Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.30., 09:18:06
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 60 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 220 221 [222] 223 224 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127393 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107489 Dátum: 2017.11.24., 19:10:16 »

              Én is!    yes_yes

Ha már így belendültünk....! Akkor én is!  vigyor

Azt tudod, mit mondott a kőműves kelemen?
„Asszony kell a házba!”
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107488 Dátum: 2017.11.24., 18:17:27 »



Mi is jövő héten beszéljük meg az orvossal, hogy mikor vihetjük a macskát ivartalanításra. Egész szépen fejlődik, olyan igazi "süldőmacska" már, szép vörös rajzolatokkal. Jól vadászik, legalábbis hordja az egereket, no meg pár cickányt is elkapott. Most már a nevére is hallgat.
Fenn a meggyfán, imád mászni.



Marci macska ivartalanítása nem kerül szóba itthon, de Bundás kutyát valahogy le kellene nyugtatni, mert egyre agresszívebb... talán némi kis férfiatlanítás segítene lecsendesíteni a hormonokat...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107487 Dátum: 2017.11.24., 18:12:30 »


Jó estlétet!


Ékem csak hasító van, az meg szerintem öntött vas... Igazság az hogy úgy kellett volna vágni ahogy szoktam felülről méterenként haladva lefelé szeletelve. De nem hozták még vissza a mászóövet, amin van biztosító kötél. (régi Dédászos szerzeményem) Akkor  a két kéz szabad. Hiába 7 méteres a létra kitolva, azon fenn nem lehet biztosan dolgozni és hát rövid is volt. Szóval megfelelő felszerelés hiányában nem szabadott volna neki állni . Meg igazság az, hogy ekkora fát nem szoktam elvállalni, arra ott vannak a profik. De tudom, hogy a tulaj nem egy gazdag ember, meg végül is megegyetünk, hogy tavasszal ő meg segít meghegeszteni a kocsibálló kapuját. Átvariálom a bejárati kaput...áthelyezem kb. 5 méterrel odébb és eltolós megoldású lesz.  Van elektromos hegesztőm, de én nem értek hozzá.  Az "ügyfél" meg tanult hegesztő és egész életében dolgozott is a szakmájában. Mondta, ha olíyan munkakörülményt tudok varázsolni neki, ahol ülve tud dolgozni, és az egyéb fizikai tevékenységet én csinálom, akkor meghegeszt nekem bármit. Mert amúgy a lábai egy betegség miatt nem nagyon mozognak. Tavasszal jönnek megint le az üdülőtelkükre, akkor nyélbe ütjük a "favágás viszonzását". Meg amúgy a kivágott (!?) fát elvihettem, ők tavasszal és nyáron nem igazán fűtenek, max villanyárammal ha kell.  

Egyik szomszédom most ősz közepén végén vágatta meg a diófáját. Ez annyit jelent hogy nagyon belógott pár vastag ág a kapubejáró fölé és azokat vágatta le, aztán lényegében úgy jó 1,5 méter magasságig teljesen visszacsonkoltatta a fát. Ketten voltak a vágók, kb.1 óra alatt végeztek 27.000 Ft-t kértek el. Igaz amit levágtak azt méterre vágták és a fát ott hagyták a szomszédnak. Azt nem is kérdeztem, hogy volt-e számla...bár a választ tudtam volna. Lényegében a földről letudták ágazni a kis hosszúnyelű motoros ágazófűrésszel, aztán pár vágásból már le is csonkolták.
Engem is kérdezett, illetve célozgatott rá, hogy esetleg elvállanám,  de megmondom őszintén hogy nem értettem vele egyet, abban hogy így megcsonkoltatta, illetve meg akarta csonkoltatni..  _morcos  Így nem haraptam rá a témára.... Mondjuk én szívességből is megcsináltam volna azt a pár ágat, de szerintem a fa nem volt veszélyes. Az a két ágat  valóban megérte volna visszavágni, de az nem befolyásolta volna a stabilitását, sem pedig a formáját a fának.

Volt nekem is McCulloch fűrészem, igaz elektromos volt.  Így visszagondolva nem is volt rossz. Úgy emlékszem a lánckenésével lett valami baj... Odaadtam az egyik ismerősömnek, azt hiszem megcsinálta.
Ez a Husqarna (benzines) már meg van 9 éve...nagyon szeretem. Nekem bevált. Elején voltak vele gondjaim, főként hidegben első indításkor....de aztán egy szervízes ismerősöm elmagyarázta mit nem értettem meg a kezelési útmutatójában... vigyor
De most a fülembe tetted a bogarat, evvel McCulloch-val... De majd csak jövőre...talán...Mert még szép gépek is.... yes_yes

Jó estét!

Igen, a döntőék vagy műanyag, vagy fabetétes alumínium.



Ilyen helyzetben, ha csak tehetem, az ágakat vágom le, aztán a törzset csonkolom meg irányítással (mintha döntenék, csak hajk helyett egyszerű elővágást teszek, de a törési léc szélességének szabályozásával a húzásiránytól akár 80 - 90 fokkal is el tudod téríteni a dőlés irányát!), végül a maradék törzset veszem ki.

Ha visszavágom a fát, akkor azt nem 150 cm-ig teszem meg....  robban Annál is inkább, mert nem biztos, hogy kihajt! De igen, igazad van, ilyet nem csinálunk! Akkor kidöntöm, de ez nagyon barbár munka!  S�r

Nekem ez az első ilyen típusú gépem, nagyon kíváncsi vagyok, mit fog produkálni! Néhány év és megmondom!   vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107486 Dátum: 2017.11.24., 08:00:15 »

Minden kedves Kelemen nevű olvasónak boldog névnapot kívánok!

 buli

Köszönöm szépen.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107485 Dátum: 2017.11.24., 07:57:15 »

Az éjszaka első felében a déli és nyugati tájakon még változóan fátyolfelhős idő valószínű, majd ezeken a vidékeken is párássá válik a levegő, illetve köd, ködfelhőzet képződik. Reggel országszerte borús, ködös idő lesz a jellemző. Ködszitálás szinte bárhol előfordulhat. A légmozgás az éjszaka első felében a déli és nyugati tájakon még időnként mérsékelt lesz, majd reggelre itt is jelentősen gyengül a légmozgás, reggelre már többnyire szélcsend várható. A legalacsonyabb hőmérséklet jellemzően 0 és 6 fok között alakul, az eleinte kevésbé felhős nyugati és déli tájakon számíthatunk az alacsonyabb értékekre.
Pénteken napközben is marad a túlnyomóan borús, párás, ködfelhős idő. A déli tájakon és kisebb eséllyel a keleti határszél közelében szakadozhat fel átmenetileg a ködfelhőzet, rövid, fátyolfelhők által szűrt napsütésre ezeken a tájakon van kilátás. Másutt egész nap marad a szürke, borongós idő. Kisebb szitálás előfordulhat. Országszerte gyenge marad a légmozgás, illetve nagy területen várható szélcsend, ugyanakkor a késő délutáni órákban a nyugati tájakon kissé megélénkülhet a déli, délkeleti szél. A tartósan felhős tájakon nem várható jelentős hőingás, mindössze 5, 8 fokig emelkedik a hőmérséklet, míg azokon a helyeken, ahol felszakadozik a felhőzet, kevéssel 10 fok feletti maximumok is előfordulhatnak. Az esti, éjszakai órákban a Dunántúlon egyre többfelé élénkül meg a déli, délkeleti szél, és ezeken a tájakon egyre nagyobb területeken szakadozik fel a ködfelhőzet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107484 Dátum: 2017.11.24., 07:03:03 »


Az 1997. számban 2001. X. 16-én megjelent írások
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107483 Dátum: 2017.11.24., 05:33:02 »

Minden kedves Kelemen nevű olvasónak boldog névnapot kívánok!

 buli
              Én is!    yes_yes
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #107482 Dátum: 2017.11.23., 19:19:18 »

Minden kedves Kelemen nevű olvasónak boldog névnapot kívánok!

 buli
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107481 Dátum: 2017.11.23., 18:24:51 »

Tegnap megvolt Kormoska ivartalanítási műtéte, ami közben a köldöksérvét is rendbe tette doki bácsi.  táncika

Szegényem igencsak bágyadt volt tegnap délután, de az éjjel már jól aludt.
Remélem ma már fog enni, inni, mert tegnap az sem ment.



Mi is jövő héten beszéljük meg az orvossal, hogy mikor vihetjük a macskát ivartalanításra. Egész szépen fejlődik, olyan igazi "süldőmacska" már, szép vörös rajzolatokkal. Jól vadászik, legalábbis hordja az egereket, no meg pár cickányt is elkapott. Most már a nevére is hallgat.
Fenn a meggyfán, imád mászni.

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107480 Dátum: 2017.11.23., 18:13:38 »

Igazán tanulságos esetet írtál le!
A legközelebbi ilyen tevékenység előtt javasolnék 3 db döntőék beszerzését. Nem igényel komoly anyagi erőfeszítést, ám amikor arra van szükséged, hogy a fa biztonságosan egy meghatározott helyre dőljön le, nagy hasznodra lehet! Igaz, hogy annyiban komplikálja a dolgodat, hogy folyamatosan kell ténykedned a fűrészgép és az ék között, de megéri, mivel az ékekkel az utolsó pillanatban még mindig tudod irányítani a dőlést!
Ha kombinálod az irányított döntéssel, kis- és közepes húzású fa esetén nem lehet problémád!
Persze sokkal jobb, ha az ékeléskor ketten vagytok (Te fűrészelsz, a segítőd Rád figyelve az ékekkel segíti a munkádat!)
Ha gondolod, telefonon bővebben elmesélem, hogyan kell ezt a technikát alkalmazni. Tanítottam is annak idején!
Az ékkel meg tudod gátolni a fűrészlap (vezetőlemez) beszorulását, hiszen nem engeded, hogy a fa másik irányba induljon el, mint amerre Te akarod dönteni! Az irányítás elsődleges eszköze az úgynevezett törési léc, ami a hajk fenékvonal és a döntővágás fenékvonala közti távolság. (http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=cikksajat/furesz&page2=cikkek2 )
A törési léc lehet párhuzamos a hajk fenékvonallal, ekkor a fa döntési iránya a hajk fenékvonalra merőleges, azonban ha a törési léc egyik oldalát szélesebbre hagyod, akkor azon az oldalon erősebb tartást alakítasz ki, ami miatt a fatörzs arrafelé fog csavarodni dőlés közben. Ha ehhez még hozzásegítesz ékkel, már csak a szél okozhat gondot (általános szabály, hogy tilos a fadöntés akkor, ha 5 cm-nél vastagabb ágak hajladoznak -nyilván, ha erdőben ezt a szabályt betartanák alig lehetne fát dönteni  szégyenlem - ám nem árt figyelni lakott területen, vagy épület, műtárgy melletti fadöntés esetén!), ha a törési lépcsőd megfelelő magas.

Strapabíró gépnek érzékelem a McCulloch gépeket, amik közül már 50 ezer környékén tudsz választani. Persze itt is van 100 feletti értékű is. A gép gyártója egyébként a Husquarna Corporation tagja, ami szavatolja a minőséget. Legalábbis szerintem.
Nekem is ilyen gépem van, gond nélkül döntöttem vele a kert végi akácosban.


Jó estlétet!


Ékem csak hasító van, az meg szerintem öntött vas... Igazság az hogy úgy kellett volna vágni ahogy szoktam felülről méterenként haladva lefelé szeletelve. De nem hozták még vissza a mászóövet, amin van biztosító kötél. (régi Dédászos szerzeményem) Akkor  a két kéz szabad. Hiába 7 méteres a létra kitolva, azon fenn nem lehet biztosan dolgozni és hát rövid is volt. Szóval megfelelő felszerelés hiányában nem szabadott volna neki állni . Meg igazság az, hogy ekkora fát nem szoktam elvállalni, arra ott vannak a profik. De tudom, hogy a tulaj nem egy gazdag ember, meg végül is megegyetünk, hogy tavasszal ő meg segít meghegeszteni a kocsibálló kapuját. Átvariálom a bejárati kaput...áthelyezem kb. 5 méterrel odébb és eltolós megoldású lesz.  Van elektromos hegesztőm, de én nem értek hozzá.  Az "ügyfél" meg tanult hegesztő és egész életében dolgozott is a szakmájában. Mondta, ha olíyan munkakörülményt tudok varázsolni neki, ahol ülve tud dolgozni, és az egyéb fizikai tevékenységet én csinálom, akkor meghegeszt nekem bármit. Mert amúgy a lábai egy betegség miatt nem nagyon mozognak. Tavasszal jönnek megint le az üdülőtelkükre, akkor nyélbe ütjük a "favágás viszonzását". Meg amúgy a kivágott (!?) fát elvihettem, ők tavasszal és nyáron nem igazán fűtenek, max villanyárammal ha kell.  

Egyik szomszédom most ősz közepén végén vágatta meg a diófáját. Ez annyit jelent hogy nagyon belógott pár vastag ág a kapubejáró fölé és azokat vágatta le, aztán lényegében úgy jó 1,5 méter magasságig teljesen visszacsonkoltatta a fát. Ketten voltak a vágók, kb.1 óra alatt végeztek 27.000 Ft-t kértek el. Igaz amit levágtak azt méterre vágták és a fát ott hagyták a szomszédnak. Azt nem is kérdeztem, hogy volt-e számla...bár a választ tudtam volna. Lényegében a földről letudták ágazni a kis hosszúnyelű motoros ágazófűrésszel, aztán pár vágásból már le is csonkolták.
Engem is kérdezett, illetve célozgatott rá, hogy esetleg elvállanám,  de megmondom őszintén hogy nem értettem vele egyet, abban hogy így megcsonkoltatta, illetve meg akarta csonkoltatni..  _morcos  Így nem haraptam rá a témára.... Mondjuk én szívességből is megcsináltam volna azt a pár ágat, de szerintem a fa nem volt veszélyes. Az a két ágat  valóban megérte volna visszavágni, de az nem befolyásolta volna a stabilitását, sem pedig a formáját a fának.

Volt nekem is McCulloch fűrészem, igaz elektromos volt.  Így visszagondolva nem is volt rossz. Úgy emlékszem a lánckenésével lett valami baj... Odaadtam az egyik ismerősömnek, azt hiszem megcsinálta.
Ez a Husqarna (benzines) már meg van 9 éve...nagyon szeretem. Nekem bevált. Elején voltak vele gondjaim, főként hidegben első indításkor....de aztán egy szervízes ismerősöm elmagyarázta mit nem értettem meg a kezelési útmutatójában... vigyor
De most a fülembe tetted a bogarat, evvel McCulloch-val... De majd csak jövőre...talán...Mert még szép gépek is.... yes_yes
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107479 Dátum: 2017.11.23., 08:02:44 »

A mai program Budapest.

A faházamat ma sem fogják összerakni, ahogy így elnézem a dolgot...  itt kellene lenniük, de sehol senki.
Jobb is így, holnap itthon leszek.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107478 Dátum: 2017.11.23., 08:01:44 »

Tegnap megvolt Kormoska ivartalanítási műtéte, ami közben a köldöksérvét is rendbe tette doki bácsi.  táncika

Szegényem igencsak bágyadt volt tegnap délután, de az éjjel már jól aludt.
Remélem ma már fog enni, inni, mert tegnap az sem ment.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107477 Dátum: 2017.11.23., 08:00:10 »

Csütörtökre virradó éjszaka mind nagyobb területen válik párássá a levegő, a reggeli órákra az ország keleti felén sokfelé képződik köd, illetve alacsony szintű rétegfelhőzet okozhat szürke, borongós reggelt. Ezzel szemben a Dunántúlon a változóan felhős ég mellett csak kevés helyen képződik köd, a felkelő Nap sugarai utat törhetnek maguknak. Számottevő csapadék nem várható, legfeljebb szitálás fordulhat elő. A déli, délnyugati szél csupán délnyugaton élénkülhet meg, másutt gyenge marad, és északon keleties irányt vesz fel. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 2 és 7 fok között alakul, az Alpokalján és a Duna-Tisza közén süllyedhet fagypontig a hőmérő higanyszála.
Csütörtök délután több helyen - főként északkeleten - tartósan megmarad a ködfelhőzet és napközben sem szakad fel. Ezeken a területeken a hőmérséklet is alacsonyan marad. Másutt ugyanakkor szintén sok felhőre számíthatunk, csak délen, délnyugaton süthet ki kis időre a nap. A délies szél a Tiszától nyugatra megélénkül, a délnyugati szél Zala és Somogy megye területén megerősödik, viharos széllökések is kísérhetik. A legmagasabb hőmérséklet 5 és 15 fok között alakul, de nagyon alacsony maximumok csak az északkeleti, tartósan ködös területeken lehetnek, másutt jellemzően 10 és 15 fok között alakul a csúcshőmérséklet.

Jó reggelt!

Olyan köd van, hogy a kutya az udvar felé ugat!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107476 Dátum: 2017.11.23., 06:41:19 »

Csütörtökre virradó éjszaka mind nagyobb területen válik párássá a levegő, a reggeli órákra az ország keleti felén sokfelé képződik köd, illetve alacsony szintű rétegfelhőzet okozhat szürke, borongós reggelt. Ezzel szemben a Dunántúlon a változóan felhős ég mellett csak kevés helyen képződik köd, a felkelő Nap sugarai utat törhetnek maguknak. Számottevő csapadék nem várható, legfeljebb szitálás fordulhat elő. A déli, délnyugati szél csupán délnyugaton élénkülhet meg, másutt gyenge marad, és északon keleties irányt vesz fel. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 2 és 7 fok között alakul, az Alpokalján és a Duna-Tisza közén süllyedhet fagypontig a hőmérő higanyszála.
Csütörtök délután több helyen - főként északkeleten - tartósan megmarad a ködfelhőzet és napközben sem szakad fel. Ezeken a területeken a hőmérséklet is alacsonyan marad. Másutt ugyanakkor szintén sok felhőre számíthatunk, csak délen, délnyugaton süthet ki kis időre a nap. A délies szél a Tiszától nyugatra megélénkül, a délnyugati szél Zala és Somogy megye területén megerősödik, viharos széllökések is kísérhetik. A legmagasabb hőmérséklet 5 és 15 fok között alakul, de nagyon alacsony maximumok csak az északkeleti, tartósan ködös területeken lehetnek, másutt jellemzően 10 és 15 fok között alakul a csúcshőmérséklet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107475 Dátum: 2017.11.22., 22:01:42 »

Jó estlétet!

Mivel nem igazán mozgok az autóval, ( jövő hétfőn viszem kuplung kinyomoócsapágy cserére) így e hétre a favágásokat terveztem be. Elég jól haladtam, ám ma az egyik helyen nagyon megszenvedtem. Egy szép méretű akácfa volt az esedékes. Valahogy nem volt kedvem a munkához, no meg úgy volt, hogy lesz egy segítségem is. Ami azért jó lett volna, de nem jött. Elég nagy fa volt, kicsit már száraz is. Mivel egyedül voltam,  ahogy szoktam megcsináltam az alsó gallyazásokat, hogy ne akadjon el a létra, meg könnyebben mozoghassak. Aztán amennyire tudtam olyan magasan fenn a kötelet rögzítettem, hogy áthúzzam arra az oldalra amerre dönteni akartam.  Láttam, hogy a dolog húzós lesz, mivel kevés  hely, közelben egy villanyvezeték és nem akartam a kerítésben sem kárt okozni. No meg az egyik irányba amerre dönteni lehetett volna még, ott volt a szennyvíz beásott gyűjtőedénye és a szivattyú vezérlő doboz is. Így kénytelen voltam olyan irányba dönteni, amely nem igazán esett egybe a fa enyhe dőlésszögével. Nem is lett volna baj, ha elég magasra rakom az ellenfeszítő kötelet, meg ha lett volna segítség ellenhúzni, illetve még ha nem akarok olyan nagyot vágni elsőre. De nem volt nálam a biztosító övem a rögzítő kötéllel. (kölcsönadtam és még nem került vissza) Így létráról gondoltam a vágást és nagyobbat fogtam méretre, illetve jóval lejjebb kezdtem meg leszeletelni a fát. Megejtettem az ellentétes vágásokat, jól is ment ám az ellentartó kötél nem bírta, illetve meglazult, vagy a fa amihez kikötöttem az volt gyenge, de a lényeg, hogy rossz irányba bemozdult a törzs, ami miatt a fűrész megszorult. Először még úgy éreztem, hogy kijön de ahogy kicsit feszegettem rosszabb lett. Végül is az lett a vége, hogy leoldottam a gépről a láncot és a kardot, így csak a lánc maradt benn a fában.  Volt nálam másik lánc, de amikor összeakartam rakni a gépet akkor láttam, hogy a kuplung dekniben a láncfeszítő csavar pöcke eltört, így akármit csinálok a géppel dolgozni nem lehet. Újabb átszervezés méricskélés, újabb kötélzet építés és ellenkező irányból kellett kézi fűrésszel vágnom és ledönteni a törzset. Végül is nem sokat kellett húzni a fűrészen és jól esett le a törzs semmi nem rongálódott. Utána a földön gallyazás elhordás. De még ott maradt még állva, kb. 5 méter magas akác törzs, hiszen gép nélkül, sima keretes fűrésszel nem sok esélyem lett volna lejjebb és lejjebb haladva végezni vele. Nagyot hibáztam és a szerszámom bánta. Nem gondoltam végig a dolgot, nem vettem számításba a felső ágakat, amelyek azért jelentős súlyuk és kinyúlásuk miatt megváltoztathatják a dőlés irányát, illetve csavarodást okozhatnak..  A legnagyobb hibát ott követtem el, hogy nem hangolódtam rá a munkára. A fától sem kértem bocsánatot, hogy kivágom és megölöm, mert szükség van rá. Máskor mindig mielőtt neki állok, megsimogatom a fa törzsét, gondolatban kérem, hogy ne haragudjon rám. megköszönöm hogy korábban árnyékot, életet adott és majd ezután meleget ád. Nem több ez a mozdulat, mint 10 másodperc. Nem is értem miért felejtettem el.

Otthon nézegettem van még két gép, igaz azok elektromosak és nem is jók, gondoltam talán ha valakinek kell alkatrész arra jó lesz. De azoknak más a láncfeszítési szabályozásuk. Úgy hogy a neten utána néztem és találtam alkatrészt, megrendeltem a deknit. Remélem viszonylag gyorsan megérkezik. Törtem korábban a fejem hogy talán érdemes lenne beruházni egy másik kis  gépre, de most az autó javítás elviszi azt a pénzt. Igazság az, hogy egy jó kis benzines fűrész, ami azért megbízható, meg viszonylag terhelhető kisebb munkákra az 70 alatt  nem igazán van.
 


Igazán tanulságos esetet írtál le!
A legközelebbi ilyen tevékenység előtt javasolnék 3 db döntőék beszerzését. Nem igényel komoly anyagi erőfeszítést, ám amikor arra van szükséged, hogy a fa biztonságosan egy meghatározott helyre dőljön le, nagy hasznodra lehet! Igaz, hogy annyiban komplikálja a dolgodat, hogy folyamatosan kell ténykedned a fűrészgép és az ék között, de megéri, mivel az ékekkel az utolsó pillanatban még mindig tudod irányítani a dőlést!
Ha kombinálod az irányított döntéssel, kis- és közepes húzású fa esetén nem lehet problémád!
Persze sokkal jobb, ha az ékeléskor ketten vagytok (Te fűrészelsz, a segítőd Rád figyelve az ékekkel segíti a munkádat!)
Ha gondolod, telefonon bővebben elmesélem, hogyan kell ezt a technikát alkalmazni. Tanítottam is annak idején!
Az ékkel meg tudod gátolni a fűrészlap (vezetőlemez) beszorulását, hiszen nem engeded, hogy a fa másik irányba induljon el, mint amerre Te akarod dönteni! Az irányítás elsődleges eszköze az úgynevezett törési léc, ami a hajk fenékvonal és a döntővágás fenékvonala közti távolság. (http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=cikksajat/furesz&page2=cikkek2 )
A törési léc lehet párhuzamos a hajk fenékvonallal, ekkor a fa döntési iránya a hajk fenékvonalra merőleges, azonban ha a törési léc egyik oldalát szélesebbre hagyod, akkor azon az oldalon erősebb tartást alakítasz ki, ami miatt a fatörzs arrafelé fog csavarodni dőlés közben. Ha ehhez még hozzásegítesz ékkel, már csak a szél okozhat gondot (általános szabály, hogy tilos a fadöntés akkor, ha 5 cm-nél vastagabb ágak hajladoznak -nyilván, ha erdőben ezt a szabályt betartanák alig lehetne fát dönteni  szégyenlem - ám nem árt figyelni lakott területen, vagy épület, műtárgy melletti fadöntés esetén!), ha a törési lépcsőd megfelelő magas.

Strapabíró gépnek érzékelem a McCulloch gépeket, amik közül már 50 ezer környékén tudsz választani. Persze itt is van 100 feletti értékű is. A gép gyártója egyébként a Husquarna Corporation tagja, ami szavatolja a minőséget. Legalábbis szerintem.
Nekem is ilyen gépem van, gond nélkül döntöttem vele a kert végi akácosban.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107474 Dátum: 2017.11.22., 18:43:49 »


Jó estlétet!

Mivel nem igazán mozgok az autóval, ( jövő hétfőn viszem kuplung kinyomoócsapágy cserére) így e hétre a favágásokat terveztem be. Elég jól haladtam, ám ma az egyik helyen nagyon megszenvedtem. Egy szép méretű akácfa volt az esedékes. Valahogy nem volt kedvem a munkához, no meg úgy volt, hogy lesz egy segítségem is. Ami azért jó lett volna, de nem jött. Elég nagy fa volt, kicsit már száraz is. Mivel egyedül voltam,  ahogy szoktam megcsináltam az alsó gallyazásokat, hogy ne akadjon el a létra, meg könnyebben mozoghassak. Aztán amennyire tudtam olyan magasan fenn a kötelet rögzítettem, hogy áthúzzam arra az oldalra amerre dönteni akartam.  Láttam, hogy a dolog húzós lesz, mivel kevés  hely, közelben egy villanyvezeték és nem akartam a kerítésben sem kárt okozni. No meg az egyik irányba amerre dönteni lehetett volna még, ott volt a szennyvíz beásott gyűjtőedénye és a szivattyú vezérlő doboz is. Így kénytelen voltam olyan irányba dönteni, amely nem igazán esett egybe a fa enyhe dőlésszögével. Nem is lett volna baj, ha elég magasra rakom az ellenfeszítő kötelet, meg ha lett volna segítség ellenhúzni, illetve még ha nem akarok olyan nagyot vágni elsőre. De nem volt nálam a biztosító övem a rögzítő kötéllel. (kölcsönadtam és még nem került vissza) Így létráról gondoltam a vágást és nagyobbat fogtam méretre, illetve jóval lejjebb kezdtem meg leszeletelni a fát. Megejtettem az ellentétes vágásokat, jól is ment ám az ellentartó kötél nem bírta, illetve meglazult, vagy a fa amihez kikötöttem az volt gyenge, de a lényeg, hogy rossz irányba bemozdult a törzs, ami miatt a fűrész megszorult. Először még úgy éreztem, hogy kijön de ahogy kicsit feszegettem rosszabb lett. Végül is az lett a vége, hogy leoldottam a gépről a láncot és a kardot, így csak a lánc maradt benn a fában.  Volt nálam másik lánc, de amikor összeakartam rakni a gépet akkor láttam, hogy a kuplung dekniben a láncfeszítő csavar pöcke eltört, így akármit csinálok a géppel dolgozni nem lehet. Újabb átszervezés méricskélés, újabb kötélzet építés és ellenkező irányból kellett kézi fűrésszel vágnom és ledönteni a törzset. Végül is nem sokat kellett húzni a fűrészen és jól esett le a törzs semmi nem rongálódott. Utána a földön gallyazás elhordás. De még ott maradt még állva, kb. 5 méter magas akác törzs, hiszen gép nélkül, sima keretes fűrésszel nem sok esélyem lett volna lejjebb és lejjebb haladva végezni vele. Nagyot hibáztam és a szerszámom bánta. Nem gondoltam végig a dolgot, nem vettem számításba a felső ágakat, amelyek azért jelentős súlyuk és kinyúlásuk miatt megváltoztathatják a dőlés irányát, illetve csavarodást okozhatnak..  A legnagyobb hibát ott követtem el, hogy nem hangolódtam rá a munkára. A fától sem kértem bocsánatot, hogy kivágom és megölöm, mert szükség van rá. Máskor mindig mielőtt neki állok, megsimogatom a fa törzsét, gondolatban kérem, hogy ne haragudjon rám. megköszönöm hogy korábban árnyékot, életet adott és majd ezután meleget ád. Nem több ez a mozdulat, mint 10 másodperc. Nem is értem miért felejtettem el.

Otthon nézegettem van még két gép, igaz azok elektromosak és nem is jók, gondoltam talán ha valakinek kell alkatrész arra jó lesz. De azoknak más a láncfeszítési szabályozásuk. Úgy hogy a neten utána néztem és találtam alkatrészt, megrendeltem a deknit. Remélem viszonylag gyorsan megérkezik. Törtem korábban a fejem hogy talán érdemes lenne beruházni egy másik kis  gépre, de most az autó javítás elviszi azt a pénzt. Igazság az, hogy egy jó kis benzines fűrész, ami azért megbízható, meg viszonylag terhelhető kisebb munkákra az 70 alatt  nem igazán van.
 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107473 Dátum: 2017.11.22., 08:19:30 »

Nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, és eleinte szórványosan, a reggeli órákban azonban már inkább csak a keleti területeken számíthatunk kisebb esőre, egy-egy záporra, helyenként szitálásra. Az éjszaka első felében az Északi-középhegység magasabb hegycsúcsain havas eső, gyenge havazás kialakulhat. Az éjszaka második felében nyugat felől megkezdődik a felhőzet elvékonyodása, felszakadozása, ugyanakkor többfelé párássá válik a levegő, sűrű ködfoltok is kialakulhatnak. A nyugati, délnyugati légmozgás többnyire gyenge marad, csak kevés helyen élénkülhet meg a szél. Alig csökken éjjel a hőmérséklet, sőt a keleti tájakon még meg is enyhül az idő a reggeli órákra valamelyest, így általában 2 és 7 fok közötti értékeket mérhetünk napkeltekor.
Délnyugat felől tovább szakadozik, csökken a felhőzet, zárt felhőtakaró már csak az északkeleti megyékben lesz jellemző. Utóbbi területek kivételével - ahol folytatódik a borongós, szürke, párás idő - hosszabb-rövidebb ideig megcsodálhatjuk legfényesebb csillagunkat, a legtöbb napsütésre a délnyugati tájakon számíthatunk. Számottevő csapadék már nem valószínű, északkeleten fordulhat elő még szitálás, csepergő eső. A nyugati, délnyugati szél az ország középső részén, illetve a déli megyékben élénkülhet meg, másutt gyenge marad. Jelentősen erősödik a nappali felmelegedés, a hőmérséklet csúcsértéke általában 9 és 14 fok között alakul, de a borongós északkeleti határvidéken alig 5 fok körül alakul, a Dráva mentén viszont akár a 15 fokig is szökhet a hőmérő higanyszála.

Jó reggelt!

Erősen felhős ég alatt az évszakhoz képest meleg időre ébredtünk.

Ma viszem Kormos kutyust ivartalanításra és egyben a köldöksérvét is megszüntetik. Remélem rendben kikerül a kés alól!
(Jut eszembe, az én köldöksérvemmel is kellene valamit kezdeni....  szégyenlem )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107472 Dátum: 2017.11.22., 06:52:24 »

Nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, és eleinte szórványosan, a reggeli órákban azonban már inkább csak a keleti területeken számíthatunk kisebb esőre, egy-egy záporra, helyenként szitálásra. Az éjszaka első felében az Északi-középhegység magasabb hegycsúcsain havas eső, gyenge havazás kialakulhat. Az éjszaka második felében nyugat felől megkezdődik a felhőzet elvékonyodása, felszakadozása, ugyanakkor többfelé párássá válik a levegő, sűrű ködfoltok is kialakulhatnak. A nyugati, délnyugati légmozgás többnyire gyenge marad, csak kevés helyen élénkülhet meg a szél. Alig csökken éjjel a hőmérséklet, sőt a keleti tájakon még meg is enyhül az idő a reggeli órákra valamelyest, így általában 2 és 7 fok közötti értékeket mérhetünk napkeltekor.
Délnyugat felől tovább szakadozik, csökken a felhőzet, zárt felhőtakaró már csak az északkeleti megyékben lesz jellemző. Utóbbi területek kivételével - ahol folytatódik a borongós, szürke, párás idő - hosszabb-rövidebb ideig megcsodálhatjuk legfényesebb csillagunkat, a legtöbb napsütésre a délnyugati tájakon számíthatunk. Számottevő csapadék már nem valószínű, északkeleten fordulhat elő még szitálás, csepergő eső. A nyugati, délnyugati szél az ország középső részén, illetve a déli megyékben élénkülhet meg, másutt gyenge marad. Jelentősen erősödik a nappali felmelegedés, a hőmérséklet csúcsértéke általában 9 és 14 fok között alakul, de a borongós északkeleti határvidéken alig 5 fok körül alakul, a Dráva mentén viszont akár a 15 fokig is szökhet a hőmérő higanyszála.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107471 Dátum: 2017.11.21., 19:22:32 »

Irgalmatlan mennyiségű hivatalos intézni valóm van. Lótok-futok és mégis alig haladok előre!  S�r Dühös
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107470 Dátum: 2017.11.21., 19:07:47 »

Jó reggelt!

7-re hozzák a faházat és ha nem lesz nagyon vacak az idő, megpróbálják felállítani!  táncika
Drukkoljatok!

Hát ez ma nem jött össze!  robban

Vagy csütörtökön, vagy pénteken lesz csak összerakva.
Az es pedig jóformán egész nap szemetelt...  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 220 221 [222] 223 224 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!