Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.01., 18:50:36
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 217 218 [219] 220 221 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127897 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107549 Dátum: 2017.12.08., 07:37:03 »

Az éjszakai órákban nagyrészt derült vagy gyengén fátyolfelhős idő várható, elsősorban északon, északkeleten azonban ismét többfelé képződhet köd, melyből ködszitálás, ónos szitálás, esetleg hószállingózás is kialakulhat. A déli és nyugati megyékben egyre többfelé megélénkül a déli, délnyugati szél, délnyugaton reggel akár már erős lökések is lehetnek. A párás, ködös, illetve gyengén szeles helyeken gyenge fagyra készülhetünk, ahol azonban feltámad a szél ott többfelé fagymentes lehet az éjszaka. A szeles vidékeken a minimumok több helyen az esti órákban állhatnak be.
A déli órákig nyugat felől gyors tempóban erősen megnövekszik a felhőzet és a késő délutáni, kora esti óráktól kezdve intenzív eső kezdődik a Dunántúlon, ami fokozatosan terjeszkedik kelet felé. A Dunántúl középső tengelyében 20 mm feletti csapadékösszeg is leeshet. A késő esti óráktól kezdődően nyugaton, délnyugaton egyre nagyobb területen váltja az esőt, havas eső, majd havazás. A Kisalföld felett és a déli megyékben megerősödik a nyugati, délnyugati szél, ami az ország többi részén is megélénkülhet. A hőmérsékleti értékek tág határok között mozognak majd, az északnyugati és északkeleti megyékben 4 és 8 fok közötti, az ország nagyobb harmadán 8 és 13 fok közé melegszik a kora délutáni órákra.

Jó reggelt!

Hű, de korai voltál!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107548 Dátum: 2017.12.08., 05:58:39 »

Az éjszakai órákban nagyrészt derült vagy gyengén fátyolfelhős idő várható, elsősorban északon, északkeleten azonban ismét többfelé képződhet köd, melyből ködszitálás, ónos szitálás, esetleg hószállingózás is kialakulhat. A déli és nyugati megyékben egyre többfelé megélénkül a déli, délnyugati szél, délnyugaton reggel akár már erős lökések is lehetnek. A párás, ködös, illetve gyengén szeles helyeken gyenge fagyra készülhetünk, ahol azonban feltámad a szél ott többfelé fagymentes lehet az éjszaka. A szeles vidékeken a minimumok több helyen az esti órákban állhatnak be.
A déli órákig nyugat felől gyors tempóban erősen megnövekszik a felhőzet és a késő délutáni, kora esti óráktól kezdve intenzív eső kezdődik a Dunántúlon, ami fokozatosan terjeszkedik kelet felé. A Dunántúl középső tengelyében 20 mm feletti csapadékösszeg is leeshet. A késő esti óráktól kezdődően nyugaton, délnyugaton egyre nagyobb területen váltja az esőt, havas eső, majd havazás. A Kisalföld felett és a déli megyékben megerősödik a nyugati, délnyugati szél, ami az ország többi részén is megélénkülhet. A hőmérsékleti értékek tág határok között mozognak majd, az északnyugati és északkeleti megyékben 4 és 8 fok közötti, az ország nagyobb harmadán 8 és 13 fok közé melegszik a kora délutáni órákra.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107547 Dátum: 2017.12.07., 21:08:44 »

Ezt ma találtam.... behalok!

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107546 Dátum: 2017.12.07., 18:03:00 »

Jó reggelt!

Fagyik...  megint kaparni fogok.

Aztán rohanni!

Ez is egy ilyen nap!  shock

Na, ez a nap is elment...
Voltam Jászberényben is, és ezt hoztam...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107545 Dátum: 2017.12.07., 07:01:24 »

Jó reggelt!

Fagyik...  megint kaparni fogok.

Aztán rohanni!

Ez is egy ilyen nap!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107544 Dátum: 2017.12.07., 06:18:31 »

Éjjel eleinte változóan, északkeleten erősen felhős idő várható, majd egyre inkább a gyengén felhős ég lesz a jellemző. Jelentéktelen csapadék keleten egy-két helyen még előfordulhat az esti órákban. Hajnalra többfelé erősen párássá válhat a levegő, főként délnyugaton és északkeleten sűrű ködfoltok is kialakulhatnak néhol szitálás, hószállingózás kíséretében. Helyenként zúzmaraképződés is lehetséges. A nyugatias légmozgás középhegységeink térségében, illetve a főváros tágabb környezetében élénk maradhat. A legalacsonyabb hőmérsékletek 0 és -5 fok között alakulnak, délnyugaton várjuk a hidegebbet.
Csütörtökön napközben a pára- és ködfoltok feloszlása után túlnyomóan napos időre készülhetünk. Ugyanakkor elsősorban a Dunántúlon többfelé, illetve kisebb körzetekben másutt is tartósan megmaradhat az alacsony szintű rétegfelhőzet. Egyes tájakon akár a délutáni órákig is. Ott csupán kevéssel emelkedik fagypont fölé a hőmérő higanyszála. Ahol viszont kisüt a nap, ott 4 és 8 fok közötti legmagasabb értékeket is mérhetünk. A déli, délnyugati szél a Tiszántúlon élénkülhet meg.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107543 Dátum: 2017.12.06., 07:37:23 »

Jó reggelt!

Bolond szél fúj!
Ezért mára benti munkát tervezek.

Tegnap elkezdtem Édesanyámtól elhozott pohárszék restaurálását, ma szeretném befejezni.
Ehhez minden szükséges lépést megtettem.

Kora délután (fél kettőkor) Vityust és néhány osztálytársát fogom vinni, kisebb osztálykirándulás szülői fuvarral Pilisre egy lovardába, lovas foglalkozásra.

Nálunk a Mikulás már tegnap este megérkezett. Prakticitási oka volt a dolognak, mert Viktor az édesség mellé kapott egy LEGO autót is. Namármost, ha azt reggel kapja meg, akkor addig nem nyugszik, míg össze nem rakja, akkor meg vélhetően elkésünk az iskolából. Ha nem engedjük összeszerelni, akkor egész nap azon fog kattogni és semmi nem fog neki tetszeni, mindent gyorsan akar befejezni, hogy jöhessen haza szerelni...  vigyor
Így aztán este megérkezett az ajándék, fél óra alatt összeállította, kicsit játszott vele és most megvan a béke és boldogság!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107542 Dátum: 2017.12.06., 07:34:23 »

Isten nyugosztalja Mikulásunkat. Legyen békéje neve napján is!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107541 Dátum: 2017.12.06., 07:33:23 »

Jó reggelt!

Bolond szél fúj!
Ezért mára benti munkát tervezek.

Tegnap elkezdtem Édesanyámtól elhozott pohárszék restaurálását, ma szeretném befejezni.
Ehhez minden szükséges lépést megtettem.

Kora délután (fél kettőkor) Vityust és néhány osztálytársát fogom vinni, kisebb osztálykirándulás szülői fuvarral Pilisre egy lovardába, lovas foglalkozásra.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107540 Dátum: 2017.12.06., 06:39:36 »

Az éjszaka folyamán a gyengülő csapadékzóna kelet felé fokozatosan elhagyja az országot, reggel már inkább csak a keleti, északkeleti határ mentén lehet kisebb eső, havas eső, az ország nagy részén felszakadozik a felhőzet. A nyugati, északnyugati szél többfelé lesz élénk, néhol erős, ez alól a délnyugati és az északkeleti megyék képezhetnek kivételt. Általában kevéssel fagypont felett maradhat a hőmérő higanyszála, kisebb fagy inkább csak a szélcsendes délnyugati, valamint északkeleti megyékben lehet.
A felhőátvonulások közepette a déli, délnyugati megyék több, az északi, északkeleti megyék kevesebb napsütésben bízhatnak. Csapadékhullás igen kevés esély nyílik, legfeljebb a Nyírség keleti felén alakulhat ki néhol záporeső. Az ország középső sávjában megerősödik az északnyugati szél, a délnyugati és északkeleti megyékben továbbra is csupán gyenge illetve mérsékelt légmozgás várható. A hőmérséklet csúcsértéke 3 és 8 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107539 Dátum: 2017.12.05., 08:24:27 »

Az esti órákban a felhőátvonulásokból még előfordulhat szórványosan egy-egy zápor, hózápor, majd a hajnali órákra átmenetileg csökken a felhőzet. A nyugati, északnyugati szél a Kisalföldön és az ország középső sávjában élénk maradhat. Elsősorban az Alföld keleti tájain előfordulhatnak erősen párás, foltokban ködös területek is. Általában 0 és -5 fok közé hűl a levegő reggelre, de a hófödte, széltől védett tájakon ennél több fokkal is hidegebb lehet.
Kedden a délelőtti órákban a Dunántúl fölé ismét összefüggő felhőzet húzódik, melyből elszórtan csapadék: eső, havas eső, eleinte kisebb havazás is lehet. A felhő- és csapadéksáv a délutáni órákban a középső országrész fölé is átterjed, estére pedig keleti tájainkat is eléri. E helyeken is számíthatunk csapadékhullásra, ennek halmazállapota viszont egyre inkább folyékony lesz, eső, havas eső lehet túlsúlyban, de átmeneti havazás ott sincs kizárva. A nyugati, északnyugati szél továbbra is a középső országrészben lehet élénk, egy-egy erős széllökés is lehet. Többnyire 2 és 5 fok közötti maximumértékeket mérhetünk.

Ahhoz képest, hogy tiszta volt az ég, nem is volt nagyon hideg!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107538 Dátum: 2017.12.05., 08:23:54 »

      Szent Borbála napja van!   Jó szerencsét!

Jó szerencsét!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107537 Dátum: 2017.12.05., 05:56:47 »

Az esti órákban a felhőátvonulásokból még előfordulhat szórványosan egy-egy zápor, hózápor, majd a hajnali órákra átmenetileg csökken a felhőzet. A nyugati, északnyugati szél a Kisalföldön és az ország középső sávjában élénk maradhat. Elsősorban az Alföld keleti tájain előfordulhatnak erősen párás, foltokban ködös területek is. Általában 0 és -5 fok közé hűl a levegő reggelre, de a hófödte, széltől védett tájakon ennél több fokkal is hidegebb lehet.
Kedden a délelőtti órákban a Dunántúl fölé ismét összefüggő felhőzet húzódik, melyből elszórtan csapadék: eső, havas eső, eleinte kisebb havazás is lehet. A felhő- és csapadéksáv a délutáni órákban a középső országrész fölé is átterjed, estére pedig keleti tájainkat is eléri. E helyeken is számíthatunk csapadékhullásra, ennek halmazállapota viszont egyre inkább folyékony lesz, eső, havas eső lehet túlsúlyban, de átmeneti havazás ott sincs kizárva. A nyugati, északnyugati szél továbbra is a középső országrészben lehet élénk, egy-egy erős széllökés is lehet. Többnyire 2 és 5 fok közötti maximumértékeket mérhetünk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107536 Dátum: 2017.12.04., 08:58:25 »

Hétfőn országszerte erősen megnövekszik a felhőzet, hosszabb-rövidebb napos időszakok inkább csak a Tátra főnhatásának kitett északi vidékeken lehetnek. Elsősorban a Dunántúl északi felén és a középső országrészben, valamint a keleti, északkeleti határvidéken várható kisebb csapadék: nagyrészt hó, de a Dunántúlon már havas eső, néhol eső is előfordulhat. A mérsékelt erősségű, nyugati, délnyugati irányú alapszél főként a középső területeken élénkül meg többször is. A hőmérséklet csúcsértéke általában -1 és +4 fok között alakul, északon és keleten mérhetjük a fagypont körüli értékeket.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107535 Dátum: 2017.12.04., 06:11:28 »


      Szent Borbála napja van!   Jó szerencsét!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107534 Dátum: 2017.12.03., 21:01:08 »

A hóesés ellenére is kaptam egy megnyugtató üzenetet:
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107533 Dátum: 2017.12.03., 21:00:04 »

Jó napokat!


Éjjel megnéztem a "Vadon" (The Wild) c-ű filmet. Korábban már rögzítettem, de csak most volt alkalmam a megtekintésére.  Hmmm... Érdekes egy film, talán többet vártam. De azért szerintem érdemes megnézni,
Délelőtt esett a hó, de most délután már a nap erőlködik, mármint "kisütés" ügyileg.  
Délután további tévézés....felvettem pár részt a Magyar Exodus c-ű dokumentum jellegű sorozatból. A riporter Tóásó Előd (igen ő az, bolíviai emberünk..) klf-n élő-dolgozó magyarokat látogat meg és egy - legalábbis az adásban - rövid interjúban ismerhetjük meg az alany kinti életét, kinti létének okait és (tényleg) rövid véleményét Magyarországról. Szeretem nézni, mert valahogy őszintének tűnik. Mindegyik alanynak hiányzik a haza, a nyelv....stb...Eddig nem tapasztaltam azt sem, hogy rendszert, vagy politikai hatalmat szidtak volna. Egyszerűen elmondják azt, hogy miért élnek kinn és miért dolgoznak kinn abban a "szakmában" ahol épp vannak. Lehető legtömörebben, mindenféle vissza-oda mutogatás nélkül. A sorozat minden egyes része egy-egy másik országban "játszódik" ahol egy személy van megszólaltatva. Természetesen a kinn élésnek is számos arca van...de ez a film legalább nem törekszik fekete és fehér színben bemutatni sem azt, sem ezt.

Sokan vannak kint és ahogy az élet, úgy az elmenetelt, a migrációt, ha úgy tetszik, szintén nem lehet igen - nem párossal leírni. Sok ok van, s általában ezek együttes hatása a kimenetel, aztán ahogy egyre távolodik a kivándorlás időpontja, úgy lesz mind nehezebb visszajönni. Legalábbis akikkel én beszéltem, azok így voltak. Akinek kint megindult a szekere, az nem akar visszajönni úgy, hogy itt is éljen.
De erről autentikusan Sajt és Tetem, alias Dixi tudna nyilatkozni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107532 Dátum: 2017.12.03., 15:33:12 »

Jó napokat!


Éjjel megnéztem a "Vadon" (The Wild) c-ű filmet. Korábban már rögzítettem, de csak most volt alkalmam a megtekintésére.  Hmmm... Érdekes egy film, talán többet vártam. De azért szerintem érdemes megnézni,
Délelőtt esett a hó, de most délután már a nap erőlködik, mármint "kisütés" ügyileg.   
Délután további tévézés....felvettem pár részt a Magyar Exodus c-ű dokumentum jellegű sorozatból. A riporter Tóásó Előd (igen ő az, bolíviai emberünk..) klf-n élő-dolgozó magyarokat látogat meg és egy - legalábbis az adásban - rövid interjúban ismerhetjük meg az alany kinti életét, kinti létének okait és (tényleg) rövid véleményét Magyarországról. Szeretem nézni, mert valahogy őszintének tűnik. Mindegyik alanynak hiányzik a haza, a nyelv....stb...Eddig nem tapasztaltam azt sem, hogy rendszert, vagy politikai hatalmat szidtak volna. Egyszerűen elmondják azt, hogy miért élnek kinn és miért dolgoznak kinn abban a "szakmában" ahol épp vannak. Lehető legtömörebben, mindenféle vissza-oda mutogatás nélkül. A sorozat minden egyes része egy-egy másik országban "játszódik" ahol egy személy van megszólaltatva. Természetesen a kinn élésnek is számos arca van...de ez a film legalább nem törekszik fekete és fehér színben bemutatni sem azt, sem ezt.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107531 Dátum: 2017.12.03., 07:47:39 »

Jó reggelt!

Nálunk jelenleg 0 fok van állítólag. A telefonom szerint- A hőmérőkön nem tudom ellenőrizni, mert sötét van még. Ez persze nem gátolt meg abban, hogy gyújtóst készítsek, mert az időközben elfogyott.
Mamikám ma nagyon örül. Ma csak a boltba kell mennem, és egy óránál többet nem töltök távol. Gondolja Ő...
Én úgy tervezem, hogy bár még nem fizettem ki, majd csak kedden fogom, de átmegyek a másik házba, amit lebeszéltünk és begyújtok, hogy ne nagyon hűljenek át a falak. Bár évek óta nem volt télen lakva az épület, de azt gondolom, már most elkezdem kicsit fűteni, hogy januárban már neki lehessen állni a belső kőműves munkáknak, hogy tavasszal már jó legyen!
Ez persze nem fogja felemészteni a fél napomat, de akkor sem vagyok itthon...

Pedig munka itt is bőven akad!
Hátra kell vinnem a felhasogatott fát, hasogatnom kell azt, ami még nagy, van egy falam a faházban belül amit festeni kell, és van három falam kívül, szintén „pucér”...

A holnapommal nem igazán lehet számolni, mert az futkosós lesz!
Egy üzleti megbeszélés, némi autó alkatrész és a faházhoz csatorna vásárlás, hogy az eső ne verje szét a házikó alját!
Meg kell tanulnom azt is, hogyan teszem fel...
Tudom, hogy  nem kell elvezetni, mert kicsi a tető, elég, ha a levető részbe egy láncot teszek és az belelóg egy kis kavicsos sóderágyba. Azt hiszem ezt csak egy oldalról fogom így csinálni, a másikat belevezetem egy szűrő közbeiktatásával a kútba. Szóval van itthon is bőven tennivaló!

Legyen szép a napotok!
 bye bye
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107530 Dátum: 2017.12.03., 07:42:20 »

Vasárnapra virradó éjszaka országszerte erősen felhős vagy borult lesz az ég, nyugaton, északnyugaton lehet kissé szakadozottabb a felhőzet. A hajnali óráktól kezdődően délen és keleten már előfordulhat kisebb eső, havas eső, hószállingózás. Az északias irányból fújó szél általában gyenge vagy mérsékelt lesz, de időnként élénk széllökések is kifuthatnak. A hőmérséklet általában 0 és -5 fok közé csökken, de a hóval borított tájakon néhány fokkal hidegebb is lehet.
Napközben délkelet felől - a nyugati tájak kivételével - borultságig növekszik a felhőzet, és egyre többfelé alakul ki csapadék: a kezdeti esőt, havas esőt mindinkább havazás váltja fel a legtöbb helyen, délkeleten intenzív havazás is kialakulhat. Legkésőbb a szabolcsi térségben történhet meg a halmazállapot-váltás, de a kora esti óráktól ott is intenzíven havazhat. A számottevő csapadék nagyjából a Duna vonaláig juthat, attól nyugatra időnként a felhőzet is felszakadhat. Az északnyugati szél a Dunántúlon gyakran megélénkül, többször meg is erősödhet, másutt általában gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérséklet csúcsértéke általában 0 és +3 fok között alakul.

Jó reggelt!

Nálunk jelenleg 0 fok van állítólag. A telefonom szerint- A hőmérőkön nem tudom ellenőrizni, mert sötét van még. Ez persze nem gátolt meg abban, hogy gyújtóst készítsek, mert az időközben elfogyott.
Mamikám ma nagyon örül. Ma csak a boltba kell mennem, és egy óránál többet nem töltök távol. Gondolja Ő...
Én úgy tervezem, hogy bár még nem fizettem ki, majd csak kedden fogom, de átmegyek a másik házba, amit lebeszéltünk és begyújtok, hogy ne nagyon hűljenek át a falak. Bár évek óta nem volt télen lakva az épület, de azt gondolom, már most elkezdem kicsit fűteni, hogy januárban már neki lehessen állni a belső kőműves munkáknak, hogy tavasszal már jó legyen!
Ez persze nem fogja felemészteni a fél napomat, de akkor sem vagyok itthon...

Pedig munka itt is bőven akad!
Hátra kell vinnem a felhasogatott fát, hasogatnom kell azt, ami még nagy, van egy falam a faházban belül amit festeni kell, és van három falam kívül, szintén „pucér”...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 217 218 [219] 220 221 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!