Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.30., 04:04:02
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 48 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 219 220 [221] 222 223 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127261 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107509 Dátum: 2017.11.27., 21:36:40 »

Ma beleszálltam a pesti katasztrófába!  vigyor
Ácsorogtam egy parkolóban 10 percre anyám lakásától, mert addig nem jutottam el!  uuuhhh
Ha ezt tudom nem indulok neki reggel 6a-kor!  robban

Délután négyre szerencsére hazaértünk a költöztetőkkel, de van még jó pár dolog, ami fent maradt, tehát egész héten lesz mit hurcolásznom!  robban

Aztán elvittem a kocsit gumi cserére, most már téli papucsok vannak a BMW-n is!

Holnap Pisti fiam visszahozza a Carismát, szerdán reggel pedig viszem olajcserére.

Hulla vagyok!

 bye bye

Jó éjszakát!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107508 Dátum: 2017.11.27., 21:33:24 »

Jó estlétet!


Ma elvittem az autót a szerelőhöz. Úgy tervezte-/em, hogy ma el is készül vele, de délutánra, adott időpontra vitte a gyermekét orvoshoz és abban maradtunk hogy holnap is jó ha befejezi.  Úgy hogy úgy tömeg közlekedtem hazafelé. Ez annyit takart, hogy HÉV-eztem egy csöppet Ráckevéig és onnan volán busszal terveztem a továbbjutást, 'Lacházáig ahol is átszálltam volna a másik buszjáratra. Ám az első buszjárat késett 8 percet, így csak integettem a "csatlakozásnak" volt egy órám a következő járatig. Előtte törtem a fejem, hogy lehet inkább gyalog el kellene indulnom hazáig, a HÉV végállomástól kb. 18 km a Kis-Duna partján haladva. 10 km-en 77 percet csináltam nyáron,(az országos csúcs 40 perc alatt van  shock) így arra gondoltam, hogy talán 180 perc alatt kényelmesen megtehetném. Aztán letettem róla, mivel bíztam a csatlakozásban, ami aztán nem jött össze. Így gyakorlatilag jobban jártam volna ha gyalog megyek.
Viszont jó hírt kaptam holnap, vagy holnapután megérkezik a fűrészhez az alkatrész.

Ha már itt tartunk alant egy filmecske egy fadöntésről. Vszeg a fickó a térdét csapkodta volna, ha látja az én szerencsétlenkedésemet.

https://www.youtube.com/watch?v=V-SwpDKkHko

Azért azt "hallani", hogy utána milyen nagy csend borult a tájra.


Aztán alant egy "régebbi" technika, a döntésre és a felülről lefelé haladó "szeletelésre":

https://www.youtube.com/watch?v=PzKzCKxTCBo

Szörnyű rondán felszakadt!

A fordított hajkkal nehéz bánni, neki sem sikerült!
A többiről nem beszélek... H���t  fejbever
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107507 Dátum: 2017.11.27., 20:52:36 »

Jó estlétet!


Ma elvittem az autót a szerelőhöz. Úgy tervezte-/em, hogy ma el is készül vele, de délutánra, adott időpontra vitte a gyermekét orvoshoz és abban maradtunk hogy holnap is jó ha befejezi.  Úgy hogy úgy tömeg közlekedtem hazafelé. Ez annyit takart, hogy HÉV-eztem egy csöppet Ráckevéig és onnan volán busszal terveztem a továbbjutást, 'Lacházáig ahol is átszálltam volna a másik buszjáratra. Ám az első buszjárat késett 8 percet, így csak integettem a "csatlakozásnak" volt egy órám a következő járatig. Előtte törtem a fejem, hogy lehet inkább gyalog el kellene indulnom hazáig, a HÉV végállomástól kb. 18 km a Kis-Duna partján haladva. 10 km-en 77 percet csináltam nyáron,(az országos csúcs 40 perc alatt van  shock) így arra gondoltam, hogy talán 180 perc alatt kényelmesen megtehetném. Aztán letettem róla, mivel bíztam a csatlakozásban, ami aztán nem jött össze. Így gyakorlatilag jobban jártam volna ha gyalog megyek.
Viszont jó hírt kaptam holnap, vagy holnapután megérkezik a fűrészhez az alkatrész.

Ha már itt tartunk alant egy filmecske egy fadöntésről. Vszeg a fickó a térdét csapkodta volna, ha látja az én szerencsétlenkedésemet.

https://www.youtube.com/watch?v=V-SwpDKkHko

Azért azt "hallani", hogy utána milyen nagy csend borult a tájra.


Aztán alant egy "régebbi" technika, a döntésre és a felülről lefelé haladó "szeletelésre":

https://www.youtube.com/watch?v=PzKzCKxTCBo
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107506 Dátum: 2017.11.27., 07:49:14 »

Hétfőre virradó éjszaka nyugat felől tovább szakadozik, csökken a felhőzet, de a Dunától keletre még erősen felhős, illetve borult marad az ég. A keleti határ mentén még előfordulhat gyenge eső, havas eső. Az északi, északnyugati szél a Bakonyban és a Zempléni-hegység előterében élénk lesz, erős, időnként viharos lökésekkel fújhat, másutt az élénk lökések mellett általában mérsékelt marad. A legalacsonyabb hőmérséklet –2 és +3 fok között alakul.
Napközben keleten is csökken a felhőzet. A sok napsütést csak északkeleten zavarhatja meg több felhő, csapadék nem lesz. Az északnyugati, északi szél a Dunántúlon és északkeleten élénkül meg, másutt gyenge, illetve mérsékelt marad a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke jellemzően 5–6 fok körül alakul. Napnyugta után azonban gyorsan hűl a levegő, a késő délutáni, esti órákban már többfelé gyengén fagyni fog.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107505 Dátum: 2017.11.27., 06:42:20 »


   1815-ben ezen a napon találta fel Sir Humphry Davy a róla elnevezett lámpát. (Penzance, Cornwall, 1778. december 17. – 1829. május 29.) angol kémikus, fizikus, ...

          Ezzel nagyon sok bányász életét mentette meg!!!!!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107504 Dátum: 2017.11.26., 09:37:19 »

No, megyek!

 bye bye
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107503 Dátum: 2017.11.26., 09:36:47 »

           
          Ez az!  Megrendelem!
   

         Köszönöm szépen!   Jó szerencsét!

              köszi_2 bee köszi_2

Akkor lemaradtam...
arra gondoltam, hogy megnézem nálunk a gazdaboltban és a vasboltban, aztán ha van, elküldöm postán.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107502 Dátum: 2017.11.26., 09:34:41 »

Ketrint. Kátyát és a többi Katalint is köszöntöm. Mosolyog

Valóban, tegnap volt!
A Fb-on nem felejtettem el, csak este már nem maradt energiám ide is írni!
Most pótolom!
Szóval isten éltesse Ketrint, Kátyát és (húha, a Harminckettes nevét nem tudom, csak azt, hogy Gazembernek és nekem is voltak vele vitáim -kivel nem?  vigyor - s aztán úgy megorrolt rám, hogy törölve minden posztját [pedig nagyon jó humorral írt többet is!] elhagyta ezt a virtuális teret. Civilben pedagógus.. No, aztán addig addig pörgettem vissza a lapokat, míg rá nem találtam az egyik ominózus bejegyzésre, így megvan a név is!) Blondy-t!

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107501 Dátum: 2017.11.26., 09:10:46 »


Jó  napokat!


A festékszóró működésére én is kíváncsi lennék. Mivel a házam fa, nekem is 4 évente le kell festenem. Bár én vastag lazúrt használok, így festés előtt mindig csiszolás van.

Jó reggelt!

Arra nem tudom, hogy jó-e! Kell egyfajta sűrűség (bár inkább hígságnak nevezném) ahhoz, hogy ki lehessen fújni.
A tegnapi napon -milyen okosan!- a ház hátuljával kezdtem, ahol igazából nem sok nézője van/lesz. Az egy hosszabb oldal, 3,8 m + a túlnyúlások. Azt gondoltam, hogy egy szuszra végig fogom tudni fújni.... tévedtem. A vége felé a szórófej környékén annyira felgyűlt a festékpermet egy részre, hogy elkezdett pettyezni! Kis festék göböcskék váltak le a szórófejről és csapódtak a felületre. Mi tagadás randán nézett ki!
Amikor a festékszóró hibajelenségei között kotorásztam este, akkor találtam meg, hogy nem szabad egy végtében működtetni a szórópisztolyt sokáig.  uuuhhh
Mindegy, már tudom. Azt is nehéz volt belőnöm, hogy milyen sebességgel húzhatom ahhoz, hogy be is fogja és elég sötét legyen. Szóval... kell tanulni a használatot rendesen!  vigyor
Ma, ha megjöttünk Ceglédről (linóleumot akarok venni bele -műpadlót-) és az idő is engedi, folytatom a külső festést a kert felőli oldalon, ahol szintén nem sok nézője lesz. Ha már begyakoroltam magam, akkor fogom megkezdeni az elejét és az utcafronti részt.
Szóval... jó, gyorsabb, mint ecsettel, jobban bemegy a festék a résekbe, de nem szabad csak úgy beleugrani, mert izgalmas lesz akkor a végeredmény!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107500 Dátum: 2017.11.26., 06:32:30 »

Vasárnapra virradóan a hidegfront mélyen behatol az országba. Hatására sokfelé elered az eső, záporeső, a délnyugati tájakon egy-egy zivatar sem zárható ki szombaton késő este. A magasban beáramló hideg levegő hatására a Dunántúl magasabban fekvő részein, valamint a Börzsönyben a kezdeti esőt havas eső, havazás váltja föl. A dél-dunántúli megyékben igen intenzív csapadékhullás várható, területi átlagban akár 20 mm is hullhat. Az ország nyugati felén és a középső területeken északi, északnyugati irányúra fordul a szél, továbbra is élénk, erős széllökések kísérik. Keleten még délies marad a légmozgás. Vasárnap a reggeli órákban általában 4-8 fokot mérhetünk.
Délelőtt az Északi-középhegységben, délután a Tiszántúl északi felén számíthatunk intenzív esőzésre, a hegyvidéken havas eső, havazás várható. A Dunától keletre másutt is folytatódik a csapadékos idő, a Dunántúl nagyobb részén viszont már kissé felszakadozik a felhőzet. Az északi, északnyugati szél sokfelé gyakran megélénkül, a Dunántúli-középhegységben olykor erős, viharos lökések kísérik. A hőmérséklet napközben is alig, vagy egyáltalán nem emelkedik, sőt, északon, északkeleten kissé még hűl is a levegő. Általában 4-8 fok között szóródik a maximumérték.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107499 Dátum: 2017.11.26., 06:00:44 »

           
          Ez az!  Megrendelem!
   

         Köszönöm szépen!   Jó szerencsét!

              köszi_2 bee köszi_2
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107498 Dátum: 2017.11.25., 20:50:00 »


        Vasport keresek!  Árulnak még ilyent.  Lujza nevű kandallónkon van ahol nagyon sokat vesztett fekete színéből.Azt szeretném a vasporral helyrehozni. yes_yes

 


vagy inkább itt!!

http://kenderkoc.hu/webshop/catalog/product_info.php?products_id=408
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107497 Dátum: 2017.11.25., 20:44:48 »


        Vasport keresek!  Árulnak még ilyent.  Lujza nevű kandallónkon van ahol nagyon sokat vesztett fekete színéből.Azt szeretném a vasporral helyrehozni. yes_yes

 


talán ilyen?

http://www.columbus.info.hu/kalyhafenypor.htm
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107496 Dátum: 2017.11.25., 17:39:00 »



        Vasport keresek!  Árulnak még ilyent.  Lujza nevű kandallónkon van ahol nagyon sokat vesztett fekete színéből.Azt szeretném a vasporral helyrehozni. yes_yes

 
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107495 Dátum: 2017.11.25., 16:16:37 »

Ketrint. Kátyát és a többi Katalint is köszöntöm. Mosolyog
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107494 Dátum: 2017.11.25., 15:52:27 »



E heti tippelések:


Milan – Torino :  D (döntetlen) odds: 3,6
Burnley – Arsenal 1. félidő: D (döntetlen) odds. 2,25
Southampton – Everton félidő/végeredmény: D/Everton (döntetlen/Everton) odds: 8,25
LA Rams – New Orleans Saints : V (vendég győzelem) odds: 1,95


Az első mérkőzés európai labdarúgás, olasz első osztályú találkozó. A bajnoskág 7. helyén álló AC Milán fogadja az eggyel alatta kapaszkodó Torino együttesét. A Milan az eddigi 13 forduló alatt 19 pontot gyűjtött gólaránya 19:18-as. Kicsit talán több gólt kapott, mint kellene. A Torino gárdája 18 pontot gyűjtött eddig és 18 rúgott és 20 kapott góllal áll. Az előző fordulóban a Milan az első helyezett Nápoly otthonában vereséget szenvedett 2:1 arányban, a Torino a Chievot látta vendégük és 2:2-es döntetlennel végeztek. A két csapat legutoljára ez év elején találkozott, akkor Torino volt a vendéglátó és 2:0-es félidei vezetés után, a 22418 néző előtt be kellett érnie egy 2:2-es döntetlennel. A Milan hétközben érdekelt volt az Európa Liga D csoport küzdelmeiben, amikor is az Austria Wient fogadta és 5:1-es eredménnyel haza is küldte a „sógorokat” Minden bizonnyal nagy taktikai küzdelem lesz ez a meccs és szerintem a januárihoz hasonlóan a vége pontosztozkodás.

A második esemény angol foci, a premier liga egyik találkozója. A Burnley és az Arsenal találkozónak az első félideje. A Burnley, becenevükön a „bordók” a 7. pozíciójukkal egész jól állnak a bajnokságban. Az eddig lejátszott 12 meccsből 6-ot megnyertek, 4 esetben döntetlennel végeztek és csak két vereségük van. Nem is rossz arány. Az utolsó három fordulóban zsinórban nyertek, a Swansea, a Southampton és a Newcastle ellen. Azaz a mögötte álló csapatokat lerendezték. Az Arsenal, a londoni ágyusok eggyel állnak feljebb a bordók csapatánál, azaz a 6. helyen várják ezt a fordulót. A csapat eddig 7 esetben győzött, egy döntetlent csinált és 4 alkalommal vereséget szenvedett.  Lőttek 22 gólt és kaptak 16-ot. Ez az arány a Burnley esetében 12:9-es. Ha azt nézem akkor a Burnley igen jó kis védelemmel rendelkezik, hiszen náluk kevesebb gólt a 20 csapatos bajnokságban, csak az MU (6) a City (7) kapott, illetve a Tottenham kilencet. Nem lesz könnyű dolga az Arsenal támadóinak, talán azért sem, mert a hét közben a csapat az Európa liga H csoportban, Kölnben vendégeskedve 1:0-s vereséget szenvedett a német csapattól. Szóvak úgy gondolom hogy ha a meccs vége nem is, de a félidő döntetlennel végződik.

A harmadik esemény szintén angol foci és premier liga, a Southampton fogadja az Everton csapatát. Egyik csapat sem lehet büszke az idei bajnokságban nyújtott eddigi teljesítményére. Mind a két csapat jelenleg 3 győzelemmel áll, illetve a Southampton csinált még 4 döntetlent, de 5 esetben vereséget szenvedett. Az Evertonnak van még 3 egálja és 6 veresége. Gólok tekintetében a hazaiak a 12 forduló során 9 gólig jutottak, igaz „csak” 14-et kaptak. A „Kékek” az Everton csapata evvel szemben 12 –t rúgtak, ám beszedtek 24-et. Rossz arány. A hétközi Európa Liga fordulóban az Everton érdekelt volt, megvendégelte az olasz Atalanta csapatát…és igen szószerint…. Ugyanis a vendégek 5:1-es győzelemmel utazhattak haza. Gondolom meccsre kilátogató több mint 17000 szurkoló hazai érzelmű jelentős részét ez sokk hatásként érhette. Ennek ellenére én azt mondom, hogy az Everton talpra áll és mivel ennél nem lehet lejjebb felkiáltással „futnak” ki a pályára és a tippem alapján az első félidőt még egállal, aztán a másodikat győzelemmel zárják.

A negyedik esemény foci, ám az un amerikai foci. A Los Angelesi kosok „meghívták” magukhoz egy kellemes délutánra New Orleans szentjeit. Mind a két csapat remekül muzsikál jelenleg a „bajnokságban” Azonos ligában játszanak és az eredményeik alapján az összesítettben a hazaiak a 4. helyen állnak 7 tiszta győzelemmel, és 3 vereséggel. A vendégcsapat eggyel előttük helyezkedik el, szintén 7 tiszta győzelemmel, egy hosszabbítás során elért győzelemmel és 2 vereséggel.  A két csapat utoljára 2016-ban találkozott akkor New Orleans városában és akkor a vendéglátók 49-21 pontarányú győzelmet arattak. A két csapat igen régen jutott már el az un. play off küzdelmekig,  Ám most meg van rá minden esélyük. Az elmúlt héten a „Kosok” Minnesotába utaztak ahol a Vikingekkel mérték össze erejüket és tudásukat. Az első negyed jól ínindult 7:0-s vezetést szereztek. Aztán a második negyedben a hazaiak kiegynlítettek, majd a második félidő két negyedében állva hagyták a kosokat.
A „Szentek” az előző héten nem akármilyen meccset játszottak otthon, a mérkőzésre kilátogató 73 138 néző előtt. Igazán pont dús mérkőzésen, a hosszabbításban tudtak 34-31-es arányban győzelmet aratni a vendég Washington Redskins ellen. Az utolsó, negyedik negyed kezdetén még a vendégek vezettek 27:13 arányban. Ám a meccs végére kiegynlítettek a „Szentek” és a hosszabbításban. Nem tudom mennyit vehetett ki ez a meccs a csapatból, de szerintem még tart a sikersorozatuk. Tippem vendég győzelem.

Feladtam ma Yankee-s variációba, alaptétnek 70 Ft-t tettem meg. Így a játék 770 Ft-ba került. Ha már  kér meccs bejön akkor valami kis pénz visszacsorog.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107493 Dátum: 2017.11.25., 12:26:50 »

Jó reggelt!

Nem túl erős, de ködös időre ébredtünk. Megérkezett a mester, neki is látott a házikó befejezésének.
Én mindjárt indulok a városba. Kiszórom a szelektíven gyűjtött szemetet a hulladékudvarban, aztán vásárlás. Vennem kell lazúrt, valami világosabbat, a belső oldalra.
A mai napon a festés van betervezve. Szeretném kipróbálni a festékszórómat, ha már megvettem a nyáron...
Délelőtt még van egy ház nézésünk is... jó lenne, ha meg tudnánk alkudni!


Jó  napokat!


A festékszóró működésére én is kíváncsi lennék. Mivel a házam fa, nekem is 4 évente le kell festenem. Bár én vastag lazúrt használok, így festés előtt mindig csiszolás van.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107492 Dátum: 2017.11.25., 08:36:51 »

Szombat reggel ismét sokfelé alakul ki sűrű köd, ez alól csak a szelesebb Észak-Dunántúl lehet kivétel. A délies szél a Dunántúl északnyugati felén mérsékelt lesz, másutt még gyenge marad. A hőmérséklet minimuma 2, 6 fok körül alakul, a szeles nyugati, északnyugati tájakon lesz legenyhébb az éjszaka. A délelőtt folyamán mind nagyobb területeken élénkül meg a déli, délkeleti szél, északnyugaton erős lökések is kísérhetik, és az északkeleti tájak kivételével mindenütt felszakadozik a ködfelhőzet. Délelőtt északnyugaton már egy-egy kisebb zápor sem zárható ki.
Szombat délután a köd ugyan északkelet kivételével megszűnik, de borult marad az idő. Északnyugat felől vastagabb felhőtakaró érkezik fölénk és a késő délutáni, esti óráktól eső, zápor is várható. A délies szél megélénkül, a Dunántúl nyugati részén megerősödik. A legmagasabb hőmérséklet 7 és 15 fok között alakul, északkeleten és a tartósan ködös területeken maradhat 10 fok alatt.


Jó reggelt!

Nem túl erős, de ködös időre ébredtünk. Megérkezett a mester, neki is látott a házikó befejezésének.
Én mindjárt indulok a városba. Kiszórom a szelektíven gyűjtött szemetet a hulladékudvarban, aztán vásárlás. Vennem kell lazúrt, valami világosabbat, a belső oldalra.
A mai napon a festés van betervezve. Szeretném kipróbálni a festékszórómat, ha már megvettem a nyáron...
Délelőtt még van egy ház nézésünk is... jó lenne, ha meg tudnánk alkudni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107491 Dátum: 2017.11.25., 07:12:30 »

Szombat reggel ismét sokfelé alakul ki sűrű köd, ez alól csak a szelesebb Észak-Dunántúl lehet kivétel. A délies szél a Dunántúl északnyugati felén mérsékelt lesz, másutt még gyenge marad. A hőmérséklet minimuma 2, 6 fok körül alakul, a szeles nyugati, északnyugati tájakon lesz legenyhébb az éjszaka. A délelőtt folyamán mind nagyobb területeken élénkül meg a déli, délkeleti szél, északnyugaton erős lökések is kísérhetik, és az északkeleti tájak kivételével mindenütt felszakadozik a ködfelhőzet. Délelőtt északnyugaton már egy-egy kisebb zápor sem zárható ki.
Szombat délután a köd ugyan északkelet kivételével megszűnik, de borult marad az idő. Északnyugat felől vastagabb felhőtakaró érkezik fölénk és a késő délutáni, esti óráktól eső, zápor is várható. A délies szél megélénkül, a Dunántúl nyugati részén megerősödik. A legmagasabb hőmérséklet 7 és 15 fok között alakul, északkeleten és a tartósan ködös területeken maradhat 10 fok alatt.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107490 Dátum: 2017.11.24., 19:13:00 »

Az éjszaka első felében a déli és nyugati tájakon még változóan fátyolfelhős idő valószínű, majd ezeken a vidékeken is párássá válik a levegő, illetve köd, ködfelhőzet képződik. Reggel országszerte borús, ködös idő lesz a jellemző. Ködszitálás szinte bárhol előfordulhat. A légmozgás az éjszaka első felében a déli és nyugati tájakon még időnként mérsékelt lesz, majd reggelre itt is jelentősen gyengül a légmozgás, reggelre már többnyire szélcsend várható. A legalacsonyabb hőmérséklet jellemzően 0 és 6 fok között alakul, az eleinte kevésbé felhős nyugati és déli tájakon számíthatunk az alacsonyabb értékekre.
Pénteken napközben is marad a túlnyomóan borús, párás, ködfelhős idő. A déli tájakon és kisebb eséllyel a keleti határszél közelében szakadozhat fel átmenetileg a ködfelhőzet, rövid, fátyolfelhők által szűrt napsütésre ezeken a tájakon van kilátás. Másutt egész nap marad a szürke, borongós idő. Kisebb szitálás előfordulhat. Országszerte gyenge marad a légmozgás, illetve nagy területen várható szélcsend, ugyanakkor a késő délutáni órákban a nyugati tájakon kissé megélénkülhet a déli, délkeleti szél. A tartósan felhős tájakon nem várható jelentős hőingás, mindössze 5, 8 fokig emelkedik a hőmérséklet, míg azokon a helyeken, ahol felszakadozik a felhőzet, kevéssel 10 fok feletti maximumok is előfordulhatnak. Az esti, éjszakai órákban a Dunántúlon egyre többfelé élénkül meg a déli, délkeleti szél, és ezeken a tájakon egyre nagyobb területeken szakadozik fel a ködfelhőzet.

A randa ködös időben ma összerakták a faházikót. Nagyjából!
A keddi szállítási napon a megrendelt zsindelynek csak egy részét hozták meg, így a mai napon a szerelőknek még azért is menniük kellett. Ha nem vesztenek el egy órát ezzel, végeztek volna a munkával! gondolom nem lesz boldog a főnökük, hogy dupla kiszállást kell kifizetnie!  H���t
Egy biztos: szép lesz!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 219 220 [221] 222 223 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!