Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.30., 21:22:34
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 270 271 [272] 273 274 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127608 alkalommal)
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106489 Dátum: 2017.05.20., 05:03:26 »

Szombat hajnalban az ország nyugati és középső része felett megnövekszik a fátyolfelhőzet - északnyugaton és keleten erősen felhősnek, másutt jellemzően gyengén vagy közepesen felhősnek ígérkezik a napkelte. A legalacsonyabb hajnali hőmérséklet 10 és 14 fok között alakul. A mérsékelt északnyugati irányú átlagszelet a Kisalföldön élénk és erős lökések kísérhetik, az ország többi részén szélcsendes vagy gyenge lesz a légmozgás.
Szombat délután döntően napos idő várható. Napközben csak elvétve - főként északkeleten és délnyugaton - lehet egy-egy zápor, késő estétől azonban több helyen megnövekszik a gomolyfelhőzet és záporok-zivatarok kialakulása valószínű. Az éjszakai órákban egy északkelet-délnyugat tengelyen mozgó jelentősebb csapadékmező is kialakulhat, mely Budapest tágabb környékétől a délnyugati határ közelébe helyeződik át, éjszaka áthaladva a Balaton felett is. Az északnyugati, északi szél a Dunántúlon, azon belül is az északi kétharmadán megélénkül, időnként meg is erősödik. Másutt gyenge változó irányú szél lesz a jellemző. A legmagasabb hőmérséklet a felhősebb nyugaton 20 és 23, míg keleten 24 és 27 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106488 Dátum: 2017.05.20., 05:02:17 »



hmmm ...érdekes nekem is volt egy Blum József nevű osztálytársam....még a 70-es évek végén....De az Somogyban volt még. Pedig nem egy gyakori név... a srác se volt egy virágszál az biztos...vagy 2 méter magas lehetett, mint egy megtermett napraforgó.

Az én osztálytársam is nagyon magas.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106487 Dátum: 2017.05.19., 21:37:38 »

Kedves Rovattársak !

Elmaradt a beszámolóm arról, hogy egyik középiskolai osztálytársam, Blum József a múlt héten ünnepelte az 50. szakmai jubileumát.
Ezért 12-én volt egy ünnepi koncertje,melyen  -közepes-szerű- szervezéssel  -nyolcan vettünk részt.
Felmerült egy rendkivüli osztálytalálkozó megtartása is.



hmmm ...érdekes nekem is volt egy Blum József nevű osztálytársam....még a 70-es évek végén....De az Somogyban volt még. Pedig nem egy gyakori név... a srác se volt egy virágszál az biztos...vagy 2 méter magas lehetett, mint egy megtermett napraforgó.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106486 Dátum: 2017.05.19., 21:21:34 »

Jó estlétet!



Ma 481 éve hogy Angliában, lefejeztek egy királynőt. Azaz Boleyn Anna Anglia királynőjét., Pembroke márkinőjét, a Francia YSaint Omer-ből hivatott hóhér a Tower udvarán lefejzte. A vád felségárulás volt...ami a történelmi tények, vagy vélt tények alapján abban az időben abban is kimerült, hogy a királynő megcsalta hites urát. Persze ha ez igaz.... a vád szerint 5 férfival is, közte testvérével is.... A felségárulásért máglyahalál járt volna, ám Henrik ezt, fő vesztésre mérsékelte...és igen hozzáértő hóhért hozatott Franciahonból.
 A királyné  - amúgy I. Erzsébet anyja - a legenda szerint, a kivégzésre várva írta meg a oh death rock me a sleep c-ű költeményét.

https://www.youtube.com/watch?v=8AyKxnBsH0A     (egy Kathy Rose feldolgozás, a kép a Tudorok c-ű filmből származtatott)

aztán egy másiuk feldolgozás:


https://www.youtube.com/watch?v=VK8WuxD6b2g
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106485 Dátum: 2017.05.19., 21:10:08 »

A hajnali és reggeli órákban a Dunától keletre és a nyugati határszélen közepesen fátyolfelhős, másutt derült vagy kissé felhős idő valószínű, továbbra is csapadék nélkül. A délkeleti szél csupán az északnyugati megyékben élénkülhet meg időnként, másutt gyenge marad a légmozgás. A legalacsonyabb hajnali, kora reggeli hőmérséklet 9 és 14 fok között alakul, az előző napokban megszokott területi eloszlásban.
Az ország nagy részén szinte zavartalanul érvényesülhet a napsütés, kevés felhő csak az északkeleti megyékben jelenhet meg, javarészt fátyolfelhő képében, illetve a Bükk környezetében kevés gomolyfelhőztet is képződhet. Csapadékhullásra itt sem kell készülni. A déli, délkeleti szél a Dunántúlon megélénkül, a Kisalföld környezetében időnként meg is erősödhet, ezzel szemben a keleti országrészben gyenge marad a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke a kora nyárias 23 és 29 fok között várható.

A nagy melegben is reparáltam a baromfiudvart. Kicseréltem a műanyag kerítés hálót fém drótra, a billegő, gyenge oszlopot normálisra. Előkészítettem a terepet egy plusz ól építésére.
Sok a tennivaló!
De legalább szépül az egész!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106484 Dátum: 2017.05.19., 21:07:57 »

Jó estét!

Nem tudom, Paganini Mesternek sikerült-e befírolni azt a növendékét... s csak remélni tudom, hogy a leány nagykorú volt....
Pedig Paganini Mester elég sokáig jelen volt a rovatban...

1991-ben még keményen erdészkedtem!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106483 Dátum: 2017.05.19., 21:05:33 »

Kedves Rovattársak !

Elmaradt a beszámolóm arról, hogy egyik középiskolai osztálytársam, Blum József a múlt héten ünnepelte az 50. szakmai jubileumát.
Ezért 12-én volt egy ünnepi koncertje,melyen  -közepes-szerű- szervezéssel  -nyolcan vettünk részt.
Felmerült egy rendkivüli osztálytalálkozó megtartása is.

Akkor várjuk!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106482 Dátum: 2017.05.19., 21:04:57 »


Jó estét!

Nem tudom, Paganini Mesternek sikerült-e befírolni azt a növendékét... s csak remélni tudom, hogy a leány nagykorú volt....
Pedig Paganini Mester elég sokáig jelen volt a rovatban...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106481 Dátum: 2017.05.19., 06:35:28 »

A hajnali és reggeli órákban a Dunától keletre és a nyugati határszélen közepesen fátyolfelhős, másutt derült vagy kissé felhős idő valószínű, továbbra is csapadék nélkül. A délkeleti szél csupán az északnyugati megyékben élénkülhet meg időnként, másutt gyenge marad a légmozgás. A legalacsonyabb hajnali, kora reggeli hőmérséklet 9 és 14 fok között alakul, az előző napokban megszokott területi eloszlásban.
Az ország nagy részén szinte zavartalanul érvényesülhet a napsütés, kevés felhő csak az északkeleti megyékben jelenhet meg, javarészt fátyolfelhő képében, illetve a Bükk környezetében kevés gomolyfelhőztet is képződhet. Csapadékhullásra itt sem kell készülni. A déli, délkeleti szél a Dunántúlon megélénkül, a Kisalföld környezetében időnként meg is erősödhet, ezzel szemben a keleti országrészben gyenge marad a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke a kora nyárias 23 és 29 fok között várható.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106480 Dátum: 2017.05.19., 06:33:39 »

Kedves Rovattársak !

Elmaradt a beszámolóm arról, hogy egyik középiskolai osztálytársam, Blum József a múlt héten ünnepelte az 50. szakmai jubileumát.
Ezért 12-én volt egy ünnepi koncertje,melyen  -közepes-szerű- szervezéssel  -nyolcan vettünk részt.
Felmerült egy rendkivüli osztálytalálkozó megtartása is.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106479 Dátum: 2017.05.19., 06:03:35 »


A 2. évfolyam 148. számában 1991. X. 31-én megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106478 Dátum: 2017.05.18., 20:25:17 »

Hogy öregszenek a nők!
Június 8-án ballag a keresztlányom a 9-ből....  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106477 Dátum: 2017.05.18., 20:06:15 »

Ma a tervezőmérnök megnyitotta az E-építési naplót!  táncika
Már csak 15 napot kell várni, hogy kezdhessük a nagyobb melót.
No persze ehhez kell az is, hogy a kőműves mikor ér rá...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106476 Dátum: 2017.05.18., 20:04:30 »

Többnyire derült, gyengén felhős lesz az ég, illetve északi tájainkon is csak magas szintű fátyolfelhők szűrik majd a reggeli napsütést. Csapadék nem várható. Nagyrészt gyenge marad a légmozgás, ugyanakkor hajnaltól Kisalföldön a délkeleti, a Viharsarok térségében a déli, délnyugati szél megélénkül kissé. Enyhe lesz a hajnal, többnyire 8 és 13 fok közé hűl a levegő. Északkeleten lehet néhol ennél pár fokkal hűvösebb.
A napsütést csak az újra és újra megnövekvő, időnként megvastagodó fátyolfelhők és kevés gomolyfelhő szűrhetik, zavarhatják. Csapadékhullás nem várható. A Dunántúlon megélénkül a délkeleti szél, sőt a Kisalföldön, a Hanságban, a Fertő-tó vidékén meg is erősödhet. másutt gyenge marad a délies légmozgás. A hőmérséklet általában 23 és 27 fok közé melegszik a délutáni órákra. A szelesebb északnyugaton várható a melegebb.

Jó meleg volt ma!
Az idén először felvettem a rövid nadrágomat.  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106475 Dátum: 2017.05.18., 05:57:20 »

Többnyire derült, gyengén felhős lesz az ég, illetve északi tájainkon is csak magas szintű fátyolfelhők szűrik majd a reggeli napsütést. Csapadék nem várható. Nagyrészt gyenge marad a légmozgás, ugyanakkor hajnaltól Kisalföldön a délkeleti, a Viharsarok térségében a déli, délnyugati szél megélénkül kissé. Enyhe lesz a hajnal, többnyire 8 és 13 fok közé hűl a levegő. Északkeleten lehet néhol ennél pár fokkal hűvösebb.
A napsütést csak az újra és újra megnövekvő, időnként megvastagodó fátyolfelhők és kevés gomolyfelhő szűrhetik, zavarhatják. Csapadékhullás nem várható. A Dunántúlon megélénkül a délkeleti szél, sőt a Kisalföldön, a Hanságban, a Fertő-tó vidékén meg is erősödhet. másutt gyenge marad a délies légmozgás. A hőmérséklet általában 23 és 27 fok közé melegszik a délutáni órákra. A szelesebb északnyugaton várható a melegebb.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106474 Dátum: 2017.05.17., 22:24:59 »

Vidám estét!

A hajótörött - összeszedve utolsó erejét - kiúszik a lakatlan szigetre.
Partot érve a fáradságtól elájul.
Arra tér magához, hogy ott áll mellette a felesége és üvölt:
- Hol voltál, Józsi?! A hajó már tegnap elsüllyedt!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106473 Dátum: 2017.05.17., 21:40:21 »


Automata rongyrázó.... ez tetszik!
 vigyor

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106472 Dátum: 2017.05.17., 21:34:14 »

Szerdára virradó éjszaka csökken a felhőzet, de eleinte - főként a középső tájakon - még előfordulhatnak záporok, zivatarok, majd fokozatosan mindenütt megszűnik a csapadék. Reggel már jellemzően derült vagy gyengén felhős égre tekinthetünk fel, csupán nyugaton, északnyugaton lehet picivel több felhő. Az Északi-középhegység völgyeiben párás, ködös lehet a hajnal, de ezek a ködfoltok gyorsan feloszlanak a reggeli napsütésben. Az északi, északkeleti szél általában gyenge marad, de szerda hajnaltól a Tiszántúlon kissé megélénkülhet a légmozgás. 10 és 14 fok közötti legalacsonyabb értékeket mérhetünk.
Szerdán napközben már száraz időre számíthatunk. A napsütést a délutáni órákban meg-megzavarják gomolyfelhők, ezekből azonban csapadék nem hullik. Kora nyárias idő várható, és bár időnként megélénkül kissé az északkeleti szél, de jelentős légmozgásra nem kell számítanunk. A hőmérséklet csúcsértéke jellemzően 22, 25 fok között alakul. Az esti órákra gyorsan csökken a napközben képződött gomoly felhőzet, és a légmozgás is gyengül - derűs, csendes, enyhe lesz az este, 20 fok körüli hőmérséklettel.


Jó estét!

Ma megint Pesten voltam, mindenféle ügyintézés.
Először elmenem a halotti anyakönyvi kivonat fordításáért az OFFI-ba, Onnan átmetróztam a II. kerületi Nagy Imre térre. Bementem egy hatalmas szép épületbe, mert a Külügyminisztériumot kerestem. A portén felvilágosítottak, ez nem az, ez a készenléti rendőrség... Egy korrekt hatalmas palota.
A Külügyminisztérium mellettük van egy jelentéktelen kis épületrészben. Mindegy, leadtam az anyagomat. Mivel nem értem oda 10-ig, így holnap délután vehető át a felülhitelesített dokumentumom, s mindössze 5.500,- Ft-ba került. Namármost van még három dokumentumom....  shock
Ma az OFFI-ban egy szuszra leadtam az útlevelem közjegyző által hitelesített másolatát (az is kell!), aminek a fordítási költsége nagyjából 22 ezer!  uuuhhh
Amikor a dokumentumok elkészülnek, az aposztilokért a következő kanosszát fogom járni:
- útlevéllel Közjegyzői Kamara a VIII. kerületben,
- gyámhivatali papírokkal EMMI, után a Külügyminisztérium (fogalmam sincs, hogy az EMMI-nél mennyit kell fizetnem, de náluk nincs kiadott ügyfélfogadás, időpontot kell kérni!  shock , a külügynél már tudom.
Holnap még annak kell utánajárnom, hogy a lakcím igazolással mi a sorrend, mert azt ma elfelejtettem...  uuuhhh
Szóval, hogy ezt egy nap alatt nem fogom tudni elintézni az is biztos!  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106471 Dátum: 2017.05.17., 06:02:29 »

A 2. évfolyam 147. számában 1991. X. 30-án megjelent írások
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106470 Dátum: 2017.05.17., 05:46:40 »

Szerdára virradó éjszaka csökken a felhőzet, de eleinte - főként a középső tájakon - még előfordulhatnak záporok, zivatarok, majd fokozatosan mindenütt megszűnik a csapadék. Reggel már jellemzően derült vagy gyengén felhős égre tekinthetünk fel, csupán nyugaton, északnyugaton lehet picivel több felhő. Az Északi-középhegység völgyeiben párás, ködös lehet a hajnal, de ezek a ködfoltok gyorsan feloszlanak a reggeli napsütésben. Az északi, északkeleti szél általában gyenge marad, de szerda hajnaltól a Tiszántúlon kissé megélénkülhet a légmozgás. 10 és 14 fok közötti legalacsonyabb értékeket mérhetünk.
Szerdán napközben már száraz időre számíthatunk. A napsütést a délutáni órákban meg-megzavarják gomolyfelhők, ezekből azonban csapadék nem hullik. Kora nyárias idő várható, és bár időnként megélénkül kissé az északkeleti szél, de jelentős légmozgásra nem kell számítanunk. A hőmérséklet csúcsértéke jellemzően 22, 25 fok között alakul. Az esti órákra gyorsan csökken a napközben képződött gomoly felhőzet, és a légmozgás is gyengül - derűs, csendes, enyhe lesz az este, 20 fok körüli hőmérséklettel.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 270 271 [272] 273 274 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!