Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.30., 19:34:33
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 44 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1972 1973 [1974] 1975 1976 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127594 alkalommal)
csuhas
Vendég
« Válasz #72449 Dátum: 2012.10.20., 07:15:19 »

A szolgáltatóm korántsem nagykutya....
wan miniporton csatlakozom, PPPoE eszközzel, PPP kiszolgáló típussal, TCP/IP átvitellel, a hitelesítéshez az van írva, hogy MD5 CHAP.
Ezen felül meg van adva a kiszolgáló IP-je.
Annyira nem lehet egyszerű, mert először mindig be szokták konfigurálni a modemet, ami jelen esetben inkább vezetékes router.

A segítség oldalon Linuxhoz nem ad támogatást.
http://airlink.hu/pages/letoltesek.php

Könnyebben lennék, ha az Ubi magyarul is tudna...

A modem szerintem már be van konfigurálva, hiszen azon keresztül csatlakozol.
Én ehhez kicsi vagyok, de az adatokat szépen összegyűjtve feldobhatnád a témát az Ubuntu fórumára, ott vannak nagyon okos és segítőkész emberek, ha közreműködően viselkedsz, valószínűleg megtalálható a megoldás.

Az Ubuntu tud magyarul is, csak ahhoz a netről le kellene szedni a magyar nyelvi csomagot, 700 MB-ra az összes nyelv nem fér rá.  uuuhhh
Létezik olyan lemezkép, melynek az alapértelmezett nyelve a magyar, ez tehát már live módban is teljes egészében magyarul beszél.
Torrent,leszeded, kiírod, azt már mehet is. Tudom torrentet nem használsz.  uuuhhh Elküldhetem neked email mellékleteként is, ha vállalod hogy azt letöltöd, kiírod, vagy küldhetek lemezt postán, de az több időbe telik.
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #72448 Dátum: 2012.10.20., 07:07:53 »


Kedves  Csuhás! Te mindenki segítője!

Miért nincs hangja a gépemnek, mikor a hangszóró recseg, szóval valami élet van benne?  uuuhhh
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72447 Dátum: 2012.10.20., 07:02:34 »

     De csak ÁLLÍTOLAG!!!!!!!!!Ismerősünknél az UPC még nem tette be a műsorába.Érdeklődésükre hasonló választ kaptak mint én a Digi-től.


Ez is egy módja a szabad információáramlás meggátlásának.... csak az a fránya internet....  yes_yes
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72446 Dátum: 2012.10.20., 07:00:48 »

A Live CD gyors? Akkor az másik élő rendszered igencsak lassú lehet.
Nem tudom milyen interneted van, vagyis valamennyire igen, inkább azt nem, hogyan lehet ahhoz csatlakozni. Ha adsz róla néhány infót (mondjuk azt, hogy Windowson hogyan csatlakozol hozzá, milyen beállítások vannak megadva) megpróbálok utánaolvasni. (AZ Ubin a jobb felső sarokban van valahol a hálózati kapcsolatok ikonja, elvileg arra rákattintva el lehet indulni..., ha szükséges akkor a megfelelő fülön felhasználónév-jelszó).
Esetleg a szolgáltatódnak nincs honlapja? A nagykutyák weboldalán van már fenn útmutató az Ubuntu internet-kapcsolat beállításához is.
Azt se nagyon tudom mi a fenyőt kérdezősködhetett annyit, nekem ugyanis nem szokott.


A szolgáltatóm korántsem nagykutya....
wan miniporton csatlakozom, PPPoE eszközzel, PPP kiszolgáló típussal, TCP/IP átvitellel, a hitelesítéshez az van írva, hogy MD5 CHAP.
Ezen felül meg van adva a kiszolgáló IP-je.
Annyira nem lehet egyszerű, mert először mindig be szokták konfigurálni a modemet, ami jelen esetben inkább vezetékes router.

A segítség oldalon Linuxhoz nem ad támogatást.
http://airlink.hu/pages/letoltesek.php

Könnyebben lennék, ha az Ubi magyarul is tudna...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #72445 Dátum: 2012.10.20., 06:57:52 »

Igen, a HD-s csomagban....
No, sebaj, tudomásul vettem, hogy még egy kanális, amin számunkra nem folyik semmi....

A Heti Hetest eddig nézhette bárki, most azonban szándék szerint csak a speciális földrajzi és előnyös anyagi helyzetben lévők kiváltsága lenne, de az internet szabadságával nem bírnak a fiúk.
Ingyenes széles sávú WIFI kapcsolatot mindenkinek ingyen!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #72444 Dátum: 2012.10.20., 06:51:01 »

Nem hagyott békén a kíváncsiság!
Van állítólag a UPC, PR-Telekom, és a Tré-home-nál is....

      De csak ÁLLÍTOLAG!!!!!!!!!Ismerősünknél az UPC még nem tette be a műsorába.Érdeklődésükre hasonló választ kaptak mint én a Digi-től.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72443 Dátum: 2012.10.20., 06:50:39 »

UPC-n csak valamilyen flancos előfizetéstől felfelé.

Igen, a HD-s csomagban....
No, sebaj, tudomásul vettem, hogy még egy kanális, amin számunkra nem folyik semmi....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72442 Dátum: 2012.10.20., 06:49:43 »

A Live CD gyors? Akkor az másik élő rendszered igencsak lassú lehet.
Nem tudom milyen interneted van, vagyis valamennyire igen, inkább azt nem, hogyan lehet ahhoz csatlakozni. Ha adsz róla néhány infót (mondjuk azt, hogy Windowson hogyan csatlakozol hozzá, milyen beállítások vannak megadva) megpróbálok utánaolvasni. (AZ Ubin a jobb felső sarokban van valahol a hálózati kapcsolatok ikonja, elvileg arra rákattintva el lehet indulni..., ha szükséges akkor a megfelelő fülön felhasználónév-jelszó).
Esetleg a szolgáltatódnak nincs honlapja? A nagykutyák weboldalán van már fenn útmutató az Ubuntu internet-kapcsolat beállításához is.
Azt se nagyon tudom mi a fenyőt kérdezősködhetett annyit, nekem ugyanis nem szokott.


Onnan indultam magam is.
A felhasználó név-jelszó páros még ment, de az átjárót valahogy nem tudtam neki megadni (Getway). Pedig arra igencsak kíváncsi volt...
Aztán be is közölte, hogy nem tud csatlakozni!  uuuhhh
Ezzel természetesen lelohadt a kezdeti lendületem....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #72441 Dátum: 2012.10.20., 06:48:47 »

Nem hagyott békén a kíváncsiság!
Van állítólag a UPC, PR-Telekom, és a Tré-home-nál is....

UPC-n csak valamilyen flancos előfizetéstől felfelé.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72440 Dátum: 2012.10.20., 06:46:47 »

Akkor már csak az a kérdés, kinek is van lehetősége nézni ezt a műsort,

Nem hagyott békén a kíváncsiság!
Van állítólag a UPC, PR-Telekom, és a Tré-home-nál is....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #72439 Dátum: 2012.10.20., 06:43:49 »

Csuhásom!
Gondoltam, ha már (nem, nem homár) nem tudok aludni, és úgyis csak téblábolnék, hát bepróbálkozom ezzel a Linuxos dologgal....
A legelején kicsit ijesztő volt, hogy mindenféle csíkos képernyő látszott, azonban néhány perc múltán még muzsika is megszólalt, aztán kitisztult a kép, további várakozás után választhattam volna az installálást is.
De azt  _morcos tettem meg, így a CD (jó, tudok olvasni, láttam, hogy DVD!)-ről tettem egy kis körutat.
Valóban kellemes a színhatás, és határozottan gyors!
Sajnálatos módon azonban nem tudtam vele felcsatlakozni az internetre. Nem egy nyelvet beszélünk.... ezen felül túl sokat kérdezett. E két dolog (miszerint nem elég, hogy mindent megkérdez, még nem is értem) tökéletesen elég volt ahhoz, hogy egyelőre jegeljem a témát, és arra várjak, hogy mikor tudok összeülni egy olyan hozzáértővel, aki képes felmászni a netre vele az én kapcsolatommal, hogy keressünk valami, az én egyszerű agyam számára is érthető nyelvet (nem, nem az oroszra gondoltam, azt találtam benne, de én a számítógép nyelvét oroszul nem beszélem).
Szóval, nem igazán lettem okosabb, mert csak annyit sikerült látnom, hogy valóban gyorsabb. A gépem merevlemezén levő képeket meg tudtam nézni, azonban az MP3 zenéket már nem tudta lejátszani, Plugin hiányában, amit vélhetően a netről kellett volna leszednie...
Eddigi tapasztalataim meglehetősen vegyes képet mutatnak,  és egyelőre nem vagyok abban a helyzetben, hogy véleményezhessem az Ubuntu működését. Annyi bizonyos, hogy további információt akarok szerezni.
Eleddig számomra nagyon leegyszerűsítve a dolgot, azon két lehetőség között tudok választani, hogy vagy gyors, vagy értem...  H���t Nem árulok el titkot azzal, hogy szeretem érteni a dolgokat, és számomra ez fontosabb, mint a gyorsaság....


A Live CD gyors? Akkor az másik élő rendszered igencsak lassú lehet.
Nem tudom milyen interneted van, vagyis valamennyire igen, inkább azt nem, hogyan lehet ahhoz csatlakozni. Ha adsz róla néhány infót (mondjuk azt, hogy Windowson hogyan csatlakozol hozzá, milyen beállítások vannak megadva) megpróbálok utánaolvasni. (AZ Ubin a jobb felső sarokban van valahol a hálózati kapcsolatok ikonja, elvileg arra rákattintva el lehet indulni..., ha szükséges akkor a megfelelő fülön felhasználónév-jelszó).
Esetleg a szolgáltatódnak nincs honlapja? A nagykutyák weboldalán van már fenn útmutató az Ubuntu internet-kapcsolat beállításához is.
Azt se nagyon tudom mi a fenyőt kérdezősködhetett annyit, nekem ugyanis nem szokott.
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #72438 Dátum: 2012.10.20., 06:37:08 »


Mindenkinek  bye bye bye bye bye bye
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #72437 Dátum: 2012.10.20., 06:36:25 »


Szia Tetemke!

Én is nagyon örülök a küldeményednek, ki hitte volna hogy te ott kint nézed a Heti Hetest?   köszi_2 Nagytaps2
Most már csk hangot kellene varázsolni a gépemre.  shock
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72436 Dátum: 2012.10.20., 06:21:56 »



Heti Hetes elofizetes es reklamok nelkul (hetente frissitve) Mosolyog
...torzulaaass...

 Nagytaps2
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72435 Dátum: 2012.10.20., 06:15:48 »

      Felhívtam a szolgáltató agyközpontját. Közölték, hogy a tárgyalások tartanak, de még nem született konkrétum és egyelőre nem tudni a végkimenetel idejét, sőt megbecsülni sem. Mondta az illetékes, szerinte még hónapok fognak eltelni a döntésig.

Akkor már csak az a kérdés, kinek is van lehetősége nézni ezt a műsort,
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #72434 Dátum: 2012.10.20., 06:12:55 »

Én azt hittem elég hozzá egy bejelentkezés és nem kell hozzá előfizetés.
Hívasd meg magatokat Mikuláshoz, Ő meg tudta nézni.

Gondolom, hogy előfizetői nyomásra egyre több kábelszolgáltatónál elérhető lesz ez a csatorna. Te írtál már nekik reklamációt, hogy nálad miért nem lehet fogni?

       Felhívtam a szolgáltató agyközpontját.Közölték,hogy a tárgyalások tartanak,de még nem született konkrétum és egyelőre nem tudni a végkimenetel idejét,sőt megbecsülni sem. Mondta az illtékes,szerinte még hónapok fognak eltelni a döntésig.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #72433 Dátum: 2012.10.20., 05:34:48 »



      Vidám reggelünk van.

       TETEM  ajándéka nagyon megörvendeztetett,már egy rész most hajnalban megnéztünk!

    Köszönjük!

    A többit a zsugavereség enyhítésére tárolom!!!!!

   Jó reggelt! bee
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72432 Dátum: 2012.10.20., 03:52:24 »

Csuhásom!
Gondoltam, ha már (nem, nem homár) nem tudok aludni, és úgyis csak téblábolnék, hát bepróbálkozom ezzel a Linuxos dologgal....
A legelején kicsit ijesztő volt, hogy mindenféle csíkos képernyő látszott, azonban néhány perc múltán még muzsika is megszólalt, aztán kitisztult a kép, további várakozás után választhattam volna az installálást is.
De azt  _morcos tettem meg, így a CD (jó, tudok olvasni, láttam, hogy DVD!)-ről tettem egy kis körutat.
Valóban kellemes a színhatás, és határozottan gyors!
Sajnálatos módon azonban nem tudtam vele felcsatlakozni az internetre. Nem egy nyelvet beszélünk.... ezen felül túl sokat kérdezett. E két dolog (miszerint nem elég, hogy mindent megkérdez, még nem is értem) tökéletesen elég volt ahhoz, hogy egyelőre jegeljem a témát, és arra várjak, hogy mikor tudok összeülni egy olyan hozzáértővel, aki képes felmászni a netre vele az én kapcsolatommal, hogy keressünk valami, az én egyszerű agyam számára is érthető nyelvet (nem, nem az oroszra gondoltam, azt találtam benne, de én a számítógép nyelvét oroszul nem beszélem).
Szóval, nem igazán lettem okosabb, mert csak annyit sikerült látnom, hogy valóban gyorsabb. A gépem merevlemezén levő képeket meg tudtam nézni, azonban az MP3 zenéket már nem tudta lejátszani, Plugin hiányában, amit vélhetően a netről kellett volna leszednie...
Eddigi tapasztalataim meglehetősen vegyes képet mutatnak,  és egyelőre nem vagyok abban a helyzetben, hogy véleményezhessem az Ubuntu működését. Annyi bizonyos, hogy további információt akarok szerezni.
Eleddig számomra nagyon leegyszerűsítve a dolgot, azon két lehetőség között tudok választani, hogy vagy gyors, vagy értem...  H���t Nem árulok el titkot azzal, hogy szeretem érteni a dolgokat, és számomra ez fontosabb, mint a gyorsaság....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72431 Dátum: 2012.10.20., 03:35:23 »



Heti Hetes elofizetes es reklamok nelkul (hetente frissitve) Mosolyog
...torzulaaass...

 Nagytaps2 Nagytaps2
Nekem is nagy örömet szereztél ezzel!

 köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Tetemgyári Láncfűrész
Törzstag
****

Karma: +37/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 430



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72430 Dátum: 2012.10.20., 02:26:06 »



Heti Hetes elofizetes es reklamok nelkul (hetente frissitve) Mosolyog
...torzulaaass...
Naplózva

Tetemgyári Láncfűrész aki mostanában csak Dixi
Oldalak: 1 ... 1972 1973 [1974] 1975 1976 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!