Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 14:27:32
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 166 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 341 342 [343] 344 345 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128352 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105069 Dátum: 2016.10.06., 14:33:59 »

Az esti órákban észak felől tovább növekszik a felhőzet és reggelig egyre többfelé ered el az eső. Eleinte a magasabb hegycsúcsokon akár havas eső, hó is lehet, majd ott is fokozatosan esőbe vált át a csapadék. A Dunántúlon a nyugatias, keleten a délies szelet kísérhetik továbbra is erős lökések. 3 és 8 fok közötti minimumokra készülhetünk.
Csütörtökön napközben is folytatódik a túlnyomóan borult idő további csapadékkal, esővel, egy-egy záporral, csak kevés helyen és rövid időre szakadozhat fel a felhőzet. Nyugaton a nyugatias, a Tiszántúlon a délies szelet továbbra is többfelé kísérhetik erős lökések. Tovább gyengül a nappali felmelegedés mértéke, a legmelegebb órákban mindössze 6 és 12 fok közé emelkedik a csúcshőmérséklet, ez nagyjából november közepének megfelelő érték.

Jóformán egész nap esik. Volt egy pici szünet, volt némileg csendesebb időszak. Ez utóbbit kihasználva Kócos kutya alatt kicseréltem a pokrócot, mert a tegnap odatett kicsit megázott. Ezen felül kijavítottam a hullámpala takarást is. megszélesítettem, így a kutyus jobban elfér és most már sem ő, sem a pokróc nem lóg ki a fedél alól. A nejlon védi a széltől és az esőtől is, száraz a fekhelye... Nincs más dolga, mint gyógyulgatni! Ma még egy fél Algopyrint is belegyömöszöltem, hogy a fájdalmai is enyhüljenek és a gyulladás is csillapodjon. Nem nagyon akarta megenni, de becsomagoltam neki jutalomfalatba, így szívesen elfogyasztotta!  vigyor Még úgy is, hogy az egyik negyed darab kiesett, azt felette a pokrócról.  táncika  Holnap is kap egy ilyen adagot, szombaton pedig konzultálok a dokival, aki jön és ad neki megint szurit.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105068 Dátum: 2016.10.06., 14:28:43 »




Jó estlétet!

Végül a gép elvégzett mindent helyettem. Amúgy W8-as volt az op rendszerem. Már egy jó féléve rágta a fülemet a "gép" a W üzenettel, hogy váltsak 8.1-re....mert megszűnnek a W8-ra a frissítések. Igen meg is szűntek. Most úgy veszem észre jobb lett a rendszer és minden megmaradt. Persze előtte azért a lényeges dolgokat kimentettem egy pendrivera.

Szép napot!

Derék dolog volt a biztonsági mentés!  kicsi taps  A jó, ha más példája, a rossz, ha a magad tapasztalata alapján tetted meg...
És igen, a 8 elég régen volt utoljára javítva. Érdekes, mert és a 7-re is kapok is frissítéseket...
Nálam igazából minden pendin van, amit csak lehet kitenni!
Kivéve a számlázó program, mert annak vagy egy része, ami beleír a Windows mappába, nélküle pedig a rendszer nem dolgozik.... Igen, természetesen a többi része pendrive-on van....  vigyor Tehát meg tudom nézni, a régi számlákról tudok 3. példányt is nyomtatni, de valamiért nem tudok új számlát létrehozni (a programot eredetileg az asztali gépen telepítettem, XP alá, és a laptop a W7-alól nem készít új számlát). Ezért aztán tartom az asztali gépet is, holott már igazából csak számlázáshoz használom. Lehet, hogy januártól feltelepítem a laptopra is (a progi együttműködik XP-vel, W7-el és W8-al is), és onnan folytatom. Év közben nem szerencsés, mert ez végső soron nem frissítés, hanem új telepítés lesz, így a számlaszámok újrakezdődnének. Azt pedig nehéz lenne megmagyarázni a NAV-nak...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105067 Dátum: 2016.10.06., 06:59:04 »

Biztosan írtad, de eszerint nem emlékszem rá: melyik városban? 
Nem írtam, ám a találkozó Budapest IX. kerületében volt.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105066 Dátum: 2016.10.06., 06:58:14 »

Az esti órákban észak felől tovább növekszik a felhőzet és reggelig egyre többfelé ered el az eső. Eleinte a magasabb hegycsúcsokon akár havas eső, hó is lehet, majd ott is fokozatosan esőbe vált át a csapadék. A Dunántúlon a nyugatias, keleten a délies szelet kísérhetik továbbra is erős lökések. 3 és 8 fok közötti minimumokra készülhetünk.
Csütörtökön napközben is folytatódik a túlnyomóan borult idő további csapadékkal, esővel, egy-egy záporral, csak kevés helyen és rövid időre szakadozhat fel a felhőzet. Nyugaton a nyugatias, a Tiszántúlon a délies szelet továbbra is többfelé kísérhetik erős lökések. Tovább gyengül a nappali felmelegedés mértéke, a legmelegebb órákban mindössze 6 és 12 fok közé emelkedik a csúcshőmérséklet, ez nagyjából november közepének megfelelő érték.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #105065 Dátum: 2016.10.05., 21:41:45 »


Jó estlétet!

Végül a gép elvégzett mindent helyettem. Amúgy W8-as volt az op rendszerem. Már egy jó féléve rágta a fülemet a "gép" a W üzenettel, hogy váltsak 8.1-re....mert megszűnnek a W8-ra a frissítések. Igen meg is szűntek. Most úgy veszem észre jobb lett a rendszer és minden megmaradt. Persze előtte azért a lényeges dolgokat kimentettem egy pendrivera.

Ügyes!
A fontos adatokról készített mentés miatt kapsz tőlem egy + karmát!  kicsi taps
Támogatottságát vesztett rendszert nem javasolt internetre kiengedve használni (akkor meg minek), mert ha találnak a rossz fiúk egy biztonsági rést, akkor azt senki nem foltozza be egy frissítéssel, így az idő előrehaladtával egyre nagyobb eséllyel válhat a gép valamilyen támadás áldozatává.
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #105064 Dátum: 2016.10.05., 20:32:23 »

Jó estét!

Egy újratelepítés is megoldja a problémákat, ugyanis az idők folyamán olyan mennyiségű fájltöredék halmozódik fel a gép memóriájában, amit semmiféle egyéb módon, mint a formázás, nem tudsz eltávolítani, hogy még! Ez, és az asztalra (képernyő) kirakott -mert itt nem kell keresgélnem- elemek is lényegesen ronthatják a teljesítményt.
Ha előtte XP-d volt, akkor javallott volt a csere, mert egy jó ideje már nem írnak frissítéseket és hibajavításokat hozzá. Állítólag ettől jobban támadható, de az én gondolatom szerint a heckerek és vírus gyártók célpontja sokkal inkább az új Win verziók, semmint a régiek...
Persze ez csak egy vélemény.
Ennek ellenére azt gondolom, hogy a 8.1-el jót húztál!




Jó estlétet!

Végül a gép elvégzett mindent helyettem. Amúgy W8-as volt az op rendszerem. Már egy jó féléve rágta a fülemet a "gép" a W üzenettel, hogy váltsak 8.1-re....mert megszűnnek a W8-ra a frissítések. Igen meg is szűntek. Most úgy veszem észre jobb lett a rendszer és minden megmaradt. Persze előtte azért a lényeges dolgokat kimentettem egy pendrivera.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105063 Dátum: 2016.10.05., 19:32:19 »

16-an voltunk végül az osztálytalálkozón, olymódon, hogy az egyik osztálytársnőnk férje is részt vett.
Az osztálylétszám anno 44 volt.
Voltak, akik nem voltak a hellyel megelégedve,  bár tavalyelőtt is ott tartottuk.
Abban állapodtunk meg, hogy 2 év múlva lesz a következő, s nem kizárt, hogy vacsora helyett inkább ebéd lesz.
Van még időm megfelelő helyszínt felkutatni.


Biztosan írtad, de eszerint nem emlékszem rá: melyik városban? 
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105062 Dátum: 2016.10.05., 18:03:18 »

Lassan egyre foghíjasabbak a padsorok, ahogy időben távolodunk a Maturától.... S�r
16-an voltunk végül az osztálytalálkozón, olymódon, hogy az egyik osztálytársnőnk férje is részt vett.
Az osztálylétszám anno 44 volt.
Voltak, akik nem voltak a hellyel megelégedve,  bár tavalyelőtt is ott tartottuk.
Abban állapodtunk meg, hogy 2 év múlva lesz a következő, s nem kizárt, hogy vacsora helyett inkább ebéd lesz.
Van még időm megfelelő helyszínt felkutatni.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105061 Dátum: 2016.10.05., 17:54:30 »

Az éjszaka első felében északnyugat felől gyorsan csökken a felhőzet, és nagyobb területen kiderül az ég. Hajnalban már csak a Tiszántúlon és a déli határvidéken maradhatnak erősebben felhős helyek. A reggeli órákban pedig északkeleten indul mérsékelt felhősödés. A késő esti órákban a keleti határ környezetében még előfordulhatnak záporok, később csapadék már nem várható. Csak kissé mérséklődik a légmozgás: a Dunántúlon és északkeleten még éjszaka is lesznek élénk széllökések északnyugati irányból. Bár kifejezetten hűvös lesz a hajnal, a szél egyelőre megóv a kiterjedt talaj menti fagyoktól. A leghidegebb órákban 3-8 fokot mérünk majd. Északkeleten a szélcsendes völgyekben azonban 0-3 fok közötti értékek is lehetnek.
Eleinte felhőátvonulások lesznek több-kevesebb napsütéssel, néhol futó záporokkal, majd késő délutántól észak felől kiterjedtebb, zártabb felhőzet érkezik. Elsősorban északkeleten, és a Dunántúl északi felén már egyre többfelé záporokra számíthatunk. Az Északi-középhegység magasabban fekvő helyein az első hózáporok is megjelenhetnek. A sokfelé élénk északnyugati szél a Dunántúlon és a főváros térségében gyakran megerősödik. Hűvös idő lesz: a csúcs hőmérsékletek általában 11-13 fok között alakulnak, de északkeleten többfelé csak 7-10 hófok között marad.

Bizony ma is és tegnap is begyújtottunk. Itt, a tömbházakkal ellentétben oldalról nincs, ami melegítsen...  H���t
Szóval ég a tűz a kandallóban és dolgozik a konvektor Marika néni szobájában is...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105060 Dátum: 2016.10.05., 17:52:44 »

A reggel igencsak hűvösen indult, de nem attól, hogy az éjjel egy óra elmúlt, mire ágyba keveredtem!
Kalandos volt a délutánom volt tegnap.
Sógor tesója számára elő akartam készíteni az autóját, hogy amikor megjön, csak el kelljen indulnia vele.... Amikor ki akartam nyitni a kocsit, már láttam, hogy itt komoly a baj, lemerült az akku.
Amikor körülnéztem bent, észrevettem, hogy a navigációja bedugva maradt és a bő másfél hónap alatt sikerült teljesen lenullázni a kocsi aksiját!  shock
Még szerencse, hogy délután 5 körül járt az idő, az eső ellenére fel tudtam tenni a töltőre. Mivel nem szívesen szerelgettem volna ki-be a dög nehéz akkumulátort, inkább csak a helyén kapott áram utánpótlást. Éjjel 22:15-ig toltam bele a delejt; de sikeres művelet volt!  táncika Aztán még járattam egy negyed órát indítás után, de csak a biztonság kedvéért.
Így, amikor fél egy után nem sokkal hazaértünk, Sanyinak tényleg csak bele kellett ülnie a kocsiba és már mehetett. No persze előbb az összes órát be kellett állítania, valamint a rádiót újra kellett hangolnia.


10 körül megérkezett fiam, így a frissen eltervezett kerítés oszlopait be tudtuk tenni a helyére.
Amint az idő és az én időm is engedi, elkezdem felrakni a vezérdrótokat, majd a dróthálót, végül a kaput és  máris engedhetők a csirkék hátra a veteményes helyére, hadd pucolják a területet!  táncika
Ebéd után aztán még kivittük a garázsba a régi, alapvetően nem jól működő fagyasztót. Majd meglátom, mi lesz vele. Egyelőre ott álljon, ha minden kötél szakad, még be lehet kapcsolni, bár irtózatosan nagy a fogyasztása!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105059 Dátum: 2016.10.05., 17:48:56 »

Reggel nem tudtam tovább nézni Kócos kutya szenvedését -azt hittem az emésztésével van valami- és átmentem hozzá, kicsit megvizsgálni. Nem tudom, hogyan sikerült szegénynek, de valami hüvelyi sebe lehet, mert a vaginája szinte teljesen nyitva, és légylárvákat láttam a szélén.  shock
Azonnal szóltam a gazdájának, aki holnapra tudott állatorvost intézni Kócoskához. Délelőtt átmentem és Betadint csepegtettem rá, igyekezve, hogy kicsit a hüvelybe is jusson. Szegény nagyon nehezen viselte, de tűrte hősiesen!
Párom mesélte, hogy most, kora délután már közlekedett, ült az eresz alatt és evett is, holott két napja nem nagyon láttam enni!
Mindegy, hamarosan megyek még egy kis Betadin csepegtetésre! Azzal nem ártok neki, legfeljebb segítek! Aztán majd holnap az állatorvos eldönti, mi a további teendő!
Egyelőre annak is örülök, hogy legalább már nem nyöszörög, nem sír! Tegnap reggel óta nyöszizett. Először szorulásra tippeltem, mert talán több csontot evett a kelleténél, de a mai látvány teljesen elképesztett!  S�r



No Kócos a Betadint megkapta tegnap reggel és este is, ma pedig 9 körül megérkezett a doki bácsi is. Viszonylag hamar kiderült, hogy a kutyának gennyes méh gyulladása van, az okozza a kellemetlen szagot. Szerencsére tegnap délután a lárvákat már nem láttam, ma sem voltak, így a doki bácsi sem tud róluk.... Kócos kapott egy jó kis „koktélt”, ami alapvetően antibiotikumból állt. Abban maradtunk az orvossal, hogy szombaton reggel beszélünk, és ha a kutya jobban lett addigra, akkor jön és folytatjuk a kezelést. Ha bármikor romlást érzékelek, azonnal szólok, és akkor életbe lép a „B-terv”.... amit én nagyon rosszul viselnék, de megérteném. Kócos nincs abban az állapotban, hogy egy műtétet kibírjon....  S�r
Viszont ma reggel Kócikám már nagyjából normálisan tudott ülni és menni!  táncika
A szuri után most pihen. Szinte egész nap a tegnap általam a kerítés mentén elkészített vackán szundikál. kapott a deszka palánk egy nejlon borítást a szél ellen, amit lehúztam a földre is, hogy onnan se ázzon fel, aztán erre rátettem egy régi pokrócot, hogy legalább a fekhelye meleg lehessen. Úgy látom, nagyon tetszik neki, előszeretettel fekszik ezen. Ha rendbejön, sem fogom elvenni tőle, sőt, a gazdájával azt beszéltük, hogy valami korrektebb ólat is összeüt itt a kerítésünk mentén, mert a kutya itt szeret lenni. Meg is érjük, hiszen itt mozgás van, járnak a macskák, látja, hallja a kacsákat, a tyúkokat...
Szóval vele most így vagyunk, mindjárt megyek és egy kis kaját is adok neki!
Holnap reggel megint kap egy kevéske Betadint is, hogy a külső fertőzésektől is megóvjam.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105058 Dátum: 2016.10.05., 17:37:37 »

Az éjszaka első felében északnyugat felől gyorsan csökken a felhőzet, és nagyobb területen kiderül az ég. Hajnalban már csak a Tiszántúlon és a déli határvidéken maradhatnak erősebben felhős helyek. A reggeli órákban pedig északkeleten indul mérsékelt felhősödés. A késő esti órákban a keleti határ környezetében még előfordulhatnak záporok, később csapadék már nem várható. Csak kissé mérséklődik a légmozgás: a Dunántúlon és északkeleten még éjszaka is lesznek élénk széllökések északnyugati irányból. Bár kifejezetten hűvös lesz a hajnal, a szél egyelőre megóv a kiterjedt talaj menti fagyoktól. A leghidegebb órákban 3-8 fokot mérünk majd. Északkeleten a szélcsendes völgyekben azonban 0-3 fok közötti értékek is lehetnek.
Eleinte felhőátvonulások lesznek több-kevesebb napsütéssel, néhol futó záporokkal, majd késő délutántól észak felől kiterjedtebb, zártabb felhőzet érkezik. Elsősorban északkeleten, és a Dunántúl északi felén már egyre többfelé záporokra számíthatunk. Az Északi-középhegység magasabban fekvő helyein az első hózáporok is megjelenhetnek. A sokfelé élénk északnyugati szél a Dunántúlon és a főváros térségében gyakran megerősödik. Hűvös idő lesz: a csúcs hőmérsékletek általában 11-13 fok között alakulnak, de északkeleten többfelé csak 7-10 hófok között marad.

A reggel igencsak hűvösen indult, de nem attól, hogy az éjjel egy óra elmúlt, mire ágyba keveredtem!
Kalandos volt a délutánom volt tegnap.
Sógor tesója számára elő akartam készíteni az autóját, hogy amikor megjön, csak el kelljen indulnia vele.... Amikor ki akartam nyitni a kocsit, már láttam, hogy itt komoly a baj, lemerült az akku.
Amikor körülnéztem bent, észrevettem, hogy a navigációja bedugva maradt és a bő másfél hónap alatt sikerült teljesen lenullázni a kocsi aksiját!  shock
Még szerencse, hogy délután 5 körül járt az idő, az eső ellenére fel tudtam tenni a töltőre. Mivel nem szívesen szerelgettem volna ki-be a dög nehéz akkumulátort, inkább csak a helyén kapott áram utánpótlást. Éjjel 22:15-ig toltam bele a delejt; de sikeres művelet volt!  táncika Aztán még járattam egy negyed órát indítás után, de csak a biztonság kedvéért.
Így, amikor fél egy után nem sokkal hazaértünk, Sanyinak tényleg csak bele kellett ülnie a kocsiba és már mehetett. No persze előbb az összes órát be kellett állítania, valamint a rádiót újra kellett hangolnia.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105057 Dátum: 2016.10.05., 17:29:49 »



                  K.O.

Kiütéssel győztél?  H���t

Asszonyt nem illik bántani, hacsak nincs egy vak komondorod...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105056 Dátum: 2016.10.05., 17:29:23 »

Jó estlétet!

Ma délután a gépemre (loptop) letöltöttem a W8.1-et. Állandóan beugrott a képernyőn, hogy frissítsem ingyen mert megtehetem és akkor jönnek a frissítések. Igazság az, hogy a gép 4 éves már...és mostanában kezdett lassulni. Rendszersen elvégeztem a "takarításokat" de ennek ellenére nem lett sokkal jobb. A lassulást úgy értem, hogy beindításkor is sokáig gondolkozott ésatöbbi....

Most végeztem a "nagyfrissítéssel" kiváncsi vagyok valami változott-e, vagy komolyabb beavatkozásra lesz szükség. Bár különösebben nem volt zavaró.



Jó estét!

Egy újratelepítés is megoldja a problémákat, ugyanis az idők folyamán olyan mennyiségű fájltöredék halmozódik fel a gép memóriájában, amit semmiféle egyéb módon, mint a formázás, nem tudsz eltávolítani, hogy még! Ez, és az asztalra (képernyő) kirakott -mert itt nem kell keresgélnem- elemek is lényegesen ronthatják a teljesítményt.
Ha előtte XP-d volt, akkor javallott volt a csere, mert egy jó ideje már nem írnak frissítéseket és hibajavításokat hozzá. Állítólag ettől jobban támadható, de az én gondolatom szerint a heckerek és vírus gyártók célpontja sokkal inkább az új Win verziók, semmint a régiek...
Persze ez csak egy vélemény.
Ennek ellenére azt gondolom, hogy a 8.1-el jót húztál!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105055 Dátum: 2016.10.05., 16:37:46 »




                  K.O.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105054 Dátum: 2016.10.05., 07:30:54 »

Az éjszaka első felében északnyugat felől gyorsan csökken a felhőzet, és nagyobb területen kiderül az ég. Hajnalban már csak a Tiszántúlon és a déli határvidéken maradhatnak erősebben felhős helyek. A reggeli órákban pedig északkeleten indul mérsékelt felhősödés. A késő esti órákban a keleti határ környezetében még előfordulhatnak záporok, később csapadék már nem várható. Csak kissé mérséklődik a légmozgás: a Dunántúlon és északkeleten még éjszaka is lesznek élénk széllökések északnyugati irányból. Bár kifejezetten hűvös lesz a hajnal, a szél egyelőre megóv a kiterjedt talaj menti fagyoktól. A leghidegebb órákban 3-8 fokot mérünk majd. Északkeleten a szélcsendes völgyekben azonban 0-3 fok közötti értékek is lehetnek.
Eleinte felhőátvonulások lesznek több-kevesebb napsütéssel, néhol futó záporokkal, majd késő délutántól észak felől kiterjedtebb, zártabb felhőzet érkezik. Elsősorban északkeleten, és a Dunántúl északi felén már egyre többfelé záporokra számíthatunk. Az Északi-középhegység magasabban fekvő helyein az első hózáporok is megjelenhetnek. A sokfelé élénk északnyugati szél a Dunántúlon és a főváros térségében gyakran megerősödik. Hűvös idő lesz: a csúcs hőmérsékletek általában 11-13 fok között alakulnak, de északkeleten többfelé csak 7-10 hófok között marad.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105053 Dátum: 2016.10.05., 06:02:52 »

A 2. évfolyam 69. számában 1991. VI. 12-én megjelent írások
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #105052 Dátum: 2016.10.04., 20:55:44 »

Jó estlétet!

Ma délután a gépemre (loptop) letöltöttem a W8.1-et. Állandóan beugrott a képernyőn, hogy frissítsem ingyen mert megtehetem és akkor jönnek a frissítések. Igazság az, hogy a gép 4 éves már...és mostanában kezdett lassulni. Rendszersen elvégeztem a "takarításokat" de ennek ellenére nem lett sokkal jobb. A lassulást úgy értem, hogy beindításkor is sokáig gondolkozott ésatöbbi....

Most végeztem a "nagyfrissítéssel" kiváncsi vagyok valami változott-e, vagy komolyabb beavatkozásra lesz szükség. Bár különösebben nem volt zavaró.

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105051 Dátum: 2016.10.04., 16:16:43 »

Délután kisütött a nap, és felfűrészeltem a maradék fát.  táncika

Holnap macerás, futkosós napom lesz. Gyógytorna, aztán a helyi Jegyző asszonnyal van találkozásom. Egy érdekes témát fogunk boncolni az alterirsa.hu számára...
Hamarosan Ti is elolvashatjátok!

Nem csigázom tovább az érdeklődést, mert a téma komoly körüljárást igényel. Az a régi, 1996-os törvény a riport apropója, ami szerint a saját kertben, háznál levő kutakra fennmaradási engedélyt kell szerezni. amennyiben a létesítés nem írásos engedéllyel történt annak idején.
Évi 500 m3 vízkivételig ezek üzemeltetése továbbra is ingyenes. Ennél többet egyelőre nem sikerült megtudni... pontosabban meg sem kérdeztem, hiszen normál körülmények között egy kert locsolására nem megy ennél több víz egy szezonban.
Szóval izgalmas téma, mert ha a kút olyan helyen van, ahol laknak, akkor települési önkormányzat jegyzője az illetékes, ha ne, akkor a vízügy, amit jelenleg szintén a katasztrófavédelem kaparintott meg...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105050 Dátum: 2016.10.04., 16:02:08 »

Vidám napot!

Reggel óta kisebb-nagyobb megszakításokkal esik az eső.
Ennek ellenére nagyjából normálisan lehetett közlekedni a régi 4-en, mostani 40-es. parkolót volt nehéz találni Cegléden az SZTK közelében. Végül nem is annyira közel sikerült megállni. Mindegy, megvolt a napi séta adag is.  vigyor



Reggel nem tudtam tovább nézni Kócos kutya szenvedését -azt hittem az emésztésével van valami- és átmentem hozzá, kicsit megvizsgálni. Nem tudom, hogyan sikerült szegénynek, de valami hüvelyi sebe lehet, mert a vaginája szinte teljesen nyitva, és légylárvákat láttam a szélén.  shock
Azonnal szóltam a gazdájának, aki holnapra tudott állatorvost intézni Kócoskához. Délelőtt átmentem és Betadint csepegtettem rá, igyekezve, hogy kicsit a hüvelybe is jusson. Szegény nagyon nehezen viselte, de tűrte hősiesen!
Párom mesélte, hogy most, kora délután már közlekedett, ült az eresz alatt és evett is, holott két napja nem nagyon láttam enni!
Mindegy, hamarosan megyek még egy kis Betadin csepegtetésre! Azzal nem ártok neki, legfeljebb segítek! Aztán majd holnap az állatorvos eldönti, mi a további teendő!
Egyelőre annak is örülök, hogy legalább már nem nyöszörög, nem sír! Tegnap reggel óta nyöszizett. Először szorulásra tippeltem, mert talán több csontot evett a kelleténél, de a mai látvány teljesen elképesztett!  S�r

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 341 342 [343] 344 345 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!