Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.26., 02:43:44
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 4620 4621 [4622] 4623 4624 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7126644 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19489 Dátum: 2009.11.04., 11:00:05 »

Akimesterem ! Tévedel. Vettem Bécsi virslit nem rég, volt abban szója bőven, meg füstölés helyett az az undorító füstaromába mártják, ami annyira elmásítja az ízét, hogy még a qtyám is szemrehányóan nézett rám, mikor neki adtam. De azért fanyalogva, de megette.
A Nosztalgia párizsit még nem ettem, de nálunk nem is láttam egyik boltban és piacon sem. Albertirsán kapható csak ?

 köszi_2

Nem gondolnám, hiszen először olyan boltban találkoztam vele, ami Irsán nincs, de Pesten igen.
Egyébkén Pick nosztalgia párizsinak hívják, és tényleg jó.Nagyjából 1500-1600 Ft/kg áron kapható. Szerintem bármelyik komolyabb üzletben (CBA, Coop, Spar, Kaiser's), vagy hipermarketben felleled még Kőbányán is!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember
Vendég
« Válasz #19488 Dátum: 2009.11.04., 10:50:33 »

Akimesterem ! Tévedel. Vettem Bécsi virslit nem rég, volt abban szója bőven, meg füstölés helyett az az undorító füstaromába mártják, ami annyira elmásítja az ízét, hogy még a qtyám is szemrehányóan nézett rám, mikor neki adtam. De azért fanyalogva, de megette.
A Nosztalgia párizsit még nem ettem, de nálunk nem is láttam egyik boltban és piacon sem. Albertirsán kapható csak ?

 köszi_2
Naplózva
Gazember
Vendég
« Válasz #19487 Dátum: 2009.11.04., 10:43:31 »

Józsefem ! Ha a Tibi csokiban Tibi lenne, ellenségeim azonnal elkezdenék gyártani a GAZEMBER csokit.

Mikor a TV.-ben hallottam nemrég, hogy elkapták Tatabányán azt a bankrablót, rögtön az jutott eszembe, hogy a Jóska barátom nem tudott jobban elbújni ? Jöhetett volna Gyömrőre, nagy pincém van, sok italkészlettel, ott évekig kihúzhattad volna. De sajnos, tévedtem.


 bee
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19486 Dátum: 2009.11.04., 10:40:43 »

Aki, Te Átokházi szülemény ! A qtsusom nem tévesztendő össze mondjuk L.....Claudiával. Mert ott kemény lenne még a cipőfüzőm is.
A földemet most kinek kináljam, pedig de eladnám. Annak az árából akartam nászajándékot venni két lányunokámnak. De akkor érjék be a bankszámlámon lévő 46.50 Forintommal. Vagy halasszák el a férjhezmenést 20 évvel.

 bee

Ajándékozdd Anyósodnak, azzal is Te jársz jól: ennyivel mélyebben lesz!  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19485 Dátum: 2009.11.04., 10:39:51 »

Aki, Te Átokházi szülemény ! A qtsusom nem tévesztendő össze mondjuk L.....Claudiával. Mert ott kemény lenne még a cipőfüzőm is.
A földemet most kinek kináljam, pedig de eladnám. Annak az árából akartam nászajándékot venni két lányunokámnak. De akkor érjék be a bankszámlámon lévő 46.50 Forintommal. Vagy halasszák el a férjhezmenést 20 évvel.

 bee

Ha elég nekik, akkor nagyon siessenek, mert a következő havi számlazárásnál ezt az összeget leveszi a bank, mint kezelési költséget, pedig még havi egyenlegetértesítőt sem küldd Neked, tutti!  bleee
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19484 Dátum: 2009.11.04., 10:38:25 »

Van már eperizü kefír, alma ízü üdítő, málna ízü csokoládé, tonik ízü üdítő, csak mikor lesz már konyak ízü cola, p...a ízü nyalóka ? Na meg virsli ízü virsli, parízer ízü parízer, kolbász ízü főzőkolbász ? Mert amit mos mindenhol árulnak, annak inkább szója íze van.


 bu_mm

Ezek most is elérhetők, csak nem a 300-500 Ft/kg egységár környékén, hanem jóval ezer fölött van pl. a Nosztalgia Párizsi, a Roppanós juhbeles virsli (vagy Bécsi virsli), a kolbászízű főzőkolbásszal még nem találkoztam (Magyarországon, mert Ukrajnában bizony nagyon finom főzőkolbász van, csak nem szabad belőle áthozni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember
Vendég
« Válasz #19483 Dátum: 2009.11.04., 10:37:52 »

Aki, Te Átokházi szülemény ! A qtsusom nem tévesztendő össze mondjuk L.....Claudiával. Mert ott kemény lenne még a cipőfüzőm is.
A földemet most kinek kináljam, pedig de eladnám. Annak az árából akartam nászajándékot venni két lányunokámnak. De akkor érjék be a bankszámlámon lévő 46.50 Forintommal. Vagy halasszák el a férjhezmenést 20 évvel.

 bee
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19482 Dátum: 2009.11.04., 10:34:49 »

            Ha a Milka csokiban tej van,mi van a Tibi csokiban?He??

                            shock He?

Abban is tej, hiszen a Milka nem tehenet jelent németül   vigyor  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember
Vendég
« Válasz #19481 Dátum: 2009.11.04., 10:30:07 »

Kicsikacsa ! Amit Jóskának írtam, az Neked is válasz. Te is a 60-as években láttad működni, 45 előtt is csináltak belőle pl. hajolajat, bőrápoló termékeket, kozmetikumokat, stb. Elhiheted, én már 45-ben 10 éves voltam, küldtek boltba vásárolni, de olyan, hogy étolaj, ismeretlen fogalom volt. Zsírt is csak leginkább a hentes árult.

 _cupp
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19480 Dátum: 2009.11.04., 10:26:06 »

AKI


Ha azt írom s zar akkor a gép át szinkronizálja és trágya lesz belőle, ha azt írom hogy trágya akkor s zar lesz-e? Vagy már akkor is az.

A kettő nem ugyanaz!
S zar az, ami az országaban van, a trágya pedig, ami jót tesz a földnek (d.n. csak a Szabadföldnek  vigyor )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19479 Dátum: 2009.11.04., 10:24:42 »

Bocskoros Barátom. Már megijedtem, hogy dugtál. A Te korodban nem semmi. De aztán látom, hogy csak az orrodról van szó. Az ekészen más, mert az enyém 75 felé is dugható állapotban lészen. És remélem, még 25 évig.

 bye bye


Szóval dugható az orrod?  evil
És a kutyádnak már nem viszket a feneke....
Aha.
Értem én!   bleee  bee  vigyor  vigyor  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19478 Dátum: 2009.11.04., 10:23:20 »

Na hát, itt vagyok, nem tüntem el.
Akelácska, az nem fekete munkaruha, csak régen volt mosva.
Józsefem ! A régi szép időkben 2.70 volt egy krigli sör, 1.20 egy pohárral. A fröccsöt nem tom, mert én pancsoltat soha sem ittam.
Kicsihápi ! Egyszer én is megpróbáltam lángost sütni, csak a lisztet felejtettem ki. Rántotta lett belőle.
Akimester ! Földeladással is foglalkozol ? Nekem van 12 virágcseréppel, a muskátliknak annyi. Mit lehet érte kapni ? 20 %-ot felajánlok az eladási árból, ez duplája, mit az ingazlankereskedők kérnek.
Lehet, hogy hülyét kapok, de még mindig nem tudom, ki az a MISIMÓKUS.

Csak Szabadfölddel foglalkozom!
A muffkátlis cserepekben levő földet nem vállalom, mert szó sem lehet 20% jutalékról!
Mi 3%+ÁFA összegért dolgozunk, de minimum 100ezer Ft.
(A legvérmesebb csapatok sem kérnek 4%+ÁFA összegnél többet!)

Akkor ezzel a Misimókus kérdéssel úgy fogsz járni, mint a galériáddal!
Senki nem lesz hajlandó Neked elárulni, hogy misimókus Kiskacsa unokájának a mostohanagypapája!  bleee
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember
Vendég
« Válasz #19477 Dátum: 2009.11.04., 10:22:00 »

Józsefem ! Az már 46 után lehetett, mert addig tökmagból ütötték az olajat, még ma is csinálják egy-két helyen. Én is kaptam tavaly egy litert, finom. Ha csináltak napraforgóból, azt inkább kozmetikumokra használták, akkor még nem voltak ezek a "csodaszerek" amikből most kotyvasszák, a sok h...jenő meg méregdrágán megveszi. A jelenlegi étolaj, -ezt biztos helyről tudom,- 90 %-ban repceolaj. (A kókai malomtulajdonost Budai Józsefnek hívják)
Egyetek nyugodtan zsírban sülteket, nem hízlal jobban, mint az olaj. Az Asszony veszi a piacon a zsírszalonnát, a forró töpörtyü, meg a töpörtyűs pogácsa isteni fincsi.

 köszi_2 bye bye
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #19476 Dátum: 2009.11.04., 08:01:35 »


            Gazember!
     Akkor mit adagoltak a falusi "Olajütőkbe"?Falumban az állatokkal etették fel a sajtolás után maradt pogácsákat.
      Arra nem emléxem,hogy az olajjal mi lett?

          bye bye
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #19475 Dátum: 2009.11.04., 07:55:14 »

Gyerekek ! A negyvenes évek közepéig nem is ismertük az étolajat. Nem is gyártották. A TSZek megjelenésekor kezdték előállítani, az én nagyszüleim Zalában nem is láttak soha olyant. Meg a másik nagyszüleim Veszprémben sem. Sőt Zalamegyében annyira divat volt a mangalica, hogy minden háznál azokat tartották. Hogy most mitől kerül kétszer annyiba, mint a másik ? Egy jó üzleti fogás, mi hülyék, meg vesszük, mert ami drágább, az jobb.


 bye bye
                   A mangalica őshonos magyar fajta,de nagybani elterjedése a háború utáni jóvátétel miatt,vagyis a beszolgáltatás (beadás) okán terjedt el.Zsírt kellet leadni minden disznó után és ebben volt bőven.
                        uuuhhh bu_mm
Naplózva
Misimókus
Teljes tag
***

Karma: +1/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



Profil megtekintése
« Válasz #19474 Dátum: 2009.11.03., 23:29:54 »

Gyerekek ! A negyvenes évek közepéig nem is ismertük az étolajat. Nem is gyártották. A TSZek megjelenésekor kezdték előállítani, az én nagyszüleim Zalában nem is láttak soha olyant. Meg a másik nagyszüleim Veszprémben sem. Sőt Zalamegyében annyira divat volt a mangalica, hogy minden háznál azokat tartották. Hogy most mitől kerül kétszer annyiba, mint a másik ? Egy jó üzleti fogás, mi hülyék, meg vesszük, mert ami drágább, az jobb.


 bye bye

Szia szép álmokat.!!!  Azért kicsit beleszeretnék kötni a mondókádba. Nem értek egyet azzal, hogy nem ismerték az étolajat a 40-es évek közepéig. Bizonyára sok alapja van, elmesélésednek, De.....  Az én Nagymamám a szüleitől örökölte azt a napraforgó zúzó és présgépet, (amit még én is láttam működni, igaz a hatvanas évek közepén és akkor már tökmagot préselt vele)  amivel készítettek étolajat, az is igaz nem finomított volt. Az viszont igaz nem egy elterjedt termék volt és az is, hogy valóban a TSZ megjelenésétől került igazából forgalomba.  Azzal viszont teljesen osztom véleményem amit a mangalica disznókról írsz. Talán annyi, hogy a jelenlegi kitudja mivel "hízlalt" disznóktól koleszterin szegényebb. De... megint a bűvös "de", ha a mangalicát is azzal a sok mindennel etetik. (mondjuk álati tetemekkel, húsliszt gyanánt, amit a tápba kevernek) Akkor is koleszterin szegényebb.?
Naplózva
Kiskacsa
Még mindig újonc?
Hős tag
*****

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 186


Kacsa


Profil megtekintése
« Válasz #19473 Dátum: 2009.11.03., 23:01:02 »

Én ebből a következőket szűrtem le:
1./ Kiskacsa a tenyeréből etet,
2./ Álmatlanságban szenvedsz,
3./ tévedésben élsz, mert Gazembernek nem kiválló, hanem elválló feleségre lenne szüksége, de kizárólag azért, mert még egy anyóst szeretne megáénak tudni!
 hahota hahota hahota

Szia AKI.  Mindent értek, csak a 3. pontnál gondolkodtam el. Helyesen írtad, vagy eltévesztetted.? Mert jó lenne ha megnyugtatnál a felöl, hogy helyesen írtad és nem így kell érteni:" .......magáévá tenni."   Bocsi de most vettem észre, hogy Kiskacsa átprogramozta a gépet, az-az Ő van bejelentkezve, de én a Misimokus vagyok.
Naplózva

Kiskacsa
Gazember
Vendég
« Válasz #19472 Dátum: 2009.11.03., 22:42:03 »

Na jóóócakát !


 köszi_2
Naplózva
Gazember
Vendég
« Válasz #19471 Dátum: 2009.11.03., 21:45:17 »

Gyerekek ! A negyvenes évek közepéig nem is ismertük az étolajat. Nem is gyártották. A TSZek megjelenésekor kezdték előállítani, az én nagyszüleim Zalában nem is láttak soha olyant. Meg a másik nagyszüleim Veszprémben sem. Sőt Zalamegyében annyira divat volt a mangalica, hogy minden háznál azokat tartották. Hogy most mitől kerül kétszer annyiba, mint a másik ? Egy jó üzleti fogás, mi hülyék, meg vesszük, mert ami drágább, az jobb.


 bye bye
Naplózva
Gazember
Vendég
« Válasz #19470 Dátum: 2009.11.03., 21:37:08 »

Szamócapalántát adtam egy haveromnak 200-at, ugyanannyit meg kidobtam a komposzálóba, annyira szaporodik, hogy csak na. Igaz, kapják a baromfiak melléktermékét.
A neten megnéztem, hogy mit nyertem a MOKKA adásában reggel:
Két jegyet a Gary Moore koncertre, egy Shakira She Wolf cd-t és egy évi Nők Lapja előfizetést.
Hát, mit mondjak, nekem nem egy durranás. Ha a Lányoméknak nem kellenek a jegyek, valamelyikőtökre rásózom. Na nem ingyen, 1.- Ft / db.
Csak semmi tolongás, sorszámot osztogatok.

 bleee vigyor
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4620 4621 [4622] 4623 4624 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!