Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.30., 16:58:56
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 36 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 359 360 [361] 362 363 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127535 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104709 Dátum: 2016.08.20., 19:00:51 »

Az NKD művészetéről valami okból lemaradtam....  Nagyon jó hiánypótlás a könyv, amit kaptam Tőled!  köszi_2
Különösen annak fényében, hogy egy, ma már nem létező államról van szó!

Néha elgondolkodom. Abban a világban éltem, amiről ma már csak tanulnak a gyerekek.... egy élő történelem vagyok. Kár, hogy mások mondják meg, én mit is éltem át, hogyan is éreztem magam akkor!
Talán majd az unokámnak elmesélhetem, mi is volt az én igazságom abban a világban...
de azért, hogy biztos legyek a dolgomban, azt hiszem elkezdem megírni.... A történelem, ahogy én  láttam címmel.

Igaz, hiányos lesz, hiszen '56-ot nem éltem. Hallottam róla anyukámtól, de belőle úgy kell harapó fogóval kiszedni mindent...
Viszont nekem pont a '70-es évektől a rendszerváltásig (?) való időszak jutott... az sem rossz!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104708 Dátum: 2016.08.20., 18:52:57 »

Szép napot mindenkinek!

A sok keserűség után, tegnap egy kellemes meglepetés, ma pedig egy csodálatos meglepetés ért!  _lov_

Reggel gyorsan elszaladtam boltba, hogy be tudjak fejezni egy munkát, ám mire hazaértem egy csomag fogadott, melynek feladója Szürketestvér volt.
Már maga a doboz is csodaszámba megy, hiszen egy őskori tv-játék doboza (ergo el is tettem íziben!  vigyor ), s belőle nem is egy, hanem mindjárt három darab Szovjet kiadású csodálatos könyv került elő!
Az egyik az Ermitázs csodáiba ad bepillantást, a másik Tiziano életművének válogatása, a harmadik pedig az NDK (!) múzeumainak anyagaiból válogat, az Ermitázs kiadása.
Külön érdekessége ( azon túl, hogy Tiziano mellett magyar nyelvű ismertető is van!), hogy mindhárom könyv a születésem évében látott napvilágot!
Nagy-nagy hála és köszönet ezekért a könyvekért, számomra nagyon értékesek!
 Vannak abszolút tiszta Szovjet bélyeg blokkjaim is, még a '70-es évekből!  táncika

Hallatlan öröm volt számomra, nagyszerűen indult a napom!

Köszönöm Neked Szürketestvér!!!
 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2

Az NKD művészetéről valami okból lemaradtam....  Nagyon jó hiánypótlás a könyv, amit kaptam Tőled!  köszi_2
Különösen annak fényében, hogy egy, ma már nem létező államról van szó!

Néha elgondolkodom. Abban a világban éltem, amiről ma már csak tanulnak a gyerekek.... egy élő történelem vagyok. Kár, hogy mások mondják meg, én mit is éltem át, hogyan is éreztem magam akkor!
Talán majd az unokámnak elmesélhetem, mi is volt az én igazságom abban a világban...
de azért, hogy biztos legyek a dolgomban, azt hiszem elkezdem megírni.... A történelem, ahogy én  láttam címmel.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104707 Dátum: 2016.08.20., 18:51:06 »

Jó estlétet!
Az e heti tippelések az alábbiak:

Há'listennek megkezdődtek a foci  bajnokságok, így a tippelési lehetőségek kibővültek.

Nottingham Forest - Wigan : D (döntetlen) odds: 3,1
Tottenham - C'stal Palace : 0:1-es hendikeppel D (döntetlen) odds:3,35
Swansea - Hull City : D (döntetlen) odds: 3,2

Az első mérkőzés az angol második vonal találkozója, azaz a liga bajnokság. A bajnokságban, már a 4. fordulónál tartanak. A Nottingham város együttese, Robin of Locksley „kedvenc” városának gárdája, a tavalyi évet, a ligabajnokság 16. helyén zárta. A Wigan csapata az eggyel lejjebb levő "első ligából" lépett fel a Liga bajnokságba. Jelenleg a magyar Bogdán Ádám (kapus) is itt szerepel, kölcsönben a Liverpool Fc-től. Tehát a Wigan Athletic „újonc’ a ligában. Igaz nagy múltú csapat ez, ahogy a „Forest” is. Az új idényben a Forest ezidáig egy győzelmet aratott és két vereséget könyvelt el. A Wigan, pedig végig zongorázta a lehetőségeket, azaz egy győzelem, egy egál és egy vereség. Nagy meccs lesz, a kérdés vajon a Nottinghamnek sikerül-e végre formába lendülnie. Szerintem igen…de ez csak egy egálra lesz elegendő.

A következő tippelés az angol foci, premier liga második fordulójából emeltem ki. A Tottenham és a londoni Crystal Palace találkozója. A Tottenham a tavalyi bajnokságban a bronz helyen végeztek, sokáig szorongatták a bajnok Leichester-t. Számomra érdekes volt, hogy az utolsó fordulóban 5:1-es arányban kikaptak, az akkor kiesés ellen küzdő Newcastle ellen, annak otthonában. Ennek ellenére a ’castle kiesett. 
A Crystal Palace csapata tavaly 15. helyen végzett és így megőrizte ha nehezen is, csúcsliga tagságát. Az első fordulóban a Tottenham az Everton otthonában döntetlennel végzett, míg a Palace csapata szintén idegenben, de vereséggel kezdte a bajnokságot. A sasok (Crystal Palace)felkészülési meccsei, az első forduló veresége ellenére jó formára utaltak, és szerintem küzdeni fognak. A Tottenham minden bizonnyal igyekszik formába lendülni és győzelemre törekszik, ami be is fog következni ám csak egy góllal nyernek. Így tippem 0:1-ea előnnyel induló (hendikep) Crystal Palacével….egy döntetlen

Na igen és itt vannak kedvenc velszieim. A hattyúk csapata, amely most az „újonc” Hull city együttesét fogadja. A Hull city csapata, a „tigrisek” (a csapat címerében, egy narancs alapszínű pajzsban egy tigrisfej látható alatta a klub alapítási évszámával, 1904) a tavalyi évadban a Liga bajnokságban szerepelt, ahol a 4. helyen végzett és a rájátszások során harcolta ki a feljutást.  Jó felkészülést mondhat magának, a felhozó meccsek közül, csak Torinoban bukott el egy fával. A hattyúk csapata a tavalyi idényt (évadot) a premier liga 12. helyén zárta. Pedig tudnak ők ennél jobbat is, ám a csapat középideje, vagy inkább a tavaszi idény nem jól ment. Az idei idényt a tigrisek igen jól kezdték, ahol otthonukban igen megvendégelték a bajnoki cím őrzőjét, a Leichester csapatát és 21.037 néző előtt, 2:1-es vereséggel küldték a bajnokot haza. A Swansea gárdája 19 126 szurkoló előtte Burnley otthonában, azaz idegenben is győzni tudott.
Jó kis meccs lesz, minden bizonnyal. Tippem, hogy a hattyúk és tigrisek csatájából egy küzdelmes döntetlen fog születni.

Megtettem már ma a „tétjeimet”, azaz feladtam a tippet un. Patent variésönben, 100 Ft-os alaptéttel. Így a játék 700 Ft-ba került. A várható nyeremény, ha minden tippem bejön, akkor 7.390 Ft lenne.




Én
1
X
1-re venném...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104706 Dátum: 2016.08.20., 18:49:38 »

Sokféle autónk volt...
Persze mi is a szokásos Trabanttal kezdtük, kettő is volt belőle az évek során.
Aztán a P126 is megfordult nálunk kétszer is.
Volt 2101-es Lada (1200 Zsiga), majd 1300 Dacia. Azt is szerettem. Jobban, mint a Ladát, bár arra nagyon büszke voltam! A Dacia viszont sokkal kényelmesebb és lényegesen jobb fogyasztású volt!  vigyor
Ez után következett a 626-os, majd őt váltotta egy 2109-es Lada. A Samara Sedan, 1.5-ös motorral.
Az elején sok bajom volt vele, aztán megszerettem. Hálás jószág volt! Munkaautó lett belőle.
Mindeközben családi autónak vettem egy Honda Accordot. Ez volt az első blokkolásgátlóval felszerelt kocsink. Nagy szerelem volt!
...

Váláskor maradt exnél.

Én a Ladát vittem.
....
Azt cseréltük le egy Galantra.
Utána sokáig nem kellett autó, mert a cégnek volt.
Először egy 200-as Rover, majd egy Vito.
Amikor azokat eladta a cég, utána vettünk egy Hunday Accentet, vadonat újat.... csak nem bírtuk fizetni, visszaadtuk a banknak. Komoly deficit volt, még évekig fizettük, pedig már nem volt nálunk...  robban
Biztosan találtunk volna megoldást, ha nem kellett volna Pestre költöznünk közben. Oda nem akartuk vinni az új autót. Népszínház utca....


Pesti életünk alatt minden évben kint voltunk a tűzijátékon. Volt, hogy elmentünk az Akadémia elé, de legjobban a Petőfi hídról szerettem nézni. Tény, hogy onnan nem hallottuk a zenét, de igazából a látványért mentünk, nem a zenéért.
10 évvel ezelőtt, amikor a vihar lecsapott ránk, akkor is a hídon álltunk barátokkal, és gyönyörködtünk a látványban. Amikor láttam, hogy elhalványul és mintha ködbe burkolózna az egész, feltámadt a viharos szél, mondtam, hogy indulni kéne haza, mert csúnya világ lesz. De elkéstem. Mások is észrevették,-normálisan, nem rohanva, nem egymást taposva, hanem figyelve a másikra!- el is indultunk, ám addigra az eső is megérkezett, mintha dézsából öntenék! Érdekes, hogy csak nagyon kevesen futottak, a többség úgy gondolta, hogy ilyen szakadó esőben csak rontunk a helyzeten, ha futni kezdünk. Nem leszünk kevésbé vizesek, ellenben sokkal nagyobb a balesetveszély. Én még inkább átléptem a szalagkorláton és a parkon vezettem keresztül barátainkat. A Soroksári útról a Liliom utcánál mentünk át a Mester utcára. Ott már állt a bál! Letört faágak, riasztók, szirénák... rohanó mentők és tűzoltók...
Szaporán haladtunk, mert aggódtunk Pancsikáért, aki otthon hagytunk. Szegényt a fürdőszobában a csap alatt találtuk, oda bújt félelmében. Azóta rettegett a vihartól, a dörgéstől. Nagy felelőtlenség volt a részünkről! Viszont érdekes, a másik három kutyusunkat nem zavarja az égzengés.
Amióta Irsán lakunk nem voltunk Pesten az Államalapítás Ünnepén.
A tűzijáték számunkra nem is igazán létezett, mert Pancsika miatt mindig bezárkóztunk. Én felvettem Picikémet, mert csak a karomban volt nyugodt. Teljesen hozzám simult és úgy reszketett.  S�r
A városnapi tűzijátékot a Bocskai utcában láthattuk, a többi helyen eltakarták a fák.
Azt hiszem, mivel itt ma nem lesz ilyen, majd csak szeptember 3-án a Városnapon, Marika nénit kiviszem rá. Lássa meg, hogy ilyen örömök nem csak Budapesten vannak!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104705 Dátum: 2016.08.20., 18:32:21 »

Aztán most be tudtam azonosítani: 1993-ban volt. Abban az évben vettem, részletre a kereskedőtől.
150 000,- Ft volt, de 45-ért a P126-ot beszámolta, tettünk még hozzá 25 000-et, a többit pedig havi 8 000-ével fizettük. 10 hónap alatt kellett lerendezni.
Még az első időben volt vele gondunk, mert hengerfejes volt a szentem, csak ezt elfelejtették megmondani nekünk.... Becsületére legyen mondva, garanciában megcsinálta. Addig kaptunk egy Toyota Tercelt csereautónak. Azzal voltunk Szolnokon a VT-n, amikor a Tisza parton volt. (Mármint a csere kocsival.) Rá akartak beszélni, hogy azt tartsuk meg a Mazda helyett, de nem álltunk kötélnek! Nevet



Sokféle autónk volt...
Persze mi is a szokásos Trabanttal kezdtük, kettő is volt belőle az évek során.
Aztán a P126 is megfordult nálunk kétszer is.
Volt 2101-es Lada (1200 Zsiga), majd 1300 Dacia. Azt is szerettem. Jobban, mint a Ladát, bár arra nagyon büszke voltam! A Dacia viszont sokkal kényelmesebb és lényegesen jobb fogyasztású volt!  vigyor
Ez után következett a 626-os, majd őt váltotta egy 2109-es Lada. A Samara Sedan, 1.5-ös motorral.
Az elején sok bajom volt vele, aztán megszerettem. Hálás jószág volt! Munkaautó lett belőle.
Mindeközben családi autónak vettem egy Honda Accordot. Ez volt az első blokkolásgátlóval felszerelt kocsink. Nagy szerelem volt!

A színe nem ilyen volt, de a formája igen! Talán annyival másabb, hogy volt hátsó spoilere.

Váláskor maradt exnél.

Én a Ladát vittem.

A szín stimmel.

Azt cseréltük le egy Galantra.
Utána sokáig nem kellett autó, mert a cégnek volt.
Először egy 200-as Rover, majd egy Vito.
Amikor azokat eladta a cég, utána vettünk egy Hunday Accentet, vadonat újat.... csak nem bírtuk fizetni, visszaadtuk a banknak. Komoly deficit volt, még évekig fizettük, pedig már nem volt nálunk...  robban
Biztosan találtunk volna megoldást, ha nem kellett volna Pestre költöznünk közben. Oda nem akartuk vinni az új autót. Népszínház utca....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104704 Dátum: 2016.08.20., 18:17:01 »

Drukkolok mindazoknak, akik bevállalják, hogy vidékről Pestre mennek tűzijátékot  nézni!  vigyor
Volt egyszer, hogy mi is felmentünk -még nagyon régen, az első feleség idejében-. A tűzijáték után anyukámnál vártuk, hogy elvonuljon a nagy tömeg. Amikor azt láttam, hogy az Arany János utcán nincs kocsisor, és még a Bajcsy-Zsilinszkyn is haladnak az autók, elindultunk. Nagyjából fél tizenkettő lehetett.
Még hiba volt. A József Attila utcánál megálltunk és 80 perc alatt értünk ki az Osztyapenkóhoz, mai nevén Sasadi útig. Onnan már jó ütemben lehetett haladni! Egy óra alatt otthon voltunk Veszprémben!
Na, akkor megfogadtam, hogy soha többet nem megyek fel ezért Budapestre!  vigyor
Akkor volt nálam új a Mazda, első nyugati kocsink, tehát ez valamikor 1993 - 94 táján lehetett. Bizony sokszor kapcsolt be a hűtő ventilátor és a Dacia, a Zsiguli után aggódtunk is kicsit, hogyan fogja bírni ezt a megterhelést. Számtalan autót láttunk kiállni felforrt hűtővíz miatt, még az Erzsébet-hídon is, de Mazda bírta, nem volt gondunk! Hazafelé még a gyerekek is elaludtak. Szép, kényelmes nagy autó volt.
626-os. Nagyon szerettem!
...

Sajnos az utastérről nem találtam képeket.


Aztán most be tudtam azonosítani: 1993-ban volt. Abban az évben vettem, részletre a kereskedőtől.
150 000,- Ft volt, de 45-ért a P126-ot beszámolta, tettünk még hozzá 25 000-et, a többit pedig havi 8 000-ével fizettük. 10 hónap alatt kellett lerendezni.
Még az első időben volt vele gondunk, mert hengerfejes volt a szentem, csak ezt elfelejtették megmondani nekünk.... Becsületére legyen mondva, garanciában megcsinálta. Addig kaptunk egy Toyota Tercelt csereautónak. Azzal voltunk Szolnokon a VT-n, amikor a Tisza parton volt. (Mármint a csere kocsival.) Rá akartak beszélni, hogy azt tartsuk meg a Mazda helyett, de nem álltunk kötélnek! Nevet
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104703 Dátum: 2016.08.20., 18:09:28 »

Az esti órákban csökken a felhőzet, megszűnnek a záporok, zivatarok, reggel már csak kevés felhő lesz az égen. Ennek és a gyenge légmozgásnak köszönhetően azokon a helyeken, ahol előző nap előfordult csapadék, nagyobb területeken párás, ködös lehet a hajnal. A legalacsonyabb hőmérséklet 15 fok korül várható, északon, északkeleten lehet ennél kissé hűvösebb a hajnal.
Nemzeti ünnepünk délutánjára is megnövekszik a gomolyfelhőzet, de a mainál sokkal kevesebb helyen fordulhat elő zápor, zivatar, több napsütés valószínű. Csapadékra nagyobb esély a Duna-Tisza közén van. Ezek a lokális, gyenge záporok, zivatarok az esti órákra megszűnnek, a 10 évvel ezelőtti pusztító viharhoz hasonlóra nem kell számítani. A délies szél többnyire gyenge lesz, a középső és északnyugati országrészben élénkülhet meg a légmozgás. A legmagasabb hőmérséklet 27 és 32 fok között várható.

Drukkolok mindazoknak, akik bevállalják, hogy vidékről Pestre mennek tűzijátékot  nézni!  vigyor
Volt egyszer, hogy mi is felmentünk -még nagyon régen, az első feleség idejében-. A tűzijáték után anyukámnál vártuk, hogy elvonuljon a nagy tömeg. Amikor azt láttam, hogy az Arany János utcán nincs kocsisor, és még a Bajcsy-Zsilinszkyn is haladnak az autók, elindultunk. Nagyjából fél tizenkettő lehetett.
Még hiba volt. A József Attila utcánál megálltunk és 80 perc alatt értünk ki az Osztyapenkóhoz, mai nevén Sasadi útig. Onnan már jó ütemben lehetett haladni! Egy óra alatt otthon voltunk Veszprémben!
Na, akkor megfogadtam, hogy soha többet nem megyek fel ezért Budapestre!  vigyor
Akkor volt nálam új a Mazda, első nyugati kocsink, tehát ez valamikor 1993 - 94 táján lehetett. Bizony sokszor kapcsolt be a hűtő ventilátor és a Dacia, a Zsiguli után aggódtunk is kicsit, hogyan fogja bírni ezt a megterhelést. Számtalan autót láttunk kiállni felforrt hűtővíz miatt, még az Erzsébet-hídon is, de Mazda bírta, nem volt gondunk! Hazafelé még a gyerekek is elaludtak. Szép, kényelmes nagy autó volt.
626-os. Nagyon szerettem!






Sajnos az utastérről nem találtam képeket.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104702 Dátum: 2016.08.20., 17:50:43 »



Valamennyire sikerült a kolompot felszerkesztenem. Végül is működik...ha jól megrángatják elég jól hallható.
alul mellékelt képen, csak "klubtagoknak"

 

Jó estét!

Szomszéd néninek is valami hasonló kisharang van felszerelve a háza sarkára, és a kaputól lehet rángatni.
Nála nem lánccal, hanem dróttal van megoldva.
Amíg itt lakott, mást nem hallott meg; kicsit nagyot hallott szegény.

Nálunk a teraszon van egy kis harang, lányomtól kaptam születésnapomra. Amolyan ebédre hívó.
Hezitáltam egy időben, hogy kiteszem a kapuhoz, aztán lebeszéltem magam erről. Csak féltem, hogy valakinek ne támadjon olyan gondolatja, hogy számára fontosabb, mint nekem....  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104701 Dátum: 2016.08.20., 07:52:53 »

Az esti órákban csökken a felhőzet, megszűnnek a záporok, zivatarok, reggel már csak kevés felhő lesz az égen. Ennek és a gyenge légmozgásnak köszönhetően azokon a helyeken, ahol előző nap előfordult csapadék, nagyobb területeken párás, ködös lehet a hajnal. A legalacsonyabb hőmérséklet 15 fok korül várható, északon, északkeleten lehet ennél kissé hűvösebb a hajnal.
Nemzeti ünnepünk délutánjára is megnövekszik a gomolyfelhőzet, de a mainál sokkal kevesebb helyen fordulhat elő zápor, zivatar, több napsütés valószínű. Csapadékra nagyobb esély a Duna-Tisza közén van. Ezek a lokális, gyenge záporok, zivatarok az esti órákra megszűnnek, a 10 évvel ezelőtti pusztító viharhoz hasonlóra nem kell számítani. A délies szél többnyire gyenge lesz, a középső és északnyugati országrészben élénkülhet meg a légmozgás. A legmagasabb hőmérséklet 27 és 32 fok között várható.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #104700 Dátum: 2016.08.19., 21:46:39 »

Jó estlétet!



........ egy kolompot próbáltam felszerkeszteni a ház bejárata ajtaja fölé. Az a gond, ha kinn vagyok az udvaron, vagy a ház mögötti részen, akkor nem hallom meg azt, hogy valaki elől bebocsátást kérve nyomkodja a csengőt. A csengő beltéri egysége az belül van az előtérben. Annak hangereje nem igazán hallatszik ki. Ám ha egy kolompőot szerelek fel az ajtó fölé és annak "cibálóját" kivezetem a kapuhoz, akkor ha azt valaki megrángatja azt biztos meghallom. A kolomp már meg van, az elgondolás is nagy vonalakban. Holnap azt hiszem összerakom.
.........................
 



Valamennyire sikerült a kolompot felszerkesztenem. Végül is működik...ha jól megrángatják elég jól hallható.
alul mellékelt képen, csak "klubtagoknak"

 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #104699 Dátum: 2016.08.19., 21:33:28 »


Jó estlétet!
Az e heti tippelések az alábbiak:

Há'listennek megkezdődtek a foci  bajnokságok, így a tippelési lehetőségek kibővültek.

Nottingham Forest - Wigan : D (döntetlen) odds: 3,1
Tottenham - C'stal Palace : 0:1-es hendikeppel D (döntetlen) odds:3,35
Swansea - Hull City : D (döntetlen) odds: 3,2

Az első mérkőzés az angol második vonal találkozója, azaz a liga bajnokság. A bajnokságban, már a 4. fordulónál tartanak. A Nottingham város együttese, Robin of Locksley „kedvenc” városának gárdája, a tavalyi évet, a ligabajnokság 16. helyén zárta. A Wigan csapata az eggyel lejjebb levő "első ligából" lépett fel a Liga bajnokságba. Jelenleg a magyar Bogdán Ádám (kapus) is itt szerepel, kölcsönben a Liverpool Fc-től. Tehát a Wigan Athletic „újonc’ a ligában. Igaz nagy múltú csapat ez, ahogy a „Forest” is. Az új idényben a Forest ezidáig egy győzelmet aratott és két vereséget könyvelt el. A Wigan, pedig végig zongorázta a lehetőségeket, azaz egy győzelem, egy egál és egy vereség. Nagy meccs lesz, a kérdés vajon a Nottinghamnek sikerül-e végre formába lendülnie. Szerintem igen…de ez csak egy egálra lesz elegendő.

A következő tippelés az angol foci, premier liga második fordulójából emeltem ki. A Tottenham és a londoni Crystal Palace találkozója. A Tottenham a tavalyi bajnokságban a bronz helyen végeztek, sokáig szorongatták a bajnok Leichester-t. Számomra érdekes volt, hogy az utolsó fordulóban 5:1-es arányban kikaptak, az akkor kiesés ellen küzdő Newcastle ellen, annak otthonában. Ennek ellenére a ’castle kiesett. 
A Crystal Palace csapata tavaly 15. helyen végzett és így megőrizte ha nehezen is, csúcsliga tagságát. Az első fordulóban a Tottenham az Everton otthonában döntetlennel végzett, míg a Palace csapata szintén idegenben, de vereséggel kezdte a bajnokságot. A sasok (Crystal Palace)felkészülési meccsei, az első forduló veresége ellenére jó formára utaltak, és szerintem küzdeni fognak. A Tottenham minden bizonnyal igyekszik formába lendülni és győzelemre törekszik, ami be is fog következni ám csak egy góllal nyernek. Így tippem 0:1-ea előnnyel induló (hendikep) Crystal Palacével….egy döntetlen

Na igen és itt vannak kedvenc velszieim. A hattyúk csapata, amely most az „újonc” Hull city együttesét fogadja. A Hull city csapata, a „tigrisek” (a csapat címerében, egy narancs alapszínű pajzsban egy tigrisfej látható alatta a klub alapítási évszámával, 1904) a tavalyi évadban a Liga bajnokságban szerepelt, ahol a 4. helyen végzett és a rájátszások során harcolta ki a feljutást.  Jó felkészülést mondhat magának, a felhozó meccsek közül, csak Torinoban bukott el egy fával. A hattyúk csapata a tavalyi idényt (évadot) a premier liga 12. helyén zárta. Pedig tudnak ők ennél jobbat is, ám a csapat középideje, vagy inkább a tavaszi idény nem jól ment. Az idei idényt a tigrisek igen jól kezdték, ahol otthonukban igen megvendégelték a bajnoki cím őrzőjét, a Leichester csapatát és 21.037 néző előtt, 2:1-es vereséggel küldték a bajnokot haza. A Swansea gárdája 19 126 szurkoló előtte Burnley otthonában, azaz idegenben is győzni tudott.
Jó kis meccs lesz, minden bizonnyal. Tippem, hogy a hattyúk és tigrisek csatájából egy küzdelmes döntetlen fog születni.

Megtettem már ma a „tétjeimet”, azaz feladtam a tippet un. Patent variésönben, 100 Ft-os alaptéttel. Így a játék 700 Ft-ba került. A várható nyeremény, ha minden tippem bejön, akkor 7.390 Ft lenne.


Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104698 Dátum: 2016.08.19., 20:04:34 »

Asszonykám ma vett akciós libanyakat a kutyáknak, de olyan levest rittyentett belőle, hogy majd' jól laktam a levessel és a hússal!
A lét jól össze erős paprikáztam... de azért ha kicsit lihegve is, megettem.  vigyor
Aztán néhány nyakat mustárral...  H���t  A zúza pörköltből már nem tudtam sokat szedni.... pedig finom, saját uborkából való ubi saláta volt hozzá.
Desszertnek őszibarack és szilva volt.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104697 Dátum: 2016.08.19., 19:58:49 »

Éjjel a Dunántúl fölé már vastagabb felhők érkeznek, máshol többnyire változóan felhős lesz az ég. A Dunántúlon többfelé számíthatunk záporok, egy-egy zivatar kialakulására, másutt csak elvétve fordulhat elő csapadék. A hajnali órákban egy-két helyen előfordulhatnak ismét ködfoltok. A keleties légmozgás gyenge marad, csak zivatarok környezetében lehet szélerősödés. 12 és 17 fok közé csökken a hőmérséklet hajnalra.
Pénteken délelőtt a Dunántúlon sok lesz a felhő és többfelé lehet további csapadék eső, zápor, egy-egy zivatar formájában. Délutánra a csapadék súlypontja áttevődik a déli, délkeleti országrészre, illetve a Duna vonalának szélesebb sávjába, elsősorban itt várhatóak további záporok, zivatarok, míg északnyugaton már felszakadozik a felhőzet. Ezzel szemben a Tiszántúl északi felében a változó felhőzet mellett egész nap sokat süthet a nap, itt csapadéknak kicsi a valószínűsége. A keleties légmozgás gyenge marad, csak zivataroknál erősödhet meg átmenetileg. 24 és 29 fok közötti maximum értékeket mérhetünk.

Kockáztattam és nyertem!

Nem hittem az időjósoknak és reggel hamarjában nekiláttam egy alapos takarításnak mindkét kocsin.
Az igazság az, hogy Janiék annyira szutykosan hozták haza a Bömösüket, hogy nem volt jó ránéznem. Tekintettel arra, hogy időnként magam is használom a kocsit, még röstelltem is, hogy ilyennel kell járnom. Egy gyönyörű autó és csupa kosz kívül-belül... nem álltammeg, nekiláttam.
Aztán arra gondoltam, hogy micsoda dolog, hogy a sógor kocsiját letakarítom, a sajátomat meg nem? Függetlenül attól, hogy az enyém sokkal tisztább volt, mert nem sokkal ezelőtt pucoltam ki, de akkor is... nem annyira alaposan, mint a Bömbit. Így aztán nekiláttam GöNC-nek is, és most csillog villog mindkettő!  vigyor
Ráment az egész délelőttöm, de megérte!  táncika

Délután a szomszéd áthívott cefreszilvát szedni. Magamnak.  vigyor
El is hoztam 4 vödörrel, és legy még vagy ugyanennyi. Most sajnálom, hogy nem tudok pálinkát főzni! Bele kellett tennem a körte cefrébe, így az idén vegyes pálinkánk lesz.
Ha tudnám, hogyan kell páleszt készíteni, kimódolnám, hogy azt a pártíz litert hogyan főzzem ki tisztán... mégiscsak tiszta szilva lenne...  H���t  Azt hiszem utána fogok nézni... mint a paradicsomnak.
Jut eszembe innen:
Megtaláltam a paradicsom baját: egyenetlen vízellátás. Most, hogy viszonylag sokat esik az eső, szépen zöldell és terem is rendesen!
Többet és másként kell locsolni, mint ahogy azt eddig tettem...  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104696 Dátum: 2016.08.19., 19:50:25 »


„Az esetek nagy részében azzal segítesz, ha rámutatsz a negatívitásukra. Felismerik, hogy már nem vagy siratófalnak használható és kénytelenek lesznek valamit tenni saját érdekükben.” Csipke Rózsika

Vagy nem, hanem simán megharagszik rád...
                                                                        * AKI...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104695 Dátum: 2016.08.19., 19:43:28 »

Jó estlétet!



Ma egy kolompot próbáltam felszerkeszteni a ház bejárata ajtaja fölé. Az a gond, ha kinn vagyok az udvaron, vagy a ház mögötti részen, akkor nem hallom meg azt, hogy valaki elől bebocsátást kérve nyomkodja a csengőt. A csengő beltéri egysége az belül van az előtérben. Annak hangereje nem igazán hallatszik ki. Ám ha egy kolompőot szerelek fel az ajtó fölé és annak "cibálóját" kivezetem a kapuhoz, akkor ha azt valaki megrángatja azt biztos meghallom. A kolomp már meg van, az elgondolás is nagy vonalakban. Holnap azt hiszem összerakom.

Amikor anyu meghalt tavaly, akkor az ő általa még régebben, a kerítéshez ültetett rózsabokrot áttettük a terasszal szembeni helyre. Nem volt vele semmi komoly elgondolásunk, ám a kerítés mellett nem ment semmire. Mindig hozott egy-két bimbót, de nem tudtak kinyílni, még tömör korukban elrozsdásodva lehullottak.

Most az új helyen nyár elején szépen virágzott. Aztán egy hete láttam, hogy újra hoz 2 bimbót, és ma anyu nevenapján,"Ilona" napján és egyben szülinapjára 20-ra kinyíltak az egyik bimbó szirmai. Talán 20-ra kibomlik a másik virág is.




Jó estét!

Isten nyugosztalja!
Csodás érzés lehet! És megható!  S�r
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104694 Dátum: 2016.08.19., 06:39:16 »

Éjjel a Dunántúl fölé már vastagabb felhők érkeznek, máshol többnyire változóan felhős lesz az ég. A Dunántúlon többfelé számíthatunk záporok, egy-egy zivatar kialakulására, másutt csak elvétve fordulhat elő csapadék. A hajnali órákban egy-két helyen előfordulhatnak ismét ködfoltok. A keleties légmozgás gyenge marad, csak zivatarok környezetében lehet szélerősödés. 12 és 17 fok közé csökken a hőmérséklet hajnalra.
Pénteken délelőtt a Dunántúlon sok lesz a felhő és többfelé lehet további csapadék eső, zápor, egy-egy zivatar formájában. Délutánra a csapadék súlypontja áttevődik a déli, délkeleti országrészre, illetve a Duna vonalának szélesebb sávjába, elsősorban itt várhatóak további záporok, zivatarok, míg északnyugaton már felszakadozik a felhőzet. Ezzel szemben a Tiszántúl északi felében a változó felhőzet mellett egész nap sokat süthet a nap, itt csapadéknak kicsi a valószínűsége. A keleties légmozgás gyenge marad, csak zivataroknál erősödhet meg átmenetileg. 24 és 29 fok közötti maximum értékeket mérhetünk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104693 Dátum: 2016.08.19., 06:03:09 »


Az 1236. számban 1998. X. 6-án megjelent írások
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #104692 Dátum: 2016.08.18., 22:43:28 »

Jó estlétet!



Ma egy kolompot próbáltam felszerkeszteni a ház bejárata ajtaja fölé. Az a gond, ha kinn vagyok az udvaron, vagy a ház mögötti részen, akkor nem hallom meg azt, hogy valaki elől bebocsátást kérve nyomkodja a csengőt. A csengő beltéri egysége az belül van az előtérben. Annak hangereje nem igazán hallatszik ki. Ám ha egy kolompőot szerelek fel az ajtó fölé és annak "cibálóját" kivezetem a kapuhoz, akkor ha azt valaki megrángatja azt biztos meghallom. A kolomp már meg van, az elgondolás is nagy vonalakban. Holnap azt hiszem összerakom.

Amikor anyu meghalt tavaly, akkor az ő általa még régebben, a kerítéshez ültetett rózsabokrot áttettük a terasszal szembeni helyre. Nem volt vele semmi komoly elgondolásunk, ám a kerítés mellett nem ment semmire. Mindig hozott egy-két bimbót, de nem tudtak kinyílni, még tömör korukban elrozsdásodva lehullottak.

Most az új helyen nyár elején szépen virágzott. Aztán egy hete láttam, hogy újra hoz 2 bimbót, és ma anyu nevenapján,"Ilona" napján és egyben szülinapjára 20-ra kinyíltak az egyik bimbó szirmai. Talán 20-ra kibomlik a másik virág is.

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104691 Dátum: 2016.08.18., 15:32:23 »

Figyelem a család költekezését. No nem azért, csak nézzük, hogy mire mennyit fordítunk egy évben. Örömmel tapasztalom, hogy a ennivalóra fordított költségen jelentősen meglátszik, hogy érnek a kertben a dolgaink; jó 20 ezer forinttal kevesebbet költünk a boltban, mint általában! Mégis minden reggel és este is van paradicsom, paprika, uborka az asztalon, de a húsra is kevesebbet költünk. A főzelékeket teljes egészében, és a levesek nagy részét is saját termelésből fedezzük!
Ez, illetve ennek várható bekövetkezése is volt annak az oka, hogy -bár városnak hívják, de mégis- eljöttünk falura, kicsit gazdálkodni!  táncika

80 üveg csemegeuborka van a kamrában és pincében.  táncika
Feleség ma kezdett neki a lecsó befőzésének.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104690 Dátum: 2016.08.18., 15:07:35 »

Figyelem a család költekezését. No nem azért, csak nézzük, hogy mire mennyit fordítunk egy évben. Örömmel tapasztalom, hogy a ennivalóra fordított költségen jelentősen meglátszik, hogy érnek a kertben a dolgaink; jó 20 ezer forinttal kevesebbet költünk a boltban, mint általában! Mégis minden reggel és este is van paradicsom, paprika, uborka az asztalon, de a húsra is kevesebbet költünk. A főzelékeket teljes egészében, és a levesek nagy részét is saját termelésből fedezzük!
Ez, illetve ennek várható bekövetkezése is volt annak az oka, hogy -bár városnak hívják, de mégis- eljöttünk falura, kicsit gazdálkodni!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 359 360 [361] 362 363 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!