Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.29., 19:31:57
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 31 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2341 2342 [2343] 2344 2345 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127019 alkalommal)
csuhas
Vendég
« Válasz #65069 Dátum: 2012.03.21., 07:24:17 »

Azt hiszem, valaki már felhomályosított erről egyszer, de elfelejtettem:

Miért ás le a föld túloldalára egy koros vizslahölgy egy hatalmas nagy udvaron mindig pont ott, ahol végre elkezd előbújni valami virágom?  uuuhhh
Miért rágja apró fogpiszkálóvá azt a kis cöveket, és diribdarabbá a madzagot, aminek a segítségével elkerítek a nagy udvarból annyi pici részt, ahol talán valami vegetáció épen marad?
Miért olyan okos, hogy nagyon is tudja, hogy sárkánnyá fogok változni a pipától és ordibálok ha meglátom, és már az ajtó nyílására sunnyogva vonul a házába? Lehet, hogy röhögni megy?
Miért kell nekem egyszerre kutya meg virágoskert?

 H���t

Magára hagyod. Unatkozik; szabad, övé a hatalom; övé a felelősség, hogy egy (kutya szemmel) szép és használható udvar fogadjon.


Mivel egy helyen éltek, ő is látja amit te, észreveszi az udvaron az újat, játszik is vele. Vadászkutya, de nincs pocokja. Nem baj, képzeljük azt, hogy az a frissen kibújt hajtás egy pocok! Szóval itt bujkálsz kis pocok! Kiáslak!

Itt ez a madzag, meg ez a karó. Ki a főnök? Na ki a főnök?! Én! Sehol senki? Haló! Sehol senki? Ki a főnök? Ki a főnök?! Én! A főnök meg azt csinál, amit akar! Akkor ezeket most széttrancsírozom. Juhéj!
Hohó, tegnap ott a sarokban éreztem egy érdekes szagot. Csakhogy akkor nem mertem kiásni, mert itthon volt a gazdi. De most nincs. Hahó van itt valaki? Hahó!
Senki? Senki. Ki a főnök? Na ki a főnök?! Én! A főnök meg azt csinál amit akar! Akkor én most kinyomozom honnan jön ez a szag. Előre az ásás rögös útján
!

Itt ez az udvar, de nagyon elhanyagolt, nincs rajta egy hely ami elő lenne készítve a maradék zsákmánynak, egy hely ahová majd el lehet temetni. Itthon hagytak, mindjárt megjön a gazdi a vadászatból és hozza a zsákmányt a csörgős szatyorban. Ez a vadászat annyira kikészíti, tiszta stressz még akkor is amikor hazaér, nem lát a pipától és ordibál. Biztos attól fél, hogy megromlik a fogyasztáson felüli zsákmány. Nagy meló, de ások én neki egy gödröt erre a célra mire hazaér, hátha akkor előbb lenyugszik.
Baromi melegem lett ettől a sok ásástól. Nincs ezen a kies udvaron egy jó hűsölő-hely. Már mindegy, úgy is melegem van, ások egy szép nagy gödröt, akkorát hogy a gazdi is beleférjen. Majd ha megjön a vadászatból, együtt befekszünk a vizes földbe!


Mivel okos teszi amit kell, még akkor is ha te ezért leszidod, hiszen egy értelmes lényt nem tudsz leterelni a helyes útról csak azért mert te nem érted meg a zsenialitását és ahelyett hogy megjutalmaznád, még idegrohamot is kapsz rajta.
Ő egy kutya. Nem fog kitakarítani, elmosogatni, a ház körül repkedni, vagy nyávogni. Ezek nem volnának természetes dolgok tőle. Azt hiszem, hogy az ásás mellőzése, meg a semmit sem csinálás sem lenne természetes tőle.
Nekem van egy tacskóm. Lehet hogy régen hosszabb lábai voltak a tacskónak, de megrövidítették őket mert sokat ástak. Most nem tud felmenni a lépcsőn, ha a rövidke lábai közé fog egy csontot, akkor már nem igazán éri el a szájával. Ez a módszer azonban mégsem vezetett eredményre, mert ásni még mindig tud! Mi az hogy!
Elvárjuk, hogy a kutyáink értsenek meg minket, alkalmazkodjanak hozzánk, miközben mi sem értjük meg őket, nem alkalmazkodunk hozzájuk, pedig fenemód értelmesnek tartjuk ám magunkat.

Jó nagy az udvar. Keríts le egy részt, amit ő kutyaszemmel szépen rendben tarthat amikor nem vagy otthon.
Ha azt akarod hogy ne ásson, de nem szereted a betont, viszont szereted a zöldet, akkor jó megoldás lehet a gyeprács, vagy tudok olyat aki műanyag hálót terített le a fűmagos rétegre, majd arra jött még egy réteg föld. A fű szépen kibújt a lyukak között, de a kutya mégse tudta kiásni.
Ha el akarsz keríteni egy pici részt ahol vegetáció van, akkor a bot és a zsineg helyett kipróbálhatnád a kis mobilkerítést, azt jobban tiszteletben tartják.


Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #65068 Dátum: 2012.03.21., 07:23:17 »


      Jó reggelt!

      Nem akartam első lenni!
Naplózva
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #65067 Dátum: 2012.03.21., 07:21:10 »

Jégvirág megszűnt vagy elolvadt

Elolvadt, tehát megszűnt.
Jaaaaj neee!
Gyere vissza! Ígérem beteszlek a fagyasztóba.
                                                       Kacsint
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #65066 Dátum: 2012.03.21., 06:58:39 »

És ne feledkezzünk meg arról, hogy halihó!
Jégvirágnak külön is, mert még nem üdvözöltem.  bye bye
Jégvirág megszűnt vagy elolvadt
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #65065 Dátum: 2012.03.21., 06:57:16 »

Most fogok kapni a pofámra...
Szóval, van abban a régi nagy könyvben (Biblia) egy olyan mondat, aminek az az értelme, hogy nem szabad aggódni a holnapért, hiszen az ég madarai sem aggódnak, és a Teremtő róluk is gondoskodik; minket embereket pedig állítólag szeret, tehát rólunk biztosan jobban gondoskodik.
Namármost.... amióta ezzel a szemlélettel és azzal a biztos tudattal élek, hogy igenis rendben lesznek a dolgaim, és sikerülni fog mederbe terelni az életemet, azóta jól és rendben alakulnak a dolgaim, a "mindennapi kenyerem" is megvan!
Szóval, érdekes dolgok ezek!
Persze, lehet rá mondani, hogy hülyeség. Nagyon sokáig én is így gondoltam. Aztán volt egy pont, amikor már nem maradt más, mint a remény, hogy talán ez igaz, ha igazán akarom, hogy igaz legyen, és hiszek benne.
Nagyon akartam, elhittem. És láss csodát: nekem működik!   táncika
Azóta úgy gondolom, hogy mindent megkapunk, amit kérünk. Ha rosszat kérünk, azt is megkapjuk! És ez bizony működik akkor is, ha nem hiszel benne. (Igaz, nem szabad hülyeségeket kérni; pl. lottó főnyereményt ezen a hétvégén, stb. És ami még fontos: "Hálót adj Uram, ne halat!")

  Szoktál rosszat kérni?Kire?  Azt hittem azt csak tehetetlenségében osztja ránk a Magasságos!
   A gondoskodása is csak névleges,legalábbis hazánkban. Kiszorult ,helyét a Kedves Vezír vette át,ő az Istenünk!

 fejbever robban
Naplózva
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #65064 Dátum: 2012.03.21., 06:55:32 »

Nehéz a sofőrök élete. Tele van veszéllyel.

Ez így igaz. Valóban veszélyes, de ettől szép.
Igazi kihívás. Mindig, minden féle körülmények között épségben célba érni, majd újra, és újra útra kelni. El sem tudok képzelni az életemet út nélkül.
Mondhatnám úgy is, hogy nekem a sajtkukac genetikailag kódolva van a hátsómba.
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #65063 Dátum: 2012.03.21., 06:54:17 »

Ezt értsem úgy, hogy nem elég „csak” kérni, hanem meg is kell cselekedni, vagy megfordítva, olyat kell kérni, amit meg is tudok cselekedni?
Kérhetem én mondjuk a lottó ötöst, de csak abban az esetben a jövő hétre, ha megvan hozzá a pénzem, hogy megvegyem a megnyeréséhez szükséges összes szelvényt és meg is tudom szervezni a kitöltését? (Az egy másik kérdés, hogy többe kerülne a szelvények és a kitöltés ára, mint maga a nyeremény.)
Ha nincs meg rá a pénzem, akkor is kérhetem a lottó ötöst, csak nem éppen a jövő hétre, hanem akkorra, amikor egybe lesz rá pénzeszköz? És persze nem elég csak kérni, hanem neki is kell látni a pénz összerakásának...?
A „Hálót adj Uram, ne halat!” pedig úgy értelmezendő, hogy leginkább ne a lottó ötöst kérjem, sőt ne is a hozzá szükséges pénzt, hanem azt, hogy legyen elég tehetségem, kitartásom, ... hogy megkereshessem azt amiből meg tudom venni a szelvényeket?
Nem is értem miért vettek ezen a héten 4 millió 258 ezer 567 nyeretlen  lottó szelvényt ha tudnák hogy a pénz nem boldogít. Ez majd az ország fele. Ez a fajta boldogság olyan mennyei. Én nem vettem mert az is boldoggá tesz ha nem vesztek. Veszíteni csak 100/2 se szeret, de csinálja mert hamiskártyás.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #65062 Dátum: 2012.03.21., 06:41:10 »

Elköltözöm.
Oda megyek lakni, ahol akad rendesen munka.

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=77kX_BxBYr8&fb_source=message
Nehéz a sofőrök élete. Tele van veszéllyel.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #65061 Dátum: 2012.03.21., 06:38:13 »

Jó reggelt
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #65060 Dátum: 2012.03.21., 06:24:48 »

Elköltözöm.
Oda megyek lakni, ahol akad rendesen munka.

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=77kX_BxBYr8&fb_source=message
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #65059 Dátum: 2012.03.21., 05:18:24 »

Furcsa dolog egyébként ez a pitiánerkedés...
Ha lehet kérni, - márpedig biztos lehet, mert egyes tanok azt tanítják, hogy ha nagyon akarsz valamit, akkor gondolj rá folyamatosan olyan töménységben, hogy az univerzumnak lassan már herótja legyen tőle -, akkor mi a fenéért nem mindegy, mit kér az ember?
Háló több van, mint hal, és hal nem jut mindenkinek?
Akkor mégsem igaz az, hogy ha nagyon akarod, teljesül a kívánságod.
Csak akkor teljesül, ha van elég belőle.
Mondjuk háló. Az van.
Hal az nincs.

Ui. Csuhásnak: lehet, hogy lottó ötös sincs elég, azért nem lehet mindenkinek azt kívánni. Nem tudom még biztosan, de nyomozok utána.

A hal az elég, az ember a sok. A siker velejárója szokott lenni a túlterjeszkedés. Aztán a természet majd visszaszabályoz.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #65058 Dátum: 2012.03.20., 22:18:53 »

Most fogok kapni a pofámra...
Szóval, van abban a régi nagy könyvben (Biblia) egy olyan mondat, aminek az az értelme, hogy nem szabad aggódni a holnapért, hiszen az ég madarai sem aggódnak, és a Teremtő róluk is gondoskodik; minket embereket pedig állítólag szeret, tehát rólunk biztosan jobban gondoskodik.
Namármost.... amióta ezzel a szemlélettel és azzal a biztos tudattal élek, hogy igenis rendben lesznek a dolgaim, és sikerülni fog mederbe terelni az életemet, azóta jól és rendben alakulnak a dolgaim, a "mindennapi kenyerem" is megvan!
Szóval, érdekes dolgok ezek!
Persze, lehet rá mondani, hogy hülyeség. Nagyon sokáig én is így gondoltam. Aztán volt egy pont, amikor már nem maradt más, mint a remény, hogy talán ez igaz, ha igazán akarom, hogy igaz legyen, és hiszek benne.
Nagyon akartam, elhittem. És láss csodát: nekem működik!   táncika
Azóta úgy gondolom, hogy mindent megkapunk, amit kérünk. Ha rosszat kérünk, azt is megkapjuk! És ez bizony működik akkor is, ha nem hiszel benne. (Igaz, nem szabad hülyeségeket kérni; pl. lottó főnyereményt ezen a hétvégén, stb. És ami még fontos: "Hálót adj Uram, ne halat!")

Ezt értsem úgy, hogy nem elég „csak” kérni, hanem meg is kell cselekedni, vagy megfordítva, olyat kell kérni, amit meg is tudok cselekedni?
Kérhetem én mondjuk a lottó ötöst, de csak abban az esetben a jövő hétre, ha megvan hozzá a pénzem, hogy megvegyem a megnyeréséhez szükséges összes szelvényt és meg is tudom szervezni a kitöltését? (Az egy másik kérdés, hogy többe kerülne a szelvények és a kitöltés ára, mint maga a nyeremény.)
Ha nincs meg rá a pénzem, akkor is kérhetem a lottó ötöst, csak nem éppen a jövő hétre, hanem akkorra, amikor egybe lesz rá pénzeszköz? És persze nem elég csak kérni, hanem neki is kell látni a pénz összerakásának...?
A „Hálót adj Uram, ne halat!” pedig úgy értelmezendő, hogy leginkább ne a lottó ötöst kérjem, sőt ne is a hozzá szükséges pénzt, hanem azt, hogy legyen elég tehetségem, kitartásom, ... hogy megkereshessem azt amiből meg tudom venni a szelvényeket?
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #65057 Dátum: 2012.03.20., 21:09:15 »

 bye bye al_vos
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #65056 Dátum: 2012.03.20., 21:08:38 »

Kör email elküldve!
Gondolom, már Te is megkaptad!
Két válasz érkezett. Szivárvány jelezte, hogy szeretne eljönni, Talán Angliában lesz egy esküvőn.
Wolframot még fel is fogom hívni (lehet, hogy összehangolok vele, de ahhoz rá kellene beszélnem Okszit, hogy mondjuk le a hangversenyt, amire már igen régen kaptunk meghívót. Ezért az is előfordulhat, hogy a mostani VT is nélkülünk fog -remélhetőleg kellemesen- eltelni.),
AKI alakul a VT részvételed. A hangverseny is fontos. Én ilyenkor azt szoktam mondani a feleségemnek- jössz vagy nem jössz, mert én megyek. Az eredmény a szokott nem jön. Nálunk egy jogúság van. Nincs ilyenen vita.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #65055 Dátum: 2012.03.20., 21:03:24 »

Most fogok kapni a pofámra...
Szóval, van abban a régi nagy könyvben (Biblia) egy olyan mondat, aminek az az értelme, hogy nem szabad aggódni a holnapért, hiszen az ég madarai sem aggódnak, és a Teremtő róluk is gondoskodik; minket embereket pedig állítólag szeret, tehát rólunk biztosan jobban gondoskodik.
Namármost.... amióta ezzel a szemlélettel és azzal a biztos tudattal élek, hogy igenis rendben lesznek a dolgaim, és sikerülni fog mederbe terelni az életemet, azóta jól és rendben alakulnak a dolgaim, a "mindennapi kenyerem" is megvan!
Szóval, érdekes dolgok ezek!
Persze, lehet rá mondani, hogy hülyeség. Nagyon sokáig én is így gondoltam. Aztán volt egy pont, amikor már nem maradt más, mint a remény, hogy talán ez igaz, ha igazán akarom, hogy igaz legyen, és hiszek benne.
Nagyon akartam, elhittem. És láss csodát: nekem működik!   táncika
Azóta úgy gondolom, hogy mindent megkapunk, amit kérünk. Ha rosszat kérünk, azt is megkapjuk! És ez bizony működik akkor is, ha nem hiszel benne. (Igaz, nem szabad hülyeségeket kérni; pl. lottó főnyereményt ezen a hétvégén, stb. És ami még fontos: "Hálót adj Uram, ne halat!")

 Nagytaps2 köszi_2 Nagytaps2
Naplózva
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #65054 Dátum: 2012.03.20., 20:58:59 »

Volt egy időszak az én életemben is, amikor csupa mosolygó ember vett körül...
aztán rájöttem: rajtam röhögnek!  uuuhhh

Na jól van ám! Látom jól el vagy.

 köszi_2 köszi_2 köszi_2
Naplózva
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #65053 Dátum: 2012.03.20., 20:46:00 »

Beszéld meg az állatorvossal. Én folyamatosan adom nekik, mert a macskák szinte állandóan  ivarzanak amíg  teherbe nem esnek.  Azt hiszem csak télen nem.  yes_yes
De van a rovatban egy macskaszakértő, azt is megkérdezhetted volna.  zizi  













Akela Drágám ! Ha jársz mostanában a volt Köztársaság-téren, van egy KÍNAI étterem. Nagy betükkel ki van írva:
ELHIZOT KUTYÁKAT, MACSKÁKAT JÓ PÉNZÉR MRGVESZEM.

Vajon ezt miért írták ki ? Ettél már kínai étteremben ? Jó étvágyat.



 _morcos yes_yes hahota uuuhhh
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #65052 Dátum: 2012.03.20., 19:54:58 »

Madár csicsergééééés?
majd kölcsön adom Bundást, akkor arra fogsz ébredni, hogy kaparássza a fejedet, és nyafizik, hogy szeretne kimenni!  vigyor (Fél ötkor!  evil )


Kedves AKI !

Nem kell kölcsön adni a kutyusodat, mert nekem is van Bundás nevű aranyos kis kutyám. Igaz , Ő az udvaron lakik kutyaházban, de nincsen megkötve, így övé az egész udvar. Egy szerencsénk van vele, hogy nem ás gödröket.
Naplózva
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #65051 Dátum: 2012.03.20., 19:41:04 »

Szép az idő.
Menjünk autózni!
http://www.youtube.com/watch?v=7MJcANiSOSQ


Nekem is Ladám van, Szeretem, nem kényes autó. Igaz, hogy én áruszállításra is használom, bírja a strapát.  kicsi taps
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #65050 Dátum: 2012.03.20., 19:40:12 »

Aki!

Az a szerencse, hogy időben tudtál változtatni és a régi dolgokat pedig igyekezz elfeledni. Mindig előre kell nézni!!
 _cupp

Igyekszem, igyekszem, de azért még vannak, amik visszaköszönnek, van, amit még ki kell fizetni!
De nem baj, már csak nagyon kevés van ahhoz képest, amennyi volt!
Most jól vagyunk, a többit már tudod, kicsit lejjebb megírtam.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 2341 2342 [2343] 2344 2345 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!