egyeztünk a gumissal, hogy most feltesz nekem 2 tálit hátra, amikor meg ismét lesz annyi pénzem, a másik kettőt meg felrakjuk előre. Nem egy hirtelen kifizetendő nagy összeg.
Tavaszra pedig lejátsszuk ugyanezt, csak nyári garnitúrával, mert ezek már meglehetősen viseltesek...

Szóval, a mai napom eddig így telt. Igaz, reggelt elszaladtam Maglódra a madarasba. Nem azért mentem, hogy odamenjek, hanem oda mentem, mert ott volt egy megbeszélésem, s ha már ott vagyok, bemegyek vásárolni és tankolni is. Mégiscsak 317 Ft a benzinnek literje!  szégyenlem

Fűnyírás is kipipálva!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104759 Dátum: 2016.08.26., 14:39:06 »

Jó estlétet!



Eléggé elfoglaltra sikeredik ez a hét. Egy rokonom fiú gyermeke nálunk nyaral egy hétig. Most kezdi majd ősszel a 7. osztályt az "elemiben". Tegnap Bp-re mentünk, felsiklottunk a várba, körbejártuk. A Nagyboldogasszony templomba nem mentünk be, nem igazán hozta lázba a gyermeket. Úgy igazából a vár sem. Bár megjegyzem mindent megfigyelt és később mindenre emlékezett, pedig azt hittem nem érdekli. A villamost nagyon kedveli, számára nagyobb élményt jelentett mint bármi más.
Nem egyszerű eset. Mindene a játék.... mármint számítógépügyileg. Ez idáig életében két könyvet olvasott el, a Pál utcai fiúkat, no meg az Egri csillagokat. Bár ez utóbbival kapcsolatban kétségeim vannak, inkább a filmet "kínlódta" végig. Most birkózik a Kőszívű ember fiaival. Nehezen megy neki, amit valahol megértek. Sok idegen szó, más szóhasználat ésatöbbi...   Napi 30 oldalt kellene olvasnia, ahogy ő maga kiszámolta... Ebből kb. 5-6 oldal jön össze. Igaz egy oldalt (illetve értelemszerűen ameddig az aktuális cselekmény-gondolatmenet tart) hangosan kell felolvasnia.  
Nálunk nincs "gépezés" a szülei kérésére, mivel otthon is le lett tiltva ideiglenesen magatartásbeli, szorgalmi okok miatt.  Végül is eljátszik ő egy nádból készített "fegyverrel" is az udvaron, a többi már a képzelet dolga. Lényegében lejátssza a számítógépes játékokat, csak "élőben" a fantáziájával. Nem egyszerű az eset. Nem irigylem szüleit.... Apa jóval 60 felett, anya már 50 felé. Kisebb korábban egyszerűbb volt a gép elé ültetni, ahol  "elvan" míg a szülők dolgoztak a kertben a földeken. A tesók meg már kirepültek, illetve a nővérétől is csak a "gépet" leste el meg sok lányos "allűrt".  


A szülői lustaság egyébként csúnyán szokott visszaköszönni!   szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104758 Dátum: 2016.08.26., 14:38:15 »

Egyértelműen a napsütésé lesz a főszerep. A nap folyamán ugyan megjelenhet kevés felhő az égen, de ezek érdemben nem befolyásolják majd az időjárás napos jellegét. A keleties légmozgás többnyire gyenge marad, de néhol még lehet egy-egy élénk lökése a szélnek. A hőmérséklet csúcsértéke 26 és 31 fok között alakul


Meleg van, mi tagadás.
De hamarosan megyek füvet nyírni.
Először lecsupaszítom a hátsó udvart, hogy oda át tudjam vinni a Bömbit, így rendesen hozzáférek az udvarhoz.

Délelőtt rávettem magam  és elmentem a gumishoz. A jobb hátsó gumi annyira porózus volt, hogy 4 naponta elszökött belőle 1 - 1,2 Bar nyomás.
Mivel nem vagyok Krőzus, hogy vegyek 2 nyári gumit most, hamarosan meg 4 télit, ezért abban egyeztünk a gumissal, hogy most feltesz nekem 2 tálit hátra, amikor meg ismét lesz annyi pénzem, a másik kettőt meg felrakjuk előre. Nem egy hirtelen kifizetendő nagy összeg.
Tavaszra pedig lejátsszuk ugyanezt, csak nyári garnitúrával, mert ezek már meglehetősen viseltesek...

Szóval, a mai napom eddig így telt. Igaz, reggelt elszaladtam Maglódra a madarasba. Nem azért mentem, hogy odamenjek, hanem oda mentem, mert ott volt egy megbeszélésem, s ha már ott vagyok, bemegyek vásárolni és tankolni is. Mégiscsak 317 Ft a benzinnek literje!  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104757 Dátum: 2016.08.26., 14:30:09 »


Bakancsos Csirkét is nagyon hiányolom!
Fergetegesen jó humora volt, általában az Ő írásai miatt néztek kicsit lököttnek a buszon reggelente, amikor kuncorásztam olvasgatás közben...

 H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104756 Dátum: 2016.08.26., 14:27:37 »




Most már értem a BMW X(5)? -öst.  shock  Bár szerintem  egy jó Totoja hilux pick-up jobb azért...

X3.

Szerintem is jobb lett volna egy Toyota, de ha egyszer Jani BMW-t akart.... az ő pénze, azt vesz, amit akar.
Ennek is megvan az előnye egyébként, mert egy roppant intelligens szerkezet. Eső érzéskelős az ablaktörlő, van rajta lehetőség fény érzékelősre beállítani a világítást, tehát ha úgy érzi, hogy sötét van, felkapcsolja a világítást, ha úgy érzi világos, lekapcsolja... A sebességgel és a terheltséggel összefüggésben állítja a fényszók magasságát.... szóval cifra.
Ami nagy előny, hogy 5 liter környékén van a fogyasztása országúton, és itt a városban is 8,6 l/100-re állt be nekem 20 km alatt. Persze Pesten biztosan több lenne...  Kacsint
Én azt gondolom, mert beszélgettük Feleséggel, arra az évi 4 - 6 alkalomra, amikor kint vagyunk, nem érdemes terepjárót venni, mert itthon megeszi a hajunkat is! Jó, nem egy ilyen BMW, de ezt meg ki kell tudni fizetni...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104755 Dátum: 2016.08.26., 12:56:19 »

Jó estlétet!



Eléggé elfoglaltra sikeredik ez a hét. Egy rokonom fiú gyermeke nálunk nyaral egy hétig. Most kezdi majd ősszel a 7. osztályt az "elemiben". Tegnap Bp-re mentünk, felsiklottunk a várba, körbejártuk. A Nagyboldogasszony templomba nem mentünk be, nem igazán hozta lázba a gyermeket. Úgy igazából a vár sem. Bár megjegyzem mindent megfigyelt és később mindenre emlékezett, pedig azt hittem nem érdekli. A villamost nagyon kedveli, számára nagyobb élményt jelentett mint bármi más.
Nem egyszerű eset. Mindene a játék.... mármint számítógépügyileg. Ez idáig életében két könyvet olvasott el, a Pál utcai fiúkat, no meg az Egri csillagokat. Bár ez utóbbival kapcsolatban kétségeim vannak, inkább a filmet "kínlódta" végig. Most birkózik a Kőszívű ember fiaival. Nehezen megy neki, amit valahol megértek. Sok idegen szó, más szóhasználat ésatöbbi...   Napi 30 oldalt kellene olvasnia, ahogy ő maga kiszámolta... Ebből kb. 5-6 oldal jön össze. Igaz egy oldalt (illetve értelemszerűen ameddig az aktuális cselekmény-gondolatmenet tart) hangosan kell felolvasnia.  
Nálunk nincs "gépezés" a szülei kérésére, mivel otthon is le lett tiltva ideiglenesen magatartásbeli, szorgalmi okok miatt.  Végül is eljátszik ő egy nádból készített "fegyverrel" is az udvaron, a többi már a képzelet dolga. Lényegében lejátssza a számítógépes játékokat, csak "élőben" a fantáziájával. Nem egyszerű az eset. Nem irigylem szüleit.... Apa jóval 60 felett, anya már 50 felé. Kisebb korábban egyszerűbb volt a gép elé ültetni, ahol  "elvan" míg a szülők dolgoztak a kertben a földeken. A tesók meg már kirepültek, illetve a nővérétől is csak a "gépet" leste el meg sok lányos "allűrt".  


Innen eszembe jutott egyik sógornőm kislánya, Innácska. Ők is voltak nálunk néhány napig.
A kislány most lesz 10 (vagy csak 9?) éves. Ő még sosem volt külföldön eleddig, de még nagyvárosból is csak Ungváron. Őt a Pláza hódította meg, amikor Pesten voltunk, nem is akart elmenni onnan. Én mentem intézni a dolgomat, vele ott kellett sétálgatni. Tüzetesen  megnézett mindent. Aztán kikötött a cipőboltnál... (mégiscsak nőből van!  vigyor ) Nagyon ízlett neki az irsai pizza, azt mondta, hogy jobb, mint amit Ukrajnában szokott enni. Az utak állapota egyszerűen lenyűgözte (gondolom a kép láttán ez nem csoda...).
Viszont már mondta, hogy jövőre szeretne elmenni a várba, a Szent István Bazilikába és a Duna partra, mert az is biztos szép lehet, ha a Duna nagyobb, mint az Ung.
Egyébként Ő is alapvetően a számítógépes játékokkal játszott amikor itthon volt. Persze Pancsikát még sétáltatta, mert az annyira „nagylányos” dolog!  _lov_
A legjobb volt, amikor a nappaliban a tv-n az ukrán adás ment, ő meg itt a nagy szobában játszott a gépen... és a tv-t nem volt szabad elkapcsolni, mert ő azt hallgatta!  shock  vigyor

Az olvasásáról egy másik története jutott eszembe.
Egyszer, amikor kint voltam, és Innácska mutogatta nekem, hogy milyen Monster High babát szeretne, az orosz webáruházakban keresgéltünk. Én alattomos módon elolvastattam vele mindent, amit a babákról leírtak, mondván, hogy nem tudok oroszul/ukránul olvasni... Majd egy órán keresztül mutogatta nekem, meg olvasta fel az ismertetőket. Amikor már kifulladt, azt mondja nekem: István Bátya, én az iskolában egy hónap alatt nem olvasok annyit, mint amennyit most veled olvastam!
 hahota hahota hahota hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104754 Dátum: 2016.08.26., 06:49:57 »

Egyértelműen a napsütésé lesz a főszerep. A nap folyamán ugyan megjelenhet kevés felhő az égen, de ezek érdemben nem befolyásolják majd az időjárás napos jellegét. A keleties légmozgás többnyire gyenge marad, de néhol még lehet egy-egy élénk lökése a szélnek. A hőmérséklet csúcsértéke 26 és 31 fok között alakul
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104753 Dátum: 2016.08.26., 06:06:27 »


Az 1278. számban 1998. XII. 4-én megjelent írások
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #104752 Dátum: 2016.08.25., 20:52:12 »

Na, ki jön velem Ukrajnába?



Egy kicsit régebbi kép Újlakról.




Most már értem a BMW X(5)? -öst.  shock  Bár szerintem  egy jó Totoja hilux pick-up jobb azért...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #104751 Dátum: 2016.08.25., 20:43:21 »

Jó estlétet!



Eléggé elfoglaltra sikeredik ez a hét. Egy rokonom fiú gyermeke nálunk nyaral egy hétig. Most kezdi majd ősszel a 7. osztályt az "elemiben". Tegnap Bp-re mentünk, felsiklottunk a várba, körbejártuk. A Nagyboldogasszony templomba nem mentünk be, nem igazán hozta lázba a gyermeket. Úgy igazából a vár sem. Bár megjegyzem mindent megfigyelt és később mindenre emlékezett, pedig azt hittem nem érdekli. A villamost nagyon kedveli, számára nagyobb élményt jelentett mint bármi más.
Nem egyszerű eset. Mindene a játék.... mármint számítógépügyileg. Ez idáig életében két könyvet olvasott el, a Pál utcai fiúkat, no meg az Egri csillagokat. Bár ez utóbbival kapcsolatban kétségeim vannak, inkább a filmet "kínlódta" végig. Most birkózik a Kőszívű ember fiaival. Nehezen megy neki, amit valahol megértek. Sok idegen szó, más szóhasználat ésatöbbi...   Napi 30 oldalt kellene olvasnia, ahogy ő maga kiszámolta... Ebből kb. 5-6 oldal jön össze. Igaz egy oldalt (illetve értelemszerűen ameddig az aktuális cselekmény-gondolatmenet tart) hangosan kell felolvasnia.  
Nálunk nincs "gépezés" a szülei kérésére, mivel otthon is le lett tiltva ideiglenesen magatartásbeli, szorgalmi okok miatt.  Végül is eljátszik ő egy nádból készített "fegyverrel" is az udvaron, a többi már a képzelet dolga. Lényegében lejátssza a számítógépes játékokat, csak "élőben" a fantáziájával. Nem egyszerű az eset. Nem irigylem szüleit.... Apa jóval 60 felett, anya már 50 felé. Kisebb korábban egyszerűbb volt a gép elé ültetni, ahol  "elvan" míg a szülők dolgoztak a kertben a földeken. A tesók meg már kirepültek, illetve a nővérétől is csak a "gépet" leste el meg sok lányos "allűrt".  
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104750 Dátum: 2016.08.25., 19:32:44 »

De hová tűnt Szürketestvér?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 356 357 [358] 359 360 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!